O The Silence of the Lambs: opvallend beklemmende thriller 'Het blijft toch moeilijk om quitte te draaien' Kevin Costner als Robin Hood VRIJDAG 12 APRIL 1991 r _UL> Hilllll Film: The Silence of the Lambs'; regie: Jo nathan Demme; met: Jodie Foster en Anthony Hopkins; te zien in: Lido, leiden en Euro, Al- LEIDEN/ALPHEN (GPD) - In 'The Silence of the Lambs' komen twee psychopaten voor met bijzonder ongezellige eigenschappen. De een is een liefhebber van kannibalisme, maar zit inmiddels stevig achter slot en grendel. De ander loopt nog steeds rond en maakt er een ge woonte van om jonge meisjes te ont voeren en te villen. Normaal gespro ken treffen we zulke figuren alleen aan in bloederige horrorfilms waar in flink met bijlen en kettingzagen wordt huisgehouden. Deze thriller van Jonathan Demme ('Stop Ma king Sense', 'Married to the Mob') naar de bestseller van Thomas Har ris is echter een opvallende uitzon dering op deze regel. Scènes als die waarin de moorde naar een stukje verse huid onder de naaimachine legt zijn uiterst schaars. Niet het fysieke geweld is het meest bedreigend, maar de grie zelige macht die uitgaat van een psychologisch geschoolde, perver se en tegelijk hoogst intelligente geest. Hoe ingrijpend dat kan zijn merkt de jonge FBI-leerlinge Clari ce Starling, die er op uit wordt ge stuurd om de gestoorde psycholoog Dr. Hannibal Lecter in de gevange nis te interviewen. Op deze manier hoopt men aanwijzingen te krijgen omtrent de identiteit van de nog los lopende viller, bijgenaamd Buffalo Bill. De rol van Clarice wordt schitte rend vertolkt door Jodie Foster, een prestatie van dezelfde klasse als haar Oscar-winnende optreden in The Accused'. Leerling-agente Cla rice is intelligent genoeg (afgestu deerd psychologe) om de spelletjes van de duivelse Lecter (prachtrol van Anthony Hopkins) te doorzien. Haar betrekkelijke onschuld maakt haar kwetsbaar, maar door haar eer lijkheid en haar moed om Lecter Jodie Foster vertolkt de rol van politie-agente Clarice met grote klasse. <foto gpd> recht in De ogen te kijken weet ze hem toch uit de tent te lokken. Alles heeft echter zijn prijs. Clari ce wordt gedwongen om onaange name jeugdherinneringen op te die pen, en Lecter bedingt overplaat sing naar een iets comfortabeler ge vangenis. Terwijl het net rond Buf falo Bill zich sluit, weet Lecter te ontsnappen, daarbij een gruwelijk bloedspoor achterlatend. Het is vooral de nadruk op de psy chologische kant van de zaak die 'The Silence of the Lambs' tot een opmerkelijke thriller maakt, ook al moeten we ons daar weer niet al te veel van voorstellen. Over de geest van gevaarlijke psychopaten heeft de film niet veel meer te melden dan dat Buffalo Bill een miskende trans- vestiet is die bij gebrek aan echte transformatie jurken naait uit de huid van zijn slachtoffers. Ook het opdiepen van de verdrongen emo ties van de FBI-agente is niet bij zonder opzienbarend. Toch wordt dit thema hier heel wat effectiever en intelligenter uitgewerkt dan bij voorbeeld in de recente thriller 'Blue Steel', waarin ook een vrou welijke agente door een psychopaat persoonlijk werd geraakt. De kracht van de film zit hem vooral in het feit dat de psychologi sche elementen zeer herkenbaar zijn en de beklemming daardoor sterk vergroten. Ook zijn er regel matig scenes vol onuitgesproken suggestie. Clarice verkeert in een mannenwereld waarin ze bekeken en geschat wordt. Het horror-per spectief van Buffalo Bill, die haar door een nachtkijker begluurt, is niet meer los te zien van de blikken die mannen in een lift op Clarice De Filmkrant bestaat tien jaar Van onze correspondent Pieter van Lierop AMSTERDAM - De Film krant, 'het grootste, onaf hankelijke filmtijdschrift van Nederland' vierde onl- nags het tienjarig bestaan. In 40.000 exemplaren gaat De Filmkrant maandelijk door het hele land en ligt dan gra tis beschikbaar in de lobby's van bioscopen en filmhui zen. "We hebben nu meer donateurs dan concurrent Skrien abonnee's heeft," gnuift zakelijk èn redactio- naal supervisor Jan Heijs. Maar zonder zorgen is hij be paald niet en ook nooit ge weest ook. Ondanks hoop op eindelijk eens een batig sal do, kwam de exploitatie-ba- lans in 1990 toch weer 6000 gulden tekort. Maar dat kon slechter. In 1981 werd een begin gemaakt met De Filmkrant als landelijke uit gave, na tevoren een jaar lang te zijn verschenen als programmakrant van het Amsterdams filmtheater Kriterion dat geprogrammeerd werd door Huub Bals. Jan Heijs: "De volgende ander halfjaar was Film International nog wel opdrachtgever, maar de krant werd vanaf toen landelijk ver spreid, met ook aansluiting op de programmering in Utrecht, Rotter dam, Den Haag en nog een paar ste den. Zo is het begonnen. In 1983 be gonnen er bij Film International al lerlei zaken financieel uit de hand te lopen en toen moesten zij De Film krant afstoten. Toen hebben Henk Rabbers en ik, en aanvankelijk ook nog Willem Oosterbeek, een aantal grote filmhuizen benaderd met de vraag: Zien jullie er wat in als de uit gave wordt voortgezet? Dat bleek het geval en zo sprokkelden we ge noeg geld bij elkaar om in elk geval de drukker te kunnen betalen. Toen hebben we de stichting Fuurland opgericht, met het oogmerk zelf die Filmkrant te gaan uitgeven". "Sinds begin 1983 is het een zelf standige uitgave. Henk en ik kun nen als oprichters en bestuursleden van die stichting niet in dienst zijn. Vanaf het moment dat we zelfstan dig gingen opereren zijn we ook meteen gestopt met ons enkel en al leen op de filmhuizen te richten en gingen we kijken naar het totale aanbod. We maken een krant voor het publiek. En we hebben nooit de redactie-standpunten afhankelijk gemaakt van een advertentie-strate gie". Eigen kweek Nogal wat journalisten hebben in de loop der jaren via de Filmkrant de kans gekregen zich in het vak te bekwamen, om vervolgens door te stromen naar de landelijke dagbla den. De Filmkrant is het enige medi um waar stelselmatig de Neder landse filmpolitiek zeer kritisch be geleid wordt met hoofdartikelen die als regel door Heijs zelf geschreven worden. Heijs verklaart het vanuit zijn verleden bij Film International en vanuit zijn nauwe banden met ci neasten. Hij was als mede-produ cent betrokken bij City Life, het in ternationale maar vanuit Nederland geïnitieerde twaalfluik dat in 1990 een triomftocht beleefd heeft langs het internationale festivalcircuit. Heijs: "Ik heb mijn visies ontwik keld vanuit destijd nauwe samen werking met Huub Bals. Zo heb ik ook leren meedenken vanuit de filmmakers. En die band is er eigen lijk altijd gebleven. En van daaruit beschouwd, zit ik - denk ik - wat meer dan de meeste filmjournalis ten dicht op die filmpolitiek. Ik spreek nogal eens filmmakers, ja. Dan hoor ik uit eerste hand met wat voor problemen zij geconfronteerd worden. Ik heb dan een uitgelezen mogelijkheid een mening te vor men en een medium, De Filmkrant, waar zo'n visie een neerslag kan vin den". "Wat dat verder voor invloed heeft, is over het algemeen moeilijk in te schatten, maar ik weet één dui delijk voorbeeld. Vorig jaar februari ben ik eens tekeer gegaan tegen die lobby van Nederlandse filminstel lingen die via de Tweede Kamer probeerde Cinemien geld af te pak ken. Wat ik echt een zeer belachelijk iets vond. Nooit is men het met el kaar eens, maar op een negatief pro- Jan Heijs: 'On ze oudste dona teur is een mis sionaris in Bra zilië. (foto GPD) gramma bleek het ineens mogelijk- te zijn. Wat ik toen gesteld heb in zo'n commentaar, is vervolgens door de Nederlandse Filmdagen op gepikt. Het heeft ertoe geleid dat tij dens de Filmdagen voor het eerst het complete front van filminstel lingen in contact is gebracht met de politici. Zodat bij de politici einde lijk eens dat beeld doorbroken werd dat die filmwereld in Nederland zo'n zooitje is waar iedereen uitslui tend oog heeft voor het meest parti culiere eigenbelang, waardoor je naar believen een verdeel-en-heers- politiek kunt voeren". Kruisjes Een van de speciale aardigheden van de Filmkrant is dat het blad zelf ook echt alle geledingen van de Ne derlandse filmwereld verbindt. Het is het enige filmblad waarvan de in houd niet wordt ingekleurd door een speciale bloedgroep. Het heeft een nieuwsrubriek, de zogenaamde 'geruchtenmachine', die in zijn soort de beste van Nederland ge noemd mag worden. Het komt voor dat journalisten die een stuk, dat ei genlijk net te specialistisch is voor het eigen medium, aan de Film krant cadeau doen. De Filmkrant, heeft een rubriek die gevuld wordt met citaten uit dagbladrecensies. En ruim een dozijn toonaangeven de critici blijkt ten behoeve van De Filmkrant bereid om maandelijks hun meningen nog eens te conden seren in een schema met waarde ringskruisjes. Heijs: "Ja, dat schijnt de rubriek te zijn waar veel van de lezers het eerst naar grijpen. En op een be paalde manier bedien je daar ook weer de distributeurs en filmma kers mee. Ik weet dat Matthijs van Heijningen, telkens als hij een film heeft uitgebracht, onmiddellijk wil weten hoe de kruisjes uitvallen, om te zien hoe de dames en heren van de pers er nou echt over denken". Het blijft desondanks ook voor De Filmkrant moeilijk om quitte te draaien. "Vier jaar geleden is het gelukt om 5000 gulden over te houden. Maar in 1989 boekten we ineens een verlies van 30.000 gulden. We heb ben bij het Prins Bernhard Fonds een aanvraag ingediend voor een geldelijke bijdrage ter vernieuwing .van het computerpark. Dan zouden we kunnen overschakelen op 'desk top publishing'. Het zou toch wel zeer aangenaam zijn, wanneer we eens een keer 40.000 gulden zouden overhouden. Met wat meer adver tenties, zouden we dikkere kranten kunnen maken, met vanzelfspre kend ook meer redactionele pagi na's. Dan konden we bij voorbeeld eens een mooie serie gaan maken over animatie in Nederland". 'Tets wat wel steeds beter gaat lo pen is het donateurschap. Het film blad zelf is voor iedereen gratis ver krijgbaar. maar door het storten van minimaal 30 gulden word je dona teur en krijg je het blad via de post thuis gestuurd. Daar maken we dan ietsje winst op. alles bij elkaar 40.000 gulden per jaar. Maar je moet er wel bijbedenken dat tal van film betrokken Nederlanders die in het buitenland wonen, eveneens dank baar gebruik maken van die rege ling. Onze oudste donateur is een missionaris in Brazilië, wat hij daar met de Filmkrant moet, weet ik ook niet, maar hij krijgt hem keurig elke maand in het regenwoud toege stuurd." HOLLYWOOD (GPD) - De aan staande filmzomer zal in het te ken komen te staan van Robin Hood. Twee films tegelijkertijd zullen in première worden ge bracht met de edelbandiet uit middeleeuws Engeland als hoofdpersoon. Het hoogst zijn de verwachtingen gespannen ten aanzien van Robin Hood, Prince Of Thieves, waarin Kevin Costner (zijn regie-debuut Dances With Wolves werd onlangs zevenvou dig met Oscars bekroond) de hoofdrol zal spelen. De Hollywood-ster toucheerde 7 1/2 miljoen dollar voor het spe len van de legendarische 'outlaw' van Sherwood Forest. Kevin Reynolds klaart de regie-klus voor twee miljoen. De totale pro- duktiekosten worden geraamd op 50 miljoen dollar. De opnamen voor Prince of Thieves zijn ge maakt op lokaties in Engeland en Frankrijk en in de Londense Shepperton Studio's. De wereld première in de Verenigde Staten is in juni. Dezer dagen gaat Japan het door John Irvin geregisseerde The Adventures of Robin Hood in wereldpremière. Daarin spelen Patrick Bergin en Uma Thurman de hoofdrollen. De rest van de we reld kan deze 15 miljoen kostende produktie in mei en juni verwach- III1IIIIIIB (üiiiiiiii mmu BIOSCOPEN werpen. Die beklemming wordt nog ver sterkt door de compacte filmstijl, waardoor de toeschouwer weinig kans krijgt om op adem te komen. Bovendien legt Demme een voor keur aan de dag voor lichtelijk bi zarre en suggestieve loKaties die maken dat de grens tussen werke lijkheid en nachtmerrie af en toe vervaagt. Hij balanceert daarmee soms gevaarlijk dicht op de rand van goedkoop effectbejag, maar het resultaat is er niet minder om. LEO BANKERSEN LEIDEN 'Kindergarten Cop' - Lido, 12 jr. 'Dances with wolves' - Lido. al. 'Sleeping with the enemy' - Lido, al. 'Awakenings' - Lido, al. 'Duck Tales, de film. Het geheim van de wonderlamp' - Lido, al 'Three men and a little lady' - Lido, al. The Godfather Part III' - Lido, 16 jr. "Silence of the lambs' - Luxor, 16 jr. "Cyrano de Bergerac' - Trianon. 'Pruimenbloesem' - Rex, 16 jr. ALPHEN (Eurocinema. Van Boetzelaerstr. 6. tel. 01720-20800» 'Silence of the lambs'. 16 jr. "Kindergarten Cop'. 12 jr. 'Three men and a little lady", al. 'Sleeping with the enemy', al. 'De kleine zeemeermin', al. 'Dances with wolves', al. VOORSCHOTEN (Greenwav, Schoolstraat, tel. 071- 614354. b.'g.g. 612566) 'Witches', al. 'Home Alone', al. 'Sheltering Sky', al. 'Eline Vere". al. 'Madame Sousatzka', al. 'De kleine zeemeermin', al. FILMHUIZEN 'The Hot Spot' - Het Kijkhuis, Leiden (142895). 'Taxi Driver' - Het Kijkhuis. Leiden. 'Waterloo' - Het Kijkhuis. Leiden. 'Mo' Better Blues' - Het Kijkhuis, Lei den. 'Goodfellas' - Het Kijkhuis, Leiden. 'Atame! (Tie me up. Tie me down)' - Het Kijkhuis, Leiden. 'Death of a teamaster' - LVC, Leiden (146449) 'Theao en Thea en de ontmaskering van het tenenkaas imperium' - LVC, Leiden. 'Ariel' - LAK, Leiden, di. 20.00 uur (124890). 'The match factory girl' - LAK, Leiden, di. 22.00 uur 'Mo' Better Blues' - Park Filmhuis, Al phen (01720-95600). DEN HAAG 'Sleeping with the enemy' - Asta (070- 3463500), al. 'Dances with wolves' - Asta. al. "Postcards from the edge' - Asta. al. 'Misery' - Babylon (070-3471656). 12 jr. 'The Grifters' - Babylon, 12 jr. 'Awakenings' - Babylon, al. 'Silence of the lambs' - Cineac (070- 3630637), 16 jr. "The Godfather Part III' - Cineac, 16 jr. 'The Russia House' - Cineac, al. The Godfather Part III' - Metropole (070-3456756). 16 jr. Dances with wolves' - Metropole. al. Eline Vere' - Metropole. al. 'Silence of the lambs' - Metropole. al. 'Havana' - Metropole. 12 jr. 'Kindergarten Cop' - Odeon (070- 3462400). 12 jr. 'Nightmare on Elmstreet 5' - Odeon. 12 AMSTERDAM The Grifters' - Alfa (020-278806). 12 jr. 'Postcards from the edge' - Alfa, al. 'Reversal of fortune' - Alfa, al 'Alice' - Alfa. al. 'Dances with wolves' - Alhambra, (020- 233192), al. 'The sheltering sky' - Alhambra. al. 'Sleeping with the enemy' - Bellevue Cinerama (020-234876), al. 'Awakenings' - Cinerama (020-266227), al. 'Misery' - Calypso (020-234876), 12 jr 'Eline Vere' - Calypso, al. 'Le mari de la coiffeuse' Cinecenter (020-236615), 16 jr 'La discrete' - Cinecenter. 16 jr. ■Ju-Dou' - Cinecenter, 16 jr. 'An angel at my table' - Cinecenter, 16 jr. 'Silence of the lambs' - Cinema (020- 151243), 16 jr. 'The Godfather-Part III' - Cinema. 16 jr. 'Silence of the lambs' - City (020- 234579), 16 jr. 'Kindergarten Cop' - City. 12 jr 'Pretty Woman' - City. al. 'Ghost' - City, al. 'Nightmare on Elmstreet 5' - City, 12 jr. The Rookie' - City, 16 jr. 'Three men and a litlle lady' - City, al 'Presumed Innocent' - Kriterion (020- (6)231708). 'Route One/USA' - Kntenon. 'Niets voor de eeuwigheid' - Kriterion. 'Alice' - The Movies (02046)245790). 'Death of a teamaster' - The Movies. 'Let's get lost" - The Movies. 'Avalon' - The Movies. 'La bande des quatre' - The Movies. 'Kindergarten Cop' - Tuschinski Cine ac (020-243639), 12 jr. The Godfather Part III' - Tuschinski (020-262633), 16 jr 'Awakenings' - Tuschinski. al 'Dances with Wolves' - Tuschinski. al. 'Elirve Vere' - Tuschinski. al. The Russia House' - Tuschinski. al. 'Havana' - Tuschinski, 12 jr. 'Halfaouine' - De Uitkijk (020-237460), 16 jr. TELEVISIE LEIDEN - 'Cyrano de Bergerac', de film die bij de laatste Oscar-uitreiking in de prijzen viel vanwege de kostumering, is nog steeds in een enkele bioscoop te zien. Zo draait de film, met Gérard Depardieu »n de hoofdrol, op het ogenblik in het Leidse Trianon-theater. (archieffoto gpd> Zaterdag 13 april The rage of Paris (Super Channel, 20.00 uur). Komedie van Henry Koster uit 1938 met aardige rolbezetting: Douglas Fairbanks en Danielle Darri- eux. Rijke echtgenoot van Danielle (toen een sexsymbool) wordt belazerd. North by northwest (Ned. 3, 22.50 uur). Hitchcock-film uit 1959 waarin Cary Grant vaak voor z'n leven moet rennen omdat geheime agenten hem voor een tegenstander houden. Klas sieke scène met overscherend vlieg tuigje. Ook met Eva Marie Saint en Ja mes Mason. The house that dripped blood (RTL 4, 22.55 uur) Britse horrorcom pilatie. die uit vier korte verhalen be staat. Ze worden via de figuur van een detective tot eén, wankel, geheel ver bonden In 1971 gemaakt door Peter Duffell. Met John Bennett en Joanna Dunham. Dead of w inter (BBC 1. 23.05 uur) Wat clichématige thriller van nochtans gerenommeerde Arthur Penn, uit 1987. Jonge actrice zonder werk wordt onder het mom van een screentest naar een afgelegen huis gelokt. Sneeuwbuien, doorgesneden tele foonlijnen en een lijk op zolder. Met Mary Steenburgen en Roddy McDo well. War Zone (RTL 4, 1.10 uur) Oor logsfilm uit 1987 van Nathaniel Gutt- man over een Amerikaanse tv-verslag- gever in Beiroet, die emotioneel bij de oorlog betrokken raakt. Hoofdrollen voor Christopher Walken en Marita Marshall. Genre was eind jaren tachtig erg populair, maar dit is een matige film. Zondag 14 april Bad man's river (Super Channel, 21.00 uur). Italiaans/Frans/Engelse co productie uit 1971, geregisseerd door Eugenio Martin. Bandieten blazen wa penarsenaal op maar lopen hun belo ning mis. Met Lee van Cleef, James Mason en Gina Lollobrigida American roulette (RTL 4. 0.40 uur). Slechte politieke thriller uit 1988 van Maurice Hatton, met Andy Garcia, Kitty Aldridge. President van een La tijns-Amerikaanse republiek is ook nog dichter en krijgt doodseskaders achter zich aan. Maandag 15 april Lisbon (BBC 2. 18.15 uur) Ameri kaanse film uit 1956 van Ray Milland, met Maureen O'Hara, Milland zelf en Claude Rains Dief benadert schipper om echtgenoot van O'Hara uit commu nistische gevangenis te redden. Matig. Cotter (Super Channel, 22.30 uur). Aardige film uit 1973 van Paul Stanley over een Indiaan die na een ongeluk tijdens een rodeo probeert om zich in een klein stadje geaccepteerd te ma ken. Met Don Murray en Carol Lynley. Adieu Poulct (RTL 4. 1.23 uur) Al Pacino in rebelse rol. Franse policier uit 1975 van Pierre Granier-Deferre> met de sterren van dat moment, Lino Ventura en Patrick Dewaere. Hun confrontatie is belang wekkender dan het neofascistische complot waar ze mee te maken krij gen. Dinsdag 16 april Shenandoah (BBC 2. 19.00 uur) Wes tern uit 1965 van Andrew McLaglen. waarin James Stewart tegen zijn zin betrokken raakt bij de Amerikaanse Burgeroorlog. Starlight hotel (ifRT 2, 20.00 uur) Tiener helpt oorlogsveteraan uit de Eerste Wereldoorlog over zijn trauma heen. Nieuw-Zeelandse film uit 1987 van Sam Pilsbury, met Peter Phelps en Greer Robson. Woensdag 17 april Een maand later (Ned. 2. 22.40 uur) Mislukte komedie van Nouchka van Brakel uit 1987. Twee vrouwen ruilen voor een maand van echtgenoot. Met Renée Soutendijk en Monique van de Ven. Donderdag 18 april Carry on... Up the Khyber (BBC 2. 19.00 uur). Britse klucht uit Carry on- sene van Gerald Thomas. Deze is uit 1968 en speelt in het India van 1895. Met Sidney James en Kenneth Willi- Day of the wolves (Super Channel, 22.20 uur). Ex-shenff moet het opne men tegen drie misdadigers die zijn Vrijdag 19 april The Kansan (Super Channel. 20.00 uur) Routinewestern uit 1943 van Ge orge Archainbaud. Richard Dix is de marshall die eerst de bandieten ver slaat en dan problemen krijgt met een bankier. Ook met Jane Wyatt. That's life (RTL 4. 20.30 uur) Pro- bleemfUm uit 1968 van Bloteo Edwards, die doorgaans komedies maakt Toch is dit zeker niet slecht Een architekt heeft moeite met het ou der worden, zijn vrouw is bang voor kanker. Iedere acteur (onder wie Jack Lemmon en Julie Andrews) nam een huisdier mee als medespeler Opgeno men in het huis van de regisseur. March or die (BRT 1. 20.30 uur) Amerikaanse film uit 1977 is ondanks sterbezetting (Gene Hackman, Cather ine Deneuve. Max von Sydow) een ma tig eerbetoon aan het Franse vreemde lingenlegioen Regie van Dick Ri chards Revolution (RTL 4, 23.10 uur) Film uit 1985, of wat gebeurt er als je Al Pa cino overlevert aan een slechte regis seur (Hugh Hudson). Pacino trekt schreeuwend en bekketrekkend in het rand in dit vreselijk geflopt-- dl na ten tijde van de Amerikaanse Burger oorlog Zelfs Natasja Kinski kan de zaak niet redden. Pour rent briquet Cat plus rlen (BRT 1. 23.15 uur) Misdaadfilm van Edouard Molinaro uit 1982. Een v kelozc en z'n maat beroven banken met speel goed ge we ren. Rollen van Daniel Ateuil en Anémone. The stepfather (Ned. 3. 23.20 uur). Amerikaanse thriller uit 1987 van Jo seph Ruben Op het oog bescheiden man streeft naar perfect geluk en lijkt dat te vinden in het huwelijk, maar dan doet zijn stiefdochter een ontdek king over 's mans verleden Spannend. Rolien van Terry O'Qurnn en Shelley Hack. El condor (BBC I. 24.00 uur) W< tern uit 1970 van John Guillermin, met Lee van Cleef en Jim Brown La vie ett belle (BBC 2. 0.20 uur) Zaïrese film uit 1987 van Ngangura Mweze en Benoit Lamy. met Bibi Krubwa en Papa Wemba Dillingrr c morto (RTL 2 00 uur) Vroege film van Marco Ferreri uit 1968 is een sombere kijk (als altijd bij Fer reri) op man-vrouw verhoudingen. Man treft overspelige echtgenote in bed aan en haalt revolver uit de keu kenla. Fantastisch spel van Michel Piccoli. Ook met Anita Pallenberg r Annie GirardoL Goed

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21