Sport 'Foreholte is de beste' Lusteloos UVS moddert maar wat aan Lugdunum is veel te slordig Het gaat bergafwaarts met 'modaal' Roodenburg SJC 'vergeet' te stunten Op het eigen belabberde veld heeft Foreholte zijn koppo sitie waargemaakt. Het op een derde plaats staande WSB moest na de 3-2 nederlaag met lege handen terug naar Noordwijkerhout. Voorhoutse groenvoorziening onmogelijk. Met gevolg dat het veld eigenlijk gisteren niet meer geschikt was om te voetballen. Van der Reijd ging verder en noemde het „een grof schan daal, dat de gemeente zo'n veld aan de vereniging aanbiedt". Daarmee was ook de oorzaak bekend van de vele fouten, die gemaakt werden door beide ploegen. De aantrekkelijkheid van de streekderby was er niet minder om. In de eerste helft gevaar voor beide doelen. Fore holte had het initiatief en kreeg kansen op de openingstreffer. De 18-jarige Oscar Ligtvoet, Ronald van Velthoven en Stan Uljee wisten er geen raad mee of WSB-keeper Michel van Ha ren stond hen in de weg. WSB counterde vooral via Robèr Ma- VOETBALMEDEWERKER Nog voor de wedstrijd spraken de trainers, Fokke van der Reijd van WSB en Mart de Groot van Foreholte, over de gesteldheid van het veld. Deze gaf inder daad aanleiding tot een ge sprek, maar dan niet tussen de oefenmeesters. Een gesprek met de gemeente Voorhout, waar van Foreholte de velden huurt, zou er misschien voor kunnen zorgen, dat het gras wat minder hoog is. Het geval wilde dat de gemeente vrijdagochtend op het sportpark was met de beno digde maaimachines, maar dat de mensen het veld niet op mochten omdat dat te nat was. Geen probleem zou je denken, gewoon 's middags of op zater dag terugkomen om het werk te klaren. Maar dat is voor de eo Aanhane maar ingeknikt „rs„1 aan de andere kant wel raak uit een vrijwel identieke situatie, toen Gurby Bulo doelman Mar cel Vink passeerde: 1-0. Vanaf dat moment liep Rooden burg achter de feiten aan, ook al omdat de broodnodige bezie ling wederom ontbrak. Mede hierdoor wist de ploeg nauwe lijks druk uit te oefenen op de defensie van de Wateringers. Nol Halverhout maakte het voor rust nog erger voor de Leide- naars door een vrije trap kiezel- hard door de muur te schieten: 2-0. Rob Franken schoot na de her vatting de 3-0 voor VELO op het bord, voordat Roodenburg wat kon terugdoen via Fred Ouwer- keric 3-1. Peter Pret was hierna nog dicht bij een tweede doel punt, maar zijn schoot vloog naast. Ook de thuisploeg kon nog bogen op een paar fraaie kansen, maar gescoord werd er niet meer. Na afloop kon Roodenburg de trieste balans opmaken: drie punten uit vijf wedstrijden. Voor Reurings is het duidelijk: „We moeten nu eerst zorgen dat we weer op scherpte raken. Als de bezieling ontrbeekt zijn we een modale ploeg. Of nog minder dan modaal." Het gaat bergafwaarts met Roodenburg. De club die uit de eerste twee competitiewedstrij den drie punten wist te peuren, ging gisteren in Wateringen voor de derde achtereenvolgen de keer onderuit. Gastheer VELO was qua voetbal mis schien een tikkeltje minder dan de Kooiclub, maar compenseer de dat door een gezonde portie agressiviteit: 3-1. Dat dit keer de as Ron van der Linden/Alex Leeflang/Amo Lancel ontbrak, wenste trainer Jan Reurings niet als excuus aan te voeren, ook al omdat routi niers als John van de Wetering en Jan Kromwijk nu in de basis stonden. „Voetballend was het wel wat beter dan vorige week (Roodenburg verloor toen met 2-3 van VIOS, red.), maar de volledige scherpte ontbrak weer. We verloren acht van de tien duels", aldus Reurings. Misschien dat het allemaal anders was gelopen als Marcel van der Burg na een kwartier wel doel had getroffen. Op het randje van buitenspel stoof de aanvaller alleen op de VELO-go- alie af, maar wist niet te scoren. Nauwelijks even later was het WSB geeft weer voorsprong prijs te worden, maar zijn kopbal be landde op de paal. Niet lang daarna kwam WSB alsnog op voorsprong. Cor de Groot gleed eerst uit* liep door en schoot met zijn verkeerde been langs de op het verkeerde been staan de Foreholte-keeper, Ralph van der Hulst. De Noordwijkerhouters lieten daarna zien dat de les van vori ge week nog niet geleerd was. Nog geen twee minuten na de 0-1, stond het weer gelijk. Een vrije trap van Ronald Verhart deed de bal via het hoofd van Stan Uljee in het doel belanden. In de eerste zes minuten na de theepauze was het Voorhou- ter Puck van der Voort, die de stand omboog tot 3-1. De eerste keer bekroonde hij een eigen solo, bij de tweede kreeg de rechtsbuiten de bal op een pre senteerblaadje van Oscar Ligt voet. Deze hield ondanks het shirtje trekken van Marco Jous- tra balbezit en het overzicht. Met de 3-1 als het logische ge volg. Er zat voor de gasten uit Noordwijkerhout niets anders op dan één-op-één te gaan spe len, maar dat hield ook in dat de aanvallers van Foreholte ruimte kregen. Mede omdat de WSB-verdedigers niet in goede doen waren. Toch was het Jan van den Berg, die een inzet van Stan Uljee van de doellijn moest halen na een misverstand tus sen Cor de Groot en Michel van Haren. Aan de andere kant van het veld was ook plaats voor enige opwinding. Cor de Groot, na de achter stand opgeschoven naar het middenveld, was dichtbij de aansluiting. Helaas voor de WSB-supporters schoot de bal te ver van de voet, zodat de bal een makkelijke prooi werd voor Ralph van der Hulst. Negen mi nuten voor het eindsignaal kwam dan eindelijk de 3-2. De ingevallen Nick Caisley rondde een voorzet van Theo Aanhane naar behoren af. Het bleef hier bij. Na afloop sprak Van der Reijd bitten „We hebben in tien Drie spelers in de knoop. Links WSB-er John Janssen, v Foreholte-speler Nico van Rijn. minuten de wedstrijd verloren. Maar Foreholte is de beste ploeg uit de regio". Hij kan het weten, gisteren ontmoette zijn ploeg de vierde en laatste streekgenoot in de derde klasse in de eerste ronde van de com petitie. Foreholte - WSB 3-2 (1-1), 37. Oe Groot 0-1. 39. Uljee 1-1. 47. Van der Voort 2-1, 50. Van VOORBURG HERMAN JOUSTRA Pas vijf minuten voor tijd ging de rits van de slaapzak open. En dat was veel te laat natuurlijk. Daarvoor snurkte UVS dat het een aard had in het lekkere na jaarszonnetje op het sportpark van Voorburg. Een andere kwa lificatie dan bedroevend slecht' verdienden de Leidse voetbal lers niet. Omdat de thuisploeg in elk geval nog recht had op de beoordeling 'slecht', was er niks mis met de uitslag: 3-1. Het blijft natuurlijk gissen naar de oorzaken, maar feit was dat gisteren bijna alles mis ging wat maar mis kon gaan. De Lei- denaars oogden als een stel slaapwandelaars en als ze een maal balbezit hadden - dat was overigens behoorlijk vaak - dan maakten ze er een puinhoop van. Genoeg reden dus voor trainer Ruud de Groot om het gehele gezelschap eens verbaal over de knie te leggen: „Mis schien was het wel het gevolg van twee en drie oktober, weet ik veel. Hoe moet ik het anders verklaren? Als je niet wilt voet ballen, niet wilt vechten, moet je niet op een voetbalveld gaan staan. Er was sprake van desin teresse, er was totaal geen inzet. Ze waren niet bereid de mou wen op de stropen". Of het moest zijn om de de onderarmen wat bij te bruinen, zo leek het. Een behoorlijke streep door de rekening van UVS, dat net aardig op weg leek om de bedroevende start van de competitie weg te wissen. Het zag er toch allemaal gunstig uit met het toch weinig impone rende Voorburg als tegenstan der. Alleen Marcel Tolsma zat de eerste van zijn twee duels schorsing uit - Harry Bouwhuis was zijn vervanger - en de doel- puntenfabriek had de weken daarvoor op volle toeren ge draaid. Dat het echter niet goed zat, bleek al snel toen Paul Osenga, overigens nog één van de betere UVS'ers, veel te zacht terug speelde op Marijn Mokveld. Spits Michel Lier, de enige goe de voetballer van Voorburg, bracht het echter niet verder dan een slap rollertje voorlangs. Veel indruk maakte dat niet op de Leidenaars. UVS begon de tegenstander vast te zetten op eigen helft, alleen de precisie ontbrak. Die ontbrak een kwar tier voor rust ook bij Ron de Vos van Steenwijk, de schopper van weleer die zich nu voorbeeldig gedroeg. Toch werd het een doelpunt, omdat Fico Elma- zdolla het schot van de midden velder per ongeluk tot doelpunt promoveerde: 1-0. Kansjes waren er wel voor UVS tijdens die eerste rond gang, maar Rob Ouwehand bloldcerde een schot van Gerry Jansen en Iwan Lionar blok keerde een poging van Edgar van Tol. Hans van Leeuwen had vlak voor rust nog de grootste kans. Hij passeerde doelman Boro Brandl, maar bevond zich vervolgens te dicht bij de ach terlijn om nog te kunnen schie ten. Dat Van Leeuwen die moge lijkheid kreeg aangeboden was te danken aan de pover fluiten de scheidsrechter Vingerhoed, die door zijn geringe snelheid bijna overal te ver vandaan stond om deskundig recht te kunnen wijzen. Dus zag hij ook niet dat Ruud Boot de doorge broken Lier in het strafschopge bied van achteren aantikte. Mokveld greep de bal en wierp die meteen naar Van Tol die Van Leeuwen zonder resultaat in stelling bracht. Paul Osenga (num mer 3) was gisteren één van de betere UVS'ers. Hij scoorde ook als enige voor zijn ploeg. archief foto loek zuyderduin Ver in de tweede helft - het lusteloze UVS en Voorburg had den al die tijd maar wat aan ge modderd - paste De Groot ten einde raad nog een noodgreep toe. Zonder het gewenste effect. Sterker nog, mandekker Dorlas was nog maar net naar de voor hoede doorgeschoven na de vervanging van Boot door Toon Houtekamer, of Voorburg sloeg opnieuw toe, een kwartier voor tijd. Weer via een curieuze tref fer. Elmazbolla raakte de bal volkomen verkeerd, maar zag hoe Martin Vrolijk er met zijn hoofd tegenaan liep: 2-0. Nadat de uitblinkende Lier kort daarop de derde treffer achter Mokveld kopte, was het over en sluiten voor UVS. Hoe wel het inbrengen van Jacky Rol, vijf minuten voor tijd voor Bouwhuis nog enig effect sor teerde. Hij gaf Osenga de gele genheid raak te schieten: 3-1. De Groot kon niet eens meer glimlachen om die treffer. „Voorburg kan er niks van, maar wij deden het vandaag nóg slechter. Zo hadden we van iedereen verloren. Zelfs van FC Rijnland." UVS is dus gewaarschuwd. Want komend weekeinde is het geduchte Alphia de tegenstan der in een bekerwedstrijd. TRAINER VAN WSB Van der Reid noemt het „een grof schandaal, dat de gemeente zo'n veld aan de vereniging aan biedt". UVS LEVERDE gisteren knoeiwerk af tegen Voor burg. De Leidenaars wa ren niet bereid hun mou wen op te stropen en ver loren met 3-1. Maandag OKtOber 1991 Redact,'.: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (CHEF) Eindredactie: HENK HOUTMAN Voimgeving: RUTGERJ HOOGERDUK SJC had kunnen stunten tegen de koploper, Soccer Boys, maar fouten weerhielden de Noord- wijkers ervan. FC Lisse pakte gisteren wel de volle winst in de derde klasse. SJC - Soccer Boys 2-4 Het was een foutenfestijn aan SIC-kant. Al in de vierde minuut miste Robert Pont voor open doel en in de daaropvol gende tegenaanval was meteen raak. Bart van Dijk strafte een Noordwijkse verdedigjngsfout af; 0-1. Dankzij een eigen doel punt van Onno Jacobs (na een voorzet van Piet Hazenoot) en een goal van Wilco Otte, leek de thuisclub met een voorsprong te gaan rusten. Door een blun der van laatste man Allen Kaest- ner kon Ruud van Ruler echter Soccer Boys naast SIC zetten. Enkele minuten na rust was de beurt aan Mei vin Kroon. Ard van de Bosch profiteerde: 2-3. De terugkeer van Ruud van Alkemade liep niet zoals de Noordwijker nad gehoopt. Hij stond nog maar net in het veld of zijn fout hielp de gasten uit Bleiswijk aan een 2-4 voor sprong. FC Lisse - Nieuwkoop 2-1 FC Lisse heeft eindelijk weer de punten gepakt. Al na een kwar tier bracht Wim Bouckaert de 1 - 0 op het bord. Hij rondde een individuele actie zelf af. In de tweede helft vergrootte aan voerder Marco Wassenaar met een punter de voordelige marge tot twee. Toen ook nog aan Nieuwkoop zijde Dennis Kuyf het veld vroegtijdig mocht ver laten. leek de wedstrijd voor de mannen van Laslo Nanai ge speeld. Conform de nieuwe re gelgeving mocht de Nieuwko- per gaan douchen, na het neer leggen van Wim Bouckaert. De schijn bedroog echter, want vijf minuten voor het einde kwa men de gasten terug in de wed strijd: Paul Pijpers schoot in ei gen doel. Het was nog even zweten voor de thuisclub, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Blessureleed nekt Blauw Zwart de rib doorspelen niet meer mogelijk was. Toen een half uur voor tijd Peter van der Ploeg met een hoofdwond het speeF veld moest verlaten, was het on mogelijk voor de thuisclub om met tien man de 0-2 achter stand om te buigen. Rene Grim- mius bepaalde de eindstand met twee doelpunten op 0-4. In de eerste helft had Blauw Zwart-er Toine l'Ami de eigen keeper. Cees van Nieuwdorp. verschalkt. Deze laatste werkte bij de tweede treffer niet goed weg, zodat Colin van der Heij den de 0-2 kon binnenknikkcn. Doelpunten ziin niet schaars als Blauw Zwart thuis speelt. Vorige week een 6-1 overwinning, maar daar staat een 0-4 verlies- beurt van gisteren tegenover. Er waren wel omstandigheden, die de Wassenaarders parten speel den tegen Hermes DVS. Vlak voor rust kreeg Wijnand Bakker een dusdanige tik tegen zijn en kel dat zijn terugkeer na rust van korte duur was. Al na 15 minuten was Ton Lubbe al vervangen, omdat door een val op zijn geblesseer- VOETBALMEDEWERKER Lugdunum ging gisteren, net als twee weken geleden, voor eigen publiek onderuit, ditmaal tegen Gouda. Ook de wijze waarop de ploeg uit de Kikkerpolder ver loor vertoonde veel gelijkenis met de vorige thuisnederlaag. De ploeg van trainer Ferry Nij- huis bepaalde het spel, maar verprutste vele kansen terwijl de tegenstander met snelle coun ters wel het net wist te vinden. Lugdunum zakte door deze ne derlaag naar een teleurstellende voorlaatste plaats op de rang lijst. Dat de eindstand van de wed strijd Lugdunum - Gouda werd bepaald op slechts 0-1 was ver bazingwekkend. Alleen al in de eerste helft kregen beide ploe gen volop de gelegenheid om te scoren. De talrijke schoten die Lugdunum op het Goudse af vuurde misten echter allé hun doel of werden door de goed keepende Roland Koot onscha delijk gemaakt. De doelman van Gouda had slechts moeite met een harde volley van Ron van der Weyden, de 'Jesper Olsen' van Lugdunum. Ook de uitval len van de gasten waren voor rust niet succesvol, al kwamen zij twee keer heel dicht bij een treffer. Eén maal belandde een schot van Patrick Pehrici op de lat en één maal trof een schot van Marko Henrich de paal. Na rust gingen beide ploegen wederom onzorgvuldig om met de gecreëerde kansen. Pas een kwartier voor tijd was het raak voor Gouda. Henk-Jan Kruisin- ga tikte van dichtbij langs de kansloze Marcel IJzeldoom na een splijtende pass van Peter Saueressig. De verse krachten Richard Onstenk en Harm de Vos die Ferry Nijhuis direct na dit doelpunt liet opdraven, kre gen nog wel kansen maar ook zij hadden niet de benodigdè scherpte om tenminste één punt in Leiden te houden. Na dat de toeschouwers teleurge steld waren afgedropen, ge beurde er nog iets merkwaar digs in de Kikkerpolder. Tijdens de verplichte cooling-down van de pupillen van Ferry Nijhuis bevolkten enkele Gouda-spelers de tribune om daar met een si garet in de mond naar hun col lega's te kijken. „Veel spelers haalden hun normale niveau niet" verklaar de de geplaagde trainer van Lugdunum na afloop. „Mis schien heeft de uitbundige 3- oktoberviering daar iets mee te maken. Door dit resultaat is Gouda ons voorbij gegaan op de ranglijst, terwijl wij juist af stand van die ploeg hadden moeten nemen". Toch moet Ferry Nijhuis ook hebben ge constateerd dat zijn ploeg af en toe goede combinaties liet zien en bovendien een gezonde do- sis agresiviteit bezat, die tot be tere resultaten moet leiden als het feestvirus is uitgewerkt. Lugdunum - Gouda 0-1. 75 Kruisinga 0-1.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15