Sport Oranje gokt op dertigers Reurings houdt het voor gezien bij Roodenburg Rechter kan Feyenoord niet milder stemmen Zaterdag 12 oktober 1991 WANROOY ROB VAN DER ZANDEN NIEUWSLIJN Parcours Dwars door Leiden hersteld LEIDEN Het oude parcours van de straatestafette Dwars door Leiden is in ere hersteld. Voor het eerst sinds jaren is het par cours door de Leidse binnenstad nergens opgebroken. Vandaar dat de deelnemers aan de 10x400 meter, waarvoor zich twintig ploegen aanmeldden, vanmiddag om 15.00 uur geen andere ob stakels hebben dan de af te leggen afstand. De eerste loper start op de Andries Schotkade, de laatste loper finisht op de Witte Singel voor het Leidsch Dagblad. Bij de mannen krijgt AV Hol land, winnaar van de vorige twee edities, concurrentie van twee teams van Haag Atletiek. Ook De Bataven, Gouda, het Haagse Sparta en De Keien uit Uden vaardigen sterke teams af. Bij de vrouwen vechten Holland, Bataven en Haag om de beker. De Zijl/LGB is favoriet in de recreantencategorie. Bult in beeld voor zaalhandbalselectie DEN HAAG Marianne Bult zal een eventuele uitnodiging om weer voor het Nederlandse zaalhandbalteam te spelen serieus in overweging nemen. Eerder in de week zijn de problemen, die in 1987 hebben geleid tot het beëindigen van de internationale loopbaan van Bult (31), met coach Ton van Linder uitgepraat. De speelster van SEW, voorheen ook uitkomend voor Foreholte, heeft vijftig interlands achter haar naam staan. Quick Boys-Roodenburg uitgesteld LEIDEN De eerste halve finale van het Zilveren Molentoer- nooi tussen Quick Boys en Roodenburg is uitgesteld. De wed strijd stond oorspronkelijk gepland voor dinsdag 15 oktober. Het duel wordt nu gespeeld op 29 oktober, aanvang 20.00 uur, op het LFC-terrein aan de Boshuizerkade. De datum voor de twee de halve finale, tussen Rijnsburgse Boys en Noordwijk, is nog niet vastgesteld. ATP-punten voor Van den Berg TUNIS Michael van den Berg heeft in Noordafrika al elf ATP- punten bij elkaar gesprokkelt. Aan zijn halve-finaleplaats in Tu nis koppelde de Koudekerkse tennisser een finaleplaats in Mo- nastir door de Spanjaard Portas met 6-3 6-4 te verslaan. Van den Berg, die ook nog in Algiers in actie komt, heeft nog enkele over winningen nodig om zich onder de 400 hoogstgeplaatste tennis sers ter wereld te scharen. Weer dodelijk ongeluk in Farao-rally CAIRO Een passagier van de volgwagen van het Citroën-team in de Farao-rally is gisteren na een ongeluk overleden in het zie kenhuis. De 23-jarige Fabrice Leroux raakte in de buurt van Abou Simbel bij een auto-ongeluk ernstig gewond. Zijn mede passagier Christian Leclerc werd in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis opgenomen. Leroux was het tweede dodelijke slachtoffer in de Egyptische rally. Begin deze week verongelukte tijdens de race. Forse boete voor Rot-Weiss Erfurt BERN Deelneming aan het UEFA-bekertoemooi brengt de penningmeester van Rot-Weiss Erfurt bepaald geen geld in het laatje. Het trauma van FC Groningen en aanstaande tegenstan der van Ajax is door de tuchtcommissie van de UEFA (Europese voetbalbond) bestraft met een geldboete van 30.000 gulden. Fi nancieel een gevoelige aderlating voor de hekkesluiter van de tweede Bundeliga Zuid, die FC Groningen door twee overwin ningen van 1-0 de weg naar de tweede ronde versperde. Erfurt werd beboet wegens rellen op de tribunes tussen Duitse en Ne derlandse supporters, het entsteken van vuurwerk door de fans en wangedrag van de spelers. Groningen moet ook een bijdrage storten in de boetepot. Bijna 8.000 gulden omdat de aanhang in de uitwedstrijd rellen had getrapt. Wegereef voörgedragen bij FIFA ZEIST De KNVB heeft Jan Wegereef als enige nieuweling ge plaatst op de lijst van nominaties voor de internationale scheids- rechterslijst van het volgend jaar. In het kader van de door de Wereldvoetbalbond (FIFA) voorgestane verjonging van het arbi terskorps neemt de 29-jarige Wegereef uit Rijssen de plaats in van de 44-jarige Frans Houben uit Echt. De KNVB heeft de vol gende zeven scheidsrechters op de lijst van nominaties aan de FIFA opgegeven: Van de Ende, Blankenstein, Uilenberg, Bakker, Wegereef, Reygwart en Van Vliet. Bridgetitels gaan naar IJsland en VS YOKOHAMA De mannenploeg van IJsland en het tweede vrouwenteam van de Verenigde Staten hebben in Yokohama de wereldtitels bridge veroverd. In de finale bij de mannen, om de Bermuda Bowl, zegevierde IJsland in 160 spellen met 416-377 over Polen, dat als favoriet het toernooi was begonnen. Bij de vrouwen, om de Venice Cup, kwam de Amerikaanse ploeg in de finale over 128 spellen niet in gevaar tegen Oostenrijk: 358-256. „Met het bestuur hetjltge Wlm Kieft rust even uit tijdens de training van het Nederlands elftal. Bondscoach Michels rekent erop dat de geblesseerde PSV'er woensdag tegen Portugal weer inzetbaar is. roro anp Adri van Tiggelen wierp zich drie dagen geleden in de Kuip op als de grote gangmaker van het resultaatvoetbal dat PSV tegen Feyenoord aan een puntendeling hielp. Die aanpak maakte kennelijk zoveel indruk op Dick Ad vocaat, de parmantige assistent van Rinus Michels, dat de PSV-veteraan (34 jaar) prompt werd opgeroepen voor de cruciale EK-interland komende woensdag in Rotter dam tegen Portugal. het Nederlands elftal. Toch staat de positie van Koeman (nog) niet ter discussie, die van Blind en Van Tiggelen voor woensdag evenmin. Het lijkt vragen om moeilijkheden tegen een gekwalificeerde counter- ploeg als Portugal. Tenzij de bondscoach overweegt het met Rijkaard op een akkoordje te gooien. Aan de andere kant heeft Michels momenteel wei nig smaken, nu Van Aerle ge blesseerd is en hij het tegen de snelle en getructe Portugezen niet ziet zitten in Ajacied De Boer. Een alternatief had Henk Fraser kunnen zijn, maar de bondscoach zag het als een be zwaar dat Feyenoord zondag nog moet spelen. Dat lijkt een drogreden. Doodsbenauwd als Michels is tegen Portugal een blauwtje te lopen en de boot naar het EK 1992 in Zweden te missen, is hij gevlucht in routine en ervaring. Het resultaat is voor hem heilig. Er komt nu een ploeg in het veld met vermoedelijk vijf derti gers (Van Breukelen, Blind, Van Tiggelen, Wouters, Erwin Koe man) en drie spelers (Ronald Koeman, Rijkaard, Gullit) die er heel dicht tegenaan aanzitten. Dat mag en hoeft op zich geen GPD-VERSLAGGEVER Van Tiggelen vindt zijn onver wachte terugkeer in Oranje 'een beetje gek, maar wel leuk', voor Michels leek het gistermiddag in Amsterdam gesneden koek. „Het verschil tussen Van Tigge len en Valckx is op zichzelf niet zo groot, wel de routine en de ervaring. Vooral in verdedigend opzicht. Dat heeft de doorslag gegeven. Frank de Boer komt in dat opzicht ook tekort." De keu ze voor Van Tiggelen, die vorig jaar oktober in Porto de laatste interland speelde en Oranje al lang uit zijn hoofd had gezet, is even verrassend als riskant. Mi chels mag zich dan niet al te veel zorgen maken over een ge mis aan wedstrijdritme bij de verdediger, dat zou hij ten min ste moeten doen over de afge nomen snelheid bij de PSV'er. Te meer, omdat Ronald Koe man ook niet snel is en de libe ro van Barcelona best wat rug dekking kan gebruiken. Het was tenslotte om die reden dat Mi chels vijf weken geleden tegen Polen Rutjes buiten de selectie hield. De verdediging was in die oe feninterland de achilleshiel van bezwaar te zijn als de ploeg er tenminste in slaagt de status van Europees kampioen einde lijk eens waar te maken. Anders zijn de kansen op kwalificatie, met de afsluitende uitwedstrijd tegen Griekenland (4 december) in het vooruitzicht, klein. Nederland en Portugal staan in punten gelijk, het doelsaldo van Oranje (plus 12) is echter een stuk beter dan dat van de Portugezen (plus 7), die de reeks kwalificatieduels op 20 november in Athene afsluiten tegen de Grieken. Het ligt voor namelijk aan Oranje of die wed strijd nog van belang is. Michels slaat Nederland hoger aan dan Portugal, maar dat is geen ga rantie voor succes. „Het zal een heidens karwei worden", zegt ook Michels. „Er is alleen een kans van slagen als de ploeg van begin tot eind de discipline kan opbrengen om Portugal niet in de kaart te spelen." Maar vanwaar toch die over dreven angst voor een land dat woensdagavond voor de eerste keer in Nederland speelt? Mi chels: „We krijgen te maken met een gerenommeerde tegen stander, die befaamd is om zijn defensieve kracht en het coun- tervoetbal beheerst als de Italia nen in hun beste dagen. Ze zijn daarvoor gekweekt en kunnen het geduld opbrengen om op die ene kans te wachten. Spelers als Futre en Barros zijn geknipt voor dat werk. Daarnaast is mij van die eerste wedstrijd heel goed bijgebleven hoe hard en meedogenloos ze in de duels kunnen zijn. Wij zullen daarom fysiek beter weerstand moeten bieden dan in Porto." Aanval lend was Oranje in de Portugese havenstad tot niets in staat en verloor dan ook volkomen te recht met 1-0. Michels: „We zullen het spel moeten maken en dat willen we ook. Dat geldt niet alleen voor de spelers en het publiek, óók voor de trai ners." Aan de voorbereiding kan het niet liggen. Het trai nersduo heeft de zestien inter nationals vijf dagen tot zijn be schikking. Inclusief Pieter Huis tra, die daardoor vanmiddag het competitieduel van Glasgow Rangers tegen St. Johnstone moet missen. Michels maakte gebruik van het claimrecht dat spelers zes dagen voor een in terland beschikbaar moeten zijn. „In Glasgow weten ze al niet beter", zegt Huistra. „De Russen zijn er om de haverklap niet. De club deed daarom ook helemaal niet moeilijk." De verwachting is dat alle spe lers van het Nederlands elftal op tijd fit ziin. Ook Kieft en Van Basten, ene zich vrijdag geble- seerd in Amsterdam meldden. Kieft heeft een spierblessure in de buurt van de heup, Van Bas ten last van exceem aan de voet. „Een voetballer met een pijnlij ke voet is net zo vervelend als een pianist met een zere hand", aldus Michels. Het herstel zal slechts enkele dagen vergen. „Opnieuw is be wezen", zei Michels, „hoe be langrijk het is dat de spelers in het weekeinde niet meer voet ballen. Was Kieft op zondag in plaats van woensdag tegen deze blessure opgelopen, dan had hij het nooit meer gered." Jan Reurings is met onmiddel lijke ingang opgestapt als trai ner van Roodenburg. De oefen- meester van de Leidse zondag tweedeklasser, die de Kooiclub vorig seizoen voor degradatie behoedde, zag onvoldoende mogelijkheden om de stijgende lijn door te trekken. Vanmiddag moet Roodenburg het bekerdu el tegen Scheveningen zonder de Delftenaar afwerken. Als motief voor zijn plotselin ge opstappen gaf Reurings gis teravond sportieve oorzaken. „Wat ik vorig seizoen heb ge zaaid, zag ik niet groeien bij deze spelersgrc weinig reacties, mijn conclusies getrokken." problemen. Ik ga vanavond ge woon uit eten met voorzitter Marius Wunderink, die van mijn besluit op de hoogte is. Hij heeft niet geprobeerd mij om te praten. Wunderink respecteert mijn beslissing." De voorzitter van Roodenburg was overigens niet bereikbaar voor commen taar. Volgens Reurings, die bij Roodenburg ruim één jaar als trainer actief was, heeft ziin ver trek niets te maken met de trai nersvacature die zijn oude ver eniging Olympia onlangs nog had. De Goudse zondag twee deklasser heeft inmiddels Leen ik kreeg te Zwanenburg, afkomstig van de iruit heb ik eigen jeugd, aangesteld als trai ner van de A-selectie. Onevenredig „Er is een groot liquiditeitspro bleem ontstaan", betoogde de raadsman van Feyenoord mr. Mentink. „Feyenoord wordt op dit moment onevenredig veel schade toegebracht. HCS weet dat men de club tot aan de rand van de afgrond brengt door de betalingen op te schorten. Het tijdstip van het faillissement kunnen we nu al bepalen", ver klaarde Mentink de hoge finan ciële nood bij het Rotterdamse voetbal bolwerk. Zelfs een creatieve rechtbank president kon de clubleiding van Feyenoord niet vermurwen. De Rotterdamse club zit finan cieel zo omhoog, dat het giste ren geen interesse had in de po gingen van president André de la Porte het conflict met spon sor HCS alsnog buiten het kort geding om te regelen. Feye noord wil de door de sponsor geblokkeerde bijdrage voor dit seizoen innen en probeert dat via een gunstige gerechtelijke beslissing af te dwingen. Uit spraak: 25 oktober. Het huwelijk tussen de eredi visieclub en het automatise ringsbedrijf is voorbij. Op de klippen gelopen zelfs. Feye noord staat voor een bankroet. De club heeft dringend een fi nanciële injectie nodig om de schuldeisers rustig te houden. De club moet nog drie ton aan achterstallige loonbelasting afdragen, het Centrale Spelers fonds vordert 1,6 miljoen gul den, de loonkosten van de spe lers bedragen op maandbasis 400.000 gulden. Daarnaast zit de roemrijke club met een ex ploitatietekort van 5,5 miljoen en bedraagt het negatief eigen vermogen 13,7 miljoen gulden. SCOREBORD BUITENLANDS BADMINTON Heyday 38,85, 40. Mandy Stil Duivekate/Medley 51,75, 69. Smeulden 47. Lips/Writzmark 46,20, Zürich Boetsch (Fra) - Fleurian (Fra) 6-0 6-3 Dubbel, kwartfinales: Siemerink/ Vacek (Ned/Tsj) - Jelen/Steeb (Dui) 4-6 6-1 7-6 a Maleeva (Zwi/4) - Wiesner 12-16, 3. MSV Duisburg VfB Stuttgart 13-15, 5. Hamburger Open Duitse kampioenschappen Düsseldorf B Achtste finales: Kukasemkeij (Tha) - 1 15-9 Santoso (Ind) ATLETIEK NK Militairen halve marathon Wc «nsdrecht: 1 Van Gorkum 1.09.45, 2. Stal 1. 09.47. 3-De GYMNASTIEK land 113,70 (Rohof/Pokerface 37,05, Eddy Stibbe/Olympic K.lmacthomas 38,25, N.issen- /Dickens 38,40, L.ps/Writzmark 46.20) en Groot-Brittanmë 113,70 (Leng/Chit Chat 34.35. Hollingsworth/Solo Performance 38.40. Powell/The Fisherman 40.95. Fox- P.tt/Steadfast 42,30) RUGBY VOLLEYBAL CiTJo ü?6 ïslïl sr (Dui) - WC 3-1 (15-6 10- ÓPSLAG/MILIEU CONTAINERS VERKOOP/VERHUUR BUKO BEVERWIJK 02510-11727 i-8.30-8.30). 84. Bernhart 33,50 (8,30-8.40-8.60-8,20). Hon derd gymnastes geklasseerd. Beste 26 deel neemstersgaan naar de individuele wedstrijd PAARDESPORT Stand: 1. Engeland 3-7, 2. I ZAALVOETBAL TENNIS Rostagno (VSt/7) - Becker (Dui/2) (Joe/6) - Agass. (VSt/4) Jan li i i iro,\ 6-3 6-4, Lendl (Tsj/3) - Wheaton (VSt/5) 7 Leng tubrj 5 Edberg (Zwe/1Chang {VSt/g) 6.2 6-2 2-3 Asb.tondak (Zwe) Spirituos 35,25, 3. Eddy Stibbe Balren- ny 35,55 en Touzamt (Fra) Rodosto 35,55, overige Nederlanders: 11. Eddy Stib be/Olympic Kilmacthomas 38,25,12. Nijssen- TWICKENHAM Met een bal op zijn hoofd Ondertussen versloeg Engeland de Verenigde trekt een rugby-fan de aandacht tijdens de we- Staten met 37-9. •fotoap reldkampioenschappen rugby in Twickenham. „Volgens Feyenoord is de beste manier orde op zaken te stellen ontbinding van de over eenkomsten en een arbitrage commissie de opdracht te ge ven de financiële gevolgen van de ontbinding op korte termijn te regelen", verduidelijkte Men tink de wens van de eredivisie club HCS, in Den Bosch slechts vertegenwoordigd door raads man mr. Jitta, is bereid te pra ten over het terugtreden als shirtsponsor. Het (eveneens noodlijdende) bedrijf draaide in augustus de geldkraan dicht. Wegens vermeende wanpresta ties van Feyenoord. Maradona zoekt heil in de zaal Diego Maradona is het beu achterna gezeten te worden door journalisten en gaat mogelijk in de VS zaalvoet ballen bij de San Diego Soèkers. In een televisie-in terview zei hij dat hij de druk in Argentinië niet meer aan kan. De 30-jarige Maradona, die na cocaïnegebruik eerder dit jaar een problematisch dienstverband bij het Itali aanse Napoli beëindigde, staat in Argentinië nog een proces te wachten wegens netzelfde vergrijp. In het vraaggesprek zei Maradona dat hij wil ontsnappen aan mensen die hem zijn hele le ven voor zijn fouten willen laten betalen. De wispelturi ge voetballer leek daarmee onder meer de journalisten te bedoelen die zich de laatste tijd op zijn huwelijks problemen hebben gestort. De Italiaanse voetbalbond heeft Maradona tot juni 1992 geschorst, een straf die door de FIFA werd overgenomen. De schorsing zou derhalve ook van toepassing zijn in de MSL, de Amerikaanse zaal voetballiga die via de veld- voetbalbond de FIFA-rcgels volgt. In de praktijk hebben echter al meerdere voetbal lers, met name Oosteuropea nen, in de MSL gespeeld ter wijl ze geschorst waren. Twee weken geleden hebben de San Diego Sockers met de zaakwaarnemers van Mara dona gepraat.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 31