Rtv show Kater van Rome nu wel verwerkt' C Hoogseizoen bij Wereldomroep TROS Kamerbreed op Europese toer Woensdag 3 juli 1991 10 ALS IK NIET was gaan zingen, zou ik nu mis schien de grootste gevan genisboef van Nederland zijn. (André Hazes) Clouseau weer goed bij stem preekkoren in de i stromende regen. 'Koen, Koen, Koen'. De populaire zanger van de Belgische groep Clouseau deelt zonder een spoor van emotie enkele handtekeningen uit. Om daarna kordaat op de vlucht te slaan voor het over vloedige hemelwater en voor de grote horde 'dames', in meerderheid behorend tot de leeftijdscategorie van 12 tot 16 jaar. Koen Wauters duikt on der in een intiem restaurantje. Hij blijft evenwel niet onopge merkt, met als gevolg dat de horeca-gelegenheid een mi nuut of vijf later veel weg heeft van het lawaaierige onderko men van de Clouseau-fanclub. De barman zoekt in zijn collec tie naar muziek van de groep en vindt 'Ik wil vannacht bij je slapen'. Het jonge grut zwij melt al bij de eerste noten weg. Kris Wauters, gitarist bij Clou seau en vooral broer van zanger Koen, heeft het naar,zijn zin. „Wat een gezellige sfeer", zegt hij. „Dat was twee maanden ge leden in Rome, op het Eurovisie Songfestival, wel eventjes an ders. Daar kwamen we van de kou we kermis thuis." „Je mag wel zeggen dat we er een behoorlijke kater aan over hielden", vtfit Bob Savenberg hem aan. „Ik bedoel de kater die komt na een avond onge looflijk veel drinken. Het was natuurlijk een enorme ontgoo cheling, maar daar waren we de volgende dag wel overheen, je moet tenslotte toch verder. Je kunt er niet voortdurend stil bij blijven staan." Hogere verwachtingen Koen Wauters zegt eerlijk dat ze binnen Clouseau hogere ver wachtingen hadden van het op treden in de Italiaanse hoofd stad. „Hadden we daar een goed resultaat gehaald, dan zou dat natuurlijk wel gevolgen heb ben gehad voor onze internatio nale carrière. We hadden in eer ste instantie het idee dat het goed was om er een weekje tus senuit te gaan. Maar hoe dich ter wij bij de tv-uitzending kwa men en hoe groter ook het aan tal slechte artiesten dat we er zagen, des te hoger we onze kansen gingen inschatten. He laas eindigden we als zestiende, maar ik kan niet anders zeggen dan dat we ons best hebben ge daan." Na het echec van Rome heb ben de bandleden van Clouseau geen moment overwogen uit een te gaan. „Laat ik zeggen dat er voor ons in feite weinig is veranderd. Om de eenvoudige reden dat Clouseau in principe al uit drie man bestond, ook toen we met z'n vijven waren. Wij drieën scnreven de compo sities, wij drieën namen alle be slissingen en wij drieën zijn sinds het begin, we spreken dan over zo'n zeven jaar geleden, met Clouseau bezig." In de afgelopen maanden nam het drietal het Engelstalige album 'Close Encounters' op, dat in het najaar verschijnt. Het had niet veel gescheeld of de plaat was voorgoed in de kast verdwenen, leggen de heren. uit. Dat had overigens niets te ma ken met 'Rome'. Kris Wauters: „Jullie hebben allemaal geluk dat het album er toch nog komt. Eerst hadden we het plan om die plaat ook voor de markt bui ten de Benelux te maken. Maar om geen verwarring te stichten, wij zijn en blijven een Neder landstalige band en vandaar dus dat we besloten het album niet uit te brengen. Door de enorme vraag, op voorhand, vanuit België zijn we toch weer van gedachte veranderd." Beperkte oplage „Maar de plaat komt wel in be perkte oplage uit", waarschuwt Bob Savenburg. Hij gooit er meteen een wervende tekst te genaan: „Zorg dat je hem snel hebt, want er wordt niet meer bijgeperst. Het is natuurlijk moeilijk te zeggen hoe goed de plaat is, maar laat ik zeggen dat we er bijzonder fier op zijn. Er staan acht k negen nummers op de plaat, een paar nummers van het vorige album en een paar Het is altijd onze bedoeling ge weest om toffe nummers te ma ken en vooral een soort sfeer uit te stralen. Ja, dat was eerst 'An ne', daama 'Louise en Domino', en nu is het weer met 'Hilda'. Morgen is het misschien wel met 'Josefien' en overmorgen is het..." „Mark", vult Koen lachend aan. „Nee, er zijn een paar din gen plesant aan. Ten eerste vind ik het lief een elpee vol liefdes liedjes te maken. Veel mensen vinden zichzelf in onze num mers terug. Ik zei gisteren tij dens de repetitie nog tegen Bob dat je na verloop van tijd heel anders tegen onze teksten gaat aankijken. Qua tekst verande ren onze nummers niet veel, maar qua inhoud wel." Inmiddels staat het vast dat de door veel meisjes aanbeden Koen Wauters begin augustus in militaire dienst gaat. Broer Kris en Bob Savenberg zien hier toch wel de voordelen van in. Bob: „Dat betekent dat we in die maand doordeweeks vrij zullen zijn en alleen in het weekend optreden. Kris en ik kunnen dan veel meer tijd in het componeren van nieuwe nummers stoppen, ook al om dat de promotie ook eventjes stil komt te liggen. Koen moet de opleidingsmaand gewoon doorlopen. Daama wordt hij er gens geplaatst. En gezien hij wegens zijn fysische toestand tot lichte dienst bevonden is, denk ik dat hij 's avonds wel weer genoeg vrij zal zijn, zodat de zaken van Clouseau gewoon weer door kunnen gaan." Geen zin „Ik hoop het", verzucht Koen op chagrijnige toon. „Ik heb er absoluut geen zin in, maar ja, ik had vorig jaar ook al uitstel we gens studie. En nu studeer ik niet meer. Ik had enige hoop om via via nog uitstel te krijgen, maar als het toch moet ga ik lie ver nu in dienst dan over drie jaar, wanneer we hopelijk inter nationaal wat meer bekendheid genieten. Ik hoop gewoon dat de dagen snel voorbij zullen gaan." Ziet hij door de militaire dienst straks Nada van Nie ook niet meer zo vaak? Of de vraag anders gesteld, is Koen eigenlijk wel verliefd op haar? Want dat is wat menigeen in Nederland en België schijnt bezig te hou den. Koen: „Ehm ja, da's waar hè. Het vervelende is, dat het erger is voor Nada dan voor mij. Want voor mij blijft het een soort 'Ver van m'n bed-show", omdat ik in België zit. In Neder land wordt Nada er constant over aangesproken, en dat vind ik heel vervelend voor haar. De mensen moeten zowel mij als haar als ons met rust laten. En wat wij wel of niet hebben, gaat niemand iets aan." Clouseau is voorlopig nog niet uitgezongen, verzekert Kris. „Maar het zal natuurlijk geen eeuwigheid gaan duren. Er be staan hierover verschillende ge- dachtengangen. We kunnen stoppen op het moment dat het succes groot is en dan als groep met een grote naam de geschie denis in gaan. Aan de andere kant hebben we nog een paar dingen aan de mensen te tonen. En of we nu binnen twee jaar of pas over tien jaar stoppen, zien we nog wel." „Ik denk wel dat Bob en Kris in deze branche blijven han gen", zegt Koen. „Hetzij solo, hetzij met andere muzikanten. Zelf zou ik best graag weer wil len acteren. Maar de laatste keer, voor de opnamen van 'In tensive Care', was het allemaal heel moeilijk. Vandaar dat ik heb besloten om de komende twee jaar, vanwege de drukke werkzaamheden rondom Clou seau, geen films meer op te ne men." Vraagbaak voor vakantiegangers draait op volle toeren THEO KOOPMAN T I erwijl in medialand I de komkommertijd -A- op het punt van aan breken staat is het bij Radio Wereldomroep 'pezen' gebla zen. Want, terwijl de meeste Nederlanders ergens op de we reld op hun rug liggen te zon nen, werken de mensen van de Wereldomroep zich in het zweet om de weggetrokken va kantieganger op de hoogte te houden van de ontwikkelingen in het thuisland en natuurlijk ook elders in de wereld. „Voor ons betekenen de zo mermaanden hoogseizoen en daar houden we met de bezet ting rekening mee", zegt We reldomroep-hoofdredacteur Pe ter van Beem. „Niet dat alle ver loven zijn ingetrokken, maar terwijl andere redacties met een minimale bezetting werken, draaien wij met een standaard bezetting door. Dat betekent vijf mensen achter het bureau in de dagdienst en drie tijdens de nachtdienst. Daarnaast zijn er nog de verslaggevers, corres pondenten, onze Haagse redac tie en de specialisten". Succes Radio Wereldomroep is voor de buitenslands verblijvende va kantieganger die op de hoogte wil blijven bijna net zo belang rijk als het tubetje zonnebrand- crème. En uit luistercijfers blijkt dat het ook een groot succes is. „Vorig jaar trokken we in de zo merperiode 1,4 miljoen luiste raars en dat was dertig procent meer dan het jaar ervoor. We zouden inderdaad interessant voor adverteerders |amnen zijn, maar wij hebben geen reclame blokken tijdens de uitzendin gen. Ik zou niet weten waarom niet, maar ik vermoed dat het niet is toegestaan," aldus Van Beem. Uit andere onderzoeken is ge bleken dat de luisteraar vooral gecharmeerd is van de horizon tale programmering. Dus de luisteraar weet elke dag precies wat hij wanneer kan horen. „Er zijn nogal wat mensen die als ze weer thuis zijn, de radio blijven afstemmen op de Wereldom roep vanwege die programme ring." Ook is gebleken dat de meest beluisterde programma's door de vakantieganger het nieuws, de oproepen van de ANWB, het weer en het krantenoverzicht zijn. En natuurlijk de Tour de France gedurende de periode dat die wordt verreden. Van Beem: „In het verleden gingen we zelf mét een eigen équipe naar de Tour, die dan een sa menvatting maakte. Maar sinds een paar jaar zitten we er sa men met NOS-radio met een gezamenlijke ploeg en zijn we de laatste twee uur van de etap pe in de lucht." Een probleem waar radio We reldomroep mee kampt is dat de ontvangst niet altijd even vlekkeloos is. „De ontvangsten op de korte golf variëren nogal eens. Hoewel de situatie wel be hoorlijk is verbeterd sinds de komst van een nieuw zender park in Flevoland. Maar er zijn plaatsen waar de ontvangst moeilijk is en dat kan in een ge bied van tien kilometer flink verschillen. Ook in betonnen bunkers als bij voorbeeld een hotel is het vaak even zoeken om ons te vinden. We hebben informatiemateriaal gemaakt die de luisteraar kan helpen de juiste afstemming te vinden," zegt Van Beem. „Het nieuws loopt gewoon door en zeker deze zomer, nu Nederland voorzitter wordt van de Europese Gemeen-schap. Dat brengt toch extra activitei ten met zich mee. Maar ik geef toe dat we als redactie extra cre atief moeten zijn. Want we wil len serieus zijn en blijven en ons niet bezig houden met komkommers." Ten slotte het onvermijdelijke weer. De Wereldomroep werkt nauw samen met het KNMI dat twee keer per dag een kakelvers weeroverzicht voor Nederland en Europa maakt. Goede kans dus dat u in een druilerig Anne- cy de bekende stem van Peter Timofeeff hoort zeggen dat het in Nederland 25 graden is en dat er tot en met het weekeinde geen wolkje aan de hemel wordt verwacht. Het zenderpark van Radio Nederland Wereldomroep in de Flevopolder. Nederland ligt daardoor voor iedere, waar ook in de wereld verblijvende Nederlander binnen hoorbereik. archieffoto ZOGEZEGD „Een leuke man, die Huisman, r „Auteursrecht op ideeën en for mules is een moeilijke zaak en dat is maar goed ook, want an ders zou er in Hilversum heel wat afgerekend moeten wor den." (Paul Witteman in TV-magazi- ne) „Ik doe die blootreportage in hoofdzaak voor het geld. Ik had een bepaald bedrag in mijn hoofd, dat heb ik nu gekregen. Verder zie ik de reportage als een aardige manier om me weer op de artistieke markt te begeven." (Belittda Meuldijk in het Alge meen Dagblad over haar ver bintenis met Penthouse, waar mee 80.000 gulden is gemoeid) „Mijn jongste film Acte d'A- mour belicht het probleem van jeugdige druggebruikers. Iedere jongere die na het zien van mijn film besluit van die troep af te blijven is er voor mij een." (Claudia Cardinale op TV 5) „Persoonlijk heb ik het nog op ambitieuze mensen. Andere mensen krijgen bij mij altijd zo voorrang. Ik denk altijd: Ga maar hoor, als je zo nodig moet. Ik kom er wel op mijn manier." (Loretta Schrijver, nieuwsleze res bij RLT4 IN TV Magazine) „Ik was een jaar of veertien. Gooide in een pure driftaanval alle overhemden van mijn vader uit het raam. Daarna zijn die driftaanvallen overgegaan. Nu is er alleen af en toe nog eeq uit barsting. Die drift heb ik echt van m'n vader. Ik zing er in het liedje 'Papa' over, precies zoals het is: "Vroeger was ik driftig, vroeger was jij driftig. Maar we hebben onze rust gevonden." (StefBos in de NCRV-gids) „Het gaat er niet zozeer om dat ik klein ben en daaronder lijdt, maar dat iriijn uiterlijk agressie oproept. Dat treft me." (Fred Emmer in Studio) „Joop van den Ende kwam ja ren geleden, dat was nog in de gloriejaren van 'Op Volle Toe ren' bij me en zei: ik heb een programma en dat moet je la ten presenteren door die oude drummer van Lucifer. Joop zei me: die Huisman is een talent en ik wil dat programma met hem maken voor een ton. Ik zei: ga toch weg, man. Ik heb zelfs de screentest nog gezien. Joop had een bandje gemaakt. Daar-, na zei ik: het is een leuke man, maar wat moet ik ermee. Dat is ernstig, hè? (Cees den Daas, programmadi recteur bij de TROS in Nieuwe Revu) De redactie van het radiopro gramma TROS Kamerbreed be gint zaterdag 6 juli aan een serie van drie programma's over het Nederlandse voorzitterschap van de EG. In de eerste uitzending komt zowel vice-premier en minister van financiën Wim Kok als diens collega Bert de Vries van Sociale Zaken en Werkgelegen heid aan het woord. Bovendien werkt oud-minister Ruding (thans voorzitter van de Neder landse Christelijke Werkgevers) aan het programma mee. Aan de orde wordt onder meer gesteld de sociale dimen sie van het nieuwe Europa, als mede de economische en mo netaire samenwerking. In de overige programma's uit te zenden op 13 en 20 juli komen verkeer en vervoer in Europa, het milieu en de poli tieke samenwerking ter sprake. TROS Kamerbreed ging op 22 juni al uitvoerig in op het Ne derlandse EG-voorzitterschap; het thema vormde een belang rijk element in het uitgebreide interview dat Gerrit van der Kooy en Casper Beckx toen ter afsluiting van het parlementaire seizoen met minister-president Lubbers hadden. Dezelfde Van der Kooy en Beckx zijn ook verantwoordelijk voor de samenstelling en pre sentatie van de drie speciale uit zendingen van juli. RTL 4 vestigt opnieuw record HILVERSUM RTL 4 trekt nog steeds de mees te kijkers. In juni vestigde._h£L- station een nieuw record een marktaandeel van 29,6 pro cent. Nederland 1 haalde niet meer dan 20 procent, terwijl Nederland 2 en Nederland 3 het respectievelijk met 19,1 en 10,6 procent moesten doen. Het na tionale marktaandeel is dage lijks gemeten van 18.00 tot 24.00 uur. De gemiddelde kijk dichtheid van RTL 4 bedroeg 8,1 procent. Nederland 1, 2 en 3 bleven ook bij dit percentage achter. Nederland 1 scoorde 5,5 procent, Nederland 2 5,2 pro cent, terwijl Nederland 3 het minst populair bleek met ge middeld 2,9 procent van het be schikbare kijkerspotentieel. STRIPS BOLLEBOOM jsex. HEINZ tlouseau: „We zouden natuurlijk nu kunnen stoppen en als groep met een grote n gaan. Maar we hebben de mensen nog een aantal dingen te tonen." nieuwe in de vorm van 'Geef brauwen, als hem wordt ge- het Op' en 'Hilda', de nieuwe vraagd wat de heren van Clou single." seau met dames hebben. La- Kris Wauters fronst de wenk- chend: „Dat moet je eigenlijk aan Koen vragen, dat weet hij natuurlijk het beste. Onze lied jes gaan nog altijd over hetzelf de onderwerp. Over relaties.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 10