Bollenstree K 'Het is net aapjes kijken' Ruim twee ton voor verhuizing bedrijf Werkprojecten zoekt nieuw onderkomen na vertrek uit 'Treslong' Landbouwwerktuig ramt Meerbrug in Weteringbrug Uitvoering Klein Excelsior 'Ze zijn waarschijnlijk in de pan gegaan' Lisse wil waardevolle bomen sparen Woensdag 16 oktober 1991 DUIN- EN M DER HULST DORITH UGTVOET"* IRENE NIEUWENHUUSE ROZA VAN DER VEER PAUL DE VUEGER 15 NIEUWSLIJN Zevenhonderd piek uit kassa gestolen RIJNSBURG Uit de kassa van een kapsalon in het Rijnsburgse winkelcentrum In de Hoftuin is in de nacht van maandag op dinsdag een bedrag van zevenhonderd gulden ontvreemd. De dieven kwamen binnen door de voordeur uit de sponning te lichten en braken de kassa open. De dieven hadden het zuiver op het geld in kassa gemunt, er werd niets anders meegenomen. Vingerkootjes jongetje afgeneden VALKENBURG Een 6-jarig Katwijks jongetje heeft gistermid dag twee vingerkootjes verloren door zijn hand in een elektri sche snijmachine te steken. Het jongetje liep het magazijn van een supermarkt binnen aan het Valkenburgse Castellumplein. Daar zag hij een winkelmeisje met de machine worteltjes schra pen. In een onbewaakt ogenblik heeft het jongetje zijn hand in de snijmachine gestoken. Hierbij werden de eerste vingerkootjes van twee vingers geheel afgesneden. Het jongetje is met een am bulance naar het AZL overgebracht. Rijschoolhouder verduistert geld NOORDWIJKEen 19-jarige Noordwijkse is gedupeerd door een 29-jarige Haagse rijschoolhouder. Het meisje had in april 280 gulden voor haar rijexamen betaald. De rijschoolhouder heeft haar examen niet bij het CBR aangevraagd. Dit geld is vol gens de politie van Noordwijk door de Hagenaar verduisterd. Het meisje had al voor bijna drieduizend gulden autorijlessen bij de Hagenaar gevolgd. Zij heeft inmiddels rijles bij een andere rij school genomen. Noch de Haagse, noch de Noordwijkse politie kon vanmorgen verdere mededelingen doen. HILLEGOM» de'S Z° 11 ZeVen aar' Het doel van de stichting is om mensen die geen werk (meer) hebben de gelegenheid te bieden om de sleur van het niets doen te doorbreken en zich produktief te maken. De vrijwilligers kun nen met behoud van hun uitke ring aan de slag en ontvangen slechts een kleine financiële vergoeding per dag. De stichting is in de loop der jaren aardig ingeburgerd in de Hillegomse samenleving. Velen maken dankbaar gebruik van de mogelijkheid om niet meer ge bruikte goederen, kleding of oud papier bij de stichting in te leveren. Binnen de eigen werk plaats worden de goederen weer opgeknapt. Daarna wor den ze te koop aangeboden. De hele dag is het een komen en gaan van mensen in het winkel tje in het pand aan de Molen - laan. "-n j *.r,- i 1 1 ,r t vV. De Stichting Werkprojecten in Hillegom is dringend op zoek naar een nieuw onderkomen. De stichting is momenteel nog gehuisvest in een oud en gam mel gebouw. Het pand staat op een terrein waar in de toekomst woningbouw wordt gepleegd en zal daarom moeten verdwijnen. De dagelijkse leiding van de Stichting Werkprojecten in Hil legom is sinds kort in handen van A. Hoogkamer. Ook hij noemt een nieuw onderkomen van groot belang. Hij hoopt dat er in het nieuwe pand ook mo gelijkheden komen om gehan dicapten in te schakelen bij het vrijwilligerswerk. De nieuwe co ördinator, binnen de organisa tie van ongeveer 25 vrijwilligers, heeft de taak om te zorgen dat alles goed verloopt. De Hillegomse Stichting Werkprojecten bestaat inmid- Rinus Michels bleek toch nog bereidwillig voor een Katwijkse fan zijn handtekening te zetten. foto dick hocewoninc NOORDWUK ANNET V Ruim honderd deelnemers doen deze week mee aan de zwemvier- daagse in het Recreatiecentrum De Schelft in Noordwijkerhout. Het is dit jaar de achttiende keer dat in de herfstvakantie een dergelijk zwemfestijn wordt gehouden. De deelnemers krijgen vrijdag, als de laatste baantjes zijn getrokken, een medaille. Zij hebben dan in to taal vier kilometer afgelegd. foto dick hocewoninc KORTWEG HAARLEMMERMEER Warmond en het Friese Wor- kum. De brug was onklaar ge raakt omdat een landbouw werktuig, een zogenoemde combine, de brug over de Ring vaart had geramd. Door nog on bekende oorzaak braken de voorwielen van de combine af. Een bedrijf uit Haarlem, gespe cialiseerd in bruggenbouw, heeft de storing verholpen. De Meerbrug bij Weteringbrug is vanaf gistermiddag vijf uur tot vannacht een uur afgesloten ge weest. Zowel het auto- als scheepvaartverkeer is geduren de die periode omgeleid. Dat le verde in het bijzonder veel over last op voor de deelnemers aan de historische strontrace tussen LISSE Het Christelijk Jeugd- en Kinderkoor 'Klein Excelsior' uit Lisse geeft 25 oktober om 19.45 uur een uitvoering in 'De Gewoonste Zaak' (voorheen 't Trefpunt) in de Schoolstraat in Lisse. Het programma bestaat onder meer uit geestelijke liederen en spelliedjes. Beide ko ren brengen de musical 'Roddelarije' van Eveline Stern. De dirigent van de koren is Pieter de Jong. De toegangsprijs voor het concert is 5 gulden. De jeugd onder de 16 jaar mag voor 3 gulden naar bin nen. „Nee mevrouw", zegt de persvoorlichter van het Nederlands elftal. „We kunnen geen rarigheden meer aan ons hoofd heb ben. Morgen is het een spannende wed strijd. Nee; trainen doen we ook niet meer." Oranje heeft zich verschanst in het Noord wijkse Huis ter Duin, niets en niemand mag nog de rust verstoren. Zelfs niet de voetbal liefhebbers die naar de KNVB hebben ge beld om te vragen naar het tijdstip van de oefenwedstrijd. Zij worden om de tuin geleid met ver keerde meldingen over tijdstippen. De ech te volhouders, een handjevol, hebben zich bij Huis ter Duin opgesteld en houden alle bewegingen nauwlettend in de gaten. „We komen helemaal uit Nijverdal", zegt G. Lo- huis, die met vrouw en zoontjes naar Noordwijk afreisde. „We hadden een trai ning willen zien. Die zou volgens de voet balbond om half vier beginnen, maar nu hoor ik dat ze vanmorgen al getraind heb ben. Het hele voetbalveld stond vol, maar geen Oranje. Barend van Barend en Van Dorp was ook al zeer ontstemd. Ja, mor gen ga ik zelf naar de Kuip, maar voor mijn zonen was dit wel leuk geweest." Hij vervolgt, zichtbaar opgelaten: „Voor volwassenen is dit wel belachelijk, hè. Het is net aapjes kijken. Maar ja, aan de andere kant.. Ze gedragen zich ook als aapjes." Zijn vrouw: Eigenlijk zijn het geen manie ren. Ze hadden bij de KIWB toch ook kun nen zeggen dat ze niet wisten hoe laat er getraind wordt. Of dat ze geen toeschou wers kunnen gebruiken." Buslijn 42 van Leiden naar Noordwijk vervoert even voor tweeën een achterbank vol Friese, Groningse en Drentse scholieren. Zij hebben van de herfstvakantie gebruik gemaakt om een excursie naar Noordwijk te maken. Als ze bij Huis ter Duin aankomen, horen ze nog net van de portier dat de voet ballers zitten te eten, voordat ze uit de lounge worden verwijderd. Huis ter Duin deelt niets mee over gasten, wie het ook zijn. „Al zouden we iets weten, dan mogen we het nog niet vertellen", aldus een mana ger. Hij is niet onbekend met de wensen van Oranje. Voor de brand verbleef het elf tal tijdens de voorbereiding op wedstrijden ook al regelmatig in Noordwijk. Even later hebben de jongens buiten ge luk. Hans van Breukelen, Joop Hiele en kee pertrainer Pim Doesburg arriveren. Adriaan komt terug met een handtekening van Hie le. Doesburg lukt niet. Hij heeft haast om aan tafel te komen en overduidelijk geen zin in handtekeningenjagers. Een andere jongen uit het gezelschap weet nog net Van Breukelen de hand te schudden. „Ik heb hem even succes gewenst en hij zei dat ze dat wel nodig zouden hebbenzegt hij. Arie Edelman, van het gelijknamige hotel waar trainer Michels zijn r mee naar toe nam voor een laatste donder preek, heeft ook nog geen glimp opgevan gen van de spelers. „Vroeger, voor de EK en voor Michels wegging, kwamen ze hier toch wel vaak", zegt Edelman. „Dan werd een paar uur van te voren uit Huis ter Duin ge beld om alvast even te waarschuwen. Mi chels hield van de sfeer hier. Hij vond dit een goede plaats om de jongens op tg pep pen. Maar dat is allemaal een beetje verwa terd. Ja, ik denk dat ik Rinus op een rustig moment eens thuis ga opbellen. Zo van hé, waar blijf je nou." Zijn gespreksonderwerp besluit halver wege de middag een wandelingetje te ma ken. In karakteristieke regenjas hoewel dit keer niet beige maar groen neemt hij een uitgang aan de zijkant van het hotel. De taktiek van de Generaal helpt in dit geval niet, het leger kinderen heeft hem gelijk in de gaten. „Hij is wel een beetje chagrijnig", meldt het zoontje van Lohuis. als hij terugkomt met zijn eerste handtekening. Zijn vader en moeder houden het echter voor gezien. Ze hebben meer zin in een strandwandeling en vertrekken onder protest van hun zoon tjes. Die hebben de smaak te pakken na hun eerste succesje. „Stel dat ze nou toch nog naar buiten komen." Scholierenloop Atletiekvereniging De Spartaan organiseert zondag 27 oktober haar eerste scholierenbosloop voor het voortgezet onderwijs. Dit kampioenschap voor de Bollenstreek wordt gelopen in het Lissese Keukenhofbos over afstanden tussen 1500 en 3000 meter. Naast een diploma voor alle deelnemers en prijzen voor de winnaars, is er ook een scho lenklassement met een wissel beker. Daarnaast krijgt de school met het grootste aantal deelnemende ouders en docen ten want die mogen ook meelopen een prijs. Lions concert De Lions Club Bollenstreek or ganiseert vrijdag 25 oktober haar jaarlijkse Lions Herfstcon- cert in de Agathakerk in Lisse. Louis van Dijk is door de club gestrikt om achter de piano plaats te nemen. Het Hillegom se dagactiviteiten centrum Son- nevanck voor geestelijk gehan dicapten krijgt de opbrengst van het concert. Sonnevanck mag het geld gebruiken voor het opzetten van een broeikas. Kaarten 25 gulden zijn te koop bij de VW in Lisse. Pink Swing Homo-jongerengroep de Roze Bollen houdt iedere tweede en vierde vrijdag van de maand swingavonden onder de naam Pink Swing. Homo-jongeren, die uit hun dak gaan van house, disco of regea, kunnen op de avonden vanaf 21.00 uur terecht in centrum JOIN aan de Wete ringkade in Noordwijk. Toegang 2,50 gulden. Extra provinciale bijdrage voor Valkenburg Valkenburg krijgt 227.000 gulden van de provincie Zuid- Holland om het loon-en transportbedrijf De Vries uit de Hoofdstraat te verplaatsen. Valkenburg wil op de plaats van het bedrijf bejaardenwoningen bouwen. Daarnaast krijgt het Rijndorp, net als alle andere gemeenten uit de Duin- en Bollenstreek, volgend jaar een vaste bijdrage uit het provinciale fonds stads- en dorpsvernieuwing. ROZA VAN DER VEER ADRJAAN BRANDENBURG Jeroen, Wendy en René Streppel met twee van de acht overgebleven konijnen in het door gaas afgeschoten hok. •foto hielco kuiper De onderhandelingen tussen de gemeente Valkenburg en het loon- en transportbedrijf De Vries over verplaatsing van de vestiging zijn nog altijd niet af gerond. Wil Valkenburg aan spraak maken op de provinciale bijdrage van ruim twee ton, dan moet in elk geval volgend jaar de knoop worden doorgehakt. Het is nog niet bekend waar het bedrijf van De Vries naar toe moet. „De gesprekken met De Vries zijn nog in volle gang. Pas als in '92 nog geen beslissing is genomen, vloeit het geld weer terug naar de provincie", rea- |nn geert woordvoerder J. Post van HH de gemeente Voor het opknappen van het Hibé-terrein kan Valkenburg in 1994 op een bijdrage van de provincie rekenen, mits daar op dat moment geld voor beschik - appen :rbete- baar is. De provincie heeft ver zoeken van Valkenburg om de oever van de Rijn op te k en enkele kruisingen te i ren, afgewezen. Ook andere gemeenten krij gen geld uit de provinciale pot stads- en dorpsvernieuwing. Het geld wordt grotendeels be steed aan het opknappen van woningen. Valkenburg krijgt 40.000 gulden, Katwijk 875.000 gulden en Noordwijk 738.000 gulden. De laatste kustplaats besteedt een deel van dit geld aan het sanering van de dorps kern Noordwijk aan Zee. Een aanvankelijk extra gevraagde bijdrage van een half miljoen gulden voor het opknappen van het Beukterrcin is niet toege kend. Noordwijk heeft dit geld waarschijnlijk niet nodig omdat de plannen, parkeerplaatsen en een supermarkt, financieel meevallen. Lisse krijgt 432.000 gulden uit de provinciale pot. Daarnaast had het bollendorp een extra bijdrage gevraagd voor sanering van het zogenaamde Wavo-ter- rcin aan de Nassaustraat. Lisse heeft daar weliswaar vorig jaar al een half miljoen voor gekre gen maar omdat het saneren van het volledige gebied meer geld gaat kosten, is een nieuwe poging gedaan. Rijnsburg krijgt 144.000 gul den maar moet onmiddellijk egn ton terugbetalen aan de provincie die de reconstructie van de Vliet heeft voorgefinan cierd. Noordwijkerhout be steedt haar bijdrage van 225.000 gulden gedeeltelijk aan het op knappen van speelvoorzienin- gen, aankoop van de champig nonkwekerij in de nieuwbouw wijk Mossewijk, verkeersmaat regelen en de aanleg van een stuk trottoir in de Zeestraat. Sassenheim en Voorhout krij gen respectievelijk 225.000 gul den en 75.000 gulden. Hillegom ontvangt 775.000 gulden. Een deel van dit geld wordt besteed aan de vernieuwing van het ge bied bij de Meerbeekstraat en 11 illegommerbeek. Bazaar De Werkgroep Roemenië houdt op vrijdag 25 oktober in De Vin- kenhof aan de Achterzeeweg in Noordwijk een bazaar. De op brengst is bestemd voor de Pro testantse Gemeente van het plaatsje Marghita. De rommel markt is van 15.00 tot 22.00 uur. Degenen die spullen voor de bazaar hebben kunnen bellen met 01719-10210. LISSE TINEKE OOSTERLOO MEDEWERKSTER „Het is gewoon niet leuk," zegt de 10-jarige René Streppel. Vo rige week vond zijn vader één van zijn konijnen met een afge sneden kop op het weggetje naar het weiland op een enkele kilometer van hun huis. Het was niet de eerste keer dat jacht was gemaakt op de langoren. Al twee weken lang worden er ko nijnen van het stukje grond achter de kerk in de buurtschap De Engel in Lisse gestolen. René, zijn 5-jarig zusje Wendy en hun neefjes Jeroen, Ruben, Mart en Frank begrijpen er niets van. Samen verzorgen ze de beestjes op het door gaas afge schoten stuk land. Behalve ko nijnen grazen er ook enkele gei ten, schaapjes en kalfjes. Van 19 konijnen zijn er nu nog slechts acht over. „De andere tien zijn waarschijnlijk de pan in ge gaan," zegt vader Frank Strep pel mismoedigd. „De eerste keer dachten we nog dat het gewoon een wilde kat was die zo nu en dan een konijntje verschalkte, maar toen we een Franse hangoor met een afgesneden nek op de oprit aan troffen, wisten we wel beter. Het begint nu met de konijnen, maar stréks nemen ze de geit of de schapen. Je begrijpt gewoon niet waarom mensen zoiets doen," vult Franks vrouw aan. „De kinderen spelen hier elk weekeinde met de konijnen, en de mensen uit de buurt voeren de dieren regelmatig." 's Nachts komen politieagen ten zo nu en dan even naar de beesten kijken. De buurtbewo ners houden eveneens een oog je in het zeil. Frank Streppel: „Ie kunt er natuurlijk wel hoge hek ken met grote sloten omheen zetten, maar dat moet toch niet nodig zijn Een flink aantal monumentale bomen in Lisse-Noord hoeft waarschijnlijk niet te wijken voor nieuwe woningen. De bo men zijn door de gemeente ge kenschetst als waardevol. Eer der had de vereniging Oud-Lis- se al gepleit voor behoud van de bomen. Op het terrein in Lisse-Noord staat een groot aantal oude beuken, eiken en linden. Toen de vereniging Oud-Lisse enige tijd geleden op de barricades klom voor het behoud van oude villa's in Lisse-Noord, besteedde ze tegelijkertijd aandacht aan de oude bomen op het terrein. Oud-Lisse presenteerde een lijstje met 'monumentale bo men'. Het gemeentebestuur kwam echter met een korter lijstje. In totaal staan in Lisse-Noord 150 bomen. Van ongeveer 25 bomen is de gemeente na een nieuwe inventarisatie overtuigd dat ze gespaard moeten wor den. Wethouder J. Meulemans wil er alles aan doen om het oude bomenbestand te behou den. „Daarbij kunnen we ook rekenen op de medewerking van de bouwer. Die kan zich na tuurlijk niets mooiers wensen dan het opleveren van zijn bouwplan in een 'aangekleed' gebied."

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15