Sport Roddels overspoelen Wimbledon Uw auto kan f 3.000,- meer waard zijn. Feyenoord nu in het gelijk gesteld anaa KNVB zweert rechter af Donderdag 27 juni 1991 Redactie: 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: SIMON C 23 NIEUWSLIJN Piet Buter zoekt heil nu in Emmen EMM EN Piet Buter is komend seizoen hoofdtrainer bij de eerste-divisieclub Emmen. Buter wordt de opvolger van de ontslagen Ben Hendriks. Buter was afgelopen seizoen trainer van Wageningen, waar hij niet voor contractverlenging in aan merking kwam. De oud-trainer van Noordwijk tekende een verbintenis van één s Nederlands team voor Federation Cup LONDEN Het Nederlands team voor de Federation Cup, die van 21 tot 28 juli aanstaande in Nottingham wordt gehouden, bestaat uit Manon Bodegraf, Brenda Schultz, Nicole lagerman en Miriam Oremans. Petra Kamstra en Stefanie Rottier zijn als reserve aangewezen. Het toernooi om de Federation Cup is dit jaar in dubbel op zicht belangrijk. Niet alleen staat, zoals gebruikelijk, het offi cieuze wereldkampioenschap voor landen op het spel, het eve nement dient tevens als belangrijkste selectie-criterium voor de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona. De speelsters van de landen die de kwartfinales halen, worden automatisch geplaatst. De rest van het deelneemstersveld in Barcelona wordt aangevuld aan de hand van de resultaten bij de Grand Slamtoernooien, waarna ook nog wordt gekeken naar de plaats op de wereldranglijst. Een beperkt aantal plaat sen wordt gereserveerd voor speelsters, die uit het kwalificatie toernooi komen. 'WIMBLEMUM' (Wim- bledonmoedertje) wordt Monica Seles in de Engel se roddelbladen ge noemd. Ze zou zwanger zijn. ONDANKS DE REGEN slaagde Manon Bollegraf er net als Gabriela Sabati- ni in haar eerste wedstrijd op Wimbledon tot een goed einde te brengen LEIDEN Daags na haar tien kilometer op de adetiekbaan van Hengelo heeft Joke 1 kampioene op de marathon trad op het Leidse stadhuis in het huwelijk met Huub Pragt, de i Het Leidse marathon-duo had zo te zien de nodige problemen rijdens de huwelijksvoltrekking. Pragt, die onlangs tijdens de maratf •an Leiden weer eens bewees dat hij zijn hand niet omdraait voor een ruim 42 kilometer lange voettocht, verspeelde gisteren heel wat tijd met het overhandigen van de trouwring aan zijn echtgenote. Uiteindelijk paste de ring en kon ook de bruidegom lachen. foto loek zuyderduin otere stap gezet. De Nederlandse mpioen van 1989. marathon 'Rampenplan' blijft nog even in de la LONDEN GPD n de BBC wordt aangekondigd als 'de man die geen vrienden meer heeft'. En Alan Mills, hoofd- scheidsrechter van Wimble don, zit ook al niet lekker meer in zijn vel. Maar hij weigert het 'rampenscenario' uit de kast te halen. Gisteren werd er slechts een handvol partijen gespeeld. Ga briela Sabatini en Manon Bol legraf (onderbroken door de regen 6-4, 6-4 tegen de Britse Virginia Humphreys-Davies) behoorden tot de gelukkigen die in actie konden komen en wonnen. Mills is echter nog steeds hoopvol gestemd al is het optimisme geheel in strijd met de weersvoorspellingen. „In 1985 hadden we na woensdag ook nog maar 42 partijen gespeeld", aldus Mills. Er zijn diverse varianten be schikbaar voor het speelsche ma dat in het nauw begint te komen. De mannendubbels zouden kunnen worden ver kort van 'best of five' naar 'best of three'. In de singles zou dat ook nog kunnen, maar die oplossing schuift Mills ver voor zich uit. „Daar denk ik niet aan tijdens een Grand Slam-toemooi", aldus de ge plaagde scheidrechtersbaas. Helemaal kippeve! krijgt hij van het geopperde idee om de 'heilige' zondag halverwege het toernooi te gebruiken. Schrappen van deze traditio nele rustdag zou immers in feite het verval van een stukje Wimbledon zijn. Mills kan óok nog de finale verplaatsen en de spelers ver plichten om na de geplande fi naledag (7 juli) in Londen te blijven. Mills: „Gelukkig hoe ven we die beslissing nog niet te nemen, maar we hebben het recht wel." Afwezige Monica Seles zou zwanger zijn Monica Seles is de grote afwezige op Wimbledon, maar ze zorgt voorlopig voor de meeste publiciteit. Kort voor aanvang van het toernooi trok de nummer één van de wereld zich terug vanwege een knieblessure, zoals het heette. Maar de Engelse roddelbladen weten wel beter. 'Monica Seles is zwanger' kopte gisteren zelfs The Sun. met geen mogelijkheid contact. Terwijl de WTA zo graag helder heid wil verschaffen in deze wazige affaire. Inmiddels is ook bekend dat Seles twee weken voor Wimble don al liet weten dat ze liever afzag van de tijdelijke huur van een duur appartement vlakbij Church Road, waarvoor ze ruimschoots van tevoren al had geboekt. Ze zou dus al vroegtij dig hebben geweten dat ze niet zou spelen. Het geheimzinnige gedoe is voor WTA-voorzitter Gerry Smith in elk geval reden om de knie van Seles met nog meer rook te omgeven. „Ik geloof niet dat de knie de werkelijke reden is van haar afzegging", aldus Smith, die zich op glad ijs be- Schijntje De late afzegging kostte Seles overigens 12.000 gulden boete, omdat ze geen medische ver klaring kon overleggen. Het is maar een schijntje vergeleken bij een andere aanslag op de portemonnee die haar staat te wachten. Een Duitse rechter stelde onlangs een manage mentbureau, dat een zaak had aangespannen tegen Seles, in het gelijk. Vader Seles zou vier jaar geleden een contract heb ben getekend bij het bureau dat daarbij een deel van de tennis- verdiensten van het talent be dong. Naar verluidt zou de fa milie Seles, die in hoger beroep ging, voor miljoenen in het krijt staan bij de aanklager. Terwijl de jonge vedette uit rust in het huis van haar ouders te Florida roddelt de buitenwe reld er op los. Als Monica straks uit haar stulpje komt heeft ze Want Wimbledon mag dan gro tendeels verregenen, de kom kommers doen het er uitste kend. Straks zal blijken dat het de 'yellow press' zelf is geweest die Seles zwanger heeft ge maakt. De 'zwangerschapstheorie' van het pulpblad is overigens slecht onderbouwd. Het bericht komt oorspronkelijk uit Joego slavië, waar enkele naaste vrien den van de 17-jarige ster zou den hebben geconstateerd dat ze de laatste maanden lichame lijke trekjes vertoonde die Op zwangerschap duiden. „Moni ca's borsten zijn groter gewor den en haar gewicht is enorm toegenomen", aldus een Joego slavische krant, die het bericht bracht onder de kop 'Little Mo is pregnant'. The Sun kopieerde het geheel en maakte eigenhan dig een kop waarin Seles werd betiteld als 'Wimblemum'. De bevestiging of ontkenning van het nieuwtje zal nog wel even op zich laten wachten. Want de familie Seles heeft zich sinds de afmelding voor The Championships volkomen afge zonderd van de buitenwereld. En haar arts, dr. Steadman, mag niets zeggen over de blessure van zijn patiënt. Zelfs kopstuk ken van de vakbond van de vrouwelijke profs (WTA) krijgen Gabriela Sabatini spande gisteren al haar vezels om de Britse Monique Javer onder de duim te houden. De Argentijnse had de buit nog vóór de bui binnen (6-4,6-0). foto a heel wat uit te leggen en te ont- Sterren die verstoppertje spe len, gaan over de knie. En over de tong. Want over een andere speler die zich nog niet heeft la ten zien op Wimbledon is im mers ook al veel afgepraat de af gelopen dagen: Andre Agassi. De nummer vijf van de we reldranglijst houdt de gemoede ren bezig. Na zijn debuut in 1987 hij ging er in de eerste ronde af tegen Henri Leconte liet hij zich nooit meer zien op het Engelse gras. Enerzijds om dat het gravel hem meer ligt, maar toch ook omdat de regels op Wimbledon hem niet aan staan. Vooral het feit dat de spe lers op de banen van The All England Club in een overwe gend wit tenue moeten ver schijnen, is voor de 21-jarige baseliner niet te accepteren. Agassi mag zich graag in alle kleuren van de regenboog uit dossen. Zijn kledingsponsor Ni ke verplicht hem daar zelfs toe. Het contract gaat zo ver dat ook de lengte van zijn haar is opge nomen. Want niets mag de Agassi-look en de wereldwijd bekende videoclip ('rock and roll-tennis') ontregelen. Nu Agassi na vier jaar zijn rentree aan de Church Road heeft aangekondigd, is de ham- Bekerfinale op zijn vroegst op 31 juli UTRECHT.GPD Aanvankelijk stonden ze als kat I en hond tegenover elkaar, maar uiteindelijk zijn Feyenoord en de KNVB elkaar eensgezind in de armen gevallen. Beide partij en verlieten gisteravond opge togen de Arrondissementsrecht- J bank in Utrecht, de verslagen afvaardiging van BW Den Bosch met een fikse kater ach terlatend. „Zo behoor je niet met elkaar om te gaan", hadden de respectieve advocaten mr.H- .Mentink en mr.H.P. Utermark tijdens het door Feyenoord te gen zowel de KNVB als BW Den Bosch aangespannen kort geding al een sneer richting het Brabantse uitgedeeld. Van het Bossche standpunt dat de bond niet onrechtmatig heeft gehandeld door de over te spelen tweede helft van de be kerfinale voor komende zondag vast te stellen, is tijdens de zit ting geen spaan heel gebleven. Rechtbankpresident mr. H.F.M- Hofhuis had precies een kwar tier nodig om te bepalen dat er zondag onmogelijk kan worden gevoetbald, in de Nijmeegse Goffert of waar dan ook. „Feye noord heeft aannemelijk ge maakt dat op redelijke wijze niet kan worden verlangd dat het op zo korte termijn een elf tal op de been brengt dat de naam eerste elftal verdient." In het vonnis werd bepaald dat de 'replay' moet plaatsvinden op 31 juli of kort daarna, in een na der door de betrokken partijen te bepalen stadion en mét pu bliek. Mr.Hofhuis: „De eis dat er geen publiek mag worden toe gelaten is komen te vervallen omdat die was gebaseerd op een op zo korte termijn vastge steld wedstrijd." Dispensatie De KNVB zal nu uiterlijk zondag (30 juni) Feyenoord inschrijven als deelnemer aan het Europa Cup-toernooi voor bekerwin naars. Alleen een besluit van de UEFA om ten aanzien van de inschrijvingsdatum dispensatie te verlenen, kan nog roet in het eten gooien. Maar dat is zeer onwaarschijnlijk, want in alle contacten tussen de KNVB en de UEFA in de afgelopen dagen is gebleken dat de Europese Voetbalunie onder geen beding zal afwijken van de datum van 30 juni. Den Bosch kan slechts hoop putten uit het feit dat de schriftelijke bevestiging van dit standpunt, ondanks sterke aan drang van Jan Huijbregts en de zijnen, nog altijd niet in Zeist is gearriveerd. Feyenoords voorzitter Aman- dus Lundqvist gaf gisteren toe dat zijn club zich weliswaar als de Nederlandse bekerhouder beschouwt, maar dat ze dat for meel niet is, omdat tenslotte de tweede helft moet worden over gespeeld. Feyenoord houdt er overigens ook nog altijd reke ning mee dat er helemaal niet gespeeld hoeft te worden, hoe wel de Utrechtse president dat in zijn vonnis van afgelopen maandag heeft bepaald. Feye noord hoopt daarbij op een tij dige uitspraak in het beroep, dat de KNVB bij het Hof van Amsterdam tegen het vonnis heeft aangetekend, hoewel het uitgesloten lijkt dat een dergelij ke uitspraak binnen een termijn van vier a vijf weken bekend kan zijn. Feyenoords raadsman mr. Mentink maakte de president op overtuigende wijze duidelijk dat Feyenoord komende zon dag geen elftal op de been kan brengen, 'hooguit een jeugdelf tal'. „In deze wereld is bijna niets volstrekt onmogelijk", sprak de voormalige Rotter damse wethouder wat cryp tisch. „Maar Feyenoord heeft zijn spelers niet kunnen berei ken, hoewel directeur Snoeck daar alles aan gedaan heeft. Ik vind dat niet zo verwonderlijk. Ik heb zelf tijdens mijn vakantie een paar weken door Spanje ge zworven en ik was in die perio de voor niemand bereikbaar Zijn Bossche confrater mr. LP.Schuttelaar had daar zo zijn gedachten over. „Feyenoord is er kennelijk vanaf het begin vanuit gegaan dat het allemaal zo'n vaart niet zou lopen. Maar het had er rekening mee moe ten houden dat de wedstrijd in zijn geheel of gedeeltelijk over gespeeld zou moeten worden en het had er dus voor moeten zorgen dat de spelers, net als bij BW Den Bosch, bereikbaar zouden zijn. Ik betwist overi gens dat spelers niet achter haald kunnen worden. Via fa milieleden is het een koud kunstje hun vakantieadressen op te vragen." vraag: hoe ziet de lefgoser uit Las Vegas eruit? De Engelsen houden hun hart vast en de re genval maakt het allemaal nog spannender. Zijn kledingspon sor heeft de outfit al voorgedra gen aan de hoofdscheidsrech- ter. De uitkomst van de test is niet bekend. Het ligt voor de hand dat Nike van de gelegenheid gebruik maakt om een nieuwe kleding lijn te introduceren. Want de hele wereld wacht immers op het moment dat de als vijfde ge plaatste het gras betreedt voor de partij tegen Grant Connel. Een betere modeshow kan men zich niet wensen. ZBST GTO/ANP Het bestuur betaald voetbal en de clubs zijn het in Zeist eens ge worden over de noodzaak van een reglementswijziging op korte termijn om in de toekomst de rechter buiten de KNVB-deur te hou den. Het kabinet van voorzitter Van Rooyen had vertegenwoordi gers van alle betaald-voetbalorganisaties naar Zeist geroepen om de uitspraken in de twee kort gedingen tussen KNVB, Feyenoord en Den Bosch te evalueren. Voorzitter Van Rooyen kon na het beslo ten beraad hoopvol mededelen dat alle vertegenwoordigers voor een indringende wijziging van het reglement betaald voetbal zijn. Tijdens de buitengewone vergadering van de KNVB in Zeist heeft het sectiebestuur Betaald Voetbal aangegeven in de toekomst meer waarborgen te willen opstellen, die het voortbestaan van betaald voetbalorganisaties moeten garanderen. De KNVB wil de kans ver kleinen dat clubs aan het einde van de competitie plotseling op houden te bestaan of dat bedrijven dan wel particulieren hun geld ineens terugtrekken. SCOREBORD Ruil nu uw .huidige auto in voor 'n nieuwe Fiat.Uno ofTipo en ontvang éen fantas tische inruilprijs die wel f -3.000,— hoger kan zijn dan de ANWB/BOVAG richtprijs.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23