Sport Feyenoord sluipt naar de kop Groningen wint weer eens Felle inhaalrace van Sparta beloond Napoli weer aan kop Verlies voor Anderlecht Weer uitglijder Bayern Munchen Cruijff krijgt het nu al Spaans benauwd Maandag 7 oktober 1991 TIM BROUWER DE KONING M WANROOY ROB V NIEUWSLIJN Utrecht verhoogt EC-prijzen UTRECHT - FC Utrecht rekent gepeperde toegangsprijzen voor de Europacupwedstrijd tegen Real Madrid op woensdagavond 23 oktober. De club wil minimaal een half miljoen gulden aan recettes overhouden. Vergeleken met de wedstrijd uit de eerste ronde tegen Sturm Graz werden de prijzen bijna verdubbeld. Vergeleken met de competitie zijn de verhogingen zo'n 150 procent. Zaterdag be gint de voorverkoop, waarbij seizoenkaarthouders voorrang hebben. Een hoofdtribuneplaats kost 55 gulden, de marathon is 40 gulden, zitplaatsen achter het doel kosten 30 gulden en staanplaatsen 20 gulden. Voorafgaande aan het eerste duel met Real Madrid wil Utrecht de competitiethuiswedstrijd tegen SW Dordrecht '90 op zaterdagavond 19 oktober spelen. Nigeriaan wijst Boavista de weg LISSABON - Boavista is na zeven speeldagen de verrassende lijstaanvoerder in de Portugese voetbalcompetitie. De zege van zaterdag op Gil Vicente (1-0) kwam tot stand door een late tref fer van de Nigeriaan Richard Owubokiri. Eerder deze week schakelde Boavista UEFA-bekerhouder Intern- azionale uit. Boavista heeft nu elf punten uit zeven wedstrijden. De ploeg beleefde de mooiste week uit zijn geschiedenis. 14 SPARTA kwam na veertien seconden al op een 0-1 achterstand tegen Wil lem II. „Zoiets mag natuuriijk nooit gebeuren", aldus een brommende Jacobs. Uiteindelijk werd het 1 -1 Rick Hilgert baalt van de gemiste kans van Vitesse. Marcel Brands is opgelucht FC Groningen heeft de frustra ties van de uitschakeling in het UEFA-bekertoemooi door het nietige Rot-Weis Erfurt wegge speeld. Het al geruime tijd door interne twisten geplaagde SW/Dordrecht '90 was een ge willig slachtoffer. Met speels ge mak veegden de Groningers de armoedig voetballende fusie club met 5-0 van het veld. Coach Westerhof: "Het was een cruciaal duel. In dit stadium EREDIVISIE Smits. Overmars en Meijs (allen Willem II). RKC - Vitesse 1-0 (0-0). 51. Luhukay 1-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: S: 9000. a JC 3-1 (1-1). 20. Arnc 1. 23. De Kruyff 1-1, 76. Smolarek 2-1 (straf schop). 79. Smolarek 3-1 (strafschop). EERSTE DIVISIE Excelsior Go Ahead Eagles 1-1 (1-1). 29. Bosvelt 0- 1, 34, Tammer 1-1 (strafschop). ning (Go Ahead Eagles) 2 BW Den Bosch - FC Zwolle 0. 28. Brusselers 2-0, 35. Reynders 2-1, 48. Nijhuis 3-1,50, Duim 3-2, 89. Derksen 4-2. 3-2. Scheidsrechter; Gele kaart; Tevreden (Telstar), C den Dungen en Schrijvers (allen Eindhoven 12 3 Emmen 12 3 GA Eagles 12 3 24 - 12 16 - 6 25 14 Heracles en Cambuur teilen aiieen de punten, we Rotterdammers verrassend naar tweede plaats hebben weliswaar met 5-0 ge- de glans is e beetje van af na het debacle te gen Erfurt. Je vraagt je af wel kunnen scoren." De ko mende drie wedstrijden zijn volgens Westerhof bepalend voor het verdere verloop van het seizoen. „We hebben Vites se, Volendam en Feyenoord voor de boeg. Na deze serie gaan we de balans opmaken." OLYMPIQUE MARSEILLE had een goed weekeinde. Niet alleen won de club van miljonair Ber nard Tapie met 4-0 van het vooraf gevaarlijk geachte Nan tes, bovendien was de concur rentie zo goed nederlagen te lij den. Door het verlies van Monaco tegen het laag geklas seerde Toulouse nam Olympi- que de leiding in de Franse eer ste divisie over. Na dertien duels heeft Marseille met een totaal van twintig punten één punt meer dan de Monegasken. Feyenoord heeft geen nadelige gevolgen ondervonden van de stormloop tegen Partizan Tirana. De Rotterdam mers wonnen gistermiddag in Maastricht de altijd moei lijke uitwedstrijd tegen MW met 1-0 en klommen tot ie ders verrassing naar de tweede plaats. MAASTRICHT-ANP Opnieuw was Damaschin matchwinnaar voor de Rotter dammers. De Roemeen krijgt vaak kritiek, maar ondertussen heeft hij toch enkele belangrijke doelpunten gemaakt. Trainer Wim Jansen oordeelt dan ook zeer positief over zijn spits: „Natuurlijk, hij mist kansen. Maar op belangrijke momenten staat hij er toch en scoort. Ik ge loof dat het dit seizoen al de vierde keer is dat wij met 1-0 winnen en dat Damaschin het doelpunt maakte." Woensdag krijgt Feyenoord PSV op bezoek. In die wedstrijd is de eerste plaats in het geding. PSV en Ajax staan er wat verlies- punten betreft weliswaar beter voor, maar voorlopig hebben de Rotterdammers (veertien pun ten uit negen duels) evenveel winstpunten als PSV (uit zeven) en Sparta (uit elf wedstrijden). Feyenoord heeft alleen nog maar bij Vitesse verloren en ge lijk gespeeld tegen Sparta en Roda JC. De winst in Maastricht kwam i tot stand. MW was, i zwakke start, tot vorige week zes duels op rij ongesla gen gebleven. In Volendam kwam een einde aan die reeks maar tegen Feyenoord wilde de Limburgers weer winnen. Feye noord liet het niet zo ver ko men. De Rotterdammers na men meteen het initiatief en toonden zich de betere ploeg. Toch moest de defensie attent blijven op uitvallen van Maast richtse zijde, want MW-spits Meijer won nagenoeg alle kop duels van De Wolf. Zijn mede spelers konden er echter niet genoeg van profiteren. Dat Feyenoord in de 33ste minuut aan de leiding kwam, verbaasde eigenlijk niemand omdat de bezoekers over de ge hele linie toch het gevaarlijkst waren. Taument speelde bal door de benen van Benneker en toen Hofman en Delahaye ver- zuirtiden op te ruimen, viel de bal voor de voeten van de ver der geheel onzichtbare Dama schin. Van tien meter afstand prikte hij de bal achter MW- doelman Agu: 0-1. Na rust veranderde het spel- beeld volledig. MW ging op zoek naar de gelijkmaker en Feyenoord had daar niet direct een antwoord op. In de 59ste minuut leek MW eindelijk suc ces te hebben. Meijer kopte de bal naar Thai die op zijn buurt met het hoofd Visser bereikte. De linksbuiten kopte naast. Elf minuten voor het einde leek Meijer alsnog voor de ver diende gelijkmaker te zorgen. Hij kopte vallend een voorzet van Lanckohr in, maar doelman De Goey redde bekwaam en voorkwam daarmee een pun- tendeling voor zijn ploeg. ROTTERDAM «ANP In voorgaande seizoenen had de uitslag van de wedstrijd Sparta - Willem II (1-1) tot op winding noch tot ingrijpende verschuivingen op de ranglijst geleid. Dit keer betrof het echter een duel tussen de mede-koplo per en de nummer veertien van de eredivisie, met de nodige op schudding vandien. De Rotterdammers verspeel den zondagmiddag met de vier de remise de kans op het onge deelde leiderschap. Bij trainer Jacobs overheerste daarom na de aantrekkelijke tweestrijd een ontevreden gevoel, niet in de laatste plaats door het opmer kelijke wedstrijdverloop. Sparta had op het Kasteel een ijskoude start. Vanaf de aftrap trok Willem II, dat vijf basisspe lers miste, ten aanval. De bal belandde uiteindelijk bij de vol ledig vrijstaande Vincent, die met een fraai diagjonaal schot doelman Metgod kansloos liet, 0-1. Er waren precies veertien seconden gespeeld. „Zoiets mag natuurlijk nooit gebeuren", bromde Jacobs. De rondborstige oefenmees- ter was medeschuldig aan de supersnelle openingstreffer. In zijn taktische bespreking had hij Vincent als spits opgevoerd en derhave gekoppeld aan man dekker Van der Gaag. De bal- vaardige Brabander, door een enkelblessure allesbehalve top- fit, begon en eindigde echter als middenvelder en dat leidde aanvankelijk tot organisatori sche problemen in de Spartaan se afweer. Pas na een kwartier, waarin Vincent met enkele af standschoten naar zijn tweede treffer had gelonkt, belastte Snoei (de vervanger van de grie perige Van den Berg) zich per manent met de bewaking van de maker van het verrassende doelpunt. Sparta begon na de povere start aan een felle inhaalrace. De Getrouwe en de gebroeders Dennis en Gerard de Nooijer, de smaakmakers van de huidige Kasteelploeg, misten in de eer ste helft uitstekende kansen op de gelijkmaker. Ook na de rust domineerde de thuisploeg. Vas te invalkracht Houtman fun geerde als breekijzer. De sterke doelman Jansen bleef koel on der de belegering. Willem II, dat met vertragende acties de irrita tie opwekte bij Jacobs, verzuim de tijdens een aantal snelle te genstoten de broze voorsprong uit te breiden. Twaalf minuten voor tijd kopte Houtman op de lat. In de 84ste minuut werd Sparta alsnog beloond voor de werklust. Een vrije trap van Val- ke belandde via Van der Gaag bij Dennis de Nooijer. die doel man Jansen passeerde met een kopbal in de uiterste hoek, l -l. In de slotfase, door de strenge arbiter Bakker gerekt met zes minuten vanwege de ontelbare blessurebehandelingen aan de kant van Willem II, gingen bei de ploegen zonder succes nog op jacht naar de overwinning. „Al met al een onnodig en duur verliespunt", concludeerde Ja cobs. Van een hosanna-stemming was gisteren nog geen sprake bij RKC na de overwinning met 1-0 op Vitesse. Daarvoor was het ni veau te pover geweest. Toch deed de nipte zege Leo van Veen goed. Zijn ploeg RKC doorbrak daarmee de neer waartse lijn van de laatste we ken, waarin uit drie duels slechts één puntje werd be haald. RKC verschoof het pro bleem eigenlijk naar Vitesse „We kampen met een vormcri sis", erkende trainer Bert Jacobs ruiterlijk zonder zich te ver schuilen achter het gemis van steunpilaren als Van den Brom (geschorst) en Bos (gebles seerd). Na MW en PSV was RKC de derde verliespartij voor Vitesse binnen veertien dagen. BUITENLANDS VOETBAL MILAAN «GPD Keur 0-1. Scheidsrechter- 5342. Gele kaart: Stroes erg (beiden AZ) en Echtelt (Haarlem). - Eindhoven 0-2 (0-1). 21 Maas 0-1, 58. 0-2, Scheidsrechter- Sterk. Toeschouwers; Cambuur L - TOP 2-1 (0-1). OOden 1-1, 75. Dantuma 2-) Vliet. Toeschouwers: 11 500. Gele kaart: De Gier (Cambuur) en Duys(TOP). Emmen Helmond Sport 2-0 (0-0). 75. Grummel 1-0, Napoli is na zes speeldagen de verrassende koploper in Italië. De kampioen van 1987 en 1990 lijkt aan het tijdperk-Maradona geen kater te hebben overge houden. Gisteren wonnen de Zuiditalianen met 4-1 bij Ascoli, terwijl de concurrenten (op AC Milan na) kostbare punten inle verden. Napoli speelt bij de hervatting de competitie (over veer tien dagen) thuis tegen Juven- tus en kan dan waarschijnlijk rekenen op de 80.000 tifosi die in de afgelopen jaren regelmatig het San Paolo-stadion vulden. De nieuwe trainer Claudio Ra- nieri vindt de koppositie voor de topper niet gunstig: „In de komende weken zal iedereen zich over mijn ploeg buigen. De stemming kan over twee weken zodanig zijn veranderd dat al leen Napoli veel te verliezen heeft. Mijn ploeg is pas in de opbouw. Dat we goed spel kop pelen aan positieve resultaten is in deze fase van de competitie meegenomen". Napoli heeft de opvolger van Maradona in eigen nuis gevon den: de 22-jarige Zola,.die zich vorig jaar al een paar keer mocht tooien met rugnummer 10. De spelbepaler scoorde gis teren twee keer, evenals Careca, de Braziliaan, die zaterdag zijn 31ste verjaardag vierde. AC Milan kende weinig pro blemen bij Atalanta, nadat het via een strafschop van Van Bas ten in de tweede minuut af stand had genomen. De verde diger Porrini had hands ge maakt bij een ongevaarlijke voorzet. Na de vroege treffer trok de roodzwarte formatie het initiatief naar zich toe. Rijkaard excelleerde als spelbepaler, ter wijl Gullit vanaf de rechtervleu gel regelmatig voor gevaar zorg de. Albertini scoorde in de tweede minuut na rust scoorde de de eerste 'echte' treffer voor Milan: 0-2. De Braziliaan Bian- chezi miste nog een strafschop. Milan-trainer Fabio Capello was zeer te spreken en over zijn ploeg: „We speelden de beste wedstrijd van het seizoen. De kritiek in de afgelopen was te recht, want er werd te traag en te voorspelbaar gevoetbald. Nu we sneller spelen kunnen de re sultaten niet uitblijven." sen Beveren in de 35ste minuut op voorsprong, 0-1. De Zeeuw schoot een strafschop in, nadat Rutjes Van Ham onderuit haal de. De irritaties liepen hoog op. Vier minuten na de openings treffer kregen Rutjes en Van Vossen ruzie. Scheidsrechter Vermeersch had het incident niet gezien. Hij stuurde beide spelers weg op aanraden van zijn grensrechter. Vijf minuten na rust zorgde De Wolf voor de gelijkmaker, maar in de 60ste minuut stond Beveren weer voor door een kopbal van Lodders. Beverens doelman De Vlieger voorkwam vervolgens de gelijkmaker van Bosman, De Sart, Lempty en Nilis. Bij Standard-Mechelen excelleerden de doelverdedigers Bodart en Preud'Homme. De uitslag was derhalve logisch: 0- Bayem-speler Effenberg wordt op de huid gezeten door Kula (r) en Tattermusch van Stuttgarter Kickers. FOTO KV Mechelen heeft zich op de negende speeldag van de Belgi sche competitie naast An derlecht aan de kop van de ranglijst genesteld. De Belgische kampioen liet zich zaterdag avond op eigen veld verrassen door Beveren, Mechelen be vocht een gelijkspel bij Stan dard Luik. Na negen ronden hebben An derlecht en Mechelen beide veertien punten. Club Brugge, dat een wedstrijd minder speel de, volgt met één punt achter stand. Op de negende speeldag werden vier rode kaarten ge trokken. Het seizoentotaal kwam daarmee op veertien. Anderlecht verloor zaterdag met 1-2 van Beveren. Het was de eerste nederlaag van het sei zoen. Na een korte stormloop van de thuisclub zette Van Vos- Eintracht Frankfurt heeft zater dag de aanval van VfB Stuttgart op de koppositie overtuigend afgeslagen. De verrassende lijst aanvoerder van de Bundesliga zegevierde in het uitverkochte Neckarstadion met 2-1. Bayem München leverde opnieuw een wanprestatie. De ploeg van de geplaagde coach Heynckes leed tegen het gepromoveerde Stuttgarter Kickers de derde ne en thuiswedstrijd, 1- In de topper tussen VfB Stuttgart en Eintracht Frankfurt, bijgewoond door 60.000 toe schouwers, verveelde geen mo ment. Op slag van rust kwam Stuttgart alsnog op voorsprong. Gaudino passeerde doelman Stein met een knappe volley, 1- 0. Na de pauze grepen de be zoekers zelfbewust het initiatief. Stuttgart-doelman Immel kreeg het zwaar te verduren, maar kon aanvankelijk de minieme marge vasthouden. Na een uur brak Andersen het verzet van Stuttgart. Met zijn eerste bal contact bracht de invaller de ge lijkmaker op zijn naam. Tien minuten voor tijd profiteerde Yeboah met een kopbal van de algehele chaos in de defensie van Stuttgart. maat van ramp waren veel te veel supporters in Nou Camp getuige van de nieuwe afgang. Die kreeg al in de eerste helft gestalte. Het uiterst ge motiveerde en gedisciplineerde Oviedo kwam op voorsprong door fraaie treffers van Vinalsen Car los. Salinas verzachtte het leed vlak vor rust iets. In de tweede helft hielden de bezoekers het fy siek nog twintig minuten vol, maar moesten toen massaal terug. pe competitie mag dan pas vijf wedstrijden oud zijn, Johan Cruijff begint het als trainer van Bar celona zo langzamerhand Spaans benauwd te krijgen. De Catalaanse club met het Nederlandse accent verloor gisteren al voor de derde keer dit seizoen, nu van Oviedo (1-2), en heeft inmiddels een achterstand op de Madrileense lijstaanvoer ders Atletico en Real van zes punten. Tot over- Liverpool houdt United in toom LONDEN Reuter Manchester United is door Li verpool tot stilstand gébracht. Doelpunten vielen er gisteren niet op Old Trafford, toch ge beurde er veel. Beide ploegen beëindigden de wedstrijd met tien man. Door de 0-0 behouden de Mancunians de leidende positie in de Engelse eerste divisie. Leeds United is op vier punten tweede. De derde plaats is voor Arsenal, Liverpool is niet meer dan een bescheiden midden moter. Verdediger Gary Ablett van Liverpool werd in de 66ste mi nuut van het veld gezonden na dat hij Andrej Kantjelskis, één van de vele Sovjets die over Eu ropa zijn uitgezwermd, over de heup had genomen. Negen mi nuten later mocht Mark Hug hes, international van Wales, bij Manchester inrukken. Hij had David Burrows een kopstoot toegediend. Manager Graeme Souness van de bezoekers had een pijn lijke verrassing voor veteraan Bruce Grobbelaar. De doelman, die zijn 34ste verjaardag vierde, werd gepasseerd. Vervelend ge noeg speelde zijn vervanger en mogelijke opvolger, Mike Hoo per, een heel goede wedstrijd. Kort voor rust voorkwam hij een treffer van Bryan Robson. Arsenal behield aansluiting met de top door een zege op Chelsea (3-2). De landskam pioen boekte aldus zijn vierde achtereenvolgende overwin ning. Vorig seizoen was Chelsea de enige club die de Noordion- denaren een nederlaag had toe gebracht. Mark Wright speelde zaterdag zijn eerste thuiswed strijd voor Arsenal. In drie duels scoorde de aanwinst vijf keer. Voor een vergoeding van ruim acht miljoen gulden was hij dit seizoen van Crystal Palace over genomen. Heart of Midlothian heeft zijn leidende positie in de Schotse eredivisie moesten af staan aan Aberdeen. Hearts leed zijn eerste nederlaag van het seizoen. Celtic was sterker: 3-1. Aberdeen maakte thuis tegen St. Mirren geen fout: 4-1. i 1-1, Aalst Ekerer 0 1 Club B Club Brugge 8 13 Cercie Brugge 9 ITALIË: Ascolt Napon 1 4 Ataianta Sampdona 2 1 AS Roma ENGELAND: Arsenai Cheisea 3 2 Astor v ra - luton 4-0, Everton Tottenham 3 '1 Leeds Sheffield United 4-3, Oldham Southampton i Rangers Nottingham Fo Id Wednesday Crystal P Coventry 0 1 W'fnbledon 12-20 12-20 12-19 0, Borussia Mönchengladbach Hamburger SV 1-0, Bayern München - Stuttgdrter Kickers 1 4, Hansa Rostock - Fortuna Düsseldorf 3 1 FC Köln 1-1, MSV Duisburg - VfL Bochum 1 1 Borussia Dortmund - FC Nürnberg 3-2 Karls ruher SC - Dynamo Dresden 1 0 V'B Stuttgart V Duisburg 11 13 VfB Stuttgart 12-15 Hansa Rostock 12 13 SPANJE: Sevilla - Logrones 0-1 Athletic Bi Heart of Midlothian 3-1, Falkirk Dundee U Johnstone - Motherwell 0-1 Hezrts 10-16 Celtic Rangers 10-15 Dundee U Montpellier - Nimes l Maritimo 2-0, Braga Pacos c Famaltcao Chaves 1 0 Boavista 7 11 Sporting Benfica 7 10 Gu.marae: FC Porto 6-9 Braga a Salzburg 0-4 Austria

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14