Regio Eigenaar flats stelt beheerder ultimatum Noordwijkerhout: snel overleg over Sixenburg 'Ik deed wel eerst mijn gympies uit' 'U maakt van de weg een sjoelbak' Dinsdag 16apriM991 Redactie: 071-161400 ADR1AAN VAN AARS EN Wil Eindredactie: HANS SONDERS Vormgeving: RALPH KLBNHOU IRENE NIEUWENHUSE DICK VAN DER PIAS ROZA VAN DER VEBt PAUL Dl VUEGER NIEUWSLIJN Bruggen Voorhout stroever De fiets- en voetgangersbruggetjes in de Voorhoutse nieuwbouw wijk Oosthout krijgen een anti-slipbehandeling. De bruggen zijn bij de aanleg voorzien van een anti-slipprofiel. De laatste tijd blijkt echter dat de bruggen bij regen en vorst steeds gladder worden. De gemeente Voorhout trekt daarom 40.000 gulden uit om de bruggen weer stroef te maken. Diefstallen in Lisse Uit de tuin van een woning aan de Heereweg in Lisse is het afge lopen weekeinde een beeldje gestolen. Het kunstwerkje, een uit beelding van een naakt jongetje, heeft een hoogte van ongeveer 70 centimeter. Van een terrein bij een bedrijf aan de Heereweg in Lisse is tijdens het afgelopen weekeinde een mobilofoon ge stolen. Het apparaat, dat een waarde vertegenwoordigt van on geveer 2000 gulden, werd uit de cabine van een kraan gehaald. Inbraak in woning Nieuw-Vennep Uit een woning aan de Sportveldweg in Nieuw-Vennep zijn gis termorgen na een inbraak een aantal paspoorten, geld en siera den meegenomen. De daders kwamen het huis binnen door een ingeslagen keukenraam. In de slaapkamer braken zij een kast open waarin zij hun buit vonden. Mogelijk picknickplaatsen in Lisse Er komen mogelijk twee picknickplaatsen langs de Westelijke Randweg in Lisse. De 3.500 gulden kostende eetplaatsen moeten bij de vluchthavens langs de omleidingsroute komen. Vanavond praat de commissie voor openbare werken over de picknick plaatsen waarmee tegemoet wordt gekomen aan een tijdens de algemene beschouwingen geuite wens van het CDA. Het Lissese college van burgemeester en wethouders voelt voor alsnog weinig voor het inrichten van de picknickplaatsen. Wet houder J. Meulemans-Seelen: "De picknickplaatsen komen op een plaats waarbij vlakbij auto's met tachtig kilometer per uur voorbij rijden. Dat kan gevaarlijk zijn". Ook het openhouden van het landschap speelt een rol bij de overwegingen van het colle- 'Mensen in Nood' zoekt kleding De stichting 'Mensen in Nood' m Rijnsburg houdt donderdag haar jaarlijkse kledingactie. Vanaf 18.00 tot 21.00 uur rijden vrij willigers door de straten om nog draagbare kleding (geen lom pen), schoeisel, dekens, lakens en gordijnstoffen op te halen. De kleding moet voor 18.00 uur goed verpakt op de stoep worden gezet. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met A. Baayen, tel: 01718 - 21196. De stichting zoekt nog vrijwil ligers in bezit van vrachtauto of bestelbusje. Sokkel beeld Hillegom beschadigd De stenen sokkel van het nog te plaatsen verzetsmonument voor het Hillegomse gemeentehuis is het afgelopen weekeinde beschadigd. Onbekenden braken twee stenen uit de zuil. Het ge denkteken, een op zijn kant staand boek van roestvrij staal, zou deze week op de sokkel worden geplaatst en waarschijnlijk op koninginnedag worden onthuld. De Stichting Vrienden van Oud Hillegom, de initiatiefnemers voor het verzetsmonument, is te leurgesteld over de vernieling. Woordvoerder F. Out: "Het is na tuurlijk jammer, maar we maken het weer in orde. De sokkel moest toch nog iets hoger worden". Diefstallèn in Lisse Uit de tuin van een woning aan de Heereweg in Lisse is het af gelopen weekeinde een beeldje gestolen. Het kunstwerkje, een uitbeelding van een naakt jongetje, heeft een hoogte van onge veer 70 centimeter. Van een terrein bij een bedrijf aan de Heere weg in Lisse is tijdens het afgelopen weekeinde een mobilofoon gestolen. Het apparaat, dat een waarde vertegenwoordigt van ongeveer 2000 gulden, werd uit de cabine van een kraan ge haald. Inbraak in woning Nieuw-Vennep Uit een woning aan de Sportveldweg in Nieuw-Vennep zijn gistermorgen na een inbraak een aantal paspoorten, geld en sie raden meegenomen. De daders kwamen het huis binnen door een ingeslagen keukenraam. In de slaapkamer braken zij een kast open waarin zij hun buit vonden. Enkele bewoners van de flats aan het Arthur van Schendelplein in Hillegom. "Na anderhalve maand nog niets van Pago gehoord". FOTO DICK HOGEWONING HILLEGOM PV De eigenaar van de circa zeventig flatwo- ningen aan het Arthur van Schendelplein in Hillegom, Stichting Borgsteden in Voor schoten, heeft beheerder Pago een ultima tum gesteld. Als binnen een maand niet de stroom klachten van de bewoners is verhol pen en Pago zich niet als een goed beheer der opstelt, wordt het contract opgezegd. Een brief met die eis is deze week naar Pago gestuurd. Volgens C. Brandwijk van Stichting Borgste den maakt Pago zich schuldig aan wanpres- teren. De Hillegomse woningstichting heeft de eigenaar van de flats veel te laat op de hoogte gesteld van de klachten die onder de bewoners van het Arthur van Schendelplein leven. In een contract is overeengekomen dat Pago de woningen onderhoudt en zeker niet te lang wacht met het melden van klachten. De klachten van de huurders betreffen de watermeters, de trappen in de galerijen en de situatie rond de vuilcontainers. Daar naast klagen de bewoners over stankover last in de douches en over de cv-ketels die 'in sommige woningen niet goed zouden werken of ineens veel meer energie gaan gebruiken. Bij de helft van de woningen is tijdens de vorstperiode in februari van dit jaar de wa termeter kapotgevroren. Volgens D. Rovers, die op Arthur van Schendelplein 22 woont en als woordvoerder namens de bewoners optreedt, was bevriezing mogelijk omdat de meterkast onvoldoende is geïsoleerd. "Bij het installeren van de kasten is door het energie- en waterbedrijf geadviseerd een verwarmingslint, een zogeheten 'tracer', door de kast te laten lopen. Omdat dat tweehonderd gulden per kast zou kosten, is daar toen van afgezien". Dat dit een onverstandig besluit is geweest, blijkt volgens Rovers nu wel uit het feit dat niet minder dan 35 meters zijn stukgevro- ren. "Dat heeft ons allemaal 106 gulden voor een nieuwe watermeter gekost. Plus dat er schade door lekkage is geweest En wat ons betreft hadden die kosten voor de tracer wel doorberekend mogen worden in de servicekosten die we aan Pago betalen. Die ene knaak meer op de 45 gulden die we nu maandelijks moeten betalen, had best gekund". Een tweede klacht waarover de bewoners de Pago hebben aangeschreven betreft de trappen. Bij regen of mist zijn de treden volgens de bewoners spiegelglad, waardoor er al enkele ongelukken zijn gebeurd. Ro vers: "Je moet echt vreselijk uitkijken want je gaat zo onderuit En volgens ons kan daar gemakkelijk iets aan worden gedaan omdat 'Vuilprobleem leidt tot stank en ongedierte' er een methode bestaat om het beton stroe ver te maken". Voorts hebben de bewoners de woning stichting verzocht iets aan de problemen rond de huisvuilcontainers te doen. "Die zijn vaak overvol doordat half Elsbroek hier zijn rotzooi komt dumpen", vertelt Rovers. "Wij moeten vaak onze vuiliszakken naast de containers zetten omdat in de bakken geen ruimte meer is. Dat levert uiteraard onhygiënische toestanden op. Vooral als het straks nog warmer wordt, zal dat leiden tot stank en ongedierte. Wij willen graag dat de containers naar een afgescheiden ruimte kunnen worden gereden, zoals ook bij de Mesdagflats gebeurt". De bewoners hebben intussen ook de gemeente gevraagd om te bemiddelen. Het zit de bewoners vooral hoog dat zij nog niets van de Pago hoorden sinds zij op 23 februari van dit jaar de woningstichting van hun grieven op de hoogte brachten. De huurders slaagden er ook niet in contact te leggen met Pago-directeur Y. van Rooyen. "Als we bellen is hij er niet", vertelt woord voerder Rovers. "We hebben wel laatst het hoofd van de technische dienst gesproken, maar die bleek van de problemen niets af te weten". Brandwijk van eigenaar Stichting Borgste den vermoedt dat de nalatigheid van Pago met eigenbelang heeft te maken. "Wonin gen die zij zelf in eieendom heeft, worden niet zo verwaarloosd als hier het geval is. Het klein onderhoud van de flats moet door Pago worden gedaan waarvoor zij de bewo ners servicekosten berekent. Voor het grote onderhoud zijn wij verantwoordelijk. Van klachten die onder het groot onderhoud vallen zijn we te laat in kennis gesteld en het kleinere onderhoud is gewoonweg niet gebeurd". 3-directeur Van Rooyen liet vanmorgen 1 weten niet op de hoogte te zijn het ultimatum dat de eigenaar van de flats heeft gesteld. "Ik heb morgen een ge sprek met Brandwijk over deze situatie. Of we eruit komen? Dat weet ik niet zolang de eisen die Brandwijk ons stelt mij onbekend zijn. Daar ga ik dus niet op in". Dat Pago te laat de eigenaar van de klachten op de hoogte heeft gebracht weerspreekt Van Rooyen. "Dat is niet zo, maar op deze ma nier krijgen we een welles-nietes-speUetje en daar doe ik liever niet aan mee". Ook de beschuldiging dat Pago het klein onderhoud niet zou uitvoeren wijst Van Rooyen van de hand. "Wij beheren en ver huren deze flats. Daar zijn we wonderwel in geslaagd. Er is geen leegstand en bij simpe le onderhoudsldachten ziin we er snel bij". 15 DE NOORDWUKERHOUTSE 'OOK MET KINDERTJES rc- WETHOUDER Van Duin wil kening houden t» aanleg van t 'met een schone lei'aan het fietspad in Lisse' ovedeg over boefdenj Sixen burg beginnen. herstelplan. Blokhuis mag in dit gemeentelijke plan twee agrari sche bedril ven neerzrtten op de grond rond Sixenburg. De Lisse se maatschappij wondt wel ver plicht een strook grond langs de leidsevaart vnj te houden, het koebosje en een deel van het gekapte windscherm rond de boomgaard te herstellen en een nieuwe )>omenrij te planten. Voor Blokhuis was dit plan on aanvaardbaar gezien de grote hoeveelheid grond die opnieuw beplant moet worden Ook de volgens Blokhuis door_ de gemeente gestelde eis dat de boerderij Sixenburg moet wor den opgeknapt, maakte het Noordwijkerhoutse plan niet acceptabel. Mochten de onder handelingen met Blokhuis op nieuw op niets uitlopen, dan knjgt de Ussese maatschappij alsnog de kans de oude situatie Voorhouter redt peuter uit vijver De peuter Jeroen Steenvoorden veilig bij zijn vader met naast hem 'held' Ramon van der Lans. FOTO HOLVAST E LAMMERSE MEDEWERKER 'Toen ik bij de vijver aankwam, dreef hij met zijn hoofd naar beneden in het water. Af en toe zag ik wat belletjes", vertelt Ramon van der Lans (12). De scholier uit Voorhout lijkt wel de held uit een spannend jon gensboek. Zondagmiddag redde hij in Voorhout een tweeënhalf- jarige jongetje van de verdrin kingsdood. Bijna zonder naden ken "Ik deed eerst nog wel even m'n nieuwe gympies uit". De peuter, Jeroen Steenvoor den. hobbelde zondagmiddag achter zijn zevenjarig broertje en diens vriendjes aan, richting de vijver van de Linnaeuslaan. Daar joeg het kereltje wat een den na en belandde in het wa ter. Zijn broertje fietste in allerijl naar huis om zijn moeder te waarschuwen. In paniek rende deze de straat op, zag Ramon fietsen en vroeg nem om hulp omdat de vijver 300 meter ver derop ligt. Ramon: "Ze riep: Help, m'n kind ligt in het water, ga snel kijken. Nou. toen ben ik er als een gek naartoe gereden. Ik deed m'n schoenen uit en nam een soort springduik. Op de kant begon hij gelukkig meteen te huilen", Mevrouw Steenvoorden: "Ik dacht eerst dat-ie dood was. Tenslotte lag hij al zon vier minuten in het water. Godzijdank gaf hij een teken van leven. Normaal mag hij daar alleen met een ouder iemand naartoe. Om de eendjes te voeren". Omdat hij nog zo klein is. moest het ventje nog een nachtje ter observatie in het ziekenhuis blijven. Maar gisteren liep hij al weer rond met een rode blos op de wangen. Van de gevaarlijke vijver moet hij echter niets meer hebben. Het duurde giste ren een kwartier voordat de foto bij de waterkant kon worden genomen. Vader Steenvoorden kreeg uiteindelijk de waterlan ders van zijn zoontje gestopt. NOOaPWUKERHOUT RV "Met een schone lel beginnen. We moeten zo snel mogelijk met Blokhuis aan tafel gaan zit ten. nu we precies weten hoe de zaak ligt" Dat is het voornemen van dc Noordwijkerhoutse wet houder van ruimtelijke orde ning van Duin Hei b de be doeïing om zo snel mogelijk tot een overeenkomst te komen om de beplanting rond de monu mentale boerderij Sixenburg te herstellen. De Lissese beleggingsmaat schappij Blokhuis heeft in no vember vorig jaar de houtop standen rona dc boerderij aan de Leidsevaart gekapt. Dit tot woede van de gemeente Noord wijkerhout die eiste dat Blok huis voor 1 februari met een herstelplan op de proppen zou komen. Het door Bloknuis ge vraagde uitstel werd geweigerd Beide eisen van de gemeente Noordwijkerhout werden vrij dag aangevochten door de Lis sese beleggingsmaatschappij. Blokhuis meende recht te heb ben om het windscherm rond de boomgaard en een zoge naamd koebosje in het weiland te mogen kappen. De Raad van State stelde het gemeentebe stuur gisteren in het gelijk. Volgens wethouder Van Duin moet nu eerst met Blokhuis worden gekeken of er gezamen lijk een herstelplan kan worden opgesteld. Daarbij kunnen we uitgaan van de eerdere herplan- tingsplannen". verwijst Van Duin naar het eerder door Blok huis afgewezen gemeentelijk alsnog de kans de oude situatie rond boerderij Sixenburg te her stellen. "Daarna komt de ge meentc eventueel zelf in actie", kondigt de Noordwijkerhoutse wethouder alvast aan. C. van der Mark van de lissese beleggingsmaatschappij wacht de acties van de gemeente Noordwijkerhout rustig af "We hebben nog geen voorstel ge had. We zullen dan wel met de gemeente moeten praten want ze hebben nu de macht in han den". Van der Mark is ondertus sen niet van plan de bodempro cedure bij de Raad van State af te gelasten, ook al heeft hij wei nig hoop dat hi) alsnog in het gelijk wordt gesteld. je wint daar toch nooit. Dat is allemaal uitgemaakt pandoer". NAGERECHT LEIDEN Emlrl "Als ik u vraag, wat u vorige week woensdag om één uur heeft gegeten, weet u dat ook niet meer", reageerde een 31- jarig automobilist uit Halfweg, die gisteren voor het kantongc recht terechtstond. Rechter mr MA Kamp had hem even daar voor gevraagd, of hij nu wel of niet op 21 februari vorig jaar op de kruising Plesmanlaan/Haag se Schouw in Leiden door het rode licht had gereden. Hij zou van vijftien meter af het rood hebben kunnen zien. De verdachte stelde de rechter een paar vragen: "Ik wil weten waar de waarneming verricht is. met hoeveel agenten die waar neming is gedaan en met welk voertuig", zo draaide hij voor de leid het verhoor even De rechter zei dat één agent in een motorvoertuig achter hem had gereden. "Ja. een agent die niet eens in func tie was, want ik heb hem later gebeld. Maar goed. dat doet er niet toe", voegde de man toe "Als u dat weet en hem gebeld hebt. waarom vraagt u dat an dere dan allemaal", vroeg de rechter, ook niet op zijn acnter- hoofd ptafcn De m uM Halfweg zei natuurlijk dat hij op grond van deze gegevens twij felde aan het waamemingsver mogen van de agent, hoewel ra iemand toch onder ambtsede proces-verbaal opmaakt. "Hoe kan een agent dat nu allemaal zien. als je achter iemand riédt"? "Nou, ze zijn er op getraind", wist de rechter. "Ik heb genoeg vrienden bij de politie en die zeggen dat ze er niet op getraind zijn probeer de de man opnieuw "En ik weet heus wel aat ik voorzichtig moet zijn met door rood rij den". "0 moet niet voorzichtig zijn daarmee, u moet het hele maal niet doen", zo zette de rechter het kat-en-muis spelle tje voort, onder enig geschatn "Goed die slag is u. ja mder daad. er kunnen mensen de dood bij vinden, dat weet ik ook", ging de man uit Halfwrg onverdroten voort. Rechter Kamp gaf het woord maar eens aan officier van Justi tie van Ek. Rn die vroeg door welke kleur licht de verdachte dan wel had gereden Toen dat oranje bleek te zijn, wist Van Ek genoeg Dat had ie wrl meer gehoord Hij eiste een boete van 155 gulden, waarna verdachte beweerde dat vijftien meter voor een stoplicht stoppen bij een snelheid van 50 kilomcicr per uur niet mm mogelijk iv De rechter hield het cvenwrT" kort en volgde de eis van de of ficier. Bonnen "Op 30 juli op de Morsstraat, op 24 juli op de Morsstraat. op 25 mei op de Botermarkt, op 25 mei opnieuw op de Botermarkt, op 19 april op de Botermarkt, op 19 mei op de Steenschuur" Zo ging rechter Kamp nog even voort om een 26 jarige Leidsc horeca-eigenaar rijn 43 par keerovcrtrèdingrn in herinnc ring te brengen. Dc man had besloten maar niet meer te be talen. Eerst waren hem verleden jaar ontheffingen grwrigerd. en had dr parkeerpolitie gezeM dat hij dc zaak maar voor de kantonrechter moest brengen En toen de horecabaas verleden jaar augustus dan eindelijk zijn vergunningrn binnen had. hoopte hij dal de oude boetes met clementie door het kanton rht zouden worden brke Hij was daarom maar met betalen opgehouden. "Nu gaat het prima. Ik heb sinds augustus geen bon meer gehad Ik ben eigenaar van in middels drie zaken aan de Morsstraat. de Botermarkt en de Herengracht, heb daarvoor vier auto's en diverse perso neeIsleden. Hel gaat vooral om laden en lossen, denk Ik" Officier van justitie Van Ek had geen goed woord voor de man over "Ik zie dat u daar een par keervignet hebt. Is dat een gel dig vignet? Heeft u dat uit uw auto gehaald? Want dan staat er dus nu weer een auto van u ver keerd geparkeerd ra opende hij rijn requisitoir jjerech En Van Ek ging verder "Hij heeft een x aantal maanden al les aan rijn laars gelapt en daar door grossiert hij niet alleen |p horeca ondernemingen, maar ook in bekeuringen Ik zal u zeggen wat ik vind Als een wa gen van u nog een keer betrapt wordt op een overtreding volgt in lieslagnamr Maar ik hoor dat dat misschien niet meer no dig is II knjgt geen enkele re ductie. Betaalt u maar 43 maal 60 gulden Dat is 25«0 gulden Ook rechter Kamp kon voor de actie van de man weinig begrip opbrengen "Ik zal hel boete bedrag naar 40 gulden verlagen IJ moet 1720 gulden betalen

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15