Sport 'Directeur Notten is achterbaks' Van der Ark verheugt zich op Schotse kraker UEFA-finale met Duits tintje Andreas Möller draagt dure schoenen bij Frankfurt BUITENLANDS VOETBAL ABERDEEN GW) t Wie wordt kampioen van Schot land? Glasgow Rangers of Aber deen? Pieter Huistra of Willem van der Ark. Hans Gillhaus. Theo Snelders en Peter van der Ven? Ibrox Park, de thuishaven van de Rangers, zit zaterdag middag mudvol als de twee overgebleven titelkandidaten el kaar in een rechtstreeks duel bekampen. lange tijd zag het er naar uit dat Glasgow Rangers met vlag en wimpel het kam pioenschap zou prolongeren, maar Aberdeen is de laatste we ken bezig aan een imponerende reeks en achterhaalde de Ran gers op de voorlaatste competi tiedag. Beide ploegen hebben nu evenveel punten (53). En. o wonder, zij hebben ook precies hetzelfde doelsaldo (♦37). Aberdeen heeft niettemin de iets betere papieren, want in Schotland geldt de regel dat bij een gelijke stand en een gelijk doelsaldo de ploeg die de mees te doelpunten heeft gemaakt kampioen is En de beste schut ters lopen dit seizoen bij Aber deen. dat zaterdag aan een ge lijkspel voldoende heeft voor het kampioenschap. Maar spe len op een punt zullen de Dons zeker niet doen. laat Wil lem van der Ark weten "Wij gaan voor de winst en zullen met drie aanvallers spelen Alex Smith, onze manager, heeft dat al gezegd Ik vind ook dat je al tijd van je eigen kracht uit moei JuIIif zijn vanuit 'verloren' posi tie terug opkomen "la. dat kun je wel zeggen Ik geloof dat we zeven punten achterstand op de Rangen heb ben gehad. Weinig mensen ga ven toen nog een cent voor on ze kansen Wij zelf eerlijk ge zegd ook niet. maar toen wij thuis van de Rangen wonnen, een week of zes geurden. zj|n we er in gaan geloven Vanaf dat moment ging het ook heel goed bij ons lopen We hebben nu aJ twaalf wedstrijden achter elkaar gewonnen, terwijl de Rangen juist aan een mindere periode bezig zijn" rn dus is Aberdem favoriet? "Vind ik wel. al is in de voetbal lenj natuurlijk alles mogelijk. Psychologisch zijn wij in ieder geval in het voordeel. Zij heb ben een straatlengte voorsprong gehad en die helemaal ver spreid, dat zal ze toch niet in de knuwc kieren zijn gaan zitten- ...Nee. ik denk niet dat zij mo menteel lekker in hun vel zitten. Ais we nu geen kampioen meer worden ligt het aan onszelf Jij hebt inmiddels weer een vaste MMf IV laatste zes wedstrijden heb ik in de basis geslaan Ik heb daarin vier doelpunten gr- •coord, ik mag niel klagen Ben pootje geleden zat Je nog op de bank Je wilde torn prr w weg Geldt dat nog Omi< 7 "la/eker. en mijn contract loopt ai. dus kijk. op dit moment ben ik tevreden, maar er heb ben zich in het vrrleiien te veel dingen afgrspeetd die mij niet lekker zitten Hoeveel moet je kotten? "Ik kan weg voor een bedrag van ongeveer acht ton Dat moet kunnen Spitsen die sco ren zijn grwnki Woensdag 8 mei 1991 Redactie 071-161400 FlERMAN JOUSTRA AO VAN KAAM TIM BROUWER DC KONWG ROB ONDERWATER QJS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN D€R ZANDEN Eindredactie PAUL DE TOMBE Vormgeving: RUT FRANS HEUING wordt misselijk van directeur Notten van de basketbal- bond. "De man weet niets van vrouwenbasket bal af'. NIEUWSLIJN Leidse sportpers voetbalt tegen trainers LEIDEN Vlak voor het ASC-terrein wordt gerenoveerd, wordt daarop de jaarlijkse pers-trainers ontmoeting afgewerkt. Voet baltrainers van clubs uit de Leidse regio nemen net vrijdagavond om 19.15 uur op tegen de verzamelde Leidse sportpers, aange vuld met enkele gastspelers. Bij de trainers ontbreekt nog Ruud Bröring, die met ingang van het komende seizoen FC Lisse (zaterdag) gaat coachen. De Noordwijkse jeugdtrainer neemt het als gastspeler van de Leidse sportpers op tegen zijn aanstaande collega's. Bert lansen (ARC), Kees Guyt (Katwijk). John Eelman (Noordwijk). Arjen van de Werf (Quick Boys), Arie Kurver (Rijnsburgse Boys), Ruud de Groot. Jan Reurings (Roodenburg) en Hen de Klerk (Lugdunum) vormen de basis van het trainersteam. Regio-atleten naar veteraneninterland ANDENNES Vier regionale atleten komen morgen uit in een interland voor veteranen in het Belgische Andennes. Het zijn Dirk Maassen van den Brink van AV Holland, Aad Kortekaas van De Spartaan en van De Bataven Marian Runcianu en Suze Groen in 't Woud. Voor Maassen van den Brink wordt het een gedenkwaardige wedstrijd in België. De snelwandelaar uit Leiden loopt zijn der tigste landenwedstrijd. Runcianu neemt deel aan het hoogsprin gen en de 100 meter vlak, omdat haar favoriete onderdeel, de 100 meter horden, niet op het programma staat. Kortekaas is de enige niet-Leidenaar die naar Andennes gaat. De atleet van De Spartaan uit Lisse komt uit op de 400 meter horden. Groen in 't Woud gaat mee als reserve op de 1500 meter. SPORTAGENDA SPORT OP TV 01 30-02 30 Sportnet Major League Honk bal NY Yankees-Seattle 5 00 Sportnet Maior League Honk- Andreas Möller is de vedette van Eintracht Frankfurt. En ve detten. zo wil een ijzeren wet in de voetballerij, hebben altijd scheelt de club jaarlijks 60.000 een streepje voor. Ook al gaat D-Mark aan inkomsten. dat niet zelden gepaard met een Dat zit zo: Eintracht Frankfurt financieel stropje. Andreas Möl- heeft een kleding- en sport ier is daarvan een goed voor-, schoenencontract afgesloten beeld. Zijn aanwezigheid in het met Puma voor een jaarlijks be- elftal van Eintracht Frankfurt drag van 300.000 D-Mark. lede Puma te voetballen. En precies sten niet op schoenen van het daar zit hem de kneep, want dat merk Puma wil vertonen? nu vertikt de Vedette Simpel: omdat hij een per Het «gevolg laat zich raden: soonlijk contract heeft bij Nike Puma betaalt nu niet 300.000 en dat levert hem jaarli|ks het speler is uiteraard verplicht D-Mark. maar 240 000 D-Mark. lieve sommetje op van 700 000 om op schoenen van het merk Waarom Hert Möller zijn kun- D-Mark. Heijing weg bij vrouwenliga basketbal MILAAN RTR Voor de tweede achtereenvol gende keer gaat de finale van de strijd om de UEFA-beker tussen twee clubs uit Italië. Deson danks heeft de eindstrijd tussen Inter en AS Roma, waarvan het eerste duel vandaag in Milaan wordt gespeeld, een sterk Duits karakter. Niet minder dan vijf wereld kampioenen komen in actie. Klinsmann, Matthaus en Breh- me in het Milanese kamp, Vól ler en de naar Bayem München vertrekkende Berthold aan Ro meinse zijde. Inter geldt als fa voriet Juventus op te volgen. 'De oude dame' versloeg vorig jaar Fiorentina, in een twee strijd die meer weg had van vrij worstelen dan voetballen. Inter kan zich volledig concen treren op de finale, nu de kans op het kampioenschap na zon dag is verkeken. De ploeg van Trapatoni verloor de topwed strijd tegen koploper Sampdoria ondanks beter spel, 0-2. AS Roma kan zich al veel langer richten op het Europese podi um. In de Serie A speelt de for matie uit de hoofdstad, mede als gevolg van financiële strub belingen en doping-perikelen, een nogal kleurloze rol. Deson danks ziet aanvalsleider VöUer zijn ploeg in de eindstrijd niet als outsider. "We zijn AS Roma. Nipmand mag ons onderschat ten". Dat de Romeinen tot de eindstrijd reikten, danken ze voor een belangrijk deel aan Voller. De Duitser scoorde dit seizoen in elke Europese wed strijd. "Bovendien", zegt de in ternational, "hebben we in de strijd om de Europese beker dit seizoen geen duel verloren. Ik ben ervan overtuigd dat we ook Inter kunnen verslaan". Saillant detail is wel dat Voller er in zijn produktieve loopbaan nimmer in slaagde in het fraaie stadion van Milaan een doel punt te maken. Hij speelde zon dag niet mee in de door Roma gewonnen (2-1) competitie wedstrijd tegen Atalanta. Hij kreeg rust Zijn landgenoten aan de zijde van Inter dienden wel voluit te gaan. Na het top- duel met Sampdoria klaagde het drietal over blessures. Voller twijfelt echter niet aan de inzetbaarheid van zijn landge noten. "Ze zullen tegen ons ze ker in actie komen. Ik ken die jongens langer. Zolang ze nog enigszins kunnen lopen laten ze zo n belangrijke wedstrijd niet schieten. Ze zullen bovendien tot het uiterste gaan om te win nen". Bij AS Roma zal wel Desideri ontbreken. Hij is geschorst. Lothar Matthaus (rechts) is één van de steunpilaren van Inter. Ook al gaat niet altijd alles naar wens. Hier uit hij zijn woede na de gemiste strafschop van zondag tegen Sampdoria. FOTO se Vermoedelijke opstellingen. Matthaus, Bcrti en Bianchi; Oarboni, Berthold en Aldair. Inter Zenga; Bergomi, Battisti- Klinsmann en Serena. Nela. Salsano, Giannini en Ger- ni, Ferri en Brehme; Pagan in, AS Roma: Cervone; Pellegrini, olin; Vóller en Rizzitelii. 'Het vrouwenbasketbal in Nederland is ten dode op geschreven als er niks ver andert", constateert Frans Heijing. Vorige week woensdag trad de 39-jarige Voorhouter af als voorzitter van de vrouwenliga van de Nederlandse Basketbal- bond. "Alles draait om bondsdirecteur Peter Not ten KATWUK MARTIN HOEKSTRA Heijing wilde vorige week nog weinig kwijt over zijn opstap pen. Nadat Notten zich in deze krant wel over de kwestie had uitgelaten, meende de Voor houter zich niet langer in een stilzwijgen te moeten hullen. "Dat was aanvankelijk wel de bedoeling. Ik heb vorige week vrijdag tot driemaal toe contact gehad met het bondsbureau en we hadden afgesproken niks over deze affaire naar buiten te brengen. Lees ik een dag later allerlei onzinnige uitspraken van Notten in de krant. Dan vind ik dat ik ook wel eens wat mag zeggen". Heijing is niet om persoonlijke redenen opgestapt, zoals Not ten wil doen geloven. "Hij wil zich natuurlijk dekken, maar ik ben puur en alleen om die man vertrokken. Met Notten valt ab soluut niet te werken, hij is ach terbaks en totaal niet geïnteres seerd in vrouwenbasketbal". De bondsdirecteur moet de zaken rond beide liga's - top sportliga voor de mannen en de vrouwenliga - behartigen. Heij ing: "Dat hij daarbij partij kiest, dat kan gewoon niet. Notten is voor zover ik weet nog nooit bij een vrouwenwedstrijd wezen kijken, terwijl hij veelvuldig bij mannenwedstrijden wordt ge signaleerd. Hij weet niet eens wat vrouwenbasketbal is". Achterbaks De legerkapitein is bereid enige voorbeelden te geven van het 'achterbakse handelen van Not ten'. "Wij hadden een sponsor gevonden voor het vierlanden- toernooi in 1992 van het natio nale vrouwenteam. Toen we dat op een algemene vergadering vertelden waren de reacties ge woon belachelijk. Er werd ge zegd dat die sponsor maar aan een mannen-eredivisie-ploeg moest worden gegeven. Canadi ans uit Amsterdam had immers nog geen sponsor. Het man- nenbasketbal is toch het para depaardje van de bond. niet- Ook financieel is het niet best gesteld met de vrouwen. "In de cember 1990 kregen we 174.000 gulden toegewezen voor de na tionale vrouwenteams. In maart werd dat bedrag bijgesteld tot 167.000 gulden, terwijl we in april nog maar anderhalve ton kregen toegewezen. Niettemin zouden we alle teams voor de Europese kampioenschappen inschrijven. De avond voordat de inschrijvingstermijn zou slui ten werd ik gebeld door Notten. Er was definitief geen geld be schikbaar om een jeugdteam in te schrijven. Of ik maar even de beslissing wilde nemen om niet te gaan. Niemand was natuur lijk meer te bereiken, want Els de Groot (lid van de vrouwenli ga belast met de nationale teams, red.) en de bonds- coaches Meindert van Veen en René van der Wielen waren met de nationale kadettenselectie in Hongarije. Dit had toch al eer der geregeld kunnen worden". Op het basketbalgala was aanvankelijk geen plaats voor de vrouwen. "Pas na lang zeu ren mochten we meedoen. Ook op de perspresentatie voor het seizoen waren we niet welkom. Dat was ook met RTL-4 zo. Not ten regelt een contract met hen om wekelijks een wedstrijd uit te zenden. Dan komt de vrou wentopper tussen Voorburg en Den Helder. Toch wel interes sant voor de tv, maar RTL-4 doet het niet. Contractueel had den ze gelijk, maar dan hoor ik weer via-via dat Notten de zaak heeft afgeblazen. Daar word je toch misselijk van". Volgens Heijing is Notten niet recht door zee. 'Ik moest een beleidsnota schrijven over het vrouwenbasketbal. Op een maandag maak ik een afspraak met hem om die nota op vrijdag te bespreken. Dan belt Ab Man dersloot, de NBB-voorzitter, mij op donderdag kwaad op. Waar die nota blijft? Hij had namelijk van Notten gehoord dat de nota nog niet af was, terwijl ik nota bene voor de volgende dag met hem had afgesproken. Als ik Notten daarover aanschiet dan is zijn naam haas". Hennie van der Meijden wordt volgens de bondsdirec teur de nieuwe voorzitter. "Zij was mijn plaatsvervangster in het bestuur. Nieuw is ze dan ook niet De heb echter begre pen dat ze helemaal geen voor zitter wil worden Dat zal een dezer dagen wel blijken tijdens een vrouwenliga-vergadering. 'achtergestelde' bas- FOTO LOfK ZUYDtKKI* Dan bepalen alle bestuursleden hun standpunt in deze affaire en dat kan voor Notten best wel eens pijnlijk worden". "Met pijn In mijn hart neem ik afscheid van mijn voorzitter schap. Mijn hart ligt toch bij het vrouwenbasketbal Maar zo is het vrouwen basketbal ten dode opgeschreven Ik ben diep te leurgesteld. Ik ga nu maar weer terug naar mijn oude liefde, het Katwijkse Grasshoppers Peter van der /wart be stuurslid van Grasshoppers, is zeer blij met dit nieuws. "Orga nisatorisch was het dit seizoen wat matig. Om dat te vrrande ren kunnen we Frans goed ge bruiken. Nee, we zijn er niet rouwig om SCOREBORD BADMINTON DAMMEN HOCKEY KOERSEN SCHAKEN WIELRENNEN 2KRABBEDIIKF DE LEIDSE vrouwensHrctte onder 17 jaar herfï gisteravond in Krabbrdi| ke met 4 2 verloren van Zee land Dr l/rdvr dorlpwntrn kwamen op naam van Maritttr Kavriaar (l* Seuteb) m |ac qurtinr van Duyn (Quick Boys) Inden waa al uitgrschakrUI voor de eindoverwinning in de poule

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 27