Sport Ajax nadert top Noordwijk kan nog drie bekers winnen ARC ontsnapt bij UDWS Reserves Quick Boys winnen in Rijnsburg Woensdag 24apnl1991 Redactie: 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER CDS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Etndffdacbe HANS SONDERS Vofm^n^ RALPH KLBNMOUT 23 NIEUWSLIJN Programma nacompetitie Direct dit weekeinde al neemt de nacompetitie voor periode kampioenen van de Afdeling Leiden een aanvang. Dat geldt zo wel voor de zaterdag- als de zondagclubs. Het programma is als- volgt samengesteld: Zaterdag 27 april: Koudekerk - Valken. Sleutels - GWS. Zaterdag 4 mei: Valken - Sleutels. GWS - Koudekerk. Zaterdag 11 mei: GWS - Valken (bij Foreholte) en Koudekerk - Sleutels (bij RCL). Aanvang 14.30 uur. Zondag 28 april: Bemardus - VNL, Stompwijkse Boys - Teylin- gen. Zondag 5 mei: VNL - Stompwijkse Boys. Teylingen - Ber- nardus. Zondag 12 mei: Teylingen - VNL (bij UDO) en Bemard us - Stompwijkse Boys (bij FC Rijnland). Aanvang 14.30 uur. Voorronde vier tegen vier junioren Op woensdag 1 mei spelen de D- en E-junioren en de meisjes junioren en pupillen de voorronden van het vier tegen vier. Plaats van handeling is het sportpark van SIC in Noordwijk, de aanvang is 14.00 uur. Aan het evenement, dat voor het vijfde achtereenvolgende jaar wordt gehouden, doen 27 clubs uit de Afdeling Leiden mee. Het toernooi bij SIC levert in de vier leeftijdsgroepen steeds twee winnaars op. De finalisten spelen, ter omlijsting van de eindstrijd om de LD-Cup, op zaterdag 1 juni bij UVS tegen el kaar. De uiteindelijke winnaar vertegenwoordigt de Afdeling Lei den in Zeist bij de landelijke finale. De uithaal van Marciano Vink mag niet baten. Tot opluchting van Sparta-doelman Edward Metgod en Peter Houtman en tot afgrijzen van Ajacied Frank de Boer (midden) mist Vink. FOTO ANP Ajax heeft de jacht op PSV heropend. De Amsterdammers zijn lange tijd de draad kwijt geweest, maar na de krappe overwinning op Sparta (1-0) loopt het water de volgelingen van Leo Beenhakker weer door de mond. De gedachte alleen al dat de tobbende mil joenenploeg uit Eindhoven in de slotfase van de competitie nog naar Groningen moet afreizen, doet Ajax op dit moment een schamel punt achter op PSV beseffen dat een landstitel weer tot de mogelijkheden behoort. Souness zet mes in selectie Liverpool Amsterdam marcel Graeme Souness neemt geen halve maatregelen bij zijn nieuwe werkgever Liverpool. De Schotse ex-intemational, die in Glas gow na de aankondiging van zijn vertrek nog stormen van kri tiek heeft moeten doorstaan, zet bij de topclub uit Liverpool net zo makkelijk het mes in de selectie als de afgelopen jaren bij Rangers. Maar liefst vijf aankopen van zijn voorganger Dalglish mogen wat Souness betreft vertrekken. Het zijn: Glenn Hysen (die al heeft aangekondigd in dat geval terug te zullen keren naar Zweden), Ronny Rosenthal (de Israëlische international), David Speedie (amper drie maanden onder contract), Jimmy Carter (voor wie Kenny Dalglish 2,5 miljoen gulden neertelde) en ver dediger Barry Venison. Leighton hoopt op finale Europa Cup De carrière van Jim Leighton kent het laatste jaar een grillig ver loop. De voormalige doelman van het Schotse nationale elftal, die op het WK in Italië verantwoordelijk was voor de uitschake ling van zijn ploeg en bij Manchester United een dag voor de laatste FA Cup-finale zijn plaats onder de lat kwijtraakte, werd vorige maand als reserve-keeper uitgeleend aan Arsenal. Deze week is hij tot zijn eigen verbazing weer teruggeroepen door Manchester United-manager Alex Ferguson. crxcMLFC op het eigen terrein wa ren de 'ballenvangers' in repa ratie de ongelukkigste spelers van UDWS. Voordat Arno Lan- cel de gasten op gelijke hoogte had gebracht, hadden zij de thuisclub al in veilige haven kunnen loodsen. ARC, dat di verse basisspelers miste, nam tien minuten voor rust de lei ding door Arjan van der Laan. In de slotfase van de tweed» helft maakte Dennis Krijgsman aan alle onzekerheid een einde (1-3). UDWS is tegen ARC blijven ste ken in het creëren van kansen. Op de openingstreffer van Ed Stikkelorum na misten de Lei- denaars gisteravond het doel van de Alphenaren, die hun schaarse mogelijkheden daar entegen wél benutten (1-3) en zich plaatsten voor de halve fi nale van de CD-cup. Ben de Roo en Steef Roodak- kers waren op het bijveld van CORRESPONDENT GPD "Natuurlijk vallen er nog splinters, ook in de voorlaatste wedstrijd (GroningenPSV). Maar wie weet gebeurt er voor die tijd al iets. PSV zal nu de extra spanning gaan voelen. Want voor het eerst in bijna driekwart jaar staan we weer gelijk wat aantal wedstrijden en zo ongeveer ook wat punten betreft", wreef Leo Beenhakker zich gis teravond bij voorbaat in de handen. Er gebeurt weer meer in de Meer. Doelpunten regent het er nog niet. Maar nu de aanvalsmachi- ne van Ajax, die maan den pruttelde en sputter- de, zijn draai weer heeft gevonden, zal ook dat niet lang meer duren. Ajax werkte voor de ogen van 15.682 toe schouwers één van zijn betere wedstrijden sinds de winterstop af. Waar de geschorste Jan Wouters andermaal ontbrak en de Amsterdammers tegen MW nog een leider in het veld leken te missen, nam nu Johnny van 't Schip die rol over. De international bracht de verdediging van Sparta met zijn bij vlagen sublieme acties tot wanhoop. Voor Van 't Schip is de wijze waarop hij het seizoen afsluit, niet onbelangrijk. Met een schuin oog volgt hij de activiteiten van Cor Cos- ter, die voor hem in Zuid-Europa naar een grote, maar vooral rijke club speurt. Wat het bestuur van Ajax betreft kan de 27-jarige aanvaller mor gen zijn handtekening onder een nieuwe twee-ja rige verbintenis zenen, maar Van 't Schip wil al leen in Amsterdam blijven wanneer hij zekerheid krijgt voor de komende vijf seizoenen. En dat te gen een salaris van 500.000 gulden per jaar. Onder aanvoering van de Ajax-captain hield de regerend landskampioen een ware stormloop op het doel van Edward Metgod. Dat leverde voor de pauze meer dan een half dozijn kansen op, waar van er slechts één werd benut. Nadat Wim lonk, Michel Kreek en Marciano Vink van dichtbij had den gefaald, bracht Aron Winter Ajax met een ju- Noordwijker Van der der Sar vervangt Menzo VOORHOUTER EDWIN van der Sar hield het A|ax-doel schoon als in valler voor de met een en kelblessure uitgevallen Stanley Menzo QUICK BOYS. Noordwik en ARC plaatsten zich dne dagen later dan KRV voor de halve finales van het toernooi om de Leidsch Dagblad-cup SUIZEBOLLEN ROB ONDERWATCR.ROB VAN DER ZANDEN weel van een treffer weer op het goede spoor. Het doelpunt van de zwoegende middenvelder, die dit seizoen pas tweemaal het net vond, was om in te lijsten. De enige tegenvaller in het eerste bedrijf was het uitvallen van Stanley Menzo, die zich bij een botsing met Gerald Sandel zwaar blesseerde. Ken eerste diagnose van de medische staf wees uit dat de knie en de enkelbanden van zijn rechterbeen waren geraakt. Beenhakker. "De knie is naar binnen geslagen, de enkel naar buiten. Knap vervelend. De komen de 24 uur zijn spannend. Blijft zijn knie droog dan is het goed, komt er vocht in dan wordt het ernstig". Het uitvallen van Menzo, die dit seizoen nog geen minuut had gemist, bete kende voor de 20-jarige Edwin van der Sar zijn de buut in de Meer. De lange, blonde sluitpost werd ont dekt bij de jeugd van Noordwijk en stond een half jaar geleden nog onder de lat bij het Olympisch elftal. Van der Sar had zich geen betere vuurdoop kunnen wensen tegen de angstige Spartanen, die hun faam als 'reuzendoder' na het feest tegen PSV geen moment meer konden waarmaken. Van der Sar hoefde slechts één keer in actie te komen. In de slotfase tastte hij mis bij een fraaie vrije trap van Michel Valke, die echter op de paal belandde. Een gelijkspel zouden de Rotterdam mers, die uit de laatste vijf wedstrijden zeven punten hadden vergaard, ook niet hebben ver diend. Sparta's trainer Hans van Doomeveld: "Het zou zéker niet verdiend zijn geweest. Maar als je via een achterdeurtje nog een gelijkspel kunt wegsle pen uit de Meer, maakt het mij niet uit wat ande ren ervan vinden". Scheidsrechter Reygwart moet hetzelfde heb ben gedacht, toen hij Ajax acht minuten voor tijd een (verdiende) strafschop onthield. Van der Gaag had even daarvoor, duidelijk zichtbaar, Dennis Bergkamp onderuit getrokken in het zes- tien-metergebied. Een onthutsend tele foontje bereikte vori ge week de kantine van de rugbyclub DIOK. Op het moment dat fie I euKe qMMS rond de klok van \i|f uur hm nendruppelden en zich tegoed deden aan een stapel belegde broodjes ter voorbereiding van de wedstijd tegen The Dukes, meldde een zegsman van de Bossche vereniging dat er die zelfde avond niet gespeeld zou worden De reilen was er eentje die PC bal Op Hel Dak Took doorgaans geeft: het niet op de been kunnen brengen van een team. Het wegblijven is in de la gere regionen van de voetballe rij inmiddels een ingeburgerd fenomeen, maar een primeur in de hoogste klasse van de rugby bond. Bij DIOK. volop in de strijd ver wikkeld om het kampioenschap van Nederland, waren de spe lers verbaasd en woedend tege lijk. Geen spelers op de been kunnen brengen? Laat me niet lachen. Ze u<aren gewoon bang voor een verschrikkelijk pak slaag", is Eric-Jan Berendsen overtuigd. Wilbert van Schaik. bestuurslid van The Dukes. had nu l de Ou* sie dat er vorige week in Leiden gewonnen zou worden. "Maar wat mij betreft had ik graag willen spelen. Helaas ging dat dus niet door. Natuurlijk had ik met een team naar Lei den kunnen komen, maar dan hadden er ongelukken kunnen gebeuren. We misten teveel sleu telspelers, jongens die in de scrum konden staan. En die wa ren die avond niet beschikbaar vanwege werkzaamheden. Bij ons spelen nogal wat politie agenten en mensen die in de ploegendienst bij Heineken u er ken'. Of The Dukes telt een groot aantal voetballiefhebbers. Ten slotte werd vorige week Neder- land-Finland op tv uitgezonden. Van Schaik: "Ach welnee. Daar lag het zeker niet aan Werk of niet, tv-uitzending of niet. wegblijven bij m MÉM rijk duel voor de ereklasse geeft in elk geval een amateuristische indruk. Van Schaik: "Maar rugby is Nederland is toch amateuristisch. Het brengt niks op, dus kun je ook niets van de spelers eisen. Maar om een feit uit de uereld helpenwij zijn wel degelijk bereid om onze sportieve plicht te vervullen. 7he Dukes vervullen een Isesisserule rol om het kampioenschap van Neder land. Reken maar dat we er tegen aan gaan. Morgen avond moeten we naar (lastri - cum en wanneer die wedstrijd tegen DIOK wordt gespeeM weet ik niet". Van Schaik kan met zijn Dukes binnen de poorten van Den Bosch blijven, want de wedstrij t den tegen DIOK en Castricum zijn inmiddels door de rugby bond verloren verklaard. an Schaik "Is dat werkelijk zo? Daar weet ik niks van. Goh. daarover moet ik even met de Ixtnd bellen". Van Schaik kan overigens een brief verwachten van DIOK. Het bestuur van de club is van plan om een schadeclaim in te die nen. Bouwe Broers, wedstrijdse cretaris van de heersende kam pioen van Nederland: "We hebben kosten gemaakt. Die willen we gewoon terug". Zonder ook maar een minuut te hebben gespeeld, zijn The Du kes vier punten kwi|t en wordt ook nog de clubkas geplunderd. Tel uit je winst. Eend De voetbalclub Voorschoten zat een jaartje geleden met kader problemen. maar die waren snel opgelost Na een wervings actie meldden zich voldoende kandidaten aan. Ook voor be stuursfuncties. Zoals Hans Heesen. Binnen de club be paald geen bekende (al speelde zijn zoontje in de jeugd van SV Voorschoten) maar wel een man met kennis en intellect. Hij had een managersachtergrond en bezat de nodige ervaring op het gebied van personeel en or ganisatie. De juiste man op de juiste plaats, dachten de reeds zittende bestuurders van de SV Voorschoten. Want amateurclubs zijn steeds meer op zoek naar 'managers' die de club als een bedrijf kun DO) runnen I lel ÉJ|) mum I tegenwoordig net ondernemin gen. de sportverenigingen. Dat de nieuwe voorzitter niet weet of er zand of lucht in een bal zit. alia. Nou wist Heesen heus wel dat er lucht in een leren voetbal zit. maar hij geeft toe dat hij geen voetbalachtergrond heeft Hij speelde zelfs nooit een partijtje voetbal, behoudens een potje op straat toen hij jong was. "Dat was allemaal geen punt zegt Heesen. "Mij werd verzekerd dat ik met was aangetrokken om mijn voetbalkennis /e vonden het zelfs geen probleem dat ik met elke zatcnlag langs de lijn zou slaan bp het eerste Het ging om het besturen en de organisatie Ik had me amper aangemeld lanuegr de wervingsactie of ik zat al op de voorzittersstoel Wat mij betreft een beetje te sneL maar ja Dat laatste vinden nu een jaar na dato - ook de andere be stuursleden die I leesen op die bewuste zetel hebben grauwd. Ze vonden de leidende rol van de nieuwe man t«nb niet echt om over naar buis te schrijven. Er kwam daarom onlangs een gesprek Heesen: "Daann werd gezegtl dat men eigenlijk lieier had dat ik terug zou treden. Dat vond ik een beet je ongepast Ik bedoel ur kunnen van mening verschillen over de manier van leiding ge ien en besturen, maar dit kwam toch nel als een verrassing en boirndten zmuler echte argu menten Het feit dat tkgeen voetbalach tergrond heb. heeft zich toch gewroken, vermoed ik. Daarbij uhlde ik dingen veran deren waarbij je soms tradities en mensen mort veranderen. Dat ligt dan allemaal erg gril lig natuurlijk Verwijl je toch bent aangetrokken voor dat soort dingen Ik denk dat oor schoten zich heeft vergist. In feite was ik toch maar een vreemde tend in de bijt" Inmiddels is bij Voorschoten tweede voorzitter lacques Ro sier tijdelijk 'gepromoveerd' tot eerste man. Geen vreemde eend. maar een manusje van al les binnen de vereniging Hij geeft toe dat Voorsthoten de plank een beetje heeft misgesla gen bij het aantrekken van Heesen "Het is misschien wat te snelgr gaan Heesen wist met i rel van voetbal Terurijl ur in het be stuur vooral mensen hebben die vanaf de oprichting (negen tien jaar geledenhij de club betrok ken zijn. Laten ur url uezrn deze man heeft irle goede din gen gedaan voor de club Maar ik denk dat het allemaal te hard ging voor ons Heesen wilde ook vooral prestalirf snel hogerop met SV Voorschoten Het Voorschoten bestuur is al bijna rond met een nieuwe praeses. waarv an Rosier de naam nog niet kan noemen. Toch wel een man met een geel-zwart hart en van SV Voor schoten huize. mogen wij aan KATWIJK ROB VAN DER ZANDEN Noordwijk staat in de competi- tie weer met lege handen, maar de prijzenkast hoeft aan het einde van het seizoen niet leeg te blijven. De ploeg zit nog in de beker van de bollenstreek, de districtsbeker en gisteravond werd de halve finale van de Leidsch Dagblad Cup bereikt ten koste van Katwijk. Na een heerlijke bekerwedstrijd op sportpark De Krom - afgesloten met een 1-1 stand - nam Noordwijk de strafschoppen iets beter dan de thuisploeg (6- 5). Het was jammer dat één van de twee moest sneuvelen. Want de kwartfinalisten maakten er samen een boeiende en hoog staande pot van, die de drie honderd toeschouwers van de eerste tot de laatste minuut be zig hield. Er viel slechts één wanklank te noteren en die kwam rechtstreeks uit de mond van Pim langeveld. Na een cor recte sliding van Noordwijker Kees Zethof vond Langeveld het nodig om te spugen naar zijn tegenstander. Het incident (zestigste mi nuut) was velen op en rond het veld ontgaan, maar scheids rechter Jan Molleman had zijn ogen open tijdens de Rijkaard- imitatie. Langeveld werd weg gestuurd en mocht zijn mond gaan spoelen. Dissonant De fluim van Langeveld was een dissonant in het geheeL Want er viel voor de rest alleen maar te genieten van leuk en goed voet bal. Hoewel Noordwijk nog om diverse prijzen strijdt en zelfs vijf wedstrijden in negen dagen moet spelen, trad het vrijwel compleet aan. Katwijk stelde enkele invallers op, maar had genoeg klasse in de ploeg, mede omdat de reserves stuk voor stuk een ruime voldoende scoorden. Keeper Van Voorber gen was zelfs een negen waard. De ballenvanger, die in het ver leden al eens zijn geluk beproef de bij Noordwijk en Rijnsburgse Boys, was de absolute uitblinker bij de oranje-hemden. Van Voorbergen hoefde slechts één keer te vissen. Dat was nadat F.ijsberg niet attent genoeg had gereageerd op een pass van Patrick Scheurwater naar Adrian Carter. De kleine Engelsman tikte de bal voorbij de Katwijk-goalie. De verdedi- gingsfout bij de thuisploeg bracht in de vijftiende minuut de 1-1 op het bord. Want enkele minuten eerder was Katwijk op voorsprong gekomen via Kees Kraayenoord die goed inkopte uit een voorzet van Pim Lange veld. Reflex Noordwijk kreeg na de 1-1-een strafschop nadat Scheurwater was aangetikt door Corné van Duyvenbode. De tuimelaar nam zelf plaats achter de bal en zag zijn schot gestopt door de at tente Van Voorbergen. Timo Gerlof was inmiddels afgehaakt met een blessure en vervangen door Leonard van Utrecht. Bij Katwijk blesseerde Kraayenoord zich aan het hoofd en liet hij zich wisselen voor Al- bert de Haas. In de tweede helft trad Kat wijk aan met een verdediging die bestond uit louter tweede- elftalspelers. Adri Nijgh was ge komen voor Johan de Kroon en met Van Voorbergen, Van Duy venbode, Carlo van Zeist en Eijsberg moest hij het karwei klaren. Het werk werd nogal be moeilijkt door de domme actie van Langeveld, want de man- meer-situatie werd door de Noordwijkers goed uitgebuit. Met name centrale midden velder René van Staveren begon te draaien. Hij had lange tijd lo pen sukkelen omdat de middel ste middenvelder van Katwijk (Langeveld) hem met succes voor de voeten liep. Katwijk moest achteruit en de in de counter zo gevaarlijke Gijs Collé (goed op dreef) en Marco van der Plas blonken vooral uit in de eigen doelmond waar het soms erg druk was. Via Carter en Kees Nulkes kreeg Noordwijk goede kansen op de winnende treffer, maar steeds zat Van Voorbergen er met een hand of voet bij. Toen ook Noordwijk zich bij penalties had neerge legd. kreeg Katwijk nog de beste kans. Na een knappe balcontro le wipte De Haas de bal met de punt van de schoen over Van Berkel op de lat. Scheurwater trapte daarna in het duister de beslissende straf schop binnen nadat René van der Meer (Noorwijk), Piet van Duyn en Gijs Collé (Katwijk) hadden gemist. RUNSBURG GUS V r - v van de op de grond gevallen Pa- FOTO LOCK ZVYDWXm Zelfs de reserves van Quick Boys zijn in staat ^Rijnsburgse Boys te verslaan Van de aftrap tot het laatste fluitsignaal domi neerden de anonieme Katwij- kers het duel op sportpark Mid delmors. Achteloos schoof Quick Boys in de kwartfinale van de LD-cup Rijnsburgse Bon oprij i Kurver hield om uiteenlopen de redenen zijn smaakmakers aan de kant. Huug Aandrwlcl madtf «mi ran omnm Ron Carti tobt met een blessure en Hennie Koet was weer eens ver hinderd. Verder waren de Rijns burgers compleet Quick Boys hield voorzichtigheidshalve zijn aanstaande kampioenen thuis op Nieuw Zuid. waar een 'veili ge' training werd afgewerkt Bo vendien hebben de elf van Van de Werf deze week wel wat an ders aan hun hoofd. Fred Kanbier. de laatste we- ken gedegraderrd tot wissel, draafde een helftje op De lei denaar is in vorm, hij heeft al leen de pech dat leen van der Plas momentcel in een bloed vorm steekt. Toch mokt Kanbier niet. hij verwast de geruchten van een op hand zijnde 'trans fer naar UVS naar het rijk der fabelen En zaterdag «.peel ik", zegt Kanbier zelfverzekerd Wie er naast komt te staan is dan weer een probleem Volgens het toerbeurten schema dat de spit sen afwerken is Kanbier inoer- daad aan de beurt, maar om een winnend team voor een kampioenswedstrijd nog even te wijzigen lijkt vreemd Kan bier "Ik neem geen genoegm met een plaats op de bank Ik speel goed Wie niet? Gisteravond werd de 33-jangc Teun van der has opgetrommeld De voormalige eerstc ciftalspcler voetbalt nu in het vijfde, ook een kam pioensteam, en kon grmakkciijk mee Het is maar goed dat tnu ncr Van de Werf hem niet rag spelen, anders zou hij m»s schien nog voor de keuze wor den gesteld om Teun van der Plas tegen Urk op te strllcn. I)r onverzettelijke Van der Plas stak de naar het betaald voetbal ion kende I rwin Hermes simpel in zijn achterzak Net als Kanbier liep de andere vaste reserve hij de Katwijkers. Martin Rog. tegen ren boeking op. Het blok graniet kleunde ct in alsof de titel op bet spel stond. Aan Rijnsburgse zijde ging Gert van Breien op de bon Het rrservrtram van Quick Boys opende net zo swingend als de hoofdmacht. Met name Marcel Hartrvrid was ren lastig te stoppen spits Reed* na tien minutrn sneed hij door het hart van de Rijnsburgse verdediging en liet hij Arro Korpcbhoek met een schuiver kansloos. Pas na de rust voerde |an lemen Schaap met een lob de score op tof 0-2. De tweede Katwijk.se treffer was zowaar het sein voor de thuisclub om er een offrn siefje uil ie persen Mei inmid dels Fred Bodaan. hij sprrlt met de gedachte om naar Scheve ningrn over te stapprn. en i red Arroyo (Foreboltr is in breid) in de gelederrn trok Rijnsburgse Boys zonder ovcrieg ten aanval I en drngr knal van Dkk Heemskerk betekende tien mi nuten voortijd 12

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23