Sport Blok maakt bluf waar KNS verrast in bekercompetitie Achtste wereldtitel voor turners Sovjetunie Cruijff verfoeit nieuwe spelregels Berghuis mist stage in Engeland door file Viscaal nog niet aan plafond BV Leiderdorp verliest weer BV Leiderdorp heeft gisteren in Gouda ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde om de Luba- cup verloren. Tegen de thuis- spelende club Springers ging de formatie met 64-84 onderuit. Leiderdorp trad met de junio- renploeg aan omdat het senio renteam inmiddels te weinig spelers heeft om voor de dag te komen. Martin Bakhuyzen zat wel op de bank. De Leiderdor pers kwamen vooral fysiek te kort tegen de Goudenaren. Van de organisatie mocht de ploeg wel de laatste twee wedstrijden meespelen, maar dit zou dan wel geschieden buiten mede dinging. Springers kende al vrij snel een voorsprong. Vooral de fysiek sterke Bob Bronn kreeg de eerste helft vrij spel. Hij kwam in het eerste deel tot 21 punten en droeg bij tot de vijf tien punts voorsprong bij rust: (32-47). Toch kwamen de jeug dige spelers van BVL goed voor de dag. In de tweede helft ging de wedstrijd gelijk op en vooral het sterke verdedigingswerk van Marco Leynse viel op. Hij hield Bronn in de tweede helft goed in bedwang door hem niet te la ten scoren. Slechts vijf punten kon Springers nog uitlopen wat resulteerde in een 64-84 neder laag. Scores Leiderdorp: Ver- steege 21, Alvarez 11. Senft 9, De Koning 9. Springers: Bronn 21, Van der Rhee 16, Stout 13. Dunkinn kreeg in de tweede wedstrijd van de avond flink klop van Jumpers uit Den Haag. Jumpers was vooral onder de borden oppermachtig met de 2.11 meter lange Thoben. Via een ruststand van 54-27 werd het verschil uiteindelijk 63 pun ten (102-39). Scores Jumpers: Akkerman 22, Thoben 20, Van Weeren 13. Dunkinn: Van der Wereld 8, Wubben 8. KORFBALMEDEWERKER De voorronde van de beker competitie veldkorfbal Afdeling Rijndelfland kende gisteravond eigenlijk maar één echte verras sing. Afdelingsvereniging KNS uit Oegstgeest stootte eerste klasser VEO uit het toernooi. Aanvankelijk leek de wed strijd tussen KNS en VEO regel matig te verlopen. De Voorbur gers namen een 1-4 voorsprong. De ploeg van coach René Kooien wist deze achterstand ongedaan te maken en direct het nadeel om tè buigen in een 7-4 voorsprong. Dit bleek ge noeg om leidend de rust in te gaan:7-6. Na de thee volgde een gélif- kopgaande strijd, waarin de teams niet voor elkaar onder deden. In de slotfase schoot Edwin Kooien tweemaal van af stand raak. Deze marge kon door de eersteklassers niet meer worden overbrugd. Karin Bink scoorde voor KNS vier keer. Op hetzelfde veld streed Fiks tegen Ons Eibernest. De Haagse ploeg onder leiding van toptrai- ner Jan Wals gaf de Oegstgees- ter ploeg geen schijn van kans. Na fraaie aanvalsopzetten, waarmee de Fiksdefensie geen raad wist, werden de kansen goed benut. In het tweede be drijf leek de ploeg van Daan Vreeken beter in de wedstrijd te komen, maar de Hagenaars haalden via een 11-18 zege ge makkelijk de volgende ronde. Het Leidse onderonsje tussen Fides Pacta en De Danaïdéh werd in het voordeel van het laatse team beslist. Net als in de eerste competitieronde, ver zuimde de Fides-aanval de mo gelijkheden te verzilveren. Betti- na Sommeling verzorgde zowel voor als na rust de openings treffer, maar de blauwhemden hadden gedurende de hele wed strijd het initiatief. Tot aan 4-4 (tweemaal René van der Vooren) kon het team van Nelis Vaane nog bijblijven, daama zorgde onder andere Marcel Keyzer met vijf treffers dat de 7- 11 overwinning bij De Danaï den terecht kwam. In Rijnsburg liep Madjoe een op drie tegen Pernix. Kees Hor- tensiys nam namens de Leide- kening. Mede daardoor werd fle eindstand bepaald op 7-20. Afdelingsploeg Ons, Eiland ontdekte te laat de mogelijkhe den tegen KVR. Pas in de twee de helft kon de Rijswijkse aan val met succes worden ge stoord. De opgelopen achter stand (3-8) kon niet meer wor den goedgemaakt. Chris van Schie, Petra en Remco van der Meeberg scoorden ieder twee maal. De loting voor de eerste ron de op 24 september had het volgende resultaat voor de Leidse regio-teams: Crescen do- De Meervogels, Zuider kwartier- Excelsior, KNS- Ons Eibernest, ODO- Pernix, De Danaïden- Ready, De Algeme ne- Fortuna, Oïympiaan-Velo- citas en ALO-TOP. Overige wedstrijden: DKC- Futura, KVR- Die Haghe, DES- KVS, Hoekse- Avanti, GKV- Achilles, Dijkvogels- PHoenix, Valto- HKV, ODS-Kwiek. Bij Masters op Unicum Bart Blok heeft zich gisteren op Unicum als eerste C-spe- ler geplaatst voor de kruisfinales bij de Masters. Hij scha kelde Alexander van der Berg definitief uit: 6-2 6-4. Blok begon zelfverzekerd aan de Masters. De drievoudige toer- nooiwinnaar riep van tevoren overmoedig dat hij zich gemak kelijk zou plaatsen voor de kruisfinale en kreeg nog gelijk ook. Nadat hij maandag Jeroen Westdijk van zich had afge schud gaf hij Van der Berg geen kans. De Unicummer speelde sterk, ging de rally aan met de Meerburger en had een goéd antwoord op de diepe slagen van zijn opponent. Van der Berg, misschien een beetje overbluft door de knappe returns yan Blok, ging fouten maken, terwijl Blok zijn hoofd koel hield. Ook bij de spaarza me momenten dat Blok aan het net verscheen waren de punten vóór hem. Nadat de eerste set al relatief eenvoudig door hem met 6-2 was gepakt leverde een vroege break in de eerste game van de tweede reeks hem de winst op. Met 6-4 greep hij ook het tweede deel en hij kan nu rustig zijn derde partij tegen Marc van Doorn afwerken om zich voor te bereiden op de wedstrijd van zaterdag. Angelina Rammers plaatste zich laat op de avond verras send ook bij de laatste vier. Ma rijke Guyt begon sterk en domi neerde in het begin de wed strijd. Rammers maakte zoals gebruikelijk teveel fouten, zodat Guyt kon uitlopen naar 3-1. De Kalwijkse, die waarschijnlijk volgend jaar weer terugkeert naar Zee Duin, verprutste echter haar kansen door na 4-3 met een break voor de set toch nog met 5-7 te verliezen. In de tweede reeks hield de speelster van De Munnik het tempo hoog en was ze met 6-3 de sterkste. Guyt heeft nu een overwinning op Petra Janssen nodig om ver der te mogen gaan. Jan-Willem Lugithart begon zijn B-masterstoernooi met een overwinning. De Katwijker, die in de toernooiencyclus slechts een nederlaag moest slikken te gen Marco van Trigt op Lisse, had weinig moeite met Mark Fleischeuer. De Merenwijker probeerde het weer van achter uit, maar kon het slechts tot 4-4 bijbenen. Vanaf de baseline is het moei lijk om Lugthart te kloppen en dat ondervond Fleischeuer an dermaal. Lugthart bouwde op zijn sterke service en hoefde al leen in de eerste set een service- game in te leveren. Na 6-4 in de eerste reeks was de tweede een formaliteit. De groundstrokes van Fleischeuer hadden minder kracht en venijn zodat Lugthart Bart Blok plaatste zich in C voor de nu nog ruimer (6-1) kon zegé- In dezelfde poule behaalde Tom Bulters een nuttige over winning op René van der Wilk. De Heemstedenaar, winnaar ruisfinales van de Masters. van vorig jaar, klungelde met zijn service en maakte het zich zelf daardoor onnodig lastig. Van der Wilk is natuurlijk altijd moeilijk te bespelen door zijn vaste spel vanaf de baseline FOTO LOCK ZUYDERDUIN maar Bulters, die dit jaar in de A-toemooien aardig debuteer de, kon er toch doorheen slaan. Met 6-4 6-3 verwierf hij zich een uitstekende uitgangspositie om de kruisfinales te bereiken. Woensdag 11 september 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WANNEER HET centraal geregelde sportregime uiteen valt dan behou den de Sovjetrussen in elk geval in de turnsport hun onaanstastbare positie. Ze werden opnieuw wereldkampioen bij de landenteams. SPORT OP TV SCOREBORD De toekomst van de sport in de Sovjetunie is door de huidige politieke situatie onzeker. Wan neer het centraal geregelde sportregime uiteen valt dan hebben de Sovjetrussen in elk geval in de turnsport hun on aanstastbare positie dinsdag avond in de Hoosier Dome van Indianapolis nog eens bena drukt. Voor de' achtste maal sedert de Sovjetunie in 1954 in Rome in de wereldtitelstrijd zijn op wachting maakte, werd het kampioen bij de landenteams ren van de vierde titel op rij was het verschil met de concurren tie groter dan ooit. China moest ruim zeven punten en Duits land zelfs meer dan acht, toege ven op de recordscore (584,425) van de homogene en vrijwel foutloos werkende formatie van trainer Leonid Arkajev. De eindstrijd van het landen- toemooi was er een vol fouten, waarin het Russische aandeel echter uitermate gering was. De Sovjetunie presenteerde in In dianapolis met individueel we reldkampioen Igor Korobsjinski en Valeri Belenki slechts twee turners die twee jaar geleden jn Stqttgart deel uitmaakten van ,de winnende ploeg. Een bewijs uit Arkajev en zijn trainersstaf kunnen putten is dat zowel Korobsjinski als Belenki er niet in slaagden zich te kwalificeren voor de finale van de beste 36 turners, die donderdagavond de keuzestof nog eens mogen uit voeren en waarin de individuele wereldtitel wordt betwist. Het tweetal moest zijn landgenoten Vitali Tsjerbo, Grigori Misoetin en Valeri Ljoekin laten voor gaan. Reglementair heeft de Sov jetunie echter het recht een of meer turners van dit drietal te vervangen, waardoor Korobsj inski alsnog de mogelijkheid 'krijgt zijn wereldtitel te verdedi gen. De Chinezen, die na de ver plichte stof derde stonden, had den een uitermate slechte start met veel fouten op de brug. Het leek echter een drama te worden toen drie Chi nezen het rek voortijdig moes ten verlaten, wat een vol punt scheelde. China had échter het geluk dat naaste concurrent Duits land, waarvan de ploeg volledig bestaat uit turners uit de voor malige DDR, in fouten niet wil de achterblijven. Vooral bij het springen en aan het rek hadden de Duitsers nogal wat missers. Met sterk optreden bij het volti geren stelden de Chinezen uit eindelijk toch nog voor de derde maal sedert 1985 het zilver vei lig. Duitsland kreeg voor de der de keer het brons. Op dat eremetaal hadden de door een dikwijls uitzinnig pu bliek aangemoedigde Amerika nen, die in 1979 in Fort Worth voor de eerste maal in de ge schiedenis in de teamwedstrijd een medaille veroverden, tevo ren gerekend. De Amerikaanse hoop vervloog echter al zondag in de verplichte oefenstof toen bij de ringoefening Lance Ring- nald een borstspier scheurde. De Amerikanen moesten met vijf turners verder en misten het recht het minste resultaat per toestel te mogen schrappen. Een troostprijs kregen de VS toch nog door het verrassend sterke Zuid-Korea, bij het vorige WK nog vijftiende, achter zich te houden. De uitslag van de landenwed- strijd van Indianapolis bepaalde welke twaalf landen over min der dan een jaar in Barcelona met een complete mannen- ploeg in het Olympisch tum- toemooi mogen uitkomen. Daarbij is verrassend genoeg ook Groot-Brittannië, dat in de oefening van zijn laatste turner, zich met eentiende punt voor Frankrijk als twaalfde land kwa lificeerde. nen in Indianapolis. 19.30-20.00 EUR Eurosport nieuws. 19 30-20.00 BRT 1 Sport. 19 55: Ned 3 Nederland-Polen. 20 00-21 00 Sportnet-. Bowlen: Dutch 21.30 EURO: Parachutespringen, 21 00- 22 00 Sportnet: Autosport: Japanse kam pioenschappen. 21.24-22 00 Ned 3- Stu dio Sport. 21 30-22.00 BRT 2: Sport. 21.30-22 15 EURO: WK atletiek Tokyo. 22.00-23.00 Sportnet: Golf: s Sport, 22.30-01 00 BBC li Sportsnight met boksen en voetbal (Engeland-Ouits- land. Schotland-Zwitserland. Noord-ler- land-FarOér-eilanden, Wales-Biazilië en ee reportage over Liverpools terugkeer in de VOETBAL ATLETIEK h (Alg) 3 52.40. 800 rr Niet gestart Evergreen V Toto wmnc plaats 2.00 4.00. koppel 7 30 tr« W5-spel (8-2-8-4 7) met gespeeio l: Jong Oranje - Jong Po- Brzeczek 1-1 Scheidsrechter Blareau (Bel) Toeschouwers: 1600. Gele kaart Mielcarski en KORFBAL afdeling Rijndelflanc TENNIS BUITENLANDS VOETBAL s (Sur, 2.32,25, 5000 n Berger nieuwe trainer Köln Jörg Berger is de nieuwe trai ner van 1. FC Köln. Dat heeft voorzitter Dietmar Artzinger- Bolte dinsdag bekend ge maakt. De 46-jarige Berger is de opvolger van Erich Rote- möller, die op 29 augustus ontslag had genomen. Ber ger, die tot het einde van het vorig seizoen werkzaam was bij Eintracht Frankfurt, te kende een contract tót 30 ju ni 1992. Hij heeft onmiddel lijk de leiding van de training op zich genomen. Op 67-jarige leeftijd is de vroegere voetbalscheidsrech ter Concetto Lo Bello maan dag in zijn woonplaats Syra cuse overleden. Lo Bello was in de jaren vijftig en zestig een van de vooraanstaande arbiters in Europa. Hij was ongeneeslijk ziek. Tussen 1954 en 1974 leidde hij 328 Wedstrijden in de Italiaanse serie A alsmede 93 interna tionale duels. Vier keer floot hij een Europa-Cupfinale. Na beëindiging van zijn loop baan was Lo Bello vijftien jaar parlementslid. Zijn zoon Rosario is ook scheidsrechter geworden. De verrassende nederlaag van Barcelona, zaterdag bij Seviïla, op de "tweede speeldag van de Spaanse competitie (4-2), maakt het voor Johan Cruijff wat eenvoudiger een aantal vas te spelers een tijdje aan de kant te houden. De eerste gelegen heid doet zich woensdag 11 september voor, wanneer Bar celona in het eigén Camp Nou- stadion uitkomt in een vriend schappelijke ontmoeting tegen de eeuwige Spaanse belager, Real Madrid. Voor Richard Witschge, die tot nu toe op de reservebank moest blijven, betekent dat naar alle waarschijnlijkheid zijn eer ste echte wedstrijd voor de Ca talaanse landskampioen. Mi chael Laudrup lijkt de persoon te zijn die plaats moet maken. De twee wedstrijden tussen Barcelona en Real vormen een onderdeel van een door het commerciële televisiestation Canal Plus gesponsorde twee strijd tussen de Catalaanse en Madrileens club. Hierbij nemen de eerste teams van de belang rijkste afdelingen van de twee clubs het in een dubbele ont moeting tegen elkaar op. Vorig jaar vond dit duel tussen de Spaanse titanen voor het eerst plaats en was Real Madrid het meest succesvol met vijf gewon nen wedstrijden en een gelijk spel. De nieuwe tweestrijd kent een noviteit; de spelregels, waarmee de FIFA experimen teerde tijdens het WK voor voor spelers onder 17 jaar, dat deze maand in Italië werd gehouden, zullen worden gehanteerd. Vol gens deze regels mag de keeper de bal niet meer in de handen nemen als deze afkomstig is van een eigen speler. Verder kan een speler alleen nog maar bui tenspel staan in het strafschop gebied, dus binnen 16,5 meter van de doellijn. Cruijff is weinig gelukkig met het spelen onder de experimen tele regels. „Mij is natuurlijk weer niets gevraagd. Dit is gere geld door Canal Plus en de Spaanse voetbalbond, ionder mij erin te kennen. Maar ik vraag me af wat hiervan de zin is. In de VS heb ik drie jaar met zulke spelregels gevoetbald. Dat heeft niet tot aantrekkelijker en beter voetbal geleid", aldus Cruijff. Frank Berghuis: pech. Het blijft voetballer Frank Berg huis tegenzitten. Nadat zijn transfer naar Turkije door Gala- tasaray werd afgeblazen, is deze week een stage bij de Engelse eerste divisieclub Sheffield Wednesday niet doorgegaan. Berghuis kwam op weg naar Schiphol in een file terecht en miste het vliegtuig naar Enge land. Vandaag hoort de linker spits of hij later deze week als- De Nederlandse aanvallers blij ven zich roeren in België. Na Foeke Booy - hij heeft inmid dels negen treffers achter zijn naam staan - vestigde afgelopén zaterdag Eric Viscaal nadrukke lijk de aandacht op zich. De spits van AA Gent scoorde in het duel tegen Germinal Ekeren (2-0 winst) beide doelpunten. „De oude vorm begint er weer aan te komen", zegt de 23-jari- ge Viscaal. - Is AA Gent ook dit seizoen weer in staat om bovenin mee te draaien? Viscaal: „Ik denk dat we bij de eerste vijf moeten kunnen ein digen. Alleen is het uitgangs punt anders dan vorig seizoen. Toen moest er niks, nu wordt er toch Europees voetbal van ons verlangd. Dat zorgt voor meer druk." - Volgende week staat het Europacup-duel tegen Iziusanne op liet programma. Dat moet toch iets speciaals zijn voor je? Viscaal: „Ik heb bij PSV vanaf de bank al het nodige meege- BASKETBAL nog in Sheffield terecht kan. Berghuis werd afgelopen week door Galatasaray vrijgege ven. Hij mag naar een andere werkgever uitzien. De WCS en Volendam, zijn vorige werkge ver, hebben bij de UEFA spoed- arbitrage aangevraagd om Gala tasaray in ieder geval tot beta ling van een schadevergoeding te dwingen. Berghuis had een tweejarig contract getekend bij de Turkse topper. KOERSEN i. 2000 m 1 Faradiba H 1609 m 1 dead heal Escort Girl (2tP >r) en Edward H (3tP Solleveld), 3 Dou- u Toto winnend 2.90 - 11.50. plaats Figaro Ricardo (J. Wagenaar) 2 2 Every Star. 3 Fatal AttractK maakt, maar nu mag ik zelf een keer echt meespelen. Ik denk overigens wel dat de ervaring die ik bij PSV heb opgedaan, mij van pas kan komen." Blijf jij wel behouden voor AA Gent? Viscaal: „Mijn contract loopt nog tot en met het seizoen 1992/1993. Natuurlijk zou ik nog wel hogerop willen, maar dat is nog niet aan de orde. Trouwens, ik heb het heel goed naar mijn zin in België. )e leeft hiér heel erg rustig en de men sen zijn prettig in de omgang". s 1.30 3.20, Koppel 2 d 5.20. plaats 1.90 1,50. ti i Hensbergen Baveiaar 1 Langelaan/ Overwip 6-1 6-0 h PootsJ De Feyter- Langeveidi Giisbers 6-1 6-2 Zonderop/ Van Berkel- ongeren- Koek/ Van der Meer 6 4 6 4 Bitter isema- Ni|sserv Visser 6 3 6 3 VD0 30*: •artmarv Balk- De RooyNeys 6 2 7 5 Snei inberg/ Verhage- Fleischeuer' Renders 6 2 TURNEN d 6.00. plaats 1.501.50, WIELRENNEN (Spa) 1 01. 7 Lianeras (Spa) 1 03 8 Rincor (Col) 1 13. 9 Echave (Spa) zt 10 Delgado 1 15. 25 Bouwmans 2 00 39 Dt Koning 2 37 51 Theumsse 3 22,62 Hermans 4 82 Hanegraal b 53 111 Br-uke- 9 04 120 JORGE DE AMORIM CAMPOS houdt er een bijbelse gewoonte op na. De Braziliaanse aanvoerder van Bayer Leverkusen, is diepgelo vig. Voor elke wedstrijd overhandigt hij de captain van de tegen partij een bijbel. De aanvoerder van Fortuna D. reageerde zater dagmiddag verbaasd, maar prevelde vervolgens dat hij de bijbel voor het slapen gaan 'nog wel een keer zou lezen'.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23