Sport Mark Hughes haalt zijn gram Ajax heeft het gaatje gedicht Cruijff heeft geen vrede met de nederlaag Koevermans gaat door Donderdag 16 fiat 1991 ««tact* 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONINC ROB ONDERWATER CUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOV ROB VAN DER ZANDEN E.n*wMct>» RAU1 DE TOMBE Vorm*rwn* SIMON DE GRAAT 23 "IN DEZE FASE ligt het accent op het resultaat bij Ajax'' De Amsterdam mers hebben de btelkansen weer in eigen hand na de trip naar Enschede CRUIJFF TOCH TEVRE DEN over doelman Bus quets "Hij heeft het goed gedaan" NIEUWSLIJN Linda Paauw zet opmars voort LEIDEN Nederlands snookerkampioene Linda Paauw doet ook van zich spreken in het vier-zalentoemooi, dat verspreid plaatsheeft over Leiden en Warmond. De Rijnsburgse bereikte de laatste zestien door Frans Breddels met 4 -3 terug te wijzen. Daarmee was de koek voor de vrouwelijke deelneemsters op. Merel de Ligny, Debby Aartsen en Femke de Vries verloren, zij het net aan. Bij de laatste zestien plaatsten zich onder anderen favorieten als Kees Essaadi, Pascal van Westerop (4-0 tegen Jeffrey Laterveer), Milco Schermer, Jimmy EUis, Wilbert van der Klugt en André Vuyk. Ter Leede-vrouwen spelen voor titel Ter Leede spelen aanstaande r LEIDEN De dag een beslissin; pioenschap van igswedstrijd tegen Zwart Wit. Inzet is het kam pioenschap van de eerste klasse interregionaal. I het duel, dat op het terrein vJ .De aanvang va 1 Nootdorp wordt verspeeld, is Breukink blijft tweede HOT SPRINGS Erik Breukink heeft zijn achterstand van 48 se conden op leider Atle Kvalsvoll in de zesde etappe van de Du Pont l our niet kunnen goedmaken. In Hot Springs won de Ca nadees Steve Bauer na een rit van 205 kilometer de sprint van de eerste groep, waarin alle belangrijke klassementstoppers aanwe zig waren. Twee kleine cols kreeg het peloton in het traject tus sen Wintergreen en Hot Springs te verwerken. De klimmetjes waren te gering voor ingrijpende veranderingen in het klasse ment. Andy Bishop ondernam een poging zijn collega's in Hot Springs voor te blijven. Hij sloot na 100 kilometer aan bij drie vluchters, van wie ook de Nederlander Johan Lammerts deel uit maakte. Bishop liet zijn metgezellen tien kilometer voor de streep achter, maar zijn krachten begaven het op duizend meter voor de finish. Regiorenners in Olympia's Ronde LEIDEN Frank van Veenendaal, Arnold Stam en Ronald van Tang zijn de amaterwielrenners uit de Leidse regio die deelne men aan Olympia's Ronde. Pascal Vergeer moet na het herstel van zijn ploegmaat Jans Koerts genoegen nemen met de rol van eerste reserve. Vooral de deelname van Stam komt onverwacht. De coureur van Swift/Casba maakte in Luxemburg echter indruk met een elfde plaats in het eindklassement van de Fleche du Sud. Bondscoach Piet Kuys nam hem daarop op in de nationale selectie. Olympi a's Ronde begint zaterdag. Na 1-0 winst bij FC Twente ENSCHEDE ALBERT GEESING Ajax is in de nek-aan-nek race om de landstitel niet langer af hankelijk van de nukken en grollen van PSV. Na de verdien de winst (0-1) gisteravond in Enschede op FC Twente moet de Amsterdamse formatie in staat worden geacht het kam pioenschap op eigen kracht te prolongeren. De twee aartsriva len staan in punten weliswaar gelijk, met zelfs een iets beter doelsaldo voor PSV, het restant programma van Ajax belooft op papier veel minder averij dan dat van de kwakkelende koplo per. Leo Beenhakker krijgt daar mee het gelijk aan zijn kant. Be gin april, na de verloren topper in Eindhoven, was vriend en vij and het er over eens dat de koers gelopen was. Behalve Beenhaldcer. Ondanks de nade lige marge van vier punten en een beduidend slechter doelsal do weigerde hij de handdoek in de ring te gooien. Terecht, zo blijkt nu, maar wel dank zij de medewerking van PSV dat de ene flater na de andere beging. In de ongemeen spannende finale is een sleutelrol wegge legd voor FC Groningen. De smaakmaker in deze competi tie, al zeker van Europees be kervoetbal, ontvangt op de laatste competitiedag PSV en beslist bovendien overmorgen over het lot van FC Twente. Bij winst van FC Utrecht kan de Enschedese club alle nog slui merende illusies op toelating tot het UEFA Cup-toernooi denni tief laten varen. Het zou een bit tere pil zijn voor de ploeg, die na de winterstop een ijzersterke reeks neerzette en alleen verloor van-Vitesse en Volendam. Verschil Het was niet de enige reden waarom de nederlaag de Twen tenaren rauw op het dak viel. De laatste keer dat Ajax in En schede voor de competitie won, dateerde al van december '85. Het was toen ook meteen goed raak. Dank zij onder meer vijf doelpunten van Marco van Bas ten werd FC Twente volledig onder de voet gelopen (1-8). ROME/BERUJN StD/Rtr Op de banen van het Foro Itali- co, waar de stenen naakten uit het Mussolini-tijdperk tussen de stalen opbouwtribunes nog steeds meekijken, bouwt Mark Koevermans verder aan zijn re putatie als gravelspecialist. Na op de tweede dag de snel le stijger Michael Stich een halt te hebben toegeroepen, won hij gisteren met tweemaal 6-2 van een trage dalen Juan Aguilera. De 29-jarige Spanjaard, een er kend gravelvreter. stond zeven jaar geleden in de toptien (ze vende) maar viel als gevolg van een reeks arm- en knieblessures ver terug. Koevermans maat Paul Haarhuis kon het succes van de zege op Ivanicevic geen vervolg geven. Hij verloor met 4-6, 1 -6 van de herrezen Tho mas Muster. De Oostenrijker had bij zijn pogingen terug te komen na de knie-operatie na Key Biscayne viermaal in de eerste ronde ver loren. In Rome verzoende hij zich met zijn vroegere begelei der Ronnie Leitgeb en prompt keerden de kansen. In de lange rallies was het niet Muster die last had van zware benen, maar de om belastingtechnische re denen naar Monaco uitgeweken Eindhovenaar. Intussen ging de uitholling van de gevestigde orde in Rome on verdroten verder. Tot treur nis van ATP-directeur Vittorio Selmi. die van tevoren dacht een aardig veld bij elkaar te hebben gebracht. Na Becker (teruggetrokken) en Agassi (verslagen door de zestig plaatsen onder hem staande leien) verloor de Open Italiaanse titelstrijd gisteren ook de als derde geplaatste Open Amerikaanse kampioen Pete Sampras. De jonge Fransman Fabrice Santoro versloeg hem met 6-2 4-6 7-5. In Berlijn hield Nicole Jager- man aan de confrontatie met Steffi Graf vijf games over 2-6, 3-6. Na het maanden durende blessureleed miste de uit de kwalificatie tevoorschijn geko men Nederlandse oud-kam pioene het ritme om het de Duitse echt moeilijk te maken. Graf liep meer dan ooit om de (zwakkere) backhand heen en scoorde met haar gevreesde fo rehand tegen de 155 plaatsen lager ingeschaalde Jagerman Als Graf de Open Duitse titel strijd op haar naam brengt, ver kleint zij haar achterstand ten opzichte van Monica Seles tot 0,3 punten. De Joegoslavische, die vorig jaar Berlijn won, doet ditmaal niet mee. 'Het feit dat ik tegen mijn oude club scoorde, maakt het feest alleen maar groter' Het was voor de Enschedese clubleiding aanleiding tot een rigoreuze ommezwaai. Korbach ging, Rijvers en Vonk namen De kwaliteit in de achterste li nie was het kardinale verschil tussen FC Twente en Ajax. El- zinga en Kamebeek zijn degelij ke mandekkers, maar zijn te be perkt in hun mogelijkheden om het maximale rendement te kunnen halen uit de klasse van Mrkela, de hoogebegaafde Joe goslaaf. Numan, Ter Avest en goaltjesdief Nielsen. Met Blind, Silooy en Frank de Boer heeft Ajax die spelers wel. Dat gaf uit eindelijk de doorslag in een wedstrijd, die pas na de rust op fleurde. Direct verantwoordelijk daar voor was John van 't Schip. Op slag van rust kreeg hij van Kar- nebeek alle tijd van de wereld om met het hoofd de hoek uit te zoeken na een voorzet van Silooy. "In deze fase", zo gaf Beenhakker na afloop rondbor stig toe, "ligt het accent bij ons op het resultaat Daarom zijn we hier ook voorzichtig begon nen. Door iets meer van achter uit te spelen, hoopten we wat meer ruimte voorin te krijgen. Dat is aardig gelukt". Behou dens het eerste kwartier na de rust, toen FC Twente met twee verse krachten (Neijenhuis, Mulder) nadrukkelijk koos voor een meer aanvallende speelstijl kwam Ajax eigenlijk nimmer in de problemen. Roy "We raakten toen veel te snel de bal kwijt", klaagde Beenhakker. De maatregel bestond uit de vervanging van Roy door Ro nald de Boer, het antwoord kwam echter van FC Twente. Na een korte opleving doofde het Twentse vuur al snel en kreeg Ajax vervolgens een serie opgelegde kansen om de ont moeting definitief te beslissen. Wouters, Winter, Witschge, Bergkamp en Ronald de Boer vergaten in hun ijver echter te scoren. Een blunder van Winter brak Ajax in de slotminuten nog bijna op. Mulder wist er geen raad mee. net als pal daarop Nielsen en Zwijnenberg. "We hebben er 23 jaar op moeten wachten, maar het is het dubbel en dwars waard geweest". Alex Fer guson verwoordde in één zin alle emoties in het Manchester United-kamp, voordat hij zich met zijn spelers in het feestgedruis stortte. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN CORRESPONDENT GPD De Schotse manager kan met zijn elftal na gisteravond wor den opgenomen in de eregalerij van Manchester United. Fer guson hield tevens het sprookje levend dat alleen Schotse coaches Engelands grootste club successen kunnen bezor gen. In het verleden hebben al leen Fergusons landgenoten Tommy Docherty en de legen darische 'Sir' Matt Busby de club bekers met grote oren kun nen bezorgen. Busby zorgde er in 1968 voor dat de Europa Cup in Manches ter belandde, waarna interna tionaal gezien weinig succes meer werd geboekt. Tot gister avond dan. Ferguson, genietend van zijn triomf: "A wonderful! night for the club". Hoewel Johan Cruijff niet on der de indruk was van het spel van de Britten, keek Alex Fer guson met plezier op het groot ste deel van de strijd terug. "We hebben ons eigen spel gespeeld. De beginfase was niet geweldig, geef ik meteen toe. Maar het nad alles te maken met de ze nuwen bij de jongere spelers. Ik geloof dat er maar weinig men sen stil hebben gestaan bij het feit dat ik een ploeg op het veld had staan die nauwelijks enige ervaring in het Europa Cup voetbal had". De meer ervaren spelers, zoals Bryan Robson en Mark Hughes, namen Manchester United halverwege op sleep touw. Met name Hughes haalde zijn gram tegen zijn vroegere werkgever. Met twee treffers legde de wilskrachtige Welsh man de duizenden Spaanse Mark Hughes (links) van Manchester United heeft het nakijken. Dit keer is Ferrer v deze actie goed. Hughes had desondanks twee beslissende acties in huls. fans, die enkele jaren geleden zijn leven in Barcelona tot een hel maakten, het zwijgen op. De eerste keer was het slechts een simpel tikje, misschien niet eens nodig geweest om de kop bal van Steve Bruce te verlen gen. Maar zijn tweede treffer, een vlammend schot uit een bijna onmogelijke hoek. was er één om in te lijsten. "Het abso lute hoogtepunt van mijn carri ère. Elke speler droomt ervan om in zo n finale te scoren. Het feit dat mijn oude club de te genstander was, maakte het feest alleen maar groter. In de Spaanse pers was ik in de dagen voor de wedstrijd opnieuw afge maakt. Men zou mij definitief klein krijgen, ik zou geen enkele kans maken. Dat maakte me al leen maar gretiger. Ik wilde ten koste van alles laten zien dat de beste spelers bij Manchester United lopen In de uitpuilende kleedruimte van United ging Hughes nog een kleine discussie aan met zijn ploeggenoot Bruce, die zijn naam graag vermeld zou zien bij de doelpuntenmakers. Hug hes: "Ik ben best bereid de eer ste goal aan Bruce af te staan, wanneer de televisiebeelden of de UEF A zeggen dat de bal al over de lijn was". Rozen Hoewel de Engelsen na de tweede treffer op rozen leken te zitten, brak er toch nog een be nauwde slotfase aan. Zeker na dat Ronald Koeman de marge had verkleind. Ferguson: "Vraag me niet hoe de laatsie tien mi nuten van de wedstrijd zijn ge weest, want ik zou het echt niet meer weten. Volgens mij ben ik helemaal van de wereld ge weest. In mijn hoofd hoorde ik alleen maar het tikken van de klok. De laatste tien minuten le ken net zo lang te duren als de laatste tien jaar Eerguson vergat tussen de wilde taferelen na afloop door niet de enorme aanhang van Manchester United te bedan ken. De tienduizenden 'Mancu nians' hadden zich voor en tij dens de wedstrijd voortreffelijk gedragen. "Ik kan onze fans niet genoeg prijzen. Dit heeft ander maal bevestigd dat de Engelse clubs terecht weer zijn toegela ten in Europa. Het is te hopen dat wc nu de andere clubs in ons spoor krijgen. Want in de jaren zeventig en tachtig heb ben we tenslotte lange tijd de dienst uitgemaakt in Europa. Het ziet ernaar uit dat dal nu weer gaat gebeuren Voor mijn spelers is het in internationaal opzicht in elk grval ren gewei dig sprong vooruit. Het smaakt bovendien naar meer", aldus de coach, die met Aberdeen in 1983 ook al de Europa Cup II binnensleepte. Maar toen kwam bet als een volslagen verrassing. We wisten niet wat ons overkwam. Dal was een sprookje Nu hebben we het dik verdiend. Europa gaal nog veel meer van dit elftal horen N MENNEGA CORRESPONDENT GPD In het stadion waar hij in 1982 zijn laatste wedstrijd speelde en Feyenoord op de valreep van zijn imponerende car rière nog even de landstitel en de KNVB- beker bezorgde, heeft lohan Cruijff aJs coach zijn eerste Europese finale verlo- Manchester United ging in de Rotter damse Kuip verdiend met de Europa Cup II aan de haal (2-1). En dat deed Barcelona. Cruijff in het bijzonder, zeer Nog pijnlijker dan de nederlaag was voor El Salvador wellicht het niveauloze ge ploeter dat zijn pupillen voorschotclaen aan 50.000 tribuneklanten en miljoenen televisiekijkers. Cruijff heeft er nu eenmaal zijn zinnen op gezet met Barcelona in de voetsporen te treden van AC Milan. Maar hij mag met het symbool van Catalaanse trots dan inmiddels Spaans kampioen zijn ge worden, een Europese hoogvlieger is EJ Barca nog allerminst. Zijn ploeg had Zubizarrcta en Amor (beiden geschorst) en Stoichkov, die met een spierblessure in het bovenbeen aan de kant moest blijven, weliswaar gemist, liet Cruijff weten, maar hij vond dat een t te goedkoop excuus. In de sfeerrijke Kuip de supporters van beide kampen gedroegen zich op de tribunes voorbeeldig zette Cruijff voor de zevende keer aan voor een Europa- Cupfinale. Tot gisteravond waren alleen bij zijn première de bloemen aan zijn neus voorbij gegaan. De grote vraag vooraf was gisteravond: hoe houdt Carlos Rusquets rich? Zou hij Barcelona's achilleshiel worden, of kon de Catalaanse ploeg op hem bouwen? Cruijff zelf heeft overigens nooit van eni ge twijfel blijk gegeven Hij stelde voort durend alle vertrouwen in de vervanger van Zubizarreta te hebben. En de man van n|| -\|.T'lad Richard VGt^hgc M0 dat hij van de honderd keer dat hij ovrr voetbal praat ook honderd keer gelijk heeft, leek het ook deze keer weer bij het rechte eind te krijgen. Hoewel jong (23) en onervaren hij kwam nog nimmer voor de hoofdmacht van Barcelona uit deed Busquets aanvankelijk wat van hem verlangd werd. Hij keepte mstig, zonder franje, en wekte de indruk ai ja ren bij El Barca tussen de palen te staan Maar een kwartier na nist. bij de eerste echte proeve van bekwaamheid, werd duidelijk dat Rusquets nog maar rrn br ginnend keeperije is. Hij beoordeelde een vrije trap van Bryan Robson toen ge heel verkeerd, waarna Steve Bruce met een konbal voor 1 O zorgde Staande op de doellijn gaf Mark Hughes de bal nog hel laatsir tik je- BR btH MHdl dndgf van United, door de razrodgrvaartijke Hughes gescoord, maakte Busquets geen fout Cruijff nam zijn reserve-keeper later In bescherming. "Over Busquets hen ik te VIldM Hi| 1MB het goed g» laan Districtstennis voor de jeugd deels verregend LEIDEN De tenniskampioenschappen voor de jeugd van het district leiden zijn gisteren voor een deel verregend. In de categone tot en met zestien jaar werden zelfs alle wedstrijden verplaatst naar Hillegom waar morgen de inhaalwedstrijden worden afgc- werkt. Zaterdag en zondag zijn daar ook de finales in alle leef tijdscategoriên. Gisteren werd er op diverse parken in de regio wel in de an dere leeftijdsgrocpen vooruit gang geboekt. Het kaf is inmid dels van het koren gescheiden, wat duidelijk blijkt uit de meestal duidelijke uitslagen die de favorieten boekten («een van de geplaatsten liet zich ver rassen. Harold van Schie (IV Meren wijk), eerste geplaatst bij de jongens tot en met 14. wist zelfs al in de halve finale te ko men via een twee-set«overwin ning (6-1, 6-11 op Dannv van Doe. Carmen Delsasso is al net zo ver bij de meisjes tot en met twaalf Ze won makkeli|k van Famke Schaap: 6 16 2 Björn Borg doet niet mee aan 'Open Franse' fic Zweedse ten nis-legende Björn Borg, die wanhopig pro beert nog iets van zijn oude succes terug te halen, heeft gis teren verklaard dat hij niet mee doet aan de open f ranse kam pioenschappen op Roland Gar ros. Ook twijfelt hij aan een ren tree op Wimbledon IV 34-jarigr Borg zei dat hij er de voorkeur aan geeft in Ro me te blijven om te trainen met Adriano Panatta IV in Monaco wonende Zweed heeft onlangs zijn vertrouwde houten rackets afgezworen en is doende aan het moderne materiaal te wen nen. "Conditioneel ben ik in orde. Ik voel er veel voor op Wimble don te verschijnen. Parijs komt te vroeg. Mocht ook Londen niet lukken, wal ik niet hoop. dan gok ik op de nazomeral dus Borg, "Ik heb overigens geen spijt van Monte Carlo Het toernooi was nuttig uit te vin den op welke punten ik me moest aanpassen aan de veran denngen. Een bouten racket kan inderdaad niet meer" Ruitertop naar Arnhem AHWIM» AHR TTët internationale concours hippique Champion Anrbem. dal van 26 tot 30 juni in het park Prrsikhaaf wordt gehou den. zal dit jaar poter in om vang zijn en sterker bezrt zijn dan ooit Hoewel de inschrij ving nog niet is grslnirn. is al wei hekend dat bijna de gehele wereldtop aanwezig zal zijn Arnhem, dal uiteraard ook de beste Nedetlandse combinaties aan de start beeft, profiteert daarbij opnieuw van net in de wereld hoog aangeschreven CHIO van Aken dat een week eerder op de agenda staat. Rui ters uit de Verenigde Staten. Mexico. Australu4. Brazilië en anada hebben besloten na Aken ook nabij gelegen Am hem aan te doen Hetzelfde geldt voor de Eu mpese top Zn hebben onder ■kdWmi Mm harl rn |ohn WM taker, Skelton en Mac (GRrL Nelson en Rodngo Pessoa (Bral. I rtihmann en Simon (Dos). Vangeenberghe. Philippaerts en Blaton (Bel), Sloothaak. Breker, Beerhawm rn Gunde! (Dui). Mac ken en Mullens (Ier), Tbo ma* en Markus Eurhs. Mrlltgrr en Corrdat (Zwi) hun komst al bevestigd Ook de Amerikaanse equipe is met («enige Moms. Ann kursinski en talent Mere dith Michaels nadrukkelijk aan wr/jg Hampion Arnhem is dit jaar grdotrerd met ongcweer een Kalf miljoen gulden aan prtjzm grid Het meest Is beschikbaar voor de strijd om de Akzn Trop hy op zondag Dit oodrrdrd Ie vTtde vong jaar rrn zrgr op voor Emma lane Mac rn haar bekroonde" Nederlandse paard Oyster. de jeugd. Het slechte weer speelde de fOTO HINK BOUWMAN Tommy Stevens in actie tijdens de districtskampioenschappen1 tennissers parten.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23