Rtv show Wacko Jacko manipuleert media 'Krap drie kwartier beroemd' Vrijdag 26 juli 1991 Redactie; 023-150191/023-150192 JOLANDA OUKES GERARD VAN PUTTEN REI NA VAN POPPELEN Vormgeving; RALPH KLEINHOUT 6 Michael Jackson wil graag de geschiedenis in gaan als de meest exen- trieke popster aller tijden en niet als Wacko Jacko. Schokkende biografie ook in Nederland uit FREDERIKE CONTANT GPD Popster Michael Jack son is een meester in het manipuleren van de media. Dat bewijst de Ame rikaanse schrijver Randy Tara- borrelii in de indrukwekkende biografie die hij over Jackson maakte. Taraborrelli heeft ruim drie jaar gewerkt aan het boven water halen van feiten over het mysterieuze feno meen Michael Jackson. Het boek is nu enkele weken uit in de Verenigde Staten en ver schijnt op 7 september in een Nederlandse vertaling bij de Bussumse uitgeverij Streng- holt. In de biografie wordt onthult dat Michael Jackson helemaal geen zuurstoftent in zijn wo ning heeft. De foto van Jackson in zo'n tent heeft Michael zelf geënsceneerd en laten 'lekken' naar de media. De foto is geno men in een ziekenhuis. Ook verzint de popster amoureuze relaties met vrouwen. Brooke Shields en Tatum O'Neal ont kennen ooit een echte verhou ding met Michael gehad te heb ben. „We waren vrienden, maar verder dan hand in hand lopen is het nooit gekomen. Michael wees elk lichamelijk contact van de hand", aldus het tweetal. De biograaf heeft naarstig gespeurd naar meisjes die een relatie met Jackson hebben gehad, maar heeft hen niet gevonden. De botten van The Elephant Man die op een Londense vei ling te koop werden aangebo den, heeft Michael tegen wil en dank gekocht. Hij heeft, volgens de biograaf, zelf het gerucht in de wereld gebracht dat hij een bod had gedaan op die botten. De Londense veilingmeester maakte daarna wereldkundig dat hij geen bod van Jackson had ontvangen. Om zijn gezicht te redden heeft Jackson daarna toch de botten gekocht. In het verzinnen van stunts is Michael Jackson een meester, aldus de schrijver Taraborrelli. Jackson wil graag de geschiede nis ingaan als de meest exen- trieke popster aller tijden. Wat hem mateloos frustreert is het feit dat hij door de media vaak wordt aangeduid als Wacko Jacko (gekke Jackson, red.) Vol close up Vakantie-tv Voor een heleboel mensen is de televi sie een onmisbaar facet van het leven. De kast wordt al tijdens het avondeten aangezet en gaat pas uit als het laatste Journaal-sein heeft ge klonken. De allerfanatieksten kunnen dankzij kabelnet of schotelantenne nog tot diep in de nacht genieten van de bewe gende beelden. Het dagelijks ritme van dergelijke verslaafden wordt dan ook bijna onherstel baar verstoord als het apparaat kuren vertoont en terug moet naar de fabrikant. Bij de winkel waar de tv is gekocht wordt in no-time een vervangend toestel gevorderd, want anders weet men niet hoe de avonden door te komen. Ook tijdens de vakantie speelt de tv voor veel mensen een be langrijke rol. De thuisblijvers hebber) het 't makkelijkst. Zij kunnen gewoon doorgaan met staren. Ook degenen die in ei gen land blijven hoeven het scherm niet te ontberen. Cam- pinggasten nemen kleine toe stellen mee die het op de accu van de auto ook uitstekend doen en bijna elk vakantiehuisje is tegenwoordig voorzien van een kleurenkast. De vakantie gangers die naar het buitenland trekken hebben andere bezig heden. De avontuurlijken onder hen ondernemen trektochten, safari's en culturele trips en de feestgangers schuimen de dis co's en kroegen af. Zij missen de televisie absoluut niet. Ook mensen die beroepsmatig met televisie bezig zijn en hun vakantie thuis doorbrengen blij ken niet te kijken. Drie weken vakantie betekent drie weken geen of nauwelijks tv. Geen en kel probleem, want de krant houdt je op de hoogte van het nieuws en zonder kwissen, talk shows en herhalingen is goed te leven. Zeer goed zelfs. Alleen het vullen van een tv-rubriek le vert enige moeilijkheden op. Te weinig gezien om een leuk en evenwichtig verhaal te produce ren. Dit keer dus drie weken flarden vakantie-tv. De eerste week van de vakantie is het nog even afkicken. Hoe wel de wekker angstvallig wordt opgeborgen word je vanzelf op het goede tijdstip wakker. Met het aangename verschil dat je je onbekommerd nog eens om kunt draaien. De krant die 's gens de biograaf zit het Michael niet lekker dat Elvis Presley te boek staat als The King, Bruce Springsteen als The Boss en hij zelf alleen maar als Wacko Jacko. Operaties De biograaf onthult verder dat Michael Jackson zijn vele ge- zichts-operaties heeft onder gaan om vooral maar niet op zijn vader te lijken. Pa Jackson is voor een groot aantal Jack- son-kinderen een schrikbeeld. Hij heeft zijn kinderen met zeer straffe en vaak meedogenloze hand opgevoed. Janet Jackson heeft al eerder in een boek eens uit de doeken gedaan hoe vader Jackson zijn kinderen afransel de en haar zelfs seksueel mis bruikte. De huid van Michael Jackson is door de jaren heen steeds lichter geworden. Zijn oor spronkelijke bruine kleur is langzamerhand in wit veran derd. Volgens de biograaf heeft Michael zijn huid niet laten 'af schrapen', maar slikt hij dage lijks pillen die de pigmentcelle tjes doen afsterven. Gevolg van Volgens de Amerikaanse schrijver Randy Taraborrelli heeft Michael Jackson geen zuurstoftent en verzint hij fotoarchief deze pillenkuur is wel dat Mi chael nooit meer in de zon mag en zichzelf heel goed moet be schermen tegen UV-stralen. Vandaar ook altijd de hoed en sjaals... Biograaf Taraborrelli heeft het boek, voor de release in de VS, Jolanda Oukes middags door de bus glijdt wordt nog met een gretigheid gelezen alsof je er zelf nog een zinvolle bijdrage aan hebt gele verd. Ook de tv gaat 's avonds aan. Maar verder dan het voor lopig laatste deel van Flying Doctors komt het niet. Het afkicken gaat snel, zeer snel en het weer werkt ook al niet mee. Stralend blauwe lucht en zwoele avonden. Het huis wordt alleen nog maar betreden als er geplast of geslapen moet wor den. Het merendeel van de tijd wordt in de buitenlucht doorge bracht, en zover reikt het snoer van de televisie gelukkig niet. Toch wordt er, als er opeens een kil zeebriesje opsteekt, af en toe een flard tv opgevangen, zoals een aflevering van de Brit se comedyserie Joint Account, de helft van deel zeven van Mi chael Palins Reis om de wereld in tachtig dagen en het tweede deel van de prachtige film Les uns et les autres. Het eerste deel gemist, maar het ging uiteinde lijk toch vooral om het slot van het epos: het prachtige ballet op Ravels Bolero. In de categorie verstrooiing wordt naar de halve finales van het KRO-programma Hints ge keken. De finale echter wordt vergeten omdat er in de tuin weer uitgebreid en lang moet worden getafeld. Ook het eerste deel van de vierdelige Australi sche serie Vietnam gaat zomaar voorbij. Het tweede deel zien we per ongeluk wel en smaakt naar meer, maar ook het derde deel wordt uitgezonden zonder dat wij daarvan op de hoogte zijn. Er wordt nog wel een poging ondernomen om enkele speel films op video vast te leggen om die op een geschikter tijdstip te bekijken. The Next Man met onder meer Sean Connery en de Walt Disney-film Davy Crockett worden opgenomen maar ver dwijnen ongezien weer van de band. Zo ziet drie weken vakantie-te levisie er uit, waarbij volledig heidshalve nog moet worden aangetekend dat bijna geen en kel deel van de politieserie Ko- jak is gemist. Maar die wordt dan ook ver na twaalven uitge zonden. Voor de rest heeft de televisie op zwart gestaan. En als ik door de gidsen van de af gelopen drie weken blader, kom ik tot de conclusie dat ik niets heb gemist. Precies twintig jaar geleden brachten op initiatief van de VARA eerst Godfried Bomans en daarna Jan Wolkers een week in volslagen isolement door op het eiland Rottumerplaat. Beide schrijvers deden dagelijks verslag hem voorstelde nogmaals de van hun belevenissen en emo ties. Voor Bomans was het ver blijf op het eiland een beproe ving, Wolkers genoot. Hij boot naar het eiland te nemen. De ervaringen van Wolkers zijn morgenochtend te beluisteren in het programma De Ronde van geerde dan ook enthousiast toen Hilversum, Radio 2, 09.001 programma-maker Twam Huys foto martijn de jonge VPRO-documentaire over sterren-in-de-dop HILVERSUM ANTON JONGSTRA De één is heftruckchauffeur, de ander is verkoopster in een bruidswinkel en de derde presenteert missverkie zingen in het land. Ze willen maar een ding James Caan als bandleider in de speelfilm Les uns et les autres. Eerste deel gemist, het slot gelukkig niet. foto archief volgd in hun pogingen als artiest de top te reiken. De kwaliteit laat in deze documentaire op som mige momenten te wensen over. Volgens cineas- te Saskia Vredeveld komt dit door „een camera die niet goed werkte." De interviewster is niet al tijd even goed te verstaan en de sterren-in-de- dop staan er soms extra onvoordelig op. Hierdoor wordt goed duidelijk dat de drie hoofdpersonen echte amateurs zijn. .Tom O'Millan - het schijnt zijn eigen naam te zijn - is een jaar of twintig en kan wel aardig zin gen. Hij denkt met een glitterpakje, wat spray in het haar en wat eye-liner onder de ogen een groot zanger te worden. Een toevallig genomen snaps- naar Michael Jackson en naar diens advocaten gestuurd, maar heeft geen reactie ontvangen. Momenteel werkt Taraborelli aan de biografie over Madonna. De Nederlandse vertaling van het boek verschijnt op 7 sep tember, naar verluidt verschijnt op die datum ook de nieuwe cd van Michael Jackson. Het boek krijgt als titel Michael Jackson, de magie ei stardom Binnenlandse Zaken. Millecam blijft nog wel actief in het KRO- programma Ook dat nog. Verder is de actrice volgend seizoen te zien in de dertiendelige TR0S- comedy Sjans, samen met Huub Stapel. Weinig origineel maargoed.... In Hollywood is momenteel de zo veelste versie van The Saint in voorbereiding. De bekendste ver tolker van speurneus Simon Tem plar is ongetwijfeld Roger Moore maar wie weet wordt hij dit keer overtroffen. Wie de Saint nu gaat spelen is nog niet bekend, maar er zijn wel al enkele namen ge vallen. De race.schijnt te gaan tussen Tom Cruise, Kevin Costner en onze eigen Rutger Hauer. Slecht nieuws voor de vrouwelij-J ke fans van Rob Lowe. De 27-jari- ge hartenbreker trad onlangs in het huwelijk met make-up-spe- cialiste Sheryl Berkoff. Zij was de vrouw die hem steunde toen hij in therapie ging om van zijn seks verslaving af te komen. Zij bleef ook achter hem staan toen Rob in het nieuws kwam vanwege een pikante videoclip waarop hij sa men met een minderjarig meisje te zien was. Jeff Conaway, bekend van de Amerikaanse comedy Taxi en de soap The bold and the beautiful is stout geweest. In beschonken toestand heeft de acteur een fiet ser aangereden. Gevolg: Zestig dagen huisarrest, drie jaar voor waardelijke gevangenisstraf, een boete van vijfhonderd dollar en drie lang naar bijeenkomsten van de Anonieme Alcoholisten. Daar moet Jeff dan wel met een taxi heen want zijn rijbewijs is hij voor een jaar kwijt. De soap The bold and the beauti ful, bij ons via BRT 1 en RTL 4 te bewonderen, heeft drie nomina ties van de Daytime Emmy Award in de wacht gesleept. Eén voor de beste vrouwelijke bijrol (Dar- lene Connely), één voor de kle ding en één voor de vormgeving. De soap Santa Barbara deed het echter aanzienlijk beter. Deze se rie kreeg tien nominaties. Het succes van de Amerikaanse comedy De baas in huis, bij ons nog steeds razend populair, is in andere landen tanende. De pro ducers van dé serie denken een oplossing daarvoor te hebben ge vonden door Tony in het huwelijk te laten treden met zijn werkge ver Angela. Wanneer deze dubbe le trouwaflevering bij ons te zien is, is nog niet bekend. Sylvia Millecam wil het volgende seizoen wat minder in beeld. Daarom stopt ze met haar werk- De cast van de comedyserie Taxi. Derde van links Jeff Conaway. zaamheden voor het programma fótó archief strips not is zijn promotiefoto. Dat het plaatje veel te wazig is om zelfs maar in een doorsnee familie album te plakken, mag de pret niet drukken. „Hij staat er zo leuk op", verklaart zijn vader, die te vens zijn manager is. „Ik wil dat veel mensen van me gaan houden", zegt de ster zelf terwijl hij in zijn oude auto stapt om naar zijn werk (heftruck chauffeur in een magazijn van de PTT) te gaan. Carla Ummels, midden twintig, uit Limburg wil „naast de schoenen van Tina Turner staan. Zij is zo keigoed, zo goed wil ik ook worden." Ze mikt duidelijk op de top. Dat ze derde werd in een voorronde van Veronica's Sterrenjacht doet er dan ook niet toe, hoewei ze zichtbaar teleurge steld was met deze klassering. In het dagelijks leven staat ze in een bruids zaak, maar dat ze als zangeres de top zal berei ken, staat voor haar vast. „Als ik wat wil, dan ge beurt het ook. Toen ik naar de kunstacademie wilde, zei iedereen: 'dat lukt je nooit'. Het is me toch gelukt, en zo zal dit me ook lukken." De derde is René Plemp, een jaar of veertig oud, maar hij is nog steeds druk in de weer om op straat en in de supermarkt herkend te worden. Volgens hem is herkenning hetzelfde als erken ning. Zijn doel is tv-presentator worden. Hij deed ooit mee aan het programma Showmasters dat door Sandra Reemer werd gepresenteerd. Een vi deo met daarop de opkomst van Ron Brandsteder aan het begin van een aflevering van de Honey- moonkwis bezorgt hem al kippevel. Hij gaat opvallend professioneler te werk dan zijn twee collega's in de documentaire. Hij heeft een heel archief van eventuele werkgevers en een goed ogend reclamefoldertje over zichzelf. Ooit presenteerde hij een show op een beurs in de Rai, toen zijn vader de avond ervoor overleed. Met een grote glimlach stond hij de volgende dag op de planken. In de film laat hij weten dat hij dolgraag via de bekende roddelbladen aan het Nederlandse pu bliek en nota bene aan zijn eigen familie, wilde laten weten hoe zijn gevoelens omtrent de dood van zijn vader precies waren. „Net als Jos Brink toen zijn vader overleed. Maar ja, ik ben niet be roemd, wie is er dan in mij geïnteresseerd?" (Zondag 23 juli, Nederland 2, 21.26 uur) bolleboom r EMU KOMEN- rys L£OK£/AEIDet1- ,'y boes heinz H/J ZEcST £>AT HU P£ SNELSTE PPATER VAN HET W/LPE WESTEN JE U/TDAA6T TOT\

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 6