Sport SVV koestert weer wat hoop Sampdoria kampioen Tottenham slaat aan het slot toe NAC maakt zijn favorietenrol waar Dinsdag 21 mei 1991 *0 VAN KAAM HEKMAN IOUSTKA TIM BKOUWBt DE KONMG KO» ONOEKWATEK WIM VAN WANKOOY KCM VAN C IN ITAUE GREEP Samp- doria voor liet eerst in zijn bestaan de titel in de Serie A. Door het verlies van AC Milan raakte Sampdo- ria vijf punten los. V OOSTEN Eindredactie HANS SONOERS Vormgeving KUTCEK J HOOGEKDUK 16 NIEUWSLIJN Weer cocaïne-geval in Italië ROME - In de Italiaanse voetbalcompetitie is opnieuw een i Ier betrapt op het gebruik van cocaine. Na de Argentijn Diej Maradona werd in de tweede divisie de 21-jarige Edoardo E tolotti van Brescia betrapt. troie werd uitgevo r Brescia tegen Modena. De voetbalbon derzoek ingesteld, indien Bortolotti schuldig wordt bevonden, riskeert hij een schorsing van twee jaar. Maradona. inmiddels uit Italië vertrokken, kreeg vijftien maanden schorsing. Trapatoni terug naar Juventus TURIJN - Giovanni Trapattoni keert met ingang van het nieuwe voetbalseizoen terug naar luventus. Dit heeft sponsor Gianni Agnelli gisteren voor de Italiaanse televisie meegedeeld. Trapatoni was vijf iaar als technisch directeur werkzaam bij Inter. Onder zijn leiding behaalde luventus tussen 1977 en 1986 de grootste successen. De laatste jaren, met Zoff en MaJfredi als coaches, stond de steenrijke club sportief op het tweede plan. Jeugdinternational naar Bayer ENSCHEDE - De Nederlandse jeugdinternational Bernard Schuiteman heeft overeenstemming bereikt over een contract voor drie jaar met Bayer Leverkusen. De 17-jarige voetballer uit Garderen komt momenteel uit voor FC Twente. De clubs moe ten nog tot een akkoord komen. Stadion gaat 'in de ban' CAIRO - De Afrikaanse Voetbal Confederatie (CAF) heeft in Cal- ro besloten het stadion van Bamako in Mali voor een jaar in de ban te doen. De maatregel is genomen wegens de incidenten, die 28 april tijdens de kwalificatiewedstrijdMali - Cameroun plaats vonden. De wedstrijd moest enkele minuten voor het ein de bij de stand 2-0 voor de bezoekers worden gestaakt. In het komende jaar moeten alle wedstrijden van Mali op tenminste honderd kilometer van Bamako worden gespeeld. 201545 mei 91 SW leeft nog. De in ademsnood verkerende Schiedamse club doorbrak zaterdagavond tegen het uitgerangeerde Roda JC een troosteloze nederlaagserie. De ploeg van trainer Dick Advocaat zegevierde voor 250 toeschouwers in de Kuip met 3-1. SW had in de vorige zeven wedstrijden geen punt gepakt. Voor Roda JC was het de zesde achtereenvolgende verliespartij in een uitwedstrijd. Dankzij de verdiende zege en de royale nederlaag van concur rent Heerenveen bij Willem II heeft SW weer uitzicht op de zestiende plaats, die recht geeft op het spelen van twee promo tie/degradatie-wedstrijden. "We hadden de punten hard nodig", beaamde Advocaat, zichtbaar opgelucht. "We mo gen weer een beetje hoop koesteren". In de wetenschap dat slechts een overwinning telde, ging SW start. Al na twee minuten de levendige slotfase drie uitge lezen mogelijkheden, maar faal de jammerlijk. Met zijn enige geslaagde actie stond Breetveld toch nog aan de basis van de zevende competitiezege. De jeugdige Dordtenaar bracht in de 79ste minuut middenvelder Gorré in stelling, die Smits koel passeerde, 2-1. Ook voor Gorré was het de eerste treffer dit sei zoen. In blessuretijd gaf Tebbenhof de zece meer reliëf. Het lobje van de tweede invaller was Smits te machtig, 3-1. Twente Voor FC Twente was de wed- stond de snelle Jimmy Simons strijd tegen degradatie-kandi EREDIVISIE V«n t Sch-p 2 0 Schrdvechtt» Bakker «houwers. 48 000 (uitwkocht). G«l« t Van Gobbfl (Feyenoord) Node JCS-1 ll-ll. 14 J.mmySimon*l 6 Hun»** 11. 79 GC'è 2 1 90 leb 3-1 Scheidvechter Blankfnstem Vitesse verspeelt zijn laatste kans dankzij een slim passje Luhukay oog In oog met doel man Smits. De ex-Feyenoorder schoot gehaast naast. Twaalf De aangever was Gorré. Het v het eerste competitiedoelpunt Toeschouwers 250 FC Twente MW 4 1 (2-030. Nwhe 45 Hutton 2-0. 60 Mulder 3-0. 70 L.bregt* 3-1. 73 Niehen 4 I 5-2 (2-1). 18. Di|k*tra l 0. 27 ven Oeel 2 0. 40 Csmeteru 2 1. 52 Syiia 3-1. 55 Ven Geel 4-1, 57 Stewart 5 I. 83. McDonald 5 2 Scheidvechter Reygwart Toeschouwers 6200. Gele keert. Van der Gi|p en Verbeek (beiden Heerenveen) Sperte - FC Den Heet 0-0. Scheidsrechter Vitesse RKC 11 Van den Brom 1-1. Scheidsrechter Niet. Toeschouwers: 5200. Gele kaa (RKC) 30 16 10 4 42 54- 31 30 14 8 8 36 3« 28 31 13 8 10 34 48- 36 31 9 15 7 33 35 28 30 10 11 9 31 35- 36 31 9 12 10 30 41- 43 31 12 6 13 30 38 48 31 7 15 9 29 34- 35 31 12 4 15 28 51 47 30 7 11 12 26 27- 42 30 9 7 14 25 37 54 31 a 7 16 23 34- 53 30 8 5 17 21 32 54 EERSTE DIVISIE Vitesse heeft zondagmiddag bekend staat als een kansen zijn laatste kans op Europees misser bij uitstek, thuiswed- strijd tegen RKC leverde niet meer op dan een gelijkspel: 1-1 Twee snelle doelpunten - van Boogcrs voor RKC en Van den Brom voor Vitesse - zorgden voor een veelbelovend begin. Maar daar moesten de 5200 toeschouwers het mee doen, want verder gebeurde er weinig meer. Door net gelijke spel ver dween FC Utrecht, de andere kanshhebber op Europa Cup voetbal definitief buiten beeld voor de Arnhemmers. Lang kon SW niet genieten van de voorsprong. Twee minu ten na de openingstreffer kopte lichtgewicht Huiberts uit een hoekschop van Groenendijk de gelijkmaker achter Hide, die aan de grond genageld stond. Na de rust streden beide ploegen met open vizier. Kan sen waren cr In overvloed. Jan sen schoot In riante positie op controle had. Mrkela legde de daat MW meer dan een forma liteit. De Enschedese ploeg be hield zijn minimale kans op plaatsing voor Europees voetbal van Roda bij SW namen de zor- gen van de ploeg uit Maastricht daan Hc te en MW was zaterdagavond niet zo groot als de uitslag doet vermoeden. Waar evenal de gasten via Smeets, Driessen en invaller Lanckohr de mooiste kansen misten, scoorde de thuisclub wel. Zelfs op momen ten dat het daar helemaal niet naar uitzag. Zoals na een half uur, toen 'MW het duel heel aardig onder de benen van Hiele, Keur kopte rakelings over. Invaller Breet veld dreef Advocaat tot wa hoop. De vleugelspits kreeg bal op het hoofd van Nielsen, die onberispelijk raak knikte. Even later trof Libregts andere kant slechts de lat. De- de zelfde speler stuitte vervolgens ook nog op doelman De Ko ning. Op slag van rust sloeg FC Twente opnieuw toe. Rutten kopte in na een hoekschop van Mrkela. Benneker kon de bal op de doellijn nog wel raken, maar niet keren. Met een juweel van een treffer nam de ploeg van trainer Vonk na rust verder af stand. Mrkela vond met een pass over de breedte van het veld Mulder, die met een lob van 30 meter de te ver voor zijn doel staande Agu verraste. Lib regts deed voor MW iets terug, maar Nielsen herstelde de mar ge van drie doelpunten. 4 1Het was alweer de elfde treffer van de Deen, pas sinds kort in actie na een operatie aan de knie. Het duel in Enschede werd door liefst 11.400 toeschouwers bekeken. Daaronder bevonden zich 7.000 scholieren, die als ge volg van een actie van suppor ters gratis toegang hadden. Heerenveen De opmars van Heerenveen is door Willem II meedogenloos gestuit. In Tilburg werden de Friezen zaterdagavond van het veld gespeeld. De ploeg van Korbach kwam er met 5-2 (rust 2-1) nog genadig af. Als gevolg van een file arri veerde de spelersbus van Heerenveen pas drie kwartier voor aanvang van de wedstrijd. Om niet te zeer te hoeven haas ten vroeg Heerenveen-trainer Korbach toestemming een kwartiertje later te mogen be ginnen. Scheidsrechter Reyg wart was daartoe absoluut niet bereid. Met als opvallende uitblinkers Feskens, die onlangs een 4-jarig contract tekende. Van Geel en de steeds sterker wordende Dijkstra, trokken de tricolores meteen fel van leer. Het eerste schot, van de voet van Wolffs. Op de grond liggend kan Twente-aanvaller Yuori Mulder nog slechts toekijken hoe het zal aflopen met zijn inzet De bal zou uiteindelijk vla verdediger Benneker van MW in handen van doelman Alloy belanden. viel al na dertig seconden. Heeren veen-doelman Storm had er moeite mee, maar kon nog redden. Geen antwoord had hij in de 18e minuut op een daverend af standschot van Dijkstra. Na te rugkoppen van Jansen zoefde het leer vanaf zeker dertig meter onhoudbaar in de bovenhoek. Nadat Mallien daartoe een eer dere kans had laten liggen, maakte Van Geel na 27 minuten 2-0. Het doelpunt, op aangeven van Stewart, was tevens Willem U's duizendste treffer in de ere divisie. De Tilburgers kregen voor de rust de nodige kansen een rui mere voorsprong te nemen, maar in plaats daarvan vond Heerenveen de aansluiting. Ca- mataru kopte in de veertigste minuut raak: 2-1 In de tweede helft schoot Wil lem II alle Friese hoop binnen twaalf minuten aan flarden. Eerst bood Feskens Syila een niet te missen kans (3-1). waar na Van Geel voor het doelpunt van de avond tekende. In de buurt van de middenlijn staan de, zag hij dat doelman Storm te ver voor zijn doel stond. Zon der aarzelen lobte Van Geel de bal in de verste bovenhoek. Het applaus was nog maar amper verstomd of het stond al 5-1 door Stewart. Een kopbal van MacDonald, door de Friese aanhang luid bejubeld, bepaal de vlak voor tijd de eindstand: 5-2. Breda .anp competitieloterij af. De opening van de nacompetitie duurde za terdagavond voor VW en Eind hoven slechts 47 minuten. Na dat John Willems met een schit terend genomen vrije trap de Brabantse gelijkmaker op het scorebord had gebracht, be steedden beide teams hun energie uitsluitend aan het con solideren van de stand. Van VW was dat begrijpelijk, omdat de Venlose ploeg pal voor rust Jos van Aerts kwijt raakte. Twee onnodige overtre dingen binnen drie minuten kwamen de middenvelder op evenveel gele kaarten - en dus rood - te staan. Van Aerts is door VW gehuurd van Eindho ven. Hij raakte tegen zijn oude ploeg de controle kwijt. Daarna dacht het tiental van VW alleen nog aan het verdedigen van de 1-0 voorsprong. Boere had de Limburgers met een fraaie kopbal kort voor het vertrek van Van Aerts aan de lei ding gebracht. Eindhoven egali seerde direct na de rust de stand, maar verzuimde dóór te drukken. De Brabanders zaten te zeer vastgeroest in de geijkte uitgangspositie, een uitwed strijd niet verliezen. NAC heeft zaterdag zijn favorie tenrol voor het kampioenschap van de nacompetitie waarge maakt. In Breda versloeg het elftal van trainer Cor Pot FC Zwolle met 2-0. John Lammers was met beide treffers 'match- winner' voor de Brabanders. De bijna 9000 toeschouwers raakten buiten zinnen van het resultaat, van het voetbal werd men koud noch warm. FC Zwolle-trainer Theo de Jong had zijn ploeg het veld inge stuurd met slechts de intentie tegengoals te voorkomen. Het anders zo aanvallend ingestelde NAC had zijn spel van alle fran je ontdaan en speelde puur re sultaatvoetbal. De Zwollenaren traden aan met een relatief jon- ge en onervaren ploeg. "Dat brak ons op", vond De Jong. "Onze jongens kwamen terecht in een ambiance die ze helemaal niet kennen". NAC had weinig moeite met het da nig geïmponeerde FC Zwolle. Met de geroutineerde Lokhoff op het middenveld en Scha pendonk als libero, als dragers van het elftal, dwong NAC de zo belangrijke eerste zege in de na- BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND Na-competitie «houwer* 8 455. Poule 2 VW Eindhoven I I (I-0I. 39 Boert I O W.liem» 11 Sche-dyechttr Lumge T< «houwer* 5400 Rode kaart 54 Ven Ae I Custer*. Borreoberg» en V Bayern M. op het vinkentouw De strijd om het kampioen schap van Duitsland gaat tussen Bayern MUnchen en Kaiserlau tern. Vier speeldagen voor het einde gaf Werder Bremen zich over. De bekerflnnlist verloor van VfB Stuttgart. 0-1 Bayern liep opnieuw In op Kalserslautem. Het verschil tus sen de ploegen bedraagt nog twee punten. De formatie van Heyckcs versloeg vrijdagavond Dortmund, 3-2. Kaiserslautern speelde gelijk bij DUsscldorf, 0- 0. De Zuidduitsers hebben in de beslissende fase meer geluk. Verdediger Grahammcr kreeg slee hti geel, nadat hJI een dooi gebroken tegenstander vloerde. Doelman Ehrmann van Kai serslautern kreeg de rode kaart wegens hetzelfde vergrijp. België In de Belgische competitie le verde de prestigestrijd tussen Anderlecht en KV Mechelen geen winnaar op: 1-1. De af stand tussen de kampioen en de nummer twee bleef daardoor vier punten. Sampdoria heeft zondag voor de eerste keer in de clubhistorie de Italiaanse landstitel ver overd. Met een overtuigende overwinning van 3-0 op degra dant Lecce verzekerde de ploeR van trainer Boskov zich tijdens de voorlaatste speelronde van het kampioenschap. Ook bij een nederlaag had Sampdoria een feestje kunnen vieren. De enige overgebleven concurrent AC Milan verloor verrassend van Bari, 1-2. Het verschil tussen de koploper en de nummer twee liep op tot vijf punten. Sampdoria speelde tegen Lec- ce vooral in de eerste nelft als een ware kampioen. Al na dertig minuten was het door 40.000 geestdriftige fans bijgewoonde duel beslist. Cerezo, Mannini en topschutter Vlalli scoorden ie der op fraaie wijze. Rustig en zelfverzekerd speelde de suneri eure thuisploeg de wedstrijd uit. "In de eerste heeft speelden we droomvoetbal", glunderde Boskov. "Ik heb mijn ploeg nog nooit zo goed zien spelen. De doelpunten waren stuk voor stuk van hoge kwaliteit. De titel is dik verdiend. Kijk maar naar on/r resultaten. In 33 wedstnj den hebben we slechts drie keer verloren en de meeste doelpun ten in de Serie A gemaakt. Sampdoria was dit seizoen on- bewist het sterkste team". Bari deed tegen AC Milan goede zaken. De onverwachte zege stelde de positie in de hoogste afdeling veilig. De Bra ziliaanse spits Paulo nam beide treffers voor zijn rekening. Si- mone tekende 1-1 aan. Milan kan op de laatste speeldag nog voorbij worden gestreeld door stadgenoot Inter, dat zaterdag Lazio Roma met 2-0 versloeg. Achter de twee Milanese clubs hebben Genua, luventus, Tori no en AC Parma nog kans op Europees voetbal. In de onderste regionen is de strijd gestreden. l«ecce. Pisa, Ce- senn en Bologna kunnen degra datie naar de Serie B niet meer ontlopen. Gelukkigste man in het duel nissen luventus en Pisa (4-2) was ongetwijfeld Salvatore Schlllaci. Toto' opende in de tiende minuut de score. De spits van luventus had de laatste zes maanden niet ge scoord. Olympique Marseille heeft zich vrijdagavond voor de derde achtereenvolgende maal verzekerd van de Franse titel. Het elftal van Tapie maakte zich onbereikbaar voor het achter volgende Monaco door een overwinning met 1-0 op FC Auxerre. Pierre Vercruysse maakte der tien minuten voor tijd de enige treffer. Het nationale kam pioenschap is in de ogen van Bernard Tapie slechts het eerste deel van een drieluik. Marseille heeft nog kansen op de beker (staat in de halve finales) en start op 29 mei in Bari in de fi nale van de Europa Cup 1 als fa voriet tegen Rode Ster Belgrado. Spanje FC Barcelona heeft in de Spaan se competitie een nieuwe ne derlaag geleden. Na de 0-4 van een week geleden tegen het on- deraanstaande Cadiz, die niet temin kon worden gevolgd door het vieren van het landskam pioenschap. verloor de club van Johan Cruijff zaterdagavond in eigen stadion met 1-3 van Real Sociedad. Barcelona was woensdag avond in Rotterdam ook ten on der gegaan in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Manchester United (1-2). De Britten Aldridge (2) en Atkinson scoorden voor Sociedad, Salinas verkleinde de achterstand van 0-3 een kwartier voor het einde. Aldridge is nu met zeventien doelpunten topscorer voor Ma noio Sanchez van Atletico Ma drid (16) en Emilio Butragueno van Real Madrid (15). Portugal In Portugal kan Benfica de 29ste landstitel niet meer ontgaan. Op de voorlaatste speeldag won de gelouterde club uit Lissabon met 2-0 van Maritimo. In theorie kan naaste belager Porto, dat met dezelfde cijfers bij Gil Vicente zegevierde en twee punten minder heeft, nog naast Benfica komen. Het on derlinge resultaat is echter in het nadeel van de titelverdedi- ger. Tottenham Hotspurs heeft in de finale van de verrassende wen dingen de Engelse FA Cup ge wonnen door Nottingham Fo rest na verlenging te verslaan, 2- 1. Een eigen doelpunt van Wal ker in de 94ste minuut besliste het duel vol dramatiek. De achtste (een record) over winning van de Spurs in het be langrijkste toernooi van het Britse voetbal was tegen alle verwachtingen. Na 16 minuten stond de ploeg van Venables achter met 0-1. Korte tijd later werd Gascoigne, van wie werd verwacht dat hij de club uit Londen naar succes zou voeren, per brancard van het veld ge dragen. Gascoigne, die als een bezete ne tekeer ging, blesseerde zich zelf zwaar aan de knie bij de tweede ontoelaatbare overtre ding die hij in het begin van het duel beging. Uit de daaropvol gende vrije trap schoot interna tional Pearce prachtig raak. Het doelpunt had moeten worden afgekeurd. Glover trok Mabbutt, de buitenste man van het muurtje, omver en maakte de weg voor de bal naar de uiterste hoek vrij. Nottingham, dat de Cup nooit eerder won, leek in ideale positie nadat Gascoigne het veld verliet. Niets scheen de eerste triomf in de bekerfinale van Brian Clough in een loop baan van 36 jaar als speler en manager in de weg te staan. De kansen draaiden snel. De Spurs, zwaar in de schulden en bedreigd met het waarschijnlij ke vertrek van Gascoigne, Line- ker en manager Venables, zag eerst een zuiver doelpunt van Lineker wegens buitenspel afge keurd. Daarna miste de aan voerder van het Engelse elftal een strafschop, gekregen nadat hijzelf door doelman Crossley was neergelegd. De verdiende gelijkmaker kwam in de 54ste minuut. Mid denvelder Stewart scoorde. Ook daarna kreeg Tottenham de beste kansen tegen de zeer on ervaren ploeg van Clough. Cup- final debutant Crossley bleek in het doel van Nottingham echter goed bestand tegen de druk. Walker was dat niet. Uit een comer, nota bene ook al ver lengd door een speler van Not tingham, kopte hij de bal in eft- tra speeltijd onhoudbaar achter zijn eigen doelman. Het bescheiden Motherwell maakt het komend seizoen zijn debuut in het Europese beker voetbal. Het clubje van Tommy McLean en ex-Haarlem-speler Luc Nijholt, veroverde zaterdag in Glasgow de Schotse beker ten koste van Dundee United. Een treffer in de verlenging van in valler Steve Kirk besliste het du el: 4-3, nadat Dundee in de tweede helft een achterstand van 1-3 had weggewerkt. De finale gold als de broe derstrijd. Motherwell werd ge leid door Tommy McLean. Dundee United door zijn broer Jim. Hun vader stierf eerder deze week. Het was de hoogste score in een bekerfinale sinds Celtic ne gentien jaar geleden Hibernian met 6-1 versloeg en Mother- wells tweede succes nadat 39 jaar geleden de Cup was ver overd ten koste van Uniteds stadgenoot Dundee FC. Kirk, die als invaller scoorde tegen Aberdeen, Falkirk en Celtic in voorgaande rondes, kopte de winnende treffer in, nadat Uni teds Darren Jackson met een treffer in de negentigste minuut een verlenging had afgedwon gen. 182036 mei 91 ITALIË: AS Roma Napo'. I Lazio Roma 2-0. Sampdona - L« lanta Bergamo - Genua 0-0. Bar- 1Bologna - Cagiian 1 -2. Fiorenti 0, Juventus - Pisa 4-2. Parma - C< Sampdoria 33-50 Genua AC Milan 33-45 Tor.no Inter 33-44 JuventuJ SPANJE: FC Barcelona Reai Socieoao i 3. Burgos - Mailorca 1-1. Seviila - Zaragozza 1-2 Casteilon - Cadiz 2-0. Atletico Madrid - Logro nes 3-0. Sporting Gi|on - Oviedo 0-0. Osasuna Sporting Gi|0n 35-40 1). 15. Pearce 0-1. 55 Stewart 1 1 94 Wal ker 2-1 (e-gen doe» Toe«nouwer* 80 000 SCHOTLAND. FA Cup finale: Uotnerwe'i - D.' dee United 4-3 na verlenging (3-3. 1-0) 32 Ferguson l-O. 55 Bowman l-l 58 O'Donneii 2 1 65 Angus 3-1. 67 O Ne.H 3-2.90 Jac* *on 3-3. 94 Kirk 4-3 Toe«nouwers 57 319 Borussia Mönchengladbach - St Paul. 1-1 FC 1-1. Hamourger SV Uer dingen 2-0. Hertha BSC Vri|dag Emtracht Frankturt - FC Nu' Borussia Dortmund Bayern Mun Werder Bremen - VfB Stuttgart 0-1 BR, BELGIE. FC Antwerp Club Luik 2-2. Cerc.e Gent 1-2. lokeren Kortri|k 0-2 •n - Anderlecht 1-1 RWDM Germi nal Ekeren 6-1, Waregem Lierse SK 1-2 Beerschot - Club Brugge 2-4. Standard Luik Charleroi 2-1. St, Truiden Genk 0-1 Anderlecht 33-53 Club Brugge 33 16 KV Mechelen 33-49 Germmal 33-41 l.Panana.k. Xjr»th.5-1 Serre Levad.a - lomko* 2-2 32 51 Paofc 32-31 32-43 Herakm 32 3' 32-40 Athmaikos 32 31 PORTUGAL: Be -a Ma» Spot «g Issabo-- o 1. Beienenses - Setubal 2-1 Boav-sta - Fama' cao 2-2. Estrda Amadora - Nacional Madeira 3-0. Gu.mares - Tirsense l-O. Gil Vicente - Po- to 0-2. Maritime - Benf.ce 0-2. Penahe» Cha ves 2-0. Saiguei'os B-aga 0-0 Un.eo Madera -FarenseO-O Benfica 37-67 Boavista ni Porto 37-65 Salgue.ro* 37 36 3-2. Gencierbirligi Boluspor Adanaspor - Zeytmburnusoor 1 3. Bak.rkoysoor - Konyaspor 2-0. Kernyaka Ser ver 2 2 *ran

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16