Sport De familie Graf is de weg weer kwijt Gudde pruimt Nieuw Zuid niet meer Sciandri doorkruist revanche LeMond n AGENT/BEZ0RGER(STER) Vrijdag 7 juni 1991 Redactie: 071 -161400 HERMAN JOUSTRA AO VAN KAAM TIM BROUW» 01 KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOST» W1M VAN WANROOV ROB VAN 0» IANOEN Ow*edmCbt CONNV SMfTS Vomfn** MOW BUS 21 STEFFI GRAF CINC op het Parijse gravel keihard onderuit tegen Sanchez NIEUWSLIJN Toptijd voor Remmelzwaal LEIDEN - Bataaf Gijsbert Remmelzwaal verbrijzelde gister k record op de 400 me- i verwacht Remmel zwaal nog sneller te gaan: "Ik keek nu onderweg nog om me heen om te kijken waar de tegenstand bleef." Veelbelovend vond ook zijn uiterst tevreden trainer Bram Wassenaar de tijd van Remmelzwaal. "Omkijken moet hij echter niet meer doen" aldus Wassenaar. Tegenstand terwijl je 48,0 loopt is (althans in Nederland) een zeldzaam verschijnsel. Remmelzwaal probeert het daarom volgende week in een internationale wedstrijd in Kerkrade. Kieft met gebroken arm terug DEN HAAG - Wim Kieft blijkt woensdagavond in de wedstrijd tegen Finland zijn linkerarm te hebben gebroken. De breuk werd pas gisteren in een Nederlands ziekenhuis geconstateerd. Kort nadat Kieft in Helsinki was ingevallen voor Pieter Huistra kreeg hij een harde trap van een tegenstander tegen zijn linker arm. De spits speelde de wedstrijd uit, maar klaagde na afloop over een zeurende pijn. Bekerfinale niet overgespeeld ZEIST - De in de slotfase ontspoorde bekerfinale tussen Feye- noord en BW Den Bosch wordt niet overgespeeld. Het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB verwierp gisteravond de eis van de Brabantse club, die per brief om een nieuw duel op neutraal terrein had aangedrongen. Volgens het college, voltal lig in Zeist bijeen, voorzien de reglementen niet in de mogelijk heid een uitgespeeld duel opnieuw af te werken. Acht doden bij kampioensfeest SANTIAGO - Het kampioensfeest van de Chileense club Colo Colo heeft in Santiago het leven gekost aan acht mensen. Zes personen werden door auto's overreden. Eén man werd tijdens een vechtpartij gedood. De achtste dode viel onder onduidelij ke omstandigheden. Met een overwinning van 3-0 op Olimpia in Paraguay verzekerde de hoofdstedelijke ploeg zich van de Coupe Libertadores, het Zuidamerikaans kampioenschap voor clubteams. Haarhuis met Vis in finale PARIJS - Voor de derde keer in vier jaar heeft een Nederlands duo in het toernooi om de open Franse tenniskampioenschap pen de finale gemengd dubbelspel bereikt. Het gelegenheids- paar Paul Haarhuis en Caroline Vis kwam gisteren zo ver door een overwinning in de halve finales op de Hongaarse Andrea Temesvari en de Argentijn Gustavo Luza: 2-6 7-6 6-3. Brenda Schultz en Michiel Schapers waren in 1988 de verliezende fina listen, Manon Bollegraf en Tom Nijssen veroverden als eerste Nederlandse koppelin een Grand Slam-toemooi de titel het jaar daarop. Steffi genadeloos onderuit, vader Peter slaags op de tribune De 'Seifenoper' rond de familie van Steffi Graf begint aan zijn tweede serie afleverin gen. Nu het rumoer rond de buitenechtelijke escapades van vader Peter is verstomd, vormt de affaire met een zekere Jim Levee genoeg stof voor nieuwe spanning, bedrog en dramatiek. Terwijl zijn dochter op het Court Central van Roland Garros enorm op haar broek kreeg van Arantxa Sanchez-Vicario (0-6, 2-6), raakte Peter Graf op de tribu ne slaags met deze Amerikaan, die vijf jaar geleden door de Duitser uit de Graf-clan werd verwijderd en tegenwoordig een 'groupie' van Monica Seles is. PARUS «ERIC DEB CORRESPONDENT GPD Zoals altijd bij dit soort gebeur tenissen, zijn er twee versies over de gang van zaken. De Duitse luidt als volgt: Peter Graf kwam de tribune op en gaf Le vee een amicaal bedoeld klopje op de schouder. Hij wilde hem feliciteren met de overwinning van Monica Seles op Gabriela Sabatini (6-4, 6-1). Levee zou daarop hebben gezegd dat Graf hem met rust moest laten en de Duitser hebben geprobeerd te slaan. Tijdens de door regenval veroorzaakte onderbreking van de partij in de tweede set kwa men de twee elkaar in de cata comben weer tegen. Volgens omstanders heeft Levee daarbij geroepen: „Als je naar Wimble don komt. zorg dan dat je twee body-guards bij je hebt. Anders breek ik de benen van jou en Steffi". Levee zelf verklaarde echter dat hij door Graf eerst in het ge zicht was geslagen. „Ik zat rus tig op de tribune en kreeg op eens een klap van hem. Een dappere man. Hij was dronken en zocht ruzie", aldus Levee, die bij de organisatoren van de open Franse kampioenschap pen een officiële klacht indien de. Zij hielden zich echter afzij dig van de hele affaire. „We zijn alleen verantwoordelijk voor de handhaving van de openbare orde op het park. De ruzie heeft de andere toeschouwers geen overlast bezorgd. Voor ons is dit een privé-zaak", kreeg Levee als antwoord. Kal serin De meest logische conclusie is natuurlijk dat de onenigheid tussen haar vader en de vroege re bewonderaar het belabberde spel van Steffi Graf in de hand heeft gewerkt. De 21-jarige ten nisster ontkende dat echter glashard. „Ik hoorde het pas na de wedstrijd. Ik heb geen idee wat er precies is gebeurd. Het interesseert me ook niet", was het enige dat Graf kwiit wilde Feit blijft dat de onlangs door Seles van haar troon verdreven 'Kaiserin' ver in het verleden te rug moest om een wedstrijd te noemen waarin ze net zo erbar melijk acteerde. De laatste keer dat Graf op een Grand-Slam- toemooi in één set geen game maakte, ligt acht jaar terug. Tij dens haar eerste optreden in Parijs verloor ze. dertien jaar oud, in de tweede ronde van Beverly Mould met 6-0, 7-6. In 1984 gaf ze in Sydney tegen Ros Farbank-Nideffer ook de eerste set met 0-6 uit handen. Daarna won ze nog wel de partij. Giste ren zat dat er echter niet in. „Dit gevoel heb ik lang niet gehad. Ik kon geen bal binnen de lijnen slaan. Ik probeerde het wel, maar het ging gewoon niet Daarbij kwam dat Sanchez van af het begin zeer goed tenniste. Ze sloeg de ballen diep en ik kreeg geen moment de kans om in de wedstrijd te komen", ver telde Graf, die verder geen re den voor haar 'off-day' kon ge ven. „Ik ben fit. Ik heb geen Levee Misschien heet die dan toch Jim Levee. De voormalige politie agent, die door een erfenis mil jonair is geworden, maakte tot vijf jaar terug met regelmaat duidelijk dat hij Steffi Graf zeer bewonderde. Om de haverklap bood hij de speelster uit Brühl cadeaus aan. Graf kon een sportauto van hem krijgen en worden behangen met juwelen. Vader Graf had echter op een gegeven moment genoeg van de opdringerigheid van de Amerikaan en trapte hem uit de vriendenkring. Levee vond ver volgens via trainer Nick Bollet- tieri een plaatsje bij Seles'. Vo<?r Steffi Graf kon het ver lies ongetwijfeld op geen slech ter moment komen. De Duitse leek net weer op de goede weg na een vervelende periode, zo wel op de baan als daarbuiten. Nadat ze begin vorig jaar in Melbourne haar negende Grand-Slamtitet had veroverd, ontspoorde het tot dan zo sim pel lijkende leven van Graf een beetje. Ze kampte met een chronische verkoudheid, maar ze trok zich nog het meeste aan van de verhalen over haar va der. Peter Graf werd in de rod delpers beschuldigd van con necties met de onderwereld en zou bij het fotomodel Nicole Meisner een kind hebben ver wekt. De onrust in de familie kende haar uitwerking op de prestaties van het oudste kind Maar in de aanloop naar Rol and Garros leek Grai zich zowel lichamelijk als mentaal te heb ben hersteld. De problemen met de siijmbeurzen in haar neus waren na een operatie ver dwenen en de verbalen over haar vader niet meer interes sant voor de boulevardbladen. In het Amerikaanse San Anto nio won ze eind maart haar eer ste toernooi dit jaar Vervolgens was ze ook op het gravel van Hambure en Berlijn ae sterkste. Roland Garros, waar ze gisteren voor de tweede keer van San chez verloor (twee Jaar geleden verraste do Spaanse haar in de finale) betekende voor Graf ech ter de volgende deceptie Sanchez mag morgen dus voor de tweede keer in haar loopbaan een gooi doen naar de open Franse titel De negentien jange /us van Emilki en Javier moet het opnemen tegen Moni ca Seles. De tegenwoordig met een Edith Bunkerkapsel act ooi de loegoslavische kreunde zich naar de winst In het tweemaal door regen onderbroken duel met Sabatini. SPORTAGENDA SW - Ajax (Sparta-terrein) Vitesse - Den Haag Willem II -RodaJC Fortuna Sittard Twente - Heerenveen Groningen - PSV EERSTE DIVISIE Trainer Excelsior en QB hebben haat-liefde verhouding AMERICAN FOOTBALL EERSTE DIVISIE: Hilversum Hurricanes - Alphen Eagles (zo) HOOFDKLASSE: Spartaan - Pirates. Quick - - Pioniers. Pirates - Spar TWEEDE KLASSE A DSS - Keytown Hitters SOFTBAL HOOFDKLASSE: Wassenaar - Schiedam. Sparks - Bloemendaal, Onze Gezellen - DSC. Twins - Pirates. Terrasvogels - HCAW TWEEDE KLASSE B: Storks - Alph.ans (za) MIDGETGOLF ze: le dag NK m Alphen zo. 2e dag NK in Boskoop TAFELTENNIS Scylla- W.|de Aa-ioop (3/ 7/1 1.5f21,1 km) 13.00 STEWART - De Amerikanen Payne Stewart en Fred Couples, de Australiër Wayne Grady, de Spanjaard jose-Maria Olazabai en de Duitser Bemhard Langer zijn voorlopig de grootste na men in het deelnemersveld van het Heineken Dutch Open golf- toemooi, dat tussen 23 en 28 ju li te Noordwijk wordt gespeeld. LEIDEN ROB ONDERWATER De liefde tussen Eric Gudde en Quick Boys is bekoeld. Een hu welijk tussen de partijen be hoorde rond de winterstop nog tot de zeer reële mogelijkheden, maar na een aantal volgens hem onverkwikkelijke gebeurte nissen lonkt de 36-jarige trainer van Excelsior Maassluis niet meer nadrukkelijk in de richting van Nieuw Zuid. Des duivels was Gudde op 28 mei, de dag dat zijn ploeg een bezoek bracht aan Katwijk, op een deel van de Katwijkse ach terban. In het Rotterdam Nieuwsblad kwalificeerde Gud de de Quick Boys-aanhang als een stelletje „verschrikkelijke mensen." De uitlatingen waren volgens Gudde bestemd voor die Kat- wijkers, die hem tijdens en na afloop van de wedstrijd in de buurt van de dug-out de nodige verwensingen naar zijn kop slingerden. Gudde: „Als het nu louter supporters waren ge weest die wat hadden geroepen, dan had ik er niet zoveel moeite mee gehad. Maar er stonden bestuursleden tussen en daar heb ik mij behoorlijk boos om gemaakt. Dit heb ik nog nooit meegemaakt. En zaterdag bij DOVO werd ik als toeschouwer wéér lastig gevallen. Wat moet ik daar nu mee? Ik plaats grote vraagtekens achter het gedrag van sommige lieden, die zeer nauw bij Quick Boys zijn be trokken. En in die context heb ik de uitlatingen gedaan." Handgebaren Eric Gudde erkent dat Edwin Berveling. morgen vanwege een schorsing niet van de partij, het publiek tijdens de wedstrijd met obscene handgebaren provo ceerde. „Daarom heb ik hem ook gewisseld. Dat kon gewoon niet wat Edwin deed en dat heb ik hem ook gezegd. Maar dat mag toch geen reden zijn voor nota bene bestuursleden om al lerlei dingen tegen mij te gaan schreeuwen." De inwoner van Maassluis, vader van drie kinderen, is een oude bekende van Quick Boys. In het gezelschap van Arie Kur- Eric Gudde over de vriendschap met Arie Kurver „Als trainers heb je gewoon sneller een band met elkaar Je bespreekt eikaars problemen." foto after mougnboer ver, toentertijd tweede trainer op Nieuw Zuid, legde hij dank zij medewerking van de Kat wijkse spelersgroep met goed gevolg de cursus oefenmeester 1 af. Aan die periode bewaart de inspecteur vennootschapsbelas tingen in Rotterdam goede herinneringen. Met de spelers, bena drukt Gudde. heeft ie dan ook geen enkel probleem. Vrijwel na de ont vangst van het felbegeerde pa piertje trad de trainer in dienst van Excelsior Maassluis. Het bleek liefde op het eerste ge zicht. Inmiddels zijn de voethal club uit Maassluis en Eric Gud de al zes jaar met elkaar ver bonden. En er wordt nog een seizoen aan vastgeplakt, hoewel hij voor de winterstop flirtte met andere kandidaten, zoals Quick Boys en 's Gravenzande. Excelsior wilde dat Gudde bleef Zo 'n manier van doen heb ik nog nooit meegemaakt iets. Dat wilde ik koste wat kost voorkomen. Wat overigens niet wil zeggen dat ik voor eeuwig aan Excelsior ben verbonden." Werken in de voet bal sterke duin- en bollenstreek lijkt Gudde interessant 'laat spelen Maar aan een eventue le komst naar deze re Als trainers heb je gewoon snel ler een band met elkaar. Je be spreekt eikaars problemen. Die kun je bijvoorbeeld niet altijd met clubmensen bepraten." Quick Boys stelde Eric Gudde in de eerste wedstrijd van de kampioenscompetitie dan ook niet voor verrassingen. In het gezelschap van Kuruer had hij de Katwijkse ploeg al een keer bekeken en de bijkomende tak tische tips waren hem telefo nisch door de RB-trainer inge fluisterd. Aan geniale vondsten heeft Gudde voor de confronts tie van morgen evenwel niets. Hij moet zijn spelers na het ecnec van afgelopen dinsdag mentaal weer in het gareel knj gen. En dat zal hesi moeilijk zijn. want Excelsior Maassluis is na de nederlaag tegen DOVO goeddeels uitgeschakeld Een toch onverwachte ontwikkeling, want de ploeg van Gudde had aanvankelijk de beste papieren Druk De oefenmeester vermoedt dat zijn spelers door de druk waren bevangen. „Ze speelden een van de mindere wedstrijden. En dan nog hadden we niet mogen verliezen. We kregen voldoende kansen. Het zat topschutter Ron Berveling echter niet mee." Met Berveling heeft Gudde wel een bijzonder trefzekere troef tn handen. Het is Gudde daarom een raadsel waarom de 29-Jari- SAVONI «ANP Maximilian Sciandri heeft zijn debuut in de Giro bekroond met een etappe-overwinning. Tot verdriet van Greg IcMond De Amerikaan, die zich in de Italiaanse ronde voorbereidt op de Ronde van Frankrijk, gokte gisteren in de elfde nt op de dagwinst maar moest in Sa vont- in een sprint-è-deux zijn moei dere erkennen in de rappe Mali aan. Franco Chioccioli bleef lei der in het algemeen klassement, met een seconde voorsprong op Gianni Bugno. leMnnd kwam dit jaar fitter naar Italic dan iedereen voor mogelijk had gehouden. Vorig jaar werd hij (nog als wereld kampioen) door de Italiaanse media afgemaakt wegens zijn belabberde conditie In de Gko De Amen kaan kon zijn revan chegevoelens niet met preata tics onderstrepen. In de Dergrn ging het opnieuw fout. waarna alleen een dagsucces hem nog interesseerde. ontsnapping met de Italianen Sciandri en OoppoUOo Het drietal geraakte echter nooit ver uit de greep van het peloton, dat in de stromende regen aan vmnkehjk in kleine groepjes uit cenvieL Gianni Bugno. lament Fignon en Pedro Delgado liepen daarbij achterstand op maar konden in de slotfase weer aan shining met de eerste groep be Md>Mpn Van de dnr vluchters werd al leen neo prof (".oppolillo achter haald LeMond en s<iandri bic net buiten bereik. In de i IrMond het tegen snelle Sciandri duidelijk ai leggen „Ik wilde de sprint pas opliet laatste moment aangaan maar met het snel naderende peloton moest ik eerder een gok wagen Sciandri was gewoon sneller in de lange spun ver klaarde de Amerikaan, die met ren halve lengte verslagen werd Mathieu Hermans komt beter in vorm IV Brabantse sprinter meldde zkh gisteren in or der de etappe van de Ronde van As furié voor de tweede keer voor de dagwinst Een fotofinish voorkwam het succes De Span laard Guticncc en de Brit Ejttott dnikten hun voorwiel net iets eerder over de finish in Aviles IV Nederlander Dlek Dekker behield de lekleitiul In de Dauphiné IJbér* werd leider Thierry Marie afgrlnst door zijn landgenoot Pascal Li no. die aan zijn rtrrde plaats tn de vierde etappe voldoende bad de eerste plaats over te nemen. De riuaegr ging naar de Frans man Henri Abadic. die in de sprint zijn landgenoot Yvnn Le- oanois versloeg Hik hier moest een fotofinish uitsluitsel geven overgekomen Vlaardingen. niet in het betaal de voethal speelt. „Dan zit je als betaalde dub toch te slapen, als je zo n jonden bij de amateurs Irtal spelen en de trainer zelf wilde evenzeer blijven. „Omdat ik nu eindelijk eens een veelbelovende groep bij elkaar had. ik voelde dat er iets moois ging gebeuren en ais je dan in november besluit dat je aan het eind van het seizoen uit elkaar gaat. dan knapt er gio kieven voor hem praktische problemen. Zoals drukke werk zaamheden en vervoer Uitsluiten doet Gudde evenwel niets. Rijnsburgse Boys kent hij bij voorbeeld op zijn duimpje en lijkt hem een aantrekkelijke dub. Arie Kurver en hij zijn dik bevriende maatjes, vandaar „We hebben elkaar leren ken nen op de cursus en hebben el kaar nooit uit het oog verloren .tuide beseft dal er vik.t hemzelf evenmin een carrière in het profvoetbal in bet ver schiet ligt ..Allereerst kom ik niet op oe cursus coach betaald voetbal, want ais actief voetbal ier (bi) derdeklasser Excelsior 20 uit Schiedam) heb ik te laag gespeeld. Ten tweede vind ik al leen het werken bij de top vijf van de eredivisie interessant I n zeg nou eerlijk, die zitten toch niet op Eric Gudde te wachten Haarlems Dagblad en Leidsch Dagblad zoeken in NOORDWIJKERHOUT omgeving Duinscboten en Langevetdarlaan aan voor de dageti|kse verspreiding van onze dagbladen 17, uur per dag Tegenover deze pob staat een zeer goede betoning Voor intormatie kunt u betten naar 071 161400 en vragen naar Huib v/d Zwaan

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21