Sport Recordbod op Skuhravy Favorieten sneuvelen DRIE DAGEN NEDERLAND VOOR TWEE PERSONEN. ZOjmjOER Sparta-bestuur heeft langste tijd gehad Clubs zijn tevreden over opzet nacompetitie Woensdag 3 juli 1991 Redactie: 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: RON VAN HAASTREGT 22 Handbalteam tenonder tegen VS COLORADO SPRINGS Het Nederlands mannenhandbalteam heeft de eerste wedstrijd in het sterk bezette internationale toer nooi in Colorado Springs verloren. Gastland de Verenigde Staten profiteerde van de Nederlandse terugval in de tweede helft en zegevierde met 22-18. Bij rust leidde Oranje, dat Lambert Schuurs kwijt raakte door een rugblessure, nog comfortabel met 10-7. De Nederlandse ploeg moest duidelijk wennen aan de hoogte van Colorado Springs en de hitte in de sporthal. In de tweede helft deed dat ongemak zich vooral gelden. Coach Guus Cantelberg zag de voorsprong van drie doelpunten die aanvan kelijk nog kon worden gekoesterd (15-12), in luttele minuten te loorgaan. Naast de Verenigde Staten en Nederland doen ook Roemenië, Japan, Hongarije en het ook op sportgebied zelfstandigheid na strevende Kroatië mee aan het toernooi. Ferrari gokt op nieuwe bolide IMOLA De Italiaanse formule 1-stal Ferrari weigert zich neer te leggen bij de hegemonie van McLaren en heeft besloten een gok te nemen door de splinternieuwe, krachtige '634'-bolides komend weekeinde al in te zetten bij de Grote Prijs van Frank rijk. Technisch directeur Claudio Lombardi maakte gisteren be kend, dat de coureurs Alain Prost en Jean Alesi op het circuit van Magny voor het eerst een GP-wedstrijd zullen rijden in de 634. Alesi heeft de wagen de afgelopen dagen met veel succes getest op het autosportcentrum Dino-Ferrari iri Imola. „We hebben in overleg besloten voor de nieuwe Ferrari te kie zen, omdat we ervan overtuigd zijn dat die grotere mogelijkhe den heeft. We weten ook dat daarmee we een zeker risico ne men", zei Lombardi. Atletieksponsors hebben geen spijt PARIJS De sponsors van de mislukte revanchewedstrijd tus sen Carl Lewis en Ben Johnson, maandagavond in Villeneuve d'Asq, hebben gezegd geen spijt te hebben. Wel voegden ze er aan toe weinig te voelen voor een bijdrage aan een hernieuwde strijd tussen de 100-meter-kampioenen van weleer. Voor een bedrag van rond de miljoen gulden kwamen Lewis en Johnson voor de eerste keer sinds de Olympische Spelen van Se oul (1988) en sinds de schorsing van Johnson- gelijktijdig op de baan. Johnson werd zevende in 10,46. Lewis werd tenminste nog tweede (10,20), achter zijn landgenoot Mitchell (10,09). Johnson werd na de race wel gekort op zijn vergoeding. Hij moest een kwart van zijn gage inleveren, omdat hij er niet in slaagde de limiet van 10,17 te halen. De Canadees kreeg nu drie ton, Lewis ontving zes ton. NIEUWSLIJN OM HET GELD HOEFJE! NIET TE LATEN. RICOFASELen Tim Ba- velaar stelden teleur bij het tennistoernooi van Forescate. Beiden stapten als verliezer van de baan. Tapie biedt bijna 39 miljoen Bernard Tapie, de schatrijke voorzitter van Olympique Marseille, heeft een recordbod uitgebracht op de Tsjechoslowaakse international Tomas Skuhravy. Vol gens het dagblad Ceskoslovensky Sport heeft Tapie 19,4 miljoen dollar (bijna 39 miljoen gulden) over voor de spits van Genua. „Mijn manager heeft me gebeld en verteld dat er zo'n super-lu cratieve aanbieding lag", zei Skuhravy. „Mijn contract met Genua zou deze week worden verlengd. Daarom wordt er waarschijnlijk zo'n haast achter gezet en druk uitgeoefend. Ik heb het uitstekend naar mijn zin in Italië, maar aan de andere kant betekent Olympique een enorme uitdaging." Skuhravy heeft er één seizoen op zitten in de Serie A. Na het WK in Italië werd hij door Ge nua overgenomen van Dukla Praag. Als de transfer naar Frankrijk doorgaat, wordt de bonkige Tsjechoslowaak de duurste voetballer ter wereld. Dat is nu de Italiaan Roberto Baggio, voor wie Juventus vorig jaar 13 miljoen dollar betaalde aan Fiorentina. Volgens insiders heeft Tapie gisteren al overeenstemming bereikt met de Franse interna tional Jean-Philippe Durand. De middenvelder van Bordeaux, dat op juridische gronden werd teruggezet naar de tweede divi sie, speelt de komende twee sei zoen voor de Franse landskam pioen. Bovendien werd Jocelyn Anglo door Olympique overge nomen van Paris Saint Ger- SCOREBORD ATLETIEK 5SH HANDBAL Toen alles nog koek en ei was: Maradona jonglerend met een bal. Op dit moment voelt de Argentijnse ster voetballer zich een stuk minder prettig. Volgens zijn advocaat zou hij schuld willen bekennen in de drugsaf faire. archieffoto Maradona De advocaat van Diego Mara dona heeft de rechtbank van Napels meegedeeld dat zijn cliënt bereid is te bekennen drugs te hebben gebruikt en verspreid, om op die voor strafvermindering in aan merking te komen. De rechters besloten gisteren de zitting, waarin de Argentijn terecht moet staan, tot 18 sep tember te verdagen. De voetbal ler, die zich momenteel niet honderd procent schijnt te voe len, krijgt enige tijd om te her stellen. „Ik kan Maradona onmogelijk TENNISMEDEWERKER Tim Bavelaar en Rico Fasel hebben de hoogge spannen verwachtingen in het mannenenkel C op Forescate niet kunnen waarmaken. De als der de en vierde gerangschikte spelers gingen in de tweede ronde onderuit tegen respectievelijk Den nis Noppen en Eric-Paul van Weeren. Waar in Voorschoten het toernooi goed begon met weinig regen, moesten er in de avonduren toch veel partijen afgelast worden door de buien. Nu had de wedstrijdleiding al een grote voor sprong behaald, door in het weekeinde veel par tijen te spelen. Dat kwam goed uit nu de organi satie gisteren veel wedstrijden moest doorschui- Voordat de regen kwam, sneuvelden er al veel favorieten. Rico Fasel, die de laatste weken erg goed op dreef was, moest er tegen thuisspeler en groundsman Eric-Paul van Weeren aan geloven. Normaal moet hij op papier zo'n wedstrijd ge woon winnen, maar zoals zo vaak bakte hij er te gen een lager ingeschatte speler niks van. De eer ste set kon hij nog wel via een tie break in zijn voordeel beslissen, daarna bleek toch «weer dat er aan zijn wedstrijdmentaliteit nog een hoop te werken valt. Alle hulde dus aan Van Weeren, die technisch duidelijk minder was maar toch de tweede en derde set met 6-3 en 6-4 naar zich toe trok. Ook Merenwijker Tim Bavelaar moest vroegtijdig het toernooi verlaten. Hij was voorbe stemd om de halve finale te halen, maar ging on deruit tegen Dennis Noppen. De Unicummer, vorig jaar nog te vinden op de D-lijst, bleek, goede progressie te hebben ge maakt en gaf Bavelaar het nakijken: 6-1, 6-3. Ba velaar heeft dit jaar zijn zinnen gezet op de Mas ters, maar bereikt vooralsnog niet het juiste ni veau om aan het eind van het jaar tot de beste acht spelers te behoren. Noppen moest in B2 dui delijk clubgenoot Maarten Veeger voor laten gaan. Veeger was oppermachtig en won met 6-2, 6-0. Philip Nagtegeller moest gisteren zijn eerste ronde partij tegen Robbert-Paul Hartwijk onder breken wegens de regen. Bij een 6-2, 5-2 stand (voor Nagtegeller) was het niet meer verantwoord om verder te spelen, zodat de wedstrijd vandaag pas afgemaakt wordt. Hartwijk speelde voor het eerst sinds twee weken weer een wedstrijd, hij had al die tijd niet kunnen trainen vanwege een nekspierblessure. Zijn backhands kon hij niet volledig doorslaan, vanwege de last die hij nog steeds ondervond van die kwetsuur, waardoor hij vrij machteloos op de baan stond. Nagtegeller zal dus vandaag niet veel moeite hebben om de partij in zijn voordeel te beslissen. verdedigen als hij hier niet aan- KOERSEN wezig is", verklaarde advocaat Siniscalchi. De wereldkampioen van weleer ondergaat in Argen tinië medische- en psychische behandeling. Hij moet in de rechtszaal aan wezig zijn om een geldige schuldbekentenis af te kunnen 12.70, koppel 38,30. trio 399,40. De leden van Sparta hebben zich uitgesproken: maandag 26 augustus zal tijdens een buiten gewone algemene ledenverga dering het zittende bestuur worden heengezonden. Met grote meerderheid schaarden de leden zich achter de aanbe velingen van de adviescommis sie, zoals die in een rapport zijn samengevat. Aangezien het be stuur daar op korte termijn geen gevolg aan wenst te geven, zal worden gekozen voor een reorganisatie in Sparta's leiding. - De tegenaanval van het Spar ta-bestuur kan daarom slechts gedeeltelijk geslaagd worden genoemd. Het kreeg alle lof toe gezwaaid voor het handelen bij het aantrekken van een nieuwe shirtsponsor, nadat Gunco had geweigerd op dezelfde voet voort te gaan met het bestuur. De respons moet het bestuur echter toch zijn tegengevallen toen bleek dat een grote meer derheid Van de leden zich niet langer met het beleid kon vere nigen. De steun viel ten deel aan de adviescommissie. Een tegenvaller voor Bouwer c.s., die zich dan ook op 26 augustus een buitengewone algemene le denvergadering moeten laten welgevallen. Volgens Piet Groeneveld, voorzitter van de adviescom missie, is het nooit de bedoeling geweest om het bestuur heen te zenden, maar nu lijkt dat zijn langste tijd op Spangen te heb ben gehad. Gevolg is dat bestuur noch adviescommissie volledig zijn zin heeft gekregen. Het was im mers een voorname wens van de commissie om Rob Baan tussentijds van Cambuur los te weken om hem nog dit seizoen tot algemeen directeur op Het Kasteel te kunnen benoemen. Daarvoor is het straks na 26 augustus te laat, omdat Baan zich dan niet meer van zijn ver plichtingen in Lepuwarden kan ontdoen. „Het is onmogelijk voor Baan om tot die tijd te wachten", aldus Leo van den Berg, lid van Sparta's advies commissie, die de contacten met Baan onderhoudt. Het zal dus zeker een jaar du ren voordat Baan, die nog een contract voor twee jaar heeft bij Cambuur, tot ontbinding daar van kan overgaan. En daarmee heeft het bestuur zijn zin gekre gen. Het bestuur opteerde voor een open sollicitatie, die moge lijk dit najaar zal volgen, indien wordt besloten alsnog aan Rob Baan voorbij te gaan. De proce dure zal dan door het nieuw te benoemen bestuur op gang worden gezet. „Een bestuur", zegt Leo van den Berg, „waarin de leden ver trouwen hebben. Een bestuur met een nieuw beleid, daar gaat het ons om. De sponsom wacht daar ook op en dan zal hij weer bereid zijn een gedeelte van het salaris voor de algemeen direc teur te bekostigen. Het is alleen een kwalijke zaak dat we weer een jaar kwijt zijn." 2,10.3.90, koppel 13.50, trio 70,90. Zesde koers. 1609 m: 1. Cinderella Cr< Heynen) 2 00,9 - 1.15,1. 2 Erik Torn McCarthy, 4. Dignity I- Pride. Niet gestart: Ego Rapido. Toto: 1,60, plaats 1.10, 1,30, koppel 1,40, koppel 3,10. trio 28,10. Elita Morgan. Niet gestart: Devon Dear. Toto: SOFTBAL TENNIS Achtste finales: Edberg (Zwe/1) - John McEn roe (VSt/16) 7-6 6-1 6-4, Courier (VSt/4) - No- vacek (Tsj/14) 6-3 6-4 6-2, Stich (Dui/6) - Volkov (Sov) 4-6 6-3 7-5 1-6 7-5, Wheaton (VSt) - Gunnarsson (Zwe) 6-4 6-3 6-1, onder broken wegens regen: Champion (Fra) - Rostagno (VSt) 6-7 6-2 6-1 3-6 4-1, Forget (Fra/7) - Mayotte (VSt) 6-7 7-5 6-2 4-3. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Garrison (VSt/7) 6- 1 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/5) - Sanchez Vicario TSpa/4) 6-2 7-5, onderbroken wegens regen: Capriati (VSt/9) - Navratilova (VSt/3) 6- 4 2-3, Sabatim (Arg/2) - Gildemeister (Per) 6-2 Uitstel van executie voor Robbert-Paul Hartwijk. Door de regen werd zijn partij tegen Philip Nagtegeller ge staakt. Laatstgenoemde was nog slechts een game verwijderd van de overwinning. foto jan holvast tellen in principe niet mee voor het aanwijzen van de periode kampioenen, die door loting worden ondergebracht in twee poules van drie. De winnaar van de finale (uit en thuis volgens het Europa Cup-systeem) promoveert net als de kampioen van de eerste divisie naar de eredivisie. De verliezer speelt een uit- en een thuiswedstrijd tegen de num mer zestien van de eredivisie om een plaats in de hoogste af deling. De KNVB besloot tevens de bepalingen van de doorstro mingsregeling ook voor het sei zoen '91/'92 buiten werking te stellen. Dat betekent dat de nummer laatst van de eerste di visie volgend jaar niet automa tisch terugkeert naar het ama teurvoetbal. De clubs uit de eerste divisie zijn in meerderheid tevreden over de nacompetitie in zijn huidige vorm. Het Bestuur Be taald Voetbal van de KNVB heeft volgens afspraak na twee seizoenen de opzet geëva lueerd. In een enquête hebben veertien verenigingen zich voorstander getoond van een competitie-indeling in zes pe riodes en dientengevolge een nacompetitie met zes ploegen. Vijf clubs wilden terug naar vier periodekampioenschappen en één reageerde in het geheel niet. Op grond van de opiniepei ling heeft de KNVB besloten ko mend seizoen de competitie in te delen in zes periodes van elk zes wedstrijden. De laatste twee duels van het seizoen '91/'92 4-6 6-1^6-4; B. Blok- I Stoppels- R. Bakker 3-6 6-1 6-1. Twee- nde: 0. Kist- M. Cats 6-3 5-7 6-3; H. I.Verdoes 6-4 6-7 6-3. MEC2 30+ Tweede ronde: J. Stals- F. Landoulsi 6-0 6-0. WIELRENNEN 'Den Bosch had naar UEFA moeten gaan' unie had zich in dat geval c en een uitspraak gedaan c ter de zaak gebogen r eventueel overspe- Lennaert Johansson, voorzitter van de Europese len van de uit de hand gelopen eindstrijd. „BW voetbalunie (UEFA), heeft gisteren in Praag ge- Den Bosch heef een grote fout gemaakt door naar zegd dat BW Den Bosch zich na de bekerfinale de rechter te stappen. De club had zich bij ons tegen Feyenoord tot de UEFA'had moeten wen- moeten melden." Wrang is dat Johansson dit ad- den. vies geeft nadat de UEFA de bekerflnalist drie jaar De tuchtcommissie van de Europese voetbal- van EC-voetbal heeft uitgesloten. Met de nieuwe Zomertoer van de Neder landse Spoorwegen kun je drie dagen onbeperkt met de trein door Nederland reizen. Hij kost maar f 79,- en voor slechts twee tientjes extra neem je elke dag nog iemand anders mee ook. Om te winkelen, wandelen of 'n dagje naar 't strand te gaan bijvoorbeeld. Want je mag Zomertoer invullen zoals je wilt. (Mits je hem gebruikt binnen een periode van maximaal tien dagen.) Zomertoer is geldig in de maanden juli en augustus. Haal dus gauw de folder bij het NS- loket of op het postkantoor en maak je plannen!

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 22