Regio niet zo maar oprollen' 'Mooi Warmond Leiderdorp eigen Rotary-club rijk 'Langblijvers staan niet meer als macho's boven pensionkatten' Mooi Warmond zo maar oprollen HOU NOU TOCH OP Jespa Leiderdorp krijgt geld bij tienjarig bestaan Jazz en spel boeien Zoeterwoude Duizenden scouts lopen marsen in Oegstgeest Maandag 27 mei 1991 Redactie: 071-161400 MIEP DE GRAAFF UESBETH BUITINK W1M KOEVOET DORfTH UGTVOET ERJC JAN WETERJNGS Eindredactie: HENK HOUTMAN Vormgeving: RUTGER J HOOGERDUK 8 LEIDEN NIEUWSLIJN Hulp gezocht in Warmond WARMOND - De organisatie van de kindervakantieweek in War mond zit met de handen in het haar. Het aantal kinderen dat voor de week is ingeschreven, is momenteel al meer dan men met het oog op het aantai vrijwilligers kan plaatsen. Als er op 1 juni nog steeds niet genoeg vrijwilligers zijn, dan moet er geloot worden onder de kinderen. Alleen de gezinnen die wel kinderen maar geen hulp hebben aangemeld, vallen onder die loting. De inschrijving blijft wel tot 1 juni geopend. Voor meer informatie kunnen de telefoonnummers 01711-11736/11378 worden ge draaid. Bakken Leiderdorp weken te laat LEIDERDORP - De verspreiding van bakken voor gescheiden af valverwerking in Leiderdorp loopt weken achter op schema. "Door verschillende langdurige zieken en een hoop ellende lo pen we vreselijk achter. Achteraf gezien is dat heel stom, maar deze vertraging hadden we niet voorzien. En dan ben je opeens een paar weken verder. We vinden dat echt heel erg", aldus een gemeentewoordvoerder. De wijk Voorhof moet volgende week echter eindelijk de bakken krijgen. De resterende bakken wor den daarna bezorgd, zo belooft de gemeente plechtig. Wassenaar krijgt verkeers-spreekuur WASSENAAR - Wassenaarders kunnen hun vragen en klachten over het verkeer in hun woonplaats binnenkort kwijt in een we kelijks verkeers-spreekuur. Bovendien krijgen burgers en bedrij ven voortaan een maand de tijd om commentaar te leveren op raadsvoorstellen over verkeer. Wethouder M. van Rij hoopt zo de Wassenaarders dichter bij het verkeersbeleid te betrekken. FNV:telefoon in ALDI Wassenaar De FNV-dienstenbond heeft bij de ALDI-supermarkt aan de Hofcampweg in Wassenaar gepleit voor het snel aanschaffen van een telefoon. De dienstbond maakt zich zorgen over de vei ligheid van klanten en personeel in de ALDI-vestiging. Ook de Katholieke Bejaarden Organisatie ziet liever dat de ALDI in noodgevallen snel ambulance of politie kan oproepen. Directeur Simons is een telefoon niet noodzakelijk. Bij een overval kan de fiolitie over het algemeen toch niet worden gealarmeerd, vindt lij. In de andere gevallen kan er bij de buren worden gebeld. "Het is maar een minuutje extra. Dat maakt toch niets uit", al dus Simons. Vernielingen in Voorschoten Twee Hagenaars van 15 en 16 jaar oud zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag in de kraag gevat door de politie van Voorscho ten. Zij maakten deel uit van een groepje van zes jongens dat in de buurt van het station vernielingen aanrichttte. De ruiten van drie auto's werden ingeslagen en ook de deur van een kelderbox moest er aan geloven. Autodieven gearresteerd Drie Haagse autodieven (20,19 en 17 jaar) zijn vrijdagnacht door de Wassenaarse politie gearresteerd bij een inbraakpoging in attractiepark Duinrell. Het drietal probeerde in de automa tenhal en supermarkt te komen. In hun auto, die in Den Haag was gestolen, vond de politie parkeerbonnen van een andere auto, die eveneens was gestolen. WASSENAAR Minister H. van der Broek heeft afgelopen zaterdag de afdeling 'buitenlandse zaken' van het Kattentehuis geopend. Dat te huis is gevestigd in het complex van de Nationale Dierenzorg dat al een dierenpension, asiel, bejaardentehuis voor oudere viervoeters aan de Zijdeweg in Wassenaar heeft en nu wordt uitgebreid met een 'hotelunit' voor katten die er langer moe ten verblijven. De afdeling is vooral bedoeld als 'hotel' voor dieren die via het reisbureau van de Nationale Dierenzorg ons land zijn binnengekomen of nog naar elders moeten ver trekken. De unit heet dan ook 'buitenlandse zaken' en heel toepasselijk werd voor de ope ning de minister van buiten landse zaken gevraagd. In de nieuwe unit blijven kat ten soms maanden. Waarom een aparte afdeling voor hen? "Langblijvende katten kregen kapsones en gingen als macho's boven de pensionkatten, die korter bleven, staan. Ze hebben nu meer rust", aldus directeur J. Boersma. De nieuwe unit, kos ten 67.000 gulden, biedt 20 tot 25 plaatsen. De Nationale Dierenzorg blijft overigens maar plannenmaken. Zo wacht de afdeling 'grote honden' een totale vernieu wing, evenals het aantal kennels en speelplaatsen. Nationale Dierenzorg bestaat dit jaar 65 jaar en vierde dat meteen afge lopen zaterdag met een open huis. "Te gek om los te lopen", zegt Warmonder F. Bonjer. De woordvoerder van de contactgroep betrokken Warmonders heeft het over het standpunt dat burge meester en wethouders van Warmond hebben in genomen over het ruimte lijk beleid in het dorp na de eeuwwisseling. Vooral 'de gedeeltelijke bebouwing van de Klinkenbergerpol der' die B en W voorstaat, werkt bij Bonjer en de zij nen als een rode lap op een stier. warmond w1m koevoet nl'- 4 Morgenavond komt de bevol king in de raadscommissie ruimtelijke ordening haar zegje doen. De contactgroep probeert sinds zaterdag met huis-aan- huis verspreide affiches de pu blieke opinie voor zich te win nen. Op de pamfletten is een te kening te zien waar de Klinken bergerpolder als een tapijt wordt opgerold. Op het deel dat al is opgerold, is een stedelijk vergezicht getekend. 'Mooi Warmond zo maar oprollen? Hou nou toch op!', luidt de tekst. In het huis-aan-huis-blad melden B en W dat een groot deel van de insprekers reeds heeft gepleit voor (gedeeltelijke) bebouwing van de Klinkenber gerpolder. De contactgroep stelt dat dit het gevolg is van 'een ge brek aan alternatieven'. Ook is volgens de contactgroep de pa gina-grote advertentie van B en W in het huis-aan-huis-blad niet de 'weerspiegeling van de wensen van de bevolking'. Bonjer, die Warmond ook al voorging in de strijd tegen de Schipholspoorlijn in de Klin kenbergerpolder, gaat in een verbale toelichting nog een stapje verder. Volgens de voor malig fractie-voorzitter van de WD hebben B en W al die tijd ten onrechte de suggestie ge wekt dat het rijk en de provincie druk op Warmond uitoefenen om ruimte voor woningbouw ter beschikking te stellen. Bon jer leidt uit gesprekken die hij heeft gevoerd op het provincie huis af dat van Warmond juist een bijdrage wordt verlangd aan de bevrediging van recreatiebe hoeften in de Randstad. De be trokken Warmonder zegt dat hij ook stukken kan overleggen waaruit dat blijkt. Juist omdat Warmond voor de recreatie van boven-regiona le betekenis is, redeneert de contactgroep, kan Warmond niet bijdragen aande toekomsti ge verstedelijking door het bou wen van huizen. Slechts 'inbrei- dingsplannen' zoals Wamero, Oranje Nassaulaan, Leerhoeve en KPM-jachthaven kunnen de toets der kritiek van de contact groep doorstaan. De contactgroep telt vijf le den. Behalve Bonjer. zijn dat mevrouw M. Bolhuis-Nypels (bekend van de VW), literator Maarten 't Hart, G. Slingerland (voormalig PW-fractievoorzit- ter) en T. Warmerdam. Sinds enige tijd zijn de Betrokken Warmonders 'gefuseerd' met de bestuurders van de vereniging Warmonds landschap. In die club waren destijds prominente tegenstanders van de Schiphol spoorlijn verenigd. Volgens Bonjer is er een dui delijke 'parallel' met de Schip holspoorlijn. Ook daarin werd en- wordt een aantasting van de geliefde Klinkenbergerpolder gezien. De Klinkenbergerpolder is volgens Bonjer van cultuur historische betekenis. Woning bouw gaat volgens hem ook ten koste van de 'ecologische ver bindingen' in de polder met de ruine De Oude Toren. Jespa, de Stichting Jeugdsport- actie in leiderdorp, heeft afge lopen weekeinde tijdens de vie ring van het tienjarig bestaan een financiële opsteker gehad van de Rotary Club Leiderdorp. Ter gelegenheid van haar offi ciële installatie had de Rotary voor lespa 3600 gulden bijeen gebracht. Zelf wil Jespa ook geld gaan Inzamelen en daarvoor is onlangs de Stichting Steunfonds Jespa opgericht. Jespa organiseert nu tien jaar sportinstuiven voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Daarnaast zijn er jaarlijks terug kerende extra activiteiten zoals een playback-disco-avond, de watersportdag en een buiten- sportdag bij het Zoeterwoudse Swetterhage. Tijdens een open dag. afgelopen zaterdag in het Zijlkwartier, benadrukte voor zitter A. Beck van Jespa nog eens dat nog slechts een klein gedeelte van de gehandicapten iets aan sport doet, "terwijl dat ook voor deze groep heel goed mogelijk is". Bij de sportinstuiven van les pa. elke zaterdagochtend in het Zijlkwartier, proberen zon twintig vrijwilligers de gehandi capten met diverse takken van sport in aanraking te laten ko- De instuiven zijn niet alleen voor gehandicapten in het alge meen bedoeld, ook ex-revalida- tie-patiënten en herstellenden van hart en vaatziekten kun nen er profijt van hebben. Niet voor iedereen is (nog) plaats in het Zijlkwartier. Jespa heeft meer voorzieningen nodig en vandaar dat de gift van de Ro tary en de oprichting van een eigen steunfonds de jubilerende stichting goed uitkomen. zoeterwoude paul de tombe Als in Zoeterwoude iets spe ciaals wordt georganiseerd, komt de plaatselijke bevolking er vaak massaal op af. Spreken de voorbeelden daarvan werden het afgelopen weekeinde weer eens geleverd met twee geheel verschillende evenementen. De familie-slotdag van de jeugdaf deling van SJZ trok zaterdag 280 deelnemers waar in eerste in stantie was gerekend op zo n tachtig man bij het jazzfesti val 's avonds in de Klaverhal kwamen 600 kijkers, waar er 400 nodig waren om uit de kos ten te komen. Door de komst van tweehon derd mensen meer dan vorig jaar, denkt de organisatie er aan om het jazz-evenement in de toekomst nog meer ruimte te geven en de gehele Klaverhal te benutten. Nu al. tijdens de tweede editie, werd ook in de ontmoetingsruimte gemusici- seerd en op tweederde van de beschikbare 'meters' in de zaal, waar de drankvoorziening uit stekend was, maar met name de catering nog wel wat zou kun nen worden uitgebreid. Het was maar goed dat die tweede ruimte erbij was getrok ken, want nu had iedereen nog de nodige bewegingsruimtie, al raakte die beperkt als Daisy Bell optrad. Zij kreeg de toehoor ders, van wie de echte jazzfana- ten terecht konden bij Bob Rig- ter, volledig plat en zorgde met het trio Dolf del Prado, Ben Schroder en Rob Agerbeek, het Frits Katee-kwartet, de Big Band Voorschoten en uiteraard de Sweetwood Dbdestompers voor het ontspannen sfeertje dat pre cies paste bij de aard van het gebeuren. Er deed zich geen en kel incident voor tijdens het fes tival. dat uitliep tot 02.30 uur. „We hadden precies het pu bliek dat bij zo'n evenement past, aldus halbeheerder Wim van Leeuwen, die ook lid is van het organisatiecomité. „Maar iedereen moet wel de ruimte houden om rond te kunnen blij ven lopen. Vandaar dat we het er direct na het festival al over gehad hebben om de hele sporthal te gaan benutten." SJZ Het hele hoofdveld van SJZ was zaterdagmiddag (en gisteren voor het afsluitende familie- voetbaltoernooi) nodig voor de speldag van de jeugdafdeling. Jeugdleden en hun familie kwa men in teams uit op onderdelen als siamees voetbal (met de be nen aan elkaar gebonden, vol leybal waarbij het net vervan gen was door een wand, kleed lopen enzovoorts. Ook dit eve nement kende de massale op komst die in Zoeterwoude bijna gebruikelijk is als iets speciaals wordt georganiseerd. loop in het Oegstgeester bos van Oud-Poelgeest. foto hielco kuipers Hoewel het verkeer op diverse oegstgeest plaatsen flink werd opgehouden De 45-ste St. Jorismarsen heb- door de lange stoet scouts, leid- ben zaterdag Oegstgeest 3699 scouts uit het hele land op de been ge bracht. Dat zijn er ruim 400 meer dan dan vorig jaar. De marsen waren vijf, 7,5 of tien kilometer lang en voerden be halve door Oegst geest ook door Rijnsburg, Leiden, Katwijk en War mond. Landgoed De Leidse Dauwtrappers werden tot best geklede groep uitverkoren 375-ste afdeling van Nederland BERICHTEN den de St. Jorismar sen op geen enkele moment en op geen enkele plaats tot na righeid. Tot best geklede groep werden de Leidse Dauwtrap pers uitverkoren. De grootste groep was scouting Den Bosch uit 's Hertogen bosch met 78 perso nen. Winnaars wa- verder op de 5 Oud Poelgeest diende traditie- kilometer de groep Bostreno uit getrouw als verzamelplaats en Noordwijkerhout. op de 7,5 ki- finish. Ook was daar een markt lometer Upepo (Noordwijk), de waar scoutsartikelen van eige- 10 en 15 kilometer Bostreno naar verwisselden. (Noordwijkerhout). Leiderdorp is sinds dit weekein de officieel een eigen Rotary- club rijker. Gouverneur J.H. Trommel heeft de Leiderdorpse afdeling zaterdag opgenomen in Rotary International. Dat ge beurde in de Muzenhof. Rotary is een wereldwijde or ganisatie van serviceclubs. Per beroepsgroep wordt slechts één lid per club toegelaten. Hier door ontstaat een gemeleerde groep mensen, van waaruit men in staat is het uitgangspunt van Rotary in praktijk te bren gen: 'dienstbaarheid aan elkaar en aan de maatschappij'. De Leiderdorpers hebben daar al een begin mee gemaakt door 3600 gulden bijeen te brengen voor de Stichting lespa (zie el ders op deze pagina). Rotary leiderdorp is momen teel 26 leden rijk en is de 375ste afdeling in Nederland. Men komt wekelijks bijeen. Aan de oprichting van de Leiderdorp s club zijn een paar jaar voorbe reiding vooraf gegaan. Met na me de 'zusterclub' Rotary Lei den-oost heeft zich ervoor inge spannen dat Leiderdorp een ei gen afdeling zou krijgen. IN EEN WONING aan de Oegst geester Berlicumstraat is zater dagnacht ingebroken. De dader verschafte zich toegang via de achterzijde van de woning. Twee portemonnees, een porte feuille, een handtas met daarin een fototoestel en pasjes en vijf tig gulden nam hij als buit mee. EEN 33-JARIGE Wassenaarder is vrijdagavond gearresteerd, omdat hij voor 40.000 gulden aan goederen van zijn werkge ver heeft gestolen. De man werkte als beveili gingsbeambte in een Delfts be drijf. Hij is onmiddellijk overge dragen aan de gemeentepolitie in Delft. DE WASSENAARSE Rijksstraat weg moest vrijdagnacht gedu rende enige tijd worden afgeslo ten. omdat er ontsnapte paar den op de weg liepen. De politie slaagde erin de viervoeters terug te brengen naar hun weiland.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 8