Sport SJC op strand de beste ploeg De jaren krijgen geen vat op Els Veentjer Verhuisplannen bij Open Leidse Gymnaestrada gaat in 1995 naar Frankfurt Zaterdag 20 juli 1991 Redactie; 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER D ROB ONDERWATER CUS VAN OOSTEN M DER ZANDEN Eindredactie: CONNY SMITS Vormgeving: HENK BUIS 22 De zee was al een aardig eindje opgerukt op het moment dat Wilco Otte aantrad voor de zestiende strafschop in de finale, maar werkelijk in gevaar was het strand voetbal toernooi nog lang niet. Toen de nieuwkomer bij SJC de bal achter doelman Rob van Dijk van Noordwijk jaste en 'zijn club verrassend de wisselbeker bezorgde, was het water nog meters verwijderd van het veldje. NOORD WIJK HERMAN JOUSTRA De strakke planning - er waren geen pauzes ingelast tussen de wedstrijden - was daar voor een deel debet aan. En het geluk hielp een handje mee. Want wat er gebeurd zou zijn als een paar ploegen gelijk waren geëindigd in hun poules (strafschoppen, beslissingswedstrijden, loting?) wist niemand. Daar had de or ganisatie vooraf geen rekening mee gehouden. Toch kon dat nauwelijks een tekortkoming worden genoemd, want het toernooi was louter bedoeld als een aardigheidje in het kader van de festiviteiten rond 'Noordwijk 125 jaar badplaats'. Niets meer en niets minder. Dat de stukken er desondanks afvlogen en het zand in het rond spatte, maakte het er al leen maar leuker op voor de toeschouwers. Het ging wel om de lol voor de deelnemende ploegen, maar de zege cadeau geven aan een aartsrivaal uit de competitie, dat kon natuurlijk niet. Joop Tegelaar van Noordwijk ondervond dat aan den lijve. Na een stevige tackle van Gijs Collé, die overigens de bal probeerde te spelen, bleef de kleine verde diger liggen. Een forse bloeduitstorting aan zijn rechterknie maakte verder spelen onmogelijk. Maar zwaar geblesseerd was hij niet, meldde hij. „In het begin schrok ik wel, ik kon mijn been niet meer bui gen. Maar het valt mee, niet ernstigs. Er werd trouwens wel stevig gevoetbald. Het was be- Martin van Kins (nummer 6) smaakt het genoegen het eerste doelpunt voor deze keer geposteerd als keeper bij UVS, kan niets meer uitrichten. slist niet zomaar een avondje voetballen". Dat was, op een enkele pijn lijke teen of voet na, de enige blessure. De technici hadden het moeilijk, maar wisten toch bij vlagen de trukendoos open te trekken. Kees Kraayenoord, de snelle aanvaller van Katwijk, Martin van Kins, de doordou wer van Noordwijk en Peter Ruygrok, de kleine dribbelaar van SJC waren de smaakma kers. De grootste uitblinker was echter doelman Ted van der Meer van SJC. In de poulewed strijden (3-0 winst op Quick Boys en 0-0 tegen Rijnsburgse Boys) werd hij niet gepasseerd en maakte hij twee strafschop pen onschadelijk. In de penalty reeks na de finale tegen Noord wijk (2-2) stopte hij de beslis sende trap. De sympathie van de toeschou wers ging dan ook uit naar het 'onderdeurtje' van de zes ploe gen: SJC, 'maar een zondagder- deklassertje'. En wat presteerde de rest van de ploegen. Katwijk presteerde naar behoren, maar werd in zijn poule door Noord wijk uitgeschakeld (3-2). UVS idem dito, de twee gelijke spe len (Katwijk 2-2 en Noordwijk 2-2) bleken niet genoeg. Noord wijk ging dus over. In de andere poule, die van SJC dus, speelde Rijnsburgse Boys fris van de lever. Quick Boys bleef onder de maat, maar dat was begrijpelijk na al die in spanningen van de afgelopen maanden. Al met al viel er genoeg te ge nieten voor de toeschouwers. Na de beslissende knal van Ot te, holden de meesten echter bliksemsnel richting Koningin Wilhelmina Boulevard, de prijs uitreiking latend voor wat-ie was. Niet vanwege het dreigen de hoog water, dat liet zoals ge zegd nog wel even op zich wachten. Maar twee uur lang met een straffe en frisse wind in de nek naar voetbal kijken, dat vonden ze genoeg. 9.00 Super: Moto Sport. 19.00-20.00 Sportnet: Atletiek: Groot-Brittan- France (rechtstreeks verslag 15e etappe Al- 18.10-18.4 18.30-19 30 EURO: Tour de France. s« menvatting. Annelies Koole door verplaatsing NK in dubio met 'Roomburg' Annelies Koole als 'toernooibaas' van de Open Leidse op de umpire- stoel. "De timing bij het weggeven van de wild cards is altijd moeilijk." FOTO HIELCO KUIPERS LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Als Het tennistoernooi van Roomburg dienst wil blijven doen als 'generale voor de na tionale' is een verplaatsing van juli naar september onvermij delijk. De Open Leidse denkt se rieus na over meeverhuizen met het NK naar de nazomer van 1992. Maar de status van 'gene rale' - waarmee Roomburg ja renlang pochte - is voor het viersterrentoemooi allang niet meer zaligmakend. "Ik ben er nog niet helemaal uit", zegt wedstrijdleider Anne lies Koole. "Maar veel bedenk tijd is er niet meer, want in au gustus moet de bond de datum voor het toernooi van 1992 bin nen hebben. Misschien moeten we met het NK mee gaan naar september. Aan de andere kant: we hebben al jaren niet meer de garantie dat het toernooi sterk bezet is zo vlak voor het natio nale kampioenschap. En an dersom is ook niet aannemelijk dat we zo veel zwakker worden door het NK los te laten." Roomburg zal er inderdaad niet veel beter of slechter van worden als de binding met de landelijke titelstrijd - dit jaar voor het eerst in Warmond - wordt losgelaten. De laatste ja ren was Leiden toch al niet meer het enige podium waarop de tennissers zich voorbereid den op de nationale titelstrijd. En nu het NK dit jaar alleen nog maar lijkt weggelegd voor de echte toppers (er is een beperkt hoofdschema van zestien) wordt de functie van Roomburg als 'generale' alleen maar verder uitgekleed. Met alle respect voor de Open Leidse, maar jon gens als Jan Siemerink, Richard Krajicek, Paul Haarhuis en Jac- co Eltingh prepareren zich ko mende week liever op Het Melkhuisje in Hilversum voor het NK. Kok Dat neemt niet weg dat 'Room burg' een zeer behoorlijk veld heeft. Met spelers die bivakke ren tussen de plaatsen 11 en 50 van de nationale ranglijst. Ralph Kok, geen vaste klant in Leiden, voert de lijst aan. Verder zijn onder anderen Christian Feen- stra, Armand Custers en uiter aard Koudekerker Michael van den Berg van de partij. De sterk te is in vergelijking met vorig jaar zelfs toegenomen. Bij de vrouwen - lijst van 16 - hebben onder meer titelhoudster Seda de Vries, Marlies Reinders, Eva Haslinghuis en de 'Leidse' Jac queline van Wijk ingeschreven. Annelies Koole (43) heeft als 'toernooibaas' de rol van Ton van Aelst overgenomen. Ze zit inmiddels al 26 jaar in de orga nisatie en start dit jaar met een nieuw team. Achter de tafel wordt ze geassisteerd door Ilon- ka van Riet en Bert van der Meij, die voorzitter is van de Stichting Open Leidse. Koole kan het toernooi nog aanzienlijk verfraaien met de wild cards die ze in de aanbie ding heeft. Voor het hoofdtoer nooi bij de mannen heeft ze er zes te vergeven, voor de kwalifi caties vier. Bij de vrouwen zijn dat respectievelijk drie en vier kaarten. "De timing met het uitgeven van de wild cards is al tijd vreselijk moeilijk. Je hoopt altijd toch nog op een kanjer die bij Het Melkhuisje buiten de boot valt", zegt Koole. Toch zal ze zeker weer enkele Leidse spelers verblijden met een plaats in het hoofdtoernooi of de kwalificaties. Want spelers als Martijn Krans, Marco van Trigt en Erik Bakker komen op basis van hun ranking zelfs niet in aanmerking voor het kwalifi catietoernooi en zullen dus moeten worden geholpen. Schrijfmachine Annelies Koole heeft de ontwik kelingen in het tennis de laatste decennia op de voet gevolgd. Niet alleen vanwege Roomburg, ook vanwege een bureau-func tie bij het district Leiden waar ze al twintig jaar part-time werkt. Ze heeft de groei van de tennisbond en de daarmee toe genomen regeltjes en wetten aan den lijve ondervonden. De verzakelijking is niet meer te stoppen, vindt ook zij. "Twintig jaar geleden belde iemand op en die schreef ik in. Zonder handtekening. Dat is nu ondenkbaar. Het moet nu alle maal erg formeel, logisch mis schien. Als iemand zich maan dag ziek meldt bij me vanwege koorts, moet ik een medische verklaring en de stand van de thermometer vragen. Om te voorkomen dat iemand de zaak bedriegt en misschien elders gaat spelen. Sorry, ik heb 't alle maal niet 20.30-21.00 Sportnet: 20.30-22.30 EURO: Tennis: Mercedes cup 21.55-23.15 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.15-22.35BBC1 Sport 22.15-22.50 Ned 3: Studio Sport. 22.50-23 15 BRT 1: Sport. 23.00-00.30 Sportnet: Golf: British Open. 23.15-23.35 BRT 1Sport op Zaterdag. 23.25-23.45 TV 5: Tour de France Journaal. 23.30-01.00 EURO: Paardesport: WK Con cours hippique vanuit L 00.30-02.00 Sportnet: Boksen. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 19.30-20.30 EURO: Motorsport: Grand Prix van LeCastelet. 19 50-20 50 Sportnet: Golf: British Open. 20.30-22.30 EURO: Tennis: Mercedes cup vanuit Stuttgart. 20.50-22.50 Sportnet: Voetbal: Copa Ame- 22.50-02.00 Sportnet: Ze maakte de tijd nog mee dat de directeur van Adler in Voorschoten een schrijfmachi ne beschikbaar stelde voor de winnaar bij de eerste Open Leidse, 36 jaar geleden. "Dat was wat. In die tijd althans. In den lande sprak men vol ontzag over Roomburg." Tegenwoordig is de prijzenpot op Roomburg, voor de mannen en vrouwen samen, gevuld met 24.000 gul den. Een leuke som geld, maar de vedetten worden er niet meer door gelokt. Want in ten- niskringen ligt het grote geld te genwoordig op veel plaatsen voor het oprapen. Naam: Rob Haar- Ik had met tennissen huis niet zoveel talent als Leeftijd: 27 jaar mijn broer, maar als Beroep: automati- je ouder bent ver- seringsconsultant wacht je toch eigen- Club: De Metse- lijk beter te zijn. Hij laars (Den Haag) trainde wel veel en Prinsejagt meer dan ik, omdat (Eindhoven) hij fasetraining had en ik niet. De onder- Ilinge strijd thuis was trouwens heel erg n het district groot. Met alles wil- Leiden loopt den we elkaar aftroe de zus van een wereldtop- ven. We hadden een ping-pong- per rond. Iedereen weet dan dat tafel staan en urenlang werden die tennisser Jan Siemerink is, daar wedstrijden op gespeeld. omdat die vroeger in Leiden omstreken al furore maakte. In het district Den Haag loopt de broer van Paul Haarhuis rond. De tweede telg uit een gezin Paul had overigens wel de beste mentaliteit van allen. Met alles wilde hij winnen. Of het nou mens-erger-je-niet was of me mory, als hij verloor dan baai met vier jongens. Hij komt ech- de-ie verschrikkelijk." ter uit Eindhoven en is pas drie Merk je het op de tennisbaan jaar in Den Haag actief als spe- dat je een beroemde broer hebt? Ier. Deze week speelt hij mee als „Ja, deelnemer aan het badgasten- toernooi bij Casino in Noord wijk. Hij is als eerste geplaatst i TENNISMEDEWERKER Els Veentjer heeft op haar thuis- grond in Noordwijk de halve fi nale bereikt bij de vrouwen in B2. Tegenstandster Westerholt was niet opgewassen tegen de Casino-speelster. Met 6-0 6-3 liet Veentjer zien dat ze nog lang niet afgeschreven is. Veentjer is als eerste getipt door de wedstrijdleiding. De voormalige nationale topper mengt zich niet echt meer in het toemooiencircuit, maar in haar thuishaven wil ze nog wel mee doen. Ze is nog steeds B2 en zal voorlopig niet van die lijst af komen. Meisjes die denken dat ze de veterane (ze is 46 jaar) wel even in kunnen pakken ko men bedrogen uit. Ze kan het nog steeds en zo zal het nog wel even blijven. Westerholt kon zich niet door het spel van Veentjer heen slaan en de Noordwijkse speelde de partij rustig op techniek uit. Johan Draulans was in B2 een favoriet voor de finale. De num mer twee van de lijst heeft het dit seizoen echter niet makke lijk. Dit keer zat Charly Assel- bergs hem dwars op weg naar die begeerde eindstrijd. Met 4-6 4-6 was Draulans weer een illu sie armer. Jan-Willem Lugthart was niet echt aardig tegenover teammaatje Leon Damen. Dat hij sterker is dan Damen is wel bekend, de cijfers waren wel erg hard in zijn nadeel: 6-0 6-1. Lugthart is op weg naar zijn zo veelste B-titel. Degene die in ie der geval zal proberen hem daarvan af te houden is Kees Heemskerk. De Casino-speler veegde de vloer aan met Mark Nagelkerken, toch niet de eerste de beste. Heemskerk toonde goede vorm en de Alphenaar kwam niet aan bod: 6-3 6-2. Ruim drie uur stonden Bob van Overloop en Jack Manuput- ty tegenover elkaar in Cl. Net als vorige week op Dekker werd de wedstrijd pas na drie sets be slist en de uitslag was ook dit keer weer in het voordeel van Van Overloop. De eerste was met 6-4 (natuurlijk) voor Rijns- burger Manuputty. Van Over loop is een slow-starter en kwam dus pas in de tweede set op gang. Dat resulteerde in een 6-1 setwinst. Manuputty her stelde zich en de Leiderdorper werd een beetje zenuwachtig. Hij haalde het tempo naar be neden met een beetje duw- en trekwerk en de wedstrijd vor derde na veel servicebreaks tot een tie-break. Ook de beslissen de game leverde spanning op. Pas bij 8-6 kon Van Overloop weer rustig ademhalen en stap te zo als eerste in Noordwijk een finale binnen. Voorhout Het C-toemooi bij de vrouwen in Voorhout verloor ook haar tweede geplaatste speelster. Na het verlies van Yvonne van Hensbergen moest ook Lisa Colson het veld ruimen. Verant woordelijk voor die uitschake ling was Ingrid Bavetöar. De Merenwijkse wachtte rustig af tot het moment dat Colson ging verslappen. Dat gebeurde pas in de tweede set, nadat de Hille- gomse de eerste reeks met 7-5 op haar naam had geschreven. Colson wil graag hard slaan, maar hield het niet vol. De laatste twee delen gingen dan ook naar Bavelaar: 6-2 6-2. Voor de familie was het geen goede dag. Ook zuster Inge red de het niet in haar eerder op de dag verspeelde wedstrijd. Ilja van Santen zat haar dwars op. weg naar de halve finale. Een 5- 3 voorsprong in de eerste set v/, werd door Van Santen omgebo- fS gen in 6-7. Na 3-1 in de tweede scoorde de Merenwijkse vijf Johan Draulans. spellen op rij: 3-6. De ene Gymnaestrada is nog niet afgelopen of de andere werpt zijn schaduwen al voor uit. Gisteren werd in Amster dam bekend gemaakt dat de tiende Gymnaestrada in 1995 in Frankfurt am Main wordt geor ganiseerd. Voor de elfde editie van de Wereldgymnastiekspe- len in 1999 hebben de turnbon den van Tsjechoslowakije, Por tugal, Groot-Brittannië, Zweden en Noorwegen zich nu al kandi daat gesteld. De toenemende belangstel ling voor de Gymnaestrada heeft zeker te maken met het succesvolle verloop ervan in Amsterdam. Zo overtrof het op treden van de Sovjetunie de stoutste verwachtingen. Tal van SCOREBORD PAARDESPORT 029.87 Groot-Brittanniê (Skelton. Mi- :n John Whitaker) oud-wereld- en Olympische kampioenen voerden een show op die voor herhaling vatbaar bleek. Vandaar dat de organisa tie vanmiddag om half drie nog een extra Sovjet-optreden in de Amsterdamse Randstadhal heeft ingelast. Ook voor het FIG-gala was de belangstelling gisteravond over weldigend. De bonte show van verscheidene landen bood een aardige dwardoorsnee van wat de Gymnaestrada allemaal te bieden heeft. Japanse syn- chroon-oefeningen en Deense salto's veroorzaakten het mees te enthousiasme in de uitpui lende Randstadhal. Vandaag van vijf tot zeven uur wordt de negende Gymnaestrada in het Olympisch stadion beëindigd met de sluitingsceremonie. TENNIS ze informeren toch al gauw naar hem. Dat is wel leuk. In toernooien heb ik er niet echt voordeel aan. Volgens mij sta ik hier eerste geplaatst, vanwege Wie is Rob Haarhuis? het niveau competitie (eerste „Na mijn studie bedrijfskun- klas heren), die ik heb gespeeld de, die ik in Eindhoven heb ge- en niet vanwege mijn broer, volgd, kwam ik in contact met Ook had ik dit jaar al in Delft een bedrijf in Den Haag. Daar een B2-toemooi gewonnen, dus werk ik nu sinds drie jaar. Ik daar zullen ze wel op afgegaan heb altijd veel gesport. Voetbal- zijn. Het enige vervelende is dat len, judoën, surfen, noem maar ze me af en toe Paul noemen, op. Ook al mijn broers en ou- maar dat kun je de mensen niet ders zijn fanatieke sporters. In echt kwalijk nemen. Paul ligt het begin combineerde ik ten- eerder op de tong c^an Rob." nis en voetbal wel, maar dat Heb je de laatste tijd nog wel werd toch een beetje lastig. Ik eens met hem gespeeld? miste trainingen en dan krijg je „De laatste keer was anderhalf dat natuurlijk op je brood van je jaar geleden. Hij is natuurlijk medespelers." Hoe kom je hier te spelen? „Ik ben momenteel even werkzaam in Amsterdam en Noordwijk is op de weg terug. Overigens probeer ik zoveel veel weg en als hij in Nederland Noordwijk is dan is hij in Eindhoven, ter wijl ik in Den Haag woon. Maar je maakt echt geen enkele kans tegen hem, want hij serveert en slaat zo hard. Nu is hij alleen nog maar beter geworden. Vorig Nagelkerken 6-3 6-2 MEB2: Asselbergs- Draulans 6-4 6-4, Haarhuis- Coppelle 6-31 VOORHOUT i- Nagtegeller 3-6 7-5 6-4. Schre FOTO JAN HOLVAST mogelijk toernooien elders te jaar ben ik op Flushing Mea- spelen. Het is niet zo dat ik het dows gaan kijken. Hij speelde in Den Haag zat ben." tegen Krickstein de ronde nadat Op welke leeftijd streefde Paul hij van Mc Enroe had gewon- je voorbij? nen. Toen was ik verbaasd, om- „Toen ik veertien was waren dat hij zo goed speelde. Dat is we ongeveer gelijk. Op club- toch wel gek. Tienduizend men- kampioenschap- pen werden de onderlinge wed strijden tussen Paul. en mij dan ook op het scherpst van de snede uitgevoch ten. Na die tijd is hij me toch wel jJ hard voorbij ge streefd." Je bent twee jaar ouder, dus toen was hij twaalf Had je het daar dan niet moeilijk mee? „Ja natuurlijk.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 22