Regio Nieuw Magnifiosi wordt weer trendsetter Kapotte brug nekt Strontrace Consument koopt bollen direct van kweker op markt Bromfietsster gewond na aanrijding VOORHOUT Een 22-jarige bromfietsster uit Lisse is vanmor gen om acht uur gewond geraakt op de kruising van de Prinsen- weg en de Teylingerlaan in Voorhout. De vrouw is met beenlet sel vervoerd naar het Diaconesseziekenhuis in Leiden. De Lisse- se is aangereden door een 39-jarige vrachtwagenchauffeur uit Santpoort die haar volgens de politie op de kmising over het hoofd zag. Kaart van Katwijk te bezichtigen KATWIJK Katwijk is opnieuw in kaart gebracht. De zoge naamde Digitale Grootschalige Basiskaart van Katwijk is klaar. Belangstellenden kunnen donderdag 31 oktober in het gemeen tehuis kijken hoe de kaart is aangepast aan de laatste verande ringen in de kustbadplaats, zoals de minirotonde op de Zeeweg. Verder staan op de kaart alle topografische gegevens, zoals de begrenzing van wegen, wegverhardingen en hekken. Daarnaast zijn ook het gemeentelijk straatmeubilair en de controleputten van het riool vastgelegd. De kaart is een samenwerkingsproject van de gemeente Katwijk, het Kadaster, de PTT en de EWR. De totale kosten ervan bedragen 900.000 gulden. Snorfietsster breekt heup WARMOND Een 51-jarige vrouw uit Sassenheim heeft gister middag haar heup gebroken na een val met haar snorfiets. De vrouw reed over het fietspad langs de Herenweg naar Sassen heim. Bij het inhalen van een fietsend echtpaar uit Leiden raakte zij de linkerfietser. De drie fietsers kwamen ten val door de on gelukkige inhaalmanoeuvre. AGENDA Leiden Speelgoed- en kledmgbeurs in buurt huis 't Spoortje, Berhardkade 40, in brengen gebeurt 's ochtends, verkoop vanaf 13.00 uur. Noordwijk Informatie-uur van de Voedingsbond FNV Noordwijk in Ons Gebouw, A. van Royenstraat, van 19.00 tot 20.00 uur. Opening van de kleindie- rententoonstelling van de NKPV door wethouder V. Salman, in het gymnas tieklokaal aan de Bronckhorststraat, aanvang 20.00 uur. WARMOND DICK VAN DER PLAS Het spaarzame licht van de schijnwerpers kan de vermoeid heid op de gezichten van de be manningsleden van de 'Lutger- dina Smeltekop' niet verhullen. Het is dinsdagavond vijf over half elf als het skütsje afmeert bij het park Groot Leerust in Warmond, ruim 31 uur nadat het met 22 andere deelnemers in het Friese Workum is ver trokken voor de traditionele strontrace. Wat een zeilwed strijd had moeten worden, ver anderde door het volledig weg vallen van de wind in een mar telgang waarbij de schepen al leen met bomen en jagen voor uit waren te krijgen. De betrekkelijk kleine 'Lutger- dina Smeltekop' uit Blaricum is daarbij in het voordeel en weet als eerste het keerpunt War mond te bereiken. De vier be manningsleden lossen hier in hoog tempo de lading van tien zakken koemest, ontvangen van burgemeester G.W. van der Wel een fles 'Kaagwater' en hebben dan een uur de tijd om weer enigszins op adem te komen. Na deze verplichte pauze begint het skütsje direct weer aan de terugtocht naar Workum. Erg ver zal schipper Rob de Gooijer daarbij overigens niet komen, want de eerstkomende brug gaat pas in de vroege woensdagmorgen weer open voor het scheepvaartverkeer. De Gooijer lijkt echter niet onge lukkig met dat oponthoud. „We zijn allemaal enkele jaren ouder geworden", zo kijkt hij terug op het eerste deel van de race. „Van de drie keer dat ik tot nog toe heb meegedaan, is dit verre weg de zwaarste tocht." Meerbrug Voor de organisatie en de deel nemers is op dat moment ech ter onduidelijk of er nog sprake is van een echte wedstrijd. In de loop van dinsdag is de Meer brug in Nieuwe Wetering be schadigd door een landbouw voertuig en niet meer door het scheepvaartverkeer te gebrui ken. De snelste deelnemers aan de strontrace die hun route naar Warmond over Amster dam hebben gekozen, kunnen daardoor niet verder varen. Ze nemen hun verplichte uur rust op het keerpunt maar bij de brug op, en keren vervolgens weer terug naar Workum. War mond zullen ze nooit halen. Bij het kiezen van de route voor de Strontrace hebben de schippers twee mogelijkheden. Wie eerst over Amsterdam vaart, moet terug via Haarlem en wie eerst over Haarlem vaart, doet op de terugweg Amster dam aan. De keuze wordt be paald door factoren als het weer en de stroming. Warmonder Christiaan Tromp, die de organisatie bij het keerpunt in handen heeft: De bemanning van de Tutgerdina Smeltkop' legt bomend het laatste deel van de tocht naar Warmond af. foto henk bouwman „Van de 23 deelnemers kozen er 15 voor om op de heenweg over Haarlem te varen. In feite was dat gezien de omstandigheden de beste keuze. Door de strem ming bij de Meerbrug blijken nu echter toch de schepen die kozen voor de route via Amster dam in het voordeel. Zij kunnen eenvoudigweg niet helemaal doorvaren tot aan Warmond en moeten dezelfde route terug naar Workum." Voor deze sche pen moet volgens Tromp door de organisatie maar één of an dere formule worden bedacht om de tijdwinst te compense ren. „Maar of dat op een redelij ke manier lukt, daar heb ik een hard hoofd in." Om elf uur blijkt dat de brug de volgende morgen toch weer om 07.00 open kan. Schipper De Gooijer van de 'Lutgerdina Smeltekop', al weer op weg via de route naar Haarlem, wordt met een motor bootje achterhaald en verlegt alsnog de koers naar Amster dam. Hetzelfde geldt voor de 'Lytse Sipke' uit Drachten, die kort na middernacht in War mond arriveert. De eerste deelnemer van de Strontrace, die voor de acht tiende keer wordt gehouden, is nog nooit zo laat op het keer punt Warmond aangekomen. Gelet op de bizarre omstandig heden is het voor de organisatie onmogelijk de vorderingen van de schepen te voorspellen. De vele tientallen toeschouwers die zich in Groot Leerust hebben verzameld, doden de tijd met het drinken van een biertje in de feesttent. Ook hier houden de beste stuurlui lange verhan delingen over over de geschatte tijd van aankomst en de te vol gen tactiek. Het wachten duurt lang. Bij elk boordlichtje dat op het water van de Leede zicht baar wordt, stijgt de spanning onder de aanwezigen. Maar uur na uur verstrijkt met het passe ren van slechts enkele motor bootjes. Als even na half elf de 'Lutgerdina Smeltekop' uit de nevel opduikt, klinkt er applaus op. De toeschouwers zijn opge lucht: de eerste is binnen, ze kunnen naar bed. NIEUWSLIJN Deelnemers later dan ooit in Warmond Woensdag *16 oktober 1991 Redactie: 071-161400 ANNET VAN AARSEN ADRIAAN BRANDENBURG WILLEKE HEUKOOP PETER VAN DER HULST DORJTH UGTVOET IRENE NIEUWENHUUSE DICK VAN DER PLAS ROZA VAN DER VEER PAUL DE VUEGER Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: PIET KOOREMAN Lisses jongerencentrum gaat vrijdag open De narcissenbollen gaan nu al de grond in. Op de Lissese bollenmarkt zijn deze en andere bollen in alle soorten en maten te koop. foto pr De ramen van het nieuwe gebouw van het Lissese jongerencentrum Magni fiosi zijn met blauw plastic dichtgeplakt. „Er zijn men sen die willen weten hoe ons gebouw er van binnen uitziet, maar dat tonen we vrijdag tijdens de opening pas", zegt Henri Möhlen, bestuurslid van het Lissese jongerencentrum. LISSE TINEKE OOSTERLOO MEDEWERKSTER Het heeft twee jaar en vier maanden geduurd, maar nu is eindelijk de bouw van het nieu we jongerencentrum aan de Ruishomlaan afgerond. Het oude houten gebouw ging in ju li 1989 in vlammen op. Zo'n vijftig vrijwilligers zijn Magnifio si in de jaren na de brand trouw gebleven. In overleg met de ge meente en architect J. Klinkha mer hebben zij bepaald hoe het nieuwe gebouw dat op de oude plaats aan de Ruishomlaan is herrezen, moest worden 'inge vuld'. In het nieuwe pand ligt nog zaagsel op de grond en er staan overal trapjes en schoonmaak spullen. Vrijwilligers zijn bezig met de laatste klusjes. Hier en daar moet nog een likje verf worden aangebracht en in het nieuwe werklokaal wordt de laatste hand gelegd aan de ge luidsinstallatie van de disco theek. Vrijdag moet het gebouw officieel worden geopend. Kleurrijk Van binnen is het gebouw, dat anderhalf keer zo groot is al het oude, even kleurrijk als de bui tenkant doet vermoeden. „Ver- keersgroen en diamantblauw BURGERLIJKE STAND KATWIJK Geboren Suzanne, dv. H.C. Appelo en P.F. Voogt Jordy, zv. T.D. van der Plas en M. Woestenenk Leendert Adriaan, zv. G. van der Bent en W. van Dijk Jan netje Annie, dv. J.A. Quist en L.A. van der Plas Marjolein Menske Jacoba, dv. H. Zuiderduin en J.M. Guijt Marenka Johanna, dv. J.A. Vooijs en F M. de Best Sven, zv. B.J. Mol en C. Mol Johan nes Paulus, zv. P.J. Kales en MJ. Groen Ron, zv. N.W. Kuijt en G. van Duijn Mariska. dv. G. Ouwehand en M.A.M. de Bakker Jagoda, dv. R. Milenkovid en geven de plinten en de deuren in het jongerencentrum een kleurig tintje. De muren zijn op getrokken van grijze en witte bakstenen die elkaar in een streepdessin afwisselen. Een frambozenrood plafond en de halfronde bar completeren het geheel", zegt Möhlen. De ruimten van het centrum zijn vaak voor meer doeleinden te gebruiken. Zo kan de mu- ziekoefenruimte 's avonds te vens dienst doen als kleedka- S.L. Ouwehand Robbin Cornells Krijn, zv. C. Kuijt en J.G. van Duijn Thierry, zv. H. de Reus en E. van Hilten Natha- naél Arie. zv. J. Rhijnsburger en A.A. van Duijvenvoorde Lucas Matthijs, zv. H.J. van Duijn en M.C. van Delft Leuntje NelinePdv. C.S. de Boeren N. Hazenoot Patricia Wilhelmina, dv. F.G. Sprenger en W.J. de Goeij Gerco, zv. J. Kuijt en M. Hoek Robin, zv. A. van der Toorn en A. van der Plas Marjolein Li- sette, dv. A.R. Janssen en K. van Duij- venbode Bastiaan, zv. W.H. Dekker en H.C. de Jong Erik Jan, zv. P. Guijt en mer voor de optredende arties ten. De grijs-zwarte vergader ruimte kan tijdens zo'n concert worden gebruikt als garderobe. De zaal, groot genoeg voor vier honderd mensen, is voorzien van een swingkuil. „Mensen die iets willen drinken, hoeven zich nu niet tussen de dansende massa te storten. Zij kunnen boven blijven staan. Wil je dan sen dan zak je twee treden la ger", legt Möhlen het doel van de 'swingkuil' uit. D.A. Plokker Amine, zv. L. Aissaoui en A. Beladel Christiaan, zv. M. van Dijk en A. van Duijn Klaziena Kariena. dv. P.J. Haasnoot en E.L. van der Marei Cathanna Alida, dv. B. Meijvogel en A. van der Plas Overleden Sijtje Vlieland-Spaander man, oud 81 jaar Maartje van Duijn- van der Wal Ie, oud 68 jaar Dorothea van Soldt, oud 87 jaar Hendrika Pie- ternella Chiela Hagendijk-Rook, oud 75 jaar Gijsje van der Gugten-van Beelen, oud 60 jaar Evert van Gunst, oud 58 Het aardige van het nieuwe jongerencentrum, dat goed toe gankelijk is voor rolstoelgebrui kers, is volgens Möhlen dat er verschillende ruimten zijn. „Als in het oude gebouw een band speelde, kon je met de overige activiteiten wel ophouden. Hier zit alles apart en heb je geen last van elkaar." Noodruimte Twee leegstaande lokalen aan jaar Maria Antonia Pille-Zondag, oud 82 jaar Johannes Elbertus van Otter- loo, oud 61 jaar Gehuwd A.J. Varkevisser en P. van der Plas P.J.T. Plug en J.W.N. Star J. Hofstee en I. Cornelisse J. van Nieuw koop en J.W. Biemond P. de Mol en F. de Vreugd W.F.C. Meijer en H.J. Holle beek D.C.J. de Vreugd en A. van der Plas J.N. de Vreugd en J.J. Schaap A Hoek en C. van Duin* J.G. Ouwehand en A.G. Frank H. Hofman en J.J. Glas bergen R.L.'de Mooij en A. Masten de Lisbloemstraat fungeerden in de tussentijd als vergader ruimte en als kantoor voor de enige betaalde kracht van Magnifiosi, Herman van de Brug. „Het komende half jaar is een proefperiode waarin alles nog wat onwennig zal gaan. Doordat we twee jaren geen ac tiviteiten hebben kunnen orga niseren hebben de vrijwilligers geen praktische ervaringen op kunnen doen. Bovendien heb ben we een generatie jongeren broek J.J. van den Oever en W.A.S. Dekker C.A. Hoek en J.H. Verbaan Ondertrouwd A. Paap en A. Ouwersloot C.J. van Duijvenbode en P, Zwanen burg J. de Vink en L. van Oosten C. Heemskerk en J.J. van Zuijlen H. Hoek en MM. Jonker* J. Snijder en R.V.R. Ouwehand A. Verloop en R M Ouwe hand A.J.S.G. Beckers en J.H. van Zanten SASSENHEIM Geboren Angela C.W., dv R.L.G. van gemist, die we nu extra moeten stimuleren om mee te werken aan de activiteiten in Magnifio si", vertelt secretaris van de ac tiviteitencommissie, Coen Brandhorst. Bang dat Magnifiosi z'n aan trekkingskracht op jongeren heeft verloren, is het bestuur van het jongerencentrum niet. „Wij hebben in de regio altijd een bijzondere functie gehad. Magnifiosi was de trendsetter op het gebied van jongerencul tuur. Hier zijn veel jongeren voor het eerst naar een swing avond geweest en hebben hier hun eerste meisje versierd. De verhalen zijn door de jaren heen alleen maar mooier ge worden. Dat zal er voor zorgen dat Magnifiosi weer evenveel belangstelling krijgt als vroe ger." Activiteiten In het nieuwe gebouw keren di verse evenementen terug die er voor de brand ook al waren. De bekende swingavonden in het weekeinde, optredens van bands en theatergezelschappen en het eetcafé beginnen straks opnieuw. De komende twee weken kan iedereen kennis ma ken met de activiteiten in het herrezen jongerencentrum. Mö hlen: „Deze openingsfestivitei ten zijn voor iedereen toegan kelijk. Zo kan iedereen zien wat er met het geld is gebeurd dat de gemeente voor de bouw be schikbaar heeft gesteld." Vrijdag wordt het gebouw of ficieel geopend door wethouder Th. Meijer. De daarop volgende dagen wordt er onder andere gemusiceerd, gedart en gedanst. Zaterdagmiddag is er open huis, waarbij iedereen het kleurige Magnifiosi kan bewonderen. der Willik en M.C.C. van der Wiel Dem- se, dv. P Borst en A.A.E. Zandbergen Marcel P.. zv. P.M.A. Nieuweveen en M O. Gruijs Birgitta C.. dv. R.J. Burg- meijeren I.C.M. Bijman Gehuwd D.I. van Maldegem en T E M Braun J. van der Meij en P. Vis G.A.M. Koppersen J.W. Esser Overleden F. de Haan C. Ouwehand LISSE TINEKE OOSTERLOO MEDEWERKSTER Uit alle delen van het land ko men tuinliefhebbers vrijdag avond en zaterdag naar de Lis sese bollenmarkt om de bloem bollen rechtstreeks van de kwe kers te kopen. Voor de achttien de maal wordt op 18 en 19 ok tober in de overdekte veiling hallen van de CNB aan de Grachtweg deze nationale bloembollenmarkt gehouden. Tegelijkertijd wordt in het Lisse se centrum de actie 'Lisse uit zijn bol' gehouden. Op de markt zijn acht kwe kers aanwezig die honderden soorten bolgewassen verkopen en hierover voorlichting te ge ven. Het assortiment van de markt, die ook door Belgen en Duitsers wordt bezocht, is breed. Naast de bekendere soorten zijn er ook 'bijgewasjes' als sneeuwroem em scilla's te koop. Grote borden met hon derden kleurplaten helpen de bezoekers bij het maken van hun keuze. Op de markt zijn niet alleen bolgewassen te koop. Particulie ren, bedrijven en scholen die iets met groen te maken heb ben, vullen een twintigtal kra men op de markt. Zo worden er bonsaiboompjes, droogbloe men en snijbloemen te koop aangeboden. De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de tuin bouwscholen uit Oegstgeest en Aalsmeer zijn eveneens op de markt vertegenwoordigd. Niet alleen de veilinghallen maar het hele dorp staat dit jaar in het teken van de bloembol len. In samenwerking met de Stichting Bloembollenmarkt or ganiseert de winkeliersvereni ging Het Koopcentrum Lisse de actie Lisse uit zijn bol'. Deze actie heeft als doel de bezoekers van de bloembollenmarkt naar het dorp te trekkken. „Het moet een groot jaarlijks feest wor den". vindt bestuurslid van het Koopcentrum, Leo van Eist. „De bollenmarkt trekt zo'n tiendui zend bezoekers en het moet mogelijk zijn om deze mensen naar het dorp te halen. De men sen zijn er nu toch, daar moe ten wij als winkeliers van profi teren." Clowns, muziek en winke liersacties moeten ervoor zor gen dat de marktbezoekers de zevenhonderd meter naar het dorp overbruggen. De promo tie-activiteiten beginnen op donderdagavond met een grote show van een drumband op 't Vierkant en in het winkelcen trum Blokhuis. „We wilden een groot vuurwerk op 't Vierkant organiseren maar dit was helaas om brandveiligheidsredenen niet mogelijk", .ildus Vin i Kt Het zwaartepunt van de acti viteiten ligt op de zaterdag wan neer de meeste mensen de bol lenmarkt bezoeken. In winkel centrum Blokhuis treedt de Big Band Bollenstreek op. Op 't Vierkant is een reuze springma- tras opgesteld en worden kinde ren geschminkt. Door het win kelgebied rijdt een antieke trac tor met een aanhanger waarop twee clowns ballonnen uitde len.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17