Sport Avanti: een kale kip op keerpunt Keytown Hitters geeft zege cadeau Zwemmers De Zijl slaan toe Cuba straft Oranje af Dinsdag 21 me» 1991 tedictir 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD V TIM BROUWER DC KONING ROB ONDERWATER N WANROOY ROB VAN DER ZANDEN GUS VAN OOSTEN Eindredactie HANS SONDERS Vormgeving: R JHOOGERDUK 20 Henk Smit, waarnemend voorzitter en penningmees ter van de Hazerswoudse ta feltennisvereniging Avanti: "Spelers betalen is voortaan uit den boze" Avanti dreigt te worden geconfronteerd met een leegloop. De schatkist van de stichting is leeg, het begrotingstekort van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging bedraagt rond de vijftienduizend gulden en de spelers worden dientengevolge al twee maanden niet meer betaald. HAZERSWOUDE DORP» Topspeler Trinko Keen, die het seizoen nog wel afmaakt, trok zijn conclusies en heeft inmid dels aangekondigd volgend sei zoen in België te gaan spelen. De Roemeen Vasile Horea keer de na een bliksembezoek aan I lazerswoude onverwijld naar zijn geboorteland terug. Hij onl breekt momenteel op de spe lerslijst van het nog om de landstitel strijdende Avanti. Henk Smit, waarnemend voorzitter en penningmeester van de vereniging Avanti, is heel duidelijk. "Volgend seizoen gaan we vanuit de jeugd weer opnieuw bouwen. Waarschijn lijk zal het huidige tweede team dan als eerste team gaan opere ren. Dat is ons uitgangspunt want als club willen we geen spelers betalen. En de stichting heeft geen geld. Ik weet nog niet wat jongens als Casper Mol, Merijn de Bruin en Michel de Boer gaan doen. Ze mogen blij- len" gaan ze niet beta- Avanti heeft volgens Smit voor volgend seizoen de trainin gen al 'veilig' gesteld. "We heb ben trainers. Niels Albers is be reid om één avond training te blijven geven. Daarnaast zullen Marrianne Spierenburg en Ro bert de (iroot de trainingen ver zorgen. De invulling daarvan geschiedt door de technische commissie. Meer kunnen we ons niet veroorloven. Als we met de huidige trainers door zouden gaan, zou dat een-derde van ons budget opslokken. We hebben toch al een tekort opge lopen omdat de stichting, die ook borg zou staan voor de be taling van de trainers, dat niet heeft kunnen waarmaken. Kijk. de trainers zijn in dienst van de club. de spelers staan onder contract bij de stichting. Daar om zullen we onze verplichtin gen aan de trainers in ieder ge val nakomen". Smit is van mening dat een herhaling van dit seizoen voort aan voorkomen moet worden. "De stichting blijft ook niet lan ger functioneren. Ze hebben toch geen sponsor. Maar opge ven doen we iets nooit. Alleen gaan we als vereniging in de toekomst duidelijk meer eisen stellen. Het is een beslissing die we als bestuur genomen heb ben. Spelers betalen is voortaan uit den boze". Aart jan van der Poel. behalve lid van de stichting ook verte genwoordiger in het bestuur, is het oneens met deze zienswijze. "Ie kan wel zeggen dat je nu al les gaat ophangen aan jongens als Michael van der Haar en zo. Maar je zult altijd een paar voortrekkers moeten hebben. Ie kunt die jonge iongens niet zo maar voor de leeuwen gooien. Ik ben daar bang voor. Ik snap best dat het bestuur niet erg ge lukkig met de gang van zaken is. Maar nu wordt er paniekvoetbal gespeeld". De grote voorvechter van top- Trinko Keen ontvangt bij Avanti geen geld meer. Maar dat weerhield de kopman er niet v tafeltennis in Hazerswoude stelt dat het verdwijnen van Gerard Bakker sr. bij Avanti een groot hiaat heeft achtergelaten. "We kampen allemaal met de na weeën. Er was geen opvolging wat de training betreft. Dit sei zoen is die er gekomen. Dan moet je daar op voortborduren. We weten allemaal dat we aan een bouwperiode bezig zijn en dat er drie tot vier jaar overheen gaat voor je weer terug bent op net niveau. Als je je spelers niet kunt betalen, hoef je je beleid niet te veranderen. Ik voel me een roepende in de woestijn. De club voelt zich op de huidige si tuatie aangekeken, maar het is de stichting waar het is ge beurd. Laat die nu ook verder zijn best doen". Ondertussen maakte Avanti zaterdag en gisteren op de tafels een begin met de strijd om de voorjaarstitel. Daarbij bleef Keen zijn club in de dubbel te gen Harkstede een goede dienst bewijzen door in beide wedstrij den ongeslagen te blijven. Thuis zegevierde Avanti met 8-2, uit werd slechts een remise (5-5) geboekt. Michel de Boer was de grote verliezer. Ongeacht het eindresultaat hoeft Avanti er wat Smit betreft niet op te rekenen volgend sei zoen weer als eredivisionist door het leven te gaan. "Als je het reëel bekijkt en de spelers vertrekken, dan kun je net zo goed in de eerste divisie gaan spelen. We zullen wèl naar de spelers luisteren. Willen ze ere divisie spelen, dan hebben we geen bezwaar. De status heb ben ze ten slotte". KATWUK NORA BAKKER DIOK raakt niet ultgefeest. Na het kampioenschap van de reserves en de landstitel van het eerste team behaalden ook de vrouwen en mannen de nationale titels bij het seven-a-side Reden om zondag. In eigen kring, nog maar eens het glas te heffen. De dag ervoor speelden zeven man van de "!t duel in Den Bosch ging met 20-18 venoren. ploeg overigens nog mee met Oranje tegen Engeland-onder-de-21. Het Den Bosch ging met 20-18 v FOTO LOEK ZUYDERDUIN ZWEMMEDEWERKSTER Tijdens de één na laatste ronde van de zwem- kampioenschappen van de kring Gouwe Rijn streek sloeg het Leidse De Zijl/LGB het afgelopen weekeinde fenomenaal toe. In het Aquamarbad van Katwijk nam het de toppositie van stadge noot LZ 1886 over in het medaille en puntenklas sement door middel van maar liefst 39 ereplaat sen. LZ stelde daar 23 podiumplaatsen tegenover. Was het vorige week nog LZ wat de klok sloeg op de kringkampioenschapppen, De Zijl liet in deze vijfde ronde zien daar niet voor onder te wil len doen. Nog nooit eerder was de medaille- oogst, in één ronde, zo groot van De Zijl. Met na me in de oudere leeftijdscategorie bij de vrouwen was het prijszwemmen. Radna Mulder, Hanneke Koopmans, Wandy Kater en Nancy Kijk in de Vegte waren daar op de 100 meter vrije slag, de 100 meter rugslag en de 200 meter vlinderslag verantwoordelijk voor twaalf ereplaatsen. Niet al le tijden waren echter even aansprekend. Op de 100 meter vrije slag waren het jongere LZ-zwem sters die snellere tijden op de klokken brachten. Bianca Hoeks en Fleur Bakker strijden beiden op die slag voor een plaats in de jeugdploeg voor de Europeese kampioenschappen. Hoeks werd in haar leeftijdscategorie (geboren in 1976) eerste met 1.01,6 en Bakker liet 1.01.7 noteren voor de winnende tijd in haar jaargang (1977). Beiden zwemsters stonden nog ieder op de hoogste trede van het podium nende tijden op de 100 meter rugslag meter vlinderslag. LZ had verder nog kampioenen op de 100 meter vrije slag in Ingeborg Hoeks en Natasja Sierag welke laatste ook nog de 100 meter rugslag voor zich opeiste. Dat deed ook Linda Weijermans (Zijl) bij de meisjes geboren in 1978. Paulien Stastra (LZ) eiste de titel bij de op de rugslag voor zich op. vee keer i de 200 Dennis Schouten (Zijl) en Richard van Duijven- bode (LZ) werden ook twee keer gehuldigd als kringkampioen op de 200 meter vrije slag en de 200 meter schoolslag. Geert Donkers (Zijl) won bij de mannen de 200 meter schoolslag. De drie esta fette-nummers leverden allen winst op voor De Zijl. Stephan van Iterson (LZ) pakte de overwin ningsdraad weer op door, zij het na felle strijd met clubgenoot Tom Onderwater, de 400 meter vrije slag naar zich toe te trekken met 5.06,6. De Zijl heeft in het totaalklassement nu ruim zeven tig punten voorsprong op LZ met nog een ronde te gaan. Van de regionale verenigingen, waarvoor de kringkampioenschappen vaak het hoogte punt van het seizoen zijn, was het Mirjam Kleyn van Sassenheim die de eerste titel voor haar en de vereniging binnenhaalde. Katwijk voegde vier ereplaatsen aan haar totaal toe en Noordwijker- hout pakte een keer een podiumplaats. Het Noordwijkse NZ&PC, dat zich in de verenigings competitie toch wist te handhaven in haar Idasse, bleef ook dit weekeinde bij de individuele kring kampioenschappen nog zonder medailles. In Gouda kwam LZ 1886 uit in een vierkamp ter ere van het 105-jarig bestaan van de plaatselijke vereniging GZC. Veel persoonlijke records wer den er neergezet. Remco van den Hout zwom op de 100 meter vrije slag bij de jongens naar de winnende en persoonlijke beste tijd van 1,26,3. Robert Jan Bakker won de 100 meter rugslag in 1.10,0. De 100 meter schoolslag ging bij Angeli- que den Os in 1.50,2. goed voor de derde plaats. Monique Chaudron, Mariska Slats en Rosan Bak ker knabbelde allen ruim een seconde van hun beste tijd af op de 100 meter vrije slag. Krijn Fieret dook drie seconden onder zijn beste tijd op de 100 meter rugslag. Het jubilerende GZC werd met een voorsprong van 0,9 seconde op LZ win naar van deze vierkamp. DOOR KOSTBARE veld- fouten leed Keytown Hit ters zijn vierde nederlaag De Leidse honkballers ga ven in de negende inning de zege uit handen Pernix-toernooi in trek bij jeugd LEIOEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De sportvelden in de Kikkerpol der lagen er gisteren verlaten bij. Na vele succesjaren bleek het Pemix Pinkstertoernooi we gens tanende belangstelling niet j meer in de huidige vorm te handhaven. Alleen de jeugd bleek nog voldoende geboeid, zodat Pemix voor de 43 teams aan het eigen veld voldoende had. "Minder ploegen, evenveel sfeer kwalificeerde Gert Jan van Driel. lid van de organisa tiecommissie, de inmiddels achttiende uitgave van het toer nooi. Toch kon al het enthou siasme niet verhullen, dat korf- baltechnisch het evenement aan waarde heeft ingeboet. Terwijl Tempo in Alphen zelfs ploegen moest terugwijzen, slaagde de organisatie in Leiden er niet in meer dan zeventien senioren ploegen in te schrijven. Te weinig voor een verantwoord programma, oordeelde de orga nisatie, die daarop besloot slechts met de jeugd, en boven dien in twee vakken, verder te gaan. Bij de junioren kreeg de orga nisatie letterlijk ter elfder nog een afzegging van de ploeg van Heemskerk. De inderhaast op gezette dubbele competitie le verde echter meer dan voldoen de vuurwerk op. Bleef Pemix in de eerste serie duels ongeslagen, in het aller- laatse treffen wist Fides Pacta met een 4-1 zege de thuisploeg alsnog op de ranglijst te passe ren. De derde deelnemers Fluks bleef in dit geweld puntloos. De overige Leidse poule-win- naars waren Fides Pacta Cl, Pemix Dl, Pemix PI, PemixQl, De Algemene Ql, TOP R1 en TOP welpen. Kruisfinales Die Haghe heeft zich zaterdag avond als laatste geplaatst voor de kruisfinales om het kam pioenschap van Nederland. De Haagse hoofdklasser klopte in Alphen aan den Rijn Allen Weerbaar met 11-10. Een week hiervoor was het laatste regulie re competitietreffen nissen bei de ploegen nog onbeslist (10- 10) gebleven. Na een sterke opening ver zandde het Amsterdamse spel in de fouten. Halverwege de tweede helft (rust 6-5) nam Die Haghe, met Albert Schuiten en Nick van Dam (beiden twee maal) als gevaarlijkste aanval lers, een beslissende 9-7 voor sprong. Bij Allen Weerbaar was Bram van der Zee met drie goals de meest produktieve spe- Zaterdagavond aanstaande speelt Die Haghe in Dordrecht tegen Deetos, terwijl in Amster dam de tweede kruisfinale tus sen Rohda en Oost-Arnhem op het programma staat. ning door hun handen glippen. Of heter: door hun handschoe nen. De honkballers uit leiden kwsterden tegen het Haagse ieleritas tot de negende en laatste inning een voorsprong die echter op knullige wijze werd prijs gegeven. In de gelijk makende beurt kwam Celeritas langszij (9-9) en in de extra tien de inning grepen de Hagenaars de zege (10-9). Felle discussies laaiden op na de dramatische ontknoping. Er werd door de Leidse honkbal Iers niet direct een zondebok aangewezen, maar dat de twee punten op amateuristische wij ze aan Celeritas werden ge schonken was voor iedereen klaar als een klontje. Milo de Wind. coach van de D'idenaars. bracht in de laatste inning (7-9 voorsprong) fair Quant in het veld voor de overi gens goed spelende rechtsvel- der Toy Francisco. De Wind gaf de jonge invaller het vertrou wen. dat echter ongegrond bleek. Een hoge flvball van Rodriguez leek een gemakkelij ke prooi, die evenwel niet door Quant werd verwerkt. Toen d'Amoult vervolgens een home- op het scorebord. In de tiende inning ging Quant met drie slag kansloos uit, ongelukkig voor hem was dat hij tevens de derde nul was. Met Celeritas' sterkste slagman d'Amoult aan slag en een man op het tweede honk herhaalde het tafereel zich. D'Amoult sloeg de bal hoog richting Quant, de zwakke plek. en op nieuw rolde de bal uit zijn handschoen: 10-9, over en slui- De Wind zegt dat dat soort zaken nu eenmaal verbonden zijn aan honkbal, maar gaf toe toch even met zijn ogen te heb ben staan knipperen toen hij Quant voor de eerste keer zag schutteren. "Ik wilde me al om draaien. normaal is hij erg vast. Het was een kostbare fout". Ottmar Poulina zei in een woe deuitbarsting dat met zo'n coach nooit een wedstrijd ge wonnen zou worden, loppe van der Reijden. de zoon van oud- staatssecretaris loon van der Reijden. bracht Poulina tot be ii.li en. M1.I.1I /rite vraagtekens bij de wissel Wind. Van der Reijden:"Ik denk dat de coach Quant wat speel tijd gunde. Op dit niveau mag je je afvragen of dat terecht is". De 21-jarige Van der Reijden is de enige niet-Antilliaan in het team van de Hitters. Tevens is hij diegene die wat rust brengt. Hij praat veel met zijn mede spelers en hij probeert de emo ties wat af te zwakken. Terwijl de anderen een dolletje maken bewaart hij zijn concentratie. Dat wordt gerespecteerd. Als De Wind zegt dat hij staat te klap pertanden van de kou, ant- wüüwIi 1 in dot Mjdao mm hm advies dat hij dan een stukje moet gaan hardlopen. Wat I)e Wind dan ook prompt doet. Als startende werper had Van der Reijden niet een fantasti sche dag. In de vijf innings die hij op de heuvel doorbracht luk te het hem niet om een enkele speler in drie slag uit te krijgen. Bovendien werd nij door de ar bitrage tot tweemaal toe be straft voor een 'schijn'. Dank zij goed veldspel kwam de werper niet in grote problemen en werd hij bi| een 6-5 voorsprong afgelost door Michel de Roon. Die voorsprong was te dan ken aan een zeer slagvaardige eerste inning. De Hitters ken den hun beste start van het sei zoen. en Celeritas-werper d'Ar- noult de slechtste van zijn le ven. De pitcher moest zes hits toestaan, waardoor de Hitters na één inning op een 5-2 voor sprong kwam. Dat het later toch nog mis ging met de I>eidenaars kunnen zij alleen zichzelf ver wijten. Wassenaar De honkballers van SV Wasse naar hebben dit weekeinde wis selend succes gehad. De wed strijd van zaterdag tegen NDC'86 uit Rotterdam ging met 2-6 verloren. De Wassenaarders gaven de gedoodverfde favorie ten voor de kampioenstitel ech ter zeer verdienstelijk tegen stand. Aan slag was Steven de Haseth goed op dreef. Wasse naar nam in de eerste inning nog een 1-0 voorsprong. Mede door sterk verdedigend spel on der leiding van werper lerry Remmerswaal bleef deze voor sprong behouden. In de vijfde inning ging de wedstrijd voor Wassenaar echter verloren: 1-5. In de wedstrijd van gisteren tegen Aiphians uit Alphen had SV Wassenaar meer geluk I en 4 overwinning was het resultaat. In de tweede in ning werd een 3-0 voorsprong bereikt via honkslagen van Remmerswaal en Kastelein en vier wijd voor Koster. In de vijf de inning ging aanvankelijk de voorsprong verloren. Honksla gen van Westgeest. Ruigrok van der Werve en De Haseth gaven Wassenaar echter weer een 5-3 voorsprong. De Alphenaren wisten in de achtste inning nog terug te komen tot 5-4 na een wilde worp van Erik Remmers waal. Het was aan werper lerry Remmerswaal om de wedstrijd af te maken. Dit lukte na een zeer spannende negende in ning. die werd besloten met een spectaculair dubbelspel. De softbalsters van Wasse naar speelden dit weekeinde twee aoubleheaders. Zaterdag werd tegen DSC'74 uit Haarlem zowel gewonnen als verloren: 3- 2 en 0-1. De eerste wedstrijd hadden de Wassenaarders ge heel in handen. Gisteren was Wassenaar uiterst succesvol in de doubleheader tegen de Pira tes uit Amsterdam. Na twee spannende duels behaalden de Wassenaarders twee klinkende overwinningen: 9-6 en 1-0. In beide partijen moesten tie breaks uitkomst brengen. De volleyballers van RW lieten de districtsbeker in een goed gevulde sporthal Waterbos aan zich voorbijgaan. De Rijnsbur gers verloren kansloos van con current Be Fair met 3-0, nadat de eerste wedstrijd reeds met 3- 2 naar de Waddinxveners was gegaan. De vrouwen van Ley- thon ging het in de eerste be kerfinale tegen Dosko slecht af. De ploeg van de scheidende coacn Vincent Henskens verloor met 1 -3, voor de l^eiderdorpsen rest zaterdag in Stolwijk slechts een klein kansje. RW startte de return in een andere basisopstelling dan in de eerste bekerwedstrijd. Martin Broere plaatste zichzelf op de reservebank en had weer de be schikking over spelverdeler Ro nald Broers. Dit kon niet ver hinderen dat de ploeg, die in de competitie twee maal te sterk was voor Be Fair. ditmaal moes ten capituleren. Het ontbreken van een goed blok en een goede pass resulteerde in een 3-0 ne derlaag. In de bekerfinale was Ley- thon gemotiveerd om wraak te nemen op de verloren opvul- wedstrijd tegen Dosko. Ook dit keer bleken de Stolwijkse vrou wen evenwel te sterk. De afwe zigheid van hoofdaanvalster Renate de Zwart brak de Leider- dorpse ploeg op, zeker gezien het sterke spel van de hoofd aanvalster van Dosko. Na ver lies in de eerste set (10-15) nam Dosko het initiatief over. Pas in de vierde set leek Leython terug te komen, maar een echte af- maakster aan het net werd ge mist: 15-17 en 1-3. De vrouwen van RW, die in de eerste klas als tweede eindig den achter VCS, hadden in de opvulwedstrijd weinig moeite met het zwakke Inter Amicos uit Den Haag. Door een goede pas sing aan Rijnsburgse kant kon de ploeg van Lieuwe van der Meulen naar hartelust combi neren. RW won met 3-0 (15-4, 15-8, 15-12) en maakt een goe de kans om als eerste voor pro motie in aanmerking te komen indien één van de hoger spelen de ploegen zich volgend seizoen terugtrekt LUSV speelde een spannende opvulwedstrijd tegen Tonegidc Voorburg 2. maar trok wel over tuigend aan het kortste eind: 0- 3(16-17. 14-16. 10-15). Het Cubaanse publiek vatte de Hollandse vernedering het best samen. Het begon Nederland af te tellen, als een beurs geslagen bokser, 1, 2, in vlot tempo tot De nationale volleybal ploeg ging in de opening van de World League twee keer met 0-3 onderuit. Vooral het tweede pak slaag deed pijn. Het gebeurde in de tweede set van het tweede duel. De set werd in 18 minuten door Cuba gewonnen met 15-3. Ben- ne. Boudrie en Van der Horst werden binnen een minuut ver schrikkelijk afgeblokt. de jonge fans in de tweede ring stonden op en toonden hun verbale leedvermaak. Cuba was klaar om te winnen. Na de 15-9 15-10 15-12 van vrij dag volgde een dag later de uit slag 15-8 15-3 15-10. De versla genheid was totaal. Edwin Ben ne en Ron Zwerver moeten blij zijn geweest dat het duel was afgelopen. Het komt zelden voor. dat een volley baller een fluitconcert krijgt. Het gebeurde Nederland

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 20