Sport De Munnik moet een treetje lager -ft, Regiorenners niet op dreef Veenstra laat Raas lachen in eigen huis Cosac blijft nog jaar bij Dekker Leidse Hout viert kampioenschap Toernooienreeks begonnen LeMond en Fignon verliezers Maandag 3 juni 1991 R«dactie: 071-161400 HERMAN JOUSTRA AO VAN KAAM TIM BROUWER DE KOMNG ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOV ROB VAN DER ZANDEN GUS VAN OOSTEN Eindredactie RAYMOND PBl Vormgeving: RUTCER j HOOGERDUK 18 Voor twee tweedeklassers uit de regio viel gisteren, tijdens de laatste tenniscompetitie- ronde, het doek. In navolging van Unicum 2 zullen ook Unicum 3 en De Munnik 1 vol gend jaar hun partijtjes in de derde klasse spelen. Zee en Duin ontsprong de degrada- tiedans. Na het kampioenschap van Hillegom vorige week, viel er gisteren voor de re gioteams niets te vieren. LEIDEN JAN BROUWER DE KONING Het wonder, dat De Munnik I moesl vrijwaren van degradatie, bleef gisteren uit. De Leiderdor pers verloren 'gewoon' met 7-1 van Amstelpark 4, terwijl het niet meer dan een punt mocht verspelen. Marcel Lolling beet de spits af teaen Michel van Beek. verweerde zich kranig, maar verloor met 4-6 en 6-7. Ook Saskia Paauw kon in de wedstrijd Dc i het zadel hel pen. Natalie Venekamp zege vierde na ruim twee uur met 6- 2, 6-1 van de Leiderdorpse, waardoor de degradatie van de thuisclub een feit was. Hierna speelden de Munnikers de wed strijden plichtmatig uit. Ange lina Hammers uitgezonderd, zij redde namelijk voor de Leider dorpers de eer. De tennissers van Zee en Duin reisden gisteren naar Am sterdam af om in ieder geval één punt van loy Mozaiek af te snoepen. Dat ene punt hadden de Katwiikers nodig om zich in de tweede klasse te handhaven. De missie naar Amsterdam was een succesvolle. )an-Willem Lugthart Co. keerden maar liefst niet drie punten terug naar Katwijlc Punten die het te danken had aan Leon Damen. "Wij zijn deze competitie nooit echt in de problemen ge weest". blikt Lugthart terug. "Over het algemeen hebben we goed gespeeld, behalve dan in de wedstrijd tegen Hillegom. Dat Hillegom kampioen is ge worden verbaast me trouwens niet. Dat team heeft zijn titel al in de voorbereiding gewonnen. Zij hebben hard getraind". Voor de spelers van Meren- wljk 1 verliep de laatste compe titiedag uit op een fiasco. Niet vanwege de einduitslag (6-2 winst), maar ¥MM«gi M Dl I nier waarop tegenstander De venter zich presenteerde. Beide ploegen waren vooraf al zeker van lijfsbehoud, wat voor De venter reden was om Merenwijk een 'papieren-remise' voor te stellen. De thuisclub weigerde dit resoluut. "Er was redelijk veel publiek dat toch speciaal voor ons komt, en, ook belangrijk, onze sponsor zat ook op de tri bune. Alleen daarom al kun je het niet maken om zonder te spelen de punten te delen", al dus een veront waardigde Freek Tanis na afloop. Na veel heen en weer gepraat was Deventer bereid alleen de vrouwenenkels en mannendubbel te spelen. Irma van Seeters en Natalie van der Voort waren tot op het bot geladen en liepen in een mum van tijd over hun tegen standers heen. Ook het koppel Tanis/Marc Fleischeuer zege vierde. Omdat Deventer op een onbewaakt ogenblik vi.i het wedstrijdformulier zich de ze ges van beide mannenenkels nad toegeëigend, stond op dat zelfde formulier uiteindelijk een 6-2 uitslag. Dit document gaat vergezeld van een Merenwijk- kJacht naar de KNLTB. Hekkesluiter Hilverheide bracht Unicum 3, dat nog een minime kans op lijfsbehoud had, de doodsteek toe. De 's Gravenlanders, vorige week zelf reeds afgedaald naar de derde klasse, zegevierde met 6-2. Na de enkelspelen was duidelijk dat de Leidenaars tevergeefs naar Utrecht waren afgereisd. Weliswaar won Perry Pauw van René van Stunveldt en bond jacqueline Pauw Janine Gele- vert aan de zegekar, maar dat was niet genoeg. Het vorige week reeds gedegradeerde team van Unicum 2, besloot de com petitie in stijl. Voor de zevende keer in successie keer beten de Leidse tennissers in het stof (7- 1). Ook in dit slotduel kon Uni cum maar één vrouw op de been brengen, wat andermaal neerkwam op drie verliespun- ten. Omdat slechts Marquerite Patiwael in staat was een partij te winnen, werd het totaal aan tal verliespunten voor Unicum 2 deze competitie bepaald op 42. Waarvan er om uiteenlopen de redenen 17 cadeau werden gedaan Het kampioensteam van Hillegom liet zich ook het deSsert van deze competitie goed smaken. Het Zeeuwse ZTC kreeg in eigen huis met 3-5 klop. Beide partijen waren met deze stand In hun nopjes, im mers Hillegom bleef ongeslagen en ZTC verzekerde zich van nog een jaar tennis in de tweede klasse. DE NIEUWE'LOOK'van Dekker is 'een schitteren de vent', zegt coach De Bruijn. LEIOEN HANS BROERE Nu de competitie op zijn einde is gelopen, wordt vandaag het toernooicircuit geopend. Ge durende drie maanden zal op alle parken in het district Leiden weer Bestreden worden om een van de acht plaatsen Dij de traditioneel, aan het eind van het seizoen, te verspelen Masters. De Katwijkse Lawn Tennis Vereniging bijt dit jaar het spits af met een C- en D-toernooi. Op Katwijk is het deelnemersveld niet echt groot maar niet de geringste spelers doen mee. Bij de vrouwen wordt het veld in C aangevoerd door twee aanstormende talenten. Jolanda Mens en Ruby Pennings. Walther Jacobs voert bij de i de C-lijst aan. TENNISMEDEWERKER Om zich te kunnen handhaven In de derde klasse moest Dek ker 2 met 7-1 winnen van Bos- heim 4. Tot grote opluchting van de Warmonders werd dat doel zelfs overtroffen. Met 0-8 lieten zij de Bussummers gedes illusioneerd achter. Llsae moest met dezelfde cij fers (7-1) van Popeye GS 4 win nen om niet te degraderen, maar het was al snel gedaan met de hoop op een dergelijk resultaat doordat de vrouwen hun singles verloren: 5-3. OLTC 1 is op de laatste speeldag eede- gradeerd naar de vierde Idasse. In en tegen Zaandam werd kansloos met 0-8 verloren. Leidse Hout 1 zegevierde te gen medetitelfavoriet Holy 2 met 2-6. Zee en Duin 2 werd gisteren eveneens kampioen. De Katwijkers moesten één punt achterstand op De Munnik 2 zien weg te werken. Zelf lieten zij niets aan het toeval over door Heemstede 1 met 8-0 te verslaan. Voor De Munnik 2 was de ka ter des te groter omdat zij dit seizoen als de belangrijkste kampioenskandidaat gezien werden. Johan Draulans kon ri vaal Eric Bolten van Unicum 4 niet van zich afschudden. Het derde en het vierde van De Munnik hebben zich beiden weten te handhaven. De Mun nik 3 verloor met de jeugdige invallers Wim den Hartog en Edwin Leunisse eervol met 3-5 van Tiod 1 terwijl De Munnik 4 de punten deelde met Oranje TC 3. Casino leed weer een zware nederlaag. Tegen Merlenhove redde Hanneke Rother de eer door haar enkelspel in twee sets te winnen. Forescate verloor met 7-1 van Brederode 2. Me renwijk 2 zijn verblijf in de vier de klasse op de valreep met mi nimaal een jaar verlengd door met 5-3 te winnen van Buiten- veld 1. Pascal Jongmans en In- grid Kruit waren zowel in hun singles als in hun dubbel suc cesvol. Hillegom 2 is dankzij een 8-0 overwinning op Alkmaar 3 op een keurige tweede plaats ge ëindigd achter het zeer sterke Hoom terwijl het derde on danks het 2-6 verlies tegen Vin- keveen 1 zich ook heen weten te handhaven. WARMOND ROB VAN PER ZANDEN George Cosac stelt zijn niet ge ringe tenniskunsten nog een iaartje langer in dienst van Dek ker Tennis. Met de verlenging van het contract van de begena digde Roemeen en de 7-1 zege op Leimonias 2 boekte de War- mondse hoofdklasser gisteren dus dubbele winst. Dekker hoopt dat ook Moni que Kiene nog een seizoen blijft. Binnen enkele weken neemt de 16-jarige Haagse een beslissing, maar coach Carel de Bruijn verwacht dat ze 'ja' zal zeggen. En omdat Michael van den Berg ook aanblijft, kan Dek ker volgend seizoen opnieuw als titelkandidaat de baan op met een team dat nagenoeg ge lijk is aan het huidige. De nieuwe 'look van Dekker is aangeslagen. Vooral George Cosac is in de Veerpolder enorm goed bevallen. "Het is een schitterende vent", zegt De Bruijn. "Hij traint hier doorde weeks soms gewoon met de re creanten. Dat maakt hem alle maal niks uit. Hij wilde zelf dol graag nog een jaartje doorgaan. Net als wij". De publiekslieve ling uit Roemenië zorgde dit seizoen niet alleen voor veel punten bij de Warmonders, maar ook voor de broodnodige variatie die tegenwoordig op veel tennisbanen zoek is. Samen met zijn teamgenoten Margot van Overloop, Kiene en Van den Berg luidde de 23-jari- ge Cosac het seizoen uit met een klinkende zege op de reser ves van Leimonias. Dekker ein digt door die overwinning op slechts vijf punten van kam pioen Thor Rood Wit. Als Dek ker Tennis de kwestie rond San dra Begijn (de Zeeuwse werd halverwege het seizoen door de bond geschorst omdat ze in twee competities uitkwam) be spaard was gebleven zou de ploeg nog veel moois hebben beleefd. Want behalve het wee- vallen van de talentvolle speel ster kreeg Dekker ook nog een 'korting' van drie punten opge- Slotakkoordje Door de zaak-Begijn kreeg de rest van het team niet de aan dacht die het verdiende. In het slotduel van de competitie pers te de vroegtijdig uitgeschakelde kampioenskandidaat er daarom nog een mooi slotakkoord je uit tot grote vreugde van de Dek ker-aanhang. Margot van )ver loop won voor het eerst in haar single en heeft de overgang van het Amerikaanse hard-court naar gravel nu overbrugd, al is het wat laat. Cosac trok vooral de aan dacht. De Oosteuropeaan speelt niet alleen goed maar gooit er bovendien altijd wat geintjes tussendoor la Yannick Noah. Cosac vertrouwt op zijn balge voel en dan loopt het meestal goed af. Soms staat hij nog aan zijn racket of schoenen te frie melen - of deelt nog even een knipoog uit aan een supporter - terwijl de tegenstander aan de service begint. Maar met speels gemak retourneert hij vervol gens de ballen. "Het enige ge vaar is dat hij soms iets te veel gaat goochelen", zegt coach Ca rel de Bruijn. Maar gisteren was er weinig gevaar. Cosac zag zelfs nog kans om een boeketje samen te stel len voor de umpire tijdens de dubbel met Michael van den Berg. Toen hij moest uitwijken tijdens een rally liep hij het bloemendecor op het centre- court aan stukken. De kapotte narcissen smeedde hij tot een handzaam bloemstukje en overhandigde het de scheids rechter. Zijn optreden getuigt dus niet alleen van balgevoel maar ook nog van romantiek. Hij mag blijven. Uitslagen Dekker Leimonias: Cosac - Maris 6-2, 6-4, Van den Berg - Verbeet 6-3, 6-4. Kiene Tjong 6-0, 6-2, Van Overloop Lugt 6-3, 6-0, Van Overloop- /Kiene - Lugt/Tjong 6-1. 1-2. opgave Leimonias na rugbles sure Lugt, Van den Berg/Cosac Maris/Verbeet 6-4, 6-7, 7-5, Van Overloop/Cosac Tjong/Maris 3- 6, 2-6, Kiene/Van den Berg Lugt/Verbeet 6-3,6-4. Unicum Unicum sloot het seizoen in stijl af, met een nederlaag dus. De Leidse degradanten gingen bij Hilversum met 7-1 onderuit. De Unicummers zullen volgend jaar de in de hoofdklasse opge dane ervaring moeten aanspre ken pm in de eerste klasse een rol van betekenis te spelen. In Hilversum wisten alleen Wouter van der Heyde en Bionda Zon- derop in de gemengde dubbel te winnen. Ronde van Limburg doodsaai WIEIERMEDEWERKER Rinus Ansems uit Chaam heeft gisteren opnieuw de Brabantse wielerclub De longe Renner een grote zege geschonken. Was het vorige week Ad Tak, die als clubrenner de sponsorplocgcn In de Olympia's Ronde de baas was, nu was het de beurt aan de 34-jarige Ansems. Zestien kilo meter voor het einde sprong de routinier weg uit het peloton en liet ook de vluchters Wolfs kamp, Pijpers, Gerritsen en de Belg De Zwet achter op de Slin- gerberg. Na een Imponerende solo klopte hij zijn achtervolgers met 37 seconden voorsprong. De Umburgse klassieker, al wrer voor de 43ste keer gere den, had dit jaar in de laatste vijftig kilometer liefst tien be klimmingen. Ondanks die han dle ap kwam altoen Amma 00 lerend Steln binnen. Achter hem sprintten ruim vijftig ren ners voor dc overige ereplaat sen. Na 186 zware kilometers nog geen afscheiding. De wic- lerkenners begrepen er dan ook niets van. De moeilijkste klas sieker kreeg een sterke winnaar, dank zij het goede teamwerk van Ansems ploeggenoten Tak en Melsen. Saai Toch heeft de Ronde van Lim burg nog nooit zo'n saai verloop gehad als dit jaar. Het aantal tempoversnellingen was zo ge ring dat bij de eerste doorkomst in Stcin, na 133 kilometer, nog zeventig renners voor dc eerste plaats in aanmerking kwamen, baarbij zaten ook Arnold Stam en de nog jonge Koudekerker Femand Warmerdam. Met veel bravour had de 20-jarige ex- triathlonatleet zich bij de beste geschaard. De Swift/Casba-be geleiding keek de ogen uit toen Warmerdam met gemak voorin meereed bij de beklimmingen van de Fromberg, Gulperncr- berg en Cauberg. Hij maakte het helemaal bont. toen hij brutaal demar reerde en honderd meter voor sprong nam. Na 150 kilometer moest het kleine talentje pas lossen. Niet op een heuvel, maar juist op een vlak stuk bij Elsloo. De teleurstelling was daarom des te groter. Een ande re tegenslag voor de leidse aan hang was dat Arnold Stam op de Snijdcrsberg een 'ram' kreeg. De Brabander kreeg de benen niet meer rond en moest het peloton met lede ogen laten gaan. Eerder kreeg het kleedlo kaal voortijdig bezoek van Rcné van der Salm (Woubruggc). Jan Hendrik Lagerweij (Woubrug gc), Robin van Kcsscl (Ter Aar). Tom de long Roelofarend s- veen) en Frank van Veenendaal (Sassenheim). De laatste had zaterdag in Papendrecht nog een derde plaats behaald, maar is hard toe aan een tijdje rust. Zlin rugblessure, opgelopen in Olympia's Ronde, is nog niet genezen en kan het zware werk (klimmen) nog niet aan. Mol temationale Ronde van Midden Zeeland. De Zeeuw Peter Mol reed de gehele wedstrijd aanval lend en kwam tot tweemaal toe alleen aan de leiding. Toen er in de finale zeven renners uit het peloton wegreden, was Mol er weer bij. De Rus Dsoeba trok de sprint hard aan en kreeg Peter Mol in zijn wiel. Pas op de streep gingen er nog enkele ren ners over het tweetal heen en mocht Rqb Compas de bloe men ophalen. Peter Mol werd verdienstelijk vijfde en verdien de hiermee een selectieplaats voor het Nederlands kampioen schap. eind juni in Meerssen. De nieuwelingen reden zater dag de Omloop van de Maasval lei. In een massasprint kwam Ferry de Ruiter als dertiende uit de bus. André Mohlmann (Lei den) kwam als vijf en twintigste ook nog in de prijzen. De junio ren (Mark Varkevisser, Etienne Vergeer en Rik van Wetten) kwamen in Limburg niet uit de verf behoefde zich niet bij de prijsuitreiking te melden. Bos Amateur F.rik Bos is na zijn ziek te weer op de goede weg. In Pa pendrecht eiste hij een vijfde plaats voor zich op. Vital Tim mermans. in Midden Zeeland lek gereden, werd vierde in zijn woonplaats Putte. Robin van Kessel (Ter Aar) was vrijdag op de wielerbaan Sloten de gehele nationale se lectie de baas en mag zich een jaar kampioen van Amsterdam noemen. De Leiderdorpse Ma rion Borst was het snelste meis je In het Drentse Schoonoord. lan Hendrik Lagerweij. Her man Bakker. Erik van Nieuw- kerk. Vital Timmermans en Pe ter Mol staan zaterdag aan de start in het Zeeuws Vlaams Wielerweekend. GOES» PO HEUVELMAN CORRESPONDENT GPD Alsof ze hun baas in eigen huis extra willen behagen, zo gedre ven zijn de renners van Raas al tijd bezig in de Ronde van Mid den-Zeeland. De recente erelijst van deze professionele wieler koers spreekt boekdelen. Gerrit SoUeveld ('86 en '90). Jean-Paul van Poppel ('87), lelie Niidam ('89) ontfermden zich de afgelo pen jaren namens de ploeg- Raas over de hoofdprijs in start en finishplaats Goes. Wiebren Veenstra, sprinter van-dienst bij Buckler, trok za terdag die lijn door en nam overtuigend de 32e editie voor zijn rekening. Dat kan geen toe val meer zijn, die zegedrift moet welhaast worden veroorzaakt door de Zeeuwse meester, zelf primus inter pares in 1983. Raas weigert, met de nuchterheid die hem eigen is. enig verband te zien. ..Ik doe niets bijzonders, hoor. Ik hou van te voren niet eens een ploegbespreking. Ik zeg alleen tegen ze: Kijk naar de bomen en je weet waar je met die wind moet rijden." Wiebren Veenstra heeft die hint in elk geval goed in zijn oren geknoopt. De Fries, die voor het fietsen domicilie heeft gekozen bij de Belgische grens (Klein Zundert) en als amateur op hetzelfde parcours ook al eens succesvol was. bleek zeer attent toen er in de slotfase al lerlei 'slagen' vielen. Voortdu rend vertoefde hij op de eerste rij, die naarmate de meet in zicht kwam, aan regelmatige verdunning onderhevig was. Veenstra gaf met zijn kleine, ge blokte postuur geen krimp, van welke kant de krachtige noorde lijke bries (windkracht 6) ook kwam. En aan het eind van de rit had hij nog zoveel over dat hij afgetekend het sprintgevecht met zijn zeven overgebleven concurrenten won. Dat was de Harekiet (zo wor den de inwoners van zijn ge boortedorp Harkema genoemd) trouwens ook aan zijn stand verplicht, want hij geldt met Jean-Paul van Poppel als de snelste jongen van het vader landse peloton. Hoewel het dit seizoen nog niet tot een onder linge confrontatie is gekomen, lijkt Van Poppel weer nummer één te zijn gezien zijn acht over winningen. waarvan er vier wer den behaald in klassieke sprint festivals tijdens de Ronde van Spanje. In de slotkilometers ging het van dik hout zaagt men plan ken. Er werd zodanig gebuffeld, dat in de slotkilometers toch niet kinderachtige coureurs als Adrie van der Poel, Henk Lub berding, Carlo Bomans, Allan Peiper en wereldkampioen Rudy Dhaenens (komt hij dit seizoen nog in vorm?) zonder pardon werden gelost uit de kopgroep. Alleen Peter Pieters en de Belg Ronny van Holen hielden stand. Getweeën pro beerden zij de sprint naar hun hand te zetten, maar Veenstra bleek over veel meer reserves te beschikken en maakte de zaak koelbloedig af. OTTA Pt CASTELLO ANP/SIP Del Tongo beheerste in het weekeinde de Giro d'Italia. Za terdag verdedigde Franco Chioccioli in de beklimming van de Terminillo met succes de rose leiderstrui. Gisteren won ploegmakker Cipollini. Verliezers waren Laurent Fignon en Greg LeMond. Zij moesten zaterdag respectieve lijk 1.10 en 2.38 op de koploper inleveren in de rit die gewon nen werd door de Sovjetrus Poelnikov. De Italiaanse riva len Chiappucci en Bugno be hoefden geen terrein prijs te geven. Chiappucci knabbelde giste ren vier tellen van zijn achter stand af door in een tussen- sprint als tweede te eindigen. Mario Cipollini boekte in de rit over 179 kilometer van Rieti naar Citta di Castello zijn tweede overwinning in de Ronde van Italië. Evenals in de derde etappe was hij Ab- doesjaparov te snel af in de sprint. Het was de negende ze ge van het seizoen voor de 24- jarige Italiaan.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18