Sport Feyenoord stroopt mouwen op Franse spits Papin geveld door bierfles Tweede verlies Sion op rij Gullit schiet raak Cruijff weer even in luwte Sören Lerby staat met Bayern wederom met lege handen Maandag 21 oktober 1991 A VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Zonder Jean-Piere Papin ver gaat Olympique Marseille het scoren moeilijk. De Franse kampioen verloor zaterdag avond van Saint Etienne met 0-1. De topscorer van de mil joenenclub werd kort voor het duel door een bierfles geraakt en kon wegens een lichte her senschudding het duel niet meemaken. Marseille zal on getwijfeld protest aantekenen tegen de uitslag, ook al verloor rivaal Monaco donderdag al 0- 2 van Metz. Marseille bleef on danks de nederlaag koploper, met een punt voorsprong op Monaco. Een fan van Saint Etienne verloste de thuisclub zaterdag nog voor de wedstrijd van de gevaarlijkste tegenstander. Pa pin werd bij het betreden van het stadion door een fles ge raakt. Onderzoek in het zie kenhuis wees slechts een lich te blessure uit. Papin speelde echter niet en zijn ploeg miste het vaste aanspeelpunt in de aanval. De 40.000 toeschou wers veerden kort voor rust op toen aanvaller Tholot 1-0 voor de thuisclub aantekende. Die stand bleef tot het eindsignaal staan. Het betekende de twee de nederlaag van de lands kampioen. Sponsor Bernard Tapie be gint genoeg te krijgen van het geweld tegen zijn spelers. „We hebben in Parijs en Lyon altijd te maken met geweld. Ik heb er genoeg van. De bond moet Sion, tegenstander van Feyenoord in de tweede ronde van het Eu ropese toernooi voor bekerwinnaars, heeft in de Zwitserse compe titie voor de tweede keer binnen drie dagen verloren. Sion, dat woensdag thuis speelt, verloor in eigen stadion met 2-3 van Servet- te Genève. Dinsdag was FC Zürich te sterk. EREDIVISIE Luinge. Toeschouwers; 5.000. Gele k. der Net en De Kruijff (beiden FC Sion, Mulder en Boessen SW/Dordrecht). RKC Feyenoord 2-3 t2-l). 13 Witschge 0 1 (strafschop). 30. Decheiver 1-1, 45. Brands 2- FC Groningen - Volendam 1-0 (1-0). 15 Z.g- mantovitsi 1-0. Scheidsrechter: Houben. Toe- 0. 52. Ter Avest 1-1. Scheidsrechter; Van Vliet. Toeschouwers: 5200. Gele kaart: Hans- sen(RodaJC). Sparta FC Den Haag 4-0 (3-0). 8 Houtman 1-0, 38. Van den Berg 2-0, 42. Van den Berg 3-0, 79. Houtman 4-0. Scheidsrechter: Reyg- Kraay (De Graafschap), Cocu, Sturing en mario 2-0, 28. Bergkamp 2-1, 52. Jonk 60, Kalusha 3-2. Scheidsrechter: Van de Er Toeschouwers: 26.500 (uitverkocht). Feyenoord 12 8 3 1 19 20 - PSV 9 8 1 0 17 25 11 3 6 2 12 14 - 11 2 5 10 13-12 10.3. Mulder (FC Twente) 9. 4. Clayton (Volendam), I) 6. 6. Ellerman (PSV). V ta). Gorré (SW/Dordrecht -90). f schap) en Brands (RKC) 5. EERSTE DIVISIE P3-2(2-1). 2 WubbenO-1.36 der Gi|p 2 1. 51 Roos 3-1. 81 Zwart 2-0, 82. Zwart 3-0. Scheidvechter: l mans. Toeschouwers: 1750. Gele kaart: Van 2-0 Scheidsrechter: Schaap Toe- BW Den Bosch - AZ 00. l Toe- Scheidvechter: Van Di|k. Toeschouwers 3000. Gele kaart Knippenberg, Boere en Arts (GA Eagles), Van Hooi|donk. Schuivers, Brochard en Jaspers (NACi. Telstar - Eindhoven 1-1 (0-1). 14 Borrenbergs 0-1. 56. Oe Roode 1-1 Scheidsrechter: Kk»twi|k Toe schouwers. 2400. Gele kaart Regtop (Telstar). Vriins en Kmjn (Eindhoven) VCV Zeeland - Helmond Sport 2-4 (0-2). 4 Wei|ers 0- 1.43 Weijers 0-2, 49 Slreppel 0-3, 70. Streppel 0- 4, 79. But 14, 85. Bul 2-4. Scheidsrechter; Van teendam 2-1 (00). 64 De 1,68 De Gier 2 I Scheids jr 1-0,67. V Wiersma. De Haan en Fühler (Veendam) Emmen - SC Heerenveen 2-3 (ÏO). 28 De Jonj 0.55 De Jong) 1.83 Van Oostrum 2-1,86 C 2-2, 90 Camataru 2-3. Scheidsrechter. Van GLASGOW RANGERS heeft de topper in de Schotse competitie met 2-0 gewonnen van Hearts. Na dertien speeldagen heeft Rangers een punt meer dan He- arts. Glasgow Rangers kwam voor de pauze op voorsprong door international Ally McCoist. Met zijn eerste doelpunt in de Schotse competitie bepaalde de Sovjetrus Michailitsjenko, voor het seizoen overgenomen van Sampdoria, de eindstand op 2- 0. McCoist miste nog een straf schop. De meeste doelpunten vielen bij Falkirk - Celtic. 4-3. Anderlecht nu alleen aan kop BRUSSEL ANP In de Belgische competitie is Anderlecht alleen aan kop geko men. De ploeg van trainer Aad de Mos versloeg in eigen huis RWDM met ruime cijfers, 3-0. Concurrent KV Mechelen liep bij FC Antwerp tegen de tweede nederlaag op, 1-2. Club Brugge kwam in verliespunten gelijk met Anderlecht. De Bruggelin gen, zonder de geblesseerde topschutter Booy, bleven tegen middenmoter Germinal Ekeren steken op 0-0. Anderlecht kwam in de derby tegen RWDM nauwelijks in de problemen. De titelverdediger had een groot overwicht. Boffin scoorde in de eerste helft twee keer. Bosman miste in de 33ste minuut een strafschop. De ex- international schoot via de paal naast. Na de rust maakte Bos man zijn foutje goed. Hij trof doel in de tachtigste minuut. Bij RWDM speelde debutant Edwin van Ankeren, onlangs overgeko men van Beveren, een redelijke wedstrijd. Medekoploper KV Mechelen stuitte in het Antwerpse Bosuil stadion op een gretige oppo nent. Vlak voor de pauze bracht Czemiatynski de thuisploeg op de verdiende voorsprong. Na een uur leek de routinier met zijn tweede treffer het duel vroegtijdig te beslissen. KV Mechelen gaf zich echter niet gewonnen. De Zweed Ingesson verkleinde halverwege de twee de helft van elf meter de marge tot één doelpunt. De strafschop werd toegekend wegens een overtreding van Ukkonen op de doorgebroken Eykelkamp. Houtman wijst Sparta de weg ROTTERDAM «ANP Peter Houtman scoort altijd en overal. Met zijn voet, met zijn hoofd, ais basisspeler of inval ler. Gistermiddag mocht de in middels 34-jarige spits van trai ner Rob Jacobs voor de eerste keer dit seizoen starten in een competitiewedstrijd. De strijd lustige oudgediende beschaam de het vertrouwen niet. Met twee treffers had de lange Rot terdammer een belangrijk aan deel in de afgetekende zege (4- 0) op het povere FC Den Haag, dat op het Kasteel de vierde op eenvolgende nederlaag incas seerde. Houtman had zijn uitverkie zing te danken aan zijn sterke spel vorige week in de beker wedstrijd (4-1) tegen Go Ahead Eagles. Met twee doelpunten solliciteerde hij met succes naar een basisplaats. Het doeltreffen de optreden van Houtman te gen de Haagse degradatiekandi daat verleidde Jacobs niet tot het afgeven van garanties. In de praktijk zal Jacobs de routinier vooral inzetten bij thuiswedstrijden, die een aan vallende taktiek verlangen. Ook tegen ploegen met een slechte luchtafweer kan Houtman min of meer rekenen op een startbe wijs. Tegen het stuurloze FC Den Haag, de ploeg met het slechtste doelsaldo in de eredi visie, kon hij zich naar hartelust uitleven. Het logge centrale ver dedigingsduo Edmund en An ton Vriesde was niet opgewas sen tegen de nog altijd springle vende Houtman. Bij de rust was het rommelige duel al gespeeld. Houtman en middenvelder Van den Berg (twee keer) profiteerden van de chaos in de Haagse gelederen. Aan de andere kant moest doel man Metgod slechts bij een tweetal afstandschoten van Valk in actie komen. In de tweede helft zorgde Houtman ook voor de vierde treffer. Inhaalrace FC Groningen Doelman Teeuwen Is kansloos op de penalty van Rob Witsdige. Bijna moest Feyenoord de plotseling ingetreden ge makzucht ontgelden. Bijna ontbrak de ploeg de tijd om de opgelopen averij (2- 1) te vereffenen en zelfs nog om te buigen tot de overwinning. Het kostte bloed, zweet en tranen, maar de beloning voor de volharding en de wils kracht was er naar (2-3). WAALWUK. GPP Wim Jansen verweet zijn ploeg een te gemakkelijke instelling na de snel verworven voor sprong (1-0 uit een strafschop van Rob Witschge). „Ze dachten dat ze er al waren. Kennelijk waren ze met hun gedachten al bij de Europa Cup-wedstrijd te gen Sion", vermoedde Feye- noords technisch directeur de oorzaak van de terugval. En omdat RKC de agressiviteit pro longeerde na de tegenvaller, kon de Waalwijkse ploeg onver wacht de leiding nemen. Marian Damaschin had nog een uitgelezen kans op 0-2 laten liggen, toen hij een voorzet van Rob Witschge met de binnen kant van zijn voet voorlangs had laten afglijden, nadat hij eerder de aanleiding was geweest voor de 0-1, toen hem na een combi natie met Witschge door doel man Herman Teeuwen de doorgang werd belet. Feyenoord dacht de wedstrijd verder naar z'n hand te kunnen zetten, maar kwam bedrogen uit, omdat Harry Decheiver vanaf achttien meter een vrije trap over de muur naar 1-1 kon krommen, terwijl John de Wolf ruziede met de zich irritant in de muur gewrongen Marco van Hoogdalem. En zelfs mocht RKC even voor rust bogen op een 2-1 voor sprong, nadat John de Wolf op wrede wijze de plotseling voor zijn neus opgedoken Patric Peelen omver had geknald, waarna Marcel Brands vanaf elf meter doelman Ed de Goey het nakijken kon geven. Het was in een periode waar in Feyenoord vergeefs trachtte de gewenste instelling te her vinden, terwijl RKC de lakens mocht uitdelen. Weliswaar voor korte duur, maar voldoende om Feyenoord achter de feiten te laten aanhollen, terwijl de tijd steeds heviger drong in de po gingen om minstens de gelijk maker te forceren. De mogelijkheden dienden zich aan, maar Witschge mikte voorlangs na een passje van de bij vlagen weer onhoudbare Re- gi Blinker, die zelf met zijn rech tervoet de vuisten van doel man Teeuwen schampte. Ar nold Scholten probeerde het nog van afstand, voordat Wim jansen halverwege de tweede helft besloot om Jozsef Kiprich voor Rob Witschge en even daarna Ulrich van Gobbel voor Damaschin in te brengen. Feyenoord stroopte de mou wen nog eens op. De druk nam toe naarmate het einde in zicht kwam, maar desondanks leek er voor Feyenoord geen doorko men meer aan. RKC beet agres sief van zich af, André Hoekstra was Jos Luhukay al komen af lossen om het fysieke geweld van Feyenoord het hoofd te kunnen bieden, maar de komst van Koko en de risico's van Feyenoord ten spijt, kwam RKC amper nog in het stuk voor. De opluchting was daar voor Feyenoord, toen John de Wolf met een verre inworp het hoofd van John Metgod bereikte, waarna Henk Fraser plotseling opdook en tien minuten voor tijd hard 2-2 inknalde. Feye- noords fysieke suprematie bleek ten slotte toch toereikend om de uitputtingsslag, waarin zelfs Gaston Taument en Regi Blin ker zich staande konden hou den, als triomfator te beëindi gen. Henk Fraser, na rust in een aanvallende rol, legde op de val reep de bal terug op Jozsef Kiprich, die met een felle schui ver de winnende treffer reali seerde. Ruud Gullit scoort 1 -0 voor AC Milan. In het midden is Marco van Basten nog net zichtbaar. FOl MADRID. GPD Gelijkspelen (1-1) en toch win nen dat gold voor technisch-di- recteur Johan Cruijff en alge meen manager Leo Beenhak ker. De geruchten wilden dat de technische baas van Barcelona langs de kassier gestuurd zou worden voor het ophalen van een afkoopsom van 600 miljoen peseta's een slordige elf mil joen gulden als van aartsrivaal Real Madrid verloren werd. Slechts vier punten uit zeven wedstrijden, acht minder dan de Koninklijke dat is niet te ac cepteren in het hectische Span je. 'Adios Cruijff, kopten de Madrileense kranten vooraf, de technisch-directeur zwaaide met gebalde vuist terug. Bar celona bezorgde Real in eigen stadion het eerste verliespunt. Het hadden er twee moeten zijn, want voor 95.000 toe schouwers (recette 1,3 miljoen gulden) liet de equipe van Cruijff zes riante mogelijkheden ongebruikt. Een strafschop van Ronald Koeman was nodig om de openingstreffer van Robert Prosinecki te compenseren. Voor Real-trainer Radomir Antic pas het tweede punt dat hij in zeventien wedstrijden als technisch verantwoordelijke liet liggen. Maar wie de chaos bin nen de lijnen bij de 'Koninklij ke' aanschouwde weet dat het niet lang duurt of Leo Beenhak ker komt van het ereterras. De rossige beschermeling van voorzitter Ramon Mendoza hield zich op de dag van de competitietopper zes uur bezig met de training van de Real-pu- pillen. Maar voor jeugdtrainer is Beenhakker te prijzig. Het zou hem niet slecht uitkomen als de rijk beloonde puntenverdeling tegen Barcelona gevolgd werd door een Spaanse flater woens dag in de tweede ronde van de Europa Cup tegen FC Utrecht. Puntverlies voor Antic is pun- tenwinst voor de Nederlandse algemeen manager. AC Milan werd gisteren de nieuwe koploper in de Italiaan se competitie. Door treffers van Gullit en Massaro werd Parma met 2-0 verslagen. Van Basten miste een strafschop. AC Milan haalde uit de eerste zes wed strijden tien winstpunten. Ju- ventus heeft er eveneens tien, maar speelde zoals de meeste Italiaanse clubs al zeven wed strijden. Juventus stootte AS Napoli van de eerste plaats door in Na pels met 1-0 te winnen. In de laatste minuut van de eerste helft werd De Agostoni match winner. De verdediger bedierf de veertigste verjaardig van de Napolitaanse trainer Ranieri toen hij een afgeweerd schot van Schillaci inschoot. Juventus trok zich in de twee de helft voor eigen doel terug en hield de voorsprong vast. Het eindsignaal werd gevolgd door een hels fluitconcert. Napoli hield aan het duel geen winst punten, wel een recordrecette van 5,5 miljoen gulden over. Ruud Gullit maakte in de 62ste minuut van Milan's thuis wedstrijd tegen Parma voor 65.000 toeschouwers zijn eerste doelpunt. Massaro bepaalde in de 87ste minuut de eindstand op 2-0. Van Basten miste voordien een strafschop. Parma's Brazi liaanse doelman Taffarel stopte het schot van de spits van Oran je. Voor Van Basten was het de eerste misser na zestien voltref fers vanaf de stip in de vier sei zoenen dat hij in Italië speelde. Hij was dicht bij het Italiaans record, maar moet nu opnieuw beginnen. Het stond op acht tien. AC Milan speelde tegen Parma zonder Frank Rijkaard, die vorige woensdag in de inter land tegen Portugal geblesseerd 3 16 20 19 HAMBURGSID7DPA 13 6 3 4 15 24 19 Excelsior 14 5 2 7 12 GA Eagles 13 4 3 6 11 Helmond Sp Bayern München heeft slechts twee punten meer dan de laagst geklasseerde clubs in de Bun- desliga. Sören Lerby zag bij zijn tweede optreden als coach Bayern weer verliezen, maar hij had ook verbetering gezien. VfB Stuttgart - Bayern München 3- 2. Lerby kon met de nederlaag enige vrede hebben. „Ik kan hiermee leven. Verleden week (Dortmund, 0-3) was het huilen met de pet op. Het zat zaterdag ongelooflijk tegen. Maar ja, dat telt niet, een trainer moet pun ten halen." Waama Lerby nog eens wees op het grote aantal geblesseerden. „Ik heb een paar jongens van .18, 19 jaar in de verdediging lopen." De oud- topvoetballer uit Denemarken had zaterdag graag een beroep gedaan op de 34-jarige Klaus Augenthaler, maar die merkte deze week bij de training de ge volgen van een paar maanden 'niets' doen. Eventueel zet Lerby veteraan doelman Schumacher weer on der de lat. Lerby deed zaterdag in de eerste helft wel een beroep op jeugd-international Eberi, die zijn Bundesliga-debuut maakte. Van de ervaren krach ten kon hij international Thon weer opstellen, die twee maan den geblesseerd was. Met Effen- berg, de meest uitgefloten voet baller in de Bundesliga voor wie de broers Hoeness zelfs een sympathie-actie begonnen, blonk Thon uit. Na acht minuten was het al 2- 0. door Gaudino en Walter. „Een catastrofe, die eerste tien minuten", oordeelde Lerby. „Daarna hebben we goed ge speeld, met een goede mentale instelling. Een duidelijke voor uitgang ten opzichte van het duel van vorige week tegen Dortmund. Alleen het geluk ontbrak." Berthold scoorde te gen uit een vrije trap, waama Dubajic de wedstrijd na 73 mi nuten besliste. Alleen Effenberg, uit een strafschop, deed nog wat terug. Berthold miste de kans op 3-3; een opluchting voor 62.360 toeschouwers in het vrijwel uitverkochte Neckarsta- dion. Maandag wordt in Mün- FC Groningen is na een poven seizoenstart bezig aan een a dige inhaalrace. Door een overwinning op Volendam het elftal van trainer Westerho alweer vier wedstrijden op ongeslagen. In de serie zijn ze ven punten behaald met als ge volg een positie in de midden moot. Ondanks de puntenoogst vormstijging is bij de Gronin gers nog lang geen sprake een jubelstemming. De uitscha keling in het Europa-Cup-toer nooi door het nietige Rot Weisi Erfurt uit Duitsland wordt doo de spelers en Westerhof nog da gelijks ais een schande ervaren i komende zondag, uitviel. Kampioen Sampdoria zakte naar de negende plaats door thuis van Atalanta te verliezen. Het werd 0-2 door Bianchezi en Caniggia. Inter bevocht bij Cag- liari een gelijk spel: 1-1. Doel punten van Dino Baggio en Fonseca. Peter Schmeichel heeft zijn eigen naam laten bijschrijven op het lijstje met spelers die te gen hem scoorden. De Deen, doelman van koploper Man chester United, scoorde in de Engelse topper tegen kampioen Arsenal in eigen doel. Gelukkig voor hem kwam het nog enigszins goed, door de gelijk maker van Bmce. Schmeichel kreeg tot zaterdag pas drie treffers tegen in elf duels. De vierde viel in de veer tigste minuut van de thuiswed strijd tegen Arsenal, bekeken door 46.594 mensen. Aanvaller David Rocastle schoot tegen de lat, waama de bal via de rug van de duikende Schmeichel in het doel verdween. Toch bleef de koploper ongeslagen. Een paar minuten na de openingstreffer kopte Bmce raak na een voorzet van aanvoerder Bryan Robson. De topper was de best beke ken wedstrijd van de dertiende speeldag en kwam precies een jaar nadat de onderlinge con frontatie in Old Trafford was uitgelopen op een vechtpartij, door de bond bestraft met pun ten in mindering. Dank zij de zege bij Notts County (2-4) kwam Leeds op twee punten van Manchester, dat wel nog een duel tegoed heeft. De Leeds-doelpunten wa ren van Chapman, Hodge, Whyte en McAllister. De club van trainer Howard Wilkinson, die zijn loopbaan als coach be gon bij Notts County, had met 1-0 achter gestaan. Westerhof de balans opmaken. Het beslissende doelpunt te gen Volendam kwam al na ea kwartier tot stand. De geblesseerde Djurovski spelen de seizoen-debutant Zuurmai kopte de bal voor de voeten vai de uitblinkende Sovjetrus Zy mantovitsj, die vanaf twint meter verwoestend uithaald 1-0. Tot de slotfase bleef FC Gro ningen de meerdere van Volen dam. Het overwicht leidde to kansen. De onbevangen spelen de Zuurman en Meijer schote rakelings naast en Van Dure strandde op doelman Zoetebiei Op slag van rust had Volen dam opeens de gelijkmaker bi) nen bereik, maar Clayton joeg de bal over. Ook na rust heerste FC Groningen geruime tijd. Dj timide spelende Volendammerj ontsnapten aan een nederlaaj met grote cijfers. Zoetebier hield Van Dijk etj Roossien van succes af en haj over geluk niet te klagen. Zuuij man schoot van afstand op dj lat en na een vrije trap vaij Roossien keerde de bal via dj onderkant van de lat andermaal terug in het veld. CIJFERS SPANJE: Oviedo - Atletico de Madrid 0-1.1 Madrid - Barcelona 1-1. Logrones - Gi|on Albacete - Athletic de Bilbao 4-0. Burgos - i ladolid 1-0, Mallorca - Cadiz 1-0. Espanol - Club Brugge - Germinal Ekeren 0-0, Club L Lokeren 1-1AA Gent - Cercle Brugge 2-2 Antwerp - KV Mechelen 2-1. KV Kortrijk - C Waregem 0-4 Club Brugge 10-16 FC Antwerp 10-1: KV Mechelen 11-16 LierseSK colTlA UzK3°Romaa- Genua^i. Parma 2-0. Napoli - Juventus 0-1. Sampdoria AS R DUITSLAND: Wattenscheid 09 Eintrach Frankfurt 24. Fortuna Düsseldor* Schalke W 1-1. Hansa Rostock - Dynamo Dresdei Karlsruher SC - FC Köln 0-1. Bayer levei - Hamburger SV 1-1. VfB Stuttgart E München 3-2. MSV Duisburg - FC Kais< tern 1-1. Borussia Mönchengladbach Nürnberg 1-0, Werder Bremen - VfL Bc 3-0, Borussia Dortmund - Stuttgarter Kicker Duisburg 14-17 pellier 0-0. Sochaux - Lyon l-O, Auxerre - Naif cy 3-1Toulouse - Cannes 2-0, Metz Monacü 2-0, Toulon - Rennes 1-0 Marseille 14-20 Metz 14-11 ZWITSERLAND: Grasshoppers - mgano 1 chen verder gepraat over de taakomschrijving van het illus tere duo Rummenigge/Becken- bauer, maar Lerby vertelde al vast dat hij alleen verantwoor delijk wil blijven voor het eerste elftal. .Anders is mijn verblijf van korte duur geweest." Eintracht Frankfurt behield de voorsprong van drie punten op Stuttgart, door bij Watten scheid met 4-2 te winnen. lee United - St. Johnstone 1-2. Dunfermli Aberdeen 0-0. Falkirk - Celtic 4-3. H.ber - Motherwell 0-0. Glasgow Rangers - He o - Sheffield Wednesday 2-2 ed-Arsenal 1-1. Notts Count! •ds United 2-4. Oldham Athletic - Wes United 2-2, Sheffield United - Nottmg Forest 4-2. Southampton - Norwich C.t Hotspur - Manchester City 0-1 Queens Park Rangers 0-1 12-28 Arsenal 12-2! 13-26 Sheffield 13-2! I 13-22 Coventry City 13-21 Panafiel 2-1. Gil Vicente - Farense 0-0, Mariti mo - Beira-Mar 0-0. Porto 7-11 Boavista 8-1! Sporting 8-11 Guimaraes 7-11 - Athinaikos 1-0. Doxa - Xanthi 3-C Cormthos 1-3, Iraklis - Olympiaka Apollon 0-0. Panionios - Serres 2-1 Panathinaikos 7 - 10 Apollon Olympiakos 7-10 Doxa

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14