Regio Voorschoten behoudt toch 'eigen' bioscoop Jan de Groot wint Vlietloop Modeltreinbeurs trekt 700 mensen naar Voorschoten Een dode en vier gewonden door wegwerkzaamheden Carillon en uurwerk Voorschoten opgeknapt Politie beëindigt feest Vliethorst blijft enige sporthal in Voorschoten Rookwaren gestolen Maandag 9 september 1991 Redactie: 071-161400 MIEP DE CRAAFF UESBETH BUITINK WIM KOEVOET ANITA LUYENDUK ERIC JAN WETERINGS Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: RUTGER J HOOGERDUK 8 LEIDEN NIEUWSLIJN Spreekuur slachtoffers Voorschoten VOORSCHOTEN Het bureau slachtofferhulp heeft met in gang van heden ook een spreekuur in Voorschoten. Het spreek uur is op maandagochtend van 11.00 tot 12.00 uur in het bureau van de rijkspolitie. Het bureau slachtofferhulp is overigens al sinds 1 maart 1990 actief in het dorp. In 1990 werden 142 men sen benaderd. Bij elf van hen was langdurig contact met hulp verleners nodig. Bij het bureau kunnen mensen terecht die het slachtoffer zijn geweest van een misdrijf of verkeersongeval. Het bureau biedt emotionele begeleiding of praktische hulp bij het invullen van formulieren en het schrijven van brieven. In samenwerking met de politie neemt een medewerker van het bureau contract op met de slachtoffers. Men kan ook zelf contact opnemen. Het misdrijf of ongeluk hoeft niet van recente datum te zijn. Buiten het spreekuur in Voorschoten is het bureau bereikbaar aan de Langegracht 11 in Leiden, telefoon: 071-258797. Voorlichtingsavond over LER LEIDERDORP In de raadszaal van het Leiderdorpse gemeen tehuis wordt vanavond een voorlichtingsavond gehouden over de Lokale Effect Rapportage (LER). De LER is een onderzoek naar de gevolgen van de aanleg van een nieuw tracé voor de train a grande vitesse (TGV). De voorlichtingsavond begint om acht uur. Donderdag is er een hoorzitting over de TGV in sport hal De Does. Daar kunnen mensen die gebruik hebben gemaakt van de inspraakmogelijkheid, hun bezwaren tegen een nieuw tracé toelichten. De hoorzitting beint om 19.30 uur. Driemaster viert openingsfeest LEIDERDORP De protestants christelijke basisschool De Driemaster in Leiderdorp viert vrijdag het openingsfeest. Van 9 tot 14 uur zijn in en om de school aan de Wilddreef allerlei acti viteiten voor en met de kinderen. Ouders en belangstellenden zijn welkom van 9 tot 10.30 uur. Na 14 uur kan de school wor den bekeken, 's Avonds van 19 tot 20.30 uur is er een kinderdis co en daarna een instuif voor de ouders. De Driemaster is ont staan uit een fusie tussen de basisscholen Zijlkwartier en In de Houtkamp. OEGSTGEEST Het Oegstgeester winkelcentrum De Lange Voort stond zaterdag in het teken van het Mosselfeest. De veertig kramen tellende najaarsmarkt werd ook dit jaar druk bezocht. De gratis mos selen en het lekkere weer zullen daar zeker toe bijgedragen hebben. Voor de jeugd was er een gratis spellenparcours. Onder begeleiding mochten kinderen onder meer de zes meter hoge stijle wand beklim men. foto ellen martens LEIDERDORP Bij het stroomslootviadukt, de kruising van de provinciale wegen vijf en zes bij Leiderdorp, zijn zaterdagmorgen vier gewonden gevallen bij een botsing van twee personenauto's. Een 29-jarige Leidenaar wilde om ongeveer kwart voor elf 's morgens met zijn wagen linksaf slaan om de provinciale weg 5 op te rijden. Daartoe moest hij de provinciale weg 6 oversteken en bij die manoeuvre zag hij de wagen van een 32-jarige inwoonster van Oud Ade over het hoofd. Deze vrouw boorde haar wagen in de flank van het voertuig van de Leidenaar. Beide be stuurders bleven ongedeerd, evenals een van de medereizigers van de Leidenaar. Zijn vier andere passagiers raakten gewond en moesten met verschillende kwetsuren worden overgebracht naar het AZL en het Elisabeth-ziekenhuis. Een slachtoffer moest door de brandweer worden be vrijd, omdat zij klem zat met haar voet. Op de foto de ravage na het ongeluk. foto hielco kuipers GREENWAY-exploitante mevrouw Nieuwenhuizen gaat kinderfilmvoor stellingen verzorgen op de woensdag-, zater- en zondagmiddag in het cultureel centrum in Voorschoten. i pinponnnp«"f1™ ™n het bestelbusje raakten allen gewond. Een man overleed ter plaatse. De andere vier zijn naar ziekenhuizen ge bracht met verschillende ver wondingen. Greenwaytheater in aangepaste vorm voortgezet in Cultureel Centrum Een file op een onverwacht mo ment is waarschijnlijk de oor zaak van het ongeluk waarbij afgelopen vrijdagavond op de rijksweg A4 bij Leiderdorp een dode en vier gewonden vielen. De vijf reden even na half twaalf 's avonds in een personenbusje op de rijbaan richting Den Haag. Daar eindigde ter hoogte van hectometerpaal 29.8 een file die was ontstaan door wegwerk zaamheden aan de rijksweg. Dit werk wordt 's avonds en 's nachts uitgevoerd om het risico van file's en ongelukken te be perken. Het einde van de file werd ge vormd door een stilstaande vrachtauto, waarop de bestel wagen met de vijf inzittenden in volle vaart inreed. De vijf inzit- De vier gewonde inzittenden waren allen inwoners van Alme- re in de leeftijd van 16 tot en met 19 jaar. Het dodelijk veron gelukte slachtoffer was een 18- jarige inwoner uit Almere. Voor zover de politie thans kan over zien was geen alcohol in het spel. De brandweer moest een van de gewonden die in het wrak bekneld was geraakt er uit zagen. De rijstrook van rijksweg A4 in de richting Den Haag is tot kwart voor een 's nachts afge sloten geweest voor alle verkeer. Het verkeer is via de gemeente Leiderdorp en de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk omgeleid. Voorschoten mag na de sluiting eind dit jaar van het Greenwaytheater niet van een 'eigen' bioscoop verstoken blijven, vinden B en W. Zij stellen voor om een 'bio scoopvoorziening' te treffen in het cultureel centrum aan de Prinses Marijkelaan in het dorp. VOORSCHOTEN WIM KOEVOET Met Greenway-exploitante me vrouw Nieuwenhuizen is over eengekomen dat zij kindervoor stellingen verzorgt op de woensdag-, zater- en zondag middag. Zij en niet de gemeente loopt alle risico's. Behoud van een Voorschotense bioscoop zou de gemeente nog geen vijf tig mille hoeven kosten. Het plan van B en W wordt deze week in raadscommissiever- band besproken. Nieuwenhuizen neemt haar projector uit de bioscoop mee naar het Cultureel Centrum. Het apparaat wordt op haar kosten geinstalleerd en onder houden. De gemeente moet zorgen voor een projectie scherm en verschillende facili teiten in de grote zaal. Mevrouw Nieuwenhuizen dient tijdens de voorstellingen zelf de orde in het gebouw te bewaren. Zij kan daarvoor geen beroep doen op de beheerder of conciërge van het gebouw. De gemeente brengt haar per middag huur in rekening. Voor de voorstellingen wordt het amfitheater gebruikt. Tus sen de eerste pilaren wordt een op afstand te bedienen projec tiescherm geplaatst. Achter dit scherm komen gordijnen voor 'een duidelijk herkenbare en sfeervolle afsluiting' van het an dere deel van de zaal. Het ande re deel van de zaal kan tijdens de voorstellingen niet worden gebruikt. Mevrouw Nieuwenhuizen ziet in een Voorschotense bioscoop die zich vooral richt op kinder films wel degelijk brood. Burge meester en wethoudrs wijzen er op dat de bioscoopvoorziening in het Cultureel Centrum ook kan worden gebruikt voor dia avonden van verenigingen of voor de vertoning van oude films van de filmgroep Rijnland. „Het is voor een dorp als Voor schoten leuk om zo'n voorzie ning te houden en men mag er best wat voor over hebben", prijzen B en W hun plan aan. In hun voorstel aan de ge meenteraad blikken B en W te rug op Voorschotense inspan ningen om het Greenwaythea ter overeind te houden. Al sinds 1978 leidt 'het kleine maar fijne' theater een onzeker bestaan. In 1983 leende de gemeente een ton aan een speciale stichting voor het theater. Met dat geld moest Greenway worden gemo derniseerd. Ook subsidieerde de gemeente de kortingen die Greenway gaf aan de houders van verschillende passen (o.a. pas-65). De jeugdvoorstellingen zijn volgens mevrouw Nieu wenhuizen altijd goed bezocht. Dat geldt niet voor andere voor stellingen. Greenway was niet opgewassen tegen de concur rentie van theaters in Leiden en Den Haag. VOORSCHOTEN Het carillon en uurwerk van de toren op het Voorschotens ge meentehuis moeten voor een slordige 80.000 gulden worden opgeknapt. Regelmatig treden er mankementen op die dan storingen veroorzaken, waar door of de tijd even stilstaat in Voorschoten, dan wel het ca rillon niets meer-laat horen. diening van de klokken gron dig dient te worden gerevi seerd. Bovendien is de bedra ding sterk verweerd waardoor de kans op kortsluiting niet wordt uitgesloten. Voorts is de verlichting van de wijzers en wijzerplaat grotendeels onher stelbaar defect. De opknapbeurt kan begin nen zodra de gemeenteraad van Voorschoten er 'ja' tegen zegt. Het voorstel wordt op 26 september behandeld. De Wassenaarse politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag een tuinfeest beëindigd. Nadat de feestgangers op een perceel tussen de Terweerlaan en de Twickelstraat zich her haaldelijk niets aantrokken van klachten over geluidsoverlast VOORSCHOTEN De Voorschotense Vlietloop heeft gisteren 721 deelnemers getrokken. Het ging om (alweer) de 16e editie van deze recreatie ve loop die in de Voorstraat start. Zo lang de gemeente Voorschoten medewerking blijft verlenen, gaat de organisatie door. „Zo te proeven uit het ge sprek dat ik gisteren met wet houder Breunesse had, ziet de gemeente het wel zitten, al krij gen we tegenwoordig wat min der subsidie dan vroeger. Dit jaar hebben we het financieel met veel kunst en vliegwerk voor elkaar weten te krijgen. La ten we hopen dat adverteerders en sponsors hun rekeningen betalen, want anders blijven we met een gat zitten", zo meldt voorzitter H. v.d. Pluym van de organiserende Commissie Vliet loop, die wordt gedragen door de gymnastiekvereniging Avan- ti, de Leidse Bataven en de Voorschotense Randstad Sport. Voor het eerst konden er schoolkinderen aan de Vlietloop mee doen. De organisatie had druk 'gemaild', maar er hadden slechts twee scholen gehoor ge geven aan de oproep: Emmaüs en het Fortgens. De opkomst vanuit die hoek viel een beetje tegen. „Maar misschien moet dat groeien en zijn het er vol gend jaar meer". Winnaar van de Vlietloop bij de halve marathon werd Voor schotenaar Jan de Groot in 1.10.40. De overige uitslagen: vetera nen 1: Frits Boudewijn uit Den Haag (1.13.04.). Veteranen 2: Hans van der Kooy uit Rijswijk (1.19.08.) Halve marathon dames 1: Ti neke van Gerven uit Noordwijk (1.29.42). Veteranen dames 1: Lona Mugge uit Voorschoten (1.31.55). Jeugd 2.2 km: bij de jongens Jeroen van Loenen (8.33), bij de meisjes Rozema rijn Klifman (10.11). 5 km: jon gens Michel Helder (15.46), meisjes Hellen Visser (19.02). Dames 10 km: Suze Groen in 't Woud (42.33). Heren 10 km: Henk Ravensbergen (34.50). VOORSCHOTEN Zo'n 700 mensen hebben afge lopen zaterdag de modeltrein- beurs bezocht in het Voorscho tense Vlietlandcollege. Het was de derde keer dat de Leidse or ganisator Jan van Duuren de beurs in de Voorschotense school organiseerde. „De be langstelling voor treinen is hier gewoon erg groot, vandaar. En nu de winter weer voor de deur staat, leeft zo'n hobby ook weer helemaal op". Modelspoortreinen in diverse schalen werden aangeboden en geruild. Ook oudere exempla ren i /.ii heel wat spul bij dat niet meer in de winkel verkrijg baar is. dus daar komen dan toch heel wat liefhebbers op af, want er zijn tegenwoordig zo veel mensen die van modeltrei nen hun hobby maken", weet Van Duuren. Zijn dat dan voornamelijk zoontjes of vaders? „Nou, er waren heel wat kin deren zaterdag, maar met al die elektronica die er tegenwoordig bij komt kijken, is het toch meer een hobby voor de vaders ge worden". Alvast voor de agenda van de 'treintjesgekken': op 9 novem ber wordt er weer een model trein-ruilbeurs gehouden in het Voorschotense Vlietlandcollege. Dan komt er een grote model baan in de school te staan. Honderden lopers beginnen aan hun kilometers na het startschot van de Vlietloop. foto ellen martens Een aparte vermelding ver- elk jaar bij is en al in de zestig dient volgens de organisatie de is": Willem Ravensbergen. Hij „oude veteraan uit Leiden die er liep de loop in 1.19.05. dan de clubs beweren. Hun le denaantallen zijn niet gestegen en twee verenigingen kunnen in Leidse zalen goedkoper terecht. De tweede sporthal had bij de bestaande sporthal De Vliet horst moeten komen maar is fi nancieel een onhaalbare zaak, concludeert het college. Voor het alternatief, een sporthal in het Burgemeester van der Hoevensportpark, geldt hetzelfde. Het initiatief had in dit geval van de voetballers van SVLV moeten komen. VOORSCHOTEN Van de kant van de gemeente Voorschoten zijn geen intitiatie- ven voor een tweede sporthal in het dorp meer te verwachten. Dat stellen B en W in een notitie die deze week door de raads commissies wordt behandeld. Wel wil het dagelijks bestuur van de gemeente de Frisozaal renoveren voor zes ton. Volgens B en W is de behoefte aan een tweede sporthal voor binnensportclubs minder groot Kinderen op de foto ontbreken de vaders op de modeltrein-beurs die zaterdag in Voorschoten werd ge houden en zo'n 700 bezoekers trok. foto ellen martens Bavopark. Onbekenden wisten in de nacht van zaterdag op Vijftienhonderd gulden aan zondag de zaak binnen te drin- rookwaren bedroeg de buit van gen door een rooster te lichten een inbraak in een kruideniers- dat de toegang tot de kelder af- zaak aan het Wassenaarse sloot. Twee mensen die weigerden op te stappen zijn door de Her mandad aangehouden. „Een overdaad aan drank verhitte de gemoederen", zo licht een woordvoerder van de politie Open dag van politie en brandweer in Leiderdorp Met de leuzen 'Ben jij te vangen voor de politie' en 'De brand weer heeft u nodig' proberen de Leiderdorpse politie en brand weer aanstaande zaterdag, 14 september, mensen te interes seren voor hun werk. Beide or ganisaties hebben hard nieuwe medewerkers nodig. Op de open dag, die in het thema staat van werving, zetten politie en brandweer van 's morgens elf tot 's middags vier hun deuren open in de kazerne aan de Simon Smitweg. De or ganisaties zijn op zoek naar jon ge, enthousiaste vrouwen en mannen om hun teams te ver sterken. Belangstellenden kun nen op de open dag alle moge lijke informatie over het werk krijgen. Verder wordt de dag gelar deerd met allerhande demon straties. Zo toont de brandweer hoe een slachtoffer van het dak gered wordt. Voor kinderen zijn brandweer- en politiefilms te zien in een speciaal ingerichte videohoek en zij kunnen zich laten fotograferen als brand weerman of -vrouw of als poli- tieagent(e). Ook organiseert de brand weer dit jaar weer een brand- weerprestatieloop over de af standen 3, 5, 10 of 21 kilometer. De opbrengst daarvan is be stemd voor de Nederlandse Brandwondenstichting. Meer informatie over de open dag is te verkrijgen bij politie (411421) en brandweer (899205 tst. 328).

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 8