Eigenlijk is er in de loop der jaren iets behoorlijk scheefgegroeid in het zakelijk betalingsverkeer. Het aantal transacties is in de laatste decennia explosief gestegen. Maar of een ondernemer, nu 1000 handgeschreven of 1000 electronische betalingsopdrachten aanleverde, dat maakte niets uit. Alles werd maar op één hoop gegooid. Efficiënt is anders. De kosten rezen dan ook de pan uit. Wie betaalt dat? De bank...? Nee, u! Door u een te lage creditrente en een te hoge debetrente te geven, maakte de bank het verlies goed. Kruissubsidiëring wordt deze oneigenlijke manier van bankieren ook wel genoemd. Toch deden alle banken het. De Rabobank door breekt dit als eerste en enige bank. LI krijgt weer een eerlijke creditrente en een lagere debetrente. Geen gerommel meer met rente. Geen valutadagen meer. En ook geen omzetprövisie. We willen dat u exact weet waar u aan toe bent. Voortaan worden de reële kosten van een transactie aan u doorberekend.Tegen kostprijs. De Rabobank handelt als coöperatie namelijk in het belang van haar klanten. Behalve eerlijk en helder kan dit nieuwe tarievensysteem ook heel kostenefficiënt werken. Hoe? Ook hier kunnen we helder over zijn. Met de nieuwe tarieven weet u precies hoeveel en waar voor u gaat betalen. Daarmee kunt u zien waar u nog kunt besparen. Andere formulieren misschien. Automatisch afschrijven. Of overschrijven per floppy. LI hebt vanaf nu de kosten "elf in de hand. Door gebruik te maken van efficiëntere betaalvor- men, bespaart u niet alleen geld, maar ook tijd. Hoe u het beste op uw bankkosten kunt besparen, rekenen we graag persoonlijk even voor. In ieder geval hebben we alvast uitgerekend dat onze klanten samen door het nieuwe systeem zeker zo'n 60 miljoen gulden kunnen besparen. We noemden u al even de voordelen die 't nieuwe tarievensysteem ook voor uw Rekening-Courant heeft. Dat zijn er nogal wat. Een debetrenteverlaging bijvoorbeeld. Immers, als coöperatieve bank is het onze hoofd doelstelling om ondernemers die bij ons bankieren te financieren tegen zo laag mogelijke rente. Verder een hogere rentevergoeding over uw creditsaldo. Deze is bij een saldo van meer dan 25.000 gulden zelfs vergelijkbaar met de rente op een deposito. Bovendien berekent de Rabobank als enige bank geen valutadagen meer voor girale betalingen. U krijgt dus één dag meer rente op alle binnen komende betalingen en u betaalt één dag minder op al uw uitgaande betalingen. Helaas kunnen we hier niet alle voordelen van het nieuwe tarievensysteem belichten. Onze folders Transactiegebonden Tarifering en Rekening-Courant helpen u wat dat betreft verder. Tevens houden we op 't ogenblik een groot aantal seminars in het hele land over hoe u op uw bankkosten kunt besparen. Als u de kans krijgt, ga er dan zeker heen. Want echt, het scheelt. We hopen dat u met deze publicatie weer iets meer kennis genomen hebt van onze mentaliteit. Van ons denken vanuit de klant, niet vanuit onszelf. Rabobank Q

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 11