Leiden IS Geen vertrouwen in Leidse PTT-directeur Drrói Vrachtwagen rijdt over Duitse vrouw PUBLICATIE. Vrijdag 2 augustus 1991 r. 071-161418 KAREL BERKHOUT JANET VAN DUK EMIEL ROY KLOPPER LOMAN LEEFMANS ERNA STRAATSMA CERT VISSER WIM WEGMAN Ein HANS SONDERS Vormgeving: NIEK FAAS Van natuur genieten boven 'n ossekopstuur? ^Katwijk, WASSENAAR MARTIN HOEKSTRA Afgelopen dinsdag was het mijn beurt om te wandelen. Ik moest vanaf boerderij Meijendel in Wassenaar naar Hotel Duinoord lopen, een stevige loop van bij na vijf kilometer. Vanwege de tropische temperaturen besloot ik in de vroege ochtend te ver trekken. Na mijn gezicht met zonnebrandolie bewerkt te heb ben en een gigantische pet op gezet te hebben, zette ik de walkman aan en ging ik van start. Meteen maakte ik al een fout. In plaats van rechts langs de boerderij te gaan, nam ik het pad links. Nadat ik vier enorme parkeerplaatsen was gepas seerd, stond ik wederom voor de boerderij. Een kilometer voor niks gelopen dus. Een meisje, dat bezig was het hekwerk van de boerderij met carboleum te bewerken, wees mij de juiste richting. Het was even voor ne genen. Ik had pas tien meter gelopen of er kwam al een roestblik op vier wielen luid toeterend langs zij zetten, leuk wandelpad. Na ongeveer 700 meter lopen na derde ik een T-splitsing. Vol gens touroperator Dick moest ik hier rechtsaf richting Wasse- Aan beide kanten van de weg lagen meertjes voor de water winning. Schitterende namen, zoals Sparregat en 't Scheepje. En mooi was het wel degelijk. In het water dobberden heel wat eenden en zelfs een zwaan, die mij nietsvermoedend aankeken. „Zou ik even snel een verkoe lende duik nemen?" vroeg ik mij af. Volgens een bord mocht dat niet en ik moest ook nog over prikkeldraad klimmen. Dat was toch wel te veel gevraagd. „Mooi hier, hè," zei een oud vrouwtje tegen me. „Maar goed dat er prikkeldraad staat, anders zou die mooie natuur snel ver loren gaan." Even verderop hield het voet pad op te bestaan. Ik was ge dwongen het fietspad te betre den. Met gevaar voor eigen le ven, overigens. Op de heenweg viel het allemaal nog wel mee. Sting zong 'So lonely, 1 feel so lonely' en dat klopte wel. Op de terugweg was ik echter niet meer zo alleen. Om de haver klap moest ik opzij springen voor fietsers. Niet van die lui op Gazellefietsen of 'opoe'-twee- wielers, niks van dat alles. Hier waren professionals aan het werk. Mannetjes in van die lelij ke shirtjes met reclame en broekjes op fietsen met osse kopstuur. Ik kwam om te genie ten van de natuur. Deze man nen kijken niet om zich heen. Al beweren ze natuurlijk wel dat zij op hun manier van de na tuur genieten. Overigens was dit nog niks vergeleken met de toe ristische fietser die drie koel boxen breed het pad volledig in beslag namen. Na enkele kilometers heuvel landschap gaf een bord mij te kennen dat ik het natuurgebied Meijendel verlaten had. Zo'n 50 meter na dit bord moest ik rechtsaf een houtsnipperpad ONDANKS DE GIROMATEN ko men de lokettisten van de PTT onder steeds grotere werkdruk te staan. V"'s 's D£; <WEr//ra a o&46 De vrije loop, 42 redacteuren van deze krant maken gedurende zeven weken zeven rondwandelingen door de regio en laten hun gedachten de vrije loop. Deze week een wandeling door de duinen bij Wassenaar en Katwijk. Dagelijks leggen verslaggevers gedeeltes van dit traject af en schrijven over hun belevenissen. Vandaag het traject vanaf Meijendel naar hotel Duinoord bij Wassenaarseslag. In de krant van morgen volgt een routebeschrijving van deze tocht. op. Steeds de rode paaltjes aan de rechterhand houden. Hier liep je flink het bos in. Dat bete kende schaduw, en dus verkoe ling. Het looppad lag bezaaid met denneappeltjes. Op de naam kon ik toen nog niet komen. Een fanatieke jogger beweerde eerst dat het 'eikeltjes' waren. Enkele honderden meters ver der kwam ik dezelfde man weer tegen. „Sorry, ik vergiste me even. Het zijn kastanjes," Na vraag op de redactie bij een na tuurliefhebber leerde mij dat dat ook niet juist was. Het zijn namelijk denneappeltjes. Ook kwam ik nog twee mooie vrouwen tegen. Een gesprek aanknopen was er echter niet bij, daar was hun gezelschap te gevaarlijk voor. Zes honden met van die afschuwelijk enge tan den. Het voetpad loopt weer uit op een fietspad, waar ik linksaf sloeg. Daar naderde de parkeer plaats van Hotel Duinoord, het eindpunt van deze mooie route. Helaas moet ik toch één kantte kening plaatsen. Het landschap wordt te vaak ontsierd door weggeworpen afval, zoals bier blikjes en ijspapiertjes. De aan wezige prullebakken worden gewoon genegeerd. Al ben ik dan geen milieu-freak, het is toch wel schandalig. NOORD WUKERHOUT» Een 27-jarige Duitse toeriste is gistermorgen zwaar gewond ge raakt bij een aanrijding in Noordwijkerhout. Het ongeluk gebeurde om ongeveer negen uur. De vrouw fietste door de Dorpsstraat en kwam ten val op het moment dat uit de tegen overgestelde richting een vrachtwagen met oplegger pas seerde. De Duitse werd over haar hoofd en linkerschouder gereden. Zij is met zwaar hoofd letsel en verschillende fracturen overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. De vrachtauto werd bestuurd door een 24-jarige inwoner van Loe- nen. AGENDA VRIJDAG 2 AUGUSTUS Leiden Orgelconcert door Paul Kieviet in de Hooglandse Kerk, aanvang 20.15 Noordwijk Kinderkermis op de Koningin Wilhel- mina Boulevard nabij de Vuurtoren. Warmond Nederlandse Tenniskampioenschap pen bij Dekker Tennis. ZATERDAG 3 AUGUSTUS Katwijk Duinwandeltocht met diverse afstan den, start vanaf Strandpaviljoen Zee en Zon om 09.00 uur. Staticshow nabij restaurant de Zwaan, om 10.00 en 14.00 uur. Openluchtschaken op het plein t.o. de Witte Kerk, aanvang 14.00 uur. Stoomtramritten door de Zuid-dui- nen. vertrek vanaf de 'Vrieze Wei' na bij de Soefi-tempel. ieder heel uur tussen 10.00 en 17.00 uur. Reddingsdemonstratie op het strand door de KNZHRM, mmv de Marine, de NM en de KRB, aanvang 14.30 Rijnsburgs Bloemencorso, aankomst op de Boulevard tussen 15.45 en 15.15 uur. een ronde door Katwijk i Leiden tussen 12.00 en 13.00 Lisse Countrydansavond met live muziek, org. North-Hill Country Dancers, in Tapperij 'De Gewoonste Zaak', Schoolstraat 11aanvang 21.00 uur Aan beide kanten van de weg lagen meertjes voor de waterwinning. Schitterende namen, zoals Sparregat en 't Scheepje. foto wim dijkman Open dag bloembollenbedrijven. Kinderkermis op de Kon. Wilh. Boule vard nabij de Vuurtoren. Voetbalwedstrijd Noordwijk-ADO in Sportpark Duinwetering, aanvang 17.00 uur. Rijnsburgs Bloemencorso met 's avonds bezichtiging van de praalwa gens op de Kon. Wilh. Boulevard, te vens kindercorso. Optreden van de Egerlënder Blaaska pel 'De Zeedorper Muzikanten' op het Vuurtorenplein, van 18.00 tot 21.00 Vuurwerk op het strand, ter hoogte van de Kon. Wilh. Boulevard, aan vang 22.30 uur. Warmond Zomerkunstmarkt op het Pleintje bij de Pomp van 11.00 tot 14.00 uur. DE RUBRIEK 'STEEDS' lost soms wat op, maar wekt gezien de reacties ook wel stormen van ver ontwaardiging. Personeelsvertegenwoordiging treedt af De ondernemingsraad van de Leidse PTT heeft het ver trouwen opgezegd in directeur Zweekhorst. De raad officieel 'onderdeelcommissie' (OC) genoemd - is inmid dels afgetreden omdat afspraken over het overleg door de directeur niet zijn nagekomen. De OC is bovendien boos over de manier waarop reorganisaties worden doorge voerd. kelen van internationale post stukken en het verzenden van faxberichten. „De lokettisten worden de he le dag geconfronteerd met lange rijen en klagende klanten. De mensen maken opmerkingen als 'heb je slaappillen ingeno men' of 'ik dacht dat jullie ge privatiseerd waren en nu geen ambtenaar meer zijn'. Door die stress melden de mensen zich ziek," aldus het OC-lid. Hij ver telt verder dat het in het kan toor Leiderdorp is voorgekomen dat een klant 45 minuten moest wachten voor het loket. Volgens een woordvoerder van de raad is de klant de dupe. „Het komt voor dat post met antwoordnummer te lang blijft liggen, dat de stukken voor de postbushouders te laat worden gesorteerd. Bedrijven op het in dustrieterrein van Zoeterwoude hebben daarover al geklaagd en er zijn nu dure maatregelen no dig om de zaak op te lossen," aldus het OC-lid. Deze week berichtte deze krant nog dat het ziekteverzuim onder de loketambtenaren hoog is. Bij de loketdiensten heeft momenteel een landelijke reor ganisatie plaats. Door de komst van de giromaten wordt het personeelsbestand met 3000 plaatsen ingekrompen. Daar staat tegenover dat er ingewik kelder werk voor de lokettisten is bijgekomen zoals het afwik- Vrouwen Een ander gevolg van de ver mindering van het aantal loket tisten is dat er minder mogelijk heden zijn voor deeltijdwerk. Volgens de woordvoerder van de OC zijn vooral vrouwen daar de dupe van. Het komt voor dat mensen die in deeltijd willen werken een andere baan krijgen aangeboden in gemeenten die 40 tot 50 kilometer van de oude standplaats zijn afgelegen. „Vooral voor vrouwen met Kin deren is dat natuurlijk geen doen." Hij noemt het beleid van de PTT daarom vrouwonvrien delijk. Een zegsman van de PTT ont kent overigens dat er post-ant- woordstukken langer dan toe gestaan blijven liggen. Wel geeft hij toe dat er problemen zijn ge weest bij de postbezorging in Zoeterwoude. Daar is enkele maanden geleden een andere route gekozen voor de postbe zorging. „Er zijn wat klachten geweest, maar nadat we het hebben uitgelegd hebben we er niets meer over gehoord." De persvoorlichter van de PTT wilgeen commentaar geven op de problemen tussen de Onder deelcommissie en de directie in Leiden. De zaak is nu in handen van de regionale onderne mingsraad in Utrecht, die een uitweg moet zoeken in het con flict. Directeur Zweekhorst is niet voor commentaar bereik baar. Het hoofdkantoor van de Leidse PTT aan de Schipholweg. foto wim dijkman POSTBODE BESTOLEN Een MEDISCHE DIENSTEN postbode is gistermiddag in Al- phen van 6000 gulden beroofd. De bezorger liet om één uur zijn artsen bestelbusje aan de Bloemhof straat even onafgesloten achter. Daarin lag een portemonnee met cheques en contanten. Bij terugkeer was het ding verdwe- 2^^ Het leven van de ■JU twee Steeds- redacteuren is bepaald afwisselend. De ene dag krijgen ze dankbetuigingen omdat ze een diefstal van een barbecue oplossen, de dag ema worden 1 ze stijfgescholden omdat een burenruzie is aangewakkerd. Er ligt zelfs al een aanklacht wegens smaad bij de politie naar aanleiding van een van de afleveringen. Tja, wij zijn ook niet alwetend en staan daarom open voor reacties. Daarom deze vrijdag een iets andere Steeds dan u gewend bent. Een Steeds door lezers. En word dan alsjeblieft niet kwaad op ons. Puree (5) Op 17 juli uitte het echtpaar Pieket van de Haagweg kritiek op het eten van de vrijwilligers organisatie Tafeltje Dekje. Met name de aardappelen moesten het ontgelden. Tafeltje Dekje meldt in hetzelfde verhaal als oorzaak dat een bejaardente huis de verkeerde piepers heeft ingekocht. De dag na publicatie kwam een vorstelijk aantal telefoontjes Een rubriek als deze lokt nogal wat reacties uit. Positief, negatief, blij en bijzonder boos. Wij zijn de kwaadsten niet, dus zetten we in deze aflevering die reacties eens op een rijtje. Een Steeds vol zelfkastijding. binnen van verontwaardigde klanten van Tafeltje Dekje. „Ik vind het echt erg, zo'n negatief verhaal. Die mensen doen zo hun best en ik heb altijd prima eten," vertelt mevrouw De Vries van de Zoeterwoudsesingel. Ze realiseert zich wel dat haar aardappelen worden klaarge maakt in een ander bejaarden tehuis. „Maar dan nog geeft het nog geen pas zo te klagen." De organisatie zelf laat zich evenmin onbetuigd. Woord voerder Van de Zeeuw van Ta feltje Dekje meldt dat het niet eerlijk is om een verhaal in de krant te zetten van één ontevre den klant. „We besteden veel aandacht aan het voedsel." De suggestie van de klagende Pie- ketten aan de Haagweg dat de filosofie wordt aangehangen van 'Hier hond, vreten', wordt krachtig tegengesproken. Nou maar hopen dat dit artikel de klanten van Tafeltje Dekje niet in het verkeerde keelgat schiet. Goede buur (7) De burenruzie in de Leemans straat tussen de families Ver mond en Van der Heiden heeft de nodige commotie opgele verd. De hetze blijkt door de ar tikelen nog hoger te zijn opgelo pen. Er zouden zelfs wat vecht partijen hebben plaatsgehad. Dat was natuurlijk niet de be doeling. De Steeds-redactie is dan ook bijzonder blij te kunnen meede len dat de situatie is verbeterd. Niet dat beide families met el kaar op vakantie gaan, maar er is toch sprake van een toenade ring. Mevrouw Van der Heiden heeft namelijk gebeld met de mededeling dat ze haar be schuldigingen aan het adres van haar buren wil intrekken. „Het is het allemaal niet waard, we krijgen toch alleen maar boze gezichten in de buurt." Daar mee krijgt mevrouw Vermond haar zin. Zij eiste namelijk dat Van der Heiden haar woorden zou terugnemen. Alles weer rus tig dus aan de Leemansstraat. Vuilniscel (3) Het mysterie van de in vuilnis zakken ingepakte telefooncel tegenover de Waag lijkt ook op gelost. De schuldigen moeten worden gezocht bij café Scarlat ti aan de Stille Mare. Daar werd tijdens de Lakenfeesten een lichtshow gehouden, waarvoor de cel werd ingepakt. Anders zou-ie zo in de weg staan. Dus niks geen protestactie tegen de groene blokkendoos voor het monument, maar puur zakelijk redeneren. Dachten we einde lijk eens een originele actie te hebben gevonden. Wat een te leurstelling. Groen Onlangs werd er wat gemop perd over de Leidse straten die worden overwoekerd door on kruid nu de gemeente geen chemische bestrijdingsmidde len meer gebruikt. Daarop kwam een aardige reactie van L Barendregt, hoofd van de ge meentelijke directie civiele wer ken. Hij stuitte in het gemeente archief op een notificatie van het gemeentebestuur van 31 juli 1820. Zo blijkt maar weer dat de poli tiek eigenlijk nooit iets nieuws onder de zon heeft. Ook begin 19-de eeuw had Leiden te lijden van onkruid. Toen werden al leen meer afdoende maatrege len genomen dan de heden daagse metalen bezems. Het toenmalige gemeentebestuur kondigde gewoon een maatre gel af: „Ingezetenen worden bij dezen uitgenodigd om de stra ten en wallen van hunne huizen voor den 8en Augustus aan staande, voortaan zo dikwijls zulks nodig zal bevonden wor den, te zuiveren van gras en an dere onreinheden waar dezelfde bezet zijn." Dat zijn nog eens maatregelen. Gemeente doet niks en laat de burgers er voor opdraaien. Het huidige college is 170 jaar later nog niet veel verder. Geen slui tende begroting? Dan de inwo ners maar extra laten dokken. Frappant hoe de geschiedenis zich herhaalt. REDACTIE ROY KLOPPER EN LOMAN LEEFMANS tel. 071-161444 In 1820 liet de gemeente Leiden de bewoners als het om onkruidbestrij- ding ging hun eigen boontjes doppen, zo blijkt uit deze 'notificatie' van het stadsbestuur. foto holvast Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (al leen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer. Tan, Zwijnenburg. Meijer, Van Leeuwen. Verhage, Groeneveid, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Baars. Ros molen 2, tel. 218661. zo 8 uur tot 24 uur: C. vd Meer/H. Meyer, Stokroos 1. tel. 215510. Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen. Rus, Kruis. Bergmeijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis, Minne broersgracht 41, tel. 126371. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Was- straat 2/a, tel. 122522. Groep 3 - Boels, Smit. Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jur- gens, Fogelbergen Van den Muijsen- bergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Fogelberg/M. vd Muysenbergen, De Sitterlaan 18, tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11. tel. 125245. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R E. Zaaijer, Paulides, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: M. Lodder-van Staverden, I. Boudier Bakkerplein 3, tel. 311414. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooiiman, De Jong. Prince. Reinders, D. Hammerstem en A. Hammerstem: za 8 uur tot zo 8 uur-, S. Kooijman, Noordemdeplein 2/a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur- J. Witpaard, tel. terstelefoon 071-122222 kunt u ver nemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za M Landsmeer. Florijn 10. tel 413913. zo M. Lesius. Florijn 10. tel. 894343. spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7 30 uur: E. Roe- lants, Frans Haislaan 10. tel. 153747. Voorschoten za J Baars. R Wagneriaan 63. tel. 612520; ZO: F. Koopmans, Churchill- weg 19. tel. 616352. Warmond Huisartsenpraktijk 'Boerhaave', Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za: M. van der Feen. Hofcampweg 65. tel 18309; zo: R. van Niekerk. Van Polanenpark 92, tel. 19014. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie apotheken De avond nacht- en zondagsdienst van de apotheken m de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. tot vr. door: Apotheek Zuider, Lammenschansweg 7. Leiden, tel 123553. Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31. Oegstgeest, tel. 173330 Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83. Voorschoten, tel. 617957. ;r, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel. 613836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homanstraat 1. Rijns burg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaer straat 21, Oegstgeest, tel: 071- 176761. Voor de praktijk van mevr S. Stibbe en mevr. C. van Roon, Bronkhorst- straat 13. Leiden, tel 218393, al leen op telefonische afspraak. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenart sen: doktersteletoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden. Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: B de Boer. Lammenschansweg 28. tel. 124172; spreekuur om 13.00 tel 071 615342 algemeen maatschappelijk werk Sociaal Psychische Hulp voor dr gende hulp buiten kantooruren, t

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 11