Leiden Parkeervignet niet voor alle bedrijven Vrijdag 28|uni1991 Redactie: 071-161418 KAREL BERKHOUT JANET VAN DUK EMIEL FANCMANN ROY KLOPPER LOMAN LEEFMANS ERNA STRAATSMA GERT VISSER WIM WEGMAN Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: HENK BUIS 17 HET ZENDERPAKKET op de kabeltelevisie zou pas samengesteld moeten worden nadat de Leide- naars naar hun wensen is BRUGKLASLEERLINGEN VAN DE REMBRANDT-scholengemeenschap maken morgenmiddag hun eigen radioprogramma. Te horen zijn onder meer interviews met zanger/presentator Jan ten Hoopen, de Leidse pop groep Gung-Ho en KRO-discjockey Niek Montanus Verder kunnen luiste raars meedoen aan de Leidse versie van het radiospel 'Raad waar die staat'7 De verrichtingen op Rembrandt Radio zijn tussen 14.00 en 17 00 uur te be luisteren via omroep Rijnland (kabel FM 88 1 en ether FM 105.7). DE ROOSEVELTSTRAAT stuit op verzet van de be woners in Zuid-West die vrezen dat hun wijk een tweede verkeersweg rij ker wordt Advies voor volkstuinders over mest Volkstuinders kunnen zaterdag 29 juni advies krijgen van hun landelijke vereniging over de juiste bemesting van hun tuin. Het motto van de actie is 'ge zond milieu begint in eigen tuin'. Het Algemeen Verbond van Volkstuinders Verenigingen vraagt de volkstuinders meer aandacht voor het milieu. Een speciale bus van het ver bond rijdt langs de volkstuinen om de tuinders te helpen met grondonderzoek opdat de meest optimale bemesting kan worden vastgesteld. Van 10.00 tot 11.00 uur staat de bus bij het complex van Oostvliet aan de Vlietweg, van 12.00 tot 13.00 uur bij Roomburg aan de Vliet weg, van 14.00 tot 14.30 bij Veldheim aan de Haagse Schouwweg en van 15.30 tot 16.00 uur bij tuingroep Het Zonneveld aan de Nachtegaal- laan.Tuinders dienen tevoren zelf grondmonsters te nemen. Dat moet verspreid over de tuin op een diepte van ongeveer 15 cm (gazon 5 cm) gebeuren. Het voormalige veilingterrein aan de Zoeterwoudseweg ondergaat een complete metamorfose. Oude bedrijfspanden zijn nog maar net gesloopt of de huizen schieten als paddestoelen uit de grond. Behalve woningen worden ook bedrijfsgebouwen neergezet op het terrein, waar voorheen niet alleen de veiling was gevestigd, maar ook een onderdeel van de Hollandse Constructie Groep (HCG). foto hielco kuipers LEZERS SCHRIJVEN den maar dik en deugdelijk ge noeg zijn. Het gaat om de over last waar omwonenden dage lijks mee geconfronteerd gaan worden. Er is afgesproken dat er een regulier overleg met omwonen den zal plaatsvinden, illustratief voor het optreden van politici is het feit dat deze afspraak ge maakt is tussen meneer Kamp- Koets-o-theek Meneer Kamphues is zielig. Al thans, dat is wat de lezer bijblijft na lezing van het artikel over de verplaatsing van de Ko(e)ts-o- theek naar de Lammermarkt. Los van de vraag of de 'oude' sfeer terugkrijgen werkelijk een miljoen gulden gaat kosten: er bestaat ook nog zoiets als on dernemersrisico en dat heet in vesteren. Iets wat meneer Kamphues zich realiseert, an ders zou hij momenteel niet in onderhandeling zijn om de Ko (e)ts-o-theek in andere handen te doen overgaan. Om die reden hoeft meneer Kamphues zich niet te verzeke ren tegen de overlast die buren van de toekomstige vestiging aan de Lammermarkt zullen krijgen. Maar ook omdat hore- ca-ondernemers wettelijk niet verantwoordelijk gesteld kun nen worden voor die overlast, zal een verzekering niet nodig zijn. Maar het meest kwalijke van alles is dat de gedupeerde omwonenden - nu in de Kruis straat, straks in de Lammer markt e.o. - zich niet tegen de gevolgen van dit soort politieke geven zou hebben, koehandels kunnen verzekeren noch verzetten. Het gaat er niet om wat er zich binnen de disco gaat afspelen, zolang de wan- op 20 meter afstand al een kof fiehuis is van de heer P. van Tongeren. (Op ongeveer tien meter afstand is nog een koffie huis Karalis, dat is de heer Van der Hoed vergeten te vermel den.) Maar toen ik in april 1989 mijn aanvraag indiende voor het koffiehuis in het Van der Werfpark was het koffiehuis van hues en de gemeente, zonder de heer P. van Tongeren nog ging voor Industrie, om de Rooseveltstraat vanaf de Voor- schoterweg door te trekken naar de Haagweg. Onze werkgroep ziet het doortrekken van de Roosevelt- onze bedenkingen geuit. Im mers, de nieuwe situatie heeft als resultaat opgeleverd dat het fietsend verkeer ter plekke zo nu en dan wordt weggedrukt door automobilisten die het Het plan om alle bedrijven in de binnenstad een parkeer- vergunning te geven gaat waarschijnlijk niet door. Ook het idee om nog maar één vergunning per huisadres af te geven staat ter discussie, aldus hebben gemeenteambte naren hun gedachten over parkeren aan het papier toe vertrouwd. tekort aan plaatsen is. Dat pro bleem kan worden opgelost door minder vergunningen te verstrekken, dacht de gemeen te. Het plan om aan alle bedrij ven een kaart te verkopen zou niet voor een nieuw tekort aan plaatsen zorgen, omdat firma's alleen doordeweeks tussen 8.00 uur en 18.00 uur kunnen parke ren. Bewoners maken vooral "s avonds, 's nachts en in het weekeinde gebruik van parkeer plaatsen. Dagkaarten Nu de inspraakreacties binnen zijn, is de discussie over deze plannen weer opgelaaid. Als het idee doorgaat om elk bedrijf dat staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in aanmerking te laten komen, zouden tussen de acht- en negenhonderd be drijven er een willen hebben, dat voor ongeveer 250 bedrijven verwacht de gemeente. De Op de voorstellen om meer ver gunningen te verstrekken aan bedrijven en minder aan bewo ners, kwamen 17 reacties bin nen. Bewoners en wijkorganisa- ties protesteerden krachtig te gen het plan om minder ver gunningen te verstrekken aan mensen die in de binnenstad wonen. Het bedrijfsleven rea geerde echter positief op het idee om alle firma's die staan ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in aanmerking te laten komen voor een parkeer- vergunning. Dit voorstel werd gedaan om een einde te maken aan het in gewikkelde beleid voor bedrij ven. Alleen firma's die kunnen aantonen dat ze per se een auto voor de deur moeten kunnen neerzetten, krijgen nu een ver gunning. Op dit moment geldt i de binnenstad. Aan de andere kant i dat zoveel vergunningen straat richting Haagweg als een haalverbod volkomen negeren, bewoners zijn verstrekt, dat bepaalde wijken 's avonds e op omwonenden i bij te betrekken. W. Westerkamp Nieuwe Mare 7 Leiden Koffiehuis Naar aanleiding van de brief d.d. 21 juni 1991 van de heer G. van der Hoed zou ik graag even willen reageren, dat het koffie huis in het Van der Werfpark een particuliere onderneming Maar uit de brief van G. van der Hoed leer ik dat de gemeen te Leiden hier opdracht voor ge- groentezaak. Dus ik denk dat de heer G. van der Hoed wel de klok heeft horen luiden maar niet weet waar de klepel hangt. Want hij moet zich toch maar even op de hoogte stellen bij gemeentebestuur. Mis- idee dat niet voor uitvoering vatbaar is. De gedachte dat de Churchilllaan dan minder ver keer te verwerken zal krijgen, betekent dan wèl dat de Roose veltstraat een drukke verkeers ader zal worden. Gezien het da gelijkse enorme verkeersaanbod krijgen we dan in Zuid-West twee grote doorvoerwegen. Dat Zuid-West 'behept' is met een soort snelweg die dwars schien kunnen zij hem beter door dit stadsdeel loopt is velen vertellen waar het geld i steed kan worden (onderhoud van bruggen). J.J. Korenhof Rijnsburgersingel 6 Leiden Rooseveltstraat In het Leidsch Dagblad dinsdag 18 juni jl. van Dijk verslag van een nieuw idee van wethouder Joop 1 Janet Ik zou graag willen dat u ver meldt dat dit wel degelijk, een particuliere onderneming is. Hij Walenkamp, gedaan tijdens rijbaan kwam aan beide zijden, voegt er ook nog aan toe dat er overleg doorn in het oog. De be woners van de Boshuizerkade moeten ook al met lede ogen toezien dat deze laan steeds méér wordt gebruikt als sluip route. Maar er is nog iets anders aan de hand. Bij het doortrekken van de Rooseveltstraat kruist het verkeer natuurlijk ook de weest van het kruispunt Roose- velstraat/Vijf Meilaan wat ertoe heeft geleid dat er slechts een Naar onze mening heeft de hele reconstructie niet tot verbete ring geleid. Echter, hoe denkt joop Walenkamp het doortrekken van de Rooseveltstraat te reali seren met een groot obstakel als hier genoemd kruispunt? Ver keerslichten? Of laat hij de langs trekkende 'gewone' auto's en vrachtwagens maar zelf tobben hoe ze de oversteek van de Vijf Meilaan regelen. Nu al is het kruispunt onoverzichtelijk en zwaar belast met verkeer. Als de Rooseveltstraat inderdaad een soort tweede Churchilllaan gaat worden, dan wordt het o.i. on veiliger terwijl dan óók de ver keersstroom op de Vijf Meilaan danig in de problemen zal ko men. Als we het mis hebben dan horen we het graag van gunning zou dan echter ook al leen voor woon-werkverkeer worden gebruikt. Bedrijven zouden niet meer 'geprikkeld' worden om selectiever gebruik te maken van de bedrijfsauto. Dat past niet in de plannen om het aantal auto's in de binnen stad te verminderen. Nu worden gemiddeld per dag gemiddeld 146 dagkaarten ver kocht aan bedrijven. Om meer duidelijkheid te krijgen over het doel en het gebruik daarvan, wil de gemeente in juli een onder zoek houden. Mogelijk kunnen in de toekomst bedrijven tegen een lager tarief (gedacht wordt aan een bedrag van 1500 gulden per jaar) een dagkaart kopen. De ambtenaren vinden dat het huidige systeem voor bewo ners moet blijven gelden, vooral om de gebieden die net buiten het 'parkeerrestrictiegebied' vallen, te ontlasten. Alleen men sen die een ov-jaarkaart heb ben. zouden geen vergunning meer moeten krijgen. Verder zouden bewoners hun auto's niet meer mogen neerzetten op parkeerplaatsen waar bezoekers maximaal twee uur kunnen par keren. Om ervoor te zorgen dat be zoekers vaker gebruik maken van de drie parkeergarages, moeten de tarieven voor gewo ne parkeerplaatsen in de buurt, zoals op de Kaasmarkt en Ga- renmarkt, worden verhoogd. Tevens moet de route naar de garages duidelijker worden aan gegeven. Werkgroep Leefbaar Zuidwest Postbus 1020 Leiden de Leidse Vereni- Tegen dat laatste hebben wij 'Beijeriiickers' toch eens met bouwplan Bewoners van de Beijerincklaan en omgeving zijn aldcoord met de bouwplannen voor de grond tegenover hun straat. In deze krant stond gisteren dat de be woners nog onoverkomenlijke bezwaren zouden hebben. W. Blijleven van de bewonerscom missie deelde vanochtend ech ter mee dat alleen de hoogte van de geplande woontoren (8 etages) nog op weerstand stuit, maar dat de bewoners zich in een enquête voor de bouw voor de ouderenwoningen hebben uitgesproken. „Vijf van de zeven eerdere bezwaren zijn wegge nomen," aldus Blijleven. MEDISCHE DIENSTEN Het wordt tijd dat de Leidenaars gaan meebeslissen wat ze op hun TV te zien krijgen. Dat kan bijvoorbeeld via een soort gebruikersraad voor kabel-kijkers of door middel van een enquête Aan de hand van de uitkomsten van de steekproef kan de verantwoordelijk wethouder be palen wat er via de Oegstgeester 'mast' wordt ontvangen en doorgegeven. Aardig idee toch? We betalen niet voor niets bijna 350 gulden aan luister-, kijk- en kabelgelden. In Leiden (met uitzondering van de Merenwijk) is het nu zo dat er op de TV-kabel 20 kana len zitten. 19 daarvan zijn in ge bruik. De meeste met één zen der maar sommige kanalen worden door twee zenders ge deeld. Time-sharing heet dat laatste in goed Nederlands. De kabel zit dus zo goed als vol, terwijl de verwachting is dat het zenderaanbod steeds groter wordt. Daarom hebben de bestuurders van 'de mast' besloten om vol gend jaar het aantal kanalen naar 30 uit te breiden. Die zul len echter ook binnen no-time bezet zijn. Nu al zijn er meer dan veertig zenders in Neder land te ontvangen. Het beleid van de 'mast-mannen' laat zich tot nu toe beschrijven als. kost het niks, pleur maar op de ka bel. Doordat het aanbod de be schikbare kanalen altijd zal blij ven ovetreffen, moeten er keu zes gemaakt wordi en het aardigste hier! zou toch zijn als kijklustige stadsgenc ten hierin een stei zouden hebben. Triefel TV (2) Nu al is het aantal triefel-zenders (matig van niveau en/of in een taal die slechts weinigen verstaan) groot. Uit gegevens van de NOS (afdeling luister- en kijkonderzoek) blijkt dat de ge middelde Leidenaar so wie so maar naar een beperkt aantal zenders kijkt. Van de totale tijd dat er TV wordt gekeken, staat het toestel 80 procent van de tijd op een Nederlandse zender afgestemd (Nederland 1 17%, Nederland 2 21%, Nederland 3 13% en RTL 4 28%). Verder valt over het feit dat we wat zender tjes uit de ons omringende lan den ontvangen ook niet echt te twisten. Twee Nederlandstalige Belgen (samen 4%), twee hoge school Engelsen (samen 2% en dat is eigenlijk te weinig) en twee Duitsers (samen 3%). De zender Duitsland 3 (minder dan een half procent van de tijd Laat de Leidenaars zelf maar bepalen of Fred en Wilma welkom zijn in de huiskamers. wordt hierop afgestemd) is het eerste twistpunt. Deze zender is slechts op een bepaalde regio van Germany gericht. Veello kaal (Nordrhein Westfalens) nieuws dat zelfs in de rest van Duitsland nauwelijks te volgen is, laat staan in de Leidse regio. D'r afgooien dus. Datzelfde geldt voor Super- channel (kijkt ook niemand naar). Gaat nergens over. Een samenraapsel van alles wat oud maar net niet nostalgisch of klassiek is. Een testbeeld geeft meer kijkgenot. Ook de aanwe zigheid van Sportnet én Euro- sport (samen 1%) is misschien wat veel van het goede. Triefel TV (3) Voeg aan al deze percentages nog het feit toe, dat vijf procent van de tijd de Leidse toestellen niet door de kabel maar door de video-recorder worden gevoed. Dan blijkt uit de getallen dat al le overige zenders samen slechts goed zijn voor minder dan 3 procent van de kijktijd. De kijkcijfers van Super-Chan nel, Duitsland 3, MTV, FilmNet, Kabelkrant, Kindemet, CNN en TV 5 zijn dus uiterst marginaal. De enige zender die landelijk nog aardig scoort (2%) en die niet op het Leidse kabelnet te zien is, is RTL-plus, het Duitse •foto hielco kuipers broertje van RTL 4. Natuurlijk-betekenen slechte kijkcijfers nog niet dat een zen der moet verdwijnen. CNN heeft bijvoorbeeld haar nut tij dens de golfoorlog bewezen. Veel jeugdigen dwepen met MTV en zonder TV 5 zou de Franstalige inbreng geheel ont breken. Maar er kan heel wat kieskeuriger worden omge sprongen met wat er op de buis wordt gebracht. Triefel TV (4) Op de leeggevallen plekken zouden wat meer zenders moe ten komen, die niet op het grote publiek mikken (kijken toch maar naar Nederland) maar een bepaalde doelgroep. Het Leidse idee om de Turkse zender TRT door te geven, past hier goed bij maar ook aan de aanvraag van de Italiaanse gemeenschap om Rai-Uno op te nemen, had ge honoreerd moeten worden. Verder bestaan er nog een paar leuke alternatieven zoals Arts Channel (voor de kunstliefheb bers) en het mozaïekkanaal (voor mensen die in een oogop slag willen zien wat er op alle andere kanalen te zien is, de zo geheten zappers). Ook doorgifte van Moskou 1 is technisch mogelijk (dient nau welijks een doel maar staat zo bere interessant: „Effe op de Rus kijken wat ze vanavond uitzen den"). Verder kan nog aan de steeds groter wordende honger aan domme quizzen, luchtige soaps en veel sport gehoor wor den gegeven met RTL-plus en de 'Vloamse' commercieel VTM. Al is het maar in een enquete. de Leidenaar mag zich toch best tegen Triefel TV wapenen. Dit kan toch niet alleen maar worden over gelaten aan lokale politici die zó vaak 's avonds moeten vergaderen dat ze on wetend zijn van het bestaan van n 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (al leen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - 8aars. Van der Meer. Tan. Zwijnenburg, Meijer, Van Leeuwen. Verhage. Groeneveld. de Ruiter, Jans sen. Mans en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Maris/J. Ver hage, Rosmolen 2, tel. 218661. zo 8 uur tot 24 uur: H. Janssen, Ros molen 2, tel. 155010. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, Utrechtseveer 17. tel. 120266. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk. Was- straat 2/a. tel. 122522. Groep 3 - Boels. Smit, Lely, W. de Bruijne. J. de Bruijne. Huibers. Jur- gens, Fogelberg en Van den Muijsen- bergh: za 8 uur tot zo 8 uur. W. de Bruyne. De Laat de Kanterstr. 32. tel 134345 ZO 8 uur tot 24 uur: F Huibers. Burg- gravenlaan 102. tel. 125820 Groep 4 - Van Wingerden. Lahr. Van Rijn. Bénit. Nieuwenhuis, Horn. J.G Zaaijer en R.E. Zaaijer, Paulides. de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Benit, Ken- nedylaan 24. tel. 720404 zo 8 uur tot 24 uur: J. en R Zaaijer. R P Geerhngspad ll.tei 316008 Groep 5 - Jasperse. Wiersma. Crul. Kooijman. De Jong. Prince. Reinders.' D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prmce. Von dellaan 58. tel. 761754 zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma. Haagweg60. tel. 318311 Waarnemingsregeling Homeopati Leiderdorp za: R. van Velzen, Vlaskamp 16. tel. 891100; zo: L. Middendorp. Peppel schans KI 4, tel. 130189: spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12 30 tot 13 00 uur Oegstgeest van za 8 u Overvest. 173994 Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19. tel. 616352; zo: A Meiman. J.W Fr isolaan 13. tel. 612118. Warmond Huisartsenpraktijk 'Oosthout'. Anijs- weg 38. Voorhout, tel. 02522- 30697 Wassenaar via uw eigen h de weekenddienst vi Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de weekenddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 28/6 tot vr. 5/7 door: Apotheek De Aloe. Levendaal 161 Leiden, tel 071-120502. Apotheek Stevenshof, Ina B. Bakker plein 1Leiden, tel. 071-313234. Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, tel. 071-617957. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling. Hel der, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23. Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: E. van der Wouw. Boshui- zerlaan 26. Leiden, tel. 764058 Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest. tel. 156161; of D.J. Brandt. Homanstraat 1. Rijns burg, tel. 173266 Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk. De Kempenaer- straat 21Oegstgeest. tel: 071 176761. Voor de praktijk van mevr S. Stibbe en mevr. C. van Roon. Bronkhorst straat 13. Leiden, tel 218393. al leen op telefonische afspraak Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen: dokterstelefoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden. Leider dorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: B. de Boer, Lammenschansweg28. Leiden, tel 124172: spreekuur om 13.00 uur Voorschoten/Wassenaar via uw eigen tandarts verneemt u wie de weekenddienst waarneemt. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitsluitend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Holland', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten de spreek uurtijden, tel: 01720-74951 ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringen- AGENDA Peter en Amie, gulden kan worden i hoe laat het Engelse nieuws begint. VRIJDAG 28 JUNI REDACTIE ROY KLOPPER EN LOMAN LEEFMANS tel:161444 Concert van de Harmoniekapel 'Cres cendo' aan het Vuurtorenplem. aan vang 20.00 uur Voorschoten Optreden van 'The Jaguars' bij Stich ting Shunt m het SOC-gebouw. J. van Stolberglaan. aanvang 21.00 uur. Toegang 30 jaar en ouder. ZATERDAG 29 JUNI Katwijk Skuytevaart Kustzeil Evenement aan de Boulevard, aanvang 10.00 uur. Leiden Vieermuisexcursie m de Leidse Hout van 21.00 tot 22.30 uur Noordwijk Bos- en duinwandeltocht, start vanaf 9.00 uur vanaf 'De Duinpoort'. Lan- een expositie van zijden bloemen m de Hervormde Visserskapel. Hoofd straat. van 10.00 tot 17 00 uur. Historische optocht in het kader van Noordwi|k 125 «aar badplaats, start om 14 00 uur vanaf Het Wantveid

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17