Sport Eindelijk winst voor Leiden Voorschoten schiet uit zijn slof FC Lisse mist teveel kansen Katwijk buigt voor hekkesluiter Vitesse Israël blijft succesvol Verdiende nederlaag voor RCL Rijnsburgse Boys gaat 'ineens' aan de leiding I Maandag 21 oktober 1991 TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS V V WANROOY ROB V heerste Katwijk, met kansen voor Marco van Zeist, Lange- veld en Marco de Ridder. Op het moeilijk te bespelen veld knokte Vitesse echter voor wat het waard was. Door een treffer van Peter den Os kwamen de Delftenaren nog vóór rust langszij: 1-1. Diezelfde Den Os brak in een duel met Edwin Verhoogt zijn neus. Hoe vervelend het voorval ook was voor de betrokkene, Vi tesse leed niet onder zijn ver vanging. Invaller Marco Wijn- ants stond namelijk aan de ba sis van het winnende doelpunt, dat de altijd gevaarlijke Ronald Vermeulen voor zijn rekening nam (2-1). Katwijk ging vervolgens over tot een grootscheeps offensief. Met Gijs Collé, die na de pauze de plaats van Guyt innam, in de ploeg leverde dat drie goede mogelijkheden op. Kees Krayenoord, Langeveld en De Ridder lieten ze echter onbenut. Voor Vitesse zorgde de eerste overwinning voor opluchting. Als enige eersteklasser dreigde de formatie van Paul van der Zwaan het contact met de mid denmoot al in een vroeg stadi um kwijt te raken. De enige schade die de Delftenaren za terdag opliepen, waren de boe kingen voor Den Os en Martin de Graaf. Katwijk is de twijfelachtige eer te beurt gevallen om als eerste te verliezen van Vitesse Delft. De hekkesluiter degradeerde de ploeg van trainer Arie Lagendijk zaterdag tot een bescheiden middenmoter in de eerste klas se A. Door de nederlaag (2-1) heeft Katwijk nu minder punten dan gespeelde wedstrijden. Niets wees er aanvankelijk op dat Vitesse het de Katwijkers, die met Adri Nijgh op de plaats van de geblesseerde Henk Lan- gemaat speelden, zo moeilijk zou maken. Nadat Pim Lange veld uit een gevaarlijke aanval niet meer dan een hoekschop had gehaald, verlengde hij ver volgens de corner van Jaap Guyt tot doelpunt: 0-1. Ook in de volgende minuten Luchtduel bij Sleutels-Ter Leede. Mario Faber en doelman Korpelshoek verdedigen zij aan zij uit voor de Sassenheimse ploeg. FOTO HENK BOUWMAN i. j Pim Langeveld BUKAREST ANP Op de ranglijst heeft Dinamo een punt voorsprong op Petro- Rinus Israël, technisch directeur lui Ploiesti, dat thuis uitstekend van Dinamo Bukarest, blijft on- presteerde met een zege van 2-1 geslagen met zijn nieuwe club. op Steaua Bukarest. Woensdag Op de negende speeldag van de begeleidt Israël Dinamo tijdens Roemeense competitie won Di- de uitwedstrijd bij Genua, in de namo thuis met 5-2 van FC tweede ronde van het toernooi Brasov. om de UEFA-beker. LEIDEN GERARD KUUPERS VOETBALMEDEWERKER Leiden heeft zijn eerste winst binnen (4-1). In een rare wed strijd scoorde Rob Bink vier doelpunten, waarmee hij de to tale produktie van Leiden in dit seizoen verdubbelde. Zijn broer Rick beleefde een minder pretti ge middag. Na een onprofessio nele charge werd hij na rust uit het veld gestuurd. Even daar voor was doelman Alex Stolwijk van Zevenhoven door de matig leidende scheidsrechter Ver schoor al naar de kant gediri geerd. Voor rust miste Leiden bovendien, bij een 2-0 voor sprong, twee strafschoppen. Leiden startte voortvarend. Een praatsessie afgelopen don derdag miste zijn uitwerking niet. Met een coachende Rick Bink in de defensie was Leiden de fellere ploeg. Reeds na tien minuten resulteerde dit in kan sen voor Robin Verhoeven en Rob Bink, beiden schoten net naast. Bij de tegenaanvallen van Zevenhoven werd er stevig ver dedigd, met name door Richard van der Kraan. Zijn felheid ging ten koste van een boeking. Na twintig minuten legde Rob Bink aan voor een vrije schop op twintig meter van het doel. Keu rig mikte hij de bal langs de muur en keeper Stolwijk. Twee minuten later herhaalde hij dit kunstje en stond Leiden plotse ling met 2-0 voor. Nauwelijks tien minuten later had Rob Bink de kans op een loepzuivere hattrick. Nadat hij zelf gevloerd was, ging de bal op de stip. Bink schoot de bal zacht en onzuiver in. Leiden bleef daarna de aanvallende ploeg. Vlak voor rust plukte aanvoer der Gerrit Domburg bij een aanval van Leiden met zijn han den de bal uit de lucht. Dit kost te hem een boeking, bovendien weer een strafschop voor Lei den. Na enige discussie posteer de Verhoeven zich achter de bal, maar ook zijn schot was zacht en onzuiver. Leiden ver zuimde hierdoor om de strijd vroegtijdig te beslissen. Dit had wel kunnen gebeuren na een uur spelen. Bij een lange bal moest doelman Stolwijk buiten het 16-metergebied ingrijpen. Volgens de scheidsrechter maakte hij hierbij opzettelijk hands, hoewel de meningen langs de kant hierover verdeeld waren. Twee minuten later was deze ongelijke strijd weer opge heven. Rick Bink maakte een onnodige overtreding en kon Na het verlies zaterdag tegen HVO in Vlaardingen staat RCL op 6 punten uit 6 wed strijden. Hiermee blijven de Leiderdorpers een aardige middenmotor. Winst had een plaats in "de kopgroep betekend. Hoewel RCL niet slecht speelde, ging de zege, verdiend, naar HVO. In de eerste helft was RCL zeker gelijkwaardig aan HVO. In de beginfase zelfs de ster kere ploeg. Dit resulteerde na vijfentwintig minuten in een 0-1 voorsprong. Kees Borst zette op links goed door en lanceerde een voorzet die door de meegekomen verde diger Hanno van Breugel resoluut werd ingekopt. Zeven minutenlater was het alweer gelijk. De gevaar lijke en snelle spits Glen Brown van HVO scoorde na een misverstand in de defen sie van RCL. Via de paal ca ramboleerde de bal over de doellijn, Arjan van Heusden was kansloos. Kluts kwijt Na deze tegentreffer was men bij RCL even de kluts kwijt. Voordat de Leiderdor pers zich hervonden hadden, stond men met 2-1 achter. Bij een aanval over links kwam de bal opnieuw bij Brown die vanaf de rand van het strafschopgebied keihard uithaalde. Hierna volgde een moeilijke periode voor RCL en moest men alle zeilen bij zetten om niet verder op achterstand te komen. Stempel In de tweede helft drukte de grensrechter van HVO zijn stempel nogal op de wed strijd. Bij veel aanvallen van RCL ging zijn vlag de lucht in. Scheidsrechter Snijders uit Vlaardingen floot menig maal voor buitenspel. RCL kwam daardoor nauwelijks aan kansen toe. In de vijfen zeventigste was Edwin Grootendorst nog het dichtst bij een treffer. Zijn schot be landde echter op de lat. HVO beperkte zich tot het uitspe len van de wedstrijd. VOETBALMEDEWERKER Voorschoten was zaterdag knap op schot. Aan de rand van Den Haag legde de ploeg van Leo Holl SVPTT met 6-0 over de knie. In de vierde klasse B maakte koploper Ter Leede op de Vliet tegen De Sleutels geen fout (0-1). Oegstgeest moet voorlopig een stapje terug doen. Het verloor met 2-1 van Kagia. KRV zit in een diepe crisis. Zelfs rode lantaarndrager CVC bleek met 3-0 te sterk voor de Katwij kers. Voorschoten - SVPTT 6-0 (vierde klasse A) „Een afgetekende overwin ning", reageerde trainer Leo Holl verheugd op de ruim uitge vallen zege. „Het was perfect". Nu heeft Holl de laatste weken toch al reden om blij te zijn want zijn ploeg draait als een trein en scoort aan de lopende band. „We spelen dan ook heel aanvallend", is zijn verklaring. .Alleen de eerste drie wedstrij den hadden we verdedigend wat problemen". Dat lijkt nu over. De Voorschotense verde diging geeft de laatste wedstrij den vrijwel geen kans weg en dat was zaterdag niet anders. Zeker Voorschotense aanvoer der Hein de Graaff is in vorm. Tegen het soms te hard spelen de SVPTT scoorde hij driemaal, waarvan één uit een strafschop na een overtreding op Hans Douw. De overige treffers wer den gemaakt door Tjeerd Ver- wey, Arwin Visser en Frank de Zwart. De Sleutels - Ter Leede 0-1 (vierde klasse B) Hans Tisseur vond dat zege niet bij de juiste ploeg was te recht gekomen. „Het was volko men onverdiend," wist hij ze ker, „en daar baal ik van." Dat Ter Leede niet in goede doen was vond hij zeker ook de ver dienste van zijn De Sleutels. „We hebben ze op eigen helft aangepakt. Ronald Guldemees- ter kreeg toen overigens een schitterende kans." De Leidse spits schoot de bal, nadat hij doelman Arco Korpelshoek had uitgespeeld, voor een leeg doel echter naast. Later zou dezelfde Korpelshoek nog fraai redden op een stifbal van Simon van der Linden. Toen had Ter Leede de zege al op zak. Ken overtre ding van Eelce Hillebrand op Peter Schelles betekende een strafschop. Mario Faber schoot beheerst raak. CVC - KRV 3-0 Ondanks de talentvolle groep spelers loopt het bij KRV niet op rolletjes. CVC, dat tot eergiste ren slechts één punt op het conto bijschreef bestreed de kwalitatief betere tegenstander met enthousiasme en keihard werken. De Katwijkers werden daardoor afgebluft en keken verbaasd toe hoe het Reeuwijk- se onderdeurtje gedecideerd naar een knappe zege stapte. Eerst was het Ruud van Leeu wen die vanaf de zestienmeter lijn raak knalde en na rust sloot Mike Binken een perfect uitge voerde counter doeltreffend af. Van Leeuwen dompelde het zwalkende KRV tenslotte met een ver schot dieper in de ellen de. Kagia - Oegstgeest 2-1 Na de 7-2 nederlaag tegen Sportlust besloot Kagia-trainer Rob Suttorp het aanvallend concept te laten vallen en terug te keren naar zijn geliefde coun ter-tactiek. Dat betekende enke le omzettingen in het team waardoor routiniers als aan voerde!" Lex de Ree en Alex Ver hulst naar de reserves werden verwezen. Spits Richard Trom pen mocht door het wegvallen van De Ree het als laatste man ook gaan douchen. Zevenhoven zette opnieuw aan en kwam twintig minuten voor tijd op 2-1, Domburg kop te een voorzet keurig achter Pe ter Selier. Leiden kreeg het nog even moeilijk, Rob Bink keerde het tij. Opnieuw schoot hij een vrije schop pardoes langs de muur en invaller-doelman Joep Visser. Vijf minuten voor tijd knalde Bink, Rob Lentz gaf de bal een tikje, voor de vierde keer raak. Peter Ciere toonde zich na afloop een gelukkige coach, hoewel de komende schorsing van Rick Bink hem wel weer voor problemen stelt. proberen en voldeed goed. De behoudende opstelling bleek te gen Oegstgeest wonderwel te werken. John Imanse opende na een half uur de score maar leek Joris van Benten de Vos- cuylbewoners vanaf elf meter weer naast Kagia te brengen. Doelman Cock Kaak stopte de inzet echter. Na een hoekschop van diezelfde Van Benten kopte Ronald Pillmeyer dan wel raak. Met een solo en een doelpunt van Peter Tamerus haalde Kagia tien minuten voor tijd de volle winst binnen. SCW - SMS 0-0 (vierde klasse B West I) SCW en SMS behielden in alle opzichten het evenwicht; in punten, kansen, spelniveau en treffers. Nul aan beide kanten dus. S1ZO - Zandvoort Meeuwen 3-3 Heel anders ging het toe in Hillegom. De thuisclub startte sterk en leek met doelpunten van Klaas Jan Vijn en Peter Bol op rozen te zitten. Zandvoort dat perstte er echter een venij nige sprint uit dat resulteerde in een 2-3 achterstand voor SIZO. Hans van Marsbergen redde vlak voor tijd met een kopstoot het belangijke punt. 1-0. 22 Bink 2-0, 59 Domburg 2 (Zevenhoven). Uitsluitingen: Rick Bink (l Knappe zege jeugd van Roodenburg LEIDEN RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER Roodenburg leverde in de eer ste klasse van de Landelijke Jeugd een opvallende prestatie door Ajax 2 op Sportpark Noord met 3-2 terug te wijzen. Noord- wijk verloor op eigen veld met 2-3 van Quick 1890 en in Rijs wijk kwamen RVC en Quick Boys niet verder dan een 1-1 deling. In de hoofdklasse werd Heerenveen-UVS afgelast. Roodenburg - Ajax 2 3-2 Het tweede landelijke jeugd- team van Ajax presteert dit sei zoen ondermaats. De Amster dammers dalen door de neder laag in de grijze middenmoot. Roodenburg krijgt door de zege de top van de ranglijst in zicht. De overwinning was dan ook verdiend. Hard werkend in een sterk collectief spoelde Rooden burg de bittere smaak van de snelle 0-1 achterstand weg. Na afkeuring van een treffer van Michael ten Brinke schoot Peter Kruit de Leidenaars naast Ajax, dat enkele minuten later weer een voorsprong nam. Remco van Waveren. voor het eerst na een lange blessure weer in de basis, maakte de 2-2 waarna de voor Van Waveren ingevallen Robert van Wijk Roodenburg de dik verdiende 3-2 schonk. Raak RVC-QuickBoys 1-1 Tot aan de rust hielden beide ploegen het kruit droog maar na de doelwisseling schoot RVC als eerste raak. Tien minuten voor tijd kwamen de Katwijkers langszij. Een combinatie tussen Remco van Dijk en naamgenoot Ronald van Dijk werd door de laatste goed afgerond. Noordwijk - Quick 1890 2-3 De bezoekers dankten de ze ge vooral aan het beter benut ten van de kansen. Na de af standsknal van Frank de Groot trof Quick, ondanks de beter spelende opponent, driemaal doel. De door blessures achter volgde kustploeg mocht daarna nog een treffer van Joost Battels begroeten. 17 FC LISSE speelde een goede tweede helft, maar werd niet beloond voor het betere spel. Barendrecht zegevier de met 1-2. Heel lang geleden voerde Rijns burgse Boys de eerste klasse aan, om uiteindelijk kampioen te worden. Dat was in het sei zoen '89-'90. Sindsdien was het voornamelijk kwakkelen gebla zen met het gezelschap van Arie Kurver. Na de zege van afgelo pen zaterdag op Rozenburg (0- 1) gaan de Rijnsburgers 'ineens' weer aan de leiding. Dat mag toch een behoorlijke verrassing worden genoemd. Dit seizoen immers begon ook alweer allerminst rooskleurig. Gelijk tegen Excelsior Maassluis (0-0), een flink pak slaag van NSW (6-2) en een teleurstellen de remise tegen Heerjansdarn (4-4). Na de eerste overwinning, 0-3 bij Scheveningen, begon het te draaien. Vitesse Delft (3-1) was het volgende slachtoffer. Zaterdag kon daar de naam van Rozenburg bijgevoegd worden. Hoewel de uitslag doet ver moeden dat Rijnsburgse Boys het moeilijk had. lag dat in wer kelijkheid anders. Kurver had gekozen voor een behoudende speelwijze, beducht als hij was voor de snelle tegenstoten van de opponent. Die tactiek had succes, de Rozenburgers dron gen wel aan, maar kwamen nauwelijks tot echte scorings kansen. De Rijnsburgers daar entegen waren veel gevaarlijker zonder dat het overigens tot doelpunten kwam. De ploeg had bovendien de pech dat Arie van Dijk al na een kwartier met een dijbeenblessu re moest uitvallen. Robert van Duin kwam voor hem in het veld. Al te veel invloed op het spel van de rustige Rijnsburgers had dat niet. Van Duin toonde zich een volwaardig vervanger in het team dat alleen Gert van Beelen (enkel) en Piet Janmaat (buikspier) moest missen. Vol gens aanvoerder Dick Heems kerk is dat ook de basis voor de huidige successen: „We zijn pas de laatste twee, drie weken weer behoorlijk op sterkte. Nu bijna iedereen weer fit en scherp is, is de concurrentie groot in het elf tal. De sfeer was al goed en die is door alle resultaten alleen nog maar beter geworden." Pas halverwege de tweede helft viel de eerste, en na later zou blijken de enige treffer. Van Duin was de maker. Omdat de Rozenburgers hiema fel op jacht gingen naar de gelijkma ker, kreeg Rijnsburgse Boys de nodige ruimte. Hoewel dit nog zeker drie, vier doelprijpe kan sen opleverde werd er niet meer gescoord. Niemand echter die daar nog maalde, de koppositie was door deze overwinning een feit. Het kan niet altijd feest zijn bij FC Lisse. In een slechte wedstrijd werd zaterdag tegen de eerste nederlaag van het seizoen aangelopen. Niet de zwak fluitende scheids rechter Bijlsma of het catenaccio-voetbal van Ba rendrecht stonden aan de basis van dit falen, maar het missen van een aantal opgelegde kansen. FC Lisse hielp zo de mogelijkheid om zeep om voor de eerste keer in de clubgeschiedenis aan de leiding te komen van de eerste klasse. USSE JAN KEES FAAS De eerste helft niet waard. Een dwarrelwind over het veld maakte goed voet bal niet mogelijk. FC Lisse ope reerde nauwelijks als een een heid. Edward van der Putten viel op het middenveld door de mand, aangezien hij niet in staat was de lijnen uit te zetten. De buitenspelers Erik Katten- berg en Robert Vermin onttrok ken zich teveel aan het spel, waardoor FC Lisse een vleuggel- lamme indruk maakte. Alleen de veel inschuivende laatste man Carlo de Keizer ont rok zich aan de malaise. De Kei zer strooide met uitstekende passes, maar Van der Putten en Mark Ens wisten van de gebo den vrijheid geen gebruik te maken. Een positieruil tussen De Keizer en Van der Putten is dan ook op zijn plaats. Het koukleumende publiek kwam pas na 25 minuten voor de eerste keer in beroering. Radjin de Haan bracht René Ras in stelling, die binnen het straf schopgebied werd gehaakt. De scheidsrechter zag het anders en gaf een vrije trap buiten de zestien. De Haan schoot de bal vervolgens uit pure teleurstel ling ver over. Barendrecht kwam uitslui tend naar Lisse voor een punt. Alle elf spelers achter de bal om af en toe met een counter uit te breken. Tegen de verhoudingen in nam Barendrecht dan ook vlak voor de rust de leiding. Een handsbal van Richard Mulder was daar voor nodig. De boos doener zelf: „Ik wilde mij breed maken en kreeg door de verra- delijke wind de bal toevallig te gen mijn hand. Er was echter geen tegenstander in de buurt." De scheidsrechter had geen begrip voor de actie van Mulder en wees naar de stip. Van der Woude voltrok het vonnis. In de tweede helft sloeg vanaf de eer ste minuut de vlam in de pan. Leon Hoep, die duidelijk sollici teerde naar een plek in de basis, bracht na zijn invallen aan de rechterkant meer leven in de brouwerij. Eigen helft Barendrecht werd volledig te ruggedrongen op eigen helft en het wachten was op doelpunten voor FC Lisse. Voorbereidend werk van Hoep en De Haan kre gen niet de gewenste afronding. Ens vrij voor de keeper, De Kei zer op twintig meter van het doel en Ras koppend hadden het vizier niet op scherp staan. Een Mulder-imitatie bij een van de Barendrecht-verdedigers be tekende de gelijkmaker. Van elf meter schoot Van der Putten FC Lisse naast Barendrecht. Vanaf dat moment waren de spelers van Barendrecht totaal de kluts kwijt. Na alles wat FC Lisse was werd getrapt, zodat het notitie blok van scheidsrechter Bijlsma vol kwam te staan met namen. Barendrecht-speler Ouwendijk kon na een aanslag op Hoep vertrekken. Het gemene spel van Ba rendrecht leidde tijdens de wedstrijd tot een woordenwis seling tussen Bröring en zijn collega. „Hij Van der Heiden) vond dat ik mijn spelers aan het ophitsen was. Die vent moet niet zeuren, met zijn afbraak- taktiek maakt hij het voetbal ka pot.". FC Lisse bleef intussen kansen missen. De Haan was met een halve volley nog het dichtst bij een treffer. Bijlsma zag verder niets in de buitelin gen van Ras en Rob Vermeulen. Barendrecht greep geheel on verwacht de winst. Schuitema ker werd geen stobreed in de weg gelegd, zodat FC Lisse bij de pakken mocht gaan neerzit ten. Na afloop was Bröring nog nauwelijks bekomen van de ge beurtenissen op het veld. Het scheidsrechterkorps kreeg er flink van langs. „Er moet wat worden gedaan aan de oplei dingen van die mensen. Er wordt te weinig gefloten naar de geest van de wedstrijd. De aan vallende ploeg FC Lisse wordt zo altijd benadeeld." Aan het eind van zijn betoog had Brö ring nog een primeur. Hij wordt binnenkort misschien biljartle- raar. ,AJs ik met mijn aanval lende voetbalideeën een soort van Don Quichotte wordt, kan ik beter stoppen." 2 (0-1)45 Van 65 Van at, Puttei 1 1 1-2 Scne-dvetm 3 U'tWuiting I. De Haan. Kanencerg d

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17