Sport Quick Boys onstuitbaar Gras geknipt voor Siemerink Michiel Schapers vecht forse boete Roland Garros aan 'Nu gaan we door tot het gaatje' J Mag'took 11,7% worden èn belastingvrij? Woensdag 12 juni 1991 Redactie 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN MM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN PAUL DE TOMBE «ON VAN HAASTRiGT 23 QUICK BOYS GAAT verder in de race om het algeheel amateurkampioen - schap Gisteravond klopten de Katwi|- kers voor 7000 toeschouwers DOVO met 2-0. NIEUWSLIJN ROSMALEN GPD/RTR Michiel Schapers is uit op eerherstel nadat hij vorige week zijn goede naam te grabbel had gegooid in Parijs. Bij de Open Franse kreeg hij een geldboete van 5000 dollar wegens wangedrag. Schapers (31) zegt onschuldig te zijn en heeft beroep aangetekend. Binnen enkele weken zal de Internationale Tennis Federatie een uitspraak doen. De fikse 'bekeuring' is vele malen hoger dan het prijzengeld dat Schapers verdiende op Roland Garros. „Maar de boete is nog niet definitief. Ik heb goe de hoop dat de maatregel wordt inge trokken. In Parijs ben ik urenlang ver hoord. Het was een interessant ge sprek, ze waren gevoelig voor mijn ar gumenten. Ik ben ervan overtuigd dat er sprake is van een interpretatiefout door de umpire." Schapers wil niets zeggen over wat er is gebeurd in de be wuste mixed-dubbel in Parijs. Hij zou tekeer zijn gegaan tegen scheidsrechter Richard Ings. Gisteren kreeg hij al een beetje eer herstel in Rosmalen. Tijdens het gras- toernooi zorgde hij voor een enorme verrassing door Goran Prpic uit te schakelen (6-4, 6-3). Het levert Scha pers veel bonuspunten op want de Joe goslaaf staat achttiende op de wereld ranglijst. tegen Schapers 232. Schapers: „Gravel wordt te zwaar voor me. Ik win op gras makkelijker van een top twin tig-speler dan op gravel van een kleine jongen." Bij de eerste uitdeling van 'vrijkaarten' voor Wimbledon heeft de organisatie van de All England Club limmy Con nors (38) over het hoofd gezien. De 38- jarige Amerikaan. Wimbledonkam pioen in 1974 en 1982 en viermaal ver lie/end finalist had wel een wild card gevraagd. „Dat verzoek is nog met af gehandeld", aldus Wimbledon referee Alan Mills. De organisatie deelde wel alvast vijf van de acht beschikbare wildcards uit: aan de Britten lerrmy Bates. Andrew astir. Mark Petcbev en Danny Sapsford en de Amerikaan lim Pugh. Quick Boys speelt eerst uit KATWIJK Quick Boys speelt in de strijd om het algehele landskampioenschap bij de amateurs eerst een uitwedstrijd. Die zal zaterdag om half acht plaatsvinden bij TOP in Oss, of bij De Treffers in Groesbeek. Deze clubs maken vanavond uit wie er kampioen bij de zondagamateurs wordt. Elinkwijk is reeds kansloos voor de zondagtitel. De week daarop, op 22 juni, volgt voor de Katwijkers de thuis wedstrijd. De aanvang daarvan is bepaald om 16.00 uur Regioclubs weer bijelkaar KATWIJK Ook volgend seizoen zijn de regio-clubs in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal weer bij elkaar inge deeld. De verenigingen hadden daartoe een verzoek ingediend bij de KNVB. Er zal, in vergelijking met het afgelopen seizoen, zelfs nog minder worden gereisd. 'Verre' tegenstanders als IJs- selmeervogels, Urk en WOG zijn elders ingeschaald. De indeling voor IA: Quick Boys, Katwijk, Noordwijk, Rijns- burgse Boys. Lisse, ARC, Scheveningen, Vitesse Delft, Rozen burg, Excelsior M, Spijkenisse, NSW, Heerjansdam en Ba- rendrecht Tiende Ronde van Zoeterwoude ZOETERWOUDE De (race)fiets staat het aanstaande week einde centraal in Zoeterwoude. Op de wielerkalender prijkt dan voor de tiende maal het criterium voor A-amateurs. Daar naast is er een gevarieerd programma met wedstrijden voor ve teranen, junioren, burgers en kinderen. Bij de amateurs komen nogal wat renners uit de regio aan de start, onder wie Richard van Kempen, Rene Vergeer en Axel Hermans. Bekende namen bij de B-amateurs en veteranen zijn Aloys Goossen, Paul Kooyman en Ruud Borst. Laatstgenoemde groep start op het geheel autovrije circuit van 1500 meter op zondag om 11.45 uur. Om 13.45 uur is het de beurt aan de A- amateurs. Zwemwedstrijden bij DKD LEIDERDORP De zwem- en polovereniging DKD organi seert zaterdag en zondag zwemwedstrijden met een internatio naal tintje. Aan het evenement in De Does doen, behalve de organiserende club en regiovereniging Lisse, namelijk ook twee clubs uit Duitsland mee: Raunheim en Weiterstadt. In totaal geven zo'n 100 zwemmers en zwemsters acte de pré- sence. Het startschot voor de wedstrijden zal zaterdag om 16.15 uur worden gegeven doer de Leiderdorpse burgemeester Bruggeman. Op zondag wordt om 09.00 uur begonnen. Tweede nul Kuijf bij NK schaken EINDHOVEN Oud-kampioen Rini Kuijf heeft in de lichtstad Eindhoven te maken met kortsluiting. De Leidse meester ver loor gisteren in het Philipsstadion ook zijn tweede partij voor het NK schaken. In een hectisch vierpaarden-eindspel raakte hij tegen Brenninkmeijer eerst een pion kwijt en vervolgehs de partij. Dubbel prijs voor Edwin Otte Met zijn club Quick Boys be haalde Edwin Otte gisteravond de titel bij de zaterdagamateurs, maar dit seizoen veroverde de aanvaller van de Katwijkers ook nog een persoonlijke prijs, te weten de LD-bokaal voor top scorers bi>de zaterdagclubs. In zijn eerste seizoen bij Quick Boys trof de van RCH en Telstar afkomstige Haarlemmers 19 maal de roos. Dat deed niemand hem op zaterdag na. Na afloop van het duel tegen DOVO nam Otte de prijs, een bedrag van 150 gulden, in ontvangst. Floor van Duyn scoort 2-0 voor Quick Boys. Doelman Henk van Veenendaal en Bert Boon en Gert van Ginkel v Amsterdammer Marco Dijkhuizen moest er aan geloven. Katwijk heeft het namelijk óók. Nog geen twee maanden geleden neuriede hij het clublied van Quick Boys maar wat mee. Gisteravond, na het behalen van de zaterdagti- tel door een 2-0 zege op DOVO, ging Dijkhuizen voor in het gezang. De helden van de avond waren echter Kat wijkers van het zuiverste soort: Floor van Duyn en Tom van der Niet. voor zowel Excelsior als DOVO toen Floor van Duyn na vier mi nuten reeds de 1-0 achter doel man Henk van Veenendaal kop te. Van Duyn kreeg de bal per fect aangespeeld van Leen van der Plas, die als rechtshalf de voorkeur kreeg boven Arie van Duyn. De 'buffel' had overigens zelf aangegeven dat het met hem niet meer zo lekker ging. Arie van Duyn kwam dit seizoen in het elftal om voor verdedi gend evenwicht te zorgen. De krachtvoetballer voelde dat hij er een beetje doorheen zat, van daar het vrijwillige stapje terug in het belang van de ploeg. Spits Bert van de Pol die in de eerste wedstrijd vanwege een schorsing lijdzaam moest toe kijken bracht in een korte pe riode de hoop weer terug bij de Veenendalers. Eerst door op de Floor van Duyn omdat hij beide doelpunten voor zijn rekening nam, en Tom van der Niet van wege zijn uiterst betrouwbare optreden tussen de palen. De pas 21-jarige doelman stopte in de 21ste minuut een strafschop bij een 1-0 voorsprong. Wat spektakel betreft was dit de minste wedstrijd van de na- competitie. Dit kwam voorna melijk omdat DOVO geen mo ment in de wedstrijd kwam en in feite zichzelf tot buitenstaan der degradeerde. Toeschouwers waren ook de spelers van Excel sior Maassluis die in een hoekje in de duinen hoopvol toekeken. Immers, bij een gelijkspel zou den zij bezit mogen nemen van het veld èn de kampioensbeker. Het werd al wat benauwd vuisten van Van der Niet te knallen en vervolgens die van Edwin Otte te raken. Otte, die gezichtsbescherming zal aan voeren, bevond zich daarbij in het strafschopgebied. Reden voor scheidsrechter Beser om resoluut naar de stip te wijzen. Theo van Laar vond echter de vuisten van Van der Niet, die de penalty vakkundig naast het doel ranselde. Een belangrijk moment in de wedstrijd natuurlijk. Van der Niet, in rode broek die hij nu als talisman aanhoudt, legde na af loop uit dat het niet alleen geluk was. „Met onze fysiotherapeut Peter van den Beid heb ik er over gesproken. Hij wees me er op rustig te blijven en recht in de ogen van die jongen te kij ken. Ik zag dat zijn gezicht in de richting van de rechterhoek stond, dus gokte ik daarop." Deze tegenvaller kwam DO VO eigenlijk niet meer te boven. Quick Boys vatte juist de moed en het zelfvertrouwen om ver der te gaan. De Katwijkers had den de bezoekers op een beslis sende achterstand kunnen zet ten indien Kanbier wat gelukki ger was geweest met drie grote scoringskansen. De Leidenaar miste net die scherpte die hij wel had in de uitwedstrijd, waarin hij match winner werd. Quick Boys maakte het in de tweede helft, met de wind in de rug, beheerst af. Nadat Krenk van der Kleij een kans had ge mist en de paal had getroffen, maakte Floor van Duyn aan alle onzekerheid een einde door een kwartier voor tijd de tweede treffer achter Van Veenendaal te knikken. Hij kon bijna niet mis sen na de scherp aangesneden voorzet van Van der Kleij. En zo groeide de kleine Floor uit tot de man van de wedstrijd. DOVO, dat in spelbepaler Frans Adelaar niet één van zijn betere spelers had, probeerde het in de slotfase nog met 'pompen'. Het werd verzuipen. Met de lange verdedigers Gert van Ginkel en Ronald Grotenb- reg in de frontlinie waren de Veenendalers niet in staat het Katwijkse doel te bedreigen. Het wapen bij uitstek had de 125 ki lo wegende Marco üjnsvelt moeten zijn. Vooral hij stelde Quick Boys eerder in Veenen daal voor grote problemen. Van der Niet was blij dat hij niet werd ingebracht. In het stamvolle jeugdhonk van Quick Boys. voor deze gelegen heid 'omgebouwd' tot onderko men voor spelers, sponsors, be stuur en genodigden, zat Floor van Duyn op de eerste rij. Bo ven de menigte speelde Studio Sport de band nog eens terug van het duel dat zojuist in de aanpalende duinpan zo succes vol voor de thuisclub was verlo pen. Dat was dus genieten voor de kleine middenvelder die met twee goals de kroon op het werk zette voor wat betreft het zater dagkampioenschap van de Kat - wijkers. Na eerder de toejui chingen van 7000 uitzinnige fans in ontvangst te hebben ge nomen. deden ze het daar in het honk nog even dunnetjes over. Bi) beide rake kopballen van de licht kalende ex-ama teur-international ging de tent opnieuw volledig 'uit zijn dak'. Het klonk, ir» de relatief kleine en intussen overhitte. ruimte bijna net zo als buiten. „En dan te bedenken", zo sprak the man himself, terug in de kleedkamer na de uitrei king van de kampioensbeker door KNVB-vooratier |o van Marie, „dat ik in dit hele sei zoen pas twee doelpunten had gemaakt. In één klap dat aantal verdubbeld en dat uitgerekend op zo'n moment. Niet te gelo ven. hé." Vandaar misscnien dat hij. ter bevestiging van het feit dat het allemaal echt was gebeurd, later zo dicht met z'n neus op het tv-toestel zat. „Dat is wel toevallig trou wens", grapte Van Duyn tegen teamgenoten I red Kanbier en Gert Aandewiel. „Telkens als er bij ons opnamen worden ge maakt door de tv dan scoor ik. Eerst tegen NEC voor de beker en nu weer twee keer. pe men sen die Quick Boys die paar maal per jaar op de buis zien. moeten wel denken dat ik hier de topscorer ben. Maar die rol is, zeker dit afge lopen succesvolle seizoen, door anderen overgenomen. Door Edwin Otte, door Fred Kanbier. door Hans en leen van der Plas bijvoorbeeld. Daar steekt het to taal van Floor van Duyn wat schameltjes bij af. En dat terwijl hij in het recente verleden toch altijd wel een goaltje of tien per competitie meepikte. „Tja. dal is waar", erkende de man in kwestie meteen. „Ik weet ook niet precies hoe dat komt. Er is natuurlijk sprake van een wrat andere taakverdeling binnen het elftal dit jaar. Met echte aanvallers, met een spelbepaler en met ondersteunende spelers zoals ik. Maar toch. ik kan het nog wel. Dat is vanavond weer gebleken." Fn bet waren, dat moet ge zegd. nog twee juweeltjes ook. Beiden met het hoofd. ..Pnma voorzetten hoor. dat vooral. Bij de eerste van Leen van der Plas schampte ik de bal. Bewust, want ik moest hem naar de hoek brengen. De tweede, van Frenk van der Kleij. hoefde ik alleen maar recht op mijn kop te nemen. De bol kwam zo goed en hard voor. dat het verder geen kunst meer was. En het voelt lekker, hoor. dat mag je van mij aannemen. Wat een ambiance toch weer. wat een enthousiasme. Het was net zo leuk als toen we de titel in IA veroverden. De mensen hier kunnen er geen genoeg van krij gen. De kramp schoot af en toe in mijn kuiten, maar je wil het gewoon niet voelen. Ie kan wd uren door blijven voetballen Dat zal in letterlijke zin wel moeten ook. want er staan, na het behalen van dc zatcrdagli tel. dc komende weken op nieuw twee belangrijke duels tegen dc (nog onbc*mde, zon dagkamnioen op dc rol. Het wordt derhalve een heel lang seizoen voor Quick Bovv al maalt natuurlijk niemand daar om. „Uiteraard niet" bena drukte teammaatje Gal Aande wiel. „Sterker nog. ik zie cr al weer naar uit. We trainen mo men teel heel rustig aan. Twee keer per weck, vooral partijtjes. Of ik v oorkeur voor een tegen stander heb. TuP of De Tref fers? Maakt me niet uit. Al denk ik wel dat het een voordeel is dat we eerst uit spelen. Dan zal die tegenstander toch een resul taat moeten neerzetten en dus moeten komen. En dat ligt ons wel. met de snelle spitsen die we hebben. Nee. nou pan we door tot het gaatje ook Ook Krajicek ronde verder in Rosmalen ROSMALEN ROB VAN DER ZANDEN Jan Siemerink en Richard Kraji cek denderden gisteren met veel machtsvertoon over de snelle banen van Rosmalen. Het gras is geknipt voor deze twee aanvallers die het liefst elke ga me in twee slagen afdoen. Als de voortekenen niet bedriegen, beleeft het Nederlandse tennis straks nog een mooie Wimble don. Alsof het niet op kon, plaats ten ook Michiel Schapers en Paul Haarhuis zich voor de tweede ronde van het met een half miljoen gulden gedoteerde toernooi, waar overigens de eer ste geplaatste (Guy- Forget) zich verdacht snel met een zak start- geld naar huis liet sturen. Van het duo Haarhuis/Scha pers wordt echter beduidend minder verwacht over anderhal ve week in Londen. Het zijn vooral de twee service-talenten Siemerink en Krajicek die straks voor de mooiste Wimbledon uit de vaderlandse geschiedenis moeten zorgen. Tijdens The Continental Grass Court Cham- pionschips in Brabant gaven de twee long Oranje-klanten hun visitekaartje af. Krajicek (19) was snel klaar met Chuck Adams (6-2, 6-2) en Siemerink schakelde Johan Kriek uit in s twee sets. De inmiddels 33-jarige Ame rikaan mag dan vanwege een armblessure jarenlang uit de roulatie zijn geweest, hij be schikt nog steeds over een do delijke service en volley. Kriek won als jonge twintiger twee keer de Ópen Australische en stond jarenlang bij de beste twintig van de wereld. Hitlijst „Ik denk toch dat hij wedstrijd ritme miste", aldus de gisteren sterk retournerende 21-jarige Rijnsburger na zijn 7-5, 6-2 overwinning op de met een wild card verblijde Kriek, die trou wens ondanks zijn lange afwe zigheid aan het front nog steeds nummer vijf staat op de rang lijst van beste grasspelers. In de buurt van Becker, Mc Enroe en Edberg. Op die hitlijst van erkende grasspecialisten moeten straks dus Krajicek en Siemerink een topnotering krijgen. Hun ser vice-volley spel gedijt het best op de korte sprieten en daarom kijken ze uit naar het meest be langrijke Grand Slam-toernooi dat op 24 juni begint. Toch hoeft Wimbledon niet voor de doorbraak te zorgen van de twee jongelingen, die in de afgelopen maanden ieder al een Grand Prix op hun naam schreven. Ze maakten in een jaar tijd al zo veel progressie dat ze al serieus meetellen in de wereldtop. Siemerink is op het moment de best geklasseerde Nederlander (39) en Krajicek staat op 60. Vanwege hun hoge klassering komen ze niet meer in aanmer king voor Jong Oranje. Ze kun nen financieel immers op eigen benen staan. Siemerink is daar gezien zijn leeftijd overigens binnenkort ook te oud voor. Op 1 oktober vallen de talenten de finitief uit het nest van bonds coach Stanley Franker. Die ziet ze met lede ogen ver trekken. Franker vreest de Grote Boze wereld die wacht op zijn twee pupillen. Maanden gele den al trok Ion Tiriac mana ger van ondere andere Boris Becker aan Siemerink. Dat was toen de linkshander als qualifier in Stuttgart de halve fi nale tegen Stefan Edberg haal de. Franker verklaarde toen dat niemand uit zijn selectie zou te kenen zonder zijn a inwezigheid en toestemming. Hij vreest het 'uitmelken' van de spelers die mogelijk straks aan een touwtje hangen van hun manager. Vinger in de pap Inmiddels heeft Siemerink gete kend bij ProServ. een ander managementsburéau dat in tegenstelling tot de rest geen percentage van het prijzengeld bedingt. Krajicek tekende eer der al voor Advantage. Franker probeert bij alle ont wikkelingen nog wel een vinger in de pap te houden, al is zijn rol straks in feite uitgespeeld. Hij verkeert daarbij in de geluk kige omstandigheid dat zowel Krajicek als Siemerink erg ge charmeerd is van coach Rohan Goetzke, de assistent van Fran ker. 'Kraai' en 'Siem' willen graag de wereld in met een privé'- coach en vinden de Australische coach daarvoor uiterst geschikt, omdat hij hen ook het afgelo pen jaar begeleidde. En Goetzke zelf wil ook wel. Hij denkt dat het kan omdat beide spelers vrijwel hetzelfde toemooische- ma zullen kiezen vanwege hup overeenkomende speelstijl. „Maar we moeten nog een constructie vinden die dat mo gelijk maakt", zegt Goetzke. die zijn freelance-baantje bij de bond vooralsnog niet opzegt, lan Siemerink vindt een privé- coach op buitenlandse trips een vereiste. „Je kunt enkele weken zonder, maar niet langer. Het gevaar is dat er fouten in je spel sluipen en dat niemand je daar op wijst. Dat kan funest zijn." SPAARBANKBOEKJE Setie Nummer 439 Uiteraard heeft u liever 11,7% belastingvrij, dan hij* ««breid 6% belaste rente op ccn spaarbankboekje. i n die kans beeft il Want Spaarbeleg, een 100% dochter van AEGON. biedt u Koers Plan. Met KocrsPlan profiteert u van dc unieke combinatie van sparen en beleggen. Het werkt eenvoudig: u legt iedere maand een vast bedrag in (vanaf f 50,-j. l>c bdcggingvcxpcm van AEGON beleggen uw geld in aandelen. Het rendement is nier gegarandeerd, maar door zorgvuldige belegging in natk mak* en internationale kwalitcitsaanddcn wordt bet risico gespreid, t Her het rendement voor dc spaarperiode tot en met 1990 liefst 11."*% betaalt u geen belasting. Zo kan uw spaargeld aangnicicn t»« ccn flink kapitaal. Ideaal voor iedereen die ccn goed rendement wenst, in indcr dc rompslomp en risico's van het /elf beleggen in aandelen. Er zitten meer aantrekkelijke kanten aan KocrsPlan. Stuurt u dc N »n in, dan sturen wij u direct meer informatie L kunt ons naniurliik ook bellen: 03402-37322. [spaarbeleg. 100% dochter van g^gon j,.«uurmi! morrel meer mfciroMK<mr KncnFhn. UI- SPAAR BELEG

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23