Sport Beenhakker: 'Elke wedstrijd is finale' PSV: 'In deze fase tellen alleen nog de punten' Duitsers komen hun belofte niet na Italiëmaakt indruk Donderdag 2 mei 1991 Redacbe 071-161400 HERMAN JOUSTRA AO VAN KAAM TIM BROUWER DC KONING ROB ONDERWATER COS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN 00» ZANDEN E-ndredact* PAUL D€ TOMB! VormgrvW^ RON I HAASTREGT 25 AJ AX BLUFT WINNEN met matig voetbal "We doen nog mee En zondag zijn Roy en Wouters weer terug". PSV KENT PROBLEMEN. Rond Robson en Romano Maar die spits was ook gisteravond weer goud waard voor de Emdhovense ploeg ERIK BREUKINK verspilt zi|n krachten in de Hen- ningerTurm Bruyneel ze geviert NIEUWSLIJN Toplaag Leidse atletiekbaan lijkt veilig De Leidse atletiekbaan bevat geen kankerverwekkende sintels. Jan Duivesteijn, directeur Sport en Rekreatie van de gemeente Leiden, zegt dat naar aanleiding van de sluiting van 300 atletiek banen in Duitsland. Ook heeft het Duitse bedrijf Master Sport, dat deze zomer de nieuwe toplaag van de Leidse atletiekbaan gaat aanbrengen, niets te maken met de aanwezigheid van kan kerverwekkende sintels, die in Duitsland zo veel stof hebben doen opwaaien. "De Leidse atletiekbaan bevat helemaal geen sintels", aldus Duivesteijn. De kunststoflaag die van de zomer wordt aangebracht staat niet op de verboden lijst Duivesteijn: "Waakzaamheid blijft wel geboden. Maar dat geldt voor alle kunststoffen. Zo zijn asbest en wellicht ook glasvezel voorbeel den van veel gebruikte materialen, die achteraf schadelijker blij ken dan men dacht". Jan Heintze keert Denen de rug toe Jan Heintze heeft gistermorgen in Belgrado woedend de Deense ploeg verlaten, die zich voorbereidde op de interland tegen Joe goslavië. De PSVer pakte zijn biezen op een moment dat hij van bondscaoch Nielsen hoorde dat hij niet in de basis was opgeno men. Heintze nam meteen vanuit Joegoslavië het vliegtuig naar Nederland in een poging nog mee te kunnen doen in de compe titiewedstrijd tegen NEC. De verdediger arriveerde op tijd in het PSV-stadion, maar kon uiteindelijk toch niet opgesteld worden. De UEFA had PSV per fax inmiddels laten weten dat Heintze niet speelgerechtigd was. omdat zijn naam al voorkwam op de lijst die de UEFA van de Deense voetbalbond had ontvangen voor de interland. Ajax wil duel tegen Twente omdraaien Ajax heeft competitie-leider Jan Huijbregts voorgesteld de uit wedstrijd tegen FC Twente, op woensdag 8 mei, om te zetten in een thuiswedstrijd. Burgemeester Wierenga van Enschede ver bood het duel gisteren. Technisch directeur Beenhakker van Ajax vindt het onacceptabel dat zijn club in de beslissende fase van de competitie opnieuw een achterstand oploopt ten opzich te van concurrent PSV. Bekerfinale lokt legioen naar De Kuip Feyenoord rekent er op dat de bekerfinale tegen BW Den Bosch op zondag 2 juni kan worden afgewerkt in een volle Kuip. Door de opleving van de Rotterdamse club onder Wim Jansen is het vertrouwen bij de achterban aanzienlijk gegroeid. Op de kassa's van het Feyenoord-stadion had gisteren een ware stormloop plaats. Trainer Pirn Verbeek heeft met Ftjpuioord overeenstemming be reikt over de financiële aflMDdelfng «ui zijn contract. Hij werd onlangs evenals technisch directeur Bengtsson ontslagen bij de Rotterdamse club. Daarnaast raakt Feyenoord de 18-jarige Ray mond Victoria definitief kwijt aan Bayem München. Linford weer terug bij Fortuna John Linford keert terug bij Fortuna Sittard. Waarschijnlijk maakt hij morgen in de wedstrijd tegen NEC zijn rentree in de spits van de Limburgse club. De Brit arriveert vandaag in de Baandert, waar trainer Han Berger zijn conditie zal beoordelen. Feyenoord heeft smaak te pakken maastricht» gpp Feyenoord heeft de smaak te pakken. De Rotterdammers, die dit seizoen maanden lang het spoor bijster waren en in theo rie nog altijd kunnen degrade ren, zijn bezig aan een werve lende eindsprint. Daarbij ging gisteravond in de Geusselt zelfs een 'record' aan diggelen. Feye noord had op vreemde bodem deze competitie nog niet ge wonnen en boékte tegen MW zijn eerste zege (2—0) buiten de Kuip sinds 12 maart van het vo rig jaar. Dat het in Maastricht geen schoonheidsprijs opstreek, deerde Wim Jansen ogenschijn lijk niets. "Voor mij blijven de punten nog steeds voorop staan. Het woord degradatie is nog niet verdwenen voor ons. Pas wanneer we 28 punten heb ben vergaard, zal de druk defi nitief van de ketel zijn", aldus de interim-coach die op zeer korte termijn zijn handtekening onder een twee-jarige verbinte nis bij Feyenoord zet Na de magnifieke openings treffer van Harry van der Laan voetbalde Feyenoord harder achteruit dan vooruit Stanislav Griga, vervanger van Kiprich in de punt van de aanval, kwam daardoor op een eiland te staan. De zeldzame pogingen om via de counter toe te slaan, misluk ten door de vele doorschietende ballen op de natte grasmat. Zware regenval veranderde het harde speelveld kort na het be- ginsignaal in een spiegelgladde oppervlakte. Pas in blessuretijd stiftte Gaston Taument bij een nieuwe counter de bal uitge kookt over de uitlopende Agu. Voor MW dreigt na drie jaar een einde te komen aan een verblijf in de eredivisie. Ver- goossen: "Er is nog niets afge broken en er is zeker nog geen sprake van paniek. Maar het wordt voor mij nu wel zaak de spelers mentaal op de been te houden". 't Schip gaat over de knie bij loek Frijns van Fortuna Sittard. foto amp ploen moe! Ajax en Fortuna sukkelen verder in de tunnel van de competitie. I)e Amster dammers blijven met slecht voetbal punten ha len, de Limburgers zelfs dat niet Ajax versloeg For tuna met 2-0, omdat Den nis Bergkamp gisteren in stadion De Meer als één van de weinigen zijn ware aard toonde. AMSTERDAM GPD Na twintig voorzetten, zeven slecht genomen corners en vijf Bergkamp Ajax in de 26ste minuut van de inhaalwed strijd op voorsprong. Neeriands topschutter bracht elf minuten na rust ook hel tweede Amster dam se doelpunt op zijn naam. waardoor zijn seizoentotaal op 22 is gekomen. De Amsterdammers hadden tegen de Limburgers niets te vrezen, of het moest hun verde digende instelling zijn geweest. Alleen de achterstand op PSV en het gebrek aan vorm in de eigen ploeg blijven Ajax parten spelen. De huidige landskam- met oogstrelend uisi Fortuna verliep i gang en liep uit op een martel gang Afgezien van een paar indivi duele hoogstandjes van bij voorbeeld John van 't Schip en Richard Witschge, een paar ga ve voorzetten van Sonny Silooy en de beweeglijke Dennis Berg kamp. zit het bij Ajax muurvast. Er is meer nodig dan een slech te tegenstander als Fortuna om het tempo, de techniek en de flair bij de Amsterdammers in een ideale mix weer op het veld te laten verschijnen. Fortuna kwam in de eerste helft geen enkele keer in het zestien meter gebied van Ajax, in de tweede helft zowaar drie maal. Een afdwarrdende bal hobbelde over de achterlijn en schoten van Aziz Douflkar en los Mordang hadden niet de juiste hoogte. Ze verdwenen over di SrikoMOfi echter doelman Edwin van der Sar en die is vooral in De Meer erg hoog Fortuna-trainer Han Berger was ontevreden over zijn ploeg, die een kleurloze indruk maak- te. Tm m de Adw tarnden we tegenspel bieden in aanval lend opzicht. Daarvoor waren we mavsaaJ aan het verdedigen en konden we nauwelijks de bal in de ploeg houden. Het is bt| ons een mentaal probleem w aaraan we moeten werken" Het commentaar klonk nog hoopgevend uit de mond van de Fortuna trainer. Maar vooral Berger moet het zwaar te moe de zijn als het gaat om de ver richtingen van zijn ploeg. Voor de winterstop stond Fortuna nog op een plaats die uitzicht gaf op Europees voetbal, nu kan I onuna zelfs nog in de eerste divisie belanden Collega Beenhakker kan Ber ger de hand drukken. Ook de Ajax-coach heeft sinds de win terstop geen flonssant spelend elftal onder zijn hoede. Hij maakte nog maar eens het on derscheid tussen het resultaat en de uitvoering. Hel eerste is heilig geworden in Amsterdam, het tweede duivels lastig We hebben het materiaal om het voetballend op te lossen Maar het lukt niet". IX* coach van Ajax hield dus maar weer vast aan het resultaat "F.n we doen nog steeds mee. Het blijft span nend. want elke wedstnjd is een finale'. EINDHOVEN JAN DAGEVOS CORRESPONDENT GPD Zwalkend en wankelend gaat PSV op de eindstreep af. De Eindhovense miljoenenformatie won gisteravond dan wel van het nietige NEC (1- 0); de wijze waarop dat gebeurde was onthutsend zwak en geeft te denken. Net als afgelopen zater dag tegen SW (3-2) ontbeerde PSV twee keer 45 minuten lang de kampioensvorm. Op de dag van de arbeid was de wil er wel, maar zoals zo vaak dit seizoen ontbrak het aan klasse. Bovendien heeft de Eindhovense equipe dezer dagen weer te maken met interne strubbelingen. Dat werkt door op het veld en maakt het elftal er zeker niet sterker op. Vorig seizoen kostte dat PSV het kampioenschap en ook in deze voetbaljaar gang moet het zo langzamerhand op z'n tellen gaan passen. De problemen spitsen zich toe rond trainer Bobby Robson en de Braziliaan Romario. De kritiek op coach Robson. die al lange tijd ter discussie staat, neemt steeds heviger vormen aan. Zijn trainingen en coaching worden als matig er varen. Terwijl de groep bijvoorbeeld om scherpe trainingen vraagt, volhardt Robson in de Engelse aanpak, die er op neerkomt dat de krachten wor den gespaard voor de dag van de wedstrijd. Naast Robson heeft PSV ook nog met de 'kwes tie Romario' te maken. De Ideine aanvaller, die gisteravond na een afwezigheid van bijna twee weken zijn rentree maakte, vertoont tot ongenoe gen van zijn ploegmakkers nukken. Hij zondert zich af en denkt te weinig aan het ploegbelang, luidt het in de wandelgangen. Kees Ploegsma on derkent de moeilijkheden en heeft binnenkort een gesprek met de Braziliaan. Toch mag PSV blij zijn Romario hij kampte de afgelopen weken met een rugblessure in zijn midden te hebben. Hij mag dan een apart gevaJ zijn, hij heeft wel de klasse om zijn ploeg in moeilijke tijden er door heen te slepen. Zo ook gisteravond. Heel lang ging het spel aan de spits voorbij, maar in de 69ste minuut dook hij weer als een duveltje uit een doosje en scoorde hij fraai. Koot legde de bal uit een vrije trap van Valckx terug, waarna Roma rio hard inkopte: 1 -0. Het zorgde voor een enorme opluchting in het stadion alsmede op de PSV-bank, waar Robson en Dorjee zich tot dan toe hadden zitten verbij ten. Het spel dat PSV op dc maf legde, was een koploper onwaardig. Het ontbrak aan tempo, ere ativiteit. overtuiging en goede combinaties. Het feit dat PSV in de eerste helft slechts twee kansen (kopbal Romario en vrije trap Bosman) kreeg te- een NEC, dat over het slechtste doelsaldo (20 tref ters voor en 50 tegen) in dc eredivisie beschikt, was alleszeggend. "We hebben twee punten", stelde Robson. en dat telt in deze fase Scoor je tegen een verdedi gende ploeg als NEC vroeg, dan krijg je het ge makkelijker. Maar we zullen dit soort teams in de eindfase meer tegenover ons krijgen, dus wc zul len daar mee om moeten gaan". Wellicht dal na de terugkeer van Eric Gerrts. Jan Heintze en Gerald Vanenburg de sterren voor PSV weer gaan flonkeren. Gerrts hervat vandaag de training. Vanenburg heeft dc looptraining in middels hervat, maar is pas over twee weken in zetbaar Het gaat de goede kant op akius Rob son. 'We zullen ze ook nodig hebben aan hel eind van de rit". Rudl Völl«r laat de Bdgfcdie doelnun Michel Preudhomme al vroeg in de wedstrijd lansloot. HANNOVER ANP/DPA/SIP Een wervelende voetbaltango had Berti Vogts het Duitse volk be loofd. België zou tureluurs worden van de Duitsers. Een grote zege lag in het verschiet in de wedstrijd in groep 5 van de voorronde van het EK '92.. De realiteit viel de bondscoach zwaar. Een magere 1-0 voor 56.000 teleurgestelde toeschouwers in het uitverkochte Nie dersachsen-stadion van Hannover. België kan 'Zweden' daarmee wel vergeten. Na drie minuten stond de eindstand op het bord. Preud'homme keerde een schot van Matthëus achter de lijn. Voor alle zekerheid dreunde Völler de bal nogmaals in de touwen en eiste prompt in zijn 75e interland de treffer op. Vogts weigerde de hand diep in eigen boezem te steken. "Ik ben niet tevreden", gaf hij schoorvoetend toe. "We zijn te weinig opge komen vanuit het middenveld en de verdediging. We hebben de Belgen te weinig onder druk gezet". De Zwarte Piet gaf hij aan col lega Thys van België. "De Belgen weigerden er een wedstrijd van te maken. Zij waren uit op een goed resultaat. Daar paste kennelijk een kleine nederlaag in". Thys, sigaar in de mond, blies de kritiek met grote rookwolken weg. "We hebben verdiend verloren. We hebben geprobeerd de vroege achterstand ongedaan te maken, maar zijn daar niet in ge slaagd. Dat is teleurstellend, maar tegen Duitsland begrijpelijk. We kregen kansen op de gelijkmaker, maar dat was te veel geweest". Vogts en Thys waren het erover eens dat het niveau van de wed strijd was tegengevallen. Duitsland opende sterk, fagend op elke bal werden de Belgen klem gezet. Het vroege doelpunt van Matt hëus was de beloning voor de agressieve start (1-0). De Duitsers, met debutant Beiersdorfer van HSV voor de geblesseerde Kohier, konden het hoge tempo niet vasthouden. België kreeg meer en meer vat op het spel en paste in de rust de tactiek aan. Zonder de oudjes Gerets, Ceulemans. Clijster» en Van- denbergh en met de 19-jarige Crasson als debutant speelde het in de tweede helft aanvallender En Duitsland kwam in de problemen, maar bleef overeind en bleef ook in de race met Wales, de koploper in groep 5. Op 5 juni treffen beide ploegen elkaar in Cardiff Voor de wedstrijd deden zich in Hannover enrstigc incidenten voor. Fz werden 258 raddraaiers opgepakt. Vier politie agenten lie pen verwondingen op. correspondent gfo De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini hoeft zich voorlo pig geen zorgen te maken over zijn ontslag. Tien maanden na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft de Squadra eindelijk weer een goede indruk ge maakt. Niet alleen de 3-1 over winning op Hongarije, maar vooral het vertoonde spel gedu rende het eerste uur nep veel enthousiasme op aan de voet van de Vesuvius. De langverwachte terugkeer van Ferri. Donadoni, Mancini en Vialli heeft de Azzurri goed gedaan. Donadoni stond met twee treffers aan de basis van de zegt. Gianluca Vialli. die één keer scoorde en een strafschop miste, mompelde na afloop met een gulle lach op zijn gezicht: "Wat jammer dat de Mondiale niet nu begint. De hele ploeg is veel fitter dan een jaar gele den". Vicini wist dat voor hem gis teren alles op het spel stond. De naam van zijn opvolger werd op dinsdagavond door bondsvoor zitter Matarrese zelfs hardop i hoeft niet aan de stag, maar zal uiterlijk na de zomer van 1992 in dienst tre den. Indien Italië het EK mist. is hij echter wel meteen afroep baar. De kans daarop it groot omdat de Sovjet Unie er in ver houding beter voorstaat. Italië moet in oktober in Kiew winnen om Zweden te halen. Vicini koos daarom tegen Hongarije voor het team. waar hij als coach van long Italië den Baggio en Schillaci werden opgeofferd om de terugkeer van Mancini en Vialli mogelijk te maken. Het duo van Sampdoria speelde voor het eerst sinds no vember 1988 weer samen in de Squadra Italië startte het cru dale I k duel ongebruikelijk aanvallend. Roberto Donadoni was de animator in de beginfase. Ft*ti afstandschot van hem zorgde in de derde minuut voor grote op luchting: 1-0. Binnen een kwar tier trol de Milan-spoleT nog èen keer doel. nadat zijn ploegge noot Maldini na een lange rush had voorgezet en de dolgedraai de Hongaar Palaczky had graar zcld In de 22ste minuut soleer de Donadoni nog een keer en werd hij door Palaczky onderuit gehaald. Beide spelers blesseer den zich en werden later ver vangen. Vialli miste vanaf elf meter de kans om al zijn frus traties weg le schieten. Hij mik te op de lat. Even leek dc spits aangesla gen. toen hij twee andere moge lijkheden onbenul liet In «Ie tweede helft maakte hij dan cm delijk het doelpunt, waar hij al meer dan twee jaar op moest wachten. Hongarije kreeg na dc derde treffer meer greep op de wedstrijd en scoorde vla een strafschop van Bognar tegen Manchester wil meer tickets manchester weutbt/ar Manchester United en Barcelo na zouden, om voetbalvandalis me te voorkomen, veel meer kaartjes moeten krijgen voor de lil IA-bekerfinale op 15 mei in De kuip in Rotterdam Dat is de mening van de officieel erkende Engelse supporters-associatie (FSA). De FSA heeft er hij de UEFA op aangedrongen dal de meeste, zo niet alle. toegang* - bewijzen naar beide finalisten moeten gaan. In het Feyenoord-stadion is over twre weken plaats voor 48 000 liefhebbers United en Barcelona krijgen waarschijnlijk Hk 14 000 tickeu. Groningen komt weer niet tot w inst PEN HAAG» AHR FC Groningen heeft zich niet kunnen herstellen van de ne derlagen die de ploeg de laatste week geleden heeft. In krrkrade kwam het team van Westerhof ook niet tot winst (0-0) en dat ondanks het feit dat Roda K lange tijd met een man minder moest spelen, omdat Hofman al na negentien minuten uit hot veld werd gestuurd. Rk( kon de ongeslagen reeks van Volendam niet afbreken. De WaaJwijkers bleven op eigen veld op I I ste ken, waardoor de kans op Euro pees voetbal erg klein is grwor den voor RKC. Volendam blijft daarentegen volledig in de race. IV speculaties in de I damse pers heeft SW gister avond in dc Kuip tegen Vitesse (1-2) in leder geval niet kunnen tegenspreken Gesuggereerd is dat liet voortbestaan san de dub afhang! van eredivisiebe houd. De manier waarop het elftal de vijfde nederlaag op rij moest incasseren voorspelt niet veel goeds voor de toekomst De Schiedammers lijken zich met degradatie te hebben verzoend Althans die inrinik lieten ze achter Het ontbrak de ploeg aan inzet en kwaliteit Iri dat laatste euvel kon zelfs niet wor den gecompenseerd met vecht lust Zelden zal FC Twente zo n goedmoedige tegenstander hebben ontmoet als patcravond in het Haagse Zuiderpark Mede door vier verdedigende blun ders van FC Den Haag werd het 51 voor de bezoekers Vla twee opvallende doelnun ten won Sparta grftatternf van Willem II. Een eigen doelpunt van Meeuwen en één van in vallet 1 Vnnis de Nooijer hij zijn eeTste balcontact bepaalden de eindstand op 2 0. Sparta ver hoogde zijn puntenaantal na 28 duels tot 23 De TUburgers heb ben sierhts één punt meer. zjj het dat ze een dud minder speelden. Zij zijn nog niet veilig

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 25