Sport Borst krijgt nieuwe kans 'Vreemde' vloert op Forescate Van Schaik Steve Hodge naar Leeds Grasshoppers loot eerste EC-ronde vrij Donderdag 4 juli 1991 HET AVONTUUR in de Europacup-ll laat voor Grasshoppers nog even op zich wachten. Op 31 oktober komen de Katwijkse basket- balsters in actie. NIEUWSLIJN Nieuwe sponsor Olympische Fonds AMSTERDAM Het geld blijft binnenstromen bij het Neder lands Olympisch Fonds. Nadat al eerder vier zogenaamde Top- voor-Top partners zich met forse donaties als sponsors bij het NOF meldden, trad IBM Nederland gisteren in de voetsporen van Nationale Nederlanden, Audi, Philips en PTT Post. Namens het Amsterdamse communicatie- en automatiseringsbedrijf maakte directeur Marketing en Services, Amandus Lundqvist, (sinds kort ook voorzitter van Feyenoord), bekend dat voor de komende vier jaar op een bijdrage gerekend kan worden van ruim twee miljoen gulden. De overeenkomst houdt in dat er jaarlijkse een bedrag van 250.000 gulden vrij te besteden valt. De andere helft van de totale financiële inbreng betreft materiële steun in de vorm een uitgebreid dienstenpakket van zowel hard- als software. Morceli mist weer wereldrecord STOCKHOLM Noureddine Morceli is er tijdens de Grand Prix-wedstrijden in Stockholm opnieuw niet in geslaagd het we reldrecord op de 1500 meter van de Marokkaan Said Aouita scherper te stellen. De Algerijn bleef ditmaal op 3.31,01 steken. Aouita heeft het wereldrecord sinds 23 augustus 1985 in zijn be zit met een tijd van 3.29,46. De Amerikaanse sprinters stonden op de warme avond (het was 28 graden) in de schaduw van de lopers op de midden-afstand. Leroy Burrell won de 100 meter in 10,21 seconden. Carl Lewis incasseerde opnieuw een nederlaag. Verloor hij in Villeneuve d'Asq op de 100 meter van Dennis Mitchell, dit keer moest hij op de dubbele afstand Frankje Fredericks uit Namibië voor zich dulden (20,41 tegen 20,46). Beckenbauer verlengt contract niet TOKYO Franz Beckenbauer heeft in een interview met het Ja panse persbureau Kyodo verklaard, dat hij zijn contract als tech nisch directeur van Olympique Marseille niet zal verlengen. De 45-jarige Duitser, die als bondscoach de 'Mannschaft' in Italië naar de wereldtitel leidde, zei het te druk te hebben om zich nog langer met voetbalzaken bij Olympique bezig te houden of zelfs maar een nieuwe overeenkomst te sluiten. Meeuws trainer FC Antwerp ANTWERPEN Walter Meeuws heeft gisteren een tweejarig contract als trainer getekend bij FC Antwerp. Meeuws is de op volger van de Nederlander Sjaak de Wit. Meeuws werd in de loop van het seizoen ontslagen bij Sint Truiden. Daarvoor was hij werkzaam bij Lierse SK en als bondscoach van het Belgische elftal. Swart aan de leiding in National Open WASSENAAR Willem Swart gaat na de eerste dag van de Na tional Open golf op de Haagsche in Wassenaar aan de leiding. Hij voltooide gisteren de eerste ronde van achttien holes in 66 slagen, zeven onder par. De Nationaal Open is de titelstrijd voor profs en amateurs, die in Nederland wonen of werken. Swart (31), werkzaam in Angoulè- me in Frankrijk, sloeg in Wassenaar acht birdies en één bogey. Hij werd twee weken geleden op de baan van De Pan in Bosch en Duin nationaal profkampioen. SCOREBORD KOERSEN Fernandelnora. Toto: winnend 2,00 plaats 1.50 5.00 koppel 11,50 trio 53,80 Tweede koers. 1900 m: 1. Barcario (A Manuel) 2 05.9, 2 Merpet. 3. Twilight Zone. Niet gestart: Ka linin. Boden's Speed. Conchita Rand. Toto: winnend 6.90 plaats 4.00 3.40 koppel 12.30 trio 113,40 Derde koers, 2000 m: 1 Dehli S (G Hulleman) 2 37.1 - 1.18.6, 2. Domingo Pitt. 3 Diana Rynstroom, 4. Euro Oldeson Niet gestart: TENNIS SPORTPRIJSVRAGEN Juniore naar WK-wielrennen Jw,- De wereldtitelstrijd wielrennen voor junioren staat voor Marion Borst in het teken van de her kansing. De 17-jarige Leider- dorpse ging buiten haar schuld de mist in bij het Nederlands kampioenschap voor junioren. Materiaalpech hield haar af van een topklassering, maar bracht haar uitverkiezing voor de WK- ploeg niet in gevaar. „Neem maar revanche in Colorado Springs", was het opbeurende commentaar van bondscoach Thea van Rijnsoever pal na de ontgoochelende nationale titel strijd. Die uitverkiezing betekende voor Borst een grote pleister op de wonde. „Ik was diep teleur gesteld", herinnert de vwo-leer- linge zich. „Mijn tranen kon ik niet bedwingen. Dat ik een klapband kreeg was nog tot daaraan toe. Maar het verwisse len van een wiel duurde onge veer drie minuten. Ik neem de mécanicien niets kwalijk. Het had te maken met een speciaal dopje dat op mijn wiel hoort. Na het oponthoud heb ik de achtervolging nog wel ingezet. Aanvankelijk liep ik zelfs wat in, maar daarna kreeg ik kramp in mijn kuiten. Toen was het afge lopen. Drie ronden voor het einde moest ik van het parcours af." Een eerlozer afgang had de talentvolle titelkandidate, dit seizoen goed voor twee over winningen, zich nauwelijks kunnen voorstellen. De sportie ve loopbaan van de tevens als schaatser actieve telg uit een echt 'sportnest' leek in één klap te stagneren. Borst, die de wie- Ierkunst van haar Rijnsburgse vriendin Henriëtte Vooys („Wat zij kan, moet ik ook kunnen") afkeek, dreigde de bekroning van tweeëneenhalf jaar wielren nen mis te lopen. Maar door de geruststellende mededeling van de bondscoach kwam Borst in haar eerste sei zoen als Jong Oranje-klant toch met een WK-ticket thuis. ,Nu sta ik op gelijke hoogte met mijn vader, die wel eens heeft meegedaan aan het wereldkam pioenschap shorttrack." Borst junior spreekt vol lof over haar vader, van wie zij het schaatsen met de paplepel kreeg ingegoten. „Sport werd bij ons thuis gestimuleerd, maar nooit opgedrongen. Ik vond het leuk om met mijn vader en broer (marathonschaatser Ruud, red.) naar wedstrijden te gaan. Dan kwamen wij uit in drie verschillende categorieën. Jammer genoeg moet mijn va der nu op medische gronden met wedstrijdsport stoppen." Dochterlief komt net kijken. Zij weet zelfs nog niet eens hoe de keuze tussen wielrennen en schaatsen zal uitpakken. „Als juniore is het nog wel te combi neren. Maar als ik volgend jaar als wielrenster bij de vrouwen uitkom, wordt het al moeilijker. Ik heb dan nog wel de kans om aan het junioren-WK deel te ne men, want de internationale se- niorengrens ligt één jaar hoger dan in Nederland." Dat wil niet zeggen dat Borst op een herkansing gokt. Im mers. het aanstaande wk op 14 juli in Colorado Springs is haar op het frêle lijf geschreven. Op de Posbank bleek zij twee jaar geleden al gemakkelijk omhoog te kunnen. Dan moet het in de ruige Amerikaanse bergen ook wel lukken. „Het verbaast me elke keer weer, dat ik kan klim men. Want wees nou eerlijk: hoe kun je dat in Nederland in Marion Borst heeft haar koffer gepakt. De Leiderdorpse wielrenster krijgt ii na het geflopte NK. hemelsnaam leren?" Een andere reden Borst haar kans zo snel mogelijk wil grijpen, is het naderende voor. Nu moet ik wel eens met een minder cijfer genoegen ne men, want het kost heel veel moeite om sport en studie goed examen. „Dat gaat volgend jaar te doen. In de. toekomst wil ik het gaan combineren. Daarbij denk ik aan een studie bewe gingswetenschappen of fysio therapie. Als het maar met sport te maken heeft." Vergeer acht zich niet kansloos op WK Als het meezit, slaat Etienne Vergeer twee vliegen in één klap. De 18-jarige Warmondse wielrenner maakt in Colorado Springs kans op deelname aan het individuele WK én de 70 ki lometer lange ploegentijdrit. Vergeer is al aangewezen voor de individuele titelstrijd. Van de vijf kandidaten voor de tijdrit valt er tijdens de voorbereiding in de Verenigde Staten één af. Niet flierefluiter! Vergeer gaat niet naar Amerika om te flierefluiten. Voor hij op 14 en eventueel ook op 11 juli een gooi doet naar de regen boogtrui komt hij met de Ne derlandse selectie uit in een zesdaagse etappewedstrijd. „Uitsluitend om te trainen meldt de 18-jarige Vergeer. „We moeten acclimatiseren en voor zichtig toewerken naar het hoogtepunt. Voor mij wordt het mijn eerste en vanwege mijn leeftijd ook mijn laatste junio ren-WK. Met een plaats bij de beste twintig ben ik tevreden. Maar hoewel ik dit seizoen nog geen rit heb gewonnen, acht ik mij niet bij voorbaat kansloos voor de wereldtitel." LONDEN Reuter De Engelse international Steve Hodge heeft gisteren overeen stemming bereikt over een con tract bij Leeds. De middenvel der van Nottingham Forest moet ongeveer 2,5 miljoen gul den opbrengen. Over de trans fersom onderhandelen beide clubs nog. Leeds eindigde vorig seizoen, het eerste na de terugkeer op het hoogste niveau, als vierde. De club heeft nu zijn zinnen ge zet op de landstitel en daartoe al een aantal versterkingen aan getrokken. HANDBAL Philip Nagtegeller won gisteren op Forescate ook zijn laatste game en daarmee de dinsdag afgebroken partij tegen Robbert-Paul Hartwijk. foto holvast Natascha van Schaik heeft het gisteren op Forescate voor eigen publiek niet kunnen redden. Zij verloor in de eerste ronde van de Amsterdamse Mirjam van der Sluis met 3-6 6-1 6-2. VOORSCHOTEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Hoewel het in de competitie na tuurlijk vaak voorkomt dat je te gen een onbekende speelt, is het in toernooien in de regio al tijd moeilijk om een 'vreemde' tegen te komen. Normaal kun je in de eerste ronde wel taxeren of je een partij gaat winnen of verliezen, nu moest Van Schaik het maar afwachten. Het werd dus uiteindelijk een verliespartij en dat is voor eigen publiek toch altijd jammer. Op je eigen toernooi moet je vlammen en meestal is dat wel het geval. Van Schaik echter begon wel goed door de eerste set keurig met 6- 3 op haar naam te schrijven, de laatste twee sets had ze het na kijken. Ze verliet dan ook roem loos het toernooi. Maarten Soels kwam wel een ronde verder op het toernooi van zijn eigen club. Hij is het voorbeeld van een speler, die sterk voor de dag komt als het Forescate-toernooi op volle toe ren is. Hij heeft al een keer het C2-toemooi op zijn naam ge schreven hij is in dat onder deel dan ook weer eerste ge plaatst en in Cl won hij gis teren van de toch niet kinder achtige Alexander van der Berg. De Meerburger won dit jaar al op De Munnik het sterk bezette Cl-toernooi en verwacht werd dan ook dat hij, na de uitscha keling van Tim Bavelaar en Rico Fasel, weer ver zou komen. Soels stak daar een stokje voor en versperde Van der Berg na een behoorlijke tijd zwoegen met 6-3, 2-6 en 6-3 - de weg naar de kwartfinale. Een opvallende rol was giste ren ook weggelegd voor Gert- Jan Anker. Hij speelt, zoals elke week, in twee onderdelen (het mannenenkel Cl en B2) en doet dit met wisselend succes. In de laagste categorie moest hij Bart Blok nog in drie sets voor laten gaan (6-1 3-6 6-2), een treetje hoger speelde hij een stuk beter en gaf Mickel Verkerk het nakij ken met 7-5 en 6-4. Voor Talbert Boef was het een slechte dag. Twee Unicummers zaten hem op weg naar de vol gende ronde dwars. Eric Bolten, als tweede gerangschikt in B2, ging het moeilijker af tegen de Deldcer-speler dan de kersverse districtskampioen in I Wal ther Jacobs, hoewel schijn na tuurlijk bedriegt. Waar Jacobs» na twee gewonnen tie-breaks klaar was met de wedstrijd, moest Bolten het in B2 nog een setje langer volhouden om uit eindelijk als overwinnaar van de baan te stappen: 7-6.6 6 L Robbert-Paul Hartwijk ver loor, zoals verwacht, zijn afge broken partij tegen Philip Nag tegeller. Ook de laatste game viel, na 6-2 en 5-2, in handen van de Munnik-speler waardoor hij de laatste acht bereikte. In B2 was Hartwijk echter wel sue cesvol. Klaagde hij eergisteren nog over t? weinig training na een vervelende nekspierblessu re, gisteren bereikte hij de kwartfinale in het B2-onderdeel, door Van der Broek met 6 16 t te kloppen. De voorspelling dat Forescate het eerste 'mooi weer' toernooi wordt, lijkt uit te komen. Na het onweer van maandagavond, dat het programma enigszins in de war stuurde, konden behoorlijk veel partijen worden afgewerkt Na een aantal slechte jaren, vo rig jaar moesten er in de finales zelfs pro-sets gespeeld worden, lijkt de wedstrijdleiding nu meer geluk te hebben met de weersomstandigheden. SCHAKEN W Oosthout 0-1; 0. M Thieie - M de Heer 1-0 Elr» 5 punten (33 weerstandspur SPORT OP TV De Nederlandse basketbalclubs hebben zware te genstanders geloot in de Europese bekertoernooi en, die van opzet zijn veranderd. Het halen van de derde ronde is aantrekkelijker gemaakt, maar het is de vraag of de Nederlandse vertegenwoor digers zover zullen doordringen. Bij de vrouwen debuteert Grasshoppers uit Kat wijk in de Europa Cup II (Ronchetti Cup). Grasshoppers heeft de eerste ronde een bye en begint in de tweede ronde met de thuiswedstrijd op 30 oktober tegen het Franse Miranda. Een week later volgt de return. Bij winst behoren de Katwijkse vrouwen bij de laatste zestien. Die wor den verdeeld over vier poules van vier. De eerste twee van alle groepen kwalificeren zich Voor de kwartfinales. Den Helder lootte bij de landskam pioenen de thuiswedstrijd tegen het Poolse Wlok- niarz Pabianice. In de Europese beker voor landskampioenen bij de mannen begint Den Helder pas in de twee de ronde met de uitwedstrijd tegen de winnaar van Maccabi Rishon-le-Zion uit Israel en Steaua Bukarest. Bij de bekerwinnaars doen twee Nederlandse clubs mee: Akrides als bekerwinnaar en Den Bosch dat één van de zes wild cards kreeg. Den Bosch ontmoet eerst het Zweedse Solna en bij winst komt Real Madrid op bezoek. Akrides/Best- mate speelt na een bye in de tweede ronde tegen Oostende. In de Europa Cup III begint BS Weert thuis tegen het Spaanse Valladolid. opWiir Sportnet: Maior League jeles-Atlanta 16.00 EURO Race champions I: Los Angeles-Atlanta. 16.00 EURO: Race ch; 16.00-16.02 Sportnet: Tennis: 1600 vanuit Sloveme. 16 02-17.00 Sportnet Maior League Honkbal: Los Angeles-Atlanta 17.00-17 02 Sportnet: Tennis: het la; i|den 9.00-19 02 Sportnet 1 20 00-20 30 EURO: Offshore wedstr.|den vanuit Cannes. 20 02-21 00 Sportnet. Top Motorsport vanuit Duitsland 20 25-20 30 Super Sports News 20 30-22 30 EURO. Voetbal om de Russi sche beker, finale. 21 00-21 02 Sportnet: Tennis: het laatste nieuws vanuit Wimbledon 21 02-22 00 Sportnet: WK Badminton 1991 21 30-22 00 8BC 2 On the Line: sportpro- 22 00-23 00 Sportnet Speedway Zweden- Denemarken 23 00-23.30 Did 1 Sport extra tennis op 23 00-00 00 BBC 1 Tennis op Wimble don 23 00-01 00 Sportnet Major League Honkbal New York Yankees-Baltimore 23 30-00 00 EURO. Eurosport nieuws 00 15-01 00 BBC 2 Cricket Engeland West Indiê 01 00-01 30 Sportnet Autosport vanuit Zandvoort 01 30-02 00 Sportnet Sport uit F-ankr.,» 08 00-08 30 Sportnet. Britse V 08 30-09 00 Sportnet Autosport v allysport Zandvoort 09 00-09 30 Sportnet f 09 30-10 30 Sportnet 10 00-11 00 BBC 2 Tennis op W'ir 11 00 12U. Sportnet i 11 35 12 x BBC 1 Ho paardesport Sporne» «o*- Mc.-re ^tuRC Basketba 1 Ned 1 Studio Soö«

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20