Sport Fiks weer treetje hoger Heiner: 'Ons doel is eigenlijk goud' Eerstejaars Njord overwinnen Laga Rohda en Deetos over naar finale Rust keerpunt in titelkansen Pernix De Zijl streeft na jaren LZ voorbij Honkballers Keytown behalen tweede seizoenzege Maandag 27 mei 1991 071-161400* ADV HERMAN JOUSTRA TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER Y WANROOY ROB V H OOSTEN Eindredactie: PAUL DE TOMBE Vormgeving: RON VAN HAASTREGTi NIEUWSLIJN ROEIMEDEWERKER Het Delft.se Laga hield afgelo pen weekeinde zijn lustrum- wedstrijden ter gelegenheid van het 1 15-jarig bestaan. Onder het presidentschap van Ir. De Vries, voormalig Leids toproeicr, had de lustrumcommissie van Laga getracht het terrein langs de twecploegenbaan op de Vliet een stijl te geven gelijk die van de Henley Regatta. Njord was op deze wedstrij den met een grote equipe aan wezig opdat Laga niet de eeuwi ge heibel zal vergeten die al 115 jaar tussen Laga en Njord heerst. De eerstejaars acht van Njord die vijf jaar geleden de eerstejaars van Laga versloeg, had da opponent een herkan sing gegund. Ook met buikje bleken de Leidenaars het snel ste en daardoor wisten ze zich gekroond met de ietwat over dreven titel: 'Beste eerstejaars acht aller tijden'. De huidige eerstejaars van Njord konden niet anders dan dit goede voor beeld volgen en wonnen ook. Irene Lijs had met Marina van Holst van de taak inge schreven voor het hoofdnum mer bij de vrouwen, de twee met stuurvrouw. Een afgeteken de overwinning was het gevolg en de prijs kon in ontvangst ke. De Nederlandse zeiltop heeft in Medembltk geen enkele prijs gev Toch Ra Pels erde bondscoach je loop tevreden langs het Ilssel- mcer. Een handvol vierde, vijfde en zesde plaatsen tijdens de Spa-regatta gaven hem de in druk, (lat Nederland de absolute top dicht genaderd is. Soling zeiler Roy Heiner uit Koudekerk aan den Rijn presteerde opval- Inul Pels voerde de prestatie van de Friese gebroeders Potma echter als hoogtepunt op. Ger hard en Willem Nico vielen in de slotrace terug van de tweede naar de vierde plaats, maar ma ken de stap naar de A kern ploeg. Dat betekent, dat ze een jaar lang maximale bondssteun krijgen en de jacht op de Olym pische limiet kunnen openen. Soling-zeiler Roy Heiner pak te met BurggraafT en Havik eveneens de vierde plaats. Dat is best opvallend, omdat Heiner twee weken geleden beman ningslid Snater verving door Havik. De voormalige Zuidafri kaan is professioneel zeiler. Hij wil alleen mensen in zijn team die zich helemaal geven voor de sport. „Ons doel is heel hoog gesteld: een Olympische me daille. eigenlijk goud", aldus de Koudekerker. Heiner rekende: „Ik schat dat we tot de Spelen nog 250 dagen „We ker drie per eentje zijn, In ander de topper* heden. Negatiev de Fii 16 FIKS-COACH DAAN Vreeken kan tevreden te rugkijken op het afgelo pen korfbalseizoen Zijn ploeg promoveert naar de eerste klasse. Volleybalcompetitie met tien clubs PAPENDAL De hoogste klasse in het volleybal bestaat vanaf het seizoen 1992/95 uit tien clubs, in plaats van twaalf nu. Dat is zaterdag besloten tijdens de bondsraadsvergadering van de Ne- VoBo op Papendal. De bondsraad, die bestaat uit afgevaardigden van de districten, koos Bert Funk tot voorzitter van de NeVoBo. Het is de bedoe ling dat Funk tijdens de bondsraadsvergadering van 30 novem ber het voorzitterschap overneemt van Piet de Bruin. De hoogste klasse krijgt waarschijnlijk de naam Superliga. De clubs, zowel bij de vrouwen als bij de mannen, drongen sterk aan op het terugbrengen van hun aantal. De bond en de clubs verwachten dat het niveau van de hoogste klasse zal stijgen door de maatregel. Pittsburgh Penguins superieur BLOOMINGTON Op superieure wijze heeft het ijshockey- team van Pittsburgh Penguins zaterdag beslag gelegd op de Stanley Cup. Met een verpletterende zege van 8-0 op Minnesota North Stars kwam de titel voor Noordamerikaanse profploegen voor de eerste keer in het bezit van de formatie uit Pittsburgh. De periodestanden waren: 3-0,3-0 en 2-0. Het was de grootste overwinning in de historie van de strijd om de Stanley-Cup. Penguins won de finale (best-of-seven) met 4-2. Boksvereniging Leiden succesvol LEIDEN Drie aspiranten van de boksvereniging Leiden waren het afgelopen weekeinde succesvol tijdens wedstrijden in Den Haag. Houcime Barroudi versloeg Molier uit Den Haag, Driess Boufchalfa toonde zich sterker dan Mahn uit Rotterdam, terwijl Mimoun Rahoe zijn opponent De Vreede (Den Haag) het zwij- gen oplegde. worden genomen. Het andere nCICT.UtDUr.lKUAN hoofdnummer was de Heeren Acht. Njord sneuvelde in de eer ste voorwedstrijd. Laga wist zichzelf op schalkse wijze naar de finale te loten. Bevreesd voor de streken van de Delftenaren ging de zogenaamde 'Latta- acht' van Nereus de strijd in de finale aan. Eerder had een an dere acht van Laga de tegen stander uit de baan gedrukt. Op roeigebied had de acht van Ne reus weinig te vrezen. Deze acht, die wordt begeleid door Ocgstgcestenaar Rob Robbers, is het troetelkindje van de roei- bond. Twee weken geleden haalde deze ploeg op de inter nationale wedstrijden in Keulen een respectabele vierde plaats, op ruim acht seconden achter de Duitse wereldkampioenen in dit nummer. Liga werd nu dan ook overduidelijK teruggewezen en de plakken van massief goud gingen naar Amsterdam. Belangrijke overwinningen voor Njord waren er verder voor de vrouwen beginnelingen ge stuurde vier, de mannen nieu welingen gestuurde vier, de lichte nieuwelingen skiff, de vrouwen nieuwelingen onge stuurde twee, en de lichte man nen ongestuurde vier met Jan- Schipper, Schouten en Ger- AMSTERDAM varen. Vermenigvuldigd met vijf uur per dag, kom je toch al gauw op 1250 uur. Ie moet wel zoveel doen, omdat je wordt ge dicteerd door de concurrentie.'' Heiner was oprecht verbaasd dat de samenwerking met Burg graafT en Havik zo goed verliep ien presteerden hun mogelijk- uitschieters prestaties in n (verwacht) en de 470- John Stavenuitcr zakte na drie goede races in de 470 ver weg. de broers Kouwenho- ven verdwijnen uit de A groep. Het duo Neeleman/Schrier werd vijfde in de Star. Van Tcy- lingen/Manuel zesde in de Tor nado. Van Leeuwen ondanks poch met de mast vijfde in de Europe, l>c Vries vijfde op de plank bij de vrouwen. Allen be vestigden hun A-status. Interessant was de terugkeer van Stephan van den Berg op de surfplank. De Olympisch kam pioen van 1984 nam vorig iaar afscheid van de profs en besloot tot een rentree in de Olympi sche klasse. Vorige maand plaatste hij zich voor de kern ploeg. in Medemblik was de start moeizaam. Van den Berg kon na twee dagen een goede serie vergeten, en presteerde pas met vijfde plaatsen in het weekeinde. KORFBALMEDEWERKER Rohda en Deetos hebben zich zaterdagavond geplaatst voor de finale van de strijd om het kampioenschap van Nederland veldkorfbal, waarschijnlijk het laatste dat in drie vakken wordt afgewerkt. Rohda wist Oost- Arnhem achter zich te houden (16-15), terwijl Deetos in de an dere kruisfinale weinig moeite had met Die I laghe 116-10). Het duel in Amsterdam was aanmerkelijk minder spannend dan de eindstand van 16-15 doet vermoeden. Na een snelle eerste omgang (3-3) nam Rohda een 7-3 voorsprong, waarop Oost-Arnhem in het vervolg de tanden stukbeet. De Arnhem mers speelden zonder veel overtuiging. Met name de inter nationals Steenkamp en Wol- sink slaagden er onvoldoende in een stempel op de wedstrijd te drukken. Edelenbos werd met vier strafworpen en een veld- doelpunt topscorer. Aan de andere kant speelde Poelstra een opvallende rol door tegenstander De Jong bijna in elke aanvalsbeurt eenmaal te passeren. Hij werd met vier tref fers de meest produktieve Ro- hda-speler. Voor zijn ploegge noot Lauf was het duel al snel afgelopen. De Amsterdammer moest na tien minuten met een enkelblessure het veld verlaten. Het verlies van tauf leek het zeer ijverig spelende Rohda nauwelijks te deren. De marge slonk weliswaar regelmatig tot een punt (9-8 en 12-11), maar kon gemakkelijk weer worden hersteld (11-8 en 14-11). In de slotfase bleef Oost-Arnhem op nieuw op één punt steken: 16- 15. Alleen in het eerste half uur was Die Haghe in staat Deetos in problemen te brengen. Schriere, Schuiten en Schmidt, met vijf goals goed voor de hal ve Haagse produktie, zorgden l en 2-4. Nog voor rust as het gedaan met Die De Hagenaars gingen het hoge tempo van maar bleken daarvoor fysiek en technisch onvoldoen de capaciteiten te hebben. De tweede helft werd daardoor een formaliteit. Moeiteloos liep Deetos weg via 15-8 naar 16-10. (8-5) v Haghe Deetos. Frits Wip van Rohda (rechts) wordt gehinderd door Erik Wolsink van Oost-Arnhem. Desondanks gaat Rohda met Deetos om de landstitel strijden. •fotoanp Met afscheid van het mid denvak en van een aantal oudgedienden stond cen traal in de laatste ronde van het veldkorfbalseizoen. Voor enkele clubs stond er iets op het spel. De Danaï den handhaafde zich in de eerste klasse door de 6-11 zege bij Diamco, terwijl Fiks door de winst (5-16) bij ONDO (M) promoveer de naar de eerste klasse. De Algemene greep naast de prijzen. LEIDEN KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER Voor TOP stond het duel VEO in het teken van het afscheid van Anne van der Zaag. Met zijn enige goal bracht Van der Zaag TOP op 2-2, waarna de Sassen- heimers resoluut het heft in handen namen. Driemaal Gerco Lanaelaan en een treffer van Stella Tiggelman bepaalden de ruststand <>p 2-8. Frank Nijenhuis vergrootte de marge naar zeven punten en vrijuit spelend kon via 5-11 (Sandra Rookhuizen) en 9-12 (Peter Boeren) de 10-13 eind stand opgetekend worden. Tim van der I lorst zorgde na de ap- plauswissel voor Van der Zaag voor de laatste TOP-treffer. Fides Pacta mocht in de wed strijd tegen Sporting West expe rimenteren met de mogelijke nieuwe spelregel met betrek king tot de vrije bal. Daarnaast speelde Wilma Neuteboom haar laatste match voor de Leidse ploeg. In het gelijkop- gaande duel scoorde Neute boom (volgend seizoen bij BEP) twee keer en zorgde voor de 4-4 ruststand. Na de hervatting ble ven de ploegen in eikaars spoor en mede door Frank Peter de Haas (3x) en Wies Armitage (2x) werd de 11-11 eindstand be reikt. Het eersteklasserschap stond voor De Danaïden op net spel tegen Diamco. De tegenstrevers kregen geen schijn van kans. Een fraaie doorloopbal van Mo nique Slingerland en treffers van Enrico Mud en Marcel Key- zer zorgden voor een veilige marge. Paul Hüsken schoot de Korfbalvereniging Fiks komt volgend seizoen uit in de eerste klasse. De overwinning op ONDO (6-15) was voldoende voor promotie. foto loek zuyderduin 3-8 ruststand op de borden. Sandra Slingerland en Nelleke Peters beslisten de wedstrijd di rect na rust en bekroonden daarmee een sterke fase van de Leidse ploeg: 3-10. Frans Brand scoorde 5-11, waarna Diamco kort voor tijd nog tot 6-11 kwam. Winnen was voor Fiks het de vies tegen het al gedegradeerde Ondo om te kunnen promove ren. Na een wat moeizame start draaide de Fiks-equipe op volle toeren en kwam nooit in de problemen. Een 3-8 ruststand werd eenvoudig uitgebouwd naar een 6-15 eindstand, waar na in het verre Middelburg een feestje kon worden gestart. Theo Vreeken kwam tot vier treffers. Alleen Roniek Gerlof, Marleen Boomgaard en jaap Rietdijk kwamen niet tot een doelpunt in deze wedstrijd, die tevens het afscheid was van Jeroen Huizing, Nico van Wei zen en Diederik van Veen. „Ei genlijk hebben we een kam pioenschap gemist, door vrij ge makkelijk punten te verspelen", mijmerde Daan Vreeken. „Maar ik schat in dat we ons volgend seizoen in de eerste klasse zeker zullen handhaven." Promotie was ook haalbaar voor De Algemene bij misstap pen van de koplopers. Dan moest van De Bennen wel wor den gewonnen. Perry Venema en Marcel van Duyvenbode zorgden voor 3-1. Remco Mol- loy scoorde 5-3: Met de rug naar de korf scoorde een speler van de bezoekers 5-6. De Leidse ploeg was creatief genoeg om voldoende kansen te verwerven en Alfred Lambooy kon daar door 7-6 scoren. De mogelijkhe den werden daarna slecht benut waardoor De Bermen kon weg lopen naar 7-9. In de slotfase van het duel haalden Edward Dekker en Amoud Lambooy (3x) het welverdiende punt voor hun team binnen. Uitslag:9-9. De koplopers Fiducia en Koog Zaandijk maakten echter geen fout, waardoor De Algemene volgend seizoen wederom in de tweede klasse zal uitkomen. Zuiderkwartier startte licht zinnig tegen het voor lijfsbe houd strijdende Victoria. De ui terst fanatieke opponenten kwamen vlot op 5-1, waama Al- do Spadon (2x) en Carla Akse iets terug konden doen. Rust stand 6-4. Een betere tweede helft bracht de ploeg van de scheidende Ko Paeper terug in de wedstrijd. Wil de Wit, Dirk- Jan de Kreek en Erik van Lunte- ren scoorden tot 9-8. Van Lun- teren miste echter tweemaal van de strafworpstip, wat door Victoria beantwoord werd met een treffer (10-8). Theo van Leeuwen mocht voor de statis tieken 10-9 scoren. In deze laatste wedstrijd namen Wil de Wit, Dirk-Jan de Kreek, Crista Metselaar en Carla Akse af scheid. Velocltas liet zich door kam pioen Excelsior afbluffen. Bij 0-4 kon Marion Smeets iets terug doen. Doelpunten van Ron en Jetske Goudsmit bracht Veloci- tas terug in de race. Na de 4-5 (Bert van Osnabrugge) rust stand haalde de Delftse ploeg hetzelfde staaltje uit als in de eerste helft. Bij 4-8 was het be slist, waarna het Leiderdorpse team nog terugkwam tot 7-8, mede door een doelpunt van Arjen Bakker. Het gedegradeerde KNS kon tegen Vriendenschaar wel wat het hele seizoen slecht lukte: het verzilveren van de kansen. Drie treffers van Hans Kooien en tweemaal Hendrik van Rui ten luidden de overtuigende 3-9 overwinning in. Karin Ultzen en Carmen Zitman namen de tref fers namens de dames voor hun rekening. Tot 4 4 kon Crescendo tegen strever Phoenix volgen, daarna lukte het niet meer. De af scheidnemende John Huygsloot (met een "rode kaart") scoorde twee keer evenals Neel van Eg- mond en Arno Kooloos. LEIDEN JAN DAAN V HONKBALMEDEWERKER De Leidse honkbal vereniging Keytown Hit ters heeft gisteren de tweede zege in tweede klasse landelijk binnengehaald. Op het sportcomplex Pomona werd Vlaardingen Holy met 18-17 verslagen. Wassenaar had met twee overwinningen een uitstekend weekeinde. Aanvankelijk zag het er somher uit voor Keylown Hitters, nadat Vlaardingen in de vijfde inning een 7-12 voorsprong had ge nomen. In de zesde inning sloegen de Lei- denaren echter hard toe. Via onder meer een grandslam van Johnny Els werd een 15- 12 voorsprong bereikt. De Leidse honkbal Iers liepen in de achtste inning uit tot 18 13, waama Vlaardingen in de negende inning nog sterk terug kwam tot 18-17. Catcher Vïto Senior maakte echter een eind aan alle Vlaardingse illusies, door attent te reageren op een steal van twee naar drie. Deze derde nul voor Vlaardingen betekende de tweede overwinning voor de Keytown Hitters. Ook de honkballers van de SV Wa waren dit weekend uiterst succesvol. Zowel op zaterdag als gisteren werd Furo Stars uit Cappelle a/d Hssel met duidelijke cijfers verslagen: 12-4 en 12-8. Op zaterdag was slagman Erik Pesch zeer goed op dreef, evenals pitcher Jerry Remmerswaal met dertien maal drie slag. In de vierde inning werd een voorsprong van 8-2 bereikt. Euro Stars wist daarna nog twee keer te scoren: DE HONKBALLERS van Wassenaar hadden een goed weekeinde Zowel zaterdag als gisteren werd Euro Stars verslagen OOST SOUBURG BRAM V KORFBALMEDEWERKER Terwijl een uitgelaten blauw-wit beschilderde menigte beslag legde op het speelveld liep Per- nix-coach Rob Siemer stilletjes naar de overzijde. Binnen hand bereik had zijn twaalftal het kampioenschap gehad, ruim één helft lang. Maar de welhaast gebruikelijke terugslag na rust (5-7) had ditmaal bijna dertig minuten geduurd en de 4-7 voorsprong was een 10-7 ach terstand geworden. Het Zeeuw se publiek vierde feest, Pernix was ontgoocheld (12-8). „Wel terecht", oordeelde Sie mer even later over de afloop van het treffen tussen de beide titelpretendenten. „We speel den een goede eerste helft en een heel matige, zeg eigenlijk maar slechte tweede. Als ploeg hebben we toen het hoofd ver loren en daardoor ook de wed strijd". Het probleem bij Pernix school voornamelijk in het eer ste aanvalsvak. Voor rust wist het tot tweemaal toe mee te scoren, 1-1 Lian Tieleman en 3- 5 Heieen van Ommen, daarna was alle gevaar geweken. André de Winter was meer met z'n te genstander bezig dan met de wedstrijd en de ijverige Jeroen Waaijenberg mist nog de allure van echte topper. Toch treft dit viertal niet alle blaam. Robin Amoldus, in Lei den nog goed voor de beslissen de 11-10, was voor de korf vol strekt onzichtbaar en vakgenoot Casper de Rooy deed zijn bij naam 'pudding' alle eer aan met zijn afstandschot. Naarma te de tweede helft vorderde, ver loren de oranje-kragen de grip op het eigen spel, waardoor de fouten zich aaneenregen. De start was echter zeer hoopvol voor de Leidenaars. Kees Hortensius en Carla Kui pers zorgden na twintig minu ten voor 2-4 en een rondgang later breidde Kuipers de voor sprong tot 4-7 uit. Daarna volg de echter een doelpuntloze pe riode van ruim 37 minuten, waarin Animo Pernix achter haalde en vervolgens op afstand zette. Op 8-7 onthield scheidsrech ter Dubbeldam Ineke van der Vegte een strafworp, een nieu we tegenvaller voor de al aange slagen ploeg. Eelco Koolhaas scoorde met nog een kwartier te gaan fraai 10-8 en met invallers Marjolien Kriek en Peter Kui pers voor Heieen van Ommen en Jeroen Wöaijenberg hoopte Siemer alsnog een ommekeer te bewerkstelligen. Na vijf minu ten viel echter 11-8, een treffer die voor de Animo-aanhang aanleiding was de bloemen al vast voor de dag te halen. Even later scoorden de Zeeuwen ook 12-8 en was de laatste Leidse hoop op de titel vervlogen. BERICHTEN DE LEIDSE GEWICHTHEFFER Herman Filippo van De Spartaan Leiden is veteraankampioen van Nederland geworden in de klasse tot 90 kg. De succesvolle Leidenaar vestigde met 117,5 kg. boven dien een nieuw nationaal record bij de veteranen. Bij het stoten kwam Filippo tot 140kg., wat hem in het algemeen klassement als eerste deed eindigen. Filippo bewerkstelligde met deze resultaten zijn selectie voor het EK op 30 mei in Salzburg. SEVERIANO BALLESTEROS heeft gisteren zijn wederopstanding op Wentworth opgeluisterd met een rondje van 65 slagen. De Spanjaard nestelde zich daarmee aan de kop van het klassement in het PGA-kampioenschap, het op één na belangrijkste golftoernooi in Europa. Het PGA-kampioenschap eindigt vandaag op 'Bank Holiday' in Groot-Brittannië KATWUK NORA BAKKER 8-4. Gisteren werd een zwak Euro Stars we derom verslagen. Door elfmaal vier wijd van de Euro Stars pitcher werd een 12-4 voorsprong bereikt. In de laatste inning kwam Euro Stars nog terug tot 12-8. De softbalsters van SV Wassenaar moes ten zaterdag in een doubleheader hun meerdere erkennen in Centragas Bloemen- daal. In Bloemendaal werden de Wassen- aarders overklast met 10-0 en 5-0. De soft balsters van Wassenaar 2 versloegen ADO 2 met 5-9. Gisteren werd in de doubleheader tegen Celeritas zowel gewonnen als verlo ren 4-3 en 6-10. Adegeest won van Laak kwartier met 5-18. maar verloor van VUC 3 met 3-5. Volle Bak won met 4 18 van Key town Hitters. ZWEMMEDEWERKSTER Na jarenlang de zwem kam pioenschappen van de kring Gouwe Rijnstreek te hebben be heerst moest LZ 1886 het afge lopen weekeinde in het Aqua- marbad van Katwijk de hoogste eer aan stadgenoot De Zijl/LGB overlaten. In zowel het punten- als medailleklassement werd LZ aan het slot van de zes ronden durende strijd definitief naar de tweede plaats verwezen. De Zijl/LGB stond de vorige week verworven toppositie in de klassementen niet meer af. Sterker nog: het bouwde de voorsprong nog verder uit. In het puntenklassement troefde het LZ met bijna 100 punten af, terwijl er maar liefst 143 podi umplaatsen werden behaald. Voor LZ waren dat er 122. De troost voor laatstgenoemde ver eniging was dat zij wel de mees te persoonlijke titels binnen haalde: 61. De Zijl scoorde er 41. De namen die zaterdag aan de lange lijst der kampioenen werden toegevoegd bij de Leid se zwemverenigingen, kwamen bij de vrouwen op de 100 meter schoolslag en de 400 meter vrije slag. Bij de meisjes tot twaalf jaar was het Natasja Sierag (LZ) die beide afstanden in winst omzette. Clubgenote Fleur Bak ker deed datzelfde bij de meis jes tot veertien jaar. Sarah Clar ke en Olga Bouwmeester, bei den van LZ, behaalden even eens in hun jaargang (geboren 1980 en 1976) de titel op de schoolslagafstand. Nancy Kijk in de Vegte en Petra Hillenius pakten voor De Zijl ieder ook de schoolslagtitel, terwijl hun club genoten Radna Mulder en Wan- dy Kater over de langste adem beschikten in hun leeftijdscate gorie op de 400 meter vrije slag. De jongens kwamen aan de start voor drie afstanden: de 100 meter vrije slag, 200 meter rug slag en 200 meter vlinderslag. Katwijker Mathieu Spros pakte in eigen bad de titel bij de aller jongsten op de 100 meter vrije slag. Een fraaie tijd van 1.06.8 leverde Tom Onderwater (LZ) de titel op die afstand. Remco Singeling, Richard van Duijven- bode, Christian de Groot en Dick Roest (allen van LZ) wer den ook gehuldigd als kam pioen op de 100 meter vrije slag. Van Duijvenbode en De Groot lieten zich vervolgens ook nog eens omhangen met het hoogste eremetaal behorende bij de 200 meter rug-en 200 me ter vlinderslag. Roest klom nog een keer op het podium als win naar op de 200 meter vlinder- slag. Robin Sprinkhuizen (Zijl) pakte nog een titel op de 200 meter rugslag bij de jongens tot achttien jaar. Zwemvereniging Katwijk eindigde op de zesde plaats in het totaalklassement. De Columbiaan uit Voorhout staat daar een plaats onder en wordt op de voet gevolgd door Noordwijkerhout. Nu de kringkampioenschap pen zijn voltooid, gaan ge noemde zwemmers zich op maken voor het sluitstuk van het lange zwemseizoen. De al lerjongsten, tien- elf en twaalf jarigen, gaan over drie weken naar Drachten voor de Neder landse jeugdfinales. Voor de Leidse en regionale verenigin gen zijn dat er elf in totaal De senioren (28 personen) hebben nog vijf weken te gaan voor de start van de Nederlandse kam pioenschappen in Amersfoort. G-wedstrijden Zwemmers van Club '58 waren het afgelopen weekeinde tijden G-wedstrijden in het Amster damse Sloterpark-bad succes vol. Agenita Kerkvliet veroverde op de 50 meter vrije slag, 50 meter rugslag en 100 meter schoolslag de gouden medaille. Ook Adriane van Haaster toon de zich de sterkste bij de 50 me ter vrije slag. Twee estafette ploegen bemachtigden in de hoofdstad eremetaal. De 4 maal 50 meter-ploeg, bestaande uit Martine Droog. Christel Bevere, Adrian van Haaster en Agenitsa Kerkvliet veroverden het goud Edward ten Broek, André Mul der. Geert Nederpel en Rob Ko- reman behaalden zilver op de 4 maal 50 meter.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16