Sport De laatste tikken van Richards Zevenklapper van Quick Boys Weyermans weerstaat wespen en Dirkse in de Leidse Hout Verrassingen in Merenwijk [Vakantievoordeel bij Friesche Vlag Halvamel Woensdag 14 augustus 1991 Redactie; 071-161400 MARTIN N JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN C Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving; RON V N WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Noordwijk heeft gisteravond te gen het sterk verjongde Haar lem met 2-5 verloren. Quick Boys versloeg enkele kilometers landinwaarts SJC met 0-7. Aals meer was met 2-0 te sterk voor Rijnsburgse Boys, FC Lisse won met dezelfde cijfers bij WFC. Romeo Pocomi (produkt van de Ajax-school) was de grote man bij Haarlem. Hij scoorde twee van de vijf Haarlemse doelpunten en verzorgde de as sists bij nog twee doelpunten. Noordwijk kon pas bij een 0-4 stand wat terug doen via nieuw komers Cliff Comvalius (ex- SVLV) en Joost Vink (ex-SJZ). Leroy Echteld, die ook het eer ste doelpunt voor zijn rekening nam, maakte er twintig minu ten voor tijd nog 2-5 van. Barry van Galen doelpuntte één keer voor het jonge Haarlem, dat met een elftal met een gemid delde leeftijd van 21 jaar onder leiding van Hans van Doome- veld in de eerste divisie zal uit komen. SJC speelde met drie acht tienjarige debutanten en kon een helft goed meekomen tegen het sterke Quick Boys. De zon dagderdeklasser hield de schade tot de rust (0-1Edwin Otte) be perkt; In de tweede helft liepen de Katwijkers via Leen van der Plas (2x), Fred Kanbier (2x), Jo- han Jonker en nogmaals Otte uit tot 0-7. Gert Aandewiel Jong Haarlem klopt Noordwijk hoopt zaterdag weer fit genoeg te zijn om namens Quick Boys tegen UVS uit te komen. SJC moet Arjan Alkemade (ge scheurde kniebanden) nog drie maanden missen. Rijnsburgse Boys liet zich in Aalsmeer tegen de gelijknamige zondaghoofdklasser in de ope ningsfase overrompelen. Na zes minuten hadden de gastheren reeds een 2-0 voorsprong geno men. Hoewel de ploeg van Arie Kurver in de tweede helft (met Peter Korfmaker) iets beter voor de dag kwam, bleef de score on gewijzigd. Wim Hooymans mis te tien minuten na rust een strafschop voor de Rijnsburgers. FC Lisse (za) reisde iets noorde lijker en won in Wormerveer van WFC met 2-0. Doelpunten makers waren Mulder en Kei- Lugdunum kwam in de Kik kerpolder tegen de reserves van Telstar vroeg op voorsprong. Kees van Tongeren benutte na tien minuten een penalty. Ver in de tweede helft kwam Telstar op gelijke hoogte (1-1), nadat de Velsenaren eerder in de wed strijd een strafschop hadden ge mist. Lugdunum-speler Jeroen Brussee bleef met een blessure aan de kant. LFC ging fors on deruit (6-1) tegen vierdeklasser Stolwijk. Danny Verplancke red de bij een 6-0 achterstand de Leidse eer. Foreholte en Docos kwamen een 2-2 gelijkspel over 22 DE SPAANSE ZWEMMER Martin Lopez-Zubero heeft gisteren bij de Amerikaanse kampioenschappen in Fort Lauderdale in de series het wereldrecord op de 200 me ter rugslag verbeterd en gebracht op 1 minuut en 57,30 seconden. De oude toptijd van 1.58,14 stond sinds 3 maart 1985 (Erfurt) op naam van de Sovjet-zwemmer Igor Poljanski. Nadat Romeo Pocomi van Haarlem met een omhaal de paal heeft getroffen, drukt Barry van Galen Haarlems tweede treffer achter Noordwijk-doel- man Rob van Dijk. Rick van Dijk komt te laat foto henk bouwman 19.30-20.00 BRT 2= J I Ned 3; Studio Sport: voetbal (rechtstreeks verslag van de wedstrijd om d Nederlandse supercup vanuit Rotterdam een. Nadat de Leidse vierde klasser voor de rust een 0-1 voorsprong had genomen, le ken de Voorhoutenaren dank zij doelpunten van Oscar Ligtvoet en Joost Deutekom de zege op te eisen. Dennis Stuifzand scoorde echter op de valreep de gelijkmaker voor Docos. De Sleutels won van buur man VTL met 4-1, na een rust stand van 2-1. Leo Compeer, Ronald Guldemeester en Michel van de Broek namen de pro- duktie van de zaterdag-vierde- klaser voor hun rekening. Roger James deed wat terug namens de zondag-vierdeklasser. Hazerswoudse Boys wisselde tegen de Haagse afdelingsclub Kijkduin goede met slechte mo menten af. Het spel was wat te gehaast, maar de doelpunten waren weer van goede kwaliteit. De Boys namen in de eerste helft een 2-1 voorsprong dankzij treffers van Dennis te Weggel en Jaap Kroon. Na de hervatting vief het ontbreken van de zui verheid aan Hazerswoudse zijde het meeste op. Weliswaar zorg de Coen Warnau nog voor 3-1, maar de kustbewoners konden uiteindelijk in de voorlaatste minuut nog de gelijkmaker la ten noteren: 3-3. Alphla liep tegen het aanvan kelijk veel betere SVLV in de eerste drie kwartier een 0-3 ach terstand op. Tegen de inzetten van Dido Noordermeer, Sjaak van der Werf en Remy Engel hart waren de Alphenaren niet bestand. Na de rust had de nieuwbakken KNVB'er de hulp van de scheidsrechter nodig om wat terug te doen. Een 'hands bal' leverde Piet Douwes een uitsluiting en Alphia een straf schop op. Marco de Beer (2x) en Angelo Leverock (2x) stuurden de Alphenaren toen in een keer naar 4-3. Dido Noordermeer verzachtte het leed van SVLV nog enigszins: 4-4. 3.00Sportnet Rallycro 1 1 00-11 30 Sportnet Surfen voor profs. 14.00-14.30 Sportnet. Autosport: Carrera Cup. vanuit Stuttgart, s 5.00 Spo amateur 7.00 Sportnet: Maior League tv HET FORMULE I-TEAM van Williams ondergaat voor het seizoen 1992 geen veranderingen. De rijders van de Britse stal, Nigel Mansell en Riccardo Patrese, hebben bijgetekend. Het tweetal do mineerde in vier van de laatste vijf Grand Prix' en sloegen daarmee een forse deuk in de onaantastbaarheid van de Braziliaanse we reldkampioen Ayrton Senna. Cricketheid van Westindies neemt afscheid bij Rood en Wit Nelleke Weyermans heeft met moeite de derde ronde bereikt van het vrouwenenkelspel BI op de Leidse Hout. Na een ver beten strijd tegen Kim Dirkse met veel fouten van beide kan ten kon ze wedstrijd toch in haar voordeel beslissen: 7-6 6-4. Weyermans, die vorige week nog het B-toemooi bij het Am- stelveemse St. Martinus won, speelde zeker geen beste wed strijd. Ze kon niet aantonen dat ze terecht als derde geplaatst is. Er belandden nogal wat fore hands buiten de lijnen en haar volley's waren niet echt overtui gend. Dat ze niettemin toch een riante voorsprong kon nemen was vooral te danken aan het eveneens matige spel van Dirk se. Zij miste op belangrijke pun ten nogal eens, zodat Weyer mans aanvankelijk makkelijk kon uitlopen. Het onderdeel af maken was echter niet aan haar besteed. Drie games achter el kaar kreeg ze een handvol set- points, die ze alle knullig ver speelde. Daardoor kon Dirkse terugkomen en zelfs een 6-5 voorsprong nemen. De Uni- cumse sloeg echter twee dubbe le fouten en een tie-break was het gevolg. Weyermans kwam als eerste op set-point bij 6-5, bij 6-7 was Dirkse voor de eerste keer slechts een klap verwijderd van setwinst. Uiteindelijk won Weyermans toch door een dub bele fout van Dirkse. Beide vrouwen hadden voort durend last van een overvloedig aantal wespen. Het leidde tot nogal wat concentratieverlies en dus tot fouten. Zo ook in de tweede set. Servicegames wer den ingeleverd, alsof het Sinter klaastijd was. Op 5-4 kon de wedstrijd uit kon serveren. Op 40-0 produceerde ze echter drie heel fraaie missers. Pas op het vierde wedstrijdpunt had eindelijk de winst op zak. De nummer drie bij de manri in B, Mark Fleischeuer begon voortvarend (6-0) tegen het vroegere talent Marius Pieters. Dat Pieters de tweede set greep was bepaald verrassend. Na 5-7 moest er een derde deel komen. De Merenwijker hield zijn kop- pie erbij wat hem uiteindelijk de winst opleverde: 6-3. Erik- Paul van Weeren wist de als ze vende geplaatste Adrie Talakua de weg naar de volgende ronde te versperren: 6-4 6-2. Dat dubbelen een discipline is voor de echte specialisten be wees het Unicum-koppel Coen van Bemmel en Maarten Vee- ger. Onno Guinau, een typische single-speler, en Marco Smit van TEAN waren als derde ge plaatst en konden al vroegtijdig het veld ruimen. De Unicum- mers wezen de twee met sterk serveer en volleerwerk gedeci deerd terug: 6-3 6-4. GERRIT-MN VAN C TENNISMEDEWERKER Al op de eerste dag van het jeugdtoemooi op de Merenwijk waren er gisteren verrasssingen te no teren. Zo schakelde thuisspeler Björn Reiche al meteen het reekshoofd bij de jongens onder 14 jaar Wim van Veen uit. Na een zwaarbevochten eerste set, die in de tie-break beslist werd, was de tweede een gemakkelijkere prooi voor Reiche: 6- 2. Sonja Korenhof van Zee Duin bleek te sterk voor de nummer drie bij de meisjes tot en met 12 Nicole Visser. Na 6-4, 6-4 mocht zij de felicitaties van de Leidse Houtspeelster in ontvangst nemen. Voor de Leidse Hout was Iris Brugman wel suc cesvol. Na een lange strijd, die in drie sets beslist werd, was beter dan de als derde getipte Marieke van der Plas van Zee Duin: 7-5 3-6 6-4. Plaatsingslijsten: JE10: 1. Oswald Mattheus- sens; 2. Joost Schaacke. JE12: 1. Marijn Kuiper; 2. Richard Gleysteen. JE14: 1. Wim van Veen; 2. Walther van Schie. JE16: 1. Bart van Eeden; 2. Marc Irwin. ME10: Maaike van Sterkenburg; 2. Marjolijn van de Sommen. MEI2: Michelle van Deursen; 2. Margot Kouwenberg. MEI4: 1. Lisette Faas; 2. Irene Maassen. ME16: Aleida Kroon; 2. Valerie Asselman. ,bij ofd«2"/,ltr Hel enige wolkje, dat in uw vakantie welkom is, is het vertrouwde wolkje in uw koffie: Friesche Vlag Halvamel. Fijn van smaak, licht en zacht van karakter. Bovendien is Friesche Vlag Halvamel deze vakantie lekker voordelig: bij aankoop van het 2e pak of de 2e ties krijgt u f 2,55 inclusief portokosten retour op uw bank- of girorekening. Bij echte koffiegenieters wappert de Friesche Vlag. Een ovationeel applaus en een spandoek Viv, we will miss you' begeleidde cricketspeler Vivian Richards afgelo pen zondag in zijn laatste testmatch van de Westindies tegen Engeland naar de kleedkamer. Eén van 's werelds grootste batsmen aller tijden was even daarvoor na zestig sublieme runs het slachtoffer geworden van de Engelse bowler David Lawrence. op het punt van uitbarsting. Toen Clive Lloyd in '82 werd ge vraagd als captain aan te blij ven, zei Richards: „Ze wachten waarschijnlijk op iemand met blond haar en blauwe ogen." Ie dere keer als de taktiek van fast- bowling ter discussie wordt ge steld, ziet hij dat als een poging om de zwarte man op zijn plaats te zetten. „De cricketwe reld is boordevol hypocrieten en rascisten. Zij willen ons ge weldige team vernietigen en ons type mensen naar beneden drukken." Misschien heeft deze achter docht er wel toe geleid dat hij de batsman is geworden die hij nu is. Richards probeert meer dan iedere andere grote speler niet alleen de ziel maar eveneens de bowlingcij- fers van de bowler te vernieti gen. Vandaar dat lange wachten alvorens hij zich bereid ver klaart het veld te betreden, zijn imposante entree, de eerste bal die steevast de 'tent' uitgaat, de kauwgom en zijn ijzige blik. Dat hoort bij het imago van Viv Ri chards. Hij houdt op met spelen zonder ooit een helm te hebben gedragen, want zo'n bescher mer zou de arrogantie vernieti gen die centraal staat in zijn spel. Rasta Hij is een religieus man, maar deelt de Rastafarian sympathie ën van zijn vrienden. Hij is ook een emotioneel man, zoals bleek op Edgbaston in Birming ham toen hij zijn record in stand hield als captain van een Westindies team dat nooit een 'serie' verloor. Richards had tra nen in zijn ogen toen zijn me despelers het veld oprenden en hem op de schouders namen. Een uitzonderlijk nadenkende testcaptain is hij nooit geweest. Met vier fast-bowlers in het team is dat natuurlijk niet echt noodzakelijk. In de zeldzame gevallen waarin hij zijn takti- sche talenten heeft moeten eta leren, is er niet veel uit geko men. Toen in '88 in Sydney zijn aanval door de Australiërs aan puin werd geslagen, deed hij niet meer dan te staan klagen in de slips. Richards heeft geen spijt van zijn vertrek uit de testscene. „Ik zou graag de meeste runs en de Vijftien jaar nadat hij op dezelf de 'Oval Cricket Ground' in Londen de Engelse aanval met 291 runs had gekleineerd nam de man van Antigua die meer dan 8000 testruns produceerde, in zijn 121ste test waardig af scheid van het internationale crickettoneel. Richards gaat overigens niet definitief verloren voor het cricket. Hij speelt niet alleen nog twee zomers voor het En gelse county Glamorgan, mor gen en vrijdag zal de captain van West-Indië met zijn team genoten in Haarlem acte de présence geven tijdens de eerste Haarlemse cricketweek. „Het kan niet eeuwig bijven duren. Het is tijd om me met andere zaken te gaan bezighou den", zegt hij zelf. Die andere bezigheden blijken voorname lijk de politiek te zijn, thuis in Antigua waar hij een einde wil maken aan corruptie en uitbui ting. „We hoeven niet altijd in hotels als obers te werken. Wat ik ook doe, of het nou in de po litiek is of met knikkeren, ik zal altijd mijn uiterste best doen." Bruiloft Richards is niet overal in het Caribische gebied een idool. Ri valiteit tussen de bevolkings- J groepen en de eilanden zijn daar debet aan. In zijn eigen Antigua is hij echter bijna een god. Zijn bruiloft werd bij voor beeld live op de radio uitgezon den. En toen hij in een duel met buureiland St. Kitts dubieus werd uitgegeven, zorgde een demonstratie van de toeschou wers ervoor dat de beslissing van de umpire werd terugge draaid. Zodoende heeft Ri chards het vreemde record op zijn naam staan dat hij drié keer in één duel voor nul is uitge gaan. Zijn buien zijn erg verander lijk, soms is hij geweldig char mant en dan weer zo explosief als een handgranaat. Richards heeft nooit de behoefte gehad zich aan de normen aan te pas sen. Hij zegt wat hij denkt, iets wat hem bij de Westlndian Cricket Board niet echt populair heeft gemaakt. Zijn rancune te gen wat hij ziet als een wereld voor blanken, staat voortdurend meeste centuries hebben ge maakt. Toch ben ik tevreden. Liefst was ik op het olympische podium geklommen om het volkslied te horen spelen. Het winnen van de World Cup was het beste wat wij konden doen. Het feit dat al onze eilanden sa men zijn gekomen en samen hebben gewonnen, is de meest emotionele ervaring die ik ooit heb meegemaakt". Niet alles uit zijn loopbaan werd gewaardeerd. Maar als een grote speler het strijdtoneel ver laat, is het beter de plussen te benadrukken dan de minnen. Het moment dat Richards het veld in de Londonse 'Oval' be trad voor zijn laatste innings, gunde zelfs de meest chauvinis tische Engelsman hem een cen tury. Hoewel die gewenste 100 runs niet bij elkaar geranseld werden, waren de 60 runs vol doende voor een testgemiddel- foto independent de van boven de vijftig. De in ternationale topbowlers kunnen dus weer eventjes naar adem snakken, voordat er ongetwij feld weer een nieuwe Viv' in de Caribische eilanden zal op staan. Want was het niet John Emburey, de Engelse spinner, die nadat Richards de snelste century ooit had geproduceerd, vertwijfeld stamelde: was just grateful to get off the field":. 'Ik was blij dat ik het veld afkon".

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 22