GIO Recreatiegebied Vlietland heeft nu echte toegangsweg tBPI# Bezwaren omwonenden tegen Het Spektrum «MM Sjfjjy sSÊk Sjelter twijfelt aan bestaansrecht Eerste lustrum kwart triathlon Wassenaar Wassenaars Kerkehout krijgt 30 km.-zone I Vrijdag 23 augustus 1991 Redactie: 071-161400 MIEP DE CRAAFF UESBETH BUITINK WIM KOEVOET ANITA LUYENDUK ERIC JAN WETERINGS Eindredactie: CONNY SMITS Vormgeving: HENK BUIS 13 SJELTER TWIJFELT aan zin voortbestaan als het aantal formatie-uren wordt gekort. LEIDEN (Vervolg van pag. 1) Op zomerse dagen gaf het enige toegangsweggetje naar het Voorschotens/Zoeterwoudse recreatiegebied Vliet land jarenlang de aanblik van één lange stroom auto's. Op drukke dagen krijgt Vlietland zo'n 15.000 recreanten te verwerken. De weg langs de Vliet was vanuit Leiden en omgeving de enige toegangsroute. Het weggetje, waar twee elkaar tegemoetkomende auto's elkaar nauwelijks kunnen passeren, was bij lange na niet berekend op die stroom en raakte dan ook snel verstopt. Ook de wachttij den voor het pontje vanaf de Voorschotense Raadhuis laan liepen op dergelijke dagen op. aan de rijkweg. Het tracé begint bij de Zoeterwoudse Europaweg en heeft een aansluiting op de dende werkzaamheden, bijna weg tussen het Leidse Lammen- twee jaar in beslag genomen, schans-kruispunt en de rijksweg Het duurde allemaal wat langer Amsterdam/Rotterdam, dan verwacht omdat in het ge bied onder meer een aantal be langrijke leidingen ligt dat moest worden gekruist. Verder is de bodem ter plekke zeer slap. waardoor speciale Langs de A4 staan inmiddels ANWB-borden die naar het re creatiegebied verwijzen. Met de aanleg van de Hofvliet weg, die 1,8 kilometer lang is geworden, VOORSCHOTEN/ZOETERWOUDE MIEP DE GRAAFF Met de officiële opening van de Hofvlietweg, vanmiddag door gedeputeerden T. Jansen en mevrouw H.L. Blok, is aan die 'ellende' in één klap een einde gekomen. Zowel de provincie Zuid-Holland als inrichter van het recreatiegebied als de (hore ca)-eigenaren van Vlietland zul len derhalve staan te juichten. Beide partijen hebben jaren op de weg moeten wachten. De nieuwe weg ligt parallel miljoen gulden gemoeid. Aan nemingsbedrijf GEVA heeft de weg aangelegd. Een groot deel van de kosten wordt betaald door het ministerie van Land bouw en Visserij. De verwachting is dat maxi maal 6000 auto's per dag de Hofvlietweg zullen passeren. Fietsers kunnen gewoon ge bruik blijven maken van de Vlietweg. slordige vijf bouwmethoden moesten den gebruikt. Een groot deel van dit zomerseizoen bleef het dus schipperen voor de recre anten. Maar nu is het dan zo ver en voor Vlietland is de opening van de weg een regelrechte mijlpaal. De weg betekent „een belangrijke stap voorwaarts in de verdere ontwikkeling van Vlietland", zoals de provincie Zuid-Holland het zelf ver woordt. De Hofvlietweg, sinds vandaag de officiële toegangsweg naar recreatiegebied Vlietland bij Voorschoten en Zoeterwoude. FOTO HOLVAST NIEUWSLIJN Havenzangers ZOETERWOUDE - ,,'s Nachts na tweeën, dan gaan we met z'n allen naar beneden." Dit lied en andere trieste en vrolijke klan ken worden op 11 oktober ten gehore gebracht in Zoeterwoude. Die dag haalt de plaatselijke jongerenvereniging Utopia de Ha venzangers naar de Leidse regio. De vertolkers van het vader landse lied meren aan in een tent op het terrein van de Klaverhal aan de Hondsdrafweg in Zoeterwoude-dorp. De voorverkoop begint deze week. Zwembad De Does twee weken dicht LEIDERDORP - Het Leiderdorpse zwembad De Does is deze en volgende week gesloten in verband met werkzaamheden aan de tegelvloer. In april van dit jaar kwam uit onderzoeken van de Ar beidsinspectie en de directie milieu naar voren dat er een reeks van fouten is gemaakt bij de bouw van het zwembad. De meeste fouten zijn inmiddels verholpen. Voor het herstel van de tegel vloer waarvan het cement uit de verkeerde bestanddelen bleek te bestaan zodat de tegels loslieten moet De Does twee weken sluiten. Man maakt deuk in auto uit wrok ZOETERWOUDE - Een 29-jarige automobilist uit Amersfoort heeft een vernieling aangericht aan een andere auto. Het voorval gebeurde op de Broekweg, tussen Zoeterwoude en Benthuizen. Een automobilist uit Den Haag reed voor de man uit Amers foort, en liet deze niet inhalen. Aan het eind van de Broekweg re den ze elkaar klem, en de man uit Amersfoort maakte uit wrok dat hij niet mocht passeren een deuk in de auto van de Hage naar. De schade bedraagt 500 gulden. VOORSCHOTEN Willem Nij- Daarin wordt aan de hand van holt (links) in de Voorschotense een boek een toeristische be- Voorstraat. De acteur presenteert stemming besproken. Dit keer het AVRO-televisieprogramma was Voorschoten aan de beurt, 'Hollands Decor', dat gisteren in bij het boek 'Beweging van Voorschoten werd opgenomen. heimwee' van Alfret Bimey. De schrijver haalt hierin herinnerin gen op over zijn tijd in het voor malige Voorschotense kinderte huis Nieuw-Voordorp. Een zelfstandig productiebureau maakte de opnamen, die de tv- ploeg vanaf de Voorstraat via de Leidseweg naar de Morspoort in Leiden voerde. De bewuste 'Voorschotense' aflevering wordt in het winterseizoen uitgezon den. FOTO HOLVAST LEIDERDORP» UESBETH BUITINK Het Leiderdorpse sociaal cultu reel centrum de Sjelter twijfelt aan zijn bestaansrecht wanneer de medewerker voor kinder- en vrouwenwerk niet kan worden vervangen. „Wanneer wij terug moeten van de tachtig uur die we nu hebben naar vijftig uur, weten we niet of het nog zinvol is om met de Sjelter door te gaan. Dan moet de gemeente gaan kijken wat ze nou eigenlijk met ons wil," aldus Sjelter- woordvoerder J. Verburgt. Met ingang van 1 september vertrekt de medewerker, die dertig uur per week werkt De vacature mag tot 1 januari voor twintig uur per week worden opgevuld. Bij de begrotingsraad op 25 oktober moet duidelijk worden in hoeverre bezuinigin gen het sociaal cultureel cen trum aan de Heemraadlaan zul len treffen. Verburgt: „Wij be grijpen best dat er moet worden bezuinigd, daar moet iedereen aan geloven. Maar een terug gang van veertig procent is wel heel erg." Wethouder C. Kemer (wel zijn) wil niet vooruitlopen op de gesprekken die zij waarschijnlijk nog volgende week met de Sjel ter voert over de eventuele be zuinigingen. „We moeten eerst praten en met de uitkomsten ga ik terug naar het college en de gemeenteraad." aldus de wet houder. Creatieve markt met muziek Oegstgeest met geweefde kle ding, Marian Borsboom uit Voorschoten met beschilderde Directeur Werkvoorzieningschap: 'Geen gevaarlijke produktieprocessen' De vereniging Het Oude Raad huis organiseert morgen weer een creatieve zomermarkt op het pleintje bij de pomp in de Warmondse Dorpsstraat. Van elf tot vier uur zijn er zes kra men bemand en worden ver schillende creatieve technieken getoond. Galerie Het Oude Raadhuis en galerie De Pomp laten tegelijkertijd een expositie VOORHOUT/WARMOND PETER VAN DER HULST In het nieuwe bedrijfsgebouw van het Werkvoorzieningschap Het Spektrum, dat binnenkort in de Voorhoutse wijk Oosthout moet verrijzen, zullen geen voor de omgeving gevaarlijke pro- dukten worden gemaakt. Toe komstige omwonenden hebben niettemin bezwaren tegen het bouwplan ingediend, omdat zij bang zijn voor de vestiging van een chemische afdeling. Het nieuwe pand van Het Spektrum, dat tegen het ten nispark Oosthout aan komt te liggen, moet de drie huidige panden van het werkvoorzie ningschap in Sassenheim ver vangen. De nieuwbouw, naar een ontwerp van Hans van Eg- mond Architecten in Noord- wijk, heeft een vloeroppervlakte van ruim zevenduizend vier kante meter. Naast een afdeling voor de technische dienst, een zaagafdeling, metaallasserij, montage- en verpakkingsafde ling, drukkerij, zetterij en kan toorruimte, komt er in het ge bouw ook een elektro-afdeling. De ruim 300 werknemers van het Spektrum zullen zich in Voorhout voornamelijk bezig houden met "de vervaardiging en verpakking van lampen, de montage van pompen en pro- duktie van electronica. Bij Het Spektrum werken mensen uit de gemeenten Lisse, Hillegom, Sassenheim, Warmond, Voor hout, Noordwijk en Noordwij- kerhout. Een chemische afdeling, die zich vooral bezig houdt met de afwerking van twee-componen- tenverf, zal zich niet in Voor hout vestigen. De produktie van deze produkten gebeurt zelfs niet meer in de huidige panden met aquarel pastel. Marion Zandbergen uit Katwijk met een demonstratie perqamano en Guusje van Vliet met kniptechnieken. De Leids/Warmondse band 'On the move' treedt tussen twee en vier uur op het plein op. De band speelt hoofdzakelijk rhy thm en blues met als War mondse gast Hendrik Jan Bra kels. Nederlandse Triathlon Bond. Daarvoor hebben zich ongeveer 140 triathleten ingeschreven. Ruim 550 deelnemers hebben zich inmiddels voor de wed strijd in Wassenaar ingeschre ven. Ze dienen fietsend 45 kilo meter af te leggen, moeten dui zend meter zwemmen en tien kilometer lopen. Ze worden over zes start groepen verdeeld. Het startschot voor de vijfde kwart triathlon wordt op zon dag 8 september gegeven in Wassenaar. Het lustrum is voor de organiserende Stichting Triathlon Wassenaar bijzonder, omdat dit het eerste jaar is dat de wedstrijd meetelt voor het Super Prestige Circuit van Ne derland, onder auspiciën van de pand van Het Spektrum dat tegen het tennispark Oosthout aan komt te liggen. Toekomstige bewoners van de Fuchiastraat, een weg die zal grenzen aan Het Spektrum, spraken hierover hun vrees uit. De afwerking van het verf noemt een van de bezwaarma kers „een niet ongevaarlijk pro cédé", vooral ook omdat de nieuwe lokatie van Het Spek trum zich zuidwestelijk van een woonwijk bevindt. „Als er dan iets misgaat, is het leed niet te overzien omdat de wind in Ne derland voornamelijk zuid-west is". Volgens R. Smit,'bedrijfsdi recteur van Het Spektrum kent het bedrijf geen gevaarlijke pro duktieprocessen. Een andere toekomstige be woner spreekt haar verbazing erover uit dat zij, evenals ande re toekomstige bewoners, pas een maand na de ter inzage leg ging van het bouwplan met een brief werd geïnformeerd. Hier door kan zij officieel geen be roep meer instellen. Datzelfde geldt ook voor Noorlander Beheer. Deze bouwonderneming vindt het pand niet op korte afstand van woningen toelaatbaar, omdat sommige activiteiten zeker tot overlast zullen leiden. Oök vreest het bedrijf schade aan de Oosthoutlaan door het bouw en bestemmingsverkeer dat ge bruik van die weg zal maken. De Oosthoutlaan is nu nog ei gendom van Noorlander. Voorts vindt de bouwonderneming het onaanvaardbaar dat Het Spek trum in een gebied komt dat in het verleden door de provincie als bedrijfsterrein is afgewezen. Volgens de bouwer is het daar om niet acceptabel dat de uit voering van het plan versneld (artikel 19) wordt geregeld. De beroepsmogelijkheden zouden daardoor beperkt zijn. Ondanks dat de beroepschrif ten te laat bij de gemeente zijn binnen gekomen krijgen de be zwaarmakers toch gelegenheid om tijdens de commissie ruim telijke ordening Van 26 augustus hun zegje te doen. De kans is desalniettemin groot dat hun bezwaren niet in behandeling worden genomen. „Het bouw plan is bekend gemaakt zoals dat altijd gebeurt. De brief is ten overvloede aan de toekomstige bewoners gestuurd", aldus ambtenaar P. van Gogh. De bouw van Het Spektrum moet in november van dit jaar beginnen. De oplevering van het nieuwe pand is ongeveer een jaar later. De bouwkosten bedragen ruim 4,5 miljoen gul- FOTO PR den, terwijl de stichtingskosten (waarbij ook rekening is gehou den met bijvoorbeeld grond aankopen en inrichtingskosten) op ruim 12 miljoen komen. Het pand wordt neergezet door In- fra-Domus uit Veghel. De huidige gebouwen van Het Spektrum in Sassenheim worden verkocht. Voor de hoofdvestiging in Postwijk heeft zich inmiddels een potentiële koper gemeld. Het pand aan de Bijweglaan is al aan Tukker ver kocht en op het gebouw aan de Kerklaan kan vanaf deze week een bod worden gedaan. WASSENAAR ANITA LUYENDUK Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft 120.000 eulden beschikbaar gesteld voor net in stellen van een 30-kilometerzo- ne in de Wassenaarse wijk Ker kehout. In de wijk worden dan snelheidsremmende maatrege len genomen, zoals verkeers drempels. Volgens de interim-directeur van de gemeentedienst Open bare Werken, J.B. van den Bergh, moet Wassenaar nog in stemmen met het plan. Het aanbod kwam ongeveer drie weken geleden van de kant van het ministerie. Op z'n snelst komt de 30-kilometerzone in Kerkehout eind dit jaar. Het parkeerterrein bij Meijen- del staat inmiddels eveneens ter discussie. Vanwege de aanleg van een nieuw fietspad tussen Den Haag en Meijendel zou het parkeerterrein moeten verdwij nen. Zowel de gemeente Den Haag als Provinciale Staten keu ren enige tijd geleden dit voor stel goed; Meijendel ligt op Haags grondgebied. De ge meente Wassenaar is fel gekant tegen het weghalen van het par keerterrein. Vermoedelijk zullen de be zoekers van het recreatiegebied, veelal Leidenaren, in dat geval hun auto in de bebouwde Kom van Wassenaar parkeren. De ge meente gelooft niet in de voor spelling van Den Haag en de provincie dat de mensen, als er geen parkeerplaats meer is, op de fiets zullen komen. De men sen blijven per auto komen, of komen helemaal niet meer, is de Wassenaarse voorspelling.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15