Sport Rode kaart brengt TOP niet uit balans Verdienstelijk debuut vrouwen van Alecto Masters sterker bezet dan ooit NIEUWSLIJN Grasshoppers derde op Urk URK De \Touwen van Grasshoppers zijn zaterdag op een toernooi bij Urk als derde geëindigd. Tegen Den Helder leed de ploeg van Han Wallaart een nederlaag van twaalf punten. De Katwijkse eredivisionist, dat het de rest van het seizoen zonder center Zora Malacko moet stellen speelde niet onverdienstelijk tegen de landskampioen. In de strijd om de derde en vierde plaats werd OSG uit Utrecht onder de voet gelopen. Het krachts verschil met de promotiedivisionist was overduidelijk en Grasshoppers zegevierde dan ook met ruim veertig punten ver schil. Den Helder won het toernooi voor Urk. Leiderdorp trekt zich terug LEIDEN Basketbalvereniging Leiderdorp heeft zich terugge trokken uit het Luba-toemooi. Coach Martin Bakhuyzen heeft het vertrouwen opgezegd in zijn selectie omdat er een spelerste kort was. De juniorenploeg van Leiderdorp zal nu de resterende twee wedstrijden uit de poule spelen. Zij doen echter dan wel voor spek en bonen mee. Of Leiderdorp zich terugtrekt uit de competitie is nog niet bekend. Het bestuur vergadert daar nog Mannen Grasshoppers op winst LEIDEN De mannen van Grasshoppers, uitkomend in de eer ste klasse van het Rayon West, hebben dit weekeinde een bas- ketbaltoemooi in Oud Beyerland gewonnen. Een zeer tevreden Lace Strong zag zijn zijn ploeg winnen van het organiserende BOB, gelijkspelen tegen Rowic uit Dordrecht en andermaal win nen van Antwerpen. Er werd gespeeld in wedstrijden van een half uur met doorlopende tijd. Leiden raakt hoofd kwijt LEIDEN - Luba/ Leiden heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen de Schiestreek verloren. De Leidse promotiedivisionist kreeg met één punt klop tegen de op het hoogste niveau acterende Rotterdammers: 67-68. Na een bedroevende eerste helft (27-40) kwam er meer lijn in het spel van Leiden. Met op kop Erik van der Maas (17 punten) was de achterstand binnen vijf minuten ingelopen (45-43) en vier minuten voor tijd werd de maximale voorsprong bereikt (64-55). Leiden werd toen nerveus en De Schiestreek ging de laatste mi nuut in met een gelijke stand (66-66). Toch waren de winstkan sen voor Leiden het grootst. De verder niet imponerende Loet de Ruyter mocht met nog vijf seconden te gaan naar de vrije worplijn na een op hem gemaakte opzettelijke fout. De Ruyter legde twee keer aan maar kon alleen de eerste verzilveren. Na de vrije worpen kreeg Leiden balbezit op de middenlijn. Samson nam een time-out en besprak uitvoerig hoe de bal ingenomen moest worden. Het was een kwestie van de bal innemen en vast houden om zeker te zijn van de winst. Wat zo makkelijk leek bleek toch verkeerd uit te pakken. De bal werd naar een tegen stander gepasst, die zodoende een vrije doorgang kreeg naar de basket en in de zoemer voor de winst zorgde: 67-68. De Rotter dammers vierden de overwinning als betrof het een kampioen schap en Leiden bleef verslagen achter. Scores Leiden: Van der Maas 17, Ter Haak 12, Ginjaar 11 De ouverture van het veldkorfbalseizoen in twee vakken is voor de Leidse teams niet bepaald slecht verlopen. TOP kwam met een speler minder tot een knappe puntende- ling tegen ODO: 10-10. Fides Pacta verloor van Excelsior met 10-8, terwijl De Danaïden weinig moeite kende tegen Luto: 12-8. Pemix kwam goed weg in de slotfase tegen VEO: 10-9. KORFBALMEDEWERKER Tegen debutant ODO in de overgangsklasse kwam TOP in de problemen. Niet dat het van het veld werd weggespeeld, maar door een mogelijke scheidsrechterlijke dwaling die Frank Nijenhuis vijf minuten voor rust een rode kaart ople verde. Bij de stand 4-3 kende de arbiter een strafworp toe aan ODO. Coach Theo Korporaal hierover „Nijenhuis heeft een reputatie, maar dit keer ging de discussie puur tussen spelers van TOP onderling. Er is geen onvertogen woord tegen de lei ding geuit Tot verbazing van vriend en vijand trok de scheids ineens rood. Uiteraard hebben we na afloop een protest inge diend." De strafworp werd overigens gemist, maar na een 5-3 rust stand leek ODO op een eenvou dige victorie af te gaan. Op ka rakter kwamen de Sassenhei- mers terug in de wedstrijd. Het 'complete' vak wist tweemaal te scoren (7-5) en toen ook Aad Wiegerink tot een doelpunt kwam (8-6) was de spanning te rug. Een zuiver schietende Ger- co Langelaan zorgde met drie treffers in de slotfase voor 10- 10. Een sensatie hing in de lucht, toen in de laatste seconde Wiegerinks (3x) allerlaatste po ging uit de korf tolde. Het bleef 10-10. Slechts in de beginfase had De Danaïden moeite met Luto. Met geconcentreerd verdedigen als basis gaven de Leidenaars weinig kansen weg. De terugge keerde Henny Devilee scoorde 4-2, waarna juul Albering, In- grid Slingerland en Nelleke Pe ters van afstand de voorsprong op 7-3 brachten. Marcel Keyzer zorgde voor een 8-4 ruststand. Na de hervatting duurde het dertien minuten voordat de korf opnieuw werd doorboord (De vilee). Ondanks de vele moge lijkheden werden de kansen niet verzilverd, alleen vanaf de strafworpstip lukte het Heiko Locher (3x) en Marcel Keyzer 11 -4. Daarna kregen de Amster dammers meer vat op het Leid se spel, mede doordat de ver moeidheid in de ploeg sloop. In de laatse minuut schoot Sandra Slingerland de einduitslag naar 12-8. Met gedegen spel en middels stringent verdedigen in de eer ste helft legde Pernlx de basis voor de overwinning op VEO. Slechts een enkele schotkans werd toegestaan, waar de Oran jekragen grossierden in kansen. De uitblinkende André de Win ter (3x) zorgde op slag van rust voor 6-1 en direct ema voor 7-1. Het sterke voorverdedigen werd in het tweede bedrijf minder se cuur uitgevoerd wat de Voor burgers de gelegenheid gaf om tot 7-5 op te halen. Heieen Zuurmond (2x) scoorde 9-6, waarop een uiters sterk spelen de Peter Kuipers zijn vakgenoot Robin Amoldus in staat stelde om 10-7 raak te schieten. Drie gemiste strafworpen brak VEO in de slotfase op toen het terug kwam tot 10-9. "Een terechte zege, al werd het weer onnodig spannend in de slotfase", aldus coach Siemer. Fides Pacta was de betere in de de wedstrijd tegen het Hil- versumse Excelsior. „Maar dan moeten we wel de gecreëerde kansen benutten", meldde Ne- lis Vaane. In een gelijkopgaande strijd liepen de Leidenaars wel achter de feiten aan. Een snelle opening van de teruggekeerde Bettina Sommeling kon niet worden uitgebouwd. Henk van der Waals scoorde tweemaal vanaf de strafworpstip (4-4), waarop Excelsior zorgde voor een 6-4 ruststand. Met scores van Sander de Haas en Conchita Prins direct na de thee en de tweede treffer van Sommeling nam Fides zelfs de leiding: 6-7. Ook hier werd een aantal opgelegde kansen om zeep geholpen. Ilonka van der Steen zorgde voor 8-8. Een discutabele strafworp en een mislukte interceptie-poging zorgden voor een 10-8 eind stand. In de tweede klasse F liet Zui derkwartier zich tegen KVR in de beginfase overdonderen. Al snel keek het tegen een 4-0 ach terstand aan. Maar het achttal van Henny Piket toonde veer kracht en haalde voor rust tot 5- 5 op. Kitty de Wit en Aldo Spadon scoorden beiden twee maal. Na rust leek het Leidse kruit verschoten, maar na de 8- 6 tussenstand wist Els van Lun- teren (2x) een strafworp uit te lokken, die Martin Verhorik ver zilverde (8-8) en een verdiend punt in Leidse handen bracht. In dezelfde klasse leverde at tractief spel in de wedstrijd tus sen De Algemene en De Ber men niet de verwachte doel punten op. De korf leek dicht gespijkerd en voor rust vielen slechts twee doelpunten. Ramond Terwiel maakte in de vijfde minuut de gelijkmaker. Na de hervatting bleek het ook moeilijk de korf te doorboren. Twee fraai afgeronde doorloop- ballen van Alfred Lambooy en een schot van Edward Dekker Maandag 9 september 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN HOEKSTRA HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: HENK HOUTMAN Vormgeving: PIET KOOREMAN ONDO ging in Oegstgeest tegen Fiks voortvarend uit de startblokken en nam een 0-3 voorsprong. Na een dubbele score van Theo Vreeken (3-3) werd mede door twee afstandtreffers van Henrik Hooymeier de stand op 6-4 gebracht. Reinetta de Mooy tekende voor de 7-5 ruststand. Vanaf de zestiende minuut toen ONDO voor 9-10 zorgde, zag de Vreeken-equipe geen kans meer om de korf te doorboren. Daar tegenstrever ONDO met hetzelfde euvel kampte leek de einduitslag vast te staan. Tot de laatste minuut in de verdediging van Fiks een ONDO-speler afstand weigerde te nemen bij een vrije bal. De scheidsrechter floot in en Theo Vreeken trachtte met een dieptepass de aanval te bereiken. Onregle mentair werd hij daarbij afgestopt, wat door de moedige scheidsrechter bestraft werd met een strafworp voor Fiks. Jaap Riedijk faalde niet en zorgde onder protest van ONDO voor een 10-10 eindstand. Op de foto pro beert Tanja Huizing een doorloopbal af te ronden. foto loek zuyderduin brachten de stand op 5-3. De Bermen bleven met twee ge miste strafworpen in de sfeer van de wedstrijd en lieten mede daardoor de punten aan De Al gemene. Eindstand 5-3. Apathisch spel van Velocitas leidde de nederlaag in tegen Korbis. Jeroen van Driel scoorde driemaal en met de inbreng van de junior Paul Meerburg (2x) werd er dynamischer gespeeld. Korbis had toen de wedstrijd te stevig in handen en zorgde voor een 13-9 eindstand. Verdedigende foutjes gaf Suc ces de gelegenheid Crescendo bij te houden in de eerste helft. Drie treffers van Peter Baak zorgden voor een 8-6 ruststand. Met vijf scores van nieuwkomer Peter van Leeuwen in de tweede helft en beter verdedigen werd met het doelpunt van Debbie Blogg de 11-14 eindstand be reikt. Ter voorbereiding op de naderende competitie organiseerde nieuw bakken eerste klasser Vivax het jaarlijkse waterpolotoernooi. De Oegstgeestenaren verloren in de finale van De Gouwe met 12-6. Handhaven is het devies voor de ploeg van Frits Welling het komende seizoen. De Oegstgeestenaren zijn versterkt met Arjan Laurence en Edo den Boef beide van De Zijl/LGB. Het eigen toernooi van zaterdag en zondag paste goed in de voorbereiding. Welling: „Vooraf hadden we gehoopt op een finaleplaats, en dat is er uit gekomen. De Gouwe is op dit moment gewoon nog te sterk voor ons." Zaterdag in de poule wedstrijden kende Vivax weinig problemen. DWK, Koudekerk en SVH werden naar duidelijke nederlagen gespeeld. Gisteren werd in de kruisfinale tegen het eveneens in de eerste klasse debuterende BZPC redelijk eenvoudig met 6-4 gewonnen. In de finale bleek het door Al- bert Spijker getrainde De Gouwe nog een maatje te groot Vooral aan vallend konden de Oegstgeestenaren geen vuist maken. De 12-6 ne derlaag was dan ook verdiend. De vrouwen behaalden ook een fina leplaats maar konden evenals de mannen niet tot winst komen. HPC was met 3-2 te sterk. foto loek zuyderduin Saturnus pakt al meteen uit LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER De mannen van Saturnus heb ben de veldhandbalcompetitie in de landelijke eerste klasse sterk ingezet met een klinkende 10-24 overwinning op Actief. Een overwinning die aan bete kenis wint omdat Saturnus de punten pakte zonder wissels. Met de rust had de Leidse ploeg al een grote voorsprong, 3-12. Het fysieke overwicht van de Rotterdammers dat in het verleden nog wel eens proble men opleverde voor de Leidse lichtgewichten zette in deze wedstrijd geen zoden aan de dijk. De Saturnus defensie die geen uitgesproken 3-2-1 speel de maar een variatie tussen de 5-1 en de 3-2-1 met een verre uitstap ontregelde de Actief aanval dusdanig dat de doelrij- pe mogelijkheden op de vingers van een hand waren te tellen. En op de spaarzame schoten die de wel hardwerkende Rot terdammers losten hadden Ad van Fessem en Martin Kok die elkaar in het Leidse afwisselden geen moeite. Saturnus begreep dat met de krachten zuinig diende te worden omgespron gen en maakte er dus geen breakout-festijn van. Gelukkig voor Actief dat anders zeker een score van boven de dertig tref fers tegen te incasseren zou hebben gekregen. In de tweede klasse won FfW '70 in Voorschoten simpel van MSV. De Noordwijkers konden in de eerste helft nog redelijk bijblijven, 11-9, maar raakten na rust tegen een steeds beter draaiend HW '70 het spoor al lengs volkomen bijster. De 3-2- 1 defensie van de Voorschote naren sloot voortreffelijk en op die defensie een razendsnelle breakout die MSV niet ver mocht af te stoppen. In de Voorschotense aanval was met name Rene 't Mannetje gisteren een opvallende speler die met geniepige lage schoten de Noordwijkse doelman tot wan hoop bracht. Met 21-14 moch ten de Noordwijkse handballers zich nog niet eens ongelukkig LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Nu de toemooiencyclus is afge lopen brandt vandaag op Uni cum de strijd los om de titel Master 1991. In de B-, C-, D- en D-dubbel 30+-categorie wordt er om de hoogste eer gestreden. De beste acht spelers in de be treffende onderdelen strijden in twee poules van vier wie er naar de kruisfinales gaan. Het B-onderdeel is dit jaar erg sterk bezet. Marco van Trigt is terecht als eerste geplaatst. De Hillegommer hoefde maar twee toernooien te spelen om zich te plaatsen voor de Masters. Hij won het toernooi van Lisse en Hillegom en heeft zich de rest van het seizoen met succes toe gelegd op de A-toernooien. Van Trigt krijgt in zijn poule te ma ken met de als vierde gerang schikte Marco Visser, die het laatste toernooi op Zuid-West won. Belangrijkste outsider is Alphenaar Onno Guinau, die dit jaar geen titel wist te bemachti gen. Johan Draulans comple teert de vier. In de andere poule zitten naast veelvuldig toemooiwin- naar Jan-Willem Lugthart en master van vorig jaar Tom Bult- ers, René van der Wilk, die al leen op de Munnik succesvol was en Mark Fleischeuer. Petra Janssen, winnares op Nieuw- Vennep, wordt getipt als winna res bij de vrouwen in B. De Zandvoortse krijgt in haar poule te maken met Marijke Guyt, die mag meedoen omdat Petra Wessels op het laatste moment afzegde. Nathalie van der Voort en Angelina Rammers zijn de overige twee. Cindy Berkhout wordt geacht om samen met Saskia Paauw de kruisfinales te gaan bereiken. Mirjam Siemerink en Marieke Bethlehem kunnen voor verras singen gaan zorgen. Walther Ja cobs is als districtskampioen de favoriet voor de C-titel. Samen met Martijn Zandvliet is hij waarschijnlijk de sterkste in de poule met Óscar Schoordijk en Marco Mattke. Bart Blok en Marc van Doom zijn de num mers twee en drie van de lijst. Alexander van der Berg en Jeroen Westdijk liggen op de loer. Jolanda Mens won elk toernooi waaraan ze dit jaar meedeed in C en lijkt onbetwist de sterkste te zijn. Yvonne van Hensbergen, Judith Pietersen en Ingrid Bavelaar komt zij te gen in de eerste ronde. In de andere poule houden zich Yvonne Schoordijk en Annema- rije van Overschot als favorieten op. Van Tammera Canter Vis- scher en Lisa Colson worden geen hoogstandjes verwacht. Indeling VED: Poule A: Hed- dy Boers (1), Madeion Buys (4), Maaike Zonderop, Cindy Berg. Poule B: Carmen Delsasso (2), Lisette Faas (3), Pascal Groene- wegen. Maud Beran. MED: Pou le A: Timp van der Voort (1), Dennis de Roo (4), Fabian Ubels, Patrick van Hal. Poule B: Mark Broxterman (2), Harold van Schie (4), Ruud Bakker, Wouter Koop. LEIDEN REMMELT OTTEN HOCKEYMEDEWERKER De vrouwen van Alecto debu teerden verdienstelijk in de overgangsklasse met een 1 -1 ge lijkspel in de uitwedstrijd tegen Schaerweide. De mannen van Leiden kenden op eigen terrein een minder fortuinlijke start, opponent Den Bosch counterde naar een 3-1 winst. Opvallende uitslagen waren de 6-0 neder laag van Alecto en de 5-2 neder laag van de Studenten in de tweede klasse van de mannen en de 8-0 monsterzege voor de vrouwen van Catwijck. Leiden begon goed in de overgangsklasse B tegen Den Bosch toen Martijn Haks een strafcomer forceerde en Jeroen Dubbeld de daaruit voortvloei ende strafbal verzilverde. Om dat de thuisploeg verzuimde door te drukken kon Den Bosch kort daarop gelijk maken en kregen de gasten in de tweede helft zelfs de ruimte op eenvou dige wijze twee fouten van Lei den af te straffen. Daar kon zelfs de teruggekeerde en goed kee pende Ton van der Meer niets aan doen. Roomburg hield in de eerste klasse het sterke Wassenaarse De Kieviten op een 1-1 gelijk spel. Doelman Jan Willem Ho- genwoning en laatste man Cees Wendt wisten lange tijd de aan dringende Kieviten onder con trole te houden. Pas vijf minu ten voor tijd kwamen de Was- senaarders op een voorsprong, maar in de laatste seconden sloeg spits Ruiger van Schaik uit een afgeschoven comer Room burg weer langszij. In de tweede klasse A kregen Alecto en de Leidse Studenten beiden een fors pak slaag, ter wijl Forescate ten minste een punt wegsleepte door een 3-3 gelijkspel tegen Cartouche. Bij Alecto verliep een experiment niet helemaal zoals het team zich het had voorgesteld. De voormalige eersteklasser was het fysiek zwaardere spel in de tweede klasse enigszins verge ten en liet zich door de felle te genstander uit Rijswijk met een 6-0 nederlaag wegspelen. De Leidse Studenten kenden eveneens aanpassingsproble men, die resulteerden in een overvloed aan overtredingen, discussies, twee gele kaarten en twee rode kaarten voor Mare van Pappelendam en Lennon Wiarda. Terwijl de studenten zich na twee treffers concen treerden op andere zaken dan hockey scoorde Spirit vijf maal. In de tweede klasse B versloeg Noordwijk de fusieclub Over- bos uit Beverwijk. Noordwijk startte uitstekend met in de eer ste en tiende minuut doelpun ten van David van Koningsveld en Gary Broekman. Omdat de thuisploeg het daarna wel ge loofde kon Overbos drie minu ten voor tijd de stand nog opha len tot 2-1. In de vierde klasse gaf Cat wijck zijn visite-kaartje af met een mime 5-2 zege op Bodegra ven. Naast drie treffers van Hanne Houwaard en één van Martijn Hagenaars scoorde linksbuiten Dennis Admiraal heel fraai met een diagonaal schot. Hisalis voelde zien zich tijdens en na de wedstrijd tegen de Kikkers niet helemaal lekker (griepvirus?). Kikkers begon zijn zegereeks in de tweede minuut en hield pas op toen de teller op acht stond. Vrouwen Alecto debuteerde verdienste lijk tegen Schaerweide. Omdat het team uit Leiderdorp zijn overwicht op het trage veld niet in doelpunten wist te vertalen, kwam Alecto in de problemen toen Schaerweide in de tweede helft wel scoorde. Een van de debuterende jeugdspeelsters, Esther Mieremet. bracht Alecto alsnog langszij toen zij een re bound uit een corner binnen wist te tikken. In de eerste klasse verloor leiden met 2-1 van Push uil Breda, dat vorig jaar net niet promoveerde. leiden draaide goed en kreeg vijf strafcomers en een kans voor Cathalijne Kranendonk. Het was echter Push dat twee strafcomers be nutte en die 2-0 voorsprong niet meer uit handen gaf. Pas vlak voor tijd wist Eugenie Du Mou lin ook een Leidse corner bin nen te slaan. Het jonge Roomburg heeft zijn vorm al gevonden in de tweede klasse, maar verloor in de laatste minuut met 2-1 toen een strafcomer op de lijn met de voet werd gestopt en Soest de strafbal benutte. Eerder had rechterspits Joyce Emons in een snelle counter Roomburg nog op gelijke hoogte gebracht. Forescate behaalde op ge woon gras 2-1 een overwinning op de Utrechtse studenten. Met lange klappen en twee doelpun ten van Maud de Groot en Ro- mee Zwaan hield Forescate zich uitstekend op die inmiddels on gewone ondergrond. In de derde klasse zetten de leidse Studentes hun eerste stappen op weg naar een kam pioenschap met een 3-0 zege op de Delfste studentes. Vemioeid van de introductie-weken hockeyden beide teams traag, maar de Leidse vrouwen benut ten drie strafcomers: eenmaal Yvonne Bol en twee maal Elle- kijn Lempers. Noordwijk ver sloeg Hcerhugowaard met een fraaie ldap van Marianne Gnir- rep, die een afgeschoven corner tegen de plank sloeg. Hisalis kwam nog ervaring te kort tegen het Haagse VCL en ging met 3-1 ten onder. Voor Lisse scoorde Christel van Zijp. Daartentegen kende de jonge vrouwen van (Catwijck, net als hun mannelijke collega's, geen problemen met Bodegraven. Over de hele breedte van het veld draaide Catwijck de oppo- nent dol mei vter treffen van \i<olette Verkade, en een van Mariyati van Duyn, Tessa Schmitz. Annclies van Male en Eveline Taal.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19