9 Ni Sport LMHC'ers nu op volle toeren 0 WIEBZEI DAT Langer vergeet de Ryder Cup alweer DE LEIDSE hockeyers van LMHC zijn op de goede weg. LEIDEN. REMMELTOTTEN Gelijkspel Alecto-vrouwen De mannen van Leiden en Roomburg hebben dit week einde overtuigend gewonnen. In Eindhoven versloeg LMHC het stugge Tegenbosch met 3-0, terwijl Roomburg thuis met 2-0 Voordaan klopte. De vrouwen van Alecto en Leiden kwamen beide niet verder dan een gelijkspel. Alecto snoepte koploper Rotterdam het eerste punt af. In de lagere regionen toonden de vrouwen van Catwijck zich ongenaakbaar tegen Hisalis: 9-0. ten voor tijd alsnog de vole winst. Voor rust had Wouter Ei kenhout al gescoord. Alecto had vorige week de Leidse Studen ten verslagen, maar bakte er weinig van tegen HDS. De Lei derdorpers verloren kansloos met 2-0. De Leidse Studenten hebben hun eerste overwinning binnen. Uit bij Dapie speelden de stu denten eindelijk eens een goede partij. Marc van Pappelendam scoorde tweemaal en Houdijn Beekhuis produceerde de win nende treffer. Noordwijk gokte in Bloemen- daal tegen koploper HBS op de counter. Dat leverde inderdaad gevaarlijke kansen op voor het spitsen-duo David van Konings veld en Emo Lokhorst. Omdat de verdedigingen echter geen fouten maakten bleef het bij een 0-0 gelijkspel. In de vierde klasse heeft Cat wijck de koppositie heroverd doordat Nieuwkoop verloor en Catwijck zelf Alkemade met 6-0 versloeg. De Katwijkers scoor den vijf maal uit een strafcor- ner: Martijn Houwaard (2X), Paul van der Logt, Martijn Ha genaars (2x) de doelpunten. Henrik voegde daar nog een velddoelpunt op natuurgras aan toe. Hisalis begint lekker te draai en. De eerste zege ging ten kos te van Saxenburg met treffers van Duncan Meeder (2x) en El- dert Michels. HOCKEYMEDEWERKER Leiden (LMHC) begint op toe ren te raken en heeft inmiddels vijf punten uit vijf wedstrijden. De lastige uitwedstrijd in Bra bant tegen het Eindhovense Te genbosch leverde een ruime 3-0 zege op. Voor rust kwam nie mand tot scoren. In de tweede helft kwam LMHC wel door de compacte verdediging van de opponent heen. Ronald Car- pentier tikte een van de doel man terugstuiterende béd bin nen. De beslissing viel een kwartier later toen Casper Klijn een afgeschoven strafcomer van twee meter langs de keeper kon pushen. Daarna vergootte Car- pentier de marge tot 3-0 na een voorzet van de opgekomen Jeroen Dubbeld. In de eerste klasse won Roomburg met 2-0 van Voor- daan uit Bilthoven. Nog altijd zonder coach kreeg Roomburg in de tweede helft de wedstrijd onder controle en mocht Rutger van Schaik de partij uitserveren. Hij toonde zich weer uiterst trefzeker bij twee strafcorners. In de tweede klasse blijft Fo- rescate punten scoren. Foresca- te voert de ranglijst aan met ne gen punten uit vijf wedstrijden. Tegen Spirit leek de winst nog aan de Voorschotenaren voorbij te gaan toen een bal in het zij net als doelpunt werd erkend en Spirit op 1 -1 kwam. Aanvoerder Bernard Thieme bracht zijn ploeg met een tip-in vijf minu- portpresentator Henk 1 van Dorp tegen Ajax- Ky trainer Louis van Gaal in Barend Van Dorp: „Het is niet te hopen datAjax netzo gaat voetballen als u praat." De bij Ajax opgestapte trainer Leo Beenhakker in Voetbal In ternational: „Als ik zo mijn hele carrière eens langs loop, en dat klinkt heel melodramatisch, maarzo is het niet bedoeld, dan denk ik wel eens: Ik ben een slachtoffer van mijn eigen eerzucht." Michael van Praag, praeses van Ajax, in Nieuwe Revu: „Beenhakker is een komediant. FC Den Haag-voorzitter Henk Werkhoven in de Volkskrant: „Ik was laatst op bezoek bij Ar senal, in Londen, en daar stond een sergeant-majoor met de VUT. Een ongeloof lijk grote kerel met een enorme uitstra ling. Iemand waar je niet omheen kan, je durfde het niet eens te proberen. Dat soort mensen kom je in Nederland niet te gen, die bestaan hier niet eens, want ook het leger is slachtof fer geworden van de doorgeschoten tole rantie in onze lul- cultuur. SW-Dordrecht'90-voorzltter Cees den Braven in Elsevier: Voetballers zijn beste jongens, maar ze moeten gewoon doen waarvoor ze zijn ingehuurd. En verder vooral hun mond hou den. Heerenveen-voetballer René van der Gijp in Voetbal Inter national: „Hou je hier een wedstrijd neu- ken met versierde lullen, staan er ook gewoon vijfentachtighon derd naar te kijken. Het is hier onvoorstelbaar. De mensen vin den alles prachtig. Reginald Thai, voetballer van MW, in Voetbal International: „Roelof Luinge zegt altijdIk laat me niet intimideer'n, maar dat is nou net 't enige dat-ie wel doet. Ajax-voorzitter Michael van Praag in VI: Ajax is te klein voor mij', heeft Leo tegen me gezegd, en zei daarbij, op een weliswaar wat meer Amsterdamse manier, dat hij verliefd was op Madrid. Ajax-voorzitter Michael van Praag in Vrij Nederland: 'Ajax is te klein voor me en ik ben geil van Madrid. Zo zei hij het echt letterlijk.' 'Om over na te denken' in Vrij Nederland: Le00.000.000 Beenhakker. Idem: Deal Madrid. De rubriek Terzijde in Vrij Ne derland: 'Echt schraal is de troost voor de WAO'er die te horen krijgt dat hij altijd nog beter met Kok te maken kan hebben dan met Leo Beenhakker. Simon Tahamata in Nieuwe Revue over zijn bij zondere band met de Molukse trein kapers: Elk jaar met de feestdagen bezocht Simon 'de jongens' in Norgerhaven, de gevangenis waar ze gehuisvest waren. Meestal met zijn vrienden Willem van Hanegem en Maarten Spanjer. Bobby Haarms kwam ook een keer mee en liet Ajax-shirts bij de jongens achter. Dat waren aparte, onvergetelijke gebeurtenissen. Een keer liep het bijna uit de hand. „Maarten was toen bekend als het Miskend Talent, die op de tv liet zien wat voor truukjes hij allemaal ken de. Dat deed-ie ook een keer in de bajes. Hij begon wat te show en, balletjes omhoog te houden, die jongens te dollen. Dat had-ie dus niet moeten doen. Er kwam er eentje op hem af, die gaf 'm zo'n schop tussen z'n ribben, dat Maarten even een paar minuten van de wereld was. Idem: „Ik vind niet dat ze een fout heb ben gemaakt. Ze hebben een flink stuk van hun vrijheid inge leverd voor de Molukse zaak en daar heb ik groot respect voor. Tezijnertijd zal ik mijn kinderen vertellen wat er toen allemaal gebeurd is en wat we er nu nog mee moeten. Golf-crack wint de 'German Masters STUTTGART SID Bemhard Langer heeft zijn ei gen publiek in Duitsland laten zien, dat hij aan het toernooi om de Ryder Cup niet al te veel slapeloze nachten heeft overge houden en zeker geen angst voor het putten. Vorige week werd hij zo klein als een hole, toen hij als laatste speler op de achttiende de kans onbenut liet het befaamde kleinood andermaal voor twee jaar in Europa te houden. Giste ren trok de mede-organisator van de met 1,65 miljoen gulden gedoteerde 'German Masters' zich op de laatste green met een lange birdie-putt naast de Langer streek voor zijn 25ste overwinning in het Europese circuit 275.000 gulden op. Da- vis, die het evenement besloot met twee ronden van 65 slagen en net als zijn Duitse opponent uitkwam op 275 (dertien onder par), moest zich met een kleine twee ton tevreden stellen. Aanvankelijk zag het er aller minst naar uit dat de 34-jarige Langer op de banen van Stuttg- art-Mönsheim, waar een recor daantal van 37.700 toeschou wers naartoe werd getrokken, voor de tweede keer na 1989 zou zegevieren. Hij kwam, niet verwonderlijk, gammel uit de Verenigde Staten terug. Onder meer door vermoeidheid, koorts en keelpijn stond hij na twee ronden vijf slagen achter op de Spanjaard Olazabal. Kentering De kentering kwam zaterdag met een rondje van 67, twee sla gen achter de nieuwe leider Nick Faldo, en de greep naar de macht volgde gisteren in de stromende regen. Langer maak te op de eerste hole z'n par niet, maar liet er zes birdies op vol gen. Faldo gooide op de zes tiende zijn glazen in met een dubbele bogey. Op dat moment was outsider Davis de belang rijkste kandidaat voor de hoofd prijs. Langer voorkwam dat met vier tegen vijf slagen op de eer ste hole van de play-off. Olazabal, die er veel aan was gelegen het evenement te win nen omdat hij dan Ian Woos- nam van de eerste plaats op de wereldranglijst zou verdrijven, kon de vorm van tweede dag (64) niet prolongeren. De Spanjaard, één van de acht Ryder Cup-deelnemers, zakte met slotronden van 72 en 71 naar de vierde plaats in de eindrangschikking en kan door de organisatoren van het WK matchplay, waarvoor hij vorig jaar bedankte, met een iets ge ruster gemoed worden gepas seerd. Amateurs Op de baan van Toxandria te Molenschot bij Breda toonden de Nederlandse topamateurs zich de meerdere van de de beste Nederlandse professio nals. Het werd 6-3. De drie foursomes werden alle door de amateurs gewonnen: Muntz/Lovey tegen Smits van Waesberghe/Steenkamer, Vo- gel/Nolte tegen Lemmens/O- 'Mahoney en Stevens/Van Zijl tegen Timmermans/Huurman. De singles eindigden gelijk. Voor de amateurs zegevierden Muntz (tegen Smits van Waes- berghe), Lovey (tegen Lem- mens) en Nolte (tegen Steenka mer). De zeges van de profes sionals kwamen op naam van Timmermans (tegen Vogel), O'Mahoney (tegen Van Zijl) en Huurman (tegen Stevens). Peter Murphy heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie en een half uur vastgezeten in een Ro meins politiebureau. De coach van de vrouwenvolleybalploeg werd om 23.10 uur gearres teerd, nadat hij gekleed te water was gegaan in de beroemde Trevi-fontein in Rome. Murphy (44) had zichzelf be loofd de winst tegen Italië (3-1) op spectaculaire wijze te vieren. Hij kroop daarmee even in de huid van Anita Ekberg. De Zweedse seksbom stond in 1962 ten behoeve van een scène in de film La Dolce Vita (nauwe lijks) gekleed onder de waterval van de Trevi-fontein. Murphy stapte om 's avonds laat in traingsbroek en wit t-shirt het water in en ging onder de wa terval staan. Zijn speelsters, die kort daarvoor op de hoogte ge bracht waren, waren niet aan wezig. De baas gaf geen verlof met het oog op de (verloren) fi nale van gisteren tegen de Sov jetunie. De circa duizend aanwezigen reageerden verrast, de carabi nieri ook. Toen Murphy op de kant klauterde, werd hij in de kraag gegrepen. De coach liet zich gewillig meevoeren naar politiewagen. Vlak voor het in stappen schudde hij zich los en zette het op een lopen. De poli tieman was sneller en greep de doornatte Murphy vijftig meter verderop. De menigte koos partij voor Murphy, zag wel wat in zijn stunt en trok onder luid Itali aans boe-geroep een cordon op rond de politiewagen. Die kon onmogelijk vertrekken. De twee agenten voelden zich zelfs zo bedreigd dat ze assistentie ver zochten. Binnen tien minuten arriveerden drie politiewagens met zwaailichten en sirenes bij de fontein. Murphy zat zich on dertussen in de wagen rustig te verkleden. Hij werd afgevoerd naar een po litiebureau, daarna getransfe reerd naar een ander en behan deld als een boef met status. Er werden vingerafdrukken geno men, een foto voor het strafre gister en een proces-verbal op gemaakt. Om half drie 's nachts werd hij vrijgelaten. De Trevi-fontein is een druk be zocht monument in Rome. Het is de geluks-fontein. Toeristen werpen muntstukken in het wa ter en doen in stilte een wens. Het is ten strengste verboden het water in te gaan. Op de hoek van het plein staat continu een met twee man bezette poli tiewagen voor het naleven van de wet. In 1982 werd een uit zondering gemaakt voor het Ita liaanse voetbalelftal. Dat ging na de verovering van de wereld titel in Spanje compleet te water in de fontein. Overigens na spe ciaal aangevraagde toestem ming. Olanda. De volleybal- sters keken op. Zij stonden al een tijdje op het erepodium, hadden de zilveren medaille omhangen en hadden geluisterd naar het Peter Murphy wordt in badjas afgevoerd door een agent .fotoanp i iiIerIv 'é- Voor de Katw'ijkse kust werden afgelopen weekeinde de finales om de MAUI MAGIC-wedstrijden gevaren. Gisteren zette de wind aan tot kracht 4 a 5, maar de surfers schotelden het publiek nauwelijks enige hoog standjes voor. Er moest met een 'gewone' koers genoegen worden genomen. FOTO DICK HOCEWONINC volkslied van de Sovjetunie. Olanda? Wat was er aan de hand? Niemand wist het. De speelsters keken elkaar vragend aan. De individuele prijzen wer den uitgereikt. Wie van de Ne derlandse ploeg was een prijs toegekend? Ten einde raad werd Ingrid Piersma naar voren geschoven. Waarom ze de prijs kreeg, wist ze niet. Beste all roundster, veronderstelde de meerderheid. Zoenen, foto's. Beste blokkeerster, bleek veel later. Bovendien bleek niet Piersma, maar Cintha Boersma de beste blokkeerster van de Europese titelstrijd te zijn. Over Weersing bestond geen twijfel. Zij werd gekroond tot beste aanvalster. De beste speelster het toernooi werd de Russin Ogijenko. Maarten Hendriks, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond (KNBB), acht de kans groot dat het con flict met de Vereniging van Grand Prix-spelers (VVGPS) stel, dat de problemen goed deels moet laten verdwijnen. De sudderende ruzie tussen KNBB en de WGPS escaleerde onlangs, toen de Grand Prix- spelers in Breda hun eigen Mas- ters-toemooi hielden, dat niet werd erkend door de KNBB. Op hun beurt meldden de topbil- jarters zich massaal af voor de KNBB-titelstrijd driebanden in Sluis, die inmiddels van de ka lender is afgevoerd. Beide partijen worden inmid dels bijgestaan door een advo caat en hpbben de opdracht ge kregen geen openheid van za ken te geven, om de zaak niet te schaden. Hendriks wil alleen kwijt, dat de oplossing voor half november gevonden moet zijn. Zo niet, dan dient de bond een klacht in bij de onafhankelijke strafcommissie van de KNBB. Hans Coolegem van de WGPS wacht de stappen van de KNBB- advocaat rustig af. Hij heeft niet zo'n hoge hoed op van de snel heid waarmee de bond pleegt te werken. Club: NMS/Bartok Leeftijd: 23 Beroep: student fis caal, recht In de eredivisiewed strijd tussen de tafel- tennisclubs Pecos uit Oegstgeest en het Limburgse Bartok was de 23-jarige Lei- denaar Pieke Franssen afgelo pen zaterdag even opvallend als onopvallend aanwezig. Gedurende zijn studie en dat is reeds drie en een half jaar traint Bartok-speler Franssen bij zijn maatjes in Oegstgeest. Nu moest hij niet mèt maar tegen ze spelen. De vooraf gehoopte 7-3 overwinning werd uiteinde lijk 'slechts' 6-4. Door deze ma gere overwinning heeft Bartok, met Franssen voorop, in de strijd om de derde plaats zich in een lastig parket gebracht. Want de Limburgers, Versterkt met de komst van ex-Tempo Team speler Frank Boute, staan met nog twee ronden te gaan nog slechts een punt voor op naaste concurrent Harkstede. genlijk ook wat r wel? „Ik had natuurlijk op een punt meer gerekend. Maar laat ik het heel eerlijk zeggen, ik speelde slecht. Noem net maar een off day. Daarbij is het natuurlijk een aparte wedstrijd omdat ik hier aJ zo lang train. Het is toch ook een beetje mijn club." Van Pecos kon je zeker wel de nodige dingen zeggen? „Inderdaad. Van het eerste paar van Pecos waren we min of meer zeker van vijf punten. In het tweede paar waarin ik zelf speel hadden we twee punten moeten pakken. Van Aarts (Ri chard, red.) wist ik dat hii van Schipaanboord (Ron, red.) kon winnen en dat hij ook. Zelf speel ik sinds kort met korte noppen, maar Ron deed niks met zijn spin en dan heb ik geen kans, omdat ik meer een contra speler ben die zelf met mijn backhand spin en daarna met een smash moet scoren." Tot slot: hoe kom je eigenlijk aan je naam 'Pieke'? „Het is gewoon een Limburgse naam en daarmee ben ik best tevreden." In de hockey-hoofdklasse ging de competitie van start met winst voor Bloemendaal. De ploeg van assistent-bondscoach Pieter Offer man had het gisteren aan Floris-Jan Bovelan- der te danken dat Tilburg alsnog met lege han den bleef (3-2). Zonder meer verrassend op de eerste dag van de wegens het Champions Tro- phy-toemooi in Berlijn uitgestelde competitie was de zege van promovendus Hattem op ei gen veld tegen het geroutineerde Kampong (2- 1). Bij de vrouwen klonken bekende geluiden. De twee traditionele topploegen HGC en landskampioen Amsterdam wonnen zoals ze wilden. HGC met 4-0 tegen nieuweling Zwol le, de hoofdstelingen maakten nog een treffer meer bij Hilversum. Voor het eerst gold de zo genoemde interchange-regel, waarbij de coaches tijdens de wedstrijden drie spelers naar believen mogen wisselen. Bloemendaal had zich een week eerder nog tij dens het eerste Top Vier-toemooi in Eindho ven als favoriet laten gelden. De overwinnin gen op Oranje Zwart (5-1), Amsterdam (3-0) en HGC (5-2) maakten grote indruk. Tilburg was gewaarschuwd naar Bloemendaal geko men en bood verrassend goed partij. Jong Oranje-speler Van Wijk gaf Bloemendaal wel de leiding, maar De Beer voor rust en Woodrow erna bezorgden de bezoekers zo waar een voorsprong. Bovelander, die een strafbal door doelman Lei stra zag gestopt, voelde zich in de slotfase ver plicht eerherstel te zoeken. Als spits scoorde hij eerst met een fraaie tip in om vlak voor tijd de winnende treffer ouderwets uit een straf comer achter Leistra te zwiepen. Op de foto kijkt Leistra achterom naar Bas Meurs. Er zou geen doelpunt uit deze actie komen. FOTOANP Alecto kreeg het sterke Rot terdam op bezoek. Dat team was vorig jaar uit de hoofdklas se gedegradeerd en had in de overgangsklasse zijn eerste vier wedstrijden gewonnen. Alecto begon dan ook met ontzag voor de tegenstander, maar wist na tien minuten zijn draai te vin den en hield Rotterdam op een 0-0 gelijkspel. In een open strijd benutte geen van beide teams zijn kansen. Rotterdam was niet gevaarlijk met zeven strafcor ners, terwijl Alecto eenmaal de keepster passeerde, maar naast schoot. In de eerste klasse had Leiden moeten winnen van Voorne. Het veldoverwicht leverde ech ter niet meer op dan een 2-2 re mise. Tweemaal moest Leiden een achterstand uit een straf comer goed maken. Beide ma len scoorde Kiki Tesselaar een velddoelpunt. Forescate heerste zeventig minuten tegen Maarssen, maar faalde in de afwerking. Toen het afwachtende Maarssen vlak voor tijd een uitval met een doelpunt bekroonde, moest Fo rescate zelfs een nederlaag weg slikken. Roomburg boekte de eerste overwinning door Alphen met 4-2 te verslaan. De eerste helft waren beide ploegen nog. aan elkaar gewaagd (2-2), maar na rust domineerde Roomburg en profiteerde Meike de Boer opti maal van twee strafcorners. De andere Leidse treffers kwamen op naam van Johanneke Lan- genbach en Pauline Baars. In de derde klasse verloor Noordwijk met 3-1 van AMVJ. Noordwijk liep met open ogen in de val van de goed counte rende Amsterdamse tegenstan der. Frederique Lempers redde de eer via een strafbal. De Leid se Studentes hadden tegen de zwakke ploegen alles gewon- Pollux, de nummer twee op de ranglijst, bleek echter te sterk voor de traag spelende studentes. De achterstand be gon met een inschattingsfout. Keepster Tessel Neyzen liet een bal lopen, die niet naast ging, maar via de paal het doel in draaide. Na de 2-0 scoprde Mi- chaela Scfiolvink tegen. In de vierde klasse is Catwi- ijck oppermachtig. Het A-elftal van vorig jaar blijkt ook bij de senioren uitstekend mee te kunnen. Hisalis was blij de schade tot 9-0 te kunnen beper ken. Voor Catwijck scoorde Pe tra Doelen vijf maal (waaronder twee strafb allen) en Annelies van Male, Mariene Zwitser, Tes sa Schmitz en Nicolette Verkade ieder éen maal. Maandag 7 oktober 1991 Redactie; 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie; HENK HOUTMAN Vormgeving; RUTGER J HOOGERDUK

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20