Sport 'Jantje, hoe is 't met je zusjes?' Van der Wilk neemt wraak Piet Raymakers houdt Oranje-equipe in de race op EK springen Vrijdag 19 juli 1991 N JOUSTRA AD V DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: CONNY SMITS Vormgeving: RON VAN HAASTREGT 18 Het rijdende 'bordeel' van de familie Siemons Ze weten dat er al jaren op hun wordt neergekeken. Dat een Peter Post zegt: „Dat heb toch geen niveau". Dat er achter menige hand een grinnik verborgen gaat. Zo van: 'Kijk nou eens! Een rijdend bordeel in de Tour'! Maar Frans en Corrie Siemons, de ouders van coureur Jan (TVM), hebben er nooit mee gezeten. Zij minachten de gewoonten des levens niet. Thuis in Zundert staat 'een keurige zaak met 15 meisjes', maar hun liefde voor de wielersport zit toch dieper dan andermans avontuur voor één uur. Ze zijn dit jaar bezig aan hun dertiende Tour. Ooit begonnen met een caravan, daarna in een Engelse bus, igiaar met zo'n superdeluxe Touringcar ervaren ze, in de slipstream van TVM, nu pas èéht wat comfort is. Ettf*. opnjqjjcelijke combinatie, deSjqmqp^n en de Tour. Maar één dig bij.iecj&reen die de auto- snelwegc^tyyeypen-Breda heeft gereden, <jf 'jiv$'èeen bergetap pe heeft gev0jgar.$en rood licht je zal doen braden. De dubbel dekker in het weiland langs de E10, of in juli op de flanken van de Alpe d'Huez - het zijn bakens in profwielerland. Uit een gezin van vijf kinde ren komt Corrie (49); bij Frans (52) thuis hadden ze er twaalf. Brabantse boerengezinnen. Bij Corrie was het landbouw: graan en bieten, bij Frans de tuin, hef veld, en later ook de varkens en de kalveren. Ramen lappen, vloeren dweilen, koeien melken, zaaien en oogsten. Frans' ou ders waren dolblij als hij weer eens van school was gestuurd, dan kon hij mooi meehelpen de aardbeien plukken. „Ik wou dat mijn moeder me Engels of Frans had laten leren. Wij kennen geen woord. Rudy heeft gelukkig zo'n boek ge maakt, met routebeschrijvin gen, anders verdwaal je iedere dag." Rudy (24) is er een van een tweeling. De enige die eigenlijk niet fietst. Maar die mèt broer tje Mare op het punt staat af te studeren in de rechten. Welke richting, dat weten Frans en Corrie niet. „Zo stom zijn we nu allebei." Mare en Jan (de oudste) rij den bij TVM. Jan is aan zijri vierde Ronde van Frankrijk be zig, en inmiddels een hoogge waardeerde knecht, geroemd om zijn hardheid en weerstand. Mare zit eigenlijk pas drie jaar op de fiets, wilde eerst de rech ten meester worden, maar heet zeer talentvol. Autobus „Twee jaar geleden hebben we Rudy nog zo ongeveer verplicht mee te gaan naar de Tour. Moest dat nu, tweeëntwintig jaar oud? Hij was al zo vaak mee geweest. Maar we wilden niet op de dool raken. Hij sprak Frans. En toen hadden we die plakkaten nog niet..." Frans Siemons wijst op de voorruit van de autobus, be- platy met de magische, officiële Toursticker. Die dan wel niet ie dere gendarme mag overtuigen (ook die hebben hun intelligen tie-grens), maar toch aanmer kelijk meer bewegingsvrijheid op het Tourparkoers geeft dan de auto van de gewone sterve- ling. „Ze denken wel eens dat we de Tour alleen voor onze Jan volgen. Maar dat is echt niet zo", zegt Corrie, „er zijn dagen dat ik niet weet hoeveelste hij is binnengekomen. Ik hoop alleen dat hij hem uitrijdt. Het zou de derde keer zijn. Vind ik toch een hele mooie prestatie. Ben ik best wel trots op als moeder." Tja, hoe rol je in de wieler sport? En hoe rol je in een sex- club? En hoe bestaat het dat juist die twee elkaar vinden? Luidde niet alijd het credo 'Geen vrouwen in het cyclisme'? Het is een lang verhaal, en ei genlijk ook weer niet. Want ook de man van een (reuze-aardige) 'hoeremadam' heeft zo zijn hobbies. En de wielersport was precies een manier om hét ge zin op de zondagen tenminste enigszins bij elkaar te houden. Frans Siemons had een jaar of tien kabels getrokken. Pendelde dagelijks naar Zwolle, vijf uur op, zeven uur thuis. Maakte da gen van veertien uur. Met de schop werken, sleuven graven. Gebroken was-ie. Ze zouden een camping beginnen, maar de vergunning kwam niet af, de omwonenden maakten be zwaar. En wisten zij veel hoe ambtelijke molens draaiden. Verre zwager Corrie kon toen in België De Jachthoorn overnemen/ een warme tent in Wuustwezel, ge dreven door een verre zwager. „Ik heb het m'n hele leven netjes proberen te houden. Deze business is geen avontuur,, dan wordt het je ondergang, 't Is net als kleren kopen. Als jé een jas wil, moeten zé je niet ook een hoed en een pet en een tas willen aansmeren. Als ie mand alleen maar voor een nummertje komt, even zijn ont spanning wil, moet je hem niet afstropen." Frans: „Bij ons word je ook niet dronken gevoerd. Wij moe ten het niet van de drank heb ben. Die is bij wijze van spreken gratis. Het gaat ons niet om de kraan, bij ons is 't echt het nest." Betaalde liefde bestond in België. De doorgaande wegen naar Antwerpen, naar Gent en naar Kortrijk baadden in een roodgloeiend licht. Maar het was illegaal. Corrie: „Als de meisjes met een klant naar bo ven gingen was ik altijd bang. De BOB had al zo dikwijls inge laden: meisjes in de auto's, tassen omkeren, op zoek naar condooms. Als de jukebox be- Frans en Corry Siemons (op de achtergrond zoon Jan): „Als iemand alleen maar voor een nummertje komt, e niet afstropen. neden stil viel, en ik hoorde bo ven trappelen, of het bed kra ken, dan had ik het niet meer. Gauw, glazen spoelen. Herrie maken." Gevangenis Het liep mis toen een meisje ru zie met haar pooier kreeg, en de burgemeester van Wuustwezel de huizen van plezier wilde weghebben van zijn grond. „Ik heb toen drie weken in de Bagijnestraat (de gevangenis, red.) in Antwerpen gezeten. Kwam op een miljoen frank borgsom vrij, kreeg uiteindelijk duizend gulden boete, èn een verklaring, dat ik in België nooit meer een kapsalon of een siga- rettenwinkel mocht beginnen, want ik had opgehitst tot on tucht." Thuis in Zundert had een zusje van Corrie zich over de opvoeding van de jongens ont fermd. „Mijn moeder heeft het nooit leuk gevonden dat ik deze branche inging, ze was bang dat het gezin uit elkaar zou vallen. Maar ik heb beloofd dat ik me hooit aan een ander zou geven, en dat heb ik gelukkig kunnen volbrengen." Ze zegt dat het een zwaar le ven was. Zeker in de weekein den. „Zaterdags gaan die vrijge zellen op stap. Wilde ik wat ver dienen, dan moest ik blijven. Dan kwam ik zondagsmorgens doodmoe thuis, maar hup, het bad in, andere jurk aan, en met de kinderen mee naar het jeugdwielrennen. Van de winst uit België werd een huisje gebouwd, en omdat de clubs in Nederland makkelij ker door de mazen der wet glip ten, werd dat huis aan het eind van een zandpad al gauw om gezet tot een nieuwe 'gelegen heid tot genegenheid'. Sauna Diana. „Het leuke was dat bijna nie mand het kon vinden, maar als ze eenmaal dat zandpad waren opgereden, ze nauwelijks meer terug konden. Dan hadden 1 Ja, wel v die r ïévelingen die dachten dat het alleen om de sauna ging. Maqr als je daar 150 gulden voor moet betalen, en je krijgt een meisje mee, dan kun je voor een gewone sauna natuurlijk goedkoper elders terecht. Dat hebben we er ook altijd bijgé- Dubbeldekker Adverteren deden ze niet. Cor rie: „Frans is naar Leeuwarden gegaan om een windmolen te kopen, hij kwam met een En gelse dubbeldekker terug. Leek ons wel mooi passen bij de zaak. We hebben hem geel ge schilderd en langs de E10 gezet. Dat was tien jaar terug." In dezelfde tijd werd het wiel rennen van Jan Siemons ras se rieuzer. Frans stopte eerst wat shirts en trainingspakken in Fortuna Zundert, maar kwam na enige trammelant met een 'eigen' vereniging op de prop pen: de ZW Diana ('in twee jaar tijd van 5 naar 72 leden'), spon- NOORDWUK t>GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISM&QE WERKER Marijke ïGuyt bereikte gisteren op het"tennispark Casino de hilve finale in het vrouwén- eftkel BI. De als tweede ge- plflatste Katwijkse in Heem- steedse dienst klopte Saskia Ra- vensbergen met 6-2 en 6-3. De Merlenhovese kwam door het slechte weer, het regende gisteren nogal, niet goed in de wedstrijd, kende even een ach terstand, maar herstelde zich en kwam weer goed in haar ritme. Ravensbergen, afkomstig uit Rotterdam, kon niet meer echt goed tegenstand bieden en ging kopje onder. „Een typisch badgastentoer- nooi," verklaarde wedstrijdlei der Anton-Wil van Zoelen. „Re gen en storm, maar we tennis sen gewoon verder. We hebben geluk dat we hier een zandon- dergrond hebben, waardoor de banen niet snel blank komen te staan." Van Zoelen kan niet echt bo gen op een goede plaatsingslijst. Vele als favoriet aangemerkte badgasten verlieten al vroegtij dig het toernooi. Het is natuur lijk erg moeilijk om badgasten te plaatsen of riiet. René van der Wilk werd dus niet geplaatst en Eelco Schuurman uit Nijmegen wel. Dat zat de Noordwijker niet lekker en hij bewe'es dan ook het ongelijk van Van Zoelen. „Op verzoek van de bondsgede- legeerde hebben we die jongen geplaatst. Hij heeft vrij hoog competitie gespeeld daar, dus zodoende. Dat Van der Wilk daar het slachtoffer van werd is jammer, maar hij heeft zich nu bewezen," aldus Van Zoelen. Dat deed de tennisleraar van Casino inderdaad. Schuurman kon alleen de tweede set wat te gensputteren en kreeg ook nog wel kansen, maar Van der Wilk lachte als laatste: 6-0 en 6-4. Voorhout Anne-Marije van Overschot deelde gisteren bij SW Yvonne van Hensbergen een flinke tik uit. De favoriete Hillegomse, die de laatste tijd zo goed in vorm was, liep tegen een gevoelige René van der Wilk w tief wraak door zijn partij te nederlaag aan. Van Overschot, speelt nog niet een echt sterk speelster van de Boekhorst, ze- seizoen, maar heeft bij de gevierde in twee sets, maar meeste toernooien ook veel moest behoorlijk diep gaan pech met de loting, voordat zij als winnares van de baan stapte: 7-5 6-4. Ook Ingrid In Voorhout is voor haar van Bavelaar speelde zich een rond- enig herstel sprake, want ze was je verder door Karin Vintges met 6-3 6-3 klaar. In het de- voor te blijven. De Merenwijkse monstratietoemooi voor de B loopt het niet echt voorspoedig. Het slechte was hier debet aan. Alleen Mi chael Schermer speelde een en kelspel tegen Edwin de Vries. Schermer demonstreerde ook aan De Vries hoe je moet ten nissen en gunde hem slechts één game: 6-0 6il. raket over de hindemissen. Met zijn derde plaats in de bare Milton, en Willi Melliger, topman v tiïccAncfanH oaf hii yirhyplf 'ppn popH ppvopI': daar wa- serse nloee. Het duo was de winnaar van d Qqk aan de baai van La Baule draagt Piet Raymakers ?ijn roze bril, die de harde werkelijkheid altijd iets mooier kleurt. Maar tijdens de eerste etappe van het Europees kampioenschap kon de optimist onder de springruiters heel makkelijk zonder. „Pas op dat ge mij ziet jongens", zei hij 's ochtends, „want ik ga snel voorbij vanavond". En warempel, Piet Positivo vloög in het stadion Francois André als een raket over de hindemissen. Met zijn derde plaats in de tussenstand gaf hij zichzelf 'een goed gevoel'; daar v ren eigenlijk geen woorden voor. En Raymakers be zorgde de Nederlandse equipe hoop en vertrouwen in de jacht op een medaille. „Ik zei het toch", straalde de boerenzoon uit Asten-Heusden, „ik ben een snel heidsmaniak". Na afloop mocht Raymakers zich nestelen aan de zijde van koploper John Whitaker, met de onverslaan bare Milton, en Willi Melliger, topman van de Zwit- ploeg. Het duo zo voelde Raymakers zich ook. De Oranje-vreugde had gisteravond veel groter kun nen zijn. In het spoor van Raymakers brak Jos Lansink met een vervelende traditie. Nooit bleef hij foutloos bij het eerste, lastige onderdeel van een groot toernooi. Ditmaal wel. De vreugde over die gave rondgang werd echter overschaduwd door de tegenvallers bij Emile I-Iendrix en Jan Tops. sorde ook nog eens drie jaar een gastrennersvereniging, en had inmiddels een tweede dubbel dekker gekocht. Sauna Diana in koers, demarreren op ander mans zak. Frans: „We gingen er ieder weekeinde mee op pad. De jon gens konden zich er in verkle den, in douchen, in rusten, al les. We zijn er mee in de Ronde van Nederland, van België, op het NK, in de DDR Rundfahrt geweest. Ze hebben er hier uit de streek allemaal ingezeten: Jos van Aert, Eddy Bouwmans, Tonny Akkermans, Theo Akker- En, ze gingen t 2 de Tour „Dat hadden we eind jaren zeventig al gedaan. Het was on ze vakantie met dé jongens. Fietsjes mee, de Alpen en de Py reneeën in. Eerst met de cara van, toen met die oude dubbel dekker. Bloedlink, dat ding, nie mand dorst er mee te rijden. Hij was géloof ik vier meter hoog, maar zat zo laag aan de grond, dat als ik hem voelde wegglij den, ik hem meteen in de berm kon vastzetten. Ze hebben ons naar boven moeten trekken met een kraanwagen. En meestal 's nachts rijden, hè." De blauwe dubbeldekker werd een symbool voor de Hol landitis op de 'Alp Neerlandais'. Even bekend als de (bijna) jaar lijkse triomf van een Nederlan der, als het klokgelui van pas toor Jaap Reuten, als de bolle tjestruien van Rooks en Theu- Voor menigeen niettemin ver warrend. De wulpse dame, in vol ornaat op de bus geschil derd, gaf aan dat het hier niet langer om granen, bieten of aardbeien ging, maar om 'van dattem'. Frans Siemons: „Er waren meestal vrienden en kennissen bij ons, die dan ook in de bus bleven slapen. Vaak leuke vrou wen, mooie meisjes. Oh, zijn dat ze nou, zag je de mensen denken. Is dat nou die hoeren kast? Jan werd altijd gevraagd hoe het met zijn zusjes was. Daar bedoelden ze dan de hoer tjes mee. Nou ja, 't maakt mij niks uit. Ik weet wat voor ver schillende mensen er allemaal bij ons komen. Al zul je mij nooit' uit de biecht horen pra ten." Corrie: „Gelukkig hebben on ze kinderen er altijd boven ge staan. Die wisten dat we in de seksbizz zaten, maar dat we een keurige zaak dreven. Met goeie cliënteel, verplichte dokterskeu ring voor de meisjes, vóór alles hygiëne, en niks illegaals. Liever een paar minder mooie spet ters, dan doorvoer vanuit Thai land of de Philippijnen. Dat gaat éven goed, maar nog veel sneller kapot." Ze 'doen' de Diana nu twaalf jaar, bijna even lang als het aan tal keren de Tour de France. „Dat was altijd een mooie recla me voor ons. Hoeveel foto's er niet.van die bus zijn gemaakt! En als we overdag reden, wer- door iedereen gezien, reden zó langzaam, al- den SCOREBORD GOLF hol (Ned) 1-0. Van der 1/2-1/2, Schwalfenberg (I Southport. Open Britse, eerste dag: 1. Bal- lesteros (Spa) 66 slagen, 2. Beck (VSt), Gates (GBr), Luna (Spa) 67, 5 Faldo (GBr), Lane (GBr), ^Mouland (GBr), HawoocUAus), Rocca PAARDESPORT LA BAULE EK SPRINGRUITERS Eerste onderdeel, jachtspringen: 1 taker (GBr) Milton r (Zwi) Quinta 98,03,'3. Raymakers na Z 98)90, 4. Bost (Fra) Norton wikumar, Hartoch, Klip. Odendahl en Brou- it 3,8. De Vries, Baifüsen Wirschêll '2 1/2) TENNIS BADGASTENTOERNOOI SPORT OP TV 18.00-19, I 18 35-18.58 BRT 1 19.00-19.30 Sportnet: Football: Eu an de jeugdo- Sportnet: Speedway: Inter Sportnet: Truckracen. Sport Spe- 19,30-20.00 BRT 1.- sport. 19.30-20.00 BRT 2: sport. 19.30-21.00 Sportnet:,Tenn 4.30 Sportnet: Voetbal: Copa Amt 5.00 Sportnet: Paarderennen 5.15 Sportnet: Sport uit Spanje. Ie auto's moesten ons voorbij." Toen Jan Siemons zich twee jaar geleden meldde bij de TVM-ploeg van Cees Priem, werd ook die équipe meteen een heuse wielerbus rijk. Gelijk PDM, gelijk Buckler. De oude moest toch op stal, de motor was opgereden, keer of tien de klok rond. Frans Siemons kocht er een uit het faillissement van ADR, de Belgische fake-ploeg van Greg LeMond. Een bus van 1,2 miljoen voor de SDOtprijs van 225.000 gulden. Met alles d'r op en d'r an. TV, keuken, commu nicatie, douches, ander sanitair, een dokterskamer, slaapkamers, zitbanken, berging. Een sexclub, gelieerd aan TVM? Wat heeft directeur Bos daar niet van gezegd? Frans Sie mons: „Die had daar helemaal geen probleem mee. Het is een transportverzekeringsbedrijf. Hij zei: 'Als ik in de cabines van de vrachtwagens kijk, zie ik die allemaal volhangen met naakte meiden.' Dus... Het werd niet opgevat als branchevervaging. Daarom had hij er ook geen moeite mee de 'pinup' op de bus in ere te laten herstellen. Niet zo groot en uit dagend als op de oude dubbeL dekker, maar d'r aan klééft ze. Frans: „We hadden ze er eerst afgelaten, maar Corrie wilde ze terug. Ik vond die op de oude bus leuker. Buste een beetje bloot, klein behaatje erondèr. Deze zijn wat netter. Maar het valt ook niet mee ze met de hand tè spuiten." Graag Frans Siemons neemt een pil in. „Drie dagen voor de Tour ben ik van een ladder gevallen en heb ik een rib zwaar gekneusd. Maar ik zet door". En hij gaat even een rondje met de hond Tibby - ook niet aan zijn eerste Tour toe. Corrie Siemons: „De renners komen hier graag. TVM levert de spullen, drank, koffie, fruit, wat eten, en ik maak het voor ze klaar. Het is anders dan in de andere ploegen, maar wel zo huiselijk. Met die Toursticker hoeven we ons niet meer zo te haasten. We staan steeds bij de hotels. Maar we willen niet al tijd bij de ploeg zijri. Ceès Priem zegt vaak genoeg: kom aan tafel. Maar ik maak het net zo lief in de bus zelf klaar." Voor zich uitstarend: „Weet je wat comfort is? Airco, aircondi tioning, iii deze temperaturen. Frans en ik zijn begonnen in een kippenhok, maar we heb ben door dag en nacht te wer ken al onze drie jongens een ei gen 'huisje kunnen geven. We voelen ons echt gelukkig." Krajicek treft opnieuw Stich STUTTGART «ANP/SIP Richard Krajicek krijgt zijn kans op revanche. Tijdens de tweede ronde van de Open Franse titel strijd ontliepen de Hagenaar en de Duitser Michael Stich elkaar weinig. Stich zegevierde op de gemalen baksteen in vier sets. De Wimbledon-winnaar en de Nederlander ontmoeten elkaar vandaag in de kwartfinales van het graveltoernooi in Stuttgart. In Stuttgart is de 'lange' uit Elmshom, tegeriwoordig woon achtig in München, de favoriet. Hij had gisteren weinig moeite met de Spanjaard Javier San chez: 6-3 6-3. Krajicek moest het opnemen tegen de Oosten rijker Horst Skoff. Skoff vond geen verweer en ging met 3-6 en 4-6 onderuit. Het keurige Engelse golfpubliek heeft gisteren genoten van de eerste dag van de Britse Open op de baan van Birksdale. De toppers vochten een moeizaam gevecht uit met de harde wind, terwijl een zestien-jarig meisje de kijkers zonder blikken of blo zen het smullen van haar naak te lichaam. Het incident speelde zich af tij dens de rondgang van Olazabal. Aangekomen bij de green van de eerste hole sprong de naakte tiener plotseling de baan op. Severiano Ballesteros sloot de eerste dag als beste af met 66 slagen, vier onder het baange- middelde. De Nederlandse amateur Rolf Muntz kwam uit op 75.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18