Regio Vaak loos alarm bij ouderen Leiderdorp Betasten borsten secretaresse door chef niet bewezen Toptwirlers:Mijn sport gaat boven school' Winkelcentrum Santhorst organiseert Franse dag Appartementen op voormalig terrein Nieuw Voordorp Verzet Alkemade tegen recreatieplan Leiderdorp Woensdag 5 juni 1991 Redactie 071-161400 MIEP DE GRAAFF UES8ETH BUfTINK W1M KOEVOET DORfTH UCTVOET ERJC JAN WETERiNCS Eindredactie AYMOND PEIL Vormgeving; HENK BUIS NIEUWSLIJN Inbraak bij roeiers LEIDERDORP Roeivereniging Asopos de Vliet aan de Leider dorpse Dwarsweteringkade is in de nacht van maandag op dins dag het slachtoffer geworden van een inbraak. Daarbii richtten de ongenode gasien veel schade aan, maar bleef hun buit be perkt tot ongeveer vijftig gulden. De dieven verschaften zich toe gang door de achterdeur open te breken. Eenmaal binnen sloopten zij een aantal kasten. Club mag gemeentewapen voeren LEIDERDORP De rotaryclub in Leiderdorp mag het gemeen tewapen gebruiken boven haar brieven. De club had hiertoe een verzoek ingediend bij de gemeente. In het college is alleen wet houder J.F.W. Veldstra (D66) tegen het besluit. Ze vindt dat al leen de gemeente het wapen mag voeren. Burgemeester en wet houders zullen de Rotary Club vragen een exemplaar op te stu ren van het briefhoofd waarin het gemeentewapen is verwerkt. Wandel- en fietstochten in Noord wijk NOORDWIJK - De VW Noordwijk Promotie organiseert gedu rende de maand juni een aantal wandel- en fietstochten door Noordwijk en omgeving. Dat gebeurt in het kader van het 'Toer- actiefprogramma' van ae ANWB. Deelname is voor Toeractief kaarthouders gratis, andere deelnemers hetalen 3,50 gulden. Routes zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor aan De Grent. De wandeltochten zijn 8 en 10 kilometer lang en zijn eventueel te combineren tot één wandeling. Noordwijk aan Zee, Noord- wijk-Binnen, het strand en de duinen zijn in de tocht opgeno men. De fietstochten zijn 35 en 40 kilometer lang en voeren de deelnemers onder andere naar Katwijk en Wassenaar. LEIDBtDOBP CE ES MENTINK "Het is een goede traditie ge worden dat wij als winkeliers te gen het einde van het school jaar en met de vakantie voor de deur met wat extra activiteiten naar buiten treden", zegt G.|. Minnee, voorzitter van het Lei- derdorpse win kelcentrum Santhorst aan de Santhorstlaan. Vrijdag organ i seert de vereni ging een kinder vrijmarkt en vol gende week woensdag wordt een wielerronde gehouden. De festiviteiten wor den zaterdag 15 juni afgesloten met een Frans spektakel. De wielerdeskundige van het Santhorstbestuur, H. Neute boom, heeft een parcours uitge zet voor de liefhebbers. I let par cours begint aan de Santhorst en loopt via de Van Diepenin- genlaan. Tollenaersingel, Van der Valk Boumanweg. Britten hrug, Van Poelgeestlaan en Laan van Ouderzorg naar de Santhorst. "Het is een vinnig rondje met gevaarklijk bochten werk". vindt Neuteboom. "Het is noodzakelijk dat een val- of calimerohelm wordt gedragen". Fanatieke amateurs en vete ranen worden om half zeven door burgemeester A.JAL. Bruggeman weggeschoten voor een 50 kilo meter lange rit. Aan de burger- ronde kunnen alle Leiderdorp- sers meedoen. Wielervereni ging Swift heeft de organisatie in handen. Lief- hebbers kunnen zich bij Neute boom melden Voorzitter Minnee verwacht veel van de Franse dag, waarbij kunstenaars komen schilderen, portretten tekenen of karikatu ren maken. Kinderen kunnen worden geschminkt. De hele dag zal de Franse vlag wappe ren. zijn Franse lekkernijen te eten en wordt muziek ten geho re gebracht. Franse dag Leiderdorpse winkeliers 'goede traditie LEIDEN VEEL MAJORETTES 'HET IS ARROGANT denken dat ze ook aan van Leiderdorp om over twirlen doen, maar dat is de bestemming van gron- helemaal niet zo'den in Alkemade te pra ten' VOORSCHOTEN DORITH UCTVOET Op het braakliggende stukje grond op de hoekvan de Voor- schotense Leidseweg en de Badhuisstraat, verrijzen straks 70 tot 75 vrije-sectorapparte- menten. Hier stond vroeger het kindertehuis Nieuw Voordorp. De woningen worden gebouwd in vier woonblokken en bestaan uit maximaal vier bouwlagen. Onder de woningen verschijnen garages. De prijzen liggen tussen de 2.5 en 4 ton per appartement. Enkele penthouses zullen duur der zijn. In eerste instantie ko men Voorschotense en Leidse ingezetenen voor de woningen in aanmerking. Op de grond van Nieuw Voor dorp zouden in eerste instantie kantoren komen, de bouw ging echter niet door, omdat er voor kantoorruimte op deze plek geen belangstelling bestaat. Het bouwen van de kantoorgebou wen stuitte overigens op groot verzet bij omwonenden, omdat zij vreesden voor verkeersover last, parkeerproblemen en hori zonvervuiling. Desondanks ziet het college het bouwen van vrije-sectorappartementen als enig alternatief voor niet-ge- wenste kantoorgebouwen. Grondeigenaar Ballast Ne- dam zal een landschapsplan maken voor het groen rondom de woningen. Nadat de ge meente met het plan heeft inge stemd zal de grondeigenaar het op eigen kosten uitvoeren. Dit geldt ook voor de renovatie en de inrichting van het bos langs de Leidseweg. Ballast Nf dam of een op te richten vereniging van eigenaren zal het onderhoud voor haar rekening moeten ne men. DEN HAAG/ZOETERWOUDE/HILLEGOM PERSBUREAU CERBERUS Een 31-jarige man uit Hillegom die zich zou hebben vergrepen aan de borsten van zijn Zoeter- woudse secretaresse is gister middag vrijgesproken. Politie rechter mr. E. Timmermans kon niet beoordelen of de aanklacht van de vrouw op waarheid be rustte of dat ze het verhaal had verzonnen uit jaloezie of wraak, zoals de man beweerde. „In ge val van twijfel, dient vrijspraak te volgen", aldus de magistrate. De verdachte viel snikkend van vreugde in de armen van zijn echtgenote. De vrouw had altijd in zijn onschuld geloofd. De vrijspraak volgde ruim een jaar nadat de aangifte van de voormalige secretaresse op het politiebureau binnenkwam. De vrouw verklaarde dat haar chef al tijden handtastelijk was, haar uitnodigde bij hem thuis en met haar op vakantie wilde. Al die tijd had zij zijn avances afgewezen. Toen zou de man haar op 18 april bij de borsten hebben gepakt tijdens het uitty pen van een stuk. "Ik kon geen kant meer op, ik-zat tussen hem en mijn bureau ingeklemd", vertelde de administratief me dewerkster aan de recher cheurs. Toen zij navraag deden bij een andere secretaresse, schilderde deze een .stille, ge niepige gluurder die haar tel kens met zijn ogen uitkleedde'. De officier van justitie, achtte de ontucht bewezen en eiste 750 gulden boete, hoewel hij toegaf dat er geen sprake was van 'overduidelijk bewijs'. Hij moest afgaan op de verklarin gen van de twee secretaresses en familie van de aangeefster. die .ontreddering' bij haar had- Na het horen van de eis ging de advocate van de verdachte, mr. E. de Leon, driftig aan de slag. Haar cliënt bleek de ont slagprocedure te hebben bege leid van de vrouw die hem later een 'geniepige gluurder' noem de. De advocate voorzag een mogelijke wraakactie. Ongeloofwaardig Ook de verklaringen van het slachtoffer dat de aangifte deed, waren volgens haar volstrekt ongeloofwaardig. Zij toverde een situatieschets van het kan toor tevoorschijn en duidde aan dat de dunne prefab-tussen- wandjes nooit hadden kunnen voorkomen, dat het overige per soneel van de volgepakte afde ling iets van de scènes moet hebben gemerkt. Verder zou het verhaal over de vastgegrepen borsten pas bij de politie boven tafel zijn geko men, hoewel daar tijdens diver se gesprekken tussen het slacht offer en de directie van het be drijf niet over was gerept. Zij weet de beschuldiging aan de labiele toestand van de vrouw, die door de leiding voortdurend op slordigheden en wanpresta ties werd betrapt. Ten slotte vond de raadsvrouwe het vreemd dat het slachtoffer met ander personeel kort voor het vermeende voorval nog op kraamvisite was geweest bij de echtgenote van verdachte. De advocate bracht met haar pleidooi de officier in twijfel, die daarop de rechter verzocht eerst het slachtoffer te horen. De rechter besloot echter tot vrij spraak. De aanklager liet weten niet tegen die beslissing in be roep te zullen gaan. De gemeente Alkemade heeft geen enkele behoefte aan een recreatiegebied in de Rode- en Bospolder. Dat bleek gister avond tijdens een vergadenng van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Daar kwam de structuurschets van de gemeente Leiderdorp over dat gebied aan de orde. Het recrea tiegebied in die schets ligt voor een deel op het grondgebied van Alkemade. Leiderdorp wil een grote re creatiepias langs de provinciale weg tegenover sportpark de Bloemert. Rond de plas komt een groen gebied met een weg er doorheen. Wat Alkemade be treft kan Leiderdorp het plan wel vergeten. „Ik vind het arrogant van Lei- derdorp om over de bestem ming van gronden in onze ge meente te praten," zei CDA'er J. Duivenvoorden. WD-raadslid A. van den Bogaard vond de gang van zaken ook niet correct. „Voor mijn fractie hoeft dit plan ook niet. Het lijkt mij zonde van de Leiderdorpse belastingcen ten. dat men zich hiermee bezig houdt." De WD'er kondigde aan, dat hij zijn partijgenoten in Leiderdorp duidelijk gaat ma ken dat dit geen manier van doen is. Wethouder W Nugteren (CDA) nam de buurgemeente nog enigszins in bescherming. „Het plan is daar in de raads commissie behandeld. Daar is juist aangedrongen op zorgvul digheid en overleg met ons in eCB vroeg stadium. Het is zeker niet de bedoeling een overval te Voorschotense meisjes draaien mee in Europese top Het kindertehuis Nieuw Voordorp op de hoek van de Badhuisstraat en Leidseweg. Op deze plek verrijzen straks 70 tot 75 vrije-sec- torwoningen in maximaal vier bouwlagen. ar CHIEFFOTO Gemeente spreekt importeur alarmeringstoestel aan LEIDERDORP DORTTH UCTVOET De alarmeringsinstallatie voor ouderen in Leiderdorp vertoont gebreken. De nieuwste appara ten, die vorig jaar werden inge voerd. veroorzaken nogal eens loos alarm. De gemeente heeft met de importeur de afspraak gemaakt dat defecte apparaten mogen worden teruggebracht. Toen overwegen de gemeente en de Stichting Gecoördineerd Ouderen Werk (GOW) over te gaan op een nieuw alarmerings systeem De GOW en de gemeente Lei derdorp vragen zich af of de ge meente de huidige alarmerings installatie moet aanhouden. Door de defecten en de inge wikkelde apparatuur moest het aantal installateurs vorig jaar van vier naar zes worden uitge breid. "En zes installateurs op 55 apparaten is wat veel", con cludeert een gemeentewoord voerder. Ook zouden de batte rijen, die een paar tientjes per stuk kosten, eerder op zijn dan verwacht. Volgens de gemeente komt het loos alarm vooral voor bij de 20 apparaten die vanaf december 1989 werden inge voerd. Vorig jaar was er 21 keer sprake van terecht alarm, maar 53 keer ging het alarm voor niets af. Volcens W. van den Bos, woordvoerder van importeur Nieuwenburg Care en Commu nications heeft een klein ge deelte van de apparatuur te kampen met een stoornis in de software. Het bedrijf heeft de fout inmiddels hersteld. Na een boze brief van de gemeente heeft zijn bedrijf defecte appa ratuur teruggenomen en nieu we apparaten geleverd. Ook in grote gemeenten zoals Den Haag en Rotterdam wordt het systeem gebruikt. Behalve van Leiderdorpse zijde zou het be drijf pas uit een andere ge meente klachten hebben ont vangen. Leiderdorp zou inmiddels twee of drie apparaten hebben ingeleverd. Volgens de gemeen tewoordvoerder zijn het er ech ter 'minimaal vijf geweest. Nog steeds treden problemen op bij nog niet verwisselde apparaten. Op dit moment beschikt de gemeente over 55 toestellen. Vorig jaar heeft Leiderdorp tien apparaten aangesloten, maar dat aantal voorlopig niet verder uitbreiden. Volgens de gemeen tewoordvoerder heeft dat niet alleen te maken met een even tuele overstap naar andere ap paratuur, maar ook met het feit dat de thuiszorg het alarme ringsproject in de toekomst wellicht overneemt. In de toekomst wordt de in stallatie misschien aangesloten op een regionale of landelijke centrale. De meldingen komen op dit moment bij de centrale in het St. Elisabeth-ziekenhuis binnen. Het ziekenhuis heeft toegezegd dat het aantal tot honderd mag groeien. De Stich ting Gecoördineerd Ouderen werk verwacht een gestage groei van het aantal installaties in de toekomst. VOORSCHOTEN» MARINSKE HORSTMAN „Twirlen wordt niet erkend als sport, ze zeggen dat het een hobby is", /egt een verontwaar digde Gina van der Meer (12) uit Voorschoten. Samen met haar zusje Ariëlie (9) deed Gina vorige maand mee aan de Eu ropese Kampioenschappen Twirlen in Frankrijk. Daarbij eindigde Ariëlie als vijfde en be haalde Gina de negende plaats. De twee zusjes Van der Meer zijn allebei 'gek' van twirlen. Ze houden leder een plakboek bij van alle evenementen en wed strijden en trainen drie tot vier keer in de week bij Twirl Vereni ging Leidachendam rrVL). Twirlen is een combinatie tus sen majorette, ballet en tur- nen". legt Ariëlie uit en Gina voegt daar aan toe: „Veel majo rettes denken dat ze ook aan twirlen doen. maar dat is hele maal niet zo. Bij majorette wordt de baton vaak. op een heel andere manier de lucht in gegooid. Bij twirlen is je hou ding heel belangrijk en moet je ook lenig zijn". In het kort be staat het twirlen uit een paar onderdelen: individueel twirlen, het strutting ("meer het mar cheren, waarbij je de stok niet mag opg«K)ien") en twee ixiton ("met twee batons en dance- twirl"Officieel bestaat de sport in Nederland pas vier jaar. Te Jong Voor Gina was het niet de eerste keer dat ze zich had gekwalifi ceerd voor een groot kampioen schap. „De nummert één. twee en drie bij de Nederlandse Kampioenschappen mogen door naar de WK of EK. Bij de eerste NK werd ik kampioen maar mocht ik nog niet mee naar de EK omdat ik te jong was", vertelt Gina. Vorig jaar werd ze wederom eerste bij de NK en mocht ze wel door naar het WK. Daar behaalde ze de vijfde plaats. Voor Ariëlie was het voor het eerst dat ze mocht meedoen aan een EK. Voor de wereld kampioenschappen was ze vo rig jaar nog te jong. maar ze kon toch van de partij zijn omdat haar leeftijdsgroep. de 'peewee s', de opening mochten verzorgen. "Op het EK heb ik dit pakje ook aangehad", zegt Ariëlie wijzend op haar pakje met felgeldeurde paarse, gele. oranje en groene ruiten. Dat hoorde bij mijn narrenmuziek Gina legt uit dat bij de dance twirl iedereen een nummer ver plicht op muziek van de bond moet twirlen en een thema nummer moet uitbeelden. "Zo beeld ik een Hongaarse waar zetter uit op Hongaarse mu- Flikflakken Gina gaat vier keer en Ariëlie drie keer in de week trainen in Leidschendam. Voor haar hou ding deed Gina eerst ook nog aan ballet, maar die combinatie werkte op den duur niet meer. Het huiswerk schoot erbij in Gina: „Maar mijn sport gaat bo ven mijn school". Het liefst zou Gina naast het twirlen speciale trainingen willen volgen bij een gymnastiekvereniging om rad- De Voorschotense zusjes Gina (links) en Ariëlie van der Meer. die hoge ogen gooien bij het twirlen. slagen en flikflakken goed onder de knie te krijgen "Dat soort bewegingen zijn bij twirlen ont zettend moeilijk", aldus Gina. Ariëlie ia er van overtuigd dat ze ooit kampioen wordt. "Dat lukt me wel", zegt ze ondeu gend. Ook Gina traint met dat dod „Hi| OOM leniging /itlcn de besten en dat komt gewoon omdat we een hardstikke goeie lerares hebben. Carla Hulshof'. Op de vraag of zij hoopt wereld kampioen te worden zegt ze: 'Tuuriijk. daar doe je het eigen- FOTO JAN HOLVAST lijk toch voor". Meisjes en jongens die geïnte resseerd zijn in twirlen kunnen zich opgeven bij TVL, tel: 070 - 3202077. De avondvierdaagse in Voorschoten ging gisteravond van start onder herfstachtige weersomstandigheden. Toch deden vele Voorschotenaren e. Ze begonnen bij het SVLV-terrein op het Burgemeester van der Hoeven sportpark aan de Juliana van Stolberglaan en konden kiezen voor ichillende afstanden.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20