Sport Katwijk verliest het hoofd Publiek wint weer bij wedstrijd Quick Boys Rijnsburgse Boys met Carli op de goede weg Feyenoord-sponsor wil nu ook oogsten Cambuur wil nu bovenin meedraaien Koploper op 1-1 bij Excelsior Excelsior Maassluis en Quick Boys vormen een ideaal koppel. De twee toppers uit het zaterdagvoetbal worden door hun trainers niet volgepropt met allerlei opdrach ten, maar spelen fris van de lever zoveel mogelijk op de aanval. Voor de bijna tweeduizend toeschouwers in Maassluis zaterdag was het dan ook weer smullen. Excel sior domineerde in de eerste helft en Quick Boys in de tweede. Met de 1-1 eindstand had dan ook niemand moeite. MAASSLUIS JAN KEES FAAS Ondanks de koppositie draait het bij Quick Boys nog niet zoals het moet. Met name ver dedigend maken de Katwijkers te veel fouten. Verdediger Ri chard Hoogervorst wordt nodig gemist. Verder blijft de positie van Johan Jonker op het mid denveld een raadsel. Jonker is een echte mandekker die op dit moment meer aan het zwem men is dan aan het voetballen. Een ruil tussen voorstopper Marco Dijkhuizen en Jonker lijkt dan ook op zijn plaats. Excelsior zocht dan ook in de eerste 45 minuten constant het verdedigende hart van Quick Boys op. En kansen kwamer er. Jeroen Scheffers schoot tegen Marco Ruwaard op en Ron Ber- veling kopte rakelings naast. Na vijftien minuten was het wel raak voor Excelsior. Jaco van der Hoeven kon ongehinderd opko men en kreeg na zijn afgeketste schot zelfs een herkansing. Van der Hoeven bedacht zich geen tweede keer en de 1-0 was een feit. Quick Boys werd een stuk fel ler, maar had scheidsrechter Molenaar nodig om voor de eerste keer gevaarlijk te worden. Een mislukte trap van Edwin Otte caramboleerde via de rug van de man in het zwart, maar net buiten bereik van de aan stormende Frenk van der Kleij. Halverwege de eerste helft trof Floor van Duin na een pass van Jonker slechts het zijnet. Berveling De tegenstoten van Excelsior waren echter veel gevaarlijker. Berveling, die in de zak zat bij Hans van der Plas, produceerde een slap rollertje bij een opge legde scoringskans. Vijf minu ten voor rust hield iedereen bij Quick Boys de adem in, nadat Rob van der Meer een vrij veld voor zich had. De boogbal van Van der Meer miste maar net de juiste precisie. Totaal onverwacht kwam Quick Boys vlak voor het rust- signaal op gelijke hoogte. Edwin Otte legde de bal na een vrije trap breed op Johan Jonker, die verwoestend uithaalde. In de tweede helft was het lange tijd alleen maar Quick Boys wat de klok sloeg. Vooral Van der Kleij was ongrijpbaar. Vaak met gro ve middelen moest de roodhari ge aanvaller worden afgestopt door zijn naaste belager Van Duyl. Floor van Duin na een voorzet van Fred Kanbier en Ot te op de rand van het straf schopgebied hadden het vizier echter niet op scherp staan. Wel was Hans van der Plas dicht bij een treffer. De paal en de vin gertoppen van Excelsior-doel- man Van der Broecke voorkwa men een achterstand voor de thuisploeg. Scheidsrechter Molenaar was intussen het spoor volledig bijs ter geraakt. Zonder dat gezegd kan worden dat de spelers el kaar naar het leven stonden, zag hij een aantal gemene overtre dingen over het hoofd. Marco Dijkhuizen kon rekenen op cle mentie, nadat hij bij een na trappende beweging slechts een boeking had gekregen. Na het overwicht van Quick Boys ging het spel het laatste kwartier op en neer. Rob van der Meer was na een gave solo dicht bij een doelpunt, maar trof geheel uitgeput het zijnet. Quick Boys bleef geloven in een beter resultaat, maar strandde steeds op de solide defensie van Excelsior. Uiteindelijk zochten de twee ploegen met een punt de kleedkamers op. Het publiek had een spannende en enerve rende middag beleefd en dat is in het moderne voetbal heel wat waard. Excelsior Maassluis - Quick Boys 1-1 (1-1). 15 Van Óer Hoeven 1-0. 45 Jonker 1-1 n Dekhuizen (Quick Boys). Quick Boys: Ruwaard. Jaap van Du.n. Geyte- Duin, Van der Van der Weijden: „Er zijn goede redenen om aan te ne men dat we binnen enkele da gen tot een oplossing zullen ko men. We zijn er in het bedrijf dag en nacht mee bezig en blij ven met Feyenoord overleggen. Het is niet ondenkbaar dat een of meerdere bedrijven op korte termijn een deel van onze financiering zullen overnemen en in ruil daarvoor de shirtsponsoring in handen krij gen." De leiding van HCS zal tijdens de komende achtenveertig uur alles in het werk stellen om het kort geding, dat donderdagmor gen bij de rechtbank in Den Bosch zou moeten dienen, af te blazen. Nu het Feyenoord in sportief opzicht weer voor de wind gaat wil de shirtsponsor van de Rot terdammers voorkomen dat het „Wij hebben Feyenoord twee jaar geleden uit het dal gehaald. Na een lange en moeilijke pe riode breken er nu eindelijk be tere tijden aan voor de club. Daar zouden wij dan niet meer bij mogen zijn? HCS heeft ge zaaid en moet ook de kans krij gen te oogsten", zegt Jan van der Weijden namens het auto matiseringsbedrijf. Marco de Ridder speelt hoog spel tegen Scheveningen-keeper Piet van de Toom die de bal finaal mist. De bal zou niet in het doel gaan. FOTO LOEK ZUYDERDUIN KATWIJK ROB VAN DER ZANDEN Katwijk - Scheveningen was de wedstrijd van de rare kronkels. Een vreemd scoreverloop, ge schonken penalties, een war hoofd als arbiter, onbestrafte overtredingen en veel gemiste kansen. Er liep een hoop scheef op sportpark De Krom. Behalve de uitslag: 3-3. Qua voetbalschoonheid hield het allemaal niet over, maar met de amusementswaarde was niks mis. Er gebeurde altijd wel wat, al waren het voornamelijk stommiteiten en rariteiten. Daarom kwamen de 1800 toe schouwers heus wel aan hun trekken. Dat veel spelers zater dag de weg kwijt raakten, was zo gek niet. Scheidsrechter Poort was aangetrokken om al les in rechte banen te leiden, maar hij raakte ongeveer als eerste het spoor bijster en trok de voetballers mee. Na ruim een kwartier spelen zag hij voor zijn neus een aan slag passeren. De doorgebroken Katwijk-spits Marco de Ridder werd van achteren bruut onder uit geschopt door Hans Knij- nenburg. Het gebeurde binnen de beruchte lijnen, maar de man in het zwart had gek ge noeg seconden nodig om naar de strafschopstip te wijzen. Hij vergat tijdens zijn overpeinzin gen kennelijk ook dat hij voor de Scheveningse verdediger ook nog naar de kleedkamer had moeten wijzen. Johan de Kroon bewees vanaf elf meter dat hij ook niet hele maal bij de les was. De links back schoot de bal over het doel van keeper Piet van de Toom. Er zouden meer teleurstellingen volgen voor de thuisploeg. Want in het laatste kwartier van de met veel overtredingen door spekte eerste helft kreeg Katwijk de ene na de andere mogelijk heid om los te komen van de debutanten die zeven jaar gele den nog in de Haagse onder bond balden. Maar dotten van kansen wa ren aan Jaap Guyt (voor het eerst na een jaar en twee knie operaties weer begonnen als basisspeler), Kees Kraayenoord, Carlo van Zeist en Marco de Ridder niet besteed. Daarom kwam het doelpunt van de be zoekers vlak voor rust als een mokerslag. De groenhemden waren 42 minuten lang niet ge vaarlijk in de buurt van Teun van Duyvebode geweest. Maar na een eenmansactie van Hans Tellier stond het wel 0-1 en ging Katwijk met een koude douche rusten. De oranje-hemden stelden - zonder tot grote hoogte te rei ken - na de pauze snel orde op zaken. Geholpen door scheids rechter Poort die in een theatra le buiteling van Jaap Guyt een penalty zag. De leidsman zag vaak het verschil niet meer tussen een correcte sliding en een doodschop en haalde zich de woede van de Scheveningers op de hals. Edwin Verhoogt keek uiteraard het gegeven paard vanaf elf me ter niet in de bek: 1 -1De voor malige Lugdunum-speler mocht zijn zelfvertrouwen kort daarop nog even opschroeven met de tweede treffer. Invaller Theo Scholte (voor De Ridder) omzeilde na een pass van De Kroon de buitenspelval en gaf net op tijd breed aan Verhoogt die binnen kon tikken. Poort liet daarna zien ook over heldere ogenblikken te be schikken, want nadat Dennis Jan Mieras werd neergelegd bij een doorbraak paste hij heel goed de voordeelregel. Pim Langeveld kon daardoor verder gaan en fraai met links scoren: 3-1. Katwijk dacht op rozen te zitten, maar in dit duel was niets of niemand zeker. Want opeens was heel Katwijk de weg kwijt. Nadat Tellier al een waar schuwingsschot op de paal had laten ketsen, was het met nog een dikke tien minuten te spe len opeens nog maar 3-2. En opnieuw was arbiter Poort de aangever. Hij zag in een on schuldig duel tussen Van Duy vebode en Tellier in tegenstel ling tot vrijwel alle aanwezigen een penalty eft Raymond Bun's profiteerde dankbaar. Daarmee had Scheveningen de doelpuntenproduktie van de eerste vier competitiewedstrij den al verdubbeld. Maar de eer ste 'Haagse' club in het walhalla van het zaterdagvoetbal had nog meer in huis. Met nog twee minuten te spelen viel de bal midden in de 'zestien' voor de voeten van alweer Tellier. Hij haalde uit en tekende 3-3 aan. Arie Lagendijk kon onmoge lijk gelukkig zijn met de ontwik kelingen. "We vergaten in de slotfase te voetballen", zei de trainer. Die vergeetachtigheid paste geheel in het wedstrijd beeld. Want er waren op De Krom zaterdag wel meer men sen geestelijk afwezig. Katwijk - Scheveningen 3-3 (0-1). 41 TeiiiefO- 1. 56 Verhoogt (strafschop) 1-1. 64 verhoogt 2-1. 68 Langeveld 3-1. 77 Buys (stratschoo) 3-2. 88 Tellier 3-3. Scheidvechter Poort Toe schouwers 1800. Boekingen. Pouw (Katwijk), Batten, Kn.|nenburg, Blok (Scheveningen) Katwi|k Van Duyveboöe, Van Zeist, langemaat. Pouw. De Kroon. Langeveld. Micas Verhoogt. Kraayenoord. De Ridder (Stel). Guyt (Scholte) Maandag 7 oktober 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HENK HOUTMAN Vormgeving: HENK BUIS Leiden wordt opnieuw op de nul getracteerd LEIDEN Na het eerste wedstrijd puntje dat Leiden vorige week behaalde, werd zater dag opnieuw een nul geno teerd. In een duel, waar Lei den met name in de tweede helft de betere ploeg was. werden de kansen weer niet verzilverd. DUNO uit Den Haag deed dat in de eerste helft wel drie keer. En hoewel Leiden vlak voor rust scoorde via Maurice van Berkel, ging de zege met 3-1 naar DUNO. Leiden toonde in dit duel voor de zoveelste keer aan een aardige partij voetbal op de grasmat te kunnen leggen. Met name in de tweede helft was er een aantal kansen voor onder andeie Raymond Klinkenberg en Rob Bink. Toch werd er na rust niet ge scoord. Voor de pauze voer de DUNO de score al op naar 2-0 via goals van Ruud Schaap en Eric Fransscn. Mak voor de rust scoorde Leiden weliswaar 2-1, maar nog in dezelfde minuut werd het alweer 3-1 via Hans Jer- hanion. Gelijkopgaand In de eerste helft was er spra ke van een gelijkopgaande strijd. DUNO probeerde via lange halen de defensie van Leiden te verschalken. Lei den stelde daar goed voetbal tegenover, maar het ontbeer de enigszins aan doorzet tingsvermogen. In de ko mende weken zal Leiden toch de puntjes binnen moe ten halen, wil het niet hele maal verzuipen in de derde klasse. Voor trainer Peter Ciere de moeilijke opgave om zijn spelers scorend vermogen bij te brengen. Ondanks de ma gere resultaten tot nu toe. één punt uit vijf wedstrijden, heeft hij de volledige steun van de v.v. Leiden. Desge vraagd verklaarde voorzitter Ed lmmink; „We blijven goe de moed houden en blijven vierkant achter Ciere en de spelersgroep staan." Voorlo pig echter moet Leiden het doen met een laatste plaats em mag men hopen op bete re tijden. RCL verzuimt aan te klampen LEIDEN RCL heeft in de thuiswedstrijd tegen 's-Gravenzandse SV enigszins verzuimd om mee te blijven doen in de kopgroep van de tweede klasse. De tegenstan der kon nauwelijks inponeren in De Bloemerd. Wel werden zij tweemaal in de gelegenheid ge steld te scoren, waardoor uit eindelijk een voor RCL teleur stellend gelijkspel werd bereikt (2-2). RCL miste deze keer Ronald van Wattem en Leo van de We tering wegens blessures. In een aanvankelijk saaie eerst helft was de beste kans voor aanval ler René van Santen voor 's- Gravenzande. Oog in oog met doelman Arjan van Heusden kwam laatstgenoemde als over winnaar uit de strijd. Twee mi nuten voor rust werd het 1-0. Na aangeven van Kees Borst te kende Robert Planje voor de openingstreffer. Nog voor rust stond het weer gelijk. Uit een vrije trap, waarbij de muur niet geheel dicht was, doelpuntte Charley Vijverberg onhoudbaar (1-1). Acht minuten na rust stelde Ben Heemskerk, die even later geblesseerd het veld zou verla ten, Kees Borst in staat om 2-1 aan te tekenen. Keeper Van Heusden verrichtte nog een paar goede reddingen maar tien minuten voor tiid moest 'hij voor de tweede keer capitule ren. Ron van de Beukei bepaal de voor 's-Gravenzande de eindstand op 2-2. FC LUIK HEEFT de Nederland se aanvaller Angelo Nijskens verhuurd aan het eveneens in de hoogste Belgische klasse spe lende SC Charleroi. Na dit sei zoen heeft het onderaanstaande Charleroi een optie tot koop. Nijskens raakte bij FC Luik op een zijspoor na een ruzie met coach Robert Waseige. ook in het veld liepen enige half fitte spelers. Behalve Carli moesi ook Huug Aandewiel voorzichtigheid betrachten, wat de laatste Rijnsburger overigens goed afging. Tot overmaat van ramp kreeg Dick Heemskerk in het begin van de tweede helft een bal vol in zijn gezicht. Maar toen hadden de beide Van Duy- nen, die kennelijk onmisbaar zijn bij de Rijnsburgse reserves, inmiddels plaats genomen op de bank en konden zij behalve de aangeslagen aanvoerder ook Carli aflossen. Cadeautje Op het wedstrijdverloop had het allemaal weinig invloed meer. Nadat Vitesse al in een vroeg stadium de kous op de kop had gekregen voor een ver metele start, was het alleen de vraag of RB zich de kaas nog van het brood zou laten eten. De openingstreffer van Carli was een cadeautje van de op portunistische Delftenaren, die met een vier-mansaanval op snel succes hoopten. Van twin tig meter hoefde de volkomen vrijgelaten Mgassluizenaar niet eens al te fel uit te halen om doelman Hans Schot te passe ren (1-0). De volgelingen van de Sas- senheimse oefenmeester Paul van van de Zwaan moesten daarna nog aanvallender tc werk gaan om niet nu al het le lijke eendje van de eerste klasse A te worden. Het gevolg was voorspelbaar. Ron de lager, ver uit de gevaarlijkste man van het veld. koos uit een aantal moge lijkheden de mooiste. Eigenlijk had I>eon Vonk de afgemeten voorzet van Martin de Louw al moeten afmaken. Maar Vonk, die voornamelijk opviel door verbaal geweld, strandde op doelman Schot. De Jager liet in de rebound zien hoe het wél moet: 2-0. Rijnsburgse Boys had het daarna geheel aan zichzelf dan ken dat het de wedstrijd niet zorgeloos kon uitvoetballen. In de blessuretijd van de eerste helft zag de thuisclub met de toeschouwers bewonderend toe hoe de gevaarlijke Ron Vermeu len een voorzet van Paul Rie- mens langs doelman Jan Blan- kespoor kopte (2-1). Daarna mocht RB gaan rusten, maar nog niet op zijn lauweren. Een half uur duurde hel nog voor de beslissing viel. Vitesse probeerde het wel. maar werd zelden gevaarlijk. De Delftena ren moesten bovendien con stant blijven letten op De Jager. Egmond Blinker vergreep zich drie keer achter elkaar aan de watervlugge spits en werd daar voor terecht geboekt door scheidsrechter Van den Bosch, die verder zeer tolerant optrad. De Jager nam nog geen kwartier later sportief wraak. Hij nam een pass van Aandewiel knap aan en omspeelde doelman Schot behendig: 3-1 Vitesse bleef ook in die uit zichtsioze situatie de aanval zoeken. De beste kans kreeg Harry Gamaat van Gerard Gronsveld, maar Blankespoor stortte zich in de baan van het schot. Daarmee was Rijnshurg definitief uit de brand. Hoe duur de winstpunten moeten worden betaald, kan vermoede lijk alleen de clubarts vertellen. Rijnttoun* Bor* Vi»e**e D**t 3 1 (2 1) ft Rijmöurfi* Boy». BunMwy A*vy> Hwmw» 'Botwi Duyi Van Dt|*. O'i (fV1«» Duym) Mooy»**"* De RIJNSBURG TIM BROUWER DE KONING De gok van Arie Kurver pakte goed uit. De trainer van Rijns burgse Boys toverde zaterdag middag vlak voor de thuiswed strijd tegen Vitesse Delft Ron Carli uit de hoed als vervanger van Hennie Koet. De zwaar in- getapede routinier hielp de Rijnsburgers prompt aan de lei ding en werd pas gewisseld toen zijn ploeg de overwinning op de staartclub in de eerste klasse A (3-1) niet meer uit handen kon geven. Iedereen was op slag vergeten dat Hennie Koet tijdens de war ming up weer last van zijn achillespees had gekregen en zijn burgerkleren weer had aan getrokken. Niemand dacht er meer aan dat Carli, niet eens als reserve op het wedstrijdformu lier gezet, pas over twee weken 'medisch speelklaar' is. Ieder een had er plotseling vrede mee, dat Kurver de wisselspe lers Robert en Peter van Duyn eerst met het tweede elftal had laten meevoetballen, waardoor zij bij het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Van den Bosch nog niet inzetbaar waren. Kurver heeft jarenlang zielig gedaan over het blessureleed van zijn ploeg. Hoe langer hoe meer dringt de vraag zich op of hij als eindverantwoordelijke van de Rijnsburgse selectie de hand in eigen boezem moet ste ken. Zelf wist de Bergschenhoe- ker ook geen antwoord op de vraag of Carli eigenlijk wel kon spelen. „Maar ik had geen an dere keuze. Janmaat zat wel op de bank. maar hij heeft nog veel te veel last van zijn buik." Niet alleen was Rijnsburgse Boys na het afhaken van Koet snel door zijn reserves heen, Rijnsburgse Boys- spits Ron de Jager (midden) loopt jui chend weg en wordt opgevangen door zijn teammaat Martin de Louw. Keeper Hans Schot vraagt om hulp van bovenaardse krachten. FOTO LOEK ZUYDERDUIN LEEUWARDEN GPD Met veel geluk en een uitblin kende keeper Fred Grim aan zijn zijde heeft Cambuur de tweede periodetitel binnenge haald. Door treffers van Ulrich Crüden en Jouke Dan turn a werd zaterdagavond na de rust een 0-1 achterstand omgezet in een krappe 2-1 overwinning. Het doel van de club van trainer Rob Baan, die ook bovenaan staat in de eerste divisie, is daarmee al bereikt. Of heeft Cambuur meer ambities? Ze zouden in Leeuwarden gek zijn als ze niet verder keken dan hun voetbalneus lang is. Dit sei zoen is in de eerste divisie geen torenhoge favoriet als De Graaf schap vorig jaar. NAC en Heerenveen kunnen die rol tot nu toe in ieder geval niet waar maken, vindt Baan. „NAC heeft een begroting van 2,8 miljoen, Heerenveen zelfs van 3. Daar zitten wij met anderhalf miljoen ver onder. Maar met het kopen van Van der Gijp, Been en Ca- mataru kom je er niet". Of Cambuur, met Wageningen de jongste ploeg van de eerste divi sie, zien als kampioenskandi daat gaat opwerpen laat Baan wijselijk het midden. „We pro beren gewoon zo lang mogelijk bpvenin mee te draaien Cambuur is een van de weini ge eerste divisie-clubs die nooit uitkwam in de eredivisie. Pro- vinciegenoot Heerenveen wel, ook al liep het avontuur afgelo pen seizoen verkeerd af. „Dat Heerenveen het wel een keer heeft gehaald, dat prikkelt hier wel, ja", erkent Baan. Maar voegt er direct aan toe: „Ik heb geen zin om er meteen weer uit te knikkeren. Ik wil niet de ere divisie in 'om het eens te probe ren'. VW kwam ook rap terug en nu staat De Graafschap er al weer slecht voor. Als het zo moet wacht ik liever een jaartje. Ik wil alleen met zekerheid pro moveren naar de eredivisie, en daarin blijven zoals RKC en Den Haag. Om dat te bereiken moet de club in alle geledingen scherp zijn. Nu is het gat tussen het eerste en tweede elftal nog te groot". Het is niet alleen de komst van goaltjesdief Jack de Gier (acht doelpunten) waar door Cambuur dit seizoen zo goed boert. Rob Baan, bezig aan zijn tweede seizoen in Leeuwar den, had de kwaliteiten van zijn ploeg, die naast De Gier met John Roos (AZ) en Richard El- zinga (FC Groningen) is uitge breid, al langer op waarde ge schat. -„Het heeft een jaar ge sluimerd, nu komt het boven. Er staat een elftal. De verdedi ging, het middenveld en de aanval draaien stuk voor stuk goed. De Gier is een aanvulling op een van de ontbrekende fac toren van vorig jaar. Toen had den we David Loggie aangetrok ken maar die raakte gebles seerd".

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17