en wiel Weg 65 y 'Autoindustrie VS in gevaar' INTELCD Keuze uit dertienhonderd fietsen Eerste nieuwe Audi 100 'S' XnJfdAfA^f OFFICIEEL DEALER AUTOTELEFOONS de beste NERGENS goedkoper direct leverbaar incl nummer 01720-34611 IN JAPAN is Mitsubishi over het fist ale jaar I'm van I april i tot l april '91) als derde auto producent uit de bus gekomen. Eerste is nog steeds Toyota, tweede Nissan. Honda staat op vier. Mazda op vijf en Suzuki op Overzicht van werk/aamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB. politie en Rijkswaterstaat Wijzigingen te beluisteren via ANWB-infon De werkzaamheden worden uitgevoerd, tenzij anders ver OH - 910 910 90 (50 ct/min) en nacht en in beide richtingen Amersfoort - Amsterdam (A 1 DE BRITSE importeur van het lapanse merk Suzuki organi seert op zondag 9 juni de jaar lijkse Rhino Rails ><>k Neder landse bezitters van een vier- wielaangedreven Suzuki kun nen hieraan meedoen. Informa tie en inschrijfformulieren zijn te verkrijgen hij iedere Suzuld- VAUXHALL, tegenwoordig niets anders dan de Engelse merk naam voor Opel. krijgt naast haar vestiging in Ellesmere een nieuwe motorenfabriek. Gene ral Motors gaat bijna een mil- tard gulden bmteeen on |hi lijks 100.000 V6-motoren te fa briceren. Deze zescilinders ko men in de duurdere auto's van GM en zijn ook bestemd voor toekomstige modellen van het onlangs overgenomen Zweedse merk Saab NISSAN heeft via een loterij de kopers van een Figaro aangewe zen i km alsan In lapn idtgo brachte auto in jaren dertig stijl heeft een kunststof carrosserie en een heel luxe met wit lecT bekleed Interieur. Van de 3,74 meter lanee coupé worden 20.000 stuks gebouwd De Figaro kost in lapan 26 mille. GENERAL MOTORS /al vanaf april '92 cilinderblokken gaan leveren voor de Yi<> h moto ren van Nissan Deze zeer krachtige /«m ilinders /uilen worden gebruikt in de topmo dellen van het lapanse merk. De overeenkomst is een onderdeel van Nissans strategie om de im porten in lapan te verhogen. Den bosch - Maastricht (A 2) TJiv. knooppunt Batadorp. T.h.v. leende. TJlv. Nederweert Tussen Echt en Susteren. richting Maastncht. Dirmm (A 9) Tussen Haarlem-zuid en de Velsertunncl. richting Alkmaar. Tussen de Hcinenoordtunnd en het Yaanpletn. richting Rotter dam. ovenjag. T.h.v. de Hanngvtictbmg. I indhoven - Tilburg (A 58) T.h.v. knooppunt Batadorp, overdag. amsteeg autobedrijven BLIKVANGERS Alfa 75 Imola alleen in het zwart Alfa Romeo kwam kort geleden met een exclusieve uitvoering van de Alfa 75 op de markt. De speciale 75 is in een beperkte op lage te koop en genoemd naar het beroemde Grand Prix-circuit in Italië: Imola. Met als basis de 1.8 i.e. versie beschikt de Imola onder meer over verbrede wielkasten, zijpanelen, van binnenuit verstelbare buitenspiegels, centrale vergrendeling, elektrisch be- dienbare ruiten voor, stuurbekrachtiging, verstelbaar stuurwiel, getint glas. fraaie lichtmetalen wielen en breedstralers in de voorbumper. Net als destijds de T-Ford is de 75 Imola in iedere kleur leverbaar als het maar zwart is. De prijs is 39.950. Skoda Favorit stationwagon leverbaar Nissan Patrol in 'Trial'-uitvoering Liefhebbers van stoere vierwielaangedreven auto's kunneaop hun Nissan Patrol R het zogeheten Trial-pakket laten monteren. Voor 1.185 wordt de auto onder meer voorzien van lichtmeta len wielen, een safarigrille, zijbalken, schermverbreders en heel brede banden. Het pakket is leverbaar op alle Nissans Patrol R en vertegenwoordigt een waarde van rond 6.500 gulden. Clio Baccara met leer en airconditioning Negen maanden na de lancering van de Clio breidt Renault Neder land het Clio- gamma uit met de zeer luxe ver sie Baccara. Ten opzichte van de Renault 5 gaat deze versie in de Clio-serie een stap verder. Naast gebruikelijke toevoegingen als getint glas. centrale deur vergrendeling met afstandbediening en elektrisch bedienbare zijruiten is deze Clio standaard voorzien van onder meer een Radio Renault met stuurbediening, airconditioning, stuurbe krachtiging, leren bekleding, metallic lak en lichtmetalen wielen. De Baccara komt in ons land in twee versies op de markt: eind juni de 1.4 automaat en de handgeschakelde 1.8 liter verschijnt eind juli. drie weken na de gewone Clio met 1.8 motor. Prijzen zijn nog niet bekend. Aantrekkelijke bandieten bij Suzuki De Nederlandse importeur van het lapanse merk Suzuki heeft momenteel twee exclusieve actie-modellen in de aanbieding. De Alto Savage is gebaseerd op de 3-deurs GL en heeft als extra's onder meer getint glas. speciale interieurbekleding, een hoeden- plank, een middenconsole, een lichtzoemer en speciale Savage- matten. De meerprijs voor dit pakket bedraagt 600 waarmee de Alto Savage op 14.495 gulden komt. De Savage wordt alleen in rood metallic geleverd en dat kost 330 gulden extra. Het tweede actie-model, de Swift Bandit, is gebaseerd op de 1.0 GL en is onder meer voorzien van speciale wieldoppen, een ach terspoiler. 'Bandit'-matten, een middenconsole, een toerentel- ler, een klokje en een lichtzoemer. De meerprijs van 1.000 gul den brengt de prijs van de Swift Bandit op 19.995. Daarbij komt nog 330 gulden omdat deze actie-Suzuki alleen in zwart metallic wordt geleverd. Donderdag 23 mei 1991 Chrysler-baas wil bescherming tegen Japan Chrysler zal ten onder gaan. Ford zwaar gewond raken en General Motors sterk verzwakken als de Amerikaanse regering geen maatregelen neemt tegen de invasie van Japanse auto's in de VS. Dit schrijft Chrysler-baas Lee Ia- cocca in een persoonlijke brief aan president Bush. amsterdam rai Volgens Iacocca moet de lapan se export dit jaar met 500.000 auto's worden verminderd waardoor het lapanse aandeel op de Amerikaanse automarkt beperkt blijft tot 31 procent. ..Anders zal dit aandeel tot zo'n 40 procent oplopen en dat bete kent de nekslag voor de toch al aangeslagen industrietak. De binnenlandse autoindustrie mag niet het slachtoffer worden van de Japanse strategie, die het gemunt heeft op de Amerikaan se sleutel-industrieën", meent de Chrysler-directeur. Chrysler heeft inmiddels een deel van het onroerend goed als zakelijk onderpand aangebo den. De banken waarmee de autofabriek een kredietovereen komst heeft, waren anders niet bereid deze te vernieuwen. Het is de vraag of de Ameri kaanse regering op de ideeën van Chrysler zal ingaan. Men heeft onder andere gewezen op het positieve effect van de bouw van lapanse fabrieken in de VS, waarin inmiddels 6,4 miljard dollar is geïnvesteerd en die wok geven aan 2.r».000 mensen. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaai) Wordt het een mountain- of een city-bike, een hybride of een randonneur? Een traditionele sportfiets dan. of toch maar een racefiets? Wie een nieuwe fiets wil kopen raakt compleet in verwarring door het overweldigend grote aanbod in de winkels. Uitgeverij Fiets (van het maandblad met dezelfde naam) kent de problemen van de aspirant-koper en zette alle in Nederland en België verkrijg bare modellen op een rij in een nieuwe uitgave van de Fiets Koopgids. Het aanbod bedraagt niet min der dan 1.300 fietsen van 140 merken. Fiets heeft ze keurig gesorteerd. Per merk is er een algemene inleiding die duidelijk maakt of het om een serieuze fietsfabrikant gaat of iemand die met een matig produkt snel geld wil maken. Daarna ver meldt Fiets alle types in een staatje, met complete gegevens over prijs, framemateriaal, ver snellingssysteem. remmen, banden en mogelijke accessoi res. Haast nog belangrijker dan het opsommen van de 1.300 fietsen zijn de artikelen vooraf in de koopgids van Fiets, die de lezer wegwijs maken in het aanbod Duidelijk wordt dat iemand die een ATB wil en niet van plan is het ruwe terrein in te gaan. niets heeft aan 21 versnellingen. De Fiets Koopgids schept duide lijkheid in de verschillen tussen de diverse typen fietsen. Met een city-bike is deze per soon veel béter af. Ook wordt uitgelegd waarom een wereldfietser zijn bagage beter niet aan een pure racefiets kan hangen, omdat die lang zo lekker niet zit als een randon- en bovendien niet sterk t precie 1 fietsen bedoeld zijn en heeft de deskundigheid in huis om aan te geven wanneer een fabrikant een minder geslaagd produkt voert. De koopgids legt de consument uit wat technische begrippen als naloop, vorkhoek en sprong betekenen en waarom deze gr gevens van belang zijn bij aan koop van de nieuwe fiets. Ook noeg is. Fiets vertelt r lar de diverse typen fietsen aan het bepalen van de juiste maat van de fiets is een apart hoofdstuk gewijd. Wie desondanks geen keuze kan maken uit het gigantische aanbod van confeetiefietsen kan besluiten een los frame te kopen of zelfs op maat te laten maken en een eigen onderde- lenpakket samen te stellen. Ook op dit terrein is veel verschil ln kwaliteit. 70 schetst de koop gids Tenslotte nog een overzicht van wat er te koop is aan ligfietsen, tandems en vouwfietsen De Fiets Koopgids kost op een stui ver na een tientje en is verkrijg baar in de tijdschriftenhande! en goed gesorteerde fietsenwin kels. Cardanas De Duitse fabrikant Fendt maakt fietsen zonder ket- tingaandnjvmg DllMÉ| heeft plaats gemaakt voor een cardanas. Dat is een as die het crankstel met het achterwiel verbindt via twee speciale kop- pcistukkrn DaaMBMta vering van hei a< htenvn-1 ie» h nisch gemakkelijker Het mooi ste nieuws is dat de broekspij pen voortaan verschoond blij ven van kettingsmeer De cardanas is in het verteden vaker toegepast, maar zette niet door. omdat het technisch moeilijk is de fiets van versnel lingen te voorzien De fiets van Fendt kost 1.500. BERICHTEN WEGWERKZAAMHEDEN Op een kleine 500 van de 600 Mercedes sen in de S-klasse. die In dit eerste leveringsjaar naar Nederland komen, rust al een optie. In feite bestelden de kopers hem rechtstreeks uit de folder, want demonstratiewagens waren er tot voor kort nog niet. Volgens Mercedes Benz Nederland zijn er dit jaar nog slechts enkele tientallen nieuwe S-ldasse-wagens vrij. De ovenge honderd zijn nodig voor de eigen orga nisatie en de dealers, waar de auto's begin mei voor het eerst werden getoond. Over belang stelling voor zijn nieuwe S-klasse heeft Merce des dus bepaald niet te klagen De toeloop is des te meer opmerkelijk, omdat het hier gaat om uitermate luxueuze topwagens Het 'in stapmodel' 300 SE. en daarvan ts de uitrusting beslist niet karig, kost een slordige 167 000 gulden Aan de topper, de 600 SEl met de ha gelnieuwe V12 motor, bungelt een prijskaartje van 342.500 gulden. •fOTO MfRCHXS BUK IN HET VERLEDEN AMERSFOORT PL Met het uit produktie nemen van de 'oer-Audi' Quattro heeft deze Duitse fabrikant ook de in middels redelijk ingeburgerde aanduiding Quattro wat uit de schijnwerpers gehaald. Audi ge bruikt nu de letter 'S' voor mo dellen met zeer veel vermogen en standaard Quattro-vierwiel- aandrijving. De S was vooral in de jaren zestig en zeventig po pulair en betekende zoiets als Super. Snel, Sportief of Scheu rijzer. Na het «tportmodel SI en de voor de Audi Quattro in de plaats gekomen Coupé S2 is het nu de beurt aan de Audi 100 S4. Deze eerste Quattro-beul bin nen de nieuwe 100-serie heeft de beschikking over 230 paar- dekrachten (169 kW) en een koppel van 350 Nm bij 1.950 tr/min. Daarmee kan de S4 vanuit stilstand in slechts 6,8 se conden naar 100 km/uur spurten en vervolgens doortrek ken tot een top van 244 km/uur. Verantwoordelijk voor deze niet-geringe waaiden is een 22 liter 5-cilinder turbomotor met 20 kleppen, die gekoppeld >s aan een zes-versnellinesbak. Natuurlijk heeft de S4 het nieu we Audi-front, maar ook breed uitgebouwde voorste spatbor den, gewijzigde voor- en ach terspoilers en lichtmetalen wie len. Nieuw is de combinatie van dim- en grootlicht met mist lampen in één behuizing. De marktintroduktie zal in septem ber van dit jaar plaatsvinden, prijzen zijn nog niet bekend. In de tijd dat racewagens nog geen rijdende reclame zuilen waren, had effc land zijn eigen wedstrijd».leur Frame wagens waren blauw Engelse groen. Duits* wit of zilverkleurig en de Italianen gebruikten meestal bloedrood (beter bekend als Ferrari-rood) voor hun bolides Het legendarische merk Ferrari boekte aJ vanaf het begin m 1947 wedstrijdsucces sen op circuits over de gehele aardbol. Deze Ferrari 315S. waarvan slechts vijf exemplaren rijn gebouwd, werd met succes Ingezet In het raceseizoen 1957 liefhebbers kregen ren jaar gateden de kam deze ui terst reidzame sportwagen aan te schaffen, want hij werd aangeboden op een veiling in Londen Men diende wei een goed gevulde portemonnee mee te nemen want de 315S moest rond de twintig miljoen gulden opbrengen De Tsjechische autofabrikant Skoda preten- JT deert met de Fa- 3 veel meer dan de markt te verblij- den met een no- JL nonsense sta- w tionwagen. Wie een redelijk mo- 5 dem uitziende wagen met veel gebruiksmogelijkheden zoekt voor rond de twintig mille kan niet om de Estate heen. De exacte prijs is 20.495 en voor zakelijke rijders zit het leasetarief op 669,69 (ex. BTW) per maand, laat Skoda-importeur De Binckhorst weten. LEIDEN LISSE ALPHEN 071-769303 02521-19022 01720-75155

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 27