r DE STAAT VAN HET LAND V -V -V 17 V V V LKKKSrrUA UK - ckzin 1 Bent u, de invuller, een man of een vrouw A Man 1 B - Vrouw 2 2 A - Hoc oud bent u jaar B - en uw partner - jaar 3 Hoe zou u uw eigen gezin of woonvorm typeren? - Getrouwd, met kinderen 1 - Getrouwd, zonder kinderen 2 - Ecn-oudcrgczin met moeder 3 - Een oudergezin met vader 4 - Samenwonend zonder kind. 5 - Samenwonend met kinderen 6 - Zelfstandig wonend 7 - Inwonend 8 4 Indien u niet getrouwd bent bent u dan: - Gescheiden 1 - Weduwe weduwnaar 2 - Nooit getrouwd geweest 3 - Niet van toepassing 4 ZO DOET U MEE Omcirkel met een balpen het cijfer dat hoort bij het antwoord van uw keuze. Voorbeeld Vraag: wat is uw belangrijkste hobby - Vissen - Lezen - Voetballen In dit voorbeeld is lezen uw grootste hobby Waar gevraagd wordt getallen in te vullen, wilt u deze dan In cijfers weergeven en niet in letters dus '30' inplaats van 'dertig'. Indien vragen geen betrekking op uw situatie hebben wilt u dan 'niet van toepassing' invullen? 5 Hoeveel kinderen heeft u die nog thuis wonen en hoe oud zijn ze 1 - Ik/wij hebben geen kinderen (meer thuis) 2 - Er is/zijn kind(eren) jonger dan 4 3 - Er is/zijn kind(cren) van 4 tot 12 4 - Er is/zijn kind(cren) van 12 tot 18 5 - Er is/zijn kind(cren) van 18 en ouder 6 Hoeveel kinderen heeft u die niet meer bij u thuis wonen en: A- Financieel gedeeltelijk afhankelijk van u zijn kind(eren) B- Financieel onafhankelijk van u zijn kind(ercn) 7 Indien u thuiswonende kinderen heeft, door wie wordt daar dan doorgaans voor gezorgd (Meer antwoorden zijn mogelijk) - Er zijn geen kinderen 1 Door de week In het weekeinde ochtend middag avond ochtend middag avond - Moeder - Vader - Vader en moeder - Grootouders - Broers of zussen - Crèche - Oppas - Huishoudelijke hulp - Overig 8 Welke opleidingen hebben u (U) en uw partner (P) afgemaakt? (Meer antwoorden zijn mogelijk). U P - Lagere school 1 1 - Lbo, lts, huishoudschool 2 2 - Ulo, mulo, mavo 3 3 Havo, mms 4 4 - Hbs, atheneum, gymnasium - Mbo-opleiding -Hbo - Universiteit - (Andere) vakdiploma's U P 5 5 8 8 9 9 9 Via uw wcTk of thuis komt u in contact met mensen met verschillende opleidingen. Van deze mensen heeft bijvoorbeeld 20% een lagere schoolopleiding, 60% middelbaar onderwijs en 20% universiteit. Kunt u schatten hoe die verdeling voor u ligt bij uw dagelijkse contacten - Lager onderwijs u (lagere school, lbo, lts, huishoudschool) - Middelbaar onderwijs (ulo, mulo, mavo, havo, mms, hbs, atheneum, gymnasium, mbo) - Hoger onderwijs (hbo, universiteit) 100% 100% WKRK - WKRK1.<M>S Bij deze vragen zal telkens ook informatie over uw partner worden gevraagd. Beantwoord die vragen in de tweede kolom. 10 Tot welke groep rekent u zich? U P - Ongeschoolde arbeider 1 1 - Geschoolde arbeider 2 2 - Lagere cmployé(e) 3 3 - Middelbare cmployé(c) 4 4 - Hogere employé(e) 5 5 - Zelfstandige 6 6 - Directeur bedrijf 7 7 - Vrij beroep 8 8 - Land- tuinbouwer 9 9 - Huisvrouw/man 10 10 - Zonder beroep 11 11 11 Als u in loondienst werkt of gewerkt hebt, is uw baan (of was uw laatste baan) dan: (J p - Bij de overheid 1 1 - Bij een onderneming 2 2 - Bij een niet op winst gerichte organisatie (Bijv. ziekenhuis, nutsbedrijf, 3 3 stichting of vereniging) - Niet van toepassing 4 4 12 Bent u: UP - Werkende. 1 1 (betaalde arbeid) - Gepensioneerd 2 2 - Voornamelijk werkzaam in de eigen huishouding 3 3 - Dienstplichtig 4 4 - Werkloos 5 5 - Langdurig ziek 6 6 - Arbeidsongeschikt 7 7 - In opleiding studerend 8 8 - Zonder beroep 9 9 13 Hebt u op het ogenblik een betaalde werkkring? V P - Ja, full-time 1 1 - Ja, part-time 2 2 - Nee 3 3 14 Hoe lang werkt u reeds bij uw laatste werkgever? U jaar P jaar 15 Bent u gedurende de afgelopen twee jaar werkloos geweest Zo ja, hoe lang duurde du? u p - Ja maanden maanden -Nee 1 1 - N.v.l 2 2 16 Hoeveel uur werkt u om uw huidige inkomen te verdienen (Met overwerk, bijverdiensten enz., maar zonder reistijd) U uur P uur -N.v.L 2 2 17 Over hoeveel dagen per weck is dat verspreid U dagen P dagen - N.v.l 2 2 18 Hoeveel vakantiedagen en snipperdagen heeft u per jaar U dagen P dagen - N.v.l 2 2 19 Hoeveel tijd kost het u meestal om naar uw werk te reizen (Alleen heen) U minuten P minuten - N.v.l 2 2 20 Hoe gaat u naar i - Openbaar vervoer - Auto of motor - Bromfiets of fiets - Lopend - Niet van toepassing werk U 2 2 3 3 4 4 5 5 21 Er wordt wel beweerd: niemand is tegenwoordig zeker van zijn baan. Denkt u dat u in het komende jaar uw baan kwijt zult raken U P - Zeer onwaarschijnlijk 1 1 - Niet zo waarschijnlijk 2 2 - Waarschijnlijk 3 3 - Zeer waarschijnlijk 4 4 Weel niet 5 5 - Niet van toepassing 6 6 Gaat u hier maar eens rustig voor zitten. Op deze pagina's staan ruim honderd vragen om in te vullen. De vragen vormen het grootscheepse opinie-onderzoek 'De staat van het land' dat uw krant samen met nog veertien andere dagbladen laat uitvoeren. In zo'n anderhalf miljoen huishoudens zal deze enquête op tafel komen. De vragenlijst behandelt de Door zijn omvang en de verwachte resultaten zal dit opinie-onderzoek een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de politieke besluitvorming in dit land. Bovendien kan het onderzoek zaken aan het licht brengen waar de beleidsmakers nog geen weet van hebben. Kortom, laat deze unieke kans DE STAAT VAN HET LAND om uw stem te laten horen niet tÊÊa—mma—mmmiÊÊÊmmmmimm voorbij gaan. meest uiteenlopende onder werpen. Er wordt gevraagd naar uw leefsituatie, oplei ding, inkomen, of u werk heeft, in wat voor buurt u woont, uw politieke voorkeur en uw houding ten opzichte van de staat. Ook willen de onderzoekers weten hoe hel gaat met uw gezondheid en welzijn, lichamelijk, geestelijk en sociaal en wat u van bepaalde ethische zaken vindL ANONIEM Omdat het vaak om zeer persoonlijke zaken gaat, is de enquête volledig anoniem. Uw naam hoeft u dus niet in te vullen. ROUTEBESCHRIJVING Wal moet u doen? U pakt een balpen (dat is het duidelijkst leesbaar) en geeft antwoord door het cijfer te omcirkelen dat hoort bij uw keuze uil de mogelijkheden die geboden worden. Waar gevraagd wordt getallen in te vullen, kan het gebeuren dal u sommige ervan niet precies wceL Probeer dat getal dan zo goed mogelijk te schatten. Wilt u de getallen wel in cijfers weergeven en niet in letters (dus '30' inplaats van 'dertig'), anders levert dat problemen op bij de computerverwerking van de uitslagen. Bij sommige vragen wordt ook de medewerking van uw partner gevraagd. Dat staat bij de desbetreffende vragen duidelijk aangegeven. Het kan zijn dat enkele vragen niet op uw situatie betrekking hebben, wilt u dan 'niet van toepassing' invullen? 22 Als u zonder werk zou komen, verwacht u dan dat u binnen een jaar een andere baan zou vinden? - Zeer onwaarschijnlijk - Niet zo waarschijnlijk - Waarschijnlijk - Zeer waarschijnlijk - Weet niet - Niet van toepassing 1 1 2 2 6 6 23 Stel dat u geheel vrij zou zijn zelf te kiezen hoeveel uren per week u wilt werken, tegen hetzelfde uurloon als nu, wat is in dat geval uw ideale arbeidstijd per week U uur P uur De vragen 24 tot en met 30 zijn alleen bestemd voor (niet gepensioneerde) invullers en partners, die op het moment geen betaald werk hebben. (Werkloos of arbeidsongeschikt) 24 Hoe lang bent u werkloos? U P ....jaar ....jaar maanden maanden - korter dan een maand 1 1 - Ik heb nog nooit gewerkt 2 2 - Niet van toepassing 3 3 25 Hoe veel verdiende u netto per maand in uw laatste baan? U P - Nooit baan gehad 2 2 26 Verwacht u binnen een jaar werk te vinden of weer aan het werk te gaan - Zeer onwaarschijnlijk - Niet zo waarschijnlijk - Waarschijnlijk - Zeer waarschijnlijk - Weet niet - Niet van toepassing U P 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 6 6 27 Hoeveel uur per week zou u het liefste willen werken U ...uur P ...uur - N.v.l 2 2 28 Hoeveel wilt u daarmee minstens schoon per maand verdienen U P - N.v.l 2 2 29 Zoekt u nu werk UP -Ja 11 -Nee 2 2 30 Indien u geen werk zoekt, waarom niet (Meer antwoorden zijn mogelijk) U P - Er is geen werk 1 1 - Er is wel werk maar het betaalt te weinig 2 2 - Mijn gezin heeft me nodig 3 3 - Ik doe vrijwilligerswerk 4 4 - Ik heb genoeg geld 5 5 - Mijn hobby's ncmch te voel tijd in beslag 6 6 -Mijn lichamelijke toestand slaat dit niet toe 7 7 - Mijn psychische toestand staat dit niet toe 8 8 31 In wat voor stad of dorp woont u - Grote stad (meer dan 1 100.000 inw.) - Middelgrote stad (50.000 2 tot 100.000 inw.) - Kleine stad (20.000 tot 3 50.000 inw.) - Plaats (5000 tot 4 20.000 inw.) - Dorp (minder dan 5000 5 inw.) 32 Indien u in een stad woont, woont u dan in het centrum of in een buitenwijk - Centrum 1 - Buitenwijk 2 - Niet van toepassing 3 33 Met hoeveel gezinnen of huishoudens in de buurt gaat u 34 Zijn er mensen op wie u terug kunt vallen? Bij wie zou u het eerste terecht komen - Bij de buren 1 - Bij familieleden 2 - Bij vrienden 3 - Bij anderen 4 - Bij niemand 5 35 Kent u in het algemeen alleen jongere mensen of alleen oudere mensen of allebei? Hoe zijn uw contacten ongeveer verdeeld over de leeftijdsgroepen Geef dit aan in percentages. -Tot 25 jaar -25 tot 40 jaar - 40 tot 65 jaar - Boven 65 jaar 100 36 Bent u tevreden met deze contacten -Ja 1 -Nee 2 37 Kunt u ongeveer aangeven wat u van bepaalde leeftijden vindt Ik vind mensen: - zeer jong als ze ongeveer - jong als ze ongeveer - niet jong en niet oud als ze ongeveer jaar zijn - oud als ze ongeveer - zeer oud als ze ongeveer jaar zijn jaar zijn jaar zijn jaar zijn buurt 38 Durft u 's avonds in i alleen over straat -Ja 1 - Nee 2 - Ik weet het niet 3 39 Durft u uw kinderen in uw buurt overdag buiten te laten spelen -Ja 1 - Nee 2 - Niet van toepassing 3 40 Hebt u in de buurt waar u nu woont weieens last gehad van de volgende gebeurtenissen - Inbraak 1 - Vernieling, vandalisme 2 - Beroving 3 - Mishandeling, aanranding 4 - Oplichting 5 - Overlast door lawaai 6 - Niet van toepassing 7 41 Hoe vaak is er de laatste vijf jaar van u een fiets gestolen maal 42 Bent u al met al tevreden met de buurt waarin u woont - Zeer tevreden 1 - Tevreden 2 - Gaat wel 3 - Ontevreden 4 - Zeer ontevreden 5 GEEN POSTZEGEL Als u klaar bent met het invullen, verzoeken wij u de vragenlijst in een enveloppe ZONDER postzegel te sturen naar Leidsch Dagblad Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden. Op de enveloppe graag vermelden: ENQUETE Stuurt u de lijst liefst zo snel mogelijk op, maar in elk geval vóór dinsdag 4 juni 1991. Als u uw antwoorden nader wilt toelichten, kunt u dit doen per anonieme brief, die u bij uw ingevulde formulier kunt insluiten. TMDSHKSTKDINt; 43 Kunt u aangeven waar u cn uw partner gedurende een normale doordeweekse dag tijd aan besteden? Hoeveel uur besteedt u ongeveer per dag aan: U - Slapen - Eten/wassen - Krant - Tijdschrift - Boeken - Huishouding - Partner - Kinderen - TV/video kijken - Muziek luisteren uur uur uur 44 Ongeveer hoeveel uur besteedt u per week aan: -Werk - Reistijd - Sporten - Muziek maken - Klussen - Hobby - Studie - Vrijwilligerswerk - Politieke partij - Vakbond - Actiegroep - Bezoek familie of kennissen - Kerk uur uur uur m uur uur uur M uur I INKOMSTEN - UITGAVEN 45 Mogen we nu met u meekijken in uw huishoudboekje? We hebben daarin een aantal uitgaven die in vele huishoudens voorkomen op een I rijtje gezet. We vragen bij die uitgaven die u ook hebt het bedrag in te 1 vullen dat u ongeveer kwijt bent en aan te geven of u dat per week, per 1 maand, per twee maanden, per kwartaal V1 of per jaar heeft uitgerekend. \- - Elektriciteit, gas, water 1 1 1 1 1 - Onroerend goed belasting ƒ.-. 2 2 2 2 2 en heffingen als die voor ophalen van huisvuil - Telefoon 3 3 3 3 3 - Verzekeringen (Ziekte 4 4 4 4 4 kosten/begrafenis) - Schoolgelden, boeken, 5 5 5 5 5 studiekosten - Contributies, 6 6 6 6 6 lidmaatschappen - Abonnementen (krant. 7 7 7 7 7 maandblad, omroepgids) - Alimentatie g 8 8 8 8 ex-echtgeno(o)t(e), kinderen - Auto (brandstof, reparatie, 9 9 9 9 9 afbetaling enz.) - Openbaar vervoer 10 10 10 10 10 - Kleding 11 11 11 11 11 - Voeding s 12 12 12 12 12 - Alcoholische dranken 13 13 13 13 13 - Rookwaren 14 14 14 14 14 - Sport en hobby IS 15 15 15 15 - Vakantie 16 16 16 16 16 - Hulp in de huishouding 17 17 17 17 - Huisdieren (inclusief 18 18 18 18 18 hondenbelasting) Nu willen we graag weten wat uw netto inkomsten zijn, dus na aftrek van loon- en inkomstenbelasting, premies voor sociale verzekeringen en pensioenen. U vindt er ook een paar vragen bij over eventuele veranderingen die zich kort geleden in uw inkomen hebben voorgedaan en tevens vragen we u wat u vindt van uw inkomen als u het vergelijkt met dat van anderen. Als u de bedragen niet nauwkeurig weet, probeert u ze dan zo goed mogelijk te schatten. 46 Wat is het netto inkomen (wilt u aangeven of het door u opgegeven inkomen per week, vier weken, maand of jaar is). v A - Van uzelf B - Van partner V 2 2 2 2 47 Als er bedragen zijn die u bij de vorige vraag niet hebt meegerekend, wilt u die dan hieronder invullen A- Vakantietoeslag netto per jaar van u en uw partner (samen) B - Kinderbijslag per kwartaal C - Ontvangen alimentatie per maand D- Overige inkomsten (bijv. gratificaties, bijverdiensten, ontvangen huren en renten) netto per jaar (samen) 48 Komt er in uw huishouden een van de volgende uitkeringen binnen? (Wilt u omcirkelen wat voor u van toepassing is) - Bijstand 1 - Wachtgeld 7 -RWW 2 -AOW 8 -WW 3 - Invaliditeitspensioen 9 - IOAW/IOAZ 4 - Weduwen- en 10 - WAO/AAW 5 wezenpensioen -AWW 6 - Ziekeneeld 11 49 Indien zowel u als uw partner een baan heeft beschouwt u dat dan als een blijvende situatie, of zal binnen een paar jaar een van beiden stoppen met werken U P - Wil blijven werken 1 1 - Zal stoppen met werken 2 2 - Niet van toepassing 3 3 50 Verdient u of uw partner wel 54 Stel dat uw baan op de tocht staat, zou u dan een stapje terug willen doen in uw huidige inkomen als u daarmee uw baan zou kunnen behouden -Ja - Nee - Niet van toepassing U P 1 1 2 2 eens wat bij - Nee, nooit - Met thuiswerk - Met klussen - Als huishoudelijke hulp - Overige bijverdiensten U P I 55 Zou u ook kunnen zeggen hoeveel procent u in bovengenoemd geval maximaal zou willen inleveren U P 2 3 4 4 -N.v.l 2 5 5 51 Wanneer u zichzelf vergelijkt met mensen die ongeveer het zelfde werk doen als u, denkt u dan dat u minder verdient, onge veer evenveel, of meer dan zij U P - Minder dan zij 1 l - Ongeveer evenveel als zij 2 2 - Meer dan zij 3 3 52 Wanneer u het gemiddelde loon in uw soort werk vergelijkt met het loon bij andere soorten werk, denkt u dan dat uw soort werk onderbetaald wordt, gelijk op gaat, of beter betaald wordt dan ander werk UP - Onderbetaald 1 1 - Gaat gelijk-op 2 2 - Beter betaald 3 3 56 In Nederland is momenteel de uitkering bij werkloosheid of arbeidsongeschiktheid 70 van het laatst genoten inkomen gedurende minimaal een half jaar. Vindt u dat genoeg, moet het hoger of lager? - Hoger dan 70 - 70 is precies goed - Lager dan 70 57 Tot welke leeftijd denkt u te zullen door werken U ...jaar Partner ...jaar 58 Tot welke leeftijd wilt u door werken U ...jaar Partner ...jaar 53 Rekening houdend met mijn (onze) omstandigheden, zou ik een totaal netto-inkomen per maand voor het huishouden beschouwen als: - Zeer slecht als het zou liggen omstreeks - Slecht als het zou liggen omstreeks - Onvoldoende als het zou liggen omstreeks -Voldoende als het zou liggen omstreeks - Goed als het zou liggen omstreeks - Zeer goed als het zou liggen omstreeks

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 34