Sport Rijnsburgse Boys lijkt weer gezond Swift-renners laten profs bij NK voor gaan Leiden is van de hatelijke nul af Noordwijk houdt niet van variatie RCL verliest punt in slotseconden E en O nog te klein voor Europa Cup Katwijk verliest voor de eerste keer n wanrooy rob van der zanden 17 RIJNSBURCSE BOYS is er kennelijk weer een beetje bovenop en kleurt bij. Overtuigende 0-3 zege in Scheveningen Rijnsburgse Boys is aan de beterende hand. Drie eerdere 'uienpotten' werden in een dag vergeten door in de vierde wedstrijd van het seizoen overtuigend met 0-3 bij Sche veningen te winnen. Alleen in het benutten van kansen liet de ploeg van Arie Kurver het zaterdag afweten. Pas in de slotfase raakte de doelpuntenmachine van Rijnsburg op vplle toeren en konden de meegereisde fans uit Rijnsburg juichen om de eerste zege in d# nog jonge voetbalcompetitie. sghfveningen jan kees faas Ktirver had in vergelijking met vörige week tegen Heerjansdam schoon schip gemaakt in zijn verdediging. De falende Gert van Beelen en Jacco van Delft waren tegen Scheveningen in hft hart van de defensie vervan gen door Andries Wendt en Fred Bodaan. Op het midden- vald stond de weer herstelde Hennie Koet opgesteld, die vooral in de eerste helft het spel niar zijn hand zette. 'Scheveningen kreeg in de eer ste 45 minuten nauwelijks de tijd om naar adem te happen. Dè ene na de andere aanval rol de de richting van keeper Van der Tom op. In de dertiene mi- leek Rijnsburg haar ver diende beloning te krijgen. Leon Vonk scoorde fraai na aangeven van Wim Hooymans. De warrig fluitende Koopman besloot om duistere redenen de gbal af te keuren. Rijnsburg was deze middag echter niet uit het veld te slaan. De schietgrage Koet'vond de lat efi de vuisten van Van der Torn Op'zijn weg. De ex-Schevenin- ger Ron de Jager was weinig for tuinlijk. Na Van der Tom al om speeld te hebben, schoot De Ja ger vlak voor de rust in het zij net. De Jager had daarvoor al de pech dat Raymond Batten een bal van de aanvaller van de lijn haalde. Ook inzetten van Vonk en Martin de Louw werden met kunst- en vliegwerk uit de doel- mond gehaald door het onder zware druk staande Schevenin gen. Stoom De eerste twintig minuten na de rust werden door Rijnsburg ge bruikt om wat stoom af te bla zen. Arie van Dijk en Leon Vonk namen dit al te letterlijk op en werden voor het vergeten van hun verdedigende taken door Kurver naar de kant gehaald. Pieter Janmaat en Robert van Duin namen gewillig hun plaat sen in. De verslapping bij Rijns burg bood Scheveningen onge kende mogelijkheden. Een aan tal fabelachtige reddingen van Jan Blankespoor voorkwam een deceptie bij de spelers van Rijnsburg. Een paar geniale bewegingen van de uitblinkende Martin de Louw leidde het herstel van Rijnsburg in. In de 69ste minuut kapte De Louw twee verdedi gers van Scheveningen uit, waarna Ron de Jager de voorzet maar voor het inknikken had. De beer was nu definitief los. Vijftiende plaats Leidse fortnatie almere wim van duivenbode wielermedewerker De wielerploeg van het Leidse Swift/Casba (zonder Pascal Ver geer, Arnold Stam en Laurens Koster) heeft bij het Nederlands kampioenschap voor vereni gingsteams een goede vijftiende plaats behaald. Met louter ama teurs moest de formatie van ploegleider Cor Kloosterman al leen clubs die profs in de gele deren hadden voor laten gaan. Met Richard van Kempen (Nieuwveen), Leon Rekelhof (Ter Aar), Ronald de Graaf (Koudekerk), René van der Salm (Woubrugge), Femand War merdam (Koudekerk) en B- amateur Hans van Leeuwen \verd een uitstekende tijd van 1,19.14 over de 60 kilometer op de klokken gezet. Een perfecte tijd omdat eigenlijk alleen Van Kempen kan bogen op een re delijke erelijst. Tegen de over- [ji macht van winnaar De Bataaf 'jj (Michel Cornelisse. Patrick Eyk, e Michel Le Grand, Peter Pieters, we! Marco van der Hulst en Gerrit Visscher) waren zelfs Westland aal V°oru't (Zuyderwijk en Sol- léveld), Breda (Ten Kortenaar Nijdam) en 't Luchtschip (Van Veenendaal en Bok) niet i opgewassen. Blauwe trein IWegkaptein Richard van Kem- fpen was ook nu de grote motor de blauwe trein, waarin ook ^marathonschaatser Ronald de Cïraaf verrassend overeind bleef. t Kempen sleepte renners als Fèrnand Warmerdam en Leon pekelhof naar een grote hoogte. j)ok René van der Salm sloeg jelden het kopwerk over. B- "nateur Hans van Leeuwen na zich totaal leeg gere- fcn te hebben, pas in de laatste ïlometer zijn clubgenoten la- i| tin gaan. Avanti elÜ ^ant' Alphen kwam niet veder dan een 98ste plaats. Scheveningen viel wanhopig aan en Rijnsburg counterde naar believen. De pas 19-jarige Van Duin ontpopte zich daarbij als een constante kwelgeest voor Scheveningen door regel matig met lef en op snelheid te genstanders op het verkeerde been te zetten. Een slimme doorloopbal van Koet werd door Van Duin ideaal aangeno men, waarna de invaller slechts door een overtreding in het strafschopgebied kon worden afgestopt. De Louw bleef vijf minuten voor tijd koel vanaf elf meter. De Jager had tegen zijn oude club de dag van zijn leven door met een droge knal voor 0-3 te zorgen. Kurver kan met opti misme de voetbaltoekomst in kijken. Het ergste blessureleed is voorbij en de punten stromen binnen. „Pakken we volgende week Vitesse Delft dan doen we weer helemaal mee. Het spel gaat nu pas echt beginnen." Scheveningen - Rijnsburgse Boys 0-3 (0-0). 69. Ron de Jager 0-1. 85. Martin de Louw (strafschop) 0-2, 87. Ron de lager 0-3. 1000 Boeking: Tellier en Tjaden (Schevenin- Rob Bink van Leiden kopt op het Capelle-doel. De spits bleef opnieuw droog staan. foto loek zuyderduin ruud pattiapon Het eerste punt is binnen, maar voor hetzelfde geld waren het er twee. Leiden-trainer Peter Ciere baalde na afloop van de 0-0 wedstrijd tegen 's-Gravenzande dan ook als een stekker. Dat mocht ook wel. Op de seizoens opening na was Leiden vaak be ter dan de tegenstander, maar wilde het wat het maken van doelpunten betreft niet erg vlot ten. „Ja, we spelen niet slecht maar de bal wordt niet rijp ge maakt voor het netje," aldus Koos Siera, normaliter de aanja ger van de worstelende Leidse ploeg. Ciere was het hartgron dig met Siera eens. Elke week horen dat je leuk hebt gespeeld maar steeds weer met lege han den achterblijven is niet bevor derlijk voor het zelfvertrouwen. Daarom was Ciere blij met het ene punt maar kon hij uiteraard niet tevreden zijn met het ver toonde spel. „Nee, natuurlijk niet. Heb jij wat moois gezien, dan?", liet hij even zijn zelfbeheersing varen. „Het was een vlakke wedstrijd. Bij ons was er te weinig bewe ging zonder bal. Ze moeten be reid zijn tot het uiterste te blij ven lopen." Het stoorde hem dat Leiden, toen het even niet lukte, niet voldoende werklust aan de dag legde, iets wat s- Gravenzande-trainer Ad van Nes ook opviel. „Leiden moet zich realiseren dat ze in de der de klasse hard moeten werken, anders gaan ze eruit." Van Berkel van Berkel, toonde realiteitszin „Wat betreft kansen had Leiden meer recht op een overwinning dan "s-Gravenzande. Kijk, bij ons is het meer een gebrek aan inzicht maar bij Leiden voetbal len ze teveel voor zichzelf. Ze willen het ook te mooi of te makkelijk doen." Wellicht een rake typering van Van Nes, die in de beginfase de Leidse top schutter Rob Bink een tweetal opgelegde kansen zag verpru- ten. Waar het de ooit zo makke lijk scorende spits aan schort zal wel in nevelen gehuld blijven, maar voorlopig staat het totaal van Bink in vier wedstrijden op slechts één treffer. Maar niet alleen Bink mist vorm, ook een dragende speler als Siera speelt niet zoals hij kan spelen. Dat was ook enigszins de verdienste van zijn directe tegenstander Leo Verhage, die Edwin Hofstee, John Kagenaar, Henk Kortland, René van Tol, Patrick van Wilgen en Tinus van der Plas lieten de klok op 1.28.0 stoppen. Bij de B -ploegen sloeg het noodlot bij De Bollenstreek (Lisse) in de eerste kilometers al toe, toen Rik van Wetten lek reed. Daama moest ploegleider Gerrit Kransse nog driemaal uit de wagen om zijn renners van materiaal te voorzien. Met een tijd van 1.04.24 kwamen de Bol- lenstrekers (Van Wetten, Ver geer, Allard, Leijerzapf, Van der Reep en Hassing toch nog op de 23ste plaats. Drie plaatsen en 25 seconden voor Swift/Casba dat met Varkevisser, Ferry en Barry de Ruiter, Van Beek, Mohlmann en vrouwenkampioen Petra Grimbergen aan de start ver scheen. Startverbod Voor de laatste kan dit kam pioenschap nog een staartje krijgen. Volgens het aangepaste reglement mochten de vrouwen slechts deelnemen als ze het ju- niorenverzet van 52x15 zouden rijden. Een jurylid constateerde vlak voor de start dat Grimber gen daaraan niet voldeed. On danks een startverbod ging de weg en baankampioene toch achter de jongens aan. Het laatste woord hier over is nu aan de KNWU. Volgens Swift- /Casba-bestuurslid Cees Varke- visser had de organisatie hem telefonisch meegedeeld dat dit reglement net als vorig jaar niet van toepassing was. André Möhlmann behaalde afgelopen weekeinde een vijfde plaats bij de nieuwelingen in Moergestel. Petra Grimbergen behaalde de derde plaats bij een tijdrit in Westerbeek, zestien se conden achter winnares Lenie Dijkstra. Angela van Smoren- burg moest in de rit in lijn al leen winnares Leontien van Moorsel en Elsbeth Vink voor zich dulden. 111 MSI leiderdorp gerard kuijpers voetbalmedewerker Kwaliteit staat niet altijd garant voor succes. Capelle, zaterdag tegen RCL onbetwist de betere ploeg, kan daar over meepraten. Na een spannend duel noteer den beide ploegen een wed- strijdpunt. RCL was hier niette min ook een beetje ongelukkig mee, het scoorde-in de 89e mi nuut 3-2. In de blessuretijd kwam Capelle alsnog langszij. Beide teams toonden vanaf het eerste fluitsignaal van de soeverein leidende scheidsrech ter Van Zijl hun aanvallende as piraties. Alleen bij RCL bleef dit beperkt tot aspiraties. Na vijf minuten moest de 18-jarige doelman van de thuisclub Arjan van Heusden al resoluut ingrij pen. Hij zou uitgroeien tot een van de uitblinkers van deze wedstrijd. Capelle stichtte via de snelle en lange spitspelers het nodige gevaar voor het doel van de Leiderdorpers. Slechts via lange halen naar voren kon RCL iets terugdoen. Een spelletje wat in dé wedstrijd toch succesvol zou blijken. In de negende minuut klapte de buitenspelval bij Capelle niet goed dicht. Rinie Oosterlee was er als de kippen bij om heel be hendig 1-0 te scoren. Nauwe lijks twee minuten later be hoedde Marcel Brasker RCL voor een tegentreffer. Jeroen Riethof kwam op links vrij voor het doel en lobte de bal over Van Heusden. Deze kon nog een paar vingers tegen de bal krijgen, die vervolgens bij Dik Rietkerk voor de voeten rolde. Deze schoot in, Brasker redde op de lijn. Een waar offensief volgde op het doel van RCL. Van Heusden kreeg alle gelegenheid zijn kwa liteiten te tonen. Na bijna een half uur spelen deed Erwin Nieuwenhuizen voor RCL het counterkunstje nog eens over. Weer stapte de verdediging van Capelle te laat naar voren. Nieuwenhuizen omspeelde doelman Henk Dirven en scoor de 2-0. Enige minuten later ver liet Rinie Oosterlee het veld, hij had zich verstapt, Cees Borst werd zijn vervanger. Capelle maakte van de tijdelijke wanor de na de wissel bij RCL gebruik om 2-1 aan te tekenen. In een wirwar van spelers scoorde Lars Pijlman. Tot de rust moest RCL zich beperken tot verdedigen, Capelle kreeg de nodige kansen. Van Heusden was in deze fase echter niet te kloppen. Van Heusden Ook in de tweede helft was Ca pelle de aanvallende ploeg. Bo vendien bracht trainer Klinken berg na een uur zijn, overigens licht geblesseerde, spits Art Vis ser in. RCL doorstond de ene na de ander aanval. Spits Visser bakte er voetballend weinig van. Wel ging hij de duels keihard aan. Braskpr werd hiervan het slachtoffer. Na een kopduel werd hij vervangen door Paul Dijkman. Robert Planjer ging achterin spelen. Negen minuten voor tijd hinderde Visser RCL- keeper Van Heusden dermate, dat hij de bal losliet en Marco Pieters 2-2 kon aantekenen. Ca pelle rook de overwinning, maar rekende buiten Van Heus den. Tot driemaal toe verrichtte hij een prachtige redding. Een minuut voor het einde van de de Leidenaar sterk tegenspel bood en er niet voor schroomde over Siera heen te gaan. In de counter bleek het team van Van Nes levensgevaarlijk en indien vooral de handige Dion Meu- link bij een aantal tegenstoten het overzicht had bewaard dan zou de onzeker keepende Peter Selier voor grotere problemen gesteld zijn dan zaterrrüddag het geval was. Na Bink kon Robin Verhoe ven zich afvragen waarom hij niet wat rustiger was geweest bij de beste mogelijkheid in de tweede helft. De overigens uit stekende voetballende Ronald de Zoete speelde in het centrum van zijn eigen defensie Nol Schrijvers aan die prompt de bal aan Verhoeven verloor. In navolging van zijn ploeggenoot wist evenwel ook Verhoeven het buitenkansje niet te benutten. F. en O, landskampioen hanbal, behoort in Europa nog steeds tot de kleintjes. De best georga niseerde handbalclub van Ne derland komt tekort voor de continentale sub-top. Dat bleek bij het hernieuwde optreden op het Europese podium. De Fran se kampioen Nimes vertrok af gelopen zaterdag met een riante voorsprong (24-20, rust 15-9) uit Emmen. Na de eerste wedstrijden in de zes bekertoernooien mag SEW (vTouwen, IHF-beker), 19- 8 bij Sasja in België, zich zeker achten van een plaats in de tweede ronde. Hermes (man nen, bekerwinnaars), dat met 24-21 (12-12) Luzem versloeg, heeft een goede kans. Binnen de vaderlandse gren zen is Harrie Weermans F. en O ontaantastbaar, in het treffen met Nimes werden andere nor men gehanteerd. De Fransen, die vorig jaar FC Barcelona bij na verrasten, hebben een be groting van vier miljoen gulden. Dat is tien keer zoveel als het bedrag, waarmee de onderne mende Drenten het moeten doen. Met een aantal Oosteuropea nen heeft de Joegoslavische coach Galic een hecht team op gebouwd. dat met enig recht op een finaleplaats kan mikken. E en O kan die plannen niet dwarsbomen, maar heeft in sporthal Angelslo met voldoe ning kunnen constateren mee te spelen. Robert Fiege, acht treffers, was de beste speler bij E en O. Doelman Galoeza, een aanwinst uit Minsk, had veel moeite met de eerste ballen, waardoor de spanning al snel uit de wedstrijd was. Ben Heemskerk (links) van RCL neemt niet deel aan de vrolijke opeenhoping die zijn medespelers hebben georganiseerd. Helemaal onderop ligt Loek van der Post die zojuist 3-2 heeft gescoord. Waarschijnlijk voelde Heemskerk de bui al hangen, want even later zou het 3-3 worden. foto k henk bouwman Noordwijk houdt kennelijk niet van variatie. In en tegen Rozen burg speelde de formatie van trainer John Eelman zaterdag net als de afgelopen twee weken doelpuntloos gelijk. Ondanks het gemis aan doelpunten staan de Noordwijkers er met vijf punten uit vier wedstrijden re delijk voor in de eerste klasse A van de zaterdagamateurs. René van Staveren moest op het allerlaatste moment zijn op wachting maken, omdat Albert Bosma vanwege werkzaamhe den niet op tijd in Rozenburg was. De nauwelijks van een blessure herstelde middenvel der miste duidelijk wedstrijdrit me. Daardoor kwam Noordwijk na twintig minuten niet aan de leiding, toen Joop Tegelaar Van Staveren de diepte inzond. Ook André Hoekstra slaagde er niet in te scoren, toen Hoogstad zijn doel even onbeheerd liet. Later in de eerste helft nam Rozen burg vaker het initiatief. De ge vaarlijke Ronald Vermeulen werd echter door doelman Rob van Dijk, op wie hij alleen af liep. naar een te moeilijke hoek gedwongen. De tweede helft leek een ko pie van de eerste. Noordwijk kwam goed uit de startblokken met een kopbal van Hoekstra op de lat. Andere mogelijkhe den, onder andere een schot in het zijnet van Rick van Dijk, wa ren ook niet aan de pupillen van Eelman besteed. Aan de an dere kant mocht Kees Zethof niet klagen toen zijn zetje tegen de doorgebroken Vermeulen onbestraft bleef. Twee gevaarlij ke Rozenburgse hoekschoppen leverden evenmin een treffer op. De laatste Noordwijkse wa penfeiten kwamen van invaller Cliff Comvalius (voor Hoekstra) en Martin van Kins. De late wis sel van Bosma voor de moege streden Van Staveren sorteerde geen effect meer. officiële speeltijd was het Ron van der Post die vanaf de mid denlijn de bal meenam, de ver dediging uitspeelde en tot groot genoegen van de vele RCL-sup- porters 3-2 noteerde. Toch moest Van Heusden nog eenmaal capituleren. In de blessuretijd kon de bal niet weggewerkt worden en Pijlman scoorde zijn tweede, en voor Capelle de gelijkmakende, tref fer. Van Heusden werd al enige tijd beschimpt door supporters van Capelle en was over de 3-3 zo teleurgesteld dat hij even zijn hoofd verloor. Tijdig ingrijpen van medespelers voorkwam een mogelijke vechtpartij. Scheids rechter Van Zijl, die nog even een staking overwoog, liet nog heel even doorspelen en floot toen wijselijk voor het einde van de wedstrijd. Heemskrfc. Ooster leiden °P aan8even van petqr Boude- wijn. Op slag van rust kreeg Kat wijk de volgende tegenvaller te verwerken. Van Duyvenvoorde ranselde een bal uit net doel te gen de arm van Carlo van Zeist. Dat betekende ondanks Kat- wijkse protesten een strafschop voor de thuisclub, waarmee Boudewijn geen moeite had: 2- 0. Na de pauze verhoogde Kat wijk de druk op het Heerjans- damse doel. Invaller-doelman Arjan Luijendijk werd achter eenvolgens belaagd door Marco de Ridder, Jaap Guvt. die de ge blesseerde Gijs Colié verving en Kees Krayenoord, maar zij kwa men niet tot scoren. Vergelijk baar spel had Katwijk vorige week tegen NSW nog een rian te overwinning opgeleverd, maar bleef nu zonder succes. De stugge Heerjansdammers, van wie Marco van Brouwers haven en Wemer Verweij wer den geboekt, waren in de slotfa se zelfs nog het gevaarlijkst. De ruim 300 toeschouwers zagen een lob van aanvaller Martin Beuk op de lat belanden. Katwijk is in Heerjansdam te gen zijn eerste competitiene derlaag van het seizoen aange lopen. Het fysieke voetbal van de plaatselijke eersteklasser was de brigade van trainer Arie La gendijk zaterdag te machtig (2- 0). Doelman Teun van Duyven- bode moest deze competitie voor het eerst 'vissen'. De Kat- wijkse aanval bleef voor de der de keer van op 'nul' steken. Met vier punten uit vier wedstrijden staat Katwijk in de middenmoot van de eerste klasse A. Het uitvallen van aanvoerder Henk Langemaat brak de gasten lelijk op. Al na een kwartier raakte de Leidenaar bij een hard duel zo ernstig geblesseerd, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, waar een zware teen kneuzing werd ge constateerd. De omzetting in de Katwijkse verdediging (invaller lan Stel 'verdreef* Johan de Kroon naar het centrum) vorm de een probleem. De 17-jarige Heerjansdammer Wouter van de Burg scoorde na 25 minuten

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17