Sport Kulker fit terug van hoogtestage Leiderdorpse bridgeclub viert 'trots' jubileum MODERN TIMES BIJ HAPPY LIVING Van Lith vaart winnende koers Manager Wolthuis opgestapt bij Twente HET LEUKSTE WOONHUIS VAN NEDERLAND 7VG Donderdag 30 mei 1991 Redactie. 071-161400 Eindredactie PAUL DE TOMBE Vormgeving: HENK BUIS 28 NIEUWSLIJN Gratis volleyhal voor de jeugd LEIDEN De Leiderdorpse volleybalvereniging Leython houdt een jeugdactie. Elke dinsdag in juni is er een gratis vol- leybalinstuif, waar iedereen tussen de 10 en 18 jaar kan komen kennismaken met de sport. Plaats: sporthal De Does aan de 1 loogmadesweg in Leiderdorp. Tijd: 17.30 uur tot 19.00 uur. Van tevoren aanmelden is niet nodig. Tijdens de instuif ko men de belangstellenden in aanraking met alle facetten van het volleybalspel, zoals het bovenhands spelen, het serveren, passen en smashen. De Leiderdorpse volleybalvereniging Ipy thon heeft een bloeiende jeugdafdeling, maar uiteraard ook senioren. Een van de trainingen bezoeken is mogelijk. Infor matie bij Gert-Jan de Zwart: 884082 of Albe Klijn: 895222. Zwarte bal helpt Essaadi aan zege LEIDEN ADe zwarte bal besliste uiteindelijk de finale van het vier-zalentoemooi snooker. Leidenaar Kees Essaadi, die daarvoor al een 3-1 achterstand in frames had weggewerkt, potte de bal via 'een dubbel' en versloeg daarmee AJphenaar Wilbert van der Klugt op de valreep: 4-8. De finaledag in de Ouwe Stal in Leiden was toch spannend. Ook de kwartfinalepartijen tussen Parkas Kalicharan en Milco Schermer (4-3), en Jimmy Ellis en Job Bavelaar (4-3) werden in de zevende frame beslist. De latere winnaar Esaadi kreeg een bye omdat Nederlands kampioene Linda Paauw de voorkeur gaf aan een vrouwen-ranking-toernooi. Van der Klugt walste André Vuyk in vijf kwartier plat: 4-0. In de halve eindstrijd maakte Van der Klugt vervolgens korte metten met Job Bave laar, terwijl Essaadi Kalicharan geen kans gaf: 4-1. HAN KULKER EN Her man Hofstee meldden zich gisteravond in Leiden voor het eerst na hun Zuidfranse hoogtestage aan het atletiekfront Snelle 800 meter van Regina van Duyn 2Han Kulker heeft bewezen dat hij fit is teruggekeerd van een trainingsstage in de Franse Pyreneeën. De Leidse atleet liep gister avond bij een avondwed strijd van zijn club De Ba taven een 800 meter in 1.52,0. Regina van Duyn, clubgenote van Kulker, liep haar 800 meter ook goed. Ze finishte in een persoon lijk record van 2.13,6. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Aangetrokken door het mooie weer kwamen heel wat atleten naar de eerste avondwedstrijd van de dit jaar jubilerende Bata ven. Als vanouds waren de lan gere loopnummers goed bezet bij de 60-jarige atletiekverening. Twee nationale toppers kwa men naar de Leidse Hout. Zo wel Herman Hofstee als Han Kulker was zondag teruggeko men van een trainingsstage. Beiden profiteerden van hun verbeterde vorm. Hofstee liep de 3000 meter. Nadat hij de te genstand al vrij vlug had losge lopen, trok Hofstee sterk door en finishte hij in 8.07,3. Uit de Leidse regio waren Rob van Schootten van AAV '36 en Cas per Ravensbergen van De Bata ven de sterksten met hun vierde en vijfde plaats in 8.41,7 en 8.42,7. Op de 800 meter was Han Kulker van plan rustig weg te gaan. Doordat zijn tegenstan ders dat niet deden moest Kul ker er vanaf het begin tegenaan. Toch liep hij al vlug alleen op kop en bleef dat tot het einde aan toe. Gezien het feit dat zijn Annet van Veldhuizen was gisteravond op de Leidse atletiekbaan niet in staat Regina van Duyn partij te ge ven op de 800 meter. De Noordwijkerhoutse viel in de slotfase zelfs terug naar de derde plaats. archieffoto loek zuyderduin snelheidstrainingen nog moe- richt op lange afstanden, boet gisteravond wat minder. Op het zij op het kortere werk geenzins aan snelheid in. Gisteren sneu velde haar persoonlijk record op de 800 meter. Vanaf het begin (dus ook tegen de wind in) al leen op kop liep de Bataven-at lete naar een goede 2.13,7. Van Duyn twijfelde tot het laatste ogenblik of zij zou lopen, maar toen Annet van Veldhuizen van De Spartaan bleek mee te doen, ging zij de uitdaging aan. Bij Van Veldhuizen liep het ten beginnen is 1.52,0 een veel belovend begin van Kulkers sei zoen. Achter Kulker vochten drie regio-atleten om de derde tot en met de vijfde plaats. Het pleit werd beslecht in het voor deel van Bataaf Rob Zuydwijk met 1.55,6. In dezelfde tijd fi nishte René Brand van AV '47, terwijl diens clubgenoot Martin Struys er slechts ëéntiende van een seconde bij achter bleef. Hoewel Regina van Duyn zich laatste rechte eind werd de Noordwijkerhoutse atlete nog gepasseerd door eerstejaars A- juniore Saskia Engels van De Bataven. Engels liep dan ook wel de beste wedstrijd uit haar nog vrij korte atletiekcarrière. De 17-jarige scholiere verbeter de haar persoonlijk beste tijd met zes seconden tot 2.19,7, een fractie van een seconde voor Van Veldhuizen. Op de sprintnummers viel slechts een enkeling op. Junior Fernando Rijswijk herstelde van een zwaar weekeinde, waarin hij tweemaal districtskampioeri werd. met een 100 meter in 11.2 en een 200 meter in 23,5. De veelbelovende atleet van AAVj doet pas kort aan atletiek. Bij de senioren liep Gijsbert Remmel-j zwaai ook beide sprintnum mers. Zijn tijden waren 11.4 (tweede) en 22,5 (eerste). Dirk- Jan Roedoe van AV '47 hij liep het afgelopen weekeinde een districtsmedaille mis omdat hij zich vergiste in de aanvangs tijd kwam tot 11,3 (eerste) en 23,0 (tweede). Bij de meisje A liep Sandra van der Geer (AV Rijnsoever) de 200 meter in 26,8. Mirjam Geerdink van het Boskoopse AV '47 presteerde bijna net zo goed als het afgelo pen weekeinde bij de districts kampioenschappen. Ze won zo-j wel het discuswerpen en het ko gelstoten met 34,48 en 10,74 Haar clubgenote Mariska Valk was eveneens goed op dreef. Ze sprong bij de A-meisjes 5,02 ver. Bij de jongens B sprong Spar taan Mare Stoel 5,95. Bij de mannen tenslotte ging het ver-; springen naar Harry van der Velde met 6,25. LEIDERDORP RUUD DOBBELAAR MEDEWERKER Als er één club in de Leidse pe riferie is die de gevolgen van de snel groeiende populariteit van de bridgesportaan den lijve heeft ondervonden, is het de Leiderdorpse bridgeclub wel. Moest de vereniging het tien jaar geleden nog met zo'n hon derd leden stellen, inmiddels zijn dat er verspreid over twee clubavonden ruim 400 gewor den. De LBC viert komend weekeinde zijn 50-jarig bestaan, een jubileum dat dankzij deze groei met gepaste trots kan worden gevierd. Een jubileum dat overigens vooral op het he den en niet zozeer op net verle den zal zijn gericht. Secretaris Paula Ixim legt uit waarom: „De club heeft de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. De meeste leden zijn dan ook van recente datum. Uit de beginja ren is niemand meer over, al hebben we in de persoon van de heer Tijssen wel een lid die al vijftig jaar bij de hond is aange sloten. Hij speelde echter lange tijd bij een Leidse vereniging." „Bij het uitzoeken van het ar chief is mij bovendien gebleken, dat er van de eerste twintig jaar niets is achtergebleven. De ver eniging zal in de oorlogsjaren mogelijk zijn opgericht door een aantal mensen die door de omstandigheden behoefte had den aan een plaatselijke bridge club. Maar precies weet ik het niet. Ik heb al het archiefmateri aal ondertussen doorgespeeld aan de redacteur van ons club blad. Hij heeft aan de hand daarvan het jubileumboek on der de titel 'Van Koningshuis tot bridgcpaleis' samengesteld. De titel van het boek zegt het al, het handelt vooral over de huis vesting van de club door de ja ren heen." Die huisvesting is via de aan kop van de voormalige Marijke- school in de Leiderdorpse Bem- hardstraat inmiddels uitstekend geregeld. De jubilaris neemt met deze huisvesting een be voorrechte positie in. Lam: „In het Dorpshuis groeiden wij in de tachtiger jaren letterlijk uit ons vel. De club moest daarop zelfs in gescheiden zalen spelen. Totdat de gemeente ons wees op de aankoopmogelijkheid van het oude schoolgebouw. On danks de hoge kosten bleek de koop in 1988 een gouden greep. Dankzij de kantine-omzet en vooral ons omvangrijke vrijwilli gerskorps zijn wij volledig self supporting, terwijl er anderzijds ongekende mogelijkheden zijn tot het opzetten van uiteenlo pende brigde-activiteiten." „Een van de eerste stappen was het uitsplitsen de de club avond over de dinsdag en don derdag. Maar als er leden zin hebben om op zondagmiddag een kleine drive op poten te zet ten, kan dat ook. Maar wij staan ook open voor allerlei bonds- toemooien. Net zo goed dat wij onlangs ook de ruimte hadden voor het ontvangen van het Ko ning en Hartman toernooi. Een initiatief van onze wedstrijdlei- der fan Zwerver. Bi) wQxe van experiment zullen wij komende zomer ook de Leiderdorpse schaakclub onderdak bieden. Maar of wij deze ook perma nent zullen herbergen is nog de vraag, wij zijn immers toch van onze bar-vrijwilligers afhanke lijk en die zijn toch op het brid- gesfeertje afgestemd." Het clubgebouw biedt echter nog meer mogelijkheden, zoals een gescheiden ruimte voor ro kers- en niet-rokers. Dat heeft in leiderdorp zelfs tot een unie ke situatie geleid, zo leren de woorden van Lam: „In feite zijn we twee clubs binnen een ver eniging. Op dinsdag hebben de rokers en niet-rokers namelijk een geheel gescheiden club avond, zij komen absoluut niet tegen elkaar uit. Maar ook de rokers doen het rustiger aan. De ene ronde mag er wel, de ande re ronde niet gerookt worden. Geen sinecure, want sommigen roken wat af en dan is het in de zaal nauwelijks uti te houden." Het blijkt een hot-issue in de bridgewereld: „Er zijn zelfs al toernooien en aparte verenigin gen voor niet rokers. Veel nieu we leden willen absoluut niets met roken te maken hebben en kiezen dus voor de niet-rokers afdeling. Gelukkig kan dat bij ons allemaal onder één dak". Ledental Ondanks het indrukwekkende ledental is de LBC toch vooral een vereniging voor de gemoe delijke bridger. Vorig jaar degra deerde degradeerde het enige team uit de landelijke competi tie, waardoor de club het nu als hoogste niveau met een aantal paren in de districts-hoofdklas- se moet doen. Lam: „De ambi tie is er wel, maar de meeste van onze leden zijn toch men sen met een drukke baan aan wie het de tijd ontbreekt om hogerop te komen. Maar er zijn ook groepjes die wel een stapje verder willen. We zijn druk doende om voor hen extra trai ningen te creëren, op de duur zal dat toch wel zijn vruchten af gaan werpen. Wat dat betreft willen we wel eens tapje hoger op". Het jubileumprogramma staat echter vooralsnog in het teken van de goede sfeer. Van avond wordt het spits afgebeten met een invitatiedrive, met en kele landelijke, maar vooral ver tegenwoordigers van 29 van de 36 clubs uit de regio. De leden storten zich vervolgens zelf op zondag op een bridge-mara thon van 10 tot 10 (Lam: onze manier van een jubileumrecep tie houden). Een fraai sluitstuk zal de rondom de Winkelhof- toer van 8 juni worden. De le den zullen dan over diverse lo kaliteiten van het Leiderdorpse winkelcentrum uitzwermen, om van plaats tot plaats korte drives tegen clubgenoten te houden, 's Avonds is er dan toch plaats voor een groot feest in het club gebouw. S-GRAVENPOLDER ANP Titelverdedigster Karen van Lith is na drie ronden in de strijd om de nationale damtitel voor vrouwen in 's-Gravenpolder als enige nog zonder puntverlies. Weliswaar bood Jacqueline Schouten gisteren hardnekkig verzet. In de tijdnoodfase sloeg Van Lith echter toe. Oud-wereldkampioene Lud- milla Meijler boekte haar twee de zege. Delia Verhoef kreeg in het middenspel al onoverkome lijke positionele problemen. Pe tra Polman zette met een halve hekstelling de 17-jarige Danielle de Vos onder druk. Toen de Zeeuwse zich had bevrijd, koos zij de verkeerde voortzetting. Polman veroverde de eerste schijf en na drie uur was het pleit beslecht. Andries verspeelde na de tijd noodfase tegen streekgenote Wanders de remise, terwijl Graas in een scherpe positione le partij tegen Alie van Duinen in de tijdnoodfase pas voordeli ger kwam te staan. In de afwik keling maakte de vijfvoudige kampioene geen fout. ENSCHEDE GPO Han Wolthuis vertrekt officiéél per 1 juli aK commercieel direc teur van FC Twente. Wolthuis en het bestuur hebben dit van morgen bekendgemaakt. In de verklaring die I C Twente uitgaf wordt gesteld dat heide partijen van mening zijn dat het „dienstverband niet optimaal gerealiseerd werd". Wolthuis zal lopende zaken nog afwikkelen en daarna zijn taak neerleggen. Twente-voorzitter Hans van den Berg wil geen toelichting geven op het vertrek van Wolt huis. die per 1 september van het vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de eveneens voortijdig vertrokken Wim Jes se. „Dat zou gezien de korte tijd van samenwerking beide partij en kunnen beschadigen." Hij beperkt zich tot de conclusie dat „de aansluiting bij elkaar niet is gevonden." Volgens Van den Berg zullen de belangrijkste taken van de commercieel manager voorlo pig worden waargenomen door net dagelijks bestuur en tech nisch directeur Theo Vonk. De komende weken zal het bestuur li beraden ovei de situatie die nu is ontstaan. „Er moet na deze ontwikkelingen worden af gewogen of we met dezelfde constructie doorgaan, dan wel dat verantwoordelijkheden in de organisatie bijgesteld dienen te worden aldus Van den Berg. BOULEVARD HOGE RIJNDIJK UNIVERSELE BANK. Bekleding van soepel leer Aktueel kleurprogramma. Leverbaar als 2- of 3 zits. MODERN DRESSOIR. Past bij de tafel Zwart blank eiken ladenfronts. EETKAMERSTOEL EETTAFEL WERK- in nieuwe, kreatieve TAFEL die weinig opvatting. Zwart hout. plaats vraagt. Blank eiken gekombineerd met zwarte kunststof Zoeterwoude, Telefoon 01714-16699. In jouw huis wordt niets aan het toeval overgelaten. Boeiende meubelvormen, verlichting en een kleuraksent... je experimenteert net zolang tot die ruimte ontstaat waarbinnen jij adem kunt halen. Veel ideeën ontleen je aan Modern Times. De kollektie van Happy Living die voor mensen als jij op maat gesneden is. Het leukste Woonhuis Nederland

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 28