Sport Annette Koop blinkt uit Oegstgeest en Scylla tevreden Eerste succes voor NOVO Huub Pragt is in vorm Leython maakt te veel domme fouten Schockemöhle wil nieuw circuit BREMEN - Paul Schockemöhle wil in samenwerking met de Amerikaanse juwelier Isaac Arguetti komen tot een nieuw circuit van klasseconcoursen voor springruiters. Daarbij staat de Duitse oud-Europeselcampioen het voorbeeld van het ATP-circuit bij het tennis voor mannen voor ogen. Schockemöhle verklaarde in Bremen met het plan te willen be reiken, dat de paardesport internationaal meer op de voorgrond treedt en vaker dan tegenwoordig op de televisie wordt uitge zonden. Het is de bedoeling, dat het circuit met hulp van de Professione le Ruiter Associatie (PJA) volgend jaar al in kaart wordt gezet. Overigens blijft het circuit om de wereldbeker, onder auspiciën van de Internationale Hippische Federatie, bestaan. India bijna uitgeschakeld voor OS AUCKLAND - Het Olympische deelnemersveld hockey is bij de vrouwen op één team na compleet. Duitsland, Nieuw-Zeeland, Groot-Brittannië en Canada zijn als halve finalisten van het kwa lificatietoernooi in Auckland zeker van plaatsing. De nummer vijf van het Nieuw-Zeelandse evenement maakt de acht teams voor Barcelona een feit. Organisator Spanje, titelverdediger Australië en wereldkampioen Nederland hadden zich al ge plaatst. DE VOLLEYBALLERS van VCS gaan on verdroten voort. Opnieuw werd er ge wonnen. Dit keer was Be Fair, dat wel een set wist te winnen, het slachtoffer: 1 -3. De vrouwen van Docos pak ten in het Morsch-complex weer drie punten in het met 3-7 verloren duel tegen Shot Wage- ningen. Meded-egradatiekandi- daat Hoonhorst daarentegen greep tegen Reflex slechts twee punten, zodat de Leicjse ploeg nu de voorlaatste plaats mag in nemen. De Leidse produktie werd door Marijn Olden (twee maal) en Petra Buitelaar een maal verzorgd. Ook voor Mir jam Oreman was het nivo te hoog gegrepen. Bescheiden De vrouwen van Rijnsoever boekten een belangrijke 6-4 overwinning op Tempo Team. Het veelbelovende spel ten spijt, vertoeven de Katwijksen toch op een bescheiden plaats in de middenmoot. In dit pittige treffen deed Iris Sjaardema met twee zeges niet onder voor haar teamgenote Mariska de Haas. Beiden moesten in Anja de Ko ning hun meerdere erkennen. Saskia van der Guchten smaak te ook het zoet van één over winning. De winst in het dubbel legde uiteindelijk het verschil bloot. De mannen van Rijnsoever verstevigden in de derde divisie hun koppositie door met 7-3 te winnen van het Hoomse Dis- nierats, dat overigens op de on derste plaats bivakkeert. Met het 6-4 verlies van concurrent 't Zand zijn de kampioensapira- ties van de Katwijkers alleen maar toegenomen. In dit duel mocht de 46-jarige Chiel Kuiper zich met drie zeges tot kopman laten kronen. Zijn veel jongere maatjes Marco Cecchi en Gert- Jan van Duin waren goed voor twee winstpotten. Laatsge- noemden wisten deze keer geen winst in het dubbel te pakken. De mannen van Docos staan er na de 8-2 winst tegen Oldra eveneens rooskleurig voor in de derde divisie. Alleen het Goudse Vriendenschaar, de volgende te genstander van de Leidenaars, kan in de race om de titel roet in het eten gooien. Naast de drie knapppe overwinningen van Edward Hulst, tekende ook invaller Johan Kuif voor dezelf de produktie. Eric Lenselink (eenmaal) en het gewonnen dubbel bepaalden de eindstand op 8-2. Maandag 21 oktober 1991 Redadia: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOüSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: TIM BROUWER DE KONING Vormgeving: SIMON DE GRAAF NIEUWSLIJN LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Huub Pragt testte gisteren in Haarlem de vorm voor zijn ma rathon volgende week in het Italiaanse Carli. De Leidse atleet won in 24.04 een wedstrijd over acht kilometer. Jan Dirk Hazele- ger werd in de marathon van Frankfurt onder slechte om standigheden 21ste in 2.24,23. In Haarlem was de Trosloop over een halve marathon het hoofdnummer. Zoals de laatste tijd gebruikelijk, won Marti ten Kate (ondanks een val) in 1.02,52. Huub Pragt verkoos echter zijn snelheid te testen op het bijnummer over acht kilo meter. De test verliep naar wens. In een constant tempo kwam hij al gauw aan de kop te lopen, waar AV Hollander Theo van der Veer hem nog het langst kon volgen. Ook Van der Veer kon echter het tempo niet vol gen dat voor Pragt leidde tot 24.04. Van der Veer finishte in zijn eigen ritme in 24,34, nog redelijk dicht achter Pragt. „Na vandaag en gezien mijn record op de halve marathon twee weken terug, heb ik zeer goede hoop voor volgende week. Ik voel me prima en ver der is het alleen hopen op goed weer. Als ik het heel houd en als de omstandigheden goed zijn moet mijn persoonlijk record (2.19,48) kunnen sneuvelen", aldus de winnaar van de Leidse marathon. Jan Dirk Hazeleger trof het slecht in Frankfurt. De mara thon aldaar moest worden ver lopen in ijzige koude. Dit beïn vloedde de prestaties van de meeste deelnemers zeer nade lig. Hazeleger, die verwacht had beduidend harder te kunnen lo pen, eindigde als 21ste in 2.24,23. Winnaar werd de Duit ser Herbert Stefihy die eerder dit jaar ook al won in Pitts burgh. Hij eindigde met grote voorsprong in 2.13,45. Voor Ha zeleger werd Jos Sasse (enkele jaren geleden nog winnaar in Frankfurt) eerste Nederlander in 2.22,05. De beste Nederlandse presta tie in Frankfurt kwam op naam van Annie van Stiphout. De 39- jarige Brabantse eindigde in 2.39.26 als derde en werd daar mee de beste veterane. Van Stiphout, die op 12 mei zege vierde in de marathon van Utrecht (2.44.55) benaderde haar persoonlijk record, dat zij negen-en-een-half jaar geleden met 2.37.28 in Amsterdam liep, tot op twee minuten en twee se conden. Zwijndrechtse Barbara Kamp kwam in 2.44.25 als vijfde over de eindstreep. Joost la Lau sloot zijn zeer lange seizoen af met een stra- tenloop over één Engelse Mijl in Utrecht. In een sterk veld met de gehele Nederlandse (sub)top werd la Lau derde in 4.12,2. Het duo Angel Hoogland en Ruud van Winkel in actie tegen de niet zichtbare Eelco Buddingh en Marianne van Riet. Het hutspot-toernooi van Me- renwiek was wederom een succes. foto loek zuyderduin Merenwiek kan terugkijken op een geslaagd weekeinde. De badmintonvereniging hield voor de 15de keer het al om bekende hutspot-toernooi. Het derde lustrumtoer- nooi was met name in de klassen B en C goed vertegen woordigd. De organisatie mocht zich gelukkig prijzen met een sterk deelnemersveld. Zowel regionale toppers van Merenwiek, Leiden, Flair en Spotvogels als van Hil versum, Leython en Aigis waren te bewonderen. te. Tot de finalepartij was alleen Jan Slingerland van B.C. Leiden erin geslaagd een derde set af te dwingen. In de halve finale had ook Randy Thepass van Veglo geen antwoord op de keiharde smashes van Roessink. In de finalepartij trof hij club genoot Martin Voskuilen die nog niet was hersteld van zijn zinderende driesetter tegen Me- renwiek-favoriet Rob Burgerjon. Voskuilen kon er voor het pu-. bliek nog wel een derde set uit persen, maar kon daarin geen potten meer breken (15-3). In het mannendubbel was telkens grote belangstelling voor de toneelstukjes van het gele genheidsduo Jan Slingerland en Edwin Both. Deze oudgedien den bereikten de finale door taktisch en controlerend te spe len, hoewel een enkele keer psy chologische oorlógsvoering de doorslag moest geven. Andre BADMINTONMEDEWERKER De organisatie was voor het zes de achtereenvolgende jaar in handen van Dick Sijmonsma, Saskia de Mos, Bert van Eijk en Danny Plug. In de kleine maar gezellige sporthal 'Broekplein' werden de verrichtingen van de diverse spelers en speelsters ga de geslagen door een twee rijen dik publiek. Voor de enthou siaste toeschouwers was het leuk dat de toemooicommissie het wedstrijdschema zodanig had opgesteld dat telkens partij en uit verschillende onderdelen en/of klassen werden gespeeld. Bovendien werd er ook al in de voorrondes op het scherpst van de snede gespeeld. In de klasse B was het al snel duidelijk dat de beresterke John Roessink van Flair een goede kans op de eerste plaats maak- Meijer en John Henskens van Leython lieten zich hierdoor niet van de wijs brengen. In het gemengddubbel waren de bekende toernooi-gangers Ruud van Winkel en Angel Hoogland goed op dreef. In de halve finale kwamen ze geen moment in problemen tegen Eelco Buddingh en Marianne van Riet. Daarom was het ver rassend dat in de finale de ver moeide Andre Meijer met Alma van Winkel zijn tweede eerste prijs in de wacht sleepte. In de klasse C was Jan Zand- stra van Leiden voor het publiek een onbekende en verrassende finalist. Door zijn perfecte ver dediging en gave om uit de meest onmogelijke posities de shuttle te retourneren werd in de halve finale Sjaak Plug van Veglo veelvuldig tot wanhoop gebracht. In de finale moest Zandstra zijn meerdere erken nen in de technisch beter spe lende Patrick Vasse van Aigjs. Annette Koop, eveneens bij Lei den spelend, speelde uitzonder lijk goed tegen de drie klassen hoger spelende Esther Brinkel van Aigis. Brinkel moest het vooral ontgelden door het krachtige en nauwkeurige spel van Koop. Het gemengddubbel werd gewonnen door Frans Aartsen met Elise Zandstra. De klasse D was zoals gezegd matig bezet, maar het speelni- veau daarentegen was opval lend hoog. Dit werd vooral ge demonstreerd door de winnaar in het mannenenkel: Henk Mol- lee van Merenwiek. Hij was ove rigens de enige merenwiek-spe- ler met een eerste plaats. Tot slot een overzicht van de Klasse B: mannenenkel: John Roessink (Flair), vrouwenenkel: Veronique Vestjens (Hilver sum), mannendubbel: Andre Meijer, John Henskens (Ley thon), vrouwendubbel: Alma van Winkel, Angel Hoogland (Leython), gemengddubbel: Andre Meijer, Alma van Winkel (Leython); Was se C: mannenenkel: Pa trick Vasse (Aigis), vrouwen enkel: Annette Koop (Leiden), mannendubbel: Jeroen Ber nard, Jerry Versluis (Spotvo gels), vrouwendubbel: Pauline Tol, Annette Koop (Aigis, Lei den), gemengddubbel: Frans Aartsen, Elise Zandstra (Aigis, Leiden); Wasse D: mannenenkel; Henk Mollee (Merenwiek), vrouwendubbel: C. de Bruin, B. v.d. Voort, gemengddubbel; A. Berger, M. Immers. OEGSTGEEST RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Dat er slechts een handjevol toeschouwers waren afgekomen op de derby tussen Peco- s/Oegstgeest en Scylla was niet zo verwonderlijk. Immers, de uitslag van het verplichte duel in de eerste ronde van de degra datiepoule was in feite net zo voorspelbaar als het slechte weer. De allesbehalve hectische strijd eindigde in 5-5, waarmee iedereen met een gerust hart de Voscuyl verliet. Ook de vrouwen van Docos waren relatief tevre den met het behaalde resultaat tegen de eredivisiecollega's van Shot: slechts een 3-7 verlies. Het mag ondertussen duide lijk zijn dat Scylla ook zonder de inbreng van Mirjam Hooman de punten bijelkaar sprokkelt. De zwakte van de eredivisie is daar natuurlijk de bet aan. De Leidse ploeg kan het zich daarom permitteren om wekelijks met een invaller aan te treden zonder negatieve gevolgen. Maatjes Dat weten de volwaardige ere divisiespelers Merijn de Bruin en Michel de Boer, uitkomend in het eerste paar, maar al te goed. Hun mindere maatjes in het tweede paar Lars Witte brood en invaller Onno Azier werden door de Oegstgeestspe- lers Siem Van der Valk en Ron Schipaanboord in snel tempo, met 5-0 aan de kant gezet. Nadat Oegstgeest een 5-3 voorsprong koesterde was het dan ook logisch dat het vizier van het thuisfront gericht was op tafel één. Daar was het Mi chel de Boer die tegen Van der Broek revanche nam op het eer der (vorige week) geleden ver lies. Ook Merijn de Bruin liet, na eerdere winst op Van der Broek, tegen Reitsma er geen gras over groeien wie de sterkste was. De De Bruin na afloop: „Het ging beter dan vorige week, behalve het dubbel. Maar Michel (De Boer, red.) speelde erg goed en daardoor speelde ik in zijn slip stream", zei de iii Amsterdam wonende De Bruin. De even gretig spelende als de verbaal aanwezige Van der Broek was het daarmee eens, al gaf hij de schuld toch aan de dndcke week die hij achter zich had. LEIDERDORP JAN BROUWER DE KO- VOLLEYBALMEDEWERKER Precies een jaar geleden prijkte de naam Leython bovenaan de ranglijst van de eerste divisie B. De toenmalige debutant had in de eerste drie wedstrijden maar liefst acht punten vergaard. Mo menteel staan de Leiderdorpers met nul punten uit evenzoveel wedstrijden stevig onderaan. Toch liep Leython-coach John Groen na de 0-3 nederlaag te gen Gemavij/WC niet narrig rond in sporthal Op Dreef. Inte gendeel, de Zoetermeerse oe- fenmeester toonde zich zelfs ge matigd tevreden over de stij gende vorm van een groot deel van de selectie. „Vooral aan de buitenkanten liep het eindelijk naar behoren. Het is nu zaak dat we ons op details gaan richten. Want steeds weer gaan we de boot in door onbenullige en onnodige foutjes in het heetst van de strijd." Deze waarheid als een koe bleek zaterdag in de goed- jorthal Op Drei tweede en derde set. In het eerste bedrijf lapten de Leython-spelers de tactische opdracht die John Groen hen had meegegeven, aan hun laars, waardoor van strijd geen sprake was. De koplopers uit Vught, met maar liefst vier spelers van boven de twee meter in de gele deren, lieten de bal in alle hoe ken van het Leython-veld neer ploffen, en zegevierden binnen een kwartier met 15-3. Bert-Jan Janzen, tijdens de eerste twee competitiewedstrij den de enige speler in normale doen. haalde door zijn afwezige indruk de woede van Groen op zijn hals, en werd kort in de tweede set uit het veld gehaald. Deze zet miste zijn uitwerking niet. Leython bleek plotseling wel in staat de opdracht van Groen om Marco Vermeulen, de angel uit de ploeg van WC, uit de combinatie te serveren, uit te voeren. De Brabantse machine begon bij een 8-14 voorsprong te haperen, en zag de thuisclub akelig dichtbij komen (12-14). Maar een ondoordachte, slechte pass van Rik Uiterwijk maakte de Leiderdorpse opmars in een klap waardeloos (12-15). Even later zag het er naar uit dat Leython zijn eerste set zou binnenhalen. Zover kwam het echter niet. In de eerste plaats omdat het arbitrale duo de Vughtenaren enkele malen te hulp kwam, dit tot grote woede van John Groen, die een rode kaart kreeg voorgehouden. Daarnaast gpng Paul-Jacques Verhoeven bij 10-10 twee maal kinderlijk simpel in de fout. WC pakte de kadootjes met beide handen aan, en gaf ver volgens niets meer weg (13-15). „Juist dit soort fouten doen ons keer op keer de das om. Dat is zonde", meldde Paul de Win ter na afloop van het duel. „We zullen moeten blijven hameren op de ogenschijnlijk gewone si tuaties. Dat kan door een keer tje per week extra te trainen. Dat hebben we eind vorig jaar ook afgesproken, maar nu puntje bij paaltje komt, gaat bij veel jongens het meisje en het uitslapen weer voor de goede zaak. Ik vind dat jammer, want ik denk dat zo'n training het verschil maakt tussen steeds net verliezen en net winnen. Mis schien dat bij de anderen dat besef pas doordringt als we met de kerst nog onderaan bunge len." LEIDEN «GER REN ES VOLLEYBALMEDEWERKER NOVO heeft in de volleybal competitie bij de mannen zijn eerste zege geboekt. Het ver sloeg CVB/De Sterre met 3-2 in een sterk wisselende wedstrijd. Gemini kon het in Krommenie niet redden tegen Krovo en ver loor met 3-1. Bij de vrouwen ook het eerste succes voor Ge- mini/K. Tegen het eveneens puntloze Riva 2 werd het 0-3. NOVO begon ontzettend zwak - met name op het onder deel serveren - en verloor ver diend met 6-15. In de volgende set was juist dit onderdeel goed verzorgd en toen bleek De Ster- re over een vrij zwakke pass te beschikken. De spaarzame aan vallen werden verder vakkundig afgeblokt: 15-1. NOVO ging goed door en de laatste weken toch al uitstekend op dreef zijnde Bart Pedersen scoorde ook nu weer aan de lo pende band (15-6). Toch zakte NOVO hierna weer wat terug. Ondanks dat het nog op match point kwam (14-13), verloor het 14-16 en was een vijfde set noodzakelijk. Hierin herstelde NOVO zich prima: 15-10. Gemini kon aanvankelijk goed gelijke tred houden met Krovo en wist in een spannende slotfase van de eerste set zelfs nog winnend af te sluiten (14- 16). Het had echter steeds meer moeite om het sterke blok te omzeilen en behalve lepe Roos- jen die probleemloos bleef sco ren, sloeg de rest zich daarop te pletter. Bovendien had men nogal wat problemen met de scheidsrechter, die in de ogen van de Voorschotenaren op be- Leython-aanvaller Bert-Jan Janzen haalt uit maar ziet zijn smash even later geblokt door Johan Traa. Leython slissende momenten - zoals op verloor de wedstrijd tegen Gemavij/WC met 0-3. foto henk bouwman 12-12 in de vierde set - voor Ge- mini een ongunstige beslissing nam. Gemini kwam er eigenlijk niet meer aan te pas en verloor driemaal op rij via 15-10, 15-9 en 15-12. In de promotieklassen gaat VCS onverdroten voort op het pad der overwinningen. Nu moest een ten opzichte van vo rig seizoen toch wat verzwakt Be Fair er aan geloven met 1-3. Met Robert-Jan Batenburg voor Ad van Elk en Chris van de Hoe ve op de spelverdelersplaats liep het direct naar een 0-7 voor sprong, die regelmatig werd uit gebouwd tot 8-15. In de tweede set greep Dick van Elk weer eens een hoofdrol. Aan de bui tenkant was hij niet af te blok ken: 6-15. Enige spelerswisselin gen verstoorden in de derde set de concentratie en het ritme, waardoor Be Fair toch nog iets kon terugdoen (15-13), maar in de vierde stelde VCS met 10-15 orde op zaken. Bij Graficon ontbraken Rolf en Ron Groen, waardoor de op stelling wat doorelkaar gegooid moest worden. Desondanks had het weinig moeite met de jonge ploeg van Gemini/K 2. Na een 15-5 start, liep Donar direkt naar een ruime voorsprong, die door concentratieverlies en een slechter wordende pass onno dig uit handeri werd gegeven: 14-16. Donar sloeg met 15-6 te rug en op 9-9 in de vierde set maakten vooral de jonge spelers van Gemini veel misbaar tegen een scheidsrechterlijke beslis sing. Donar bleef koel en maak te geroutineerd uit naar 15-9 en 3-1. In de ontmoeting tussen Ley thon 2 en RW ontliepen de bei de ploegen elkaar weinig. Beide teams wonnen om en om een set (14-16,15-13,11-15.15-13), maar in de vijfde drukte Ley thon 2 door. Bij de vrouwen was de ont moeting tussen Riva 2 en Gemi ni een zes-punten wedstrijd, daar beide ploegen nog nul punten hadden. Gemini speelde uitstekend. Vooral de serve was ijzersterk en men maakte uitste kende gebruik van de ruimte achterin. Alleen in de tweede set hield Riva haar opponent even bij, maar een versnelling in de aanvalsopzet was voor Ge- mini genoeg ook die set win nend af te sluiten: 7-15, 10-15, 3-15. In de promotieklassen be haalde Leython 1 een 3-0 over winning op Oikos. Hoewel de setstanden anders doen ver moeden kwam in de eerste twee sets die zege geen moment in gevaar (15-10,16-14). Echt moeilijk werd het daarna; een diepe inzinking leek aan Oikos weer mogelijkheden te ver schaffen, maar een krachtig herstel bracht ook nu weliswaar nipt winst (15-13). RW liep bij Leython 2 tegen haar eerste nederlaag op (3-0). Scherp serverend ontregelde Leython 2 de pass goeddeels en anderzijds wist men de spaarza me aanvallen goed verdedigend te verwerken (15-10, 15-1, 15- 10). De mixture van promotieklas en divisiespeelsters van Gemini 3 was duidelijk te sterk voor NOVO. De Voorschotense aan val was onstuitbaar: 15-7,15-13, 15-11. VCS blijft winnen. De debu tant veegde nu het gerenom meerde Agon met 3-0 weg. Anja van de meer serveerde in de eerste set al direkt naar 7-0 en VCS maakte uit met 15-8. Daarna was er geen houden meer aan: 15-5 en 16-14.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18