Sport ANSPORT Rob Scholtes organisator en favoriet arnsteeg autobedrijven Hockeyteam schuttert in oefenduel tegen Belgen Oud-internationals lopen warm voor 'nieuwe' cursus Terry Marsh wil de boksring weer in Donderdag 30 met 1991 Eindredactie PAUL D€ TOMBE Vormgeving: HENK BUIS 27 Toernooi kunststoten in Voorschoten Vroeger heette het kunststoten, tegenwoordig klinkt het wat deftiger biljart artistiek. Maar voor het overige is er nog niet zo veel veranderd. Deze spectaculaire vorm blijft binnen de biljartsport een onderschoven kindje. Rob Scholtes accepteert het bijna zonder morren. De Voor schotenaar veroverde vorig jaar de Nederlandse titel en legde bovendien beslag op de derde plaats bij het Euro pees kampioenschap. VOORSCHOTEN HERMAN JOUSTRA Beide prestaties waren voor de liefhebbers maar mondjesmaat op de televisie te volgen. En in de dagbladen waren zijn presta ties meestal net genoeg voor een klein berichtje. „Toch zit er vooruitgang in. Een paar jaar geleden was een kampioen schap goed voor drie, vier mi nuten op tv. De laatste keer was dat al negen minuten. Je kunt dus zeggen dat de belangstel ling voor biljart artistiek lang zaam begint te groeien." Desondanks richt de Konink lijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) de aandacht nog steeds liever op de wat populairdere vormen, zoals het driebanden. Jaarlijks is er een beperkt aantal officiële wedstrijden voor de kunststoters, die daarom hun heil meer dan eens zoeken in het zelf organiseren van toer nooien. Ook Scholtes nam het heft in handen. Het resultaat is het toernooi om de 'Snooker Palace Trofee', dat vanaf mor gen tot en met zondag in Voor schoten wordt verspeeld. Scholtes nam de telefoon ter hand en nodigde vijftien top pers uit. Met zijn eigen inbreng ligt het totaal aantal deelnemers op zestien. Die zullen verdeeld over vier poules de komende dagen hun kunnen aan den vol- ke tonen. „In het biljart artistiek zijn er wel toernooien. Die wor den meestal georganiseerd door verenigingen die een kunststo ter in huis hebben. Dus gebeurt dat meestal in Limburg, Am sterdam of in Utrecht. Ik wilde eens wat doen voor de i Rob Scholtes: „Voor eigen zaal spelen is een stuk moeilijker. Ik heb natuurlijk de organisatie in handen en er zullen steeds mensen zijn die mij wat willen vragen". MCMBVOVOloek Zuyderixjin hier in Voorschoten." Dat betekent wel dat Scholtes, hoe kan het ook anders, de gro te favoriet is voor de eindzege. De Voorschotenaar put daar echter allerminst vertrouwen uit. Scholtes was en is nog steeds de bescheidenheid zelve. „Voor eigen zaal spelen is een stuk moeilijker. Ik heb natuur lijk de organisatie in handen, er zullen steeds mensen zijn die mij wat willen vragen. Boven dien moet ik me toch bewijzen. Ik ben nu Nederlands kam pioen. De Voorschotenaren wil len nu wel eens zien wat ik kan. 'Grens van veertig interlands moet omlaag DEN HAAG Martel van der Kraan i In Mechelen, waar hij na zijn I avontuur bij de plaatselijke 'KV Inog altijd woonachtig is, wacht Ruud Krol met enig ongeduld op bericht uit Zeist. De Amster- dammer zegt nog liever van- Idaag dan morgen een begin te maken met de aangepaste trai nerscursus voor 'prominente' j oud-internationals. „Hoe sneller ik mijn diplo ma's heb, hoe sneller ik aan de slag kan. Mijn dienstverband met Servette is van de baan. De Zwitserse voetbalbond geeft I geen toestemming, de verzoe ken van de KNVB en minister d'Ancona (wvc) om dispensatie te verlenen ten spijt. Ik heb nu weer een aanbieding uit Duits land. Ik kan er echter niks mee doen, omdat ook de Duitse voetbalbond een diploma eist", aldus Krol, die weet dat in Zeist op dit moment de hand wordt gelegd aan de aparte cursus. De oud-prof van ondef meer Ajax en Napoli kan zich evenwel niet I aan de indruk onttrekken dat er Ibij de voetbalbond „meer wordt gepraat dan gewerkt". I Bij monde van voorlichter Ger I Stolk Henk van de Wetering, I hoofd afdeling opleidingen, mag van zijn superieuren geen I commentaar leveren meldt de KNVB dat er eerst overleg I diende plaats te vinden met de WON. „Dat is vorige week ge beurd", aldus Stolk. „Vervol gens moeten alle betrokkenen de voorstellen intern bespreken I en dan pas kan er inhoud wor- den gegeven aan de cursus. Na tuurlijk moet de zaak worden besproken en bekrachtigd in I het bondsbestuur". De KNVB moet bovendien nog overleg voeren over de toe latingseisen voor de aangepaste cursus. Stolk spreekt over een 'klasse van prominenten', waar bij nauwkeurig moet worden bekeken wie in aanmerking ko men voor de cursus. .„En we moeten", haast de voorlichter I zicji toe te voegen, „met Krol overleggen wanneer hij kan. Komt hij hele dagen of op be paalde tijden?" Krol: „Ik werk die cursus het liefst zo snel mogelijk af. Ik heb de heren al eens duidelijk ge maakt hoe men in Italië te werk gaat. Daar kan elke oud-topspe- ler met meer dan 65 interlands in de zomer een stoomcursus volgen. Vier weken duurt dat, dan is het gebeurd". Het staat nu reeds vast dat Krol niet de enige kandidaat voor de eerste, aangepaste cur sus zal zijn. De gebroeders Van de Kerkhof, Rob Rensenbrink, Willem van Hanegem en John ny Rep volgen de ontwikkelin gen in de 'zaak' Krol op de voet. De nieuwe cursus is voor mij een uitkomst", zegt Johnny Rep. .Anders moet ik nog drie jaar wachten voor er weer een reguliere cursus wordt gehou den. „Ik kom net terug uit Cor sica. Daar kan ik zó aan de slag. Toen ik daar was kreeg ik zo maar een aanbieding. Ik heb de boot moeten afhouden, omdat ik slechts in het bezit ben van het diploma Oefenmeester I. Ik zie nu nieuwe kansen. Ik ga nog deze week contact zoeken met de KNVB, want ik heb zeker in teresse voor de cursus". Willem van Hanegem reali seert zich dat voor hem ook de oplossing nabij is. Al \indt hij het criterium van veertig inter lands, zoals door de KNVB is voorgesteld, belachelijk. „Waar slaat dat nu op? Sommige spe lers mochten vroeger veel vaker meedoen dan anderen. Dr. Fadrhonc experimenteerde vroeger in onbelangrijke inter lands met bepaalde spelers. Dan zei hij tegen mij of ande ren: 'Laat die of die maar een keer spelen'. Alleen om die re den al ben ik tegen Krols argu ment dat hij het diploma zou moeten krijgen omdat hij 83 in terlands heeft gespeeld. Alleen voor Cruijff is een uitzondering gemaakt omdat hij een uitzon derlijke voetballer was. Maar dat was Krol zeker niet. Hij was gewoon, een goede speler. Meer niet. Toevallig mocht hij wat va ker meedoen bij Oranje". Van Hanegem vindt dat veel meer, zeg maar alle, oud-inter nationals moeten worden toe- enkele e LONDEN SID De Britse bokser Terry Marsh, voormalig wereldkampioen van de IBF in het lichtweltergewicht. wil na een afwezigheid van vier jaar de ring weer in. Het 33-jari- ge enfant terrible was jarenlang geschorst en zat geruime tijd in de gevangenis. Hij zegt van de atletencom missie in de Amerikaanse staat Nevada een proflicentie te heb ben gekregen. De Britse bokv bond voelt er niets voor Marsh weer een startbewijs te geven zonder een uitgebreid medisch onderzoek. Marsh wil al in juni een gevecht tegen de Ameri kaanse weltergewicht Manning Galloway, titelhouder van de WBO. Marsh werd destijds Brittannië uitgesloten van bokssport wegens aanvallen epilepsie. Vong jaar werd hij tien ma« den in voorlopige hechtenis houden op verdenking moord op zijn vroegere mat ger Frank Warren, maar uite delijk vrijgesproken. neem ik aan." Omdat Scholtes werknemer is bij Snooker Palace hij geeft er onder meer biljartles draagt hij twee petten. De zaal aan de Schoolstraat ondergaat binnen kort een fikse uitbreiding. Er komt een derde verdieping bij en het aantal tafels wordt opge voerd tot 25 snooker- en 9 pool- tafels. Bovendien heeft de zaak nu al acht kleinere biljarts en twee matchtafels. Af en toe een evenement kan de naamsbe kendheid alleen maar vergro ten. Hoe het toernooi ook afloopt, één voordeel heeft het nu al voor Scholtes. Tot voor kort moest de Voorschotenaar voor zijn training naar Amsterdam uitwijken, maar de twee match tafels die speciaal voor het toer nooi zijn geprepareerd blijven staan. Geen overbodige luxe met het Europees kampioen schap in het vooruitzicht. Dat staat begin juli geprogram meerd in Barcelona. Maar ook wat dat betreft houdt Scholtes weer de nodige slagen om de arm. „Ik ben pas vorige maand weer begonnen met trainen. En het is gemakkelijker aan de top te komen dan te blijven. Vorig jaar was ik nog niet bekend. Dit keer ben ik voor iedereen een grote concurrent. Die druk moet ik weten te weerstaan. Als ik bij de eerste vier eindig, ben ik al dik tevreden." Aan het wereldkampioen schap in Stuttgart, in oktober, wil hij nog helemaal niet den ken. „Laat ik eerst op de EK maar presteren. Als ik daar bij de eerste tien eindig, plaats ik me automatisch voor de WK. Maar dat is nog zo ver weg." BRUSSEL ANP Het Nederlands hockevteam heeft in Brussel ter voorberei ding op de Europese titelstrijd voornamelijk de Belgen in de leunstoel geholpen en zichzelf te kijk gezet 2-2 I>e teloorgang van Oranje kondigde zich gis teravond al voor rust af. toen le gio sconngskansen ongebruikt bleven. België groeide tegen het grote Holland en verdiende het gelijkspel ten volle. ..Het komt goed uit dat het nu gebeurt, straks in Parijs moeten we dit niet hebben", bromde bmtewdi lob Bkndil ie ziet dat je tegen dit soort tegen standers op je hoede moet zijn. Natuurlijk heb ik hiervoor ge waarschuwd. maar misschien spreekt het resultaat duidelijker taal." De Nederlanders, bij wie de stress de ideeënrijkdom allengs meer verdrong, lieten de kans op een normale, hoge score lig gen in Brussel. Bij rust was er nog een magere voorsprong van 2-1 door treffers van Bevelander en Parieviiet. Tussendoor werd Leistra in het Nederlandse doel echter de stuipen op het lijf gejaagd. Tho mas Francois zorgde zowaar even voor evenwicht, via een zeker niet afgesproken variant van de korte hoek&lag. „Dat die jongens een doelpunt maken, is toch het ergste wat ie kan over komen". foeterde de I ilburgse sluitpost. Hij was nauwelijks uitgemopperd of de Belgen kre gen via Christian Vandergracht een levensgrote mogelijkheid op de tweede treffer Die werd vijf minuten voor het rustsignaal op het conto van Nederland geschreven. dankzi| Pariev liet. De in België spelende vleugelaanvaller had echter mee moeten helpen aan een flons san tere boekhouding. Hetzelfde gold voor aanvoerder Dehssen die twee keer alleen voor de Belgische doelman opdook Van den Honen en Wetering». IX* slagvaardigheid van Oranje in de vijandelijke cirkel liet ech ter veel te wensen over. Speeftuinhodcey In de tweede helft werd het er niet beter op Integendeel lei sira kon brullen wat hij wilde, zich boos maken op alles en ie dereen. de matige Duitse scheidsrechters niet uitgezon derd. hij sprak tot de wolken De 1 ilburger had het over speel tuinhockcy. Bianchi naderhand over PTT-hockey, een spelletje voor postbodes. De ploeg bleef braaf rennen en jagen op een individueel succesje, overleg en simpele basispnncipes werden vergeten. De gelijkmaker van de Belgische aanvoerder Vanden hemden was zelfs logisch. „Er werd wel een hoop ener gie gegeven, maar niet op de juiste manier. Ze wilden alle maal zelf de wedstrijd redden concludeerde Bianchi. „en hiel pen daarmee onbewust de Bel gen in de wedstrijd. Dat moet de ploeg zich goed voor ogen houden, wanneer het er echt om gaat." gelaten. „In de praktijk blijkt la ter wel wie een topcoach wordt en wie niet geschikt is voor het betaalde voetbal. Die jongens vallen meteen af. Overigens heeft Thijs Libregts een paar jaar geleden ook al eens moeite gedaan een dergelijke cursus op te starten. Bleek dat er maar drie gegadigden waren. Barry Hulshoff, ik en nog iemand wiens naam ik niet meer weet. Maar ik heb zeker weer interes se. Het moet alleen niet een eeuwigheid gaan duren". Hoewel de toelatingseis van veertig interlands officieel nog moet worden bekrachtigd door de top van de KNVB, zullen in ternationals met minder 'caps' op zak zo goed als kansloos zijn. Dat betekent bij voorbaat een afwijzing voor een kandidaat als Arie Haan, die 'slechts' 35 inter lands achter zijn naam heeft staan en zonder het diploma coach betaald voetbal niet in Nederland aan de slag kan. Krol: „De norm is nu bij veer tig interlands gelegd. Maar je zult mij niet horen Idagen wan neer dat getal naar beneden zou gaan. Ik gun het iedereen. De goede coaches komen toch wel bovendrijven". Dat er andersom wel met de nodige scepsis wordt gerea geerd, doet de voormalige Ajacied weinig. Een aantal Ne derlandse oefenmeesters vindt het onterecht dat Krol en ande ren een voorkeursbehandeling krijgen. NAC-trainer Cor Pot vindt de spoedcursus weliswaar acceptabel, maar denkt dat Krol in de eerste plaats gebaat zou zijn bij een cursus rhetorica („Krol is allesbehalve spreek- vaardig „Jaloezie speelt een grote rol in de trainerswereld", zegt Krol „Natuurlijk staan er nu allerlei figuren op die het mij niet gun nen. Maar daar lig ik geen se conde waltker van. Mensen als Cor Pot mogen wat mij betreft alle moeite doen om carrière te maken. Maar ze hebben niets meegemaakt, ze hebben geen raring". WOENSDAG 29 MEI DONDERDAG 30 MEI VRIJDAG 31 MEI ZATERDAG 1 JUNI IN OEGSTGEEST Bij aankoop tijdens de Transport Advies Dagen een weekend in een luxe hotel en een fraai jack OF een hele dag kleiduiven schieten en een fraai jack Speciale Aanbiedingen Deskundig Advies Hoge Inruilprijzen Fraaie Kado's Iedereen die wat met bedrijfstrans- port te maken heeft, zou een bezoek moeten brengen aan de Transport Advies Dagen. Veel nieuws deze dagen over de Nieu we Transporter T4 bijvoorbeeld Of over de Volkswagen LT met zijn vele varianten. Maar misschien gaat uw belangstelling wel uit naar Volkswagens werkpaardde 4*4 Taro En dan mogen we na tuurlijk de Van-uitvoeringen van de Volkswagen Polo, Golf en de Passat niet vergeten. Dus als u nu op zoek bent naar een bedrijfswagen, dan bieden Kamsteegs Transport Advies Dagen u uitkomstStevige inruilprijzenuit- Nqa*',9P/ stekende voorwoorden en ga ranties en nog Aantrekkelijke Ka- do's op de koop toe. Een bezoek aan deze speciale en bijzondere dagen met veel. heel veel aandacht voor profes sioneel transport mog u dus be I1 I "Sterker in vracht" I lI Oegstgeest, Geverstraat 39. Openingstijden woensdag van 9 00 tot 18 00 uur Telefoon 071 - 173414 donderdag van 9 00 tot 18.00 uur vrijdag van 9 00 tot 21 00 uur zaterdag van 9 00 tot 17.00 uur

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 27