Sport Uw auto kan f 3.000,- meer waard zijn. Tennisbeul Bakker stunt op Roomburg Groenendijk: 'Leuk dat ik deze kans krijg' Mark Post slachtoffer van ontketende Van Rijn onna Koevermans blijft winnen Donderdag 25 juli 1991 FF BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN V WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB ONDERWATER Vormgeving: F 18 MARK KOEVERMANS WIL op vakan tie, maar hij mag niet. Vanwege zijn on verwachte overwinning op Serge Bruguera op het Melkhuisje moet hij zijn zomerreces noodgedwongen uit stellen. NIEUWSLIJN Sterke ploegentijdrit van Swift/Casba Swift/Casba heeft met topcompetitie veiliggesteld. In Kol leramateurs als zesde, bijna drie minuten achter het onaantast bare Teleflex. Arnold Stam, Laurens Koster, wegkapitein Richard van Kempen en de 19-jarige Leon Rekelhof, rukten in de slotfase op van de achtste naar de zesde plaats. Koga Miyata, de ploeg van Warmonder Pascal Vergeer, beëin digde de 75 kilometer lange tijdrit als tweede. Vergeer komt in de Avondzesdaagse uit voor Swift, dat zich het komende seizoen verzekerd weet van de diensten van Mark Rasch, die nu nog voor Volendam uitkomt. Martin Schalkers kwam in het criterium van Ulvenhout net niet in aanmerking voor een plaats op het erepodium. De Voorhou- ter moest gisteren na honderd kilometer in de eindsprint buigen Bouwmans, Zanoli en de Italiaan Cipollini. Leidenaar tekent driejarig contract bij Ajax Alfons Groenendijk speelt de komende drie seizoenen voor Ajax. De Amsterdamse club trok de linkermidden velder van Roda JC gisteren aan als opvolger voor de aan Barcelona verkochte Richard Witschge. Over het transfer- bedrag werden door de betrokken clubs gisteren geen mededelingen gedaan. Volgens de voetballer zelf is met zijn overgang een bedrag gemoeid van tussen de 1 en 1,5 miljoen gulden. Mark Koevermans is moe. Hij wil op vakantie. Maar er is een kleine complicatie. Hij staat in de kwartfinales van 't Melkhuis- je. Als Serge Bruguera, ongetwij feld voor veel geld door Piet van Eysden naar Nederland ge haald, al lang en breed aan het strand van de Costa Brava ligt, zwoegt Koevermans tegen zijn volgende opponent, de Italiaan Renzo Furlan. Na een urenlang oponthoud zette „de Koef' de boel gisteren in Hilversum op stelten met een zege van 7-5 6-4 op als eerste geplaatste Serge Bruguera. Mét de verkeerde taktiek ook nog. Niet rustig afwachtend, zoals hij in Hamburg had ge daan, maar gewoon knal er bo venop. De Spanjaard solliciteer de naar een pak slaag. Hij had veertien dagen geleden in Gstaad een buikspier-blessure opgelopen, die nog lang niet ge nezen bleek. Als gevolg daarvan serveerde hij slechts op halve kracht. Koe vermans sloeg er anderhalve set vrolijk op los. Pas in de slotfase verkrampte hij enigszins. De service-winner op het derde matchpoint kwam juist op tijd om te verhinderen, dat Brugue ra zich alsnog ideëen in het hoofd haalde. LEIPEN HERMAN JOUSTRA Ajax heeft derhalve na het ver lies van Witschge snel toegesla gen. Nauwelijks een paar uur nadat met Barcelona overeen stemming was bereikt, nam de club contact op met Roda JC. Beide clubs werden het snel eens over de transfersom. De onderhandelingen met de 27-jarige Groenendijk, die nog bij de Kerkraadse club onder contract stond tot aan het eind van volgend seizoen, verliepen eveneens uitermate vlot. De ex- Leidenaar, die in zijn amateur- tijd uitkwam voor LFC en UVS, begaf zich, nadat kort daarvoor de beide clubs het al eens wa ren geworden, gistermiddag naar Breda om te onderhande len met een Ajax-delegatie. Bin nen de kortste keren werd de zaak beklonken. „Voor Roda was het aantrekkelijk, ze vangen een hoop geld voor me. Ze kochten me tenslotte voor 240.000 gulden van FC Den Haag. En voor mij was het ook niet zo moeilijk. In sportief en financieel opzicht betekent dit voor mij een enorme vooruit gang. Het is een uitdaging voor me", aldus de voetballer, die zijn eredivisiecarrière op 18-ja- rige leeftijd in 1982 bij FC Den Haag begon. Ook voor hem kwam het snel le handelen van Ajax als een verrassing. Begin deze week meldde de middenvelder zich nog bij Roda JC voor een trai ningskamp in Mierlo. Op dat moment wist hij al van zijn zaakwaarnemer Peter Gerards bij de WCS, de spelersvakbond, dat er van de zijde van Ajax be langstelling voor hem bestond. Van direct contact was tot dan toe echter geen sprake geweest. „Ik had gehoord dat er donder dag een gesprek zou komen. Dat ze vandaag (woensdag, red.) al belden had ik nooit ver wacht." Om die reden moest Groe nendijk gisteravond ook verstek laten gaan bij een vriendschap pelijk duel van Roda JC tegen St. Truiden. Vanochtend onder ging hij eerst de verplichte me dische keuring, alvorens het contract te tekenen. Onmiddel lijk daama reisde hij af naar Oisterwijk waar Ajax een trai ningskamp houdt. De voetballer vertrekt morgen met zijn nieuw club naar Gent om deel te nemen aan een in ternationaal toernooi met als tegenstanders onder meer AA Gent en Steaua Bukarest. Maandag wordt hij officieel aan de pers voorgesteld op de jaar lijkse open dag van de Amster damse club. Vorig seizoen klopte PSV aan zijn deur, maar die transfer ket ste op het laatste moment af. En nu staat hij dan ineens in de schijnwerpers bij Ajax, terwijl hij nota bene een groot deel van het vorig seizoen moest missen wegens een enkelblessure. Hij blijft er voorlopig nuchter on der. „Ik wil dit geen droom noe- men...Ik draai natuurlijk al tien jaar mee in het betaald voetbal. Het is leuk dat ik deze kans krijg." Dat hij terugkeert naar Leiden zit er overigens niet in, hoewel het zijn geboortestad is. „Daar heb ik bewust over nagedacht. Ik wil ergens tussen Leiden en Amsterdam gaan wonen. Ik heb veel vrienden en bekenden in Leiden, maar ik wil de nodige rust inbouwen. Bovendien heb ik geen zin om elke dag drie kwartier te rijden." UEFA geeft Ajax geen dispensatie De UEFA heeft Ajax geen dis- pensatie gegeven de komende Europa-cupwedstrijden binnen J een straal van 100 kilometer van Amsterdam te spelen. Een ver- zoek van Ajax om dispensatie is door de UEFA afgewezen, zo heeft algemeen directeur Van Eijden woensdag gezegd op Schiphol. Ajax wilde zijn Europa-cup- wedstrijden komende seizoen spelen in het Feyenoord-sta- dion in Rotterdam. De Kuip ligt echter op tachtig kilometer van het Ajax-stadion. De UEFA heeft echter te kennen gegeven te willen vasthouden aan de straal van 100 kilometer. Technisch directeur Leo Beenhakker verklaarde dat de alternatieven binnen Nederland nu wel zeer gering zijn. Been hakker zei dat de kans groot is dat Ajax voor het buitenland kiest. SCHAKEN De Leidse schaak- ster Caroline Slingerland heeft op het wereldkampioenschap voor meisjes tot 17 jaar in het Braziliaanse Guarapuava na een redelijke start een lichte terug val geboekt. Het toernooi over elf ronden biedt nog wel me daillekansen. Met 2,5 punten uit 5 partijen vertoeft ze in de mid denmoot. Er zijn zes medailles te verdelen. LEIPEN ROB VAN DER ZANDEN Erik Bakker gaat op de tennis baan over lijken als het moet. Een niets ontziende tennisbeul die net zo lang ramt tot hij zijn tegenstander onder het gravel heeft zitten. En ga met de ei gengereide Leimuidenaar op de baan geen discussies aan over ballen die in of uit zijn, want als hij ze uit ziet, zijn ze ook uit. Punt uit. Met deze Bakker val len geen zoete broodjes te bak ken. Vroeger had hij nog wel eens de naam van 'puntendiefZijn leeftijdgenootjes aan de andere kant van het net - meestal klei ner dan hij - stonden te rillen als hij weer eens een discussie over een dubieuze bal in zijn voordeel besliste. Nu Bakker toe is aan het gro tere werk komt de over-mijn- lijk mentaliteit hem uitstekend van pas. Want de weg naar de top is hard. De 20-jarige speler van Unicum is aan een opmer kelijke serie bezig. Een week ge leden kwam hij in het A-toer- nooi van Wateringen goed voor de dag met een finaleplaats. Deze week won hij twee potjes in de zware kwalificatiereeks van de Open Leidse en nu stuntte hij in de eerste ronde van het hoofdtoernooi tegen de nummer 37 van Nederland, Stephan Nooteboom. In drie sets was Bakker de sterkste: 4-6, 7-6 (7-4), 6-2. Het betekent dat hij weer een enorme sprong maakt op de nationale ranglijst waar hij nu nog de 81ste plaats bezet. En dat voor een man die in het tweede team van Unicum tijdens de competitie een aller belabberdste bal stond te slaan. Nu raakt hij ze opeens meer dan behoorlijk. Eens te meer het bewijs dat 'Bak' een indivi dualist is die zijn eigen gang moet gaan. Als eenling in het toemooicircuit kreeg hij zijn 'killersinstinct' terug. Dat 'team work' ligt hem minder. Net als technische hoog standjes, daar gaat het bij hem ook allemaal niet om. Bakker heeft het 'touchtennis' niet uit gevonden en de gang naar het net maa'kt hij pas als hij zijn te genstander moet feliciteren. Maar liever andersom uiteraard. De base-line is de thuisbasis van Bakker en van daaruit vuurt hij zijn kogels af. En hoe. De vorm die hij op Roomburg eta leert belooft nog veel goeds voor de toekomst. Bruin "Het zit er gewoon in, dat voel ik. Ik loop lekker te 'raggen' en toon voor niemand ontzag. Nu moet ik tegen Willem Bruin. Staat ook veel hoger, maar waarom zou ik die niet ook kunnen winnen? Gewoon gaan en we zien wel waar we stran den, zegt Bakker. "Alleen zal ik aan mijn service moeten wer ken met Jan Arie (zijn broer en coach, red.). Tegen Kees Jan Schuilenburg verspeelde ik dinsdag door mijn haperende opslag een paar keer een grote voorsprong. Tegen Nooteboom gebeurde me dat weer. Dat moet beter." Gek genoeg ver loor hij eerder op de dag zijn B- partij tegen Arhur Mol. "Ik kan me niet meer motiveren voor een B-partij," verklaarde hij. Bakker maakte onlangs zijn havo-opleiding af en moet in oktober onder de wapenen. Misschien een belemmering voor zijn opmars. "Dat hoeft niet. Ik weet niet waar ik terecht kom in dienst. Met een beetje fantasie is het wel te combine ren met tennis. Het is daarom ook nog niet duidelijk of ik bij Unicum blijf. Uiteindelijk wil ik toch niet alles op het tennis gooien, waarschijnlijk pik ik na mijn diensttijd weer een studie op." Van Trigt Alles op de tennissport gooien, dat zal ook Marco van Trigt - hij verloor met twee keer 6-3 van Maarten Koopman - nooit doen. Terwijl hij misschien meer talent heeft dan het gros van zijn collega's. De begena digde Hillegommer (21) heeft het in zich om een topper te worden. Zijn spel doet een beetje denken aan dat van Jan Siemerink. Hij is linkshandig, slaat de ballen ogenschijnlijk gemakkelijk en laconiek, heeft een zeer venijnige service, snel le arm en speelt met veel balge voel. Maar terwijl leeftijdgenoot Siemerink al op weg is naar de wereldtop, moet Van Trigt eerst in eigen land nog laten zien. "Inderdaad, daarom denk ik ook dat het te laat is om de top te halen. Aan de andere kant: als ik zie hoe ik in mijn eerste jaar als A-speler van niets naar nummer 68 van Nederland klim, dan zet me dat toch aan het denken. In geen enkele wedstrijd wordt ik er door die jongens afgeslagen. Dat is toch een soort overwinning voor me. Want ik steek er relatief weinig trainingsuren in vanwege mijn studie elektronica. Als ik dan kijk naar Kees Jan Schuilenburg. Zo'n jongen zet alles opzij voor het tennis en staat misschien enkele plaatsen hoger dan ik." Van Trigt heeft geen spijt dat hij zo laat aan het A-werk is be gonnen. "Nee, maar soms zie ik Siemerink spelen en dan denk ik, dat zou ik ook gekund heb- Marco van Trigt: Nederlaag in twee sets tegen Maarten Koopman ben met wat intensievere bege leiding destijds. Ik deed niet voor hem onder in die jaren. Ik had het wel eens willen zien. Nu is het te laat, hoewel er vele voorbeelden zijn van laatbloei ers die ver kwamen. Maar voor- FOTO HENK BOUWMAN lopig duurt mijn studie nog drie jaar en dat maak ik zeker af. Trouwens: als je dan vindt dat je met de besten mee kan, moet je zo'n potje als vandaag wel ge woon winnen. Zo is het ook wel weer natuurlijk." LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Marcel van Rijn bleek gister avond laat op de Open Leidse tot grote daden in staat te zijn. In een van zijn kant prima ge speelde wedstrijd werd Mark Post zijn slachtoffer. Je hebt als B-speler toch een vrij ongunstige loting als je te gen Van Rijn moet optreden. De Nieuw-Venneper is een beetje in de nadagen van zijn carrière, maar afgeschreven is hij zeker nog lang niet. Het lijkt wel of hij aan een tweede tennisjeugd be zig is. Dit jaar wordt dan ook een nieuw hoogtepuntje in zijn tennisleven. Natuurlijk speelt hij ook wel eens een minder potje, maar de honger naaf de bal is er weer helemaal. Op de districts ondervond Marco Vis ser dat al, na een tie break in de beslissende set, gisteren was de zwaar favoriete Post degene die het onderspit moest delven. En in het begin zag het er voor de ex-Leiderdorper, nummer zes op de plaatsingslijst, ook nog goed uit. Een vroege break in de eerste game leek genoeg voor de winst in de eerste set, maar Van Rijn vocht dapper. Hij brak terug en bleef boven verwach ting goed spelen. Op 4-3 was het zijn beurt om de opslag van Post te pakken en hij serveerde koel de eerste reeks uit. Knappe returns en goede passeerslagen als Post naar het kwam bleven volgen. Van Rijn bleef de hele set de druk houden van een ga me achterstand bij de wissel, want zijn opslag houden deed Post wel. Omdat Van Rijn ook sterk bleef serveren was een tie break het gevolg. Routine van de kant van de Nieuw-Venne per bleken genoeg om de winst te pakken. Beslissende punt in die laatste game was ongetwij feld de lob die Van Rijn in verlo ren positie sloeg. Post verwacht te, evenals het aanwezige pu bliek, dat de bal uit ging en deed niet echt een poging om de bal te halen. Toen de bal in viel, sloeg hij hem achterwaarts terug maar was geheel uit posi tie. Van Rijn deed wat hij moest doen en sloeg een drop-shot, waarmee hij op 5-2 kwam Met 7-3 behaalde hij een goede overwinning. Marco Visser was dichtbij een sensatie in zijn optreden tegen Tom Thomas. De Hagenaar van Thor Rood-Wit was als vijfde geplaatst. Hij speelt zowel fore- als backhand dubbelhandig en met erg veel vaart. Visser speel de een goede wedstrijd, verloor de eerste set met 6-4 maar won de tweede met 7-5. Op 5-2 aan gekomen begon Visser te hape ren. Hij kreeg drie matchpoints, maar wist ze geen van alle te verzilveren. Hij leverde zijn op slag in en het was gebeurd met de OLTC-er. Thomas kwam te rug tot 5-5, brak opnieuw en kon de wedstrijd uit serveren. Visser maakte nog twee wed- strijdpunten ongedaan, bij de derde op 40-30 verzuimde hij echter Thomas te passeren ter wijl het toch niet de moeilijkste bal was. Zijn backhand ver dween ver buiten de lijnen en Visser bleef vertwijfeld achter. Berkhout Cindy Berkhout nan revanche op Saskia Paauw de verloren halve finale op de 'districts'. Met 6-1 6-1 gaf ze de Leiderdorpse een gevoelige tik. Paauw, die klaagde over pijn in haar rug en in de tweede set zelfs onderhands stond te serve-, ren had niets in te brengen te gen een ontketende Berkhout, die, nadat ze uitgeschakeld was in de kwalificatie voor het A- toemooi, alles op de B gooit. 'Leidse' kraker op tennisbaan LEIDEN Op het centre-court van Roomburg staat vanavond een regelrechte 'Leidse' tenniskraker op de rol. In de tweede ronde van de Open Leidse treffen Michael van den Berg en Jos Koemans elkaar om 18.00 uur. De lange Koudekerker en de Voorschotenaar maken on derling uit wié zich bij de laatste acht van het viersterrentoernooi; mag voegen. Van den Berg kwam gisteren verder via Raymond Schot: 7-6 (7- 5), 6-2. Koemans won gisteren in de eerste ronde van Pjotter van Dalfen in in twee sets (6-3, 6-4).-Roomburg verloor overigens op de eerste dag al de twee finalisten van vorig jaar. Arjen van de Zande (titelhouder) en Armand Custers - beiden licht geblesseerd begon nen - verloren in de eerste ronde. SCOREBORD SPORT OP TV TENNIS Mol- Berkhout/ Bulters 0-6 6-3 6-4. MEC1: Manuputty- Van der Burg 6-2 6-3; Van Houwe- lingen- Van Offeren 7-5 7-6; Stoppels- Schoor- di|k 3 6 7-6 7-6. Canter Visscher Sm.t 6 1 6 1 VEC1: Polla- Gnekspoor 6-1 2 6 6-3. Fro ma Meyer 6 2 7 6 MEC2: Stoppels- Boelen Elma De Bloomerd. Niet gestart zorg. Cindy Gerron. Toto: winnend Jpel 7.00. trio 99 koers. 1800 m Pfeplum, Shalou koppel 13.90. trio 330.W 1.80 2,00. I 466,50 Viei (T Cain) 2 0 1 -8 niet geraden To- n de vandaag verreden etappe ir 10 30-11 10 BBC 2 Cricket Engeland West Indies 11 00-12 00 Sportnet Karate SCHAKEN Trigt 6-3, 6-3. Van Oommeien Simon 7 3. Bank - Feenstra 6-4. 6 3. Groeneveld Gelder 3-6. 6-3. 6-0. Reuter Van der Za 6 2. 6-1. Bakker Nooteboom 4 6. 7 6. i - Schuilenburg 3 6. 6 2. i PAARDEKOERSEN WIELRENNEN Bakker 6 4 2 66 0. T Inonrak V Thomas 6-3 7-6, Belgraver- Smit Gelder- Van Leeuwen 6 3 7 5 1 ring- Biisterveldt 6-0 6-2. Van de faas 6-0 6-2, Pat.wael- Warnaar 6-1 MDB: Belgraver/ Minnaar V and 1 Koga Miyata 7 Europolis371 s Open N vanaf Het Melkhuisie te Hilversum 22 10 22 30 Ned 3 Studio Sport Jo 22 30-23 00 Sportnet Action Auto 22 30-23 30 EURO' Wielrennen sai Alfons Groenendijk: „Sportief en financieel is Ajax een enorme vooruit gang". FOTO ANP Ruil nu uw huidige auto in voor 'n nieuwe Fiat Uno of Tjpo en ontvang een fantas tische inruilprijs die wel f 3.000,- hoger kan zijn dan de ANWB/BOVAG richtprijs.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18