Sport Oefenpartij veel te hard Fleischeuer wint 'straatgevecht' Historische zege van cricketteam g KUKVtIO (JlJjJK Van Dorp succesvol bij het verspringen Vrijdag 16 augustus 1991 Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: SIMON DE GRAAF 22 LEIDEN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Het duel op het Leidse Hout tussen de als derde geplaatste Mark Fleischeuer en Peter van der Weele had bij tijd en wijle meer weg van een ordinair straatgevecht dan van tennis- partij. Geheel in de geest van grootheden als, (vrij recent nog) Boris Becker, wonden beide spelers zich regelmatig op over (weer) een mislukte slag of vol ley. De uitslag 7-5 en 7-6 in het voordeel van Fleischeuer toont in elk geval aan dat de winst zwaar bevochten was en de strijd hard; allesbehalve mooi, maar wel zo spannend. Zowel Fleischeuer als Van der Weele hadden vooraf er alle ver trouwen de partij winnend te zullen afsluiten. Met name de laatstgenoemde kon daar alle vertrouwen in hebben want kort geleden zette hij zijn opponent in Nieuw Vennep met 6-3 en -4 gedecideerd aan de kant. „Ja, die heb ik toen dik verloren", beaamde Fleischeuer. „Ik had toen een slechte forehand." Die techniek liet hem gisteravond minder in de steek dan Van der Weele gewenst zou hebben. De inwoner van Bloemen- daal, wiens vader overigens in Badhoevedorp een tennishal drijft, liet zich teveel meetrek ken in het spel dat de geplaatste Voorschotenaar hem opdrong. „Ik heb niet op de juiste manier gespeeld", stak Van der Weele de hand in eigen boezem. „Ik had meer op zijn backhand moeten spelen want met zijn forehand kan hij goed passe ren." Op de beslissende slagen bleek Fleischeuer over net iets meer vastheid te beschikken. „Op dit moment speel ik toch te wisselvallig", zo bleef de speler van TC Merenwijk bij de les. „Toch zijn er maar weinig sla gen die ik niet beheers. Dat ALPHEN AAN DEN RUN kan." Fleischeuer steekt veel tijd in het tennis. Dat blijkt. Zo snel als de 20-jarige Voorschotenaar op het tennisveld is, zo kalmpjes aan deed hij het op de havo. "Daar ben ik pas voor geslaagd. Ik heb er misschien een beetje lang over gedaan. Beetje veel getennist. Maar dat maakt niet uit want ik geniet van mijn le ven." Nu nog onder de vleugels van Herman van der Capellen (ingevallen voor de gebleseerde Frank Tanis) hoopt de levensge nieter in de nabije toekomst met Frank Vahle als trainer A- speler te worden. „Mentaal ben ik misschien nog een beetje zwak maar qua techniek moet ik het aankunnen", zei hij zelf verzekerd. Van der Weelé zei wat genu anceerder tegen een eventuele tennisloopbaan aan te kijken. De leerling aan een Middelbare Detailhandelschool wordt ge traind door de Pool Andrzej Sto- larzic, die ooit in boekvorm de psychologische factoren in het dubbelspel (Van der Weele: „Nee, niet gemengd dubbel") heeft proberen te doorgronden. „Mentaal zit het bij mij wel goed maar ik maak wel eens on nodige fouten. Als een tegen stander echter beter is dan is het niet jammer om te verlie- De mentale hardheid van Van der Weele werd overigens danig op de proef gesteld. In de eerste set pakte de Bloemendaler een 5-2 voorsprong om de set als nog met 7-5 te verliezen. Van der Weele: „Ik speelde gewoon dom. Ik werd een beetje gek van mijzelf." In de tweede set ging het duel gelijk op en grossier den de spelers in het maken van fouten. Een hectische tie-break bracht uiteindelijk de beslissing: 13-11 voor Fleischeuer. DE KORFBALJEUGD uit de Leidse regio verzamelt zich op zaterdag 24 augustus op het veld van Fides Pacta. Dit toer nooi wordt georganiseerd naar aanleiding van het 80-jarig be staan van de club. Om 10.00 uur wordt de eerste bal geworpen. Deelnemende clubs zijn: Alge mene, Cresendo, Danaïden, Fiks, Fluks, Madjoe, Ons Eiland, Phioenix, Pemix, Tempo, TOP, Zuiderkwartier en Fides Pacta. De 'helden' zijn vermoeid. Met zijn benen op een stoel volgt Viv Richards de verrichtingen HAARLEM GPD En het bleef nog lang onrustig in de bin nenstad Haarlem. Op de Grote Markt, het centrale plein in de Spaamestad, waren gis teren tienduizenden samengestroomd. De menigte was uitzinnig. De straten waren vol met claxonnerende auto's, mensen zwaai den met vlaggen en de hele nacht knalde het vuurwerk. Zo was het dus niet. Dergelijke taferelen doen zich voor als het voetbalteam van Ka meroen Argentinië heeft verslagen, maar niet na een cricketwedstrijd. Vooral niet na een cricketwedstrijd en helemaal niet in Haarlem. Zelfs niet als Nederland voor de grote sensatie zorgt door West-Indië top of the bill in het cricket een draai om zijn oren te geven, zoals gisteren gebeurde tij dens de Eerste Haarlemse Cricketweek op het veld van Rood en Wit. ...En het bleef nog lang rustig in Haarlem. Opvallend is, hoe onopvallend de 3000 toe schouwers bij de Eerste Haarlemse Cricket- week de aanstaande verrassing beleven. Keurig publiek doet keurige dingen en zal niet zoiets ordinairs als een 'wave' inzetten. Om maar eens wat te noemen. Nee, hoog uit wordt er soms beleefd geklapt. Wanneer de wedstrijd is afgelopen wordt het Nederlands elftal met applaus van het veld begeleid. Geen geschreeuw... of toch. Een mevrouw van middelbare leeftijd pro beert het enthousiast met 'la, la la..'. Ze krijgt geen vocale steun en staakt haar po ging. In de verte klinken de vrolijke deunen van een steelband. In de perskamer mompelt Freek van Muiswinkel, de nestor van de Nederlandse cricketjournalistiek: „Je weet het ook nooit met die kinderen." De kenner bij uitstek had er in de vroege morgen nog weinig vertrouwen in. „Neder land tegen West-Indië, dat is de FC Honde- kop tegen Ajax. De Windies maken er van daag een leuke show van en rollen die Ne derlandse jongens aan het eind van de mid dag op. Heel simpel." De kenner kreeg on gelijk, maar met hem alle andere cricketfa naten. Had het misschien aan de zoute haring gelegen? De spelers van Antigua, Barbados, Jamaica en al die andere Caribische eilan den, die samen het Westindisch team vor men, werden woensdagmiddag bij aan komst op Rotterdam Airport voor het eerst in hun leven geconfronteerd met 'some thing typical Dutch': een bordje met rauwe vis, een hoop ui, en een paar plakjes zuur. Dat alles met de muzikale omlijsting van een draaiorgel. Of hadden ze op de luchthaven te gretig in het 'Bierboem' pils gehapt? Volgens.de Nederlandse begeleiders was daar geen sprake van geweèst. Maar, zo was de vraag, hoe kan een team met zulke fantastische spelers dan verliezen van een land, dat als cricketnatie amper te virden is op de wereldkaart. Nolan Clarke zelf geboren in het Caribisch gebied, maar spelend onder Nederlandse vlag, wist het wel. „Ze waren bang om blessures te krijgen op de pitch. Die vonden ze te gevaarlijk." Clayton Goodwil had een andere, maar plausibele verklaring. De man uit Kent, gis teren als enige buitenlandse journalist aan wezig in Haarlem om voor de Jamaicaanse krant The Gleaner verslag te doen van de Westindische (wan)prestaties, volgt het exotische team al jaren op de voet. „Die jongens zijn doodmoe. Dat is niet verwonderlijk. Vanaf vorig jaar november hebben ze constant gespeeld. Eerst drie maanden tegen Pakistan, toen tegen Australië en vanaf mei tot afgelopen week einde de testmatches tegen Engeland. Ze zijn bekaf en verlangen naar huis." André van Troost kon zich helemaal vin den in de verklaring van de typisch Engelse sportverslaggever. De 18-jarige Rotterdam mer, die zelf in Engeland cricket, speelde ondanks een gebroken teen de sterren van de hemel. „Ik merkte duidelijk, dat ze er niet met hun hoofd bij waren. De aanloop bij het bowlen was korter dan normaal en ze sloegen niet voluit. Wat wil je, als je zo'n tijd achter elkaar met cricket bent bezig ge weest? Ze speelden hier louter uit verplich ting, niet omdat ze dat zo graag wilden. Maar dat neemt niet weg, dat deze over winning in de boeken komt." De Nederlandse fastbowler van Somerset werd na afloop uitgeroepen tot 'man of the match'. Nieuwsgierig keek hij na zijn uitver kiezing in de daarbij behorende enveloppe met inhoud. „Mmm...er zit in ieder geval genoeg in om een rondje te betalen." Vooraf was veel te doen geweest over het slaggeweld van de West-indiërs. Het Neder lands team zou zelfs een vrachtwagen vol extra beschermingsmateriaal hebben laten aanrukken om niet al te hard geraakt te worden door ballen, die met 150 kilometer per uur door door de bowlers worden afge vuurd. Onzin. Mischien was dat wel nodig geweest als Viv Richards op het hobbelige tapijt aan de Spanjaardslaan was versche nen, maar de 'Maradona' qua sportpres tatie dan van het cricket hield zich de he le dag schuil achter een zonnebril op het terrasje. De levende legende van Antigua, 39 jaar, komt pas vandaag in actie. Misschien wordi het toch nog onrustig in Haarlem. 1316, 2. Theodorescu (Dui) Grunox 1291.3. Uphoff (Dui) Grand Gilbert 1285, 4. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfire 1222, 5. Bontje (Ned) Olympic Larius II 1205, 6. Jans- sen (Ned) Bo 1195, 7. Pais (Bel) Lybis 1181, 8. Werth (Dui) Fabienne 1177,9. Van llgelgem (Bel) Dante 1162, 10. Loriston-Clarke (GBr) Ekimov (Sov) 540,565, 6. Woods (Aus) 5.41.572. 7. Davis (Aus) 5.42,121, 8. P.eters (Ned) 5.44,502, 9 Wolf (Dui) 5.45.031. 10. Hegg (VSt) 5.45,985, 11. Huber (VSt) 4.56,907, 12. Grenda (Aus) 5.41,438, 13. Dörich (Dui) 5.54,099. 14. Toffalli (Ita) 5.55,084, 15. Iijima (Jap) 5.56,875, n.et ge- mov 5.40,200 w.v, McCarty 5.40,512, Walla- :e 5.38.063 w.v. Woods 5.45,193, Moreau 5.32,224 w.v. Davis ingelopen, Sturgess TENNIS LEIDSE HOUT HEC: Hillegersberg-Kuiper 6- 2 7-5 6-1; Noppen-Blok 6-1 6-2; Mar HEB: Visser-Van Donk 6-2 6-1; Guinau-Paauw 6-4 1-66-2; Fle.scheuer-Van c Overbeke-Nagelkerke maker 6-2 6-2; Gr.ekspoor-Kok 7-5 3-6 6-2. DEB: Bethlehem-Rammers 4-6 7-6 6-4., HEV: Smid-Biekart 6-2 6-1; Beugelsdijk-Bahlman 6- 1. en wereldkampioen Roland Konigshöfer (Oos) 42.46.69 (gem: 70.129 km/u). 2. Solar. (Ita), op twee ronden 3. Podlesch (Dui), op vier ronden 6-Harter (Dui). op zeven ronden 7. Tho- is Kómgshofer (Oos). 8. Van Baarle (Ned). ronde: 7. Weisspfennig 29, 8. Neloebin (Sov) 15. Souchon (Fra) 8. 16. Aynat (Spa). 8. 17. Tweede serie: 1. Risi (Zwi) 23. 2. Petersen (Den) 12, op een ronde: 3 L.llistone (GBr) 3J5. 4. Aranguren (Spa) 27, 5. Walzer (Dui) 18, 6. Gontsjehkov (Sov) 14, 7. Tesar (Tsj) 9. op twee /Roodenburg 6-3 3-6 6-0., Vfeesw,|k/BroKterfnan-Van Doom/Sle»^» 7- fïSKTc 12. Heynemans (Bel) 1 14. Faris (Are) 9. Thomson (N*e> 4. lb. Ma- Matus- (Pol). Tsai (Tai) en Carney (VSt). Eerste twaalf van iedere serie gekwalificeerd voor fina- set (Zwi/16) - Lendl (Tsj/2) 6 isevic (Jsl/5) - Siemerink (Ned) 6-: (Tsj/11) - Reneberg (VSt/6) 6=3 7 WIELRENNENWK- (Bel), 7. Piva (Ita), 8. Van den Akker (Ned), 9. 59. Theunisse (Ned), 65. Nijdam (Ned), 70. F.gnon (Fra). 86. Breuk.nk (Ned), 91. Talen (Ned) zelfde tijd als Van- 15.23. Opgave: Durand (Fra). Biets (Bel). (Ned) 12.22. 12,28 wint van Ballan- Neumann (Dui) 12.14 12.29 wv. in (VSt). Finale: Haringa 11,940, s manches: 2. Ludwig0.15.3. N ti 0.15.4 Mar.e (Fra) vin 12.690.12,220 w.v Ballanger. Eindstand: Van i 1. Haringa, 2. Neumann. 3. Paraskevin, 4. Bal- 17. 1 langer, 5. Zhou (Chi), 6. Duprel (VSt), 7. Enoe- 19. 1.14', 9. Skibby 1 21. 10. Harmeling (Ned) 1.32, 13. Breukink 2.11. 14. Talen 2.15,15. Akker 2.20, 16. Cornillet (Fra) 2 talton (Can) 2.32. 18. De Koning 2.38. :ignon (Fra) 2.40, 20. Solleveld (Ned) Yvonne van Dorp richtte zich gisteravond in Alphen aan den Rijn op het verspringen. Met de winst en haar afstand van 5 me ter 94 lijkt de atlete van AV Hol land daarop momenteel beter uit de voeten te kunnen dan op de loopnummers. Yvonne van Dorp lijkt even uitgekeken op de 400 meter. Het hoofdnummer van de Leid se heeft dit seizoen niet de re sultaten opgeleverd die vooraf werden verwacht of gehoopt. Naarmate het seizoen vorderde is Van Dorp haar bakens daar om deels gaan verzetten. De kortere sprint (100 en 200 me ter) en het verspringen kregen meer aandacht. Merkwaardig genoeg blijkt het laatste num mer de beste resultaten op te le veren. Na een vijftal wedstrijden (in Alphen werd het 5,94) staat Van Dorp met 5,98 vierde op de nationale ranglijst, slechts één luttele centimeter verwijderd van plaats drie. Ook steeple chase-loper Luuc Steenbergen van De Bataven trad aan in Alphen. Na een mis lukte steeple een week eerder, wees de 15.27,2 op de vijf kilo meter volgens De Bataaf op een weer groeiende vorm. Zijn ju nior-clubgenoot Rens Bouman liep de 110 meter horden. Met 15,6 was hij bij de jongens eer ste. John van der Wulp (jongen A van De Bataven) liep de 200 meter. Ook hij won, en wel in 24,2. Perry Vrisekoop van De Spar taan liep bij de mannen de 200 meter. Vrisekoop liet met zijn tijd van 23,4 zien dat zijn basis snelheid momenteel redelijk goed is. Vrisekoop wierp ook de speer 38,26 meter ver. Met die speer viel echter Joop de Haan van De Bataven het meest op. Waarom kon hij eigenlijk zelf niet goed aangeven, maar met een worp van tegen de 45 meter wqs hij negen meter beter dan ooit. Bovendien bleef hij Remco Brandhorst van De Spartaan, te rug na een blessure, nog voor (44,64). Gisteravond werd er bij het door ARC georganiseerde Oosterman-Opel-toemooi flink op los geschoffeld. Twee rode kaarten en een serie boekingen waren het gevolg. Gevoetbald werd er ook nog. Na de eerste avond van het toernooi is de winnaar van vorig jaar, Alphense Boys, reeds kansloos door een 1-2 nederlaag tegen Rijnsburgse Boys. burgers daarna stand. Bahl- mann: „De manier waarop Rijnsburg. toch mijn oude club, hier voetbalde, was Rijnsburg onwaardig. SPORT OP TV Rijnsburger Jacco van Delft maakte het daarbij te bont. Tot tweemaal toe torpedeerde hij Sander Beuk en beide malen ontving hij daarvoor van arbiter Ledder geel. Hij mocht derhalve gaan douchen. Op dat moment, in de vijfenvijftigste minuut, was de stand al 1-2. Voor rust had Ron Carli met een vrije trap de score geopend en vergrootte Martin de Louw met een fraaie goal de Rijnsburgse voorsprong. René de Jong bracht na gestun- Rustiger Op Nieuw Zuid ging het er wat rustiger aan toe. Quick Boys sparde met derdeklasser Kenne- merland en won met 5-0, na een 2-0 ruststand. Frenk van der Kleij, Johan Jonker, Jaap "an Duyn en Edwin Otte (2x) ver- w zorgden de Katwijkse produktie. de formatie van Arie De jonge Hans Rovers sierde tel Kurver de kersverse hoofdklas ser weer terug in de race. Na de pauze slaagde Alphen se Boys er echter niet in langszij te komen. Ook niet nadat de ploeg een numerieke meerder heid had gekregen. De voor de aangeschoten Beuk ingevallen Pieter van Zoest kreeg in het verloop van de harde strijd de te tolerant fluitende Ledder boekte alleen nog Martin de Louw. die daarop onmiddellijk door zijn coach werd gewisseld zijn optreden in de hoofdmacht van trainer Wim van Zwam bij na op met een doelpunt. De uit de jeugd overgekomen speler zag zijn inzet echter van de doellijn worden gekeerd. Noordwijk en WSB maakten er in Noordwijkerhout een potje van. Tien doelpunten, een beetje irritatie over en weer en slecht voetbal kregen de toe schouwers voorgeschoteld. John Jansen opende de score voor het goed meevoetballende de enige uitgespeelde kans WSB, waarna Noordwijk gelijk de gelijkmaker te produce- maakte 17.00-18.00 Sportnet: Argentiins voetbal. 18.00-19.00 Sportnet 9.30 Sportnet: World Sports Spe- F3000. 19 33-20.00 N desport (CHIO ii 20.30-21.00 Sportnet: Windsurfmagazine. 21.00-23.30 EURO: IJshockey, pre-olytn- pisch-toernooi (Finland-Sovjetunie). 2.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.20-23.20 Super: Moto Sports. 22.50-23.25 Did 2: Die Sport-Reportage. 23.00-00.30 Sportnet: Boksen voor profs in de VS. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 23.30-00.00 EURO: Sportnieuws. 00.30-02.30 Sportnet: Voetbal: Copa Ame rica 1991. 02.30-03.30 Sportnet: Autosport: Nascar Winston Cup. 03 30-05.00 Sportnet: Major league honk- 08.00-09.30 Sportnet: Formule 1: Inside Arie van Dijk houdt Marcel de Jong van de bal. Ron Carli kijkt goedkeurend toe. Rijnsburg klopte Alphense Boys met 2-1. hij knalde naast. Met de nodige onreglementaire handelingen' (Kurven „Er verlo ren er bij ons een paar hun hoofd.") hielden de zonder vijf basisspelers aangetreden Rijns- sprong ging rusten. De Noord- wijkers Cliff Comvalius, Kees Smit. Kees Nulkes, Patrick Scheurwater, Joop Tegelaar en Rick van Dijk hadden hun deel in het doelpuntenfestijn. Bij de thuisclub waren dat naast Jan sen Robèr Marijnen (2x) en Theo Aanhane. Doelpunten vielen er ook als rijpe appelen in de Mors waar zondag-vierdeklasser Docos af delingsclub Leidsce Boys ont ving. Na een 4-0 ruststand (doelpunten: Dennis Stuifzand (2x), Johan de Ridder en Hans van Marwijk) won Docos met 7- 2. Paul Dirkse, Cor van de Krogt en de van Roodenburg overge komen Boudy Pijn'akker maak ten in de tweede helft het ze vental vol. Richard Kooien (strafschop en schitterend af standschot) deed wat terug voor het nog zoekende Leidsche Boys. Zaterdag-vierdeklasser Oegst- geest sloeg bij afdelingsclub Woubrugge in de tweede helft genadeloos toe: 1-8. Voor rust experimenteerde Oegstgeest- trainer Wim Visser wat met zijn elftal. Hij moest dat bekopen met een 1-0 achterstand. In de tweede helft liet Visser de vaste krachten Rein Grooters, Joris van Benten en Ronald Maen- hout opdraven. Dit drietal nam zes treffers voor zijn rekening. Grooters (3), Van Ben ten (2) en Maenhout (1). Hans Mieremet scoorde twee keer. KRV zorgde voor een verras sing door SJC met 3-1 te ver slaan. De Katwijkse zaterdag vierdeklasser toonde aanmerke lijk meer agressie dan hun gast heren, die met een verzwakt team aantraden. Jan Kuyt, Arno van de Boon en Martin van Delft doelpuntten voor KRV en FOTOBENDEBRUYN Wilco Otte deed dat voor SJC. Meerburg klopte aan de Laan de Goede Herder Stompwijkse Boys met 5-2. Ronald Vermont (2x), nieuweling Oscar Massee, Fred Hagenaars en Hein van Heek scoorden voor Meerburg. Wassenaar was net iets te sterk voor SJZ: 2-1. Ronnie Belt vond het net voor de Zoeterwoudena- De wedstrijd ADO - FC Lisse (za) ging niet door. De Hage naars belden af. 11.00-12.00 Sportnet: Autosport: Nascar Winston cup. 12.00-12.30 EURO: Tennis: WTA magazi- KATW1JKER Jan-Dirk Hazeleger liep gisteren een tien kilometer in Woerden. Achter de on genaakbare Aart Stigter (29,44) werd de nummer twee van de Leidse marathon tweede. Met 30,25 bleef Hazeleger, die uit komt voor de Haagse Roadrun- ners, Willem Boon net geen vol le minuut voor. De Noord wij- kerhouter kwam tot een zesde plaats in 31,24.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 22