Sport Quick Boys heeft smaak te Huur ns een paar m3 KRV loopt Katwijkse finale mis Woensdag 8 mei 1991 Redactie 071-161400 HERMAN JOUSTRA AO VAN KAAM TIM BROUWER DE KONMG ROB ONDERWATER COS VAN OOSTB* WIM VAN WANROOV ROB VAN D0t ZANDEN E KANS SONOfRS NfT EOOREMAN 25 NIEUWLSUN Helder en Torken tekenen bij LEIDEN - Glenn Helder blijft voorlopig nog bij Sparta. De 20-ja- rige ex-voetballer van Roodenburg tekende een contract dat hem voor nog eens twee jaar verbindt aan de Rotterdamse ere divisieclub. De linksbuiten is op dit moment aan zijn tweede sei zoen bij Sparta bezig. Remco Torken zette zijn handtekening onder een drie-jarig con tract met FC Den Haag. De 19-jarige aanvaller, die vroeger uit kwam voor w Leiden en UVS, maakt daardoor deel uit van het spelersfonds dat wordt gefinancierd door oud-Den Haag-voor zitter Dé Stoop. Tot de voetballers die voor langere tijd zijn vast gelegd behoort ook ex-UVS'er Marcel Valk. Snookerkampioenschap afgeblazen Het Leids Snookerkampioenschap is definitief van de baan. In overleg met de sponsor, een bekend biermerk, heeft organisator Rene Burggraaf van Center Snooker Club besloten de nog te spelen ronden van het programma te schrappen. Reden voor deze opzienbarende stap was het te laat verschijnen van acht spelers voor de vijfde ronde, nu ruim een maand geleden. Burg graaf zag zich daardoor genoodzaakt de wedstrijd af te gelasten. Omdat de meeste spelers hem in daaropvolgende gesprekken niet konden garanderen dat zij hun leven zouden beteren, be sloot hij het gehele toernooi vroegtijdig af te blazen. "Zie het ook als een preventieve maatregel. Hopelijk zien ze in dat ze niet op deze manier kunnen blijven doorgaan, anders maken ze de sport kapot", aldus Burggraaf. Blauw Zwart ontvangt Barcelona De selectie van Barcelona komt binnenkort naar Wassenaar. Blauw Zwart ontvangt op 14 mei de Spaanse club, die zich voor bereidt op de finale van de Europa Cup 2 tegen Manchester Uni ted. De Wassenaarse vereniging trad al eerder een paar keer op als gastheer van het Nederlands elftal. Basketbalteams in de rij voor Huybens Brik en Marcel Huybens staan volop in de belangstelling. De basketballende broers uit Leiderdorp en Amsterdam hebben aanbiedingen op zak van onder andere Den Bosch en Eindho ven. Het Bossche aanbod is volgens beiden een snik minder aantrekkelijk dan het Eindhovense. Hoewel zij een zwaar studie jaar voor de boeg hebben, is het onwaarschijnlijk dat Erik (25) en Marcel (23) Huybens bij hun huidige clubs blijven. De laatste verlaat eredivisionist Urk vrijwel zeker, de eerste blijft alleen bij het Delftse DAS ais hij elders geen gunstige omstandigheden aantreft om studie en sport te combineren. QUICK BOYS en ARC gaan op 1 |unt uitmaken wie zich mag ontfermen over de Leidsch Dagblad cup Zij kegelden Noordwijk en KRV uit het bekertoer nooi JEAN—PAUL VAN POPPEL is niet meer te stuiten In de ronde van Spanje boekte de spnnter gisteren aan de voor avond van de bergetappes zi/n tweede ntzege. SUIZEBOLLEN ROS ONOOTWATW ROB VAN DER ZANDEN Eén seizoen bestaat FC Rijnland slechts en de fusieclub heeft al een relletje in de tot vorige week maagdelijk witte geschiedboe- "Dat lijkt ken kunnen bijschrijven. Eerder sie". dan door beide partijen was af gesproken neemt trainer Ton Marijt afscheid van de Leidse vereniging, die domicilie houdt in de Morsch. Anders gezegd: het boterde niet tussen Marijt en FC Rijnland. De Noordwijker n juiste conctu- af. Of ik nog ergens aan,Ir tlag ga? Nou, ik kan de landelijke jeugd van Noordwijk trainen, maar ik ueet met of ik dat doe. Op het ogenblik het) ik mijn buik vol i<an de voetballerij" Baanbrekend fri Op zijn gemak viert Jean-Paul van Poppel zijn tweede ritzege In de ron de van Spanje. »foto ap Van Poppel ouderwets snel Jean-Paul van Poppel is terug van weggeweest. Als vanouds heerst hij weer in het werk waarvoor hij als wielrenner is aangenomen, de massasprint. Gisteren stond op Van Poppels topsnelheid geen maat in Lloret de Mar, waar de eindstreep was getrokken van ritnummer ne gen van de Ronde van Spanje. Het was zijn tweede spurtzege in de Vuelta, want zaterdag had hij Jan en alleman er al afge- spurt in Valencia. Met die score Van alles-slikker tot alles- vreter. Het is duidelijk: Quick Boys heeft een me tamorfose ondergaan. De ploeg die tot voor kort de ene teleurstelling na de an dere voor zijn kiezen kreeg, is ineens een grote slok-op geworden. De jarenlange frustratie en het kampioen schap werken op dit mo ment als doping: Quick Boys wil dit seizoen alles binnenhalen wat er te ha len valt. Gisteravond werd Noordwijk het volgende slachtoffer. In een heuse kustkraker sleepten de Kat- wijkers een finaleplaats in de wacht voor de LD-Cup: 2-1. KATWIJK HERMAN JOUSTRA Het gebaar van aanvoerder Hans van der Plas was veelbete- kend. Op weg naar de kleedka mer stak hij zijn arm in de lucht, maakte een cirkelend ge baar met zijn wijsvinger en riep luid tot Arjen van de Werf: "We gaan door". De act van Van der Plas verbaasde de interim- coach allerminst: "We pakken wat we kunnen pakken. Dat hebben we nu eenmaal afge sproken. Het was alleen probleem de zaak voor de volle honderd procent gemotiveerd te houden. De motivatie was eerst het kampioenschap en nu de nacompetitie. Een halve fi nale voor deLD-Cup spreekt wat minder aan. Trouwens, als het goed is zitten we op 1 juni (de datum van de finale, red.) nog in de nacompetitie. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeu- Hoe dan ook, met een weekje relatieve rust, kreeg Van de Werf zijn manschappen toch weer op scherp. Onder het motto: 'Met een keertje minder trainen, ko men we er ook wel'. En omdat Noordwijk ook tot op het bot gemotiveerd was, werd het een leuke, en bij vlagen zelfs goede wedstrijd. Tot tevredenheid van John Eelman, de oefenmeester van de Noordwiikers, die zich afgelopen zaterdag nog groen en geel had geërgerd aan zijn ploeg. De eenvoudige manier waarop Quick Boys toen won (1-3) was hem een doom in het oog. Gisteren kreeg Eelman dus zijn zin. "Met die nederlaag kan ik niet zitten. We hebben nu tenminste weer geprobeerd te voetballen en liepen niet als angsthazen rond. Tegen Quick Boys moet je ook scherp zijn en niet tam. Er bestaat ook nog zo iets als eergevoel". Dat de Noordijkers in dat stre- OOK VOOR WHJBNGEN g;,» piffi OD ïf'amsteeg Auto Rental S 071-177158 01720 - 42110 Alphen a/d Rijn - Hüegom - Katwi* - Leiderdorp Usse - Oegrtgeest - Voorschoten is de inbreng van Van Poppel in deze Vuelta al geslaagd, want op zijn begroting prijkten twee dagprijzen. Dat betekent even wel niet dat 28-jarige wielerprof de resterende dagen op zijn lau weren gaat rusten. "Daarvoor heb ik vorig jaar veel te weinig gewonnen. Ik moet nog wel even doorgaan". Pas zaterdag zijn er weer kansen voor de snelle jongens. Eerst komen de klimmers nu aan bod en dus de voor het klassement Twee jaar zou de Noordwijkse trainer aan het door Oranje Groen en ZLC beklonken huwe lijk verbonden blijven, maar na 12 maanden is Marijt teleurge steld afgehaakt. Volgens voor zitter Wim de Koning daarente gen is het nog lang niet zover dat Marijt en FC Rijnland defi nitief van elkaar zijn geschei den. De praeses: "Het bestuur moet zich daarover nog beraden". Da s vreemd, want Marijt zelf beweert dat hij nimmer meer bij FC Rijnland zal verschijnen. Vorige week belegde de spelers groep een bijeenkomst, waarin het beleid van de ex-prof van Roda en Haarlem ter discussie werd gesteld. De uitkomst van die vergadering was nu niet be paald positief. De spelers zagen Marijt liever gaan dan staan. De opkomst van de trainingen was de laatste tijd bedroevend om dat de meeste spelers hun buik vol hadden van de voormalig voetballer van Noordwijk. Daar op trok de oefenmeester zijn conclusies: "Mij zien ze niet meer bij Rijn land. Waarom? Daaroier wil ik niet teieel zeggen. Ik heb ueinig zin om de vuile was buiten te hangen. Rijnland zou er dan niet best van af komen en dat Om de werkelijke oorzaak van de verwijdering boven water te krijgen, stuiten we op een waas van geheimzinnigheid en zwijg zaamheid. Hel bestuur heeft de voetballers de opdracht gegeven niets over de kwestie naar bui ten te brengen. "En daar houd ik mij aan respecteert Bert-Jan de Ridder het bestuursbesluit. De voetbal ler. volgend seizoen met twee lingbroer Johan te bezichtigen bij Docos. is onwetend van de beslissing van Marijt om het bij Rijnland definitief voor gezien te houden. "Wat? Is-ie weg? Weet ik niets van. Nogmaals, het bestuur doet de mededelingen Maar dat bestuur, in casu voor zitter De Koning, draait gelijk een politicus om de hete brij heen. "Eerlijk, we moeten nog een be slissing nemen. Ik geef toe dat er iets aan de hand is. maar ik heb in het verleden heel wat ergere dingen meegemaakt. Zoals de zaken er nu voorstaan denk ik dat we de kwestie wel kunnen oplossen. Maar ik moet nu een maal alle voorzichtigheid be trachten. Het gaat tenslotte om Marijt: "Ik heb er genoeg van. Van de week heb ik een formuliertje on dertekend en daarmee is de kous l lekker Iennis wilde dit stunten op het gravel, maar het waren vooral de capriolen bui ten de baan die tot nu toe de aandacht trokken. En dat zal voorlopig wel zo blijven, want aan het boek 'De avonturen van Sandra Begijn' wordt ongeveer dagelijks een nieuw hoofdstuk toegevoegd Begijn - dit seizoen aangetrok ken door de Warmonders - is tot 'ongerechtigde speler' ver klaard door de tennisbond. om dat ze twee weken geleden bui ten Dekker ook in de Belgische competitie actief was. De War monders moeten daarom ook nog eens drie wedstrijd punten inleveren van de met 6-2 ge wonnen partij tegen Groenekan van twee weken geleden. Dat wordt dus 5-3 verlies. Dekker heeft nu besloten in be roep te gaan tegen de korting op het puntentotaal. De vereni ging denkt juridische gronden te hebben gevonden. Begijn zou namelijk geen verbodsbepaling hebben overtreden, ook al was ze fout door op zaterdag in Wa- regem te spelen en een dag later in Nederland Formeel is ze ook niet geschorst door de bond. Dekker mag haar gewoon op stellen. Alleen gaan sowieso alle partijen van de speelster uit Zeeland verloren. Maar bij de hoofdklasser in de Veerpolder peinst men er niet meer over om Begijn nog in het Dekker-tenue te hullen. Ze heeft afgedaan. De dopingaffaire waarin de speelster is verwik keld (een definitieve uitspraak is toe over de schreef gingen - met name Kees Zethof maakte het in de eerste helft af en toe te bont en werd terecht geboekt - was eigenlijk de enige smet op de wedstrijd. Eelman wenste Zethof echter in be scherming te nemen. "Kees is qua wendbaarheid niet één van de sterksten. Hij komt vaak net te laat. Dat is geen opzet. Als hij het zou willen zou net wel an ders doen". Gelukkig hield de voorstopper zich in de tweede helft wel aan de regels. Martin Rog van de thuisclub niet en ook hij ver dween kort na rust in het boek je. Op dat moment was de vlam al op een andere manier in de pan geslagen. Na een gelijkop- gaande eerste helft, sloeg Noordwijk onmiddellijk na de hervatting toe. Leonard van Utrecht strafte gestuntel van Jaap van Duyn af en stelde doelman Tom van der Niet met een lob voor een voldongen feit: 0-J. Het sein voor de blauw-witten om er nog een schepje bovenop te doen. Via twee fraaie treffers van Gert Aandewiel, op aange ven van respectievelijk Edwin Otte en invaller Floor van Duyn (voor laap van Duyn) slaagde de inhaalrace en waren na af loop louter tevreden gezichten te zien. De Noordwijkers waren blij met het eerherstel. En Quick Boys had voor even zijn honger naar meer gestild. Remise-bacil nu treft ook Van der Wiel AMSTERDAM De investerin gen hebben geen rente opgele verd in de vijfde ronde van het Amsterdamse toernooi. Niet voor Timman, die gisteren te gen Goerevitsj kon winnen, niet voor Kasparov, die tegen Hjartarson wilde winnen, noch voor Van de Wiel die van Ljubo- jevic moest winnen. Daardoor werd het een dag met louter remises, die Short aan kop hield voor Kortsjnoi, SaJov en Karpov, die op een half puntje volgen. John van der Wiel bezet nu de achtste plaats en is in het bezit van twee pun ten. Timman staat op een ge- Dennis Krijgsman springt het hoogst van allemaal, maar dat levert de ARCer geen balbezit op In het bekerduel tegen KRV. roro LCXX zuvoatxm ROfl VAN PER ZANDEN ARC wil de Leidsch Dagblad Cup nog een keer vasthouden. Drie jaar nadat de Alphenaren het Leidse kleinood hadden ge wonnen, doen ze opnieuw een gooi naar de bokaal. Gisteren bereikten ze de finale via het dappere KRV, dat lange tijd uit zicht had op een stunt, maar door een doelpunt van Arno Lancel moest buigen. 'Het mirakel van de Kooltuin' bleef dus uit. En een Katwijkse droomfinale tussen KRV en Quick Boys (de andere finalist op 1 juni bij UVS) kwam er ook niet. Toen ARC na vijf kwartier voetbal nog steeds niet had ge scoord. begonnen velen op en rond het KRV-veld er niettemin in te geloven. Maar terwijl de zaterdag eersteklasser de eerste verschijnselen van vertwijfeling begon te vertonen, werden de Katwijkse Rijnvogels plotseling neergehaald. Op links verzond Hans Wou ter Valk een schitterende crovs- pavs nrhting middenvelder Lancel. Het was een opening die tot dan toe niet was ver toond in het magere spelletje van de Racing. Het hart van de KRV verdediging was compleet uitgespeeld en de vrijstaande mid-mid van ARC kopte de bal via de vingertoppen van keeper Patrick Buhrs in hot doel 0-1 Het verzet van de thuisspe- lende vierdeklasser was eebro ken en een klein offensief in de slotfase zat er niet meer in. Dat was logisch, want gedurende de hele wedstrijd hadden de lang broeken van trainer Henk Krau- wel vooral achter hun tegen standers aangelopen. In een hoog tempo, ook dat nog eens. In de eerste helft (waarin Daan Nooteboom instel voor de geblesseerde Fred Verboom) viel dat allemaal nog wH bij te sloffen voor de Katwijkers. die zelfs enkele aardige kansen kre gen via Gerard Smit en twee keer Gerben Vogelaar. Maar toen ARC in de tweede helft het tempo nog eens opschroefde en ook de teugels aantrok, kwam KRV nooit meer voor het doel van ARC keeper Pascal Kortc- weg Maris. Slechts één keer was er een mogelijkheid voor KRV. Enkele minuten na rust schoot Bouwe van Beelcn keihard voorlangs. Gezien het spelbeeld was de overwinning van ARC daarom wel verdiend. Maar de nog steeds in degradatienood verke rende equipe van Bert Jansen groeide nooit naar het niveau dat garant staat voor lijfsbe houd straks. Er lopen in de mid delste en voorste linie veel bal- vaardige spelers rond. maar be halve dat zijn ze vooral balver liefd. De kunst van het kaatsen werd zelden gedemonstreerd en de eenmansacties van Richard de Vlaming, Paul Dijkman en Arjan van der Laan levrrden zel den rendement op. Ook Dennis Krijgsman kon niet imponeren. Slechts op de linkerflank wil de ARC nog wH eens verrassend uit de hoek komen. Vooral om dat linkspoot Valk daar zonder dfci i«vn stander In de vnje ruimte kon duiken. In de twee de helft liet de vieugrlsprlrr vele voorzetten k». maar sin team genoten wisten er zeiden raad mee. Dijkman verzilverde er wel één na zestig minuten, maar ar biter Heemskerk had een over treding geconstateerd. BfD van de bezoe kers zat er aan te komen, maar eerst keerde Buhrs nog een schot van René Lammer». Te gen de Inzet van matchwinnaar lancel had hij daarna onvol doende verweer De doelpun tenmaker maakte meteen plaats voor Raymond Rietveld en zijn teamgenoot Dijkman verliet het vckJ voor Ard Hoogrndoorn ARC kan dus nog een leuke prijs meepikken aan hrt einde van het seizoen Maar die pret tigr gedachtr zal de komende weken wel heel ver naar de ach tergrond worden verdreven. nog niet gedaan) verergert alle negatieve publiciteit nog eenv Dc dopingjewestie heeft niets met Dekker te maken, maar omdat Begi|n de laatste tnd lou ter met Dekker werd geassoci eerd is de pr uiteraard ge- Ik kan moeilijk blij zijn met al le publiciteit rond Dekker zegt een toch nog lachende Ca rd de Bruijn. trainer van het hoofdklasse - team. "Laten we het maar positief blij - i en zien. We zijn als club enorm Ixianbrrkend werk aan het ver richten in het Nederlandse ten nis. ik hoop dat andere vereni gingen mij daar nog eens joor komen bedanken. Want de an dere verenigingen zullen in het vervolg met het aantrekken iw/i spelers i<an buitenaf zich toch eventuele aankoop. Dit zal Dek ker in elk geval nier meer grbeu- De 'kwestie Begijn' kan dus als voorbeeldfunctie gelden. Slecht v oorbeeld wel te verstaan Want Dekker dacht een onschuldig 'Zeeuws meisje' te hebben bin nengehaald. Maar het was dus een kat in de zak. En in het nauw inmiddels. Voor de komende wedstrijden is Dekker nu op zoek naar een tij delijke vervangster Want de ei gen basis is te smal Eind deze week hoopt de club de vrouwe lijke aanwinst te presenteren. De naam wordt nog niet ge noemd. maar de invalster moet uit Amerika worden gehaald en heeft de Nederlandse nationali- trit Als ze eerst maar uitvoerig wordt gescreend... Onherkenbaar hockeyteam in kruisfinale Bondscoach Rorlant Oltmans stapte na de plaatsing voor de kruisfinales van de EK hockey voor vrouwen in Dilbcek lucht hartig over de vorm- en identi teitscrisis van het Nederlands team heen. De 4-0 overwinning op Italië, later gevolgd door de V I zege van Duitsland op Bel gië maakte de weg vrij voor het interessante vervolg bij de laatste vier. Maar veel reden om met optimisme over de laatste kleine hindernis van vanavond tegen Beier heen te kijken, was er bepaald niet. "Vrijdag staan we er wH weer klonk het desondanks zonder enig spoortje van twijfel uit de mond van de coach. Om vervolgens nog overtuigrnder te melden dat het hem weinig uit maakt wie dan de opposant zal zijn. Want de tegenstander (En geland. de Sovjetunie, of Frank- rijkafkomMig uit 'Ir .indrir spannende poule, blijft door de rrsultatrn van gisteren tot van daag onzeker Als excuus voor de onherken baarheid van zj|n formatie kan de coach alleen de blessure van routinier Annemieke Fokkr aanvoeren. Door het knieletsel (zwelling en bloeduitstorting) van de rich op krukken voort bewegende HGC-speelslrr is Florentine Steenberghe haar vervangster. In dat perspectief vtd de pro duktte van vier gnah (Wietske de Ruiter. Martine Ohr en In C Wolff 2x) niet eens tegen, de zrs grmistr strafror nerv een niet benutte ttrafbal (De Ruiten en een rreks ver speelde vrid kamen werd veel minder gesproken Connors in Ede limmy Connors is een man van zijn woord. Vorig jaar bieef hij in het graveltormooi van Ede langs de kant met een gpbrokrn midden handsbeentje. maar hij beloofde trnig tr komen Gisteren presenteerde de or ganisatie de oude C onnors ah de laatste aanwinst voor het zesde World Dutch Tennis toer nooi. Met Boris Becker. Prtr Sampras en GuiUrrmo Vila» moet hij de publiekstrekker worden van 20 tot rn met 25 mei op bet gravrl van Ede. De organisatie zag af van de komst van Björn Borg. - uru/a». o*

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 25