Sport Pernix laat het afweten Forescate veegt Krimpen: 7-1 Pech achtervolgt basketballers Lisse De Danaïden verplettert Waterland Crescendo is niet rouwig om puntverlies TOP deed goede zaken door Sparta te verslaan: 6-8. Per nix kwam tekort in het duel tegen Fiducia: 11-10, terwijl Fiks won van Nieuwerkerk: 10-11. De Danaïden versloeg Waterland met 6-14. Fides Pacta werd vernederd door BEP met 8-17. iets terugdoen. Ilonka van der Steen en Sander de Haas zorg den voor 3-6, waar BEP direct drie scores tegenover stelde. Ruststand 3-9. KORFBALMEDEWERKER Sparta legde tegen TOP voorna melijk karakter en fysieke kracht in het spel, waar de Sassenhei- mers met beter korfbal hen van repliek dienden. Met Monique Wiegerink voor de zieke Barbe- ra Romson controleerde TOP vanaf het begin de wedstrijd. In de eerste helft was het door de straffe tegenwind zoekpn naar de juiste openingen, die goed werden benut en een 1-3 voor sprong opleverden. De Friezen konden vlak voor rust nog tot 3- 3 ophalen. Met Egbert Dijksta na rust voor Frank Nijenhuis stelde het team van Theo Korporaal orde op zaken. Het tweede doelpunt in de wedstrijd van zowel Gerco Langelaan als Tim van der Horst betekende een twee- punts-marge (4-6). Daardoor kwamen de TOP-pers nooit meer in de problemen. Een doeltreffend schot van Dijkstra en een benutte strafworp vasn Langelaan brachten de 6-8 zege. Hierdoor houden de Sassenhei- mers aansluiting met de koplo pers in deze overgangsklasse. Liefde Met BEP trad Wilma Neute boom aan tegen haar oude lief de Fides Pacta. Een prachtige opening van René van der Vooren werd door de Purmer- endse bezoekers teniet gedaan. Pas bij 1-6 konde de Leidenaars Binnen tien seconden na rust tekende het debacle zich af toen 3-10 werd gescoord. Een onher kenbaar mat Fides had hierte gen geen verweer. Met scherp schietend bleven de bezoekers scoren, waar de ploeg van Nelis Vaane enkele kansen kreeg en vaak knullig de bal verspeelde. Bij 5-13 (Sander de Haas) kwam Frank Peter de Haas in het veld en scoorde direct. Conchita Prins maakte de laatse goal en dat betekende een 8-17 eind stand. In de titelstrijd tussen Fiducia en Pernix liet het tweede aan- valsvak van de Siemer-equipe het afweten, waardoor Fiducia niet kon worden bijgebeend. In de eerste helft namen de Leide naars nog wel de leiding door doelpunten van Carla Kuipers, André de Winter en Lian Tiele- man, maar de opponenten schiepen zich meer kansen en konden tot een 3-3 ruststand komen. Met de inbreng na de thee van Arjan Heyl trachtte Coach Siemer de ontbrekende snel heid en trefzekerheid van het tweede aanvalsvak te verande ren. Dat lukte aanvankelijk ma tig, want Fiducia nam gedeci deerd de leiding (9-5). De veer kracht die de oranje-kragen zo eigen is bracht hen weer terug in de wedstrijd. Doelpunten van Robin Amoldus (3x) en Carla Kuipers betekenden met nog drie minuten te spelep 9-9. Een fout in de verdediging leverde Fiducia in de laatste minuut een strafworp op die werd verzil verd. Einduitslag 10-9. Tegen en in Nieuwerkerk kreeg Fiks dit keer na een goede wedstrijd de beloning. Een snel le 3-0 achterstand kon voor de rust nog worden goedgemaakt. Jaap Rietdijk en een sterk spe lende Reinetta de Mooy zorg den voor 3-3. Marleen Boom gaard hield met haar doelpunt de ploegen in evenwicht, wat een 4-4 ruststand opleverde. Geloof Na rust liep Nieuwerkerk weer uit (7-5), maar het geloof in ei gen kunnen hield de Oegstgees- ter ploeg op de been. Matthijs de Visser en Reinetta de Mooy brachten hun team langszij. De laatste tien minuten waren ge heel in handen van Fiks. Theo Vreeken scoorde 8-8 en met de twee doelpunten van Matthijs de Visser demarreerde Fiks naar de welverdiende 8-10 voor sprong, die niet meer uit han den werd gegeven. Zelfs de scheidsrechter trachtte nog een handje te helpen. Hij liep hin derlijk de Fiks-defensie in de weg, waar prompt van werd ge profiteerd. Het bepaalde de eindstand op 10-11. Voortreffelijk ondersteunend werk van de dames van De Da naïden legden de basis voor de overwinning op Waterland. De in vorm komende ploeg van Janko Breedveld benutte ge makkelijk de verworven kansen. Bij 1-6 hadden Heiko Locher en Enk Kromhout de doelpunten gelijk verdeeld. Ingrid Slinger land scoorde de 2-7 ruststand. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. De zakkende heren van de Waterland-defensie werden goed uitgespeeld, waardoor de score gemakkelijk opliep. Bar- bero Heyman scoorde twee- maaal en Marcel Keyzer schoot 4-12 in. Heiko Locher benutte zijn vierde strafworp en scoorde daarmee voor de zesde keer in de wedstrijd. Daarmeen bepaal de hij de einduitslag op 6-14. TOV moest eraan geloven. De opgaande lijn in het spel van Zuiderkwartier kon door de Dordtse ploeg niet worden on derbroken. De eerste helft was er bij de Leidenaars sprake van onderschatting. Wat niet weg nam dat ze eenvoudig aan de leiding kwamen. Kitty de Wit, Els van Lunteren en Sandra Ver- horik zorgden voor een 1-3 tusssenstand. Na de 2-3 rust stand tapte de Piket-ploeg uit een fanatieker vaatje. Drie doel punten van Martin Verhorik leidden naar een 6-11 stand. Al- do Spadon scoorde het twaalfde Leidse doelpunt. Einduitslag 8- 12. Geforceerd In een meer spannend dan goe de wedstrijd verspeelde Veloci- tas haar koppositie aan concur rent De Dijkvogels. Te gefor ceerd zoekend naar doorbraak- kansen werd een terechte 4-2 voorsprong na rust uit handen gegeven. De ingebrachte Paul Meerburg stichtte direct gevaar waar Elvira Scheffers-Corts haar tweede doelpunt uit scoorde en de Leiderdorpers weer langszij bracht (5-5). De puntendeling was gezien het harde weken verdiend geweest, maar werd kort voor het eindsignaal door een schot van De Dijkvogels te niet gedaan. Eindstand 5-6. KORFBALMEDEWERKER Ondanks dat Crescendo tegen Phoenix het eerste punt ver speelde (7-7) leek niemand op het terrein aan de Saffierstraat daar rouwig om. De realiteitszin was groot bij de lijstaanvoerder van de derde klasse K. De te genstander uit Zoetermeer is tenslotte de voornaamste con current van de ploeg van coach Liesbeth Kok en de puntende ling betekent dat de marge op de ranglijst onveranderd twee punten blijft. Het verschil met het Crescen do van vorig seizoen valt nau welijks in punten uit te druk ken. Speelde het twaalftal onder leiding van de tussentijds opge stapte Wim Nijenhuis een bijrol in de onderste regionen en moest zelfs heel lang tegen de gradatie worden geknokt, na de komst van Liesbeth Kok lijkt de ploeg als herboren. „We zijn wat fanatieker geworden", ver klaart de oud-speelster het ver schil. „Ikzelf ben dat vanaf de zijlijn zelf ook en kennelijk slaat dat aan. Bovendien loopt er nu ook een heel fanatieke aanvoer der (Peter Baak, red.), die tot de laatste minuut maar blijft gaan. Zo gaat het voor de hele ploeg erg lekker." Toch bekende Kok ditmaal voor de eerste keer zenuwachtig te zijn geweest. De slotfase gaf daar ook alle aanleiding toe. Met Arno Kooloos voor Peter van Leeuwen („hij had last van koude vingers en verloor daar mee zijn schot") vocht Crescen do voor de overwinning. Na lut tele seconden kreeg de invaller al een droomkans, terwijl ook Marlies Brouwers en Peter Baak bijzonder fraaie mogelijkheden onbenut lieten. Aangezien het heilig vuur bij Phoenix in het Maandag 21 oktober 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HERMAN JOUSTRA Vormgeving: HENK BUIS LUBA LEIDEN leed een onno dige nederlaag tegen het toch bepaald niet imponerende Lo- komotief. De ploeg leed veel balverlies. Peter Baak houdt zijn handen al klaar om de bal te vangen. De speler v braakpoging. laatste kwartier eveneens niet oplaaide bleef de 7-7 stand ver der ongewijzigd. Gezien het wat beter verzorg de veldspel kon de ploeg uit Zoetermeer wel enig recht doen gelden op de zege. In de eerste vijf minuten na rust (4-4) liep Phoenix uit naar 4-6 en leek de beslissing ophanden. Het kei hard werkende Crescendo kon op de zware grasmat echter uit stekend uit de voeten en was vooral veel trefzekerder uit vrije ballen. Marlies Brouwers (2) en Henk Alberts kwamen fraai tot scoren, terwijl topscorer Henk Alberts ook van de stip en van afstand scoorde. Marlies Brouwers en Peter van Leeuwen brachten Crescendo weer langszij en een droge knal van Henk Alberts deed de balans even in Leids voordeel doorslaan. Phoenix scoorde al in dezelfde achttien de minuut tegen, waarna Cres cendo in de modder niet op nieuw kon weglopen, alle kan sen ten spijt. Vrouwen van Grasshoppers kunnen niet imponeren KATWIJK GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER De vrouwen van Grasshoppers maakten het rouwproces in Kat wijk afgelopen zaterdag com pleet. Na het verlies van Quick Boys en Katwijk op eigen veld konden ook de basketbalsters van coach Han Wallaart niet imponeren. In de thuishal Cle- yn Duin ging ongeveer alles mis wat er maar mis kon gaan. Het laaggeplaatste Orca's uit Urk hield met een onvervalste 'buzzerbeater' de twee punten over aan de zwaar ondermaatse partij: 52-53. „De laatste twee punten van Urk waren illustratief voor de hele wedstrijd. Vier speelsters stonden te kijken hoe Marijke de Boer de laatste bal erin gooi de," sprak Wallaart na afloop. En inderdaad, wat Grasshop pers presteerde was bepaald niet hoe het een eredivisieploeg betaamt. Ada Kraaijenoord moest verstek laten gaan we gens een blessure, maar dat kon moeilijk als excuus gelden voor het slechte spel. De meest simpele ballen wer den naast de ring gegooid. Open lay-ups - toch niet de moeilijkste schoten - ploften zonder ook maar de ring te ra ken in handen van de tegen stander, de verdediging stond af en toe wagenwijd open zodat Urk gemakkelijk kon scoren en de full-court-press liep absoluut niet. Veel te vaak kon Orca's de press omzeilen en alles bij el kaar opgeteld was dat ongeveer de basis waar de nederlaag aan te wijten was. Al in de eerste minuten werd het duidelijk dat het niet liep zoals voorgaande wedstrijden. Waar Grasshoppers tegen Lisse en Rotterdam Zuid in het begin flink uit de startblokken kwam keek het nu tegen een snelle achterstand aan. Het eigenlijk nietige Orca's, dat vorig jaar we gens de te lage klassering in de promotiedivisie niet eens recht had op promotie naar de eredi visie en tot nogtoe niet impo neerde in de hoogste afdeling, kon alleen maar blij zijn dat het bij de Katwijkse tegenstander niet liep en bleef door hard te werken goed bij. Leiden kwam net als vorige week niet verder dan een 0-0 gelijkspel. In Rotterdam slaagde Leiden er in een veldoverwicht te verkrijgen, maar bleven de schaarse kansen onbenut. Een actie van Jeroen Dubbeld, die drie man voorbij ging en terug legde op zijn spits, had de strijd kunnen beslissen als Ronald Carpentier de bal niet had naastgetikt. Daartegenover stond dat doelman Ton van der Meer een moeilijke bal moest redden bij een strafcomer. Roomburg won in de eerste klasse een beroerde wedstrijd van Tempo. Rutger van Schaik scoorde een velddoelpunt en mocht vanaf de stip aanleggen toen Cees Wendt op zijn stick was gehakt. Roomburg is de twee koplopers tot op een punt In de tweede klasse gaat Fo rescate fier aan kop. Terwijl nummer twee, Cartouche, strui kelde tegen de studenten, speel de Forescate zelf tegen drie, Krimpen. Dat werd complete veegpartij. Al m seconden opende Eric Kruysmulder met een strafcor- ner. Voor rust voerden Jan- Geert Vink, Olivier Kist (2x) en Martijn van Paassen de score op tot 5-0, terwijl Gert-Jan Ege- brink en nogmaals Vink, met een fraai backhand-schot, tot de zeven doorgingen. Als laatste mocht Krimpen nog wat doen: 7-1. De Leidse Studenten boekten hun eerste overtuigende zege. Cartouche ging met 3-0 ten on der tegen de 'bikkelende' stu denten. Steven van Randwijk benutte voor rust een slimme strafcomer-variant, terwijl hij in de tweede helft tweemaal Len- non Wiarda in stelling bracht: de eerste eenvoudig, de tweede fraai vallend en pushend. Alecto is door een 2-1 nederlaag tegen Dopie afgezakt naar de laatste positie op de ranglijst. Noord- wijk was aanvallend veel sterker dan middenmoter VW, maar kreeg in de tweede helft één doeltreffende counter te ver werken, terwijl het team zelf verzuimde te scoren. De koploper in de vierde klas se, Catwijck, had de nodige moeite met Hisalis dat de laatste weken goed speelde. Halverwege de eerste helft scoorde Martijn Houwaard met een knap schot van de rand van de cirkel. Na rust bouwde Cat wijck rustig aan een overwicht en scoorde het team nog drie maal. Henrik Houwaard en Paul van der Logt benutten een straf comer, Kees Zwaan bekroonde de wedstrijd met een fraaie solo vanaf de middenlijn. Vrouwen De vrouwen van Alecto kwa men onverwacht in problemen tegen het onderaanstaande Nijmegen. Alecto gaf het initia tief uit handen en moest nog nauwkeurig verdedigen om het gelijkspel veilig te stellen. Doel- vrouwe Marike Lips produceer de weer een paar mooie reddin gen. In de eerste klasse heeft Lei den Spirit met 2-1 verslagen waardoor de ploeg van de laatste plaats af is. Leiden bouwde snel een 2-0 voor sprong op via doelpunten van Cathelijne Kranendonk uit een strafcomer en Henriëtte Smit. Ook toen Spirit terugkwam tot 2-1, bleef Leiden de sterkste en had het aantal treffers nog moe ten oplopen. In de tweede klasse verloor Roomburg ondanks goed spel met 3-0 van koploper Kameleon dat drie strafcomers wist te ver zilveren. Forescate kwam niet verder dan 0-0 in Weesp. Met coach Marja Spreij als laatste man op het veld, hielden de Voorschotense vrouwen ach terin de verdediging eenvoudig gesloten. Voorin is Forescate af hankelijk van Romee Zwaan, die deze wedstrijd minder goed draaide. Noordwijk had pech bij de kansen die het team kreeg en leed in de derde klasse een 2-0 nederlaag tegen De Kikkers, van wie de coach een afwezige scheidsrechter verving. De Leidse Studentes wonnen met 2-1 van Aeolus door treffers van Marianne van Beuningen en Fleur Abas. In de vierde klasse blijft Cat wijck onbedreigd bovenaan staan. VCL uit Den Haag werd de eerste thuisnederlaag toege bracht door een snel doelpunt van Auketien Dijkstra, die al na zes minuten in de cirkel mocht uithalen. Hisalis verloor met 3-0 van De IJssel. De Lissese dames speelden een goede eerste helft, maar legden het daarna af tegen een fellere opponent. kleedkamer gaf maakte Leiden wel wat allerter, maar echt te rugkomen zat er niet in. Pas in de laatste tien minuten krabbel de Leiden terug naar tien pun ten, het kwaad was echter al ge schied. Peter ter Haak ging tij dens de wedstrijd door zijn knie en werd ijlings afgevoerd naar het ziekenhuis. Zijn blessure lijkt echter mee te vallen en hij hoopt de training zelfs deze week weer te hervatten. Scores Leiden: De Ruyter 18, Ginjaar 14. Zevenhoven 14, Van der Maas 10. Pech blijft de mannen van Lisse in de eerste divisie A ach tervolgen. Na de nipte neder laag van vorige week tegen Ar riba kwam het team van Gerard van der Worp ditmaal één punt te kort tegen de reserves van Akrides 2. In IJmuiden bleef het scorebord na de veertig minu ten op 63-62 steken. Sid Bruinsma moest het in Barendrecht tegen Binnenland stellen zonder Mark Brussche. De belangrijke man bij Blitz liet wegens familieomstandigheden verstek gaan en dat was een aderlating voor de Voorschote naren. Blitz kwam al vrij snel op achterstand (28-15), maar keek bij rust slechts tegen een ach terstand van vijf punten aan: 36-31. Na de hervatting kwam Blitz nog even vijf punten voor maar er was een verlenging bij 62-62 nodig om een winnaar aan te wijzen. Dave Heide- brecht pakte 16 rebounds naast zijn 23 punten, maar Blitz legde toch het loodje: 77-73. De derde wedstrijd in acht dagen brak de vrouwen van Lis se op. Het toch al niet gelukkige team in de eredivisie werd, na de kloppartij van afgelopen woensdag toen er met 41-74 van Den Helder werd verloren, de oren gewassen in en tegen Rotterdam Zuid. In de altijd koude sporthal 'De Enk' kwam Lisse niet goed uit de verf. Na een waardeloze eerste helft waarin de pupillen van Peter Lapidaire tot een puntentotaal van slechts 13 kwamen tegen over RZ 43, volgde een iets beter tweede deel. Lisse droop uitein delijk af met 71-34.Scores IJsse: Van den Heuvel 17, Marleen Droogh6. De vrouwen van MSV herstel den zich van de nederlaag van vorige week tegen OSG en blij ven aan kop in de promotiedivi sie. Wederom zonder de gebles seerde Marian Janson werden de eveneens incomplete reser ves van Rotterdam Zuid - er speelden een aantal met het eerste mee tegen Lisse - terug gewezen. Rick Driessen zag zijn Na 4-11 namen de Noordwijk- sen echter de wedstrijd over. Renate Sluys nam haar team met 29 punten op sleeptouw naar de overwinning. Samen met Tineke Vos (17) en Yvonne van der Pul (16) had ze een be langrijk aandeel in de 79-61 ze ge- Simone van Meurs (9) doet namens Grasshoppers een poging te scoren. Ellis van der Kooi (8) en matchwinner Marijke de Boer (rechts) kijken toe. FOTO Loek Zuyderduin. Met center Hennie Koffeman op kop, die de zaak goed orga niseerde en verdedigend Marie- José Allers goed in bedwang hield, bleef Orca's aan de lei ding. Tot de dertigste minuut. Een opleving van Katwijkse kant leverde Grasshoppers een 48-40 voorsprong op. Lang duurde het echter niet. Coach Fred van Uric van Urk droeg zijn speelsters, in verband met de foutenlast waar Grasshoppers mee kampte, op om veel inside te spelen en dat pakte goed uit. Binnen drie mi nuten was Orca's weer in de wedstrijd (48-49) en de hecti sche slotfase pakte voor de be zoekers goed uit. Met nog 22 seconden en 52- 51 op het scorebord kreeg Urk de bal. Marijke de Boer ontving het leer en tegelijkertijd een vrijwel vrije doortocht naar de vijandelijke basket. Dankbaar besliste ze de wedstrijd in de laatste seconde en liet een hui lende Katwijkse thuisploeg ge desillusioneerd achter. Scores Grasshoppers: Kuyt 16, Allers 14, Van Meurs 7. Orca's: Van der Kooi 13, Koffeman 11, De Boer 11. Het basketbalweekeeinde is voor de regioploegen niet gun stig verlopen. Met uitzondering van de vrouwen van MSV gin gen alle wedstrijden verloren. Blitz kwam nog het dichtste bij de winst, maar moest na de ver lenging tegen Binnenland toch puntloos naar huis terue keren. Luba Leiden kreeg net voor de derde keer achtereen niet voor elkaar in de promotiedivi sie. In Rijswijk werd tegen Loko- motief een onnodige nederlaag geleden:, 98-88. Bij Leiden was er min of meer sprake van on derschatting van de tegenstan der. Maar liefst 18 keer leed Lei den in de eerste helft balverlies. In de laatste vijf minuten van het eerste deel werd de wed strijd definitief uit handen gege ven. Lokomotief kon via 33-27 uitlopen naar 50-30 bij rust. De donderspeech die coach Bert Samson zijn spelers in de

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19