Sport Eensgezindheid bij hockeyers voelbaar Tettelaar sterkste in slijtageslag Visser hoeft tegen Hartwijk niet diep te gaan Schaakfavorieten verliezen weer punten Donderdag M juni 1991 N JOUSTRA AD VAN K N DER ZANDEN Eindredacbe: RAYMOND PEIL Vormgeving R 24 DE RONDE VAN LEIDER DORP is weer in ere hersteld Gisteravond sprak de organisa tie hoopvol over de toekomst van dit wielerevenement JACQUELINE PAAUW had op het open tennistoernooi in Usse weinig profijt van haar beschermde (XJSitie De Indiase Anuradha Lakshman bleek veel te sterk NIEUWSLIJN Surfwedstrijden in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De Senioren Surf Club organiseert op zondag 30 juni open wedstrijden voor recreanten op het Oosterduinse meer in Noordwijkerhout. Het maximum zeilop- pcrvlak is 6.8 vierkante meter, (restart kan worden in vier leef tijdsklassen: tot 15 jaar (13.00 uur), van 16 tot en met 30 jaar (14.30 uur), van 31 tot en met 45 jaar 11.30 uur) en vanaf 46 jaar 11.30 uur). Voor de snelste surfer boven de 46 staat de .Dokter Han Verdeijen Wisselbokaal' op het spel. Vorig jaar werd die trofee gewonnen door de 55-jarige Katwijker jan Tim mer. De inschrijving is open vanaf 21 juni en tot drie kwartier voor de start. Drieduizend rozen bij marathon LEIDEN De I>eidse marathon krijgt zondag een fleurig tintje. De Universiteit van Amsterdam heeft drieduizend rode rozen beschikbaar gesteld voor alle deelnemers aan het loopevene ment, dat behalve de hele marathon ook de halve marathon en de tien kilometer omvat. De voorinschrijving voor de .bijnum mers' tien kilometer en halve marathon loopt tot en met mor gen aan de balie van het Leidsch Dagblad, iedere middag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor alle afstanden is het bovendien nog mogelijk om op de wedstrijddag in te schrijven. Belastingvrije vergoeding vrijwilligers DEN HAAC» De belastingvrije vergoeding voor vrijwilligers in de sport van 800 gulden per jaar, moet fors worden opgetrok ken. In eerste instantie zou het moeten gaan om een verhoging tot 12(H) gulden, op termijn is een vergoeding van 24(H) gulden wenselijk. Woordvoerders van alle fracties hebben dit gisteren in de Kamer gezegd tijdens een beraad over het sportbeleid. Hassler naar AS Roma MILAAN Juventus heeft een van zijn dure aanwinsten van het afgelopen seizoen verkocht. Thomas Hëssler verruilt de topclub uit Turiin voor bekerwinnaar AS Roma, waar zijn land genoot Berthola net is vertrokken. De Duitse international werd vorig jaar voor een slordige 16 miljoen gulden aangetrok ken door de Noorditaliaanse club. Roma betaalt nu 11 miljoen voor hem, maar staat ook doelman Peruzzi af. De benoeming van Hans Jonitsma tot bondscoach heeft een einde gemaakt aan de woelige periode rondom het Nederlands mannen-hockeyteam. De opluchting rondom de terugkeer, ook al is dat zonder de voormalige manager Joost Bellaart, is in Parijs op het Europees kam pioenschap nadrukkelijk merkbaar. voerder van de dissidente kern, die hij geen leiderskwaliteiten toedichtte. („Delissen is meer een lijder, als je het mij vraagt.") Om vervolgens ook nog wat gerichte stoten uit te delen naar het bondsbestuur. Theo Ykema, portefeuille houder technische zaken van de mannen, nam de verbitterde bondscoach die kritiek niet kwalijk. „De sympathie van het grote publiek ligt eerst bij de sportmensen, dan bij de coach en vervolgens pas bij de be stuurder," aldus de Oosterbe- ker. „De laatste oogst nooit ap plaus. wat hij of zij ook doet. Ik ben zo arrogant om te zeggen dat ik niet weet wat ik fout ge daan heb. Als ik mezelf een cij fer moet geven zou dat in elk geval een ruime voldoende zijn geweest. Want alles overziende is er niemand uit de boot geval len. We hebben het contract van Bianchi tot en met de EK gerespecteerd. Sportief en zake lijk is het voor hem niet slecht uitgepakt. Hier in Parijs krijgt hij de kans zijn kwaliteiten te CORRESPONDENT CPD Buiten het veld en in en rom- dom het luxueuze Flatotel aan de voet van de Eiffeltoren zijn de sfeer en eensgezindheid voelbaar terug. En binnen de lij nen staat de geldingsdrang weer voorop, met een 9-0 overwin ning op hockeydwerg Zwitser land gisteren als eerste ope ningszet in het twaalf-daagse toernooi. Ook Rob Bianchi hoeft zfcb omwille van de lieve vrede bij de onverkwikkelijke gang van zaken van de laatste maanden neergelegd. Na de EK moet hij schrijnend genoeg plaats ma ken voor zijn voorganger, met wie het merendeel van de Oran je-selectie een iaar geleden in Pakistan wereldkampioen werd. Desondanks sloeg de 42-jari ge gymnastiekleraar uit Huizen de afgelopen dagen in de media eerst nog wel een paar keer links en rechts om zich heen. Eerst in de richting van Mare Delissen, de captain en woord- bewijzen. Als het elftal Europees kampioen wordt, is dat mede dank zij zijn inbreng." De laatste drie dagen, nadat de komst van Jorritsma officieel was geworden (zaterdag), heeft Bianchi gebruikt om zich over die persoonlijke tegenslag heen te zetten. Hij wil op het titeleve- nement in de Franse hoofdstad het ongelijk van zijn criticasters gaan bewijzen. „Voor mij is er na deze grote overwinning op Zwitserland geen spanning weggevallen," merkte hij na af loop op. „We zijn al weer enige tijd goed met elkaar bezig. Iedereen weet waarvoor hij hier is. Van opluchting is dus geen sprake. Wel van tevredenheid. Laten we aan de andere kant eerlijk zijn. Tegen Frankrijk (vanavond, red) wordt het een ander ver haal. Ais organiserend land wordt er veel van ze verwacht." Omdat de Franse ploeg het liet afweten tegen de Sovjetunie (4-1) was de organisatie Euro pees en wereldkampioen Ne derland dankbaar voor het schuttersfestival, dat Floris Jan Bovelander (3x). Jacques Brink man (2x), Taco van den Honert, Wouter van Pelt, Gijs Weterings en Stefan Veen verzorgden. De Zwitsers stapten lachend,j als toeristen, van het veld. Oranje-aanvaller Erik Parlevliet ontwijkt zijn Zwitserse tegenstander Lauenberger. Zwitserland bood Neder land weinig verweer: 9-0. fotu M SPORT OP TV Leiderdorp blaast wielerronde nieuw leven in SCOREBORD yp'Mag van de «ed«tri|den op Queens 17 00-18 00 Sportnet OP Zetten 1 7 00- 18 10 BBC 2 Tennis verlag van de wed idenopQuete». f, Jgpo f,»d 1 Studio SMrt focney VOETBAL ton (VSt/6/ BiaCK ,Zim, 6 1 ibbl (Aus) - Curren (VSt/9) 6 4 6 1 Raou» W-tsKen (VSt/14) 6 4 ne inNuv 18.00 iSCn ."Donnet Wü 18.401730 BBC 2 'ugbiiiiopdeUSOpen 1990 0 21 30Sportnet Golf USOpen 20.25 20 30 Super Sports News 21 30-22 00 BBC 2 On the Line «portpro- 1 30-23 30 Sportnet 22 35-23 30 BRT 2 Sport e 23 00-23 15Did 1 Sportertra WKecher- 09 30 11 00 Sportnet Bokten 11 00 12 00 Sportnet Worstelen 12.00-13 00 Sportnet Atlete 13 00 14 00 Sportnet Motorsport v 00 Sportnet BttketbeM All Ster 5 20-19 00 BBC 2 Tenn* vertlagvande Dubbele hole-in-one RIDCETOWN »P I en hole-in-one behoort in de golfsport nog altijd tot de uit zonderingen. Toch presteerde Pete Brown afgelopen week het bijna onmogelijk geachte. Tij dens een bezoek aan een open bare baan in de Canadese staal Ontario sloeg de 34-jarise Ame rikaan twee keer een Tnole-in- one over 230 meier op dezelfde hole. Een par 4. waar een goede speler vier slagen nodig heeft om de bal in het gat te krijgen. lEIDHtOOW» VWMVANPUIVINBODE WIELERMEDE WERKER De wielerronde van Leiderdorp is voorgoed terug. Dit is de me ning van de winkeliers van het Winkelcentrum Santhorst. Daar sloot de aanwezige Burge ter Bruggeman zich bij aan. Een plaats als leiderdorp behoort een jaarlijks wielerevenement te hebben, dat was ook de overtui ging van winnaar laco Tettelaar. De Vlaardinger roemde het par cours en komt volgend jaar bij een nieuwe uitgave zeker terug. In het eerste kwartier van de wedstrijd voor B-amateurs al die lof zeker niet aan de orde. De renners werden een paar maal verrast door een aantal bewoners die doodleuk tegen de rijrichting in, het parcours wilde verlaten. Die bewoners waren een beetje overvallen door het wielerspektakel, dat kennelijk onvoldoende bekend heid was gegeven. Toen na een half uurtje die problemen grotendeels uit de wereld waren, had plaatselijk favoriet Hans Schoelink samen Herman de long (Zoeterwoude) en Ariën Krüse (Noordwijker hout) al even voorop gereden. Maar die zij waren er niet bij toen er een kopgroep ontstond van twaalf renners, waarin thuisrijder Ruud Borst. Ton van Duyvenbode (Noordwijk), Aloys (ioossen (Leiden). Ton Griep (Bergschcnhoek). Hans van I.eeuwen (Nieuwveen). los lor dens (Beverwijk). Fred van der Meer (Zoeterwoude) en laco Tettelaar (Vlaardingen) de be langrijkste troeven waren. Door de vele demarrages kwam eerst plaatselijk favoriet Ruud Borst in de problemen. Later zag het talrijke publiek hoe zijn clubgenoot Fred van der Meer het lucht uit zijn band hoorde lopen. Uit de achterhoede slo ten Karei Teeuwen (De Zilk). Willem Koene (Zandvoort) en Stan Paardekooper (Zoeterwou de) zich aan en er kwam een nieuwe hergroepering. lacco Tettelaar (ex-kampioen van Ne derland) en Ton Griep sprongen weg en Stan Paardekooper en los iordens sloten precies op tijd aan. De Swift/Casba-ren ners Aloys Goossen en Hans van Leeuwen hadden duidelijk de slag gemist. Griep en Tettelaar waren de rapste spurters. Maar Jaco let telaar liet het niet op een spurt aankomen en ontdeed zich van zijn medevluchters. Hijwon met grote voorsprong. Stan Paarde kooper was sneller dan los Ior dens en werd knap tweede. Ton Griep greep teleurstellend naast een podiumplaats. Karei Teeu wen bleef de jachtgroep nog voor en mocht de vijfde prijs in ontvangst nemen. Ton van Duyvenbode (7), Aloys Goossen (10). Hans van Leeuwen (11). Gerrit Kleinveld (12) bleven allen het fel sprin tende peloton nog voor. Piet Kralt (15) won die sprint, voor Jan Zwaan (16) en Francisco Cortes Roest (20). De wedstrijd voor recreanten werd een zege voor de Zoeter- woudse politieagent Kees de Goede. Hij won de sprint voor zijn plaatsgenoten johan de Groot en Dennis van der Berg. TENNIS 32 745 0 38. 3 Boyer ,Fra, 1 12 4 1 12. 5 Cont, dia» 1 26 30 Suy kerbuyk (Ned) 15 00 Uitgevallen Fignon'Fra, Aigemeen klassement 1 Oocoon 83 52 90 T«veede m^de Sto'tenberg (Aus) - Lundren 7 (Zwel 6-1 6-4. WoodtK.dge (Aus/8) - Fer-ca (ZAD 7-6 5-7 6-4. Keil (VSt) - Sampras (VSt/3) 6-2 7-6, Washington (VSt) - berg (Zwe/1) Boetsch ge'aid (Aus) - Rostagno (VSt/5) 6-4 6-4. Con ned (Can) Lendi (Tsj/2) 5-7 6-3 6-4. Van Rensburg (ZAf) - Krishnan (IndO 6-2 6-7 6 3 Kunnen (Du.) - Frana (Arg) 6-7 6-4 6-4. whea- >uyk 2 05 29 108 Schalkers 3 12 24 TINNISMEDIWERKER Marco Visser is er gisteren in geslaagd de derde ronde tc bereiken van het Open kampioenschap van de Bollenstreek. Hij versloeg met niet overdreven veel moeite de van Unicum afkomstige Robbert Paul Hartwijk in twee sets: 7-5 en 6-2. De OLTC-er hoefde niet diep te gaan in zijn partij. Hij speelt zijn spelletje van af de base line en gaat voortdurend de rally aan. Hartwijk daarentegen probeert de slagenwivselingen zo kort mogelijk te houden met scherp spel en harde gmundstrokes. Maar als er veel wind staat, en dat was gisteren andermaal het geval, willen de ballen nog wel eens raar neerkomen en is de controle over de sla gen moeilijker. Voor Hartwijk begint het lopende sei zoen een leerzaam jaar te worden. Won hij vorig jaar nog zon beetje alles wat er te winnen valt in C. dit jaar weet hij. dat verliezen ook bij het tennissen hoort. Aan de competitie, waarin hij tweede klasse speelde, viel weinig eer te behalen en bij de districtskampioenschappen voor de jeugd reikte hij niet eens tot aan de finale. Nu moet hij constateren, dat het in B toch een stukje sneller gaat. zijn tegenstanders ook veel in huis hebben en bovendien kunnen bogen op een schat aan ervaring als het om wedstrijd- tennis gaat. Zijn incasseringsvermogen wordt dus danig op de proef gesteld „Ik had wel van hem gehoord en hem van de winter ook eens les gegeven op TTO. maar nog nooit tegen hem ge speeld. Ook wist ik van te voren, dat hij zich meer zou gaan ergeren aan de wind dan ik", verklaarde Visser na afloop. De Unicummer bleef geenszins rustig zijn kansen afwachten en ragde af en toe achter elkaar de ballen buiten de lijnen. De wedstrijd ging dan wel gelijk op tot 5- 5. daarna verslikte Hartwijk zich een paar keer lelijk. Hij kwam op eieen ser vice 40-0 voor, maar versloeg zich onbe grijpelijk op dat moment vijf keer achter elkaar, waardoor Visser de set uit kon serveren. „Ik had het toch wel benauwd op 5-5 40-0 maar het pakte goed uit." al dus de .flierefluitende' Oegstgeestenaar. die. zoals veel B-spelers in net district een tennisleraar is, die buiten OLTC ook op Abbenes Ie? geeft. In de tweede set was het verzet van Hartwijk helemaal gebroken Visser liep snel uit naar 4 1 en had geen gevaar meer te duchten. Af en toe scoorde Hart wijk nog een paar fraaie punten, maar met de service van Visser ging het zo goed, thi wdmljrt fn ii«- /-ik al ..Vooral mijn spinservice naar buiten liep prima, vertelt Visser. De korte tegen strubbelingen deerden hem dus niet hij .freewheelde' rustig naar het eind de wedstrijd: 6-2. Jacqueline Paauw Bij de vrouwen in de B-categorie viel gis teren een lichte verrassing te noteren. Hoewel, van een verrassing is er nauwe lijks te spreken als er een paar compleet onbekende spelers deelnemen, waarvan de sterkte niet is in te schatten. Jacaue line Paauw, die door de wedstrijdleiding als achtste was getipt, haalde de haar voorbestemde kwartfinaleplaats niet. Zij kreeg geen enkele kans tegen Anuradha Lakshman. De puur op techniek spelen de Indiase» kon vanaf de baseline de wedstrijd simpel naar haar hand zetten en kreeg van de Leiderdorpse geen te genstand van betekenis: 6-2.6-1. de zeventien-jarige F.dwin van Haastert uit Leiderdorp. Ge woonlijk zou Wiley van de hon derd partijen tegen Van Haas tert er negentig winnen. In het Anthonius-clubhuis lijkt echter alles mogelijk. LSG-er Verwoerd bereikte met pragmatisch vechtschaak een vierde punt op rij. legen stander Albert Vermeulen ver loor al snel een pion op h2 en kon het eindspel niet meer hou den. Oei deelde het punt met de wederom verrassend sterk spe lende Alphenaar Leen de long Anderen met 3.5 punt zijn Fred Slingerland. VV.L. Oosthout. Mark Petrelli. Remmelt Otten en de al genoemde Van Haas De favorieten in het Leids schaakkampioenschap blijven punten vefliezen. Na vier ron den staat daardoor Peter Ver- woerd uit Leiderdorp alleen bo venaan met een honderd pro cent score. Acht spelers hebben slechts een half punt minder. Van die achtervolgers is. op pa pier, alleen Ik Oei een echte topper. De rest heeft een ELO- rating van dik onder de 2000 punten; het zijn gemiddelde clubspelers. Nadat Nico Kuijf. loop Piket en Leon Konings al eerder on deruit waren gegaan, miste dit maal Ton Wilev (2258) een een voudige pionnen doorbraak van

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 24