9 WIE ZEI DAT Maandag 12 augustus 1991 Redactie: 071-161400 MARTIN h TIM BROUWER Vormgeving: RON VAN HAASTREGT Ex-Ajacied Richard Witschge, over zijn miljoenen-transfer naar Barcelona, in het week blad Panorama: Als Jöhan niet bij Barcelona had gezeten, was het nooit tot een transfer gekomen. Cruijjf steekt zijn nek met mij enorm uit Voor mij is Barcelona een uitkomst. Na de winterstop ben ik met de grond gelijk gemaakt. Door de pers en het publiek. Ik ben gewoon uitgehakt in Neder land. Ajax-voorzitter Michael van Praag over het vertrek van Ri chard Witschge in Panorama: Wouters heeft Witschge niet weggewerkt. Er zijn er meer ge weest, die zich aan hem hebben geërgerd. Ook in de spelers groep. Rob Jansen, zaakwaarnemer van Richard Wit- schge, over de on derhandelingen met Barcelona, in Panorama: „Ik voelde dat we verder hadden kun nen gaan. Dat is in tuïtie. Ik ken alle trucjes aan de on derhandelingstafel. Mij slopen ze niet met vertragingstac tieken, waarvan Barcelona zich ook bediende. Maar Ri chard was tevreden. Okee, dan stoppen Columnist Henk Terlingen over Richard Witschge, in het weekblad Nieuwe Revu: „Ajax zag ook iets in hem, maar heeft Witschge er nooit iets voor zien doen. Bii Cruijff zal hij ten minste geen kans krijgen slapen de rijk te worden. Adri van Tlggelen, ex- speler van Anderlecht en nu PSV, in het weekblad Aktueel: België is gemoedelijker dan Ne derland. Je kunt er als bekende voetballer nog rustig op een ca fé-terras zitten zonder lastigge vallen te worden. In Nederland is het gelijk van: Daar zit-ie weer in 't café. In België blijven ze ook na je carrière respect voor je houden. Rensenbrink is hier nog altijd een vedette, in Nederland zijn ze Robbie al lang vergeten. De Amerikaanse ex-top-body- builder Sam Fussell over zijn boek Muscle in het weekblad Aktueel: „Bodybiiilders nemen ontzaglij ke hoeveelheden drugs, zelfs me dicamenten die eigenlijk voor paarden bestemd zijn. Sommige vrouwelijke bodybuilders heb ben door de hormonen een clito ris zo groot als een wijsvinger ge kregen, een baard, een snor en zelfs borstharen. idem: „Bodybuilders beschouwen zich zelf als een soort ridders, een no bel ras van supermensen. Ze hebben hun eigen wereldje met vrienden en kennissen, hun ei gen taaltje, met termen die al leen zij kennen, voedsel dat al leen zij eten, hun eigen drugs, kleding, alles. Ze hebben zelfs een eigen manier van lopen ont wikkeld om af te steken bij 'ge wone' mensen. idem: „Het is eigenlijk geen sport. Niet voor niets spelen de wedstrijden zich in een theater af. Het is eigenlijk een to neelstuk. Bodybuil ders spelen rollen, ze lopen, praten en le ven op een ingestu deerde wijze. Op een wedstrijd komen mensen af die betalen om freaks te kunnen bekijken. En die krij gen ze ook te zien. John van Loen, de alom gekritiseerde nieuwe spits van Ajax in het weekblad Nieuwe Revu: „Zeg nou zelf, als je m hoort, Kieft, Van Basten, Bosman, Bergkamp en Van Loen. Wie hoort in dit ritje niet thuis?" idem: „Jan Wauters van de BRT heeft me een seizoen lang op de radio belachelijk gemaakt. Als ik moest invallen en ging warmlo pen, riep hij: Ja, luisteraars, ik zie ginder ineens wat roods branden, 't Is nie waar, er komt een stoplicht het veld op - en meer van dat soort onzin. Leo Beenhakker, trainer/coach van Ajax over John van Loen in Nieuwe Revu: .Schei asjeblieft eens lekker uit met al die verhalen dat-ie niet bij Ajax past. Dat zijn allemaal indianenverhalen, die we van de Belgen hebben overgenomen. H.et hele jaar lachen we die mensen uiten als er dan één Belg is die-zegt dat John van Loen niet kan voetballen, gelo ven we hem direct, kom nou. dezen RCL treedt op de eer ste competitiedag verzwakt aan. Zoveel is nu al duidelijk. Na enkele we ken van voorbereiding heeft de naar de tweede klasse gepromo veerde zaterdagclub twee spe lers langdurig op de blessurelijst moeten zetten. Marcel van der Blom en de door Rijnsburgse Boys afgedankte Niek Oosterlee training zware blessures op. Op maandagavond j.l. was Mar cel van der Blom het slachtoffer. De Oegstgeestenaar tobte al maanden met een knieblessure, had de nodige rust genomen, maar blesseerde zich bij een simpele handeling als een trap tegen een bal. Voorlopige dia gnose: een kapotte meniscus. Nader onderzoek moet uitsluit sel geven over mogelijk bescha diging aan zijn kniebanden. Dat onderzoek vindt plaats bij dokter Van Hussen in Hilver sum. Van der Blom is op aanra den van Niek Oosterlee naar Hilversum gegaan. Op dinsdag regelde de Alphenaar een af spraak voor zijn geblesseerde teamgenoot. „En dinsdagavond was ik aan de beurt", vertelt Oosterlee. „Aan het slot van de training speelde we nog even een partij tje. Iemand maakte een sliding en ik kwam met mijn voet op de bal te staan. Met als gevolg dat ik mijn knie verdraaide. Vrijdag ben ik bij dokter Van Hussen geweest, een dag na Marcel. Er is in ieder geval iets met mijn binnenste kniebanden. Er zat nog veel vocht in mijn knie dus wat er precies mis is kon nog niet worden vastgesteld. In het gunstigste geval blijft het bij mijn kniebanden. Dinsdag (morgen, red.) ga ik opnieuw voor controle en nader onder zoek naar Hilversum." Mocht de blessure niet ernstiger zijn dan het zich doet aanzien, dan is Oosterlee zes weken uit de roulatie. De Leiderdorpse club kan Van der Blom voor mi nimaal drie maanden'afschrij- Voor Oosterlee kan het ook zo lang gaan duren. Een meniscus wordt niet uitgesloten. „Ik heb wel iets horen knappen. Deze week hoop ik daar meer duide lijkheid in te krijgen. Ook is het mogelijk dat ik mijn kruisban den heb beschadigd. Maar ik denk zelf niet dat dat het geval is. Mijn broer Rini heeft zijn kruisbanden ooit eens ge scheurd, de symptomen waren toen anders. Hij kon helemaal niets meer doen. Ik wel." Mocht het tweede onderzoek Oosterlee morgen geen duide lijkheid verschaffen, dan over weegt Van Hussen over te gaan tot een kijkoperatie. Nieuwe opzet Een jaar geleden werd Keytown Hitters op een warme zomer avond kampioen van de eerste klasse in het rayon Den Haag. Voor het eerst in de geschiede nis van het Leidse honkbal kwam het afgelopen seizoen een vereniging uit op landelijk niveau. Champagne en bier vloeide destijds rijkelijk in het krappe honk van de Hitters op Pomona. Enkele spelers durf den de voorspelling aan dat Lei- dens fusieclub de stijgende lijn dit seizoen in de tweede klasse A landelijk zou doortrekken. Die uitspraak hebben ze snel moeten inslikken. De Hitters presteren onder de maat. De ploeg van Milo de Wind won twee wedstrijden, waarvan één als gevolg van een protest van Vlaardingen uitdraaide op een nederlaag. Met twee puntjes uit vijftien wedstrijden bezet Key town troosteloos de laatste plaats. Degradatie zou op papier nog af te wenden zijn. Maar door een maatregel van de KNBSB is het avontuur van Keytown Hitters op landelijk niveau al maanden beperkt tot een jaar. Alleen in het geval dat de Leidse honk ballers de titel in de tweede klasse zouden veroveren, dan zou via play-off wedstrijden te rugzetting naar het rayon ver meden kunnen worden. De bond heeft namelijk beslo ten de competitie op landelijk niveau drastisch in te krimpen. De landelijke hoofdklasse zal slechts bestaan uit acht ploe gen. De tweede klassen verdwij nen van het toneel. De rayons worden samengevoegd tot dis tricten waarin de tweedeklas sers volgend seizoen zullen uit komen, aangevuld met clubs uit de rayons. De gedachte achter deze vernieuwde opzet is om op deze wijze tot een spannendere competitie te komen. In feite spelen de ploegen in de tweede Idassen om niets. Slechts een kampioenschap kan hen behoeden van de teruggang tot de districten. Keytown zal volgend seizoen uitkomen in het district dat ontstaat uit de samenvoeging van de rayons Den Haag en Haarlem. Voor de meeste ploegen een achteruit gang. Maar juist voor Keytown is het weer een meevaller. Het is altijd beter om teruggezet te De Spanjaard Enrique Sarasola ligt temidden van de brokstukken als hij één van de hindemissen niet goed heeft kunnen nemen. Zijn paard B'92 is inmiddels gevlogen. Op het Internationaal Concours in Geesteren schreef de 34-jarige Zwitser Thomas Fuchs (op Dollar Girl) uiteindelijk net als in 1989 de Grote Prijs van Twente op zijn naam. foto a worden naar het district dan verdoemd te worden tot het zwakke rayon. In het district zal Keytown uitkomen tegen bijna dezelfde ploegen die het dit sei zoen voor het eerst ontmoette. Een kans op herstel na een dra matisch slecht Gevangenen Joe Stutzen, de leider van een invloedrijke minderheid binnen de Zuidafrikaanse atletiekbond (SAAAA), vindt het niet terecht, dat de beste atleten van zijn land weg moeten blijven bij de wereldkampioenschappen in Tokyo. „De atleten zijn vijftien jaar lang de gevangenen ge weest van het apartheid-sys teem, dat het hun onmogelijk maakte mee te doen aan be langrijke internationale wed strijden." Stutzen, die de Zuidafrikaanse atletiekunie (SAAAU) vertegen woordigt, wil dat de uitnodiging voor de WK in Tokyo alsnog wordt geaccepteerd. „Het is on gelooflijk dat onze atleten, die al vijftien jaar buitenspel staan wegens een politieke toestand waar ze part noch deel aan had den, nog langer worden ge straft." De SAAAU wees de WK-deelne- ming onlangs af omdat de ras senintegratie in de Zuidafri kaanse atletiek naar internatio nale maatstaven nog onvol doende zou zijn. Met name de SAAAU zou het in de haast de internationale aansluiting te herwinnen niet zo nauw nemen met de sportieve ontwikkeling van alle bevolkingsgroepen. Stutzen wees die verdachtma kingen van de hand. „In het he le non-raciale eenwordingspro ces hebben we het begrip „in ternationale competitie" niet eens gebruikt, laat staan er op aangedrongen." De tijd dringt voor Stutzen en de SAAAA. De intemationale.at- letiekfederatie IAAF heeft Zuid- afrika tot woensdag de tijd ge geven om de uitnodiging voor Tokyo te accepteren dan wel af te wijzen. De titelstrijd begint 20 augustus. De officials zijn bang. dat als het antwoord nee is de IAAF de deelneming van Zuid- Afrika aan de Olympische Spe len van Barcelona - over het al gemeen beschouwd als een reëler tijdstip - ook zal traine- Naam: Richard Hoogervorst Club: Quick Boys Leeftijd: 27 jaar Beroep: Vertegen woordiger In de slotfase van de oefen wedstrijd Quick Boys - RKA- VIC maakte Richard Hoogervorst zijn op wachting. Niets bijzonders, wa re het niet dat de sterke verde diger vier maanden lang geen stap binnen de lijnen had gezet. Een hardnekkige blessure nield hem aan de kant. Hoe ging het? „Het was maar tien minuutjes. Er valt nog niet zoveel over te zeggen. Maar het herstel vlot voorspoedig. Ik train nu drie weken, de laatste week weer met de groep. Ik moet vooral op kracht trainen. Daar zal de ko mende tijd het accent op liggen. Hopelijk speel ik zaterdag mijn eerste volledige wedstrijd. Maar ik heb geen haast. Ik ben nu vier maanden bezig, het zou een beetje zot zijn om het nu op één week aan te laten komen. Haal je de eerste competitie wedstrijd? „Dat is mijn streefdatum. Maar dat is moeilijk te voorspellen. Ik had lange tijd gehoopt nog aan de nacompetitie te kunnen meedoen. Daar kwam dus niets van terecht." Balen dus? „Nee hoor. In het voetbal heb je de mooie dingen en de verve- lendejdingen. Daar kan je niets aan veranderen. Er komt weer een nieuw seizoen en we zullen proberen weer kampioen te worden. Daar zijn we sport- Nog op vakantie geweest? „Ia. Een weekje naar Tenerifo. Lekker uitrusten. Als je van de zon houdt is het voor iedereen aan te raden. Als je belangstel ling hebt. kan ik je nog een paar leuke plekjes aanwijzen."

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13